Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΛΗΡΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ???


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ...

ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ 2 ΛΕΥΚΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑ.ΤΟ ΕΝΑ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ ΕΝΑ ΠΟΣΟ.ΟΜΩΣ ΑΠΟΨΕ ΠΟΥ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ:( :( ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΑ ΣΧΕΔΟΝ ΑΠ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ?????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THOYLI ΜΟΥ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ???ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ........:blink:

ΑΛΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ. ΛΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ??ΤΟΤΕ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ:angry: ?ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΠΙΑ!! :angry: ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕΣ ΤΟ ΕΝΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΟ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ???

ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΙΝΙ ΣΟΥ??? ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΝΑΤΕ?;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ ΠΛΗΣΙΑΖΩ ΚΑΙ ΓΩ!!!ΣΤΙΣ 9 ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΜΩ!!!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΤΡΑΓΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΕΧΩ ΠΡΗΣΤΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!:blink: ΕΧΩ ΤΡΟΜΑΞΕΙ!

ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΟΤΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ 1 ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 4 ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΛΕΙΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ:S ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAI EGO KOPELA MOU MONO APO TO IKA PLHROTHHKA

TO XARTI AYTO APLA TO PHGA STON ERGODOTH MOU TIPOTA ALLO

KAI EGO ME ANAROTIKH APO TON 4 MHNA

LES NA MOU TA FAGANE?

DEN NOMIZO OMOS GIATI KAI STO IKA POU EIXA ROTHSEI DEN MOU EIXAN PEI TIPOTA!:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΙΤΣΙ2 ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ !

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟ ΛΑΚΟ ΕΧΕΙ Η ΦΑΒΑ;)

ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΣΠΡΑΞΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΔΙΝΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!:angry:

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ???ΚΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΘΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ.......:unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΗΚΑ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ....ΟΤΙ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΛΕΕΙ ,ΟΠΟΤΕ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 08 ΕΩΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ ΤΟΥ 09 ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΩ ΤΙΠΟΤΑ:(

¨ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΤΕ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΕΣ ΨΑΞΤΕ ΤΟ ΟΜΩΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Με το καλό το μωράκι σου!

Όντως παίρνεις και ένα μήνα από τον εργοδότη πέρα απ'αυτά που παίρνεις απ΄το ΙΚΑ, και σε μένα έτσι έδωσαν και χωρίς να τους έχω ρωτήσει, αλλά κατά πόσο επηρρεάζεται από αναρρωτική δεν ξέρω. Γιατί δεν το διασταυρώνεις με μια επιθεώρηση εργασίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JULIAL ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΩΡΗΣΗ.ΟΜΩΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΣΤΑ ΕΔΩΣΕ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ???ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ??Η ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα

Εγώ που δουλεύω σε λογιστήριο, και είχα πάρει για επιβεβαίωση την επιθεώρηση εργασίας πριν κάνα μήνα, γιατι ο καθένας μου έλεγε το μακρύ του και το κοντό του, μου είπαν οτι ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ απο το αν έχεις πάρει αναρρωτική άδεια όλο το χρόνο της εγκυμοσύνης σου, εν έχεις κλείσει 1 χρόνο στον εργοδότη, σου πληρώνει μισά μισά με το ΙΚΑ τον πρώτο μήνα της άδειας τοκετού. (τις πρώτες 56 μέρες)

όχι ένα μήνα ολόκληρο άρα, τον μισό.

¨Ετσι κι'αλλιώς, τις μέρες που πέρνετε άδεια, σε περίπτωση που ξεπερνάνε τις 3 στην σειρά, δεν σας πληρώνει ένσημα και ασφάλιση. Εχετε μόνο τις εισφορες του εργαζομένου όχι του εργοδότη

(Τι ΕΧΕΤΕ λέω, ΕΧΟΥΜΕ εννοω...)

όπως επίσης, για την έδεια τοκετού + λοχείας όσο και για το 6μηνο (όσες το πάρουμε) μας κόβονται τα ένσημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOMENICA ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ :)

ΕΧΩ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΟΤΙ ΚΑΠΩΣ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΤΑ ΕΙΠΑΝ.ΤΙ ΕΝΝΟΩ...ΕΝΣΗΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ.

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΟΙ ΛΕΝΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenica καλησπέρα κι από μένα!

Απ'όσο ξέρω τα ένσημα για τους 4 μήνες (κυοφορία-λοχεία) μπαίνουν απ'το ΙΚΑ και για τους 6 απ'τον ΟΑΕΔ.

Τώρα για το αν ο εργοδότης δίνει μισό μήνα τι να πώ; Σε μένα έδωσαν ένα μισθό (εντάξει έχω καλό αφεντικό αλλά τόοοσο πολύ ;) )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...