Μετάβαση σε περιεχόμενο

Κηλίδες αίματος προς το τέλος της οωρηξιας


Recommended Posts

Καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας αν κάποια γνωρίζει . Προσπαθούμε εδώ και αρκετό καιρό αλλά ακόμα τίποτα.Όλες οι δικές μου εξετασεις και του άντρα μου είναι φυσιολογικές χωρίς κάποιο σοβαρό πρόβλημα . Πηγαίνω για παρακολούθηση κύκλου στο γιατρο, και αυτό τον μήνα  την 9η μέρα μετά την περίοδο είδαμε ότι έχει ξεκινήσει ωορηξια και μάλλον μικρηνε ο κυκλοσ μου ,πιθανότατα βέβαια να έγινε μετα από 2με 3 μερες. Επίσης  είχα ελεύθερες επαφές και μετα την περίοδο αλλά και ενδιάμεσα στος γονημεσ μερες .Αυτό που με προβλημάτισε και δεν μου έχει ξανά τύχει είναι ότι την 15 ημέρα είχα κηλίδες αίματος μόνο στο σκούπισμα το οποίο κράτησε για 3μερες και όχι συνέχεια .Ο γιατρός μου είπε ότι ίσως είναι από την ωορηξια αλλά χρονικά κάτι δεν μου κολλάει υποτίθεται οτι  ωορηξια είχα γύρω στην 11ημερα του κυκλου .Υπάρχει περίπτωση να είναι λόγω εμφύτευσης ;θα τρελαθώ δεν μου έχει ξανά συμβεί κάτι αντίστοιχο .. Ποσο πρέπει να περιμενω;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2023 at 11:51 ΜΜ, ο/η Clairh είπε:

Καλησπέρα χρειάζομαι την βοήθεια σας αν κάποια γνωρίζει . Προσπαθούμε εδώ και αρκετό καιρό αλλά ακόμα τίποτα.Όλες οι δικές μου εξετασεις και του άντρα μου είναι φυσιολογικές χωρίς κάποιο σοβαρό πρόβλημα . Πηγαίνω για παρακολούθηση κύκλου στο γιατρο, και αυτό τον μήνα  την 9η μέρα μετά την περίοδο είδαμε ότι έχει ξεκινήσει ωορηξια και μάλλον μικρηνε ο κυκλοσ μου ,πιθανότατα βέβαια να έγινε μετα από 2με 3 μερες. Επίσης  είχα ελεύθερες επαφές και μετα την περίοδο αλλά και ενδιάμεσα στος γονημεσ μερες .Αυτό που με προβλημάτισε και δεν μου έχει ξανά τύχει είναι ότι την 15 ημέρα είχα κηλίδες αίματος μόνο στο σκούπισμα το οποίο κράτησε για 3μερες και όχι συνέχεια .Ο γιατρός μου είπε ότι ίσως είναι από την ωορηξια αλλά χρονικά κάτι δεν μου κολλάει υποτίθεται οτι  ωορηξια είχα γύρω στην 11ημερα του κυκλου .Υπάρχει περίπτωση να είναι λόγω εμφύτευσης ;θα τρελαθώ δεν μου έχει ξανά συμβεί κάτι αντίστοιχο .. Ποσο πρέπει να περιμενω;;

Θα κανεις ενα τεστ κυησης με τα πρωτα πρωινα ουρα την 1η μερα που θα περιμενες να ερθει ξανα περιοδος ή θα πας σε μικροβιολογικο το πρωι να κανεις εξεταση αιματος χοριακη την 1η μερα καθυστερησης και θα απαντηθει η απορια σου.

Ποσο χρονων ειστε?

Καλη επιτυχια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η mariza85 είπε:

Θα κανεις ενα τεστ κυησης με τα πρωτα πρωινα ουρα την 1η μερα που θα περιμενες να ερθει ξανα περιοδος ή θα πας σε μικροβιολογικο το πρωι να κανεις εξεταση αιματος χοριακη την 1η μερα καθυστερησης και θα απαντηθει η απορια σου.

Ποσο χρονων ειστε?

Καλη επιτυχια !

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας .Είμαι 28..Απλά ακριβώς δεν γνωρίζω ποτε θα αδιαθετήσω γιατί έχω μπερδευτεί με την ωορρηξία ποτε τελικά έγινε..
Ευχαριστώ και πάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Clairh είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας .Είμαι 28..Απλά ακριβώς δεν γνωρίζω ποτε θα αδιαθετήσω γιατί έχω μπερδευτεί με την ωορρηξία ποτε τελικά έγινε..
Ευχαριστώ και πάλι. 

Καλημερα!

Συνηθως ποσες μερες εχεις κυκλο? 28? 34? Εκεινη τη μερα κανε τεστ.

Επισης γενικα μπορεις να παρεις τεστ ωορρηξιας και με βαση τον υπολογισμο ωορρηξιας απο το σαιτ πχ του ιασω να δεις ποια μερα να τα κανεις για να παρεις καποιες πληροφοριες για την ωορρηξια πχ ποσες μερες ειναι θετικο το τεστ ? Ποια μερα του κυκλου κανεις ωορρηξια? Και να το συζητησεις με το γιατρο σου.

Ωστοσο εαν εισαι εγκυος τωρα δεν θα χρειαστει το παραπανω.

Σπερμοδιαγραμμα εχει κανει ο συζυγος? Εσυ εχεις κανει σαλπιγγογραφια? Ειναι σημαντικες εξετασεις. 

Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/12/2023 at 11:08 ΜΜ, ο/η Clairh είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σας .Είμαι 28..Απλά ακριβώς δεν γνωρίζω ποτε θα αδιαθετήσω γιατί έχω μπερδευτεί με την ωορρηξία ποτε τελικά έγινε..
Ευχαριστώ και πάλι. 

Καλησπέρα ναι θα μπορούσε να είναι εμφύτευσης το αίμα που είδες εγω δεν είχα αλλα κάπως έτσι λένε πως είναι από αυτά που έχω διαβάσει 

τωρα εάν δεν είσαι εγκυος μπορείς να πάρεις τεστ ωορρηξίας εγω χρησιμοποιώ τις ταινιες και είμαι πολύ ευχαριστημένη και έμεινα εγκυος ! 

Επισης η περιοδος έρχεται συνήθως από την μέρα που κανείς ωορρηξία μετα από 14 με 16 μερες.. πχ αν ήταν η ωορρηξία σου στην 11 ημέρα του κύκλου σου θα υπολογίσεις 11+14 =25 αρα από την 25 με 27 ημέρα του κύκλου περιμενεις να έρθει περίοδος τότε μπορείς να κανείς και τεστ εγκυμοσυνης .. αν θες κανεις και πιο μπροστά τεστ αλλά μπορεί να μη δείξει σωστά.. εγω έκανα 10 μερες μετά απο την ωορρηξία μου και έδειξε αχνό θετικό 

εύχομαι να έχει έρθει το μωρακι σου αν μπορέσεις στείλε μας τα νέα σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...