Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρωτόμηνια, Πρωτόχρονια, ελπίδα μία μες στην καρδιά, ο Αι Βασίλης έρχεται ξανά!!!


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Δεν παρεξηγώ κορίτσι μου 😃.Και η Μαμά μου τα ίδια μου λέει από το πρωί.😂😂😂 Χαίρομαι που μπήκες στην διαδικασία να απαντήσεις και να ασχοληθείς.

Συμφωνώ με την μαμά σαν μαμά και εγώ 😆.

Θέλουμε να είναι καλά τα κοριτσάκια μας ☺️. Μην ευχαριστείς για τίποτα. 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μπραβο ότι καλύτερο το χαμομήλι! Αντε καλεε που δεν θα μπορείς! Εκτός αν πονάς τόσο πολύ!

Όχι όχι απλά μην κολλήσεις κάτι τον άλλο!!! Θα βάζω εγώ χαμομήλι κ θα φύγει.τελικα σπυρακι είναι το πίεσα λίγο κ έβγαλε σαν αίμα...αχ τι τραβάμε κ εμείς οι γυναίκες εεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Έχω ενημερώσει τον εργοδότη μου για την εγκυμοσύνη,ήξερε και για την εξωσωματική και ήταν πολύ βοηθητικός και υποστηρικτικός.Δεν με πιέζει..Κάνω δουλειά γραφείου δεν είναι ότι τρέχω πέρα δώθε.Ασε που δεν μπορώ να κάθομαι σπίτι γιατί αναλύω πολλά και δεν Μ αρέσει.Ξεχνιεμαι στην δουλειά.

Μην ανησυχείς, συμβαίνουν αυτά. Όσο για τη δουλειά, κι εγώ δούλεψα κανονικά μέχρι τον έβδομο (σε γραφείο) και πραγματικά μόνο καλό μου έκανε, πέρασε ο καιρός νερακι! Φυσικά ήξερε όλο το στόρι ο εργοδότης μου και μου στάθηκε πολύ! Μακάρι όλες οι κοπέλες να τυχαιναν τέτοιας αντιμετώπισης από το περιβάλλον της δουλειάς, γιατί η εξωσωματικη είναι ήδη στρεσογονα διαδικασία από μόνη της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marilouu εγω ειχα καφε στην 1η μ εγκυμοσυνη και στην 3η. Στην 3η μάλιστα στη 10η βδομαδα και το ιδιο απογευμα ειχα ραντεβου με το γιατρο και ήταν ολα καλα. (Δεν κατέληξε καλα γι αλλους λογους).

Ειναι συνηθες. Μπορει να ειναι καθαρίσματα, μπορει οπως ειπε ο γιατρος σου απο τον τραχηλο, καποιο αγγειακι κτλ. Το καφε υποδηλωνει παλιο αιμα και συνήθως δε μας ανησυχει. Σε ποια βδομαδα εισαι τωρα? Δεν εχεις κανει κανεναν υπερηχο μέχρι στιγμης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@marilouu εγω ειχα καφε στην 1η μ εγκυμοσυνη και στην 3η. Στην 3η μάλιστα στη 10η βδομαδα και το ιδιο απογευμα ειχα ραντεβου με το γιατρο και ήταν ολα καλα. (Δεν κατέληξε καλα γι αλλους λογους).

Ειναι συνηθες. Μπορει να ειναι καθαρίσματα, μπορει οπως ειπε ο γιατρος σου απο τον τραχηλο, καποιο αγγειακι κτλ. Το καφε υποδηλωνει παλιο αιμα και συνήθως δε μας ανησυχει. Σε ποια βδομαδα εισαι τωρα? Δεν εχεις κανει κανεναν υπερηχο μέχρι στιγμης?

Δεν έχω κάνει ακόμα υπέρηχο.Εχω την άλλη Πέμπτη.Ειμαι στην πέμπτη εβδομάδα και κάτι μέρες.Το Σάββατο θα μπω στην 6η.Κατι κατάλαβα ότι είναι σύνηθες αλλά δεν παύει όταν συμβαίνει να σε τρομάζει.🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marilouu είπε:

Καλημεραααα...Δεν πειράζει,αναμονή μέχρι την Δευτέρα όλα καλά θα είναι.😁Συμβαίνουν και τα απρόοπτα.Εγω έχω πάλι εκκρίσεις καφέ.Λιγο πιο σκούρες από τις προάλλες.Δεν πήγα στην δουλειά τρόμαξα πρωί πρωί.Ξερω ότι συμβαίνει Σ αυτές τις εβδομάδες αλλά έχω αγχωθει κάπως.Καλεσα τον γιατρό ήταν σε ραντεβού και αναμένω οδηγίες αν μου αλλάξει κάτι με την προγεστερόνη η γενικότερα.

Ξαπλώνεις ξεκούραση λογικά θα σου δώσει προγεστερόνη. Και επειδή είναξ καφέ δε μας τρομάζουν καθόλου συνήθως βλέπουμε στην αλλαγή του μήνα. Και το βάζω το χέρι στην φωτιά έχεις κόρη 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/1/2024 at 12:28 ΜΜ, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Καλή χρονιά σε όλες κι από μένα  Εύχομαι το νέο έτος να μας φέρει υγεία, ευτυχία και υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας για όσες/όσους το λαχταρούν 💖

Εμένα μου ήρθε περιόδος τελικά κορίτσια 1/1/2024 🥲 Νέο έτος, νέα βδομάδα, νέος κύκλος λοιπόν!

Πέρυσι τέτοιο καιρό είχα μείνει έγκυος για πρώτη φορά αλλά παλινδρόμησε λίγο πριν το τέλος τους 1ου τριμήνου...  Προσπαθούμε ξανά απ' τον Ιούλιο 2023 - 7ος κύκλος προσπαθειών τώρα...

Ιανουάριε 2024, ελπίζω σε σένα 🤞🌈👶

Κοίτα να δεις που φέτος θα σαι τον Φεβρουάριο έγκυος.. κάτι μας συνδέει.. 1.1 μου ήρθε και εμένα η περίοδος μετά από 7.5 μήνες που γέννησα ... Και θα γεννήσεις Νοεμβρίο ..  το πρώτο παιδάκι μου Νοεμβρίο το γέννησα . Ετοιμάσου .. 14.2 στο υπογράφω θα είσαι έγκυος .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/1/2024 at 10:30 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

Πέμπτη  απόγευμα έχω ραντεβού θα σας πω τα νέα και επλιζω να είναι ευχάριστα 

το βράδυ ειδικά πολύ πρήξιμο η κοιλιά μου λες και ήμουν 4 μηνών εγκυος μάλλον τα χάπια θα φταίνε 🤷‍♀️

σημερα σηκώθηκα κάπως περίεργα το στομάχι περίεργο, μια ζάλη σαν το ζόμπι είμαι 

Περιμένω..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Girly είπε:

Είναι μέτρια προς κακή..βασικά πάει ανάλογα τις τιμές του εργαστηρίου.για τι ηλικία μιλάμε?? Υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος διαγνωστικού όμως. Και επίσης για μια τέτοια ΑΜΗ κοιτάμε επίσης και άλλες εξετάσεις που να επιβεβαιώνουν την εικόνα. 

Ρε φίλη θα δώσουμε εξετάσεις γυναικολόγος στο τέλος και θα πάρεις αριστείο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μπραβο ότι καλύτερο το χαμομήλι! Αντε καλεε που δεν θα μπορείς! Εκτός αν πονάς τόσο πολύ!

Εσυ είσαι έτοιμη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ξαπλώνεις ξεκούραση λογικά θα σου δώσει προγεστερόνη. Και επειδή είναξ καφέ δε μας τρομάζουν καθόλου συνήθως βλέπουμε στην αλλαγή του μήνα. Και το βάζω το χέρι στην φωτιά έχεις κόρη 😉

Λες να είναι κορίτσι;Γερό να είναι και δεν με νοιάζει το φύλο.♥️Όταν αλλάζει ο μήνας συμβαίνει;Το Σάββατο μπαινω στην 6η εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εσυ είσαι έτοιμη? 

Χαχαχχαχα! Κανόνισε κακομοίρα μου αν δεν μεινω έγκυος αυτόν τον μηνα (κάνω χιούμορ φυσικά) 😂😂😂 με εχεις πείσει  ότι θα μείνω έγκυος αυτόν τον μηνα😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Όχι όχι απλά μην κολλήσεις κάτι τον άλλο!!! Θα βάζω εγώ χαμομήλι κ θα φύγει.τελικα σπυρακι είναι το πίεσα λίγο κ έβγαλε σαν αίμα...αχ τι τραβάμε κ εμείς οι γυναίκες εεεεε

Σπυράκι είναι μη το πειράξεις άλλο θα φύγει από μόνο του ! Βάλε χαμομηλακι και θα φύγει με τις μέρες! Κάλε κανονικά να έχεις επαφές δεν υπάρχει θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χαχαχχαχα! Κανόνισε κακομοίρα μου αν δεν μεινω έγκυος αυτόν τον μηνα (κάνω χιούμορ φυσικά) 😂😂😂 με εχεις πείσει  ότι θα μείνω έγκυος αυτόν τον μηνα😂😂😂

Κοριτσάκι μου σου το εύχομαι!!!! Μήπως όμως γενικά άμα το σκεφτόμαστε πολύ μας γίνεται εμμονή κι δεν έρχεται??? 🤣 βέβαια αν το θες πολύ πως να μην μείνεις να μου πεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marw90 είπε:

Κοριτσάκι μου σου το εύχομαι!!!! Μήπως όμως γενικά άμα το σκεφτόμαστε πολύ μας γίνεται εμμονή κι δεν έρχεται??? 🤣 βέβαια αν το θες πολύ πως να μην μείνεις να μου πεις.....

Εμμονη να σου πω την αλήθεια είχα τους πρώτους μήνες προσπάθειας ! Τώρα είμαι εντάξει ! Δεν θα πω πως δεν το σκέφτομαι αλλά όχι όσο παλιότερα! Τον προηγούμενο μηνα που στην ουσια έμεινα έγκυος αλλά δεν προχώρησε στεναχωρέθηκα πολύ και έκλαψα και ας ήταν νωρίς αλλά όμως κράτησα  το θετικο ότι μπορώ να κάνω  συλληψη και ηρέμησα κάπως !  Έχω χαλαρώσει αρκετα και ελπιζω συντομα να έρθει σε όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mpourmpouloαυτο το μηνα τεστ στην ωρα του. Να το δουμε κατα κοκκινο να χαρούμε. Ναι??? Ολα καλα θα πανε! Εγινε η σύλληψη, το πιο βασικο! 

@cat12 σ αυτό τον κυκλο θα κανεις εμβρυομεταφορα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εμμονη να σου πω την αλήθεια είχα τους πρώτους μήνες προσπάθειας ! Τώρα είμαι εντάξει ! Δεν θα πω πως δεν το σκέφτομαι αλλά όχι όσο παλιότερα! Τον προηγούμενο μηνα που στην ουσια έμεινα έγκυος αλλά δεν προχώρησε στεναχωρέθηκα πολύ και έκλαψα και ας ήταν νωρίς αλλά όμως κράτησα  το θετικο ότι μπορώ να κάνω  συλληψη και ηρέμησα κάπως !  Έχω χαλαρώσει αρκετα και ελπιζω συντομα να έρθει σε όλες μας!

Το ίδιο συνέβη κ με εμένα... τα έχουμε πει.... ήρθε αμέσως η σύλληψη σε 1 μήνα προσπαθειών αλλά δε κράτησε....κι εγώ έτσι αλλά κράτησα το θετικό ...τώρα βέβαια αν υπάρχει κάνα πιο βαθύ θέμα κ δε το κράτησα δλδ αν ξανά συμβεί κ γίνεται η σύλληψη αλλά κάτι το αποβάλλει δε ξέρω....μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός.το καλό είναι ότι κάνουμε σύλληψη...άλλοι δε μπορούν καν αυτό κι το ψάχνουν!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpouloαυτο το μηνα τεστ στην ωρα του. Να το δουμε κατα κοκκινο να χαρούμε. Ναι??? Ολα καλα θα πανε! Εγινε η σύλληψη, το πιο βασικο! 

@cat12 σ αυτό τον κυκλο θα κανεις εμβρυομεταφορα?

Χαχαχχαχα δεν σου υπόσχομαι τίποτα😂😂😂 είμαι εθισμένη με τα τεστ😂 μακάρι να πανε όλα καλά❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Το ίδιο συνέβη κ με εμένα... τα έχουμε πει.... ήρθε αμέσως η σύλληψη σε 1 μήνα προσπαθειών αλλά δε κράτησε....κι εγώ έτσι αλλά κράτησα το θετικό ...τώρα βέβαια αν υπάρχει κάνα πιο βαθύ θέμα κ δε το κράτησα δλδ αν ξανά συμβεί κ γίνεται η σύλληψη αλλά κάτι το αποβάλλει δε ξέρω....μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός.το καλό είναι ότι κάνουμε σύλληψη...άλλοι δε μπορούν καν αυτό κι το ψάχνουν!!!!!

Εμένα η συλληψη έγινε μετά από 1 χρόνο στοχευμένων προσπαθειών! Δεν πρέπει να σκεφτόμαστε διαφορα καθώς είναι πολύ συχνές οι βιοχημικές και παλινδρομείς κυήσεις χωρίς να υπάρχει κάποιο θέμα! Προχωράμε δυναμικα και είμαι σιγουρη ότι το σπορακι θα έρθει συντομα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Mpourmpouloαυτο το μηνα τεστ στην ωρα του. Να το δουμε κατα κοκκινο να χαρούμε. Ναι??? Ολα καλα θα πανε! Εγινε η σύλληψη, το πιο βασικο! 

@cat12 σ αυτό τον κυκλο θα κανεις εμβρυομεταφορα?

Ναι 🥰🥳♥️ κάνω τεστ ωορρηξίας για να δω πότε θα αδιαθετησω γιατί θέλω να ξέρω 😁 έκανα προχθές για να πιάσω τις γόνιμες κ βγήκε σκούρο όχι πολύ αλλά αρκετά σκούρο κ χθες κ σήμερα αχνό... Πιστεύω ότι έγινε νωρίς η ωορρηξία οπότε σε δύο εβδομάδες περιμένω να αδιαθετησω να πάρω τον γιατρό να ξεκινήσουμε!!!αχ λίγο ακόμα έμεινε 😊 έτσι όπως το βλέπω αρχές Φεβρουαρίου... Την έμβρυομεταφορά δεν ξέρω ακριβώς σε ποια μέρα του κύκλου την κάνουν... Ρώτησα τον γιατρό κ μου είπε περίπου την 21η μέρα του κύκλου... Δεν ξέρω τι ισχύει η αλήθεια είναι η πρώτη μου φορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12με την 1η θα μεινεις ειμαο σίγουρη. Το κυρίως δικο σας θεμα απο οτι εχω καταλάβει ειναι οτι δε μπορείτε να βρεθειτε τις γονιμες μερες στους περισσότερους κύκλους. Και εφοσον ειχες ηδη μια σύλληψη.. αστο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marilouu είπε:

Λες να είναι κορίτσι;Γερό να είναι και δεν με νοιάζει το φύλο.♥️Όταν αλλάζει ο μήνας συμβαίνει;Το Σάββατο μπαινω στην 6η εβδομάδα.

Αρκετες φορές  συμβαίνει. Πολλές κοπέλες το αναφέρουν . Εγώ είχα σε μικρή αποκόλληση στην 9εβδ και μέσα σε μια εβδ ξανά είχα πήγα ξανά και δεν βλέπαμε αποκόλληση.. μου είπαν μπορεί να συμβεί να έχεις αποκόλληση να μη το καταλάβεις και στο κλείσιμο πάλι να έχεις καφέ. Και όντως σε έμενα έτσι ήταν είχα κόκκινο έντονο στην αποκόλληση και στο κλείσιμο καφέ. Όμως πολλές κοπέλες που έχουν κοριτσάκι στην αλλαγή τουηνα έχουν αιματακι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Χαχαχχαχα! Κανόνισε κακομοίρα μου αν δεν μεινω έγκυος αυτόν τον μηνα (κάνω χιούμορ φυσικά) 😂😂😂 με εχεις πείσει  ότι θα μείνω έγκυος αυτόν τον μηνα😂😂😂

Μα είσαι και το ξέρω πολύ καλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μα είσαι και το ξέρω πολύ καλά.. 

ααααααα με τρελενεις τωρααααα😜 μακαριιιιιιιιιιιιιιι να πετύχει καη να μείνει αυτή φορά🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...