Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιανουάριε ας είσαι ο τυχερούλης μας !! 🙏


Mairik15

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά ! Είμαι 33 ετών το ίδιο και ο σύζυγος μου και τώρα αυτός είναι ουσιαστικά ο 5ος μήνας προσπαθειών. Ενώ βρίσκω την ωορρηξία με τα home test και έχουμε επαφές εκείνες τις μέρες κανονικά , δυστυχώς δεν το έχουμε πετύχει ακόμη το θετικό αποτέλεσμα. Θεωρείτε πως πρέπει να το ψάξω ; Αν και δεν έχω πολυκυστικες ούτε ο σύζυγος κάποιο θέμα με το σπερμα έχουμε κάνει εξετάσεις. Πιστεύετε ότι θα πρέπει να δούμε κάποια άλλη μέθοδο ή απλά είναι θέμα πιθανοτήτων και να το προσπαθήσουμε κάποιους μήνες ακόμη ; Έχει μείνει καποια μετά από αρκετό χρονικό διάστημα ενώ το προσπαθεί κανονικά ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λες ότι το ψαξατε τι κανετε; έκανες ορμονικές εξετασεις, σαλπιγγογραφια; και ο σύζυγος σπερμοδιαγραμμα; αν όντως έχετε κάνει τα απαραίτητα το διάστημα δεν είναι μεγάλο όπως κ εσυ σε καλή ηλικία για να περιμένεις κ να δώσεις την ευκαιρία στον εαυτό σου να έρθει. Με το καλό κ γρήγορα θα ευχηθώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2024 at 2:42 ΜΜ, ο/η Mairik15 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά ! Είμαι 33 ετών το ίδιο και ο σύζυγος μου και τώρα αυτός είναι ουσιαστικά ο 5ος μήνας προσπαθειών. Ενώ βρίσκω την ωορρηξία με τα home test και έχουμε επαφές εκείνες τις μέρες κανονικά , δυστυχώς δεν το έχουμε πετύχει ακόμη το θετικό αποτέλεσμα. Θεωρείτε πως πρέπει να το ψάξω ; Αν και δεν έχω πολυκυστικες ούτε ο σύζυγος κάποιο θέμα με το σπερμα έχουμε κάνει εξετάσεις. Πιστεύετε ότι θα πρέπει να δούμε κάποια άλλη μέθοδο ή απλά είναι θέμα πιθανοτήτων και να το προσπαθήσουμε κάποιους μήνες ακόμη ; Έχει μείνει καποια μετά από αρκετό χρονικό διάστημα ενώ το προσπαθεί κανονικά ; 

Κορίτσι μου καλησπέρα!!

Αφού έχετε κάνει τις εξετάσεις σας και είναι καλές και είστε ακόμα στον 5 μήνα προσπαθειών δεν έχεις λόγω να αγχωθείς. Θα σου πει και ο γιατρός σου ότι 5 μήνες δεν είναι μεγάλο διάστημα. Συνήθως μετά τον χρόνο το κοιτάνε και οι γιατροί. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/1/2024 at 2:42 ΜΜ, ο/η Mairik15 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή χρονιά ! Είμαι 33 ετών το ίδιο και ο σύζυγος μου και τώρα αυτός είναι ουσιαστικά ο 5ος μήνας προσπαθειών. Ενώ βρίσκω την ωορρηξία με τα home test και έχουμε επαφές εκείνες τις μέρες κανονικά , δυστυχώς δεν το έχουμε πετύχει ακόμη το θετικό αποτέλεσμα. Θεωρείτε πως πρέπει να το ψάξω ; Αν και δεν έχω πολυκυστικες ούτε ο σύζυγος κάποιο θέμα με το σπερμα έχουμε κάνει εξετάσεις. Πιστεύετε ότι θα πρέπει να δούμε κάποια άλλη μέθοδο ή απλά είναι θέμα πιθανοτήτων και να το προσπαθήσουμε κάποιους μήνες ακόμη ; Έχει μείνει καποια μετά από αρκετό χρονικό διάστημα ενώ το προσπαθεί κανονικά ; 

Καλημερα!

Συμφωνω με τα κοριτσια!

Και ειδικα για την σαλπιγγογραφια.

Εαν δεν εχεις κανει να κανεις οπωσδηποτε!

Πολλες μενουν εγκυες τον ιδιο μηνα που κανουν την εξεταση γιατι εκτος απο διαγνωστικη καποιες φορες ειναι και θεραπευτικη!

Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...