Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2024 🌈


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Έχω μια μαία που δουλεύει στο νοσοκομείο που θέλω να πάω είναι γνωστή του αντρα μου και εκείνη αυτό μας απάντησε τώρα ότι φεύγουν μόνο για σοβαρό λόγο ο ίκτερος αντιμετωπίζεται στο νοσοκομείο 

Εγώ τώρα που θα πάω θα μιλήσω μαζί της! Ούτως ή άλλως έχω ήδη μιλήσει με το γιατρό μου ότι μάλλον θ' αλλάξω για τη γέννα και μου είπε ότι θα με πάει σίγουρα μέχρι την καμπύλη ζαχάρου! Μίλα και με το γιατρό που σκέφτεσαι να πας εκεί κοπέλα μου! Οι ειδικοί μόνο είναι σε θέση να μας καθησυχάσουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ τώρα που θα πάω θα μιλήσω μαζί της! Ούτως ή άλλως έχω ήδη μιλήσει με το γιατρό μου ότι μάλλον θ' αλλάξω για τη γέννα και μου είπε ότι θα με πάει σίγουρα μέχρι την καμπύλη ζαχάρου! Μίλα και με το γιατρό που σκέφτεσαι να πας εκεί κοπέλα μου! Οι ειδικοί μόνο είναι σε θέση να μας καθησυχάσουν!

Θα παρω την Δευτέρα να κλεισω ραντεβού μαζί του να με δει και αυτός ο γιατρός και βλέπω τι θα κάνω  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/4/2024 at 6:37 ΜΜ, ο/η Elk είπε:

Θα παρω την Δευτέρα να κλεισω ραντεβού μαζί του να με δει και αυτός ο γιατρός και βλέπω τι θα κάνω  

Κοπέλες μου γεια σας! Τι κανετε;

κοριτσακιι τελικα ❤️🩷💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Κοπέλες μου γεια σας! Τι κανετε;

κοριτσακιι τελικα ❤️🩷💜

Ε ρε... πήξαμε στα κορίτσια αυτό το μήνα!!! Με το καλό και η δική σου η μπουμπού κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Χρύσακι είπε:

Κοπέλες μου γεια σας! Τι κανετε;

κοριτσακιι τελικα ❤️🩷💜

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό !!! 💕

πρώτο παιδάκι ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk  ΠΗΤ 23/8   Κοριτσάκι 🩷

@Katiana1987   ΠΗΤ 23/8  Κοριτσάκι 🩷

@Christine PilatesΠΗΤ 20/8  Αγοράκι 🩵

@ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8  Αγορακι 🩵 

@Fighter    ΠΗΤ  6/8  Κοριτσάκι 🩷

@Barbiee   ΠΗΤ 27/8  Αγορακι 🩵

@Demy93   ΠΗΤ 3/8  Αγορακι 🩵 

@Χρύσακι   ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷

@katerinayia  ΠΗΤ 28/8 

@Benar  ΠΗΤ 1/8

@Magda zi  ΠΗΤ 31/8  Αγορακι 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλό !!! 💕

πρώτο παιδάκι ; 

Ναιιι κορίτσι μου! Και χαίρομαι ιδιαίτερα π είναι κοριτσάκι ❤️🩷😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ε ρε... πήξαμε στα κορίτσια αυτό το μήνα!!! Με το καλό και η δική σου η μπουμπού κορίτσι μου!

Ναιι 🩷 άντε να νικήσει η ομάδα των κοριτσιών χαχα ❤️🥰 και σενα κορίτσι μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναιιι κορίτσι μου! Και χαίρομαι ιδιαίτερα π είναι κοριτσάκι ❤️🩷😊

Άντε με το καλό μπράβο !!! Εγω έχω ένα κοριτσάκι και πάω για το δεύτερο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναιι 🩷 άντε να νικήσει η ομάδα των κοριτσιών χαχα ❤️🥰 και σενα κορίτσι μου! 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

εγω σήμερα πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο σε άλλον γιατρό γιατί μέχρι τώρα με έβλεπε ιδιώτης.. την Δευτέρα μου έβαλε ραντεβού να πάω να με δει και να αποφασίσω μετά το Πάσχα με ποιον γιατρό θα γεννήσω.. 

Εσεις πως είστε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

εγω σήμερα πήρα τηλέφωνο στο νοσοκομείο σε άλλον γιατρό γιατί μέχρι τώρα με έβλεπε ιδιώτης.. την Δευτέρα μου έβαλε ραντεβού να πάω να με δει και να αποφασίσω μετά το Πάσχα με ποιον γιατρό θα γεννήσω.. 

Εσεις πως είστε ;

Καλημέρα!!! Μια χαρά σε γενικές γραμμές! Τελικά τζίφος η δουλειά... δε θα πάω... Αλλά είμαι της άποψης... κάθε εμπόδιο για καλό! Εγώ αποφάσισα ότι θα γεννήσω στο δημόσιο τελικά και έιμαι στην αναζήτηση γιατρού! Τώρα που θα κατέβω Αθήνα και θα μείνω μπόλικες μέρες θα το ψάξω με την ησυχία μου!

Άρα Δευτέρα θα κάνεις τη Β' επιπέδου τελικά;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα!!! Μια χαρά σε γενικές γραμμές! Τελικά τζίφος η δουλειά... δε θα πάω... Αλλά είμαι της άποψης... κάθε εμπόδιο για καλό! Εγώ αποφάσισα ότι θα γεννήσω στο δημόσιο τελικά και έιμαι στην αναζήτηση γιατρού! Τώρα που θα κατέβω Αθήνα και θα μείνω μπόλικες μέρες θα το ψάξω με την ησυχία μου!

Άρα Δευτέρα θα κάνεις τη Β' επιπέδου τελικά;;; 

Ααα δεν πειράζει κορίτσι μου για την δουλειά ίσως και καλύτερα πιστεύω όταν μπούμε και στον 7ο μήνα θα έχει και ζεστη δεν θα είναι εύκολη η δουλειά έχετε και εσεις ζεστη εκεί υπόθετο 

ααα ωραία όποτε θα πας και εσυ σε δημόσιο…να κανείς κουβέντα με τον γιατρό και την μαία να δεις τι θα σου προτείνουν από γιατρό..  εγω κατά 90% εκεί κλεινω στο δημόσιο έτσι λέω για να δούμε..

Όχι τώρα έκλεισα ραντεβού στο δημόσιο νοσοκομείο να με δει ο γυναικολογος εκει και αν μπορεί να με αναλάβει να πηγαίνω για την υπόλοιπη εγκυμοσύνη να με παρακολουθεί εκεινος να τον κόψω τον γυναικολόγο που έχω μέχρι τώρα τον ιδιώτη 

β επιπέδου δεν έχω πάρει ακόμα τηλ να κλεισω ραντεβού από την άλλη βδομαδα θα παρω τον εμβρυολογο είναι νωρίς ακόμα και αυτός ιδιώτης είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα δεν πειράζει κορίτσι μου για την δουλειά ίσως και καλύτερα πιστεύω όταν μπούμε και στον 7ο μήνα θα έχει και ζεστη δεν θα είναι εύκολη η δουλειά έχετε και εσεις ζεστη εκεί υπόθετο 

ααα ωραία όποτε θα πας και εσυ σε δημόσιο…να κανείς κουβέντα με τον γιατρό και την μαία να δεις τι θα σου προτείνουν από γιατρό..  εγω κατά 90% εκεί κλεινω στο δημόσιο έτσι λέω για να δούμε..

Όχι τώρα έκλεισα ραντεβού στο δημόσιο νοσοκομείο να με δει ο γυναικολογος εκει και αν μπορεί να με αναλάβει να πηγαίνω για την υπόλοιπη εγκυμοσύνη να με παρακολουθεί εκεινος να τον κόψω τον γυναικολόγο που έχω μέχρι τώρα τον ιδιώτη 

β επιπέδου δεν έχω πάρει ακόμα τηλ να κλεισω ραντεβού από την άλλη βδομαδα θα παρω τον εμβρυολογο είναι νωρίς ακόμα και αυτός ιδιώτης είναι 

Ναι έχει κι εδώ ζέστη... Αλλά ευτυχώς ακόμα βγαίνω για το παρπάτημα μου άνετα!!! Στις 23 θα το συζητήσω και μετά την καμπύλη ζαχάρου θα με αναλάβει ο καινούριος! Έτσι είχαμε πεί απο την αρχή με το γιατρό μου! Ίσως να είναι καλύτερα χωρίς δουλειά ναι αλλά... σκέφτομαι ότι θα χάσω τα επιδόματα κύησης και λοχείας και αγχώνομαι λιγάααααακι!!! Πάρε καλέ τηλέφωνο!!! Περνάνε οι μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια μου! Εγω σημερα στην δουλεια ζαλίστηκα λιγο και σκοτείνιασαν ολα. Το επαθα πριν κανενα μήνα κι όταν το ειπα στην γυναικολόγο αρχίσαμε σίδερο. Το επαθα παλι σημερα μετα απο καιρο. Στην δουλεια το παθαίνω. 
 

Νομιζω δεν σας το ειπα. Ειμαι απο Κύπρο κι εδω εχουμε ΓΕΣΥ, το οποίο καλύπτει τις εγκυμοσύνες. Μας κόβουν καθε μήνα απο το μισθό ενα ποσοστό και παμε στους περισσότερους γιατρούς μονο με 6 ευρώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Εγω σημερα στην δουλεια ζαλίστηκα λιγο και σκοτείνιασαν ολα. Το επαθα πριν κανενα μήνα κι όταν το ειπα στην γυναικολόγο αρχίσαμε σίδερο. Το επαθα παλι σημερα μετα απο καιρο. Στην δουλεια το παθαίνω. 
 

Νομιζω δεν σας το ειπα. Ειμαι απο Κύπρο κι εδω εχουμε ΓΕΣΥ, το οποίο καλύπτει τις εγκυμοσύνες. Μας κόβουν καθε μήνα απο το μισθό ενα ποσοστό και παμε στους περισσότερους γιατρούς μονο με 6 ευρώ. 

Εγώ έπαιρνα ούτως ή άλλως και απλά τον αυξήσαμε! Βεβαία πάλι πέφτει ο αιματκρίτης και θα μιλήσω σήμερα με το γιατρό μου να δω τι θα μου πει! Ωραίο το σύστημα της Κύπρου αν δουλεύεις βέβαια! Γιατί αν είσαι σε ανεργία όπως εγώ τι γίνεται;;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katiana1987 είπε:

Εγώ έπαιρνα ούτως ή άλλως και απλά τον αυξήσαμε! Βεβαία πάλι πέφτει ο αιματκρίτης και θα μιλήσω σήμερα με το γιατρό μου να δω τι θα μου πει! Ωραίο το σύστημα της Κύπρου αν δουλεύεις βέβαια! Γιατί αν είσαι σε ανεργία όπως εγώ τι γίνεται;;;  

Ναι θα κανω αναλύσεις ξανα την επόμενη βδομαδα που θα παω στην γυναικολόγο. Λογικά θα μου αυξήσει κ μένα το σίδηρο. 

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω τι γίνεται με τους ανέργους επειδη ξεκίνησε τα τελευταία χρονια αυτο και απο τότε δουλευω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χρύσακι είπε:

Ναι θα κανω αναλύσεις ξανα την επόμενη βδομαδα που θα παω στην γυναικολόγο. Λογικά θα μου αυξήσει κ μένα το σίδηρο. 

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω τι γίνεται με τους ανέργους επειδη ξεκίνησε τα τελευταία χρονια αυτο και απο τότε δουλευω. 

Προσπάθησε να μην σηκώνεσαι απότομα και ελπίζω να μην είσαι πολλές ώρες όρθια στη δουλειά σου! Μίλα με τη γιατρό σου, ακολούθα τις οδηγίες της κι όλα θα είναι μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Προσπάθησε να μην σηκώνεσαι απότομα και ελπίζω να μην είσαι πολλές ώρες όρθια στη δουλειά σου! Μίλα με τη γιατρό σου, ακολούθα τις οδηγίες της κι όλα θα είναι μια χαρά!

Περιμενω να ερθει το Πάσχα να ξεκουραστώ. Ή θα πω στην γιατρο να μ γράψει άδεια καμια βδομαδα την ερχόμενη βδομαδα που θα παω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χρύσακι είπε:

Περιμενω να ερθει το Πάσχα να ξεκουραστώ. Ή θα πω στην γιατρο να μ γράψει άδεια καμια βδομαδα την ερχόμενη βδομαδα που θα παω. 

Άμα μπορείς να το κάνεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι έχει κι εδώ ζέστη... Αλλά ευτυχώς ακόμα βγαίνω για το παρπάτημα μου άνετα!!! Στις 23 θα το συζητήσω και μετά την καμπύλη ζαχάρου θα με αναλάβει ο καινούριος! Έτσι είχαμε πεί απο την αρχή με το γιατρό μου! Ίσως να είναι καλύτερα χωρίς δουλειά ναι αλλά... σκέφτομαι ότι θα χάσω τα επιδόματα κύησης και λοχείας και αγχώνομαι λιγάααααακι!!! Πάρε καλέ τηλέφωνο!!! Περνάνε οι μέρες!!!

Ααα σωστά έχεις δίκιο αν ήθελες να σε ασφαλίσει αλλάζει το πράγμα εκεί εγω νόμιζα οτι θέλεις πιο πολύ την δουλειά για να περναει κάπως η ώρα σου 

Τα 2400 ευρώ που δίνουν μετά που γεννήσεις αυτά τα παίρνεις από όσο ξέρω και άνεργη  να είσαι έτσι νομίζω δηλαδή 🤔

ααα βρίσκω ραντεβού σε αυτόν δεν έχω θέμα για αυτό είμαι χαλαρή και δεν έχω πάρει ακόμα τηλ ☺️ 

εγω τον ιδιώτη τον γιατρό μου δεν του το έχω πει ακόμα τίποτα ότι σκέφτομαι να πάω αλλου.. αυτός μπορεί να νομίζει επειδή γέννησα το πρώτο μου παιδί σε αυτόν ότι μπορεί να πάω και για το δεύτερο σε αυτόν δεν ξέρω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι αυτά τα παίρνω σίγουρα αλλά εγώ χρειάζομαι επίδομα που κάπως να καλύπτει τα έξοδα τους πρώτους μήνες! Τέσπα... θα τα καταφέρω! Περιμένω και μια μεγάλη αποζημίωση απο ένα τροχαίο που είχα το 2020... Θα βρεθεί η λύση!!! Λογικό να το νομίζει... Αλλά το θέμα είναι καθαρά δικό σας!!! Κάνε και τη Β' επιπέδου και του μιλάς μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χρύσακι είπε:

Γεια σας κορίτσια μου! Εγω σημερα στην δουλεια ζαλίστηκα λιγο και σκοτείνιασαν ολα. Το επαθα πριν κανενα μήνα κι όταν το ειπα στην γυναικολόγο αρχίσαμε σίδερο. Το επαθα παλι σημερα μετα απο καιρο. Στην δουλεια το παθαίνω. 
 

Νομιζω δεν σας το ειπα. Ειμαι απο Κύπρο κι εδω εχουμε ΓΕΣΥ, το οποίο καλύπτει τις εγκυμοσύνες. Μας κόβουν καθε μήνα απο το μισθό ενα ποσοστό και παμε στους περισσότερους γιατρούς μονο με 6 ευρώ. 

Κορίτσι μου έτσι ήταν η κουμπάρου μου μέχρι να γεννησει πολύ τάση για λιποθυμία να προσεχείς λίγο μην πέσεις.. κανε τις εξετάσεις σου μήπως σου δώσει πιο πολύ 

Εμένα μου έδωσε στην τελευταία φορά που πήγα σίδηρο και αυτό επειδή του το είπε εγω γιατί μόνο φολικο επινα τόσο καιρό και τον ρώτησα μήπως να παρω τίποτα άλλο χρειάζεται ; Και έτσι μου το έγραψε ένα χάπι για μια βδομαδα και μετα να το κάνω 2 χάπια

να πάρεις άδεια να ξεκουραστείς εννοείται αν μπορείς 😊  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι ναι αυτά τα παίρνω σίγουρα αλλά εγώ χρειάζομαι επίδομα που κάπως να καλύπτει τα έξοδα τους πρώτους μήνες! Τέσπα... θα τα καταφέρω! Περιμένω και μια μεγάλη αποζημίωση απο ένα τροχαίο που είχα το 2020... Θα βρεθεί η λύση!!! Λογικό να το νομίζει... Αλλά το θέμα είναι καθαρά δικό σας!!! Κάνε και τη Β' επιπέδου και του μιλάς μετά!

Μακάρι να βρεις λύση με αυτό να μπορέσεις να πάρεις κανένα επίδομα 

Θα βρεθεί μια λύση μακάρι να την πάρεις τώρα την αποζημίωση να είσαι πιο άνετη 

καλα ναι έτσι είπαμε και εμείς να κάνω β επιπέδου να πάω να την δει και μετά να του το πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μακάρι να βρεις λύση με αυτό να μπορέσεις να πάρεις κανένα επίδομα 

Θα βρεθεί μια λύση μακάρι να την πάρεις τώρα την αποζημίωση να είσαι πιο άνετη 

καλα ναι έτσι είπαμε και εμείς να κάνω β επιπέδου να πάω να την δει και μετά να του το πω 

Με τα επιδόματα μετά (παιδιού, ενοικίου και μονογονεϊκότητας) κάπως θα τα καταφέρω!!! Και φυσικά παραμένει ακόμα και το ερώτημα τι θα κάνει ο μπάμπας της!!! 

Αφού θα έχεις μιλήσει ήδη και με τον άλλον στο δημόσιο θα αποφασίσεις όπου αισθάνεσαι πιο σίγουρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...