Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

@Παρασκευαιδου να ρωτησω ποια εικόνα εχεις 23/8? Εχω κ γω αγαπημένη εικονα εκεινης της μερας. Και αμα με το καλο μεινω εγκυος κ πανε ολα καλα θα δωσω τ όνομα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Σούπερ είναι κορίτσι μου μπράβο!! Καλούς διπλασιασμούς!!

Ευχαριστώωωωωω ναι θα ανοίξω εγώ αν είναι. Ρε κορίτσια όσες έχετε περάσει από 2η εγκυμοσύνη τι φάση;;; Έχω τρελό πρήξιμο!! Έχω κάνει κοιλιά ήδη!! Είναι δυνατόν;!;!;;

Κι όμως... Κ που να δεις τη συνέχεια...!! Βέβαια εσύ είχες τα δίδυμα... Μπορεί κ τώρα έτσι να φαίνεται, σα να έχεις δίδυμα 😂😂 εμένα η κοιλιά μου είχε γίνει ΤΕΡΆΣΤΙΑ, και γέννησα πιο αδύνατο μωρό απ' ότι το 2ο!!😂😂 κουράγιο!!🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσιιιι ❣️❣️❣️❣️❣️ 

Εγώ κορίτσια να σας πω σχετικά με τα τεστ ωορηξιας κάνω ένα την μέρα συνήθως μεσημέρι 15.30 και δείτε μια εικόνα.  Στις 30/1 έκανα 2 για να δω , τι λέτε; μήπως πέρασαν οι γόνιμες; θα συνεχίσω να κάνω βέβαια 

20240131_161756.jpg

Όχι κορίτσι μου συνέχισε τα τεστ! Πρέπει να γίνει σκούρα η γραμμουλα! Τις επόμενες μέρες πιστεύω θα δεις το θετικο σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σούπερ είναι κορίτσι μου μπράβο!! Καλούς διπλασιασμούς!!

Ευχαριστώωωωωω ναι θα ανοίξω εγώ αν είναι. Ρε κορίτσια όσες έχετε περάσει από 2η εγκυμοσύνη τι φάση;;; Έχω τρελό πρήξιμο!! Έχω κάνει κοιλιά ήδη!! Είναι δυνατόν;!;!;;

Τέλεια οπότε αύριο περιμένουμε να ανοίξεις το νέο θεματακι να μας φέρεις Γούρι!!!!☺️☺️☺️  Ναι εννοείται ότι φουσκώνεις πιο γρήγορα στο δεύτερο από το πρώτο...γιατί το σώμα έχει ήδη περάσει μια κύηση...δεν είναι τόσο σφιχτή η κοιλιά όσο στην πρώτη κύηση!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ουπς.. 16.05.2023 είχα εγώ :-) ξέρω πότε είχες τελευταία μέρα περιόδου 😉 με το καλό να έρθει ο ταύρος να σε φτιάξει.. λατρεύουν το φαγητό χαχαχαχ

τον έπιασα 23. 08 (όπου είναι και ταμενος) μια εικόνα εχω και αυτή με άκουσε και τις 2 φορές. 

Χαχχα ευχαριστώ πολύ,να το χαίρεσαι το ταυρακι σου😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια δεν έχω καλά νέα. Η χοριακη έμεινε στάσιμη στα ίδια. Μου είπε ο γιατρός να επαναλάβω τη Δευτέρα εάν δε μου έχει έρθει περιοδος μεχρι τότε. Δεν το βλέπω να προχωράει. Και δε θέλω να ανοίξω το θέμα του Φλεβάρη έτσι.. Ας ανοίξει κάποια άλλη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια δεν έχω καλά νέα. Η χοριακη έμεινε στάσιμη στα ίδια. Μου είπε ο γιατρός να επαναλάβω τη Δευτέρα εάν δε μου έχει έρθει περιοδος μεχρι τότε. Δεν το βλέπω να προχωράει. Και δε θέλω να ανοίξω το θέμα του Φλεβάρη έτσι.. Ας ανοίξει κάποια άλλη 

Τι λες τώρα;;;;😥😥😥😥😥 Ε όχι ρε φίλε όχι αυτό είναι άδικο!!!!τόση χαρά τόσο απρόσμενο και να σου παίρνουν την χαρά πίσω!!!σίγουρα ρε κορίτσι;;;για πες μας τα νούμερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια δεν έχω καλά νέα. Η χοριακη έμεινε στάσιμη στα ίδια. Μου είπε ο γιατρός να επαναλάβω τη Δευτέρα εάν δε μου έχει έρθει περιοδος μεχρι τότε. Δεν το βλέπω να προχωράει. Και δε θέλω να ανοίξω το θέμα του Φλεβάρη έτσι.. Ας ανοίξει κάποια άλλη 

κορίτσι μου, η επανάληψη έγινε στο ίδιο μικροβιολογικό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Α ωραία 😊 Νομίζω έχεις άλλο ένα κοριτσάκι ε; Οπότε θα τα έχεις 1 και 1 😊

Ναι η πρώτη μου είναι κοριτσάκι🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στο ίδιο μικροβιολογικό ήταν. Η πρώτη 451 κ η 2η 454 46 ώρες είχαν περάσει για την ακρίβεια 

Κορίτσι μου ας περιμένουμε να δούμε πως θα πάει! Καμία φορά παίρνει μπρος μετά🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου είναι αρχή ακόμα να έχεις υπομονή περνάν από διάφορες φάσεις με το φαγητό πχ εμένα στην αρχή δεν της πολύ άρεσαν τα φρούτα λιωμένα προτίμησε τα λαχανικά.. όταν τα πήρε σε κομμάτια τα φρούτα μέχρι και σήμερα μπανάνα και μανταρίνι μπορεί να τρώει όλη μέρα της αρέσουν πολύ 

 το κρέας λιωμένο το έτρωγε μετά που μπήκαμε στα κομμάτια το κρέας δεν το έτρωγε καθόλου έκανα 2-3 μήνες να φαει κρέας 

μετα άρχισε σιγά σιγά να τρώει μακαρονια με κιμα μπιφτέκι γιουβαρλάκια και μετά άρχισε το κοτόπουλο.. 

την μεγάλη διαφορά όμως με το φαγητό την ειδα όταν κόπηκε ο θηλασμός εκεί άρχισε να τρώει πιο πολύ ποσότητα 

Θέλει χρόνο και υπομονή όπως όλα 😊

Αχ τι μας περιμένει... 🤣 Εντωμεταξύ προσπαθώ να μην την θηλάζω αμέσως μετά, μπας και καταλάβει ότι αυτό είναι το φαί της αλλά δεν πετυχαίνει... Κλαίει πολύ... Τι να κάνουμε, θα το παλέψω. Τα είχα στο μυαλό μου πιο εύκολα τα πράγματα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 
Να πω σχετικά με την εισαγωγή στις στέρεες τροφές ότι είναι και λίγο θέμα παιδιού. Πχ η μεγάλη μου δεν δέχτηκε ποτε να βάλει στο στόμα της οτιδήποτε ήταν αλεσμένο όποτε μετά από 1 μήνα ανεπιτυχών προσπαθειών αναγκάστηκα και έδωσα πατημένα και σιγά σιγά μικρά κομμάτια και μόνο έτσι έφαγε. Βέβαια προσωπικά εμένα στην αρχή αυτό με φόβιζε. 
ο μικρος απ την άλλη ήθελε μόνο αλεσμένα και με δυσκόλεψε παρά πολύ αυτό για να κάνω την μετάβαση σε μη αλεσμένο. 
 

Εγώ προσπαθώ να της δίνω και αλεσμένα και κομμάτια, να δω τι θα κάνει. Είναι με τις μέρες της. 

Αλλά βρε κορίτσια δεν περίμενα ότι θα είναι τόσο δύσκολο να ταισεις ένα μωρό! Τι τραγούδια βάζω, τι της χορεύω, τι γκριμάτσες, για γέλια είμαι 🤣🤣🤣 Και εκεί που ανοίγει το στόμα όλο χαρά μερικές φορές μετά μου τι φτύνει στη μούρη 🤣🤣🤣 Δλδ δεν υπάρχει αυτό! Άλλες φορές τρώει, άλλες όχι... Το δράμα της μάνας 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Αχ τι μας περιμένει... 🤣 Εντωμεταξύ προσπαθώ να μην την θηλάζω αμέσως μετά, μπας και καταλάβει ότι αυτό είναι το φαί της αλλά δεν πετυχαίνει... Κλαίει πολύ... Τι να κάνουμε, θα το παλέψω. Τα είχα στο μυαλό μου πιο εύκολα τα πράγματα 😅

Εμένα μου είπε να μην την θηλάζω αμέσως γιατί δεν πρόκριτε να φαει φαγητό να έχει τουλάχιστον μιση ώρα απόσταση ο θηλασμός απο το γεύμα  

αλλά μετά στο 7ο μήνα έκοψα του θηλασμούς μέσα στην μέρα και άφησα μόνο νύχτα..

Υπομονή μου έπαιρνε μια ώρα να την ταΐσω 5 κουταλιές μπανάνα 😂 δεν είναι εύκολο στην αρχή το τάισμα.. χαχαχα όλες έτσι τραγούδια χορούς γκριμάτσες από όλα καναμε και εμείς 😂

Ίσως τα λαχανικά να στα φαει καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Στο ίδιο μικροβιολογικό ήταν. Η πρώτη 451 κ η 2η 454 46 ώρες είχαν περάσει για την ακρίβεια 

Κορίτσι μου το νούμερα δεν δείχνει να πηγαίνει καλά και είναι κρίμα.. αλλά προσπάθησε να δεις το θετικό.. ότι είχες σύλληψη και είμαι σίγουρη πως θα ξανά έχεις σε λίγο καιρό όταν νιώσεις έτοιμη θα έρθει το 3 παιδάκι σου 

σου στέλνω μια αγκαλιά και εύχομαι να γίνει το καλύτερο δυνατό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasoula9 είπε:

Κορίτσια έκανα χοριακή…. Είμαι 11η μέρα μετά την ωορρηξία… Για πείτε;;;;

IMG_6273.jpeg

Τέλεια η χοριακη σου! Καλούς διπλασιασμούς και μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εμένα μου είπε να μην την θηλάζω αμέσως γιατί δεν πρόκριτε να φαει φαγητό να έχει τουλάχιστον μιση ώρα απόσταση ο θηλασμός απο το γεύμα  

αλλά μετά στο 7ο μήνα έκοψα του θηλασμούς μέσα στην μέρα και άφησα μόνο νύχτα..

Υπομονή μου έπαιρνε μια ώρα να την ταΐσω 5 κουταλιές μπανάνα 😂 δεν είναι εύκολο στην αρχή το τάισμα.. χαχαχα όλες έτσι τραγούδια χορούς γκριμάτσες από όλα καναμε και εμείς 😂

Ίσως τα λαχανικά να στα φαει καλύτερα 

Και δεν σου έκλαιγε; Πως το έκανες; Εγώ φοβάμαι ώρες ώρες να την πάρω αγκαλιά γιατί μου ζητάει στήθος 😅 Αν είναι πιο μακριά μου κάπως κρατιέται. Αν την πάρω αγκαλιά μου τρίβεται και ψάχνει και αν δεν της δώσω έχουμε κλάματα 😅 Ότι θέλει με κάνει η σκατουλα. 

Με το απογευματινο μάλλον τα πάμε καλύτερα γιατί μετά έρχεται ο μπαμπάς της και την παίρνει αυτός και δεν με έχει εύκαιρη να ζητήσει στήθος. Το πρωί όμως την έχω μόνη μου και με εκμεταλλεύεται 😅.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια δεν έχω καλά νέα. Η χοριακη έμεινε στάσιμη στα ίδια. Μου είπε ο γιατρός να επαναλάβω τη Δευτέρα εάν δε μου έχει έρθει περιοδος μεχρι τότε. Δεν το βλέπω να προχωράει. Και δε θέλω να ανοίξω το θέμα του Φλεβάρη έτσι.. Ας ανοίξει κάποια άλλη 

Πολύ κρίμα 😕 Δυστυχώς τα νούμερα δεν είναι καθολου καλά 😕 Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα έρθει πολύ γρήγορα ένα νέο σπορακι 😊 Κουράγιο κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Πολύ κρίμα 😕 Δυστυχώς τα νούμερα δεν είναι καθολου καλά 😕 Αλλά είμαι σίγουρη ότι θα έρθει πολύ γρήγορα ένα νέο σπορακι 😊 Κουράγιο κορίτσι μου 

Το ξέρω κορίτσι μου. Εχθές την πάλευα. Σήμερα όχι. Έχω κ τον άντρα μου σε πλήρη άρνηση να μου λέει βιαστηκες να κανεις χοριακη, αφού ο γιατρός δε σου ζήτησε άλλη κ πως είσαι σίγουρη ότι δε θα προχωρήσει κλπ. Θα παω να κάνω σε άλλο μικροβιολογικό σήμερα. Αύριο σε αυτό που έκανα τις άλλες 2 κ βλέπουμε. Δε μπορώ να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα θα τρελαθω ή θα με τρελάνει ο άντρας μου!! Κ τώρα εγώ πρέπει να παω στη δουλειά κ να κάνω μάθημα… Με τι ψυχολογία ρε κορίτσια;; Να χωθώ στο κρεβάτι θέλω κ να μη σηκωθώ. Σας μαυρίζω κ σας την ψυχή συγνώμη αλλα ποιος θα με καταλάβει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου. Εχθές την πάλευα. Σήμερα όχι. Έχω κ τον άντρα μου σε πλήρη άρνηση να μου λέει βιαστηκες να κανεις χοριακη, αφού ο γιατρός δε σου ζήτησε άλλη κ πως είσαι σίγουρη ότι δε θα προχωρήσει κλπ. Θα παω να κάνω σε άλλο μικροβιολογικό σήμερα. Αύριο σε αυτό που έκανα τις άλλες 2 κ βλέπουμε. Δε μπορώ να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα θα τρελαθω ή θα με τρελάνει ο άντρας μου!! Κ τώρα εγώ πρέπει να παω στη δουλειά κ να κάνω μάθημα… Με τι ψυχολογία ρε κορίτσια;; Να χωθώ στο κρεβάτι θέλω κ να μη σηκωθώ. Σας μαυρίζω κ σας την ψυχή συγνώμη αλλα ποιος θα με καταλάβει ;

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου!! Πραγματικά πάρα πολύ!! Δεν έχω να σου πω κάτι που θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα δυστυχώς! Μακάρι να μπορούσες να πάρεις καμία άδεια.. και το τελευταίο μην το ξανά πεις! Αυτός είναι ο σκοπός αυτού του φόρουμ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια δεν έχω καλά νέα. Η χοριακη έμεινε στάσιμη στα ίδια. Μου είπε ο γιατρός να επαναλάβω τη Δευτέρα εάν δε μου έχει έρθει περιοδος μεχρι τότε. Δεν το βλέπω να προχωράει. Και δε θέλω να ανοίξω το θέμα του Φλεβάρη έτσι.. Ας ανοίξει κάποια άλλη 

πολύ λυπάμαι.. χάρηκα πολύ ΄όταν ειχα δει τα νέα σου για την εγκυμοσύνη..
Μπορώ να καταλάβω την απογοήτευση σου.. Φεύγει η χαρά μέσα από τα χέρια σου...  Κουράγιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...