Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεκέμβρη μόνο θετικά να μας τα δείχνεις όλα το δέντρο να γεμίσουμε με μπάλες και με δώρα 🎄🎄🎀🎀🤰🤰🧿🧿🧡🧡💙💙


Demy93

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Girly είπε:

...εγώ κάτι βλεπωωωωωωωωω

Σήμερα είμαι 12η ημέρα από την υποτιθέμενη ωορρηξία....έχω άλλα δύο τεστ ταινίες...θα κάνω αύριο και μεθαύριο και αν δεν αδιαθετησω θα πάω για χοριακή Παρασκευή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Καλημέρα!! Εχω σαλπιγγογραφία στις 12 και φοβάμαι λίγο... 😵💫😵💫

Τίποτα δεν είναι...εγώ δεν κατάλαβα τίποτα ..την έκανα αυτό τον μήνα!!!με το καλό 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Σε νιώθω απόλυτα....έτσι ακριβώς είμαι εγώ...και σήμερα άλλο ένα λευκό τεστ...έχω χάσει τις ελπίδες μου...😭

Μην χάνεις τις ελπίδες σου, εσείς κάνατε σπερματεγχυση ήταν πιο στοχευμενη η προσπάθεια σας! Εύχομαι όλα να πάνε καλά🤍 αυτό με τα συμπτώματα είναι τόσο αγχωτικό..πόσο μάλλον αν δεν υπάρχει τίποτα 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Είναι νωρίς ακόμα μην απελπίζεσαι θέλει 4-5 μερες ακόμα ☺️

Σε πια μέρα μετα την ωορρηξία είσαι ; 

Δεν ξέρω πια μέρα έγινε η ωορρηξία! Εγώ είχα θετικό στις 16 Δεκεμβρίου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τίποτα δεν είναι...εγώ δεν κατάλαβα τίποτα ..την έκανα αυτό τον μήνα!!!με το καλό 🙏

Ευχαριστώ πολύ για την ενθάρρυνση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Σε νιώθω απόλυτα....έτσι ακριβώς είμαι εγώ...και σήμερα άλλο ένα λευκό τεστ...έχω χάσει τις ελπίδες μου...😭

Επππππ!!! Δεν απελπιζομαστεεεε θα δεις θετικο τεστ δεν υπάρχει περιπτωσηηηηη❤️ σε αφήνει σε αγωνία για την εκπληξηηηηηη❤️🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Δεν ξέρω πια μέρα έγινε η ωορρηξία! Εγώ είχα θετικό στις 16 Δεκεμβρίου! 

Είναι νωρισσσς ακόμη κορίτσι μου έχεις μέρες μπροστά σου🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Βλέπετε αυτό που βλέπω;;;😱

 

IMG_20231227_100638.jpg

Κατιιιιιιιιιι βλεπωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω🥳🥳🥳🥳🥳🥳🥳  θα τεελαθωωωωωω💝💝💝 αύριο θα δειξει καλυτερααααα🤞 μήπως να πας να παρεις και ένα φαρμακείου;;;;; Το πρεντικτορ όμως 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Επππππ!!! Δεν απελπιζομαστεεεε θα δεις θετικο τεστ δεν υπάρχει περιπτωσηηηηη❤️ σε αφήνει σε αγωνία για την εκπληξηηηηηη❤️🥳

..αχ βρε κορίτσι μου γλυκό εσύ ...ναι έτσι θέλω να ελπίζω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Lou418 είπε:

Καλημέρα!! Εχω σαλπιγγογραφία στις 12 και φοβάμαι λίγο... 😵💫😵💫

Μη φοβάσαι καθόλου κορίτσι μου! Δεν είναι κάτι φοβεροοοο! Περιμενουμε νέα σου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

..αχ βρε κορίτσι μου γλυκό εσύ ...ναι έτσι θέλω να ελπίζω!!!!!

Έτσι θα είναι θα το δεις❤️ άργησε να γίνει η εμφυτευση για αυτό δεν έδειξε🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. 3η χοριακή σήμερα 3687. Είναι στα χαμηλά όρια. Δηλαδή έχω μια αύξηση 72%. Πρέπει να περιμένω μέχρι την επόμενη Παρασκευή (5/1/24) που έχω τον πρώτο υπέρηχο. Κάντε μια προσευχούλα κορίτσια μου. Απο χθες άρχισαν και οι εμετοί. Αν δεν ακούσω καρδούλα δε θα ησυχάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Μη φοβάσαι καθόλου κορίτσι μου! Δεν είναι κάτι φοβεροοοο! Περιμενουμε νέα σου🥰

Ευχαριστώ πολύ γλυκό μου κορίτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 3η χοριακή σήμερα 3687. Είναι στα χαμηλά όρια. Δηλαδή έχω μια αύξηση 72%. Πρέπει να περιμένω μέχρι την επόμενη Παρασκευή (5/1/24) που έχω τον πρώτο υπέρηχο. Κάντε μια προσευχούλα κορίτσια μου. Απο χθες άρχισαν και οι εμετοί. Αν δεν ακούσω καρδούλα δε θα ησυχάσω.

 

Όλα καλά θα πανε κορίτσι μου 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσι μου την έκανες? Όλα καλά??

Ναι, την έκανα,πόνεσα πολύ!! Ευτυχώς είναι καλά και οι 2 σάλπιγγες!!  Κάνω όπου να ναι και την ΑΜΗ και μετά τα πηγαίνω όλα στον γιατρό, λογικά πάμε για εξωσωματική, λόγω ηλικίας και έναν χρόνο και, προσπαθειών. Ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον!! ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/12/2023 at 11:16 ΜΜ, ο/η Elenaki12 είπε:

Τι ωραία νέα Μαριλου!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έχεις ένα μωράκι στην αγκαλιά σου μετά το καλοκαίρι!! 
Κοριτσια όσες προσπαθείτε παίρνετε τίποτα σε βιταμίνες ; Έχετε διακόψει αλκοόλ;

Χρόνια πολλά!!!! Εγώ είμαι στην προσπάθεια η αλήθεια έχω κόψει φουλ το αλκοόλ σταγόνα δεν πίνω… αλλά δεν έχω κόψει το κάπνισμα 😖 δυσκολεύομαι πολύ… βιταμίνες παίρνω on and off δεν είμαι τυπική … σίγουρα θα βοηθάνε απλά ξέρω κοπελα που έπαιρνε και δεν έμεινε όσο τις έπαιρνε και μετά τις σταμάτησε και μετά από 2 μηνες έμεινε… Τώρα τι να σου πω μπορεί να είναι και τυχαίο, απλά γενικά πιστεύω ότι το αλκοόλ και το κάπνισμα είναι πιο σημαντικό να διακοπούν από το να πάρεις βιταμίνες…  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Βλέπετε αυτό που βλέπω;;;😱

 

IMG_20231227_100638.jpg

Βλέπω μια τελεια άχνη γραμμή!!!! 🤞🏻😋😋😋 Δεν είναι σίγουρα γραμμή εξάτμισης γιατί είναι ροοοοοζ!!! Μπραααβο!!!! Είναι θετικό νομίζω!!! ❤️🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η flowerv είπε:

Εγώ ΔΕΝ περιμένω 31-1 του μήνα και είμαι να σκάσω,δεν έχω και κανένα απολύτως συμπτωμα και έχω αγχωθεί ότι πάλι δεν τα  καταφεραμε.. ούτε καν το στήθος που 7 στις 10 ειναι πάντα πρησμενο..ωωχ είσαι όντως πολυ νωριε έχεις ακόμα, κουράγιο...

Ναιιιι το ξέρω 😖 έχεις ακόμα μέρες κάνε υπομονή … δεν είναι ανάγκη να έχεις κάποιο σύμπτωμα μην απογοητεύεσαι!!! Θες να σου πω εγώ πόσες φορές είχα συμπτώματα και ήμουν τόσο σίγουρη ;; Και όταν ήμουν δεν το είχα καταλάβει καν !!! Απέβαλα τελικά αλλά δεν έχει σημασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elenaki12αν πίνεις καθε βραδυ ε καλο ειναι να ελαττώθει. Αν πινεις ενα κρασακι η ενα ποτακι μια φορα τη βδομαδα σε μια εξοδο ειναι οκ. Το κάπνισμα επηρεαζει τηβ ποιότητα κ των ωαριων κ των σπερματοζωαριων. Οι βιταμίνες συνηθως ειναι απλα συμπλήρωματα. Μόνο καλο κανουν. Δεν ειναι "φαρμακο" για συλληψη αλλα βοηθάνε γενικα. Παντως ολα σχετικα ειναι. Ξερω κοπελες κ που καπνιζαν και που δ προσεχαν διατροφή κτλ και μια χαρα πετυχαν κυηση. Εμεις προσπαθούμε παντα για το καλύτερο. 

Εγω προσωπικα ξεκινησα τις pregnacare conception . Δεν κανω ακομα προσπαθεια βέβαια. Πιο πολυ για ψυχολογικούς λογους για οταν μπω στη διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasoula9 είπε:

Ναιιιι το ξέρω 😖 έχεις ακόμα μέρες κάνε υπομονή … δεν είναι ανάγκη να έχεις κάποιο σύμπτωμα μην απογοητεύεσαι!!! Θες να σου πω εγώ πόσες φορές είχα συμπτώματα και ήμουν τόσο σίγουρη ;; Και όταν ήμουν δεν το είχα καταλάβει καν !!! Απέβαλα τελικά αλλά δεν έχει σημασία!

Λυπάμαι κορίτσι μου εύχομαι σύντομα να ξανά δεις θετικό τεστακι και όλα να πάνε καλά αυτή τη φορά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Girly είπε:

Στην 12η είμαι..την προηγούμενη φορά την 12η μέρα είδα θετικό τεστ..θεωρώ ότι θα έδειχνε κάτι σήμερα αν είχε γίνει το θαύμα μας...και είχαμε και μέτριο σπέρμα τότε..τώρα είχαμε άριστο...θα κάνω άλλη μια μέρα υπομονή και θα κρατήσω κάποιες θετικές ελπίδες μόνο και μόνο επειδή δεν έκανα υπέρηψο την μέρα της σπερματεγχυσης και δεν ξέρω πότε έγινε η ωορρηξία..και είχαμε και επαφή και την επόμενη μέρα αυτή τη φορά...τι να πω. Προσπαθώ να είμαι θετική.. 

αφού δεν ξέρεις ποτε έγινε ακριβώς η ωορρηξία , δεν είχες κανει και υπέρηχο μπορεί να μην δείχνει ακόμα όποτε λιγες μερες υπομονή ακόμα 

Έχεις κανένα σύμπτωμα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Βλέπετε αυτό που βλέπω;;;😱

 

IMG_20231227_100638.jpg

Σε αυτό το τεστ κοριτσι μου κάτι ψηλό φαίνεται αύριο να κανείς ξανά πιστεύω θα δείξει καλύτερα 

βγήκε αμέσως η γραμμουλα ; 

εύχομαι να μην είναι εξατμίσεις 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω απόλυτα να φοβάσαι λόγω ιστορικού - δυστυχώς όταν σου χει συμβεί το χειρότερο είναι κάπως αναπόφευκτο να το βγάλεις απ' το μυαλό σου... Απλά θα σου πω κάτι που λέω κι εγώ στον εαυτό μου όταν πάει και γυρνάει το μυαλό στις τρομακτικές σκέψεις και εικόνες του άσχημου παρελθόντος: μέσα μου μεγαλώνει ένα νέο μωράκι και δε του αξίζει να μην το γιορτάζω κάθε μέρα που είμαι έγκυος σ αυτό ❤️ Ολα καλά θα πάνε στο ραντεβού σας, περιμένουμε νεακια 🙏 
    • Μπράβο ειλικρινά που τα καταφέρνεις μόνη σου τόσες πολλές ώρες σερί. Είσαι μάχιμη και αγωνίστρια. Δεν είναι εύκολο ούτε ψυχολογικά, ούτε σωματικά, ειδικά τώρα που έχουν μειωθεί οι ημερήσιοι ύπνοι - εμένα πχ κοιμάται το πολύ 2-3 ώρες κατά τη διάρκεια της ημέρας, που σημαίνει ότι είναι δύσκολο να προλάβω να κάνω τα πάντα σε αυτό το μικρό χρονικό παράθυρο.  Ο δικός μου άντρας λείπει από τις 9.00 και επιστρέφει στις 17.30. Δεν είναι το καλύτερό μου να μένω σπίτι τόσο πολύ και έτσι κάνω τουλάχιστον 2 βόλτες με το καρότσι στη γειτονιά και μάλιστα τη μία επιλέγω να πηγαίνω σε φούρνο ή καφετέρια, γιατί εκεί συνήθως ξοδεύουμε λίγο περισσότερο χρόνο~ @Eliza Kats @peacock Ρε παιδιά, σήμερα ξεμύτισε και το έβδομο (7ο) δοντάκι.... Επειδή με δαγκώνει αρκετά πλέον (έχει βαρεθεί όλα τα μασητικά του), σε σημείο τέτοιο που πονάω ΠΟΛΥ, θα ξεκινήσω άμεσα τα πατημένα, μήπως πάμε και σε κομματάκια πριν κλείσουμε το έτος.. Το έτος.. πόσο απίστευτο, πόσο ονειρεμένο.  Ακόμα συνέρχομαι ψυχικά, νοητικά, σωματικά από την κύηση, τον τοκετό, το νεογέννητο. Πόσο πανδύσκολο ήταν και είναι, μα και π΄όσο ανταμειφτικό. Ένας παραμυθένιος, συγκλονιστικός χρόνος... ❤️❤️❤️❤️❤️               
    • Με το καλό κορίτσι μου!! Η γλυκουλα πλέον συνήθισε ❤️❤️ ο ύπνος γιατί; Ο βραδινός; Εμείς καλά! Αρχίσαμε εδώ κ μια βδομάδα λαχανικά κ σιγά σιγά κάτι τρώει η μπουμπου μου. Είχε κ παλινδρόμηση με το γάλα κ ελπίζουμε τώρα με τις τροφές να στρώσει. Γενικά το θέμα γάλα, δεν μας πάει καλά απ την αρχή 😂 κατα τα αλλά καλά…εγώ αρχίσει κ κουράζομαι λίγο παραπάνω πλέον, γιατί βαριέται εύκολα κ θέλει συνέχεια ενασχόληση, ενώ ήταν αρκετά ανεξάρτητη. Την μέρα κάνει 3 μισαωρους ύπνους κ δεν προλαβαίνω καθόλου να ξεκουραστώ…
    • Νομίζω ότι αυξάνονται και οι ανάγκες τώρα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη οπότε αν είχες χαμηλό κι από πριν λογικό τώρα να κατεβαίνει κι άλλο  Εμένα ο γιατρός μου είχε πει ότι λογικά κάποια στιγμή θα χρειαστεί να αυξήσουμε τον σίδηρο, οπότε ίσως και σένα να παίρνεις παραπάνω. Τώρα που θα πάω κι εγώ θα μου γράψει εξετάσεις να δούμε πού είμαστε 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...