Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2024 🤰👶🏻


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!χτες πρώτος καρδιοτοκογράφος για μας 🍒..

Ο μικρούλης μας μια χαρά 2500 🧿 ετοιμοπόλεμος και σε θέση που ελπίζουμε να μην αλλάξει 🤗🤗..την άλλη εβδομάδα πάλι ραντεβού 💙🧿

Τέλεια!! Και εμάς πήρε θέση, πήγαμε χθές και το είδαμε. Πολύ καλά τα κιλακια του, και μας τόσο ηταν στις βδομάδες π βρίσκεσαι ☺️☺️

Σήμερα εκανα το πρώτο μάθημα τοκετού και νομίζω οτι με βοήθησε πολύ στο άγχος ☺️☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 411
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;

Εγώ σήμερα το πρωί ξύπνησα με πονακια χαμηλά... Νομίζω η ώρα μας πλησιάζει 💙 τον ένιωθα πολύ πολύ χαμηλά να κινείται. Δεν έχω ειδοποιήσει ακόμη τον γιατρό, γιατί έχω ώρα να τα νιώσω. 37+3 σήμερα!

Εσείς πως είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;

Εγώ σήμερα το πρωί ξύπνησα με πονακια χαμηλά... Νομίζω η ώρα μας πλησιάζει 💙 τον ένιωθα πολύ πολύ χαμηλά να κινείται. Δεν έχω ειδοποιήσει ακόμη τον γιατρό, γιατί έχω ώρα να τα νιώσω. 37+3 σήμερα!

Εσείς πως είστε;

Κ εγώ κάπως έτσι ένιωθα εχθές το βράδυ.. αλλά σήμερα ολα υπό έλεγχο.. νομίζω έχουμε χρόνο ακόμα .. απλά το σώμα μας σιγά σιγά προετοιμάζεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;

Εγώ σήμερα το πρωί ξύπνησα με πονακια χαμηλά... Νομίζω η ώρα μας πλησιάζει 💙 τον ένιωθα πολύ πολύ χαμηλά να κινείται. Δεν έχω ειδοποιήσει ακόμη τον γιατρό, γιατί έχω ώρα να τα νιώσω. 37+3 σήμερα!

Εσείς πως είστε;

Πώς είσαι κορίτσι μου ? Σε έπιασαν ξανά πόνοι? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η XanaT είπε:

Πώς είσαι κορίτσι μου ? Σε έπιασαν ξανά πόνοι? 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Οχι ευτυχώς. 

Λένε οτι όσο πλησιάζουν οι μέρες τόσο πιο λίγο κινείται το μωρό λόγω χώρου. Εγώ γιατί τον νιώθω περισσότερο από πρίν; Εσείς πως το νιώθετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Οχι ευτυχώς. 

Λένε οτι όσο πλησιάζουν οι μέρες τόσο πιο λίγο κινείται το μωρό λόγω χώρου. Εγώ γιατί τον νιώθω περισσότερο από πρίν; Εσείς πως το νιώθετε;

Κ εγώ την νιώθω αρκετά .. για να δούμε πότε θα έρθει η μεγάλη ώρα 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2024 at 12:38 ΜΜ, ο/η XanaT είπε:

Κ εγώ την νιώθω αρκετά .. για να δούμε πότε θα έρθει η μεγάλη ώρα 😍😍

Εμείς σήμερα έχουμε ραντεβού να δούμε τι γίνεται 🥹 

Με εβαλε να κανω και  εξετάσεις που κάνουν πριν την γέννα. Γενικές, φεριτινη, σίδηρο, και άλλες δυο. Ευτυχώς όλα καλά. 7 έχουμε ραντεβού 💙 δεν περνάνε οι ώρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μαλλον τον χορό θα τον ανοίξω πρώτη 😁💙 χθες μας είδε ο γιατρός μας, μας είπε ο μικρός είναι μια χαρά εχει πάρει τη θέση του, 3100kg, είδε τα πόδια Μ πόσο έχουν πρηστεί, και πόσο ταλαιπωρημένη φαίνομαι 🤣 και μου είπε οπότε νιώθω έτοιμη να παμε για πρόκληση. Ειδε τράχηλο, είναι ακόμη κλειστός, συσπάσεις δεν έχω, οπότε βάλαμε ραντεβού στις 17/07 να μας ξαναδει και αν δεν αντέχω να με βαλει με πρόκληση στις 18/07. Η αλήθεια αν δεν είχα τα πρησμένα πόδια δεν θα με πειράζει να περιμένω αλλά εδώ και δυο μέρες δυσκολεύομαι πολύ στο περπάτημα. 

Αυτά τα νέα μας💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Μαλλον τον χορό θα τον ανοίξω πρώτη 😁💙 χθες μας είδε ο γιατρός μας, μας είπε ο μικρός είναι μια χαρά εχει πάρει τη θέση του, 3100kg, είδε τα πόδια Μ πόσο έχουν πρηστεί, και πόσο ταλαιπωρημένη φαίνομαι 🤣 και μου είπε οπότε νιώθω έτοιμη να παμε για πρόκληση. Ειδε τράχηλο, είναι ακόμη κλειστός, συσπάσεις δεν έχω, οπότε βάλαμε ραντεβού στις 17/07 να μας ξαναδει και αν δεν αντέχω να με βαλει με πρόκληση στις 18/07. Η αλήθεια αν δεν είχα τα πρησμένα πόδια δεν θα με πειράζει να περιμένω αλλά εδώ και δυο μέρες δυσκολεύομαι πολύ στο περπάτημα. 

Αυτά τα νέα μας💙

Τέλεια !! Κ εμείς κάπως έτσι θα κινηθούμε.. μόνο που είναι λίγο πιο μικρό το μωράκι μας .. με το καλό κορίτσια μου !! Να γεννηθούν καλά τα παιδάκια μας κ να έχουμε εύκολους τοκετούς εύχομαι !! 🩷🩵🩷🩵🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η XanaT είπε:

Τέλεια !! Κ εμείς κάπως έτσι θα κινηθούμε.. μόνο που είναι λίγο πιο μικρό το μωράκι μας .. με το καλό κορίτσια μου !! Να γεννηθούν καλά τα παιδάκια μας κ να έχουμε εύκολους τοκετούς εύχομαι !! 🩷🩵🩷🩵🩷

Με το καλό κορίτσι μου! Και σε λίγες μέρες να τα κρατάμε στην αγκαλιά μας 💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε???εμείς έχουμε ραντεβού πάλι στις 18 αλλά πλέον οι μέρες περνάνε δύσκολα...πολύ πρήξιμο και πολύ χορό γενικά...εγώ σήμερα σταμάτησα την δουλειά και ελπίζω να κυλήσουν όλα ήρεμα μέχρι το τέλος...τελευταία μέτρηση μας την προηγούμενη εβδομάδα 2.600...αυριο.μπαινω 37η εβδομάδα 👣👣💚💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε???εμείς έχουμε ραντεβού πάλι στις 18 αλλά πλέον οι μέρες περνάνε δύσκολα...πολύ πρήξιμο και πολύ χορό γενικά...εγώ σήμερα σταμάτησα την δουλειά και ελπίζω να κυλήσουν όλα ήρεμα μέχρι το τέλος...τελευταία μέτρηση μας την προηγούμενη εβδομάδα 2.600...αυριο.μπαινω 37η εβδομάδα 👣👣💚💚

Αχ αυτό το πρήξιμο... Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου! Εγώ είπα με τον σύζυγό οτι αν μέχρι το ραντεβού μας στις 17/07 δεν σπάσουν τα νερά, θα πάμε με πρόκληση. Δεν μπορώ πλεον να περπατήσω. 

Υπομονή και μας έμειναν πολύ λίγες μέρες! 💙🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου πως είστε; Εμείς σήμερα έχουμε ξανά ραντεβού. Ετοιμάζω και τα τελευταία πράγματα να κλείσω τη βαλίτσα μας, μήπως και χρειαστεί να μείνουμε απόψε στο μαιευτήριο 😁💙

Εσείς τι κάνετε; Πότε έχετε ξανά ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια μου πως είστε; Εμείς σήμερα έχουμε ξανά ραντεβού. Ετοιμάζω και τα τελευταία πράγματα να κλείσω τη βαλίτσα μας, μήπως και χρειαστεί να μείνουμε απόψε στο μαιευτήριο 😁💙

Εσείς τι κάνετε; Πότε έχετε ξανά ραντεβού;

Εγώ καλά είμαι 🧿🧿 αύριο έχω ραντεβού να συζητήσουμε και με τον γιατρό τα τελευταία μας να πάρω λίστα από το μαιευτήριο και να κάνω καρδιοτοκογράφο... 🤗🤗

Σχεδόν φτάσαμε στο τέλος κορίτσια μου,πως νιώθετε ?? 🥰🥰 Για πότε προγραμματίζεστε εσείς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Εγώ καλά είμαι 🧿🧿 αύριο έχω ραντεβού να συζητήσουμε και με τον γιατρό τα τελευταία μας να πάρω λίστα από το μαιευτήριο και να κάνω καρδιοτοκογράφο... 🤗🤗

Σχεδόν φτάσαμε στο τέλος κορίτσια μου,πως νιώθετε ?? 🥰🥰 Για πότε προγραμματίζεστε εσείς ?

Αντε με το καλό κορίτσι μου!! 

Εγώ ανάλογα με το τι θα μας πει σήμερα ισως μείνω στο μαιευτήριο γιατί είναι και μια ώρα δρόμος από το σπίτι μας☺️ αν ο μικρούλης εχει κατέβει για τα καλά τότε ίσως μου πει να μείνουμε μέσα 🥹

Ποσο γρήγορα πέρασε ο καιρός κορίτσια 💙💙 αντε με το καλό σε όλες μας να τα κρατήσουμε επιτέλους αγκαλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Αντε με το καλό κορίτσι μου!! 

Εγώ ανάλογα με το τι θα μας πει σήμερα ισως μείνω στο μαιευτήριο γιατί είναι και μια ώρα δρόμος από το σπίτι μας☺️ αν ο μικρούλης εχει κατέβει για τα καλά τότε ίσως μου πει να μείνουμε μέσα 🥹

Ποσο γρήγορα πέρασε ο καιρός κορίτσια 💙💙 αντε με το καλό σε όλες μας να τα κρατήσουμε επιτέλους αγκαλιά 

Τέλεια 🩵🩵👣👣🧿🧿

Θα περιμένουμε τα νέα σου αργότερα 🥰🥰🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Τέλεια 🩵🩵👣👣🧿🧿

Θα περιμένουμε τα νέα σου αργότερα 🥰🥰🤗🤗

Μπήκαμε με πρόκληση κορίτσια δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη τα φάρμακα. Ξεκίνησαν τα πονακια ευτυχώς χωρίς βοήθεια. Και περιμένουμε μέχρι το πρωί να έχουμε τον μπέμπη μας 💙🧸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Μπήκαμε με πρόκληση κορίτσια δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη τα φάρμακα. Ξεκίνησαν τα πονακια ευτυχώς χωρίς βοήθεια. Και περιμένουμε μέχρι το πρωί να έχουμε τον μπέμπη μας 💙🧸

Εεεεεεεελα μωρεεεε 🥹🥹🥹 όλα να πάνε τέλεια και να έχετε γρήγορα τον μπεμπακο σας στην αγκαλιά σας 👣🧿👣🧿 θα περιμένουμε τα νέα σου κορίτσι μου 🩵🩵 όλα με το καλό 🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Μπήκαμε με πρόκληση κορίτσια δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη τα φάρμακα. Ξεκίνησαν τα πονακια ευτυχώς χωρίς βοήθεια. Και περιμένουμε μέχρι το πρωί να έχουμε τον μπέμπη μας 💙🧸

Με το καλοοο με έναν πόνο κορίτσι μου καλή λευτεριά 🩵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Μπήκαμε με πρόκληση κορίτσια δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη τα φάρμακα. Ξεκίνησαν τα πονακια ευτυχώς χωρίς βοήθεια. Και περιμένουμε μέχρι το πρωί να έχουμε τον μπέμπη μας 💙🧸

Ανήμερα της Αγίας Μαρίνας! Το καλύτερο δώρο για την γιορτή σου! 
Με το καλό κορίτσι μου…να πάνε όλα καλά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Μπήκαμε με πρόκληση κορίτσια δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη τα φάρμακα. Ξεκίνησαν τα πονακια ευτυχώς χωρίς βοήθεια. Και περιμένουμε μέχρι το πρωί να έχουμε τον μπέμπη μας 💙🧸

Μαρινακι μου ίσως έχεις γεννήσει τώρα, όλα με το καλό κορίτσι μου❣️🌺🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Μπήκαμε με πρόκληση κορίτσια δεν έχουμε ξεκινήσει ακόμη τα φάρμακα. Ξεκίνησαν τα πονακια ευτυχώς χωρίς βοήθεια. Και περιμένουμε μέχρι το πρωί να έχουμε τον μπέμπη μας 💙🧸

Κορίτσι μου ίσως γέννησες τώρα που σου γράφω!!! Ελπίζω να έχουν πάει όλα καλά και να κρατάς στα χέρια σου το θαύμα σου. 💖🙏👶

Ενημέρωσε μας όποτε μπορέσεις!!! Θα περιμένουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς γεννησαμε.. όλα πήγαν καλά .. με τα εύκολα κ τα δύσκολα .. ευτυχώς είχα κάνει επισκληριδιο γιατί ήταν ζόρι.. κ στα δικά σας κορίτσια μου !! Με έναν πόνο !! 🩷🩵🩷🩵🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς γεννησαμε.. όλα πήγαν καλά .. με τα εύκολα κ τα δύσκολα .. ευτυχώς είχα κάνει επισκληριδιο γιατί ήταν ζόρι.. κ στα δικά σας κορίτσια μου !! Με έναν πόνο !! 🩷🩵🩷🩵🩷

Συγχαρητήριααα, να σας ζήσει το μπεμπάκι σας!!! Καλή ανάρρωση και σε εσένα μανούλα.☺️

Παίρνουμε θάρρος και εμείς που είμαστε ακόμα στην αρχή!!!!!!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η XanaT είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς γεννησαμε.. όλα πήγαν καλά .. με τα εύκολα κ τα δύσκολα .. ευτυχώς είχα κάνει επισκληριδιο γιατί ήταν ζόρι.. κ στα δικά σας κορίτσια μου !! Με έναν πόνο !! 🩷🩵🩷🩵🩷

Να σας ζήσει κορίτσι μου 🤗🤗🧿🧿 για πότε ήσουν εσύ???όταν θα είσαι έτοιμη θα θέλαμε να μοιραστείς την εμπειρία σου μαζί μας αν το επιθυμείς φυσικά 🥰🥰🥰..να το χαίρεστε το θαυματάκι σας 🤗

Καλό ξεκίνημα στην νέα σας ζωή 🩵🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Katiana1987 για τ τεστ εγκυμοσύνης θα σύμφωνησω απολυτα. Για τ ωορηξιας οπως νιωθει η καθε μια. Εγω τ χρησιμοποιώ ενω εχω συχνες επαφες μεσα στον κυκλο. Δεν τ λεω καν στον αντρα μου. Ποτε δ καναμε σεξ με σκοπο την τεκνοποιηση. Σήμερα ειναι η μερα, σημερα πρέπει να γίνει. Αυτο π λες για τις διακοπες όμως ειναι τελειως ακυρο. Μακαρι να λεγαμε α τοτε παμε διακοπες, θα γίνει μωρε! Εδω προσπαθούμε καποιες χρονια, λες οι 15 μερες να είναι οι τυχερες??? Χωρια π εμεις π εχουμε παιδια καμια φορα πέφτουμε ξερες στις διακοπές.
    • Ίσως να έχεις δίκιο. Αλλά 1ον (ξανά λέω... γνώμη μου!) 1000 φορές να πας για έναν υπέρηχο παρά να αγχώνεσαι με τις ώρες και τα υγρά που έχεις καταναλώσει και όλα αυτά για την ωορηξία... 2ον υπάρχουν και οι διακοπές!  Αλλά ούτως ή άλλως... εγώ πάντα μιλάω περισσότερο για τα τεστ εγκυμοσύνης κι όχι ΤΌΣΟ για τα ωορηξίας! Εκεί καλύτερα να περιμένεις την καθυστέρηση και να κάνεις χοριακή κατ' ευθείαν... Γιατί έτσι σε περίπτωση βιοχημικής δεν περνάς ΌΛΟ αυτό που έχουμε περάσει σχεδόν ΌΛΕΣ εδώ μέσα και είναι αρκετά ψυχοφθόρο!!! 
    • Πάντως αρχίζω και καταλαβαίνω μάλλον δεν θα άντεχα να με αφήσει και πιο πολύ ίσως να έσκαγε και μύτη νωρίτερα σε σχέση με την κόρη που δεν έλεγε να βγει  🤷‍♀️ εδώ πέφτει με το αμαξι σε καμία λακουβα και κρατάω την κοιλια μου κάτω χαμηλά νιωθω πολύ πίεση.. λέω τον αντρα μου κοιτα μην μου σπάσουν τα νερά πριν της 12/8 😂 όχι τίποτα θα λείπει και ο γιατρός διακοπές    Στα πλευρά ειδικά από την δεξιά μεριά με έχει ταράξει λέω είναι και μια σταλιά μωρο φαντάσου να ήταν και μεγαλύτερο 😂   Καλε μην κανείς τέτοια πράγματα τώρα μην μου πεις ότι ανεβαίνεις και σε σκάλα πάνω για να κατεβάσεις κουρτίνες 😳;  εγω τερμάτισα άλλο δεν μπορω και τα βασικά με το ζόρι τα κάνω να σου πω την αλήθεια.. άσε που τα χερια μου άλλο είναι μουδιασμένα συνέχεια δεν μπορω να κάνω και πολλά  αυτες τις δουλειές τώρα που κανείς εσυ περιμένω την μαμα μου να έρθει να μου τα κάνει 😅 ελα ρε δεν είναι πολύ γλυκό που έχεις βρει δικά σου πράγματα που ήσουν μωρο ; Εμένα η μαμα μου με έφερε δικά μου πράγματα κουβερτάκια φορμάκια  και ήταν σε πολύ κατάσταση αφού καποια τα χρησιμοποίησα 😂
    • "Είναι πολύ σημαντικό να είμαστε ενημερωμένες από πριν και να μην ακούμε τυφλά συμβουλές γιατρών, αλλά να ξεσκαρταρουμε και να ψάχνουμε καταρτισμένους κι εξειδικευμένους επαγγελματίες. " Είπες τη μαγική και πιο σωστή φράση... Και δυστυχώς υπάρχουν πολλοί επικίνδυνοι "επιστήμονες" εκεί έξω... Αλλά αυτό είναι μια άλλη συζήτηση..
    • Με το καλό γλυκιά μου!!! Όλα να πάνε κατ'ευχήν!!! Περιμένουμε τα ευχάριστα!!! 🙏🙏🙏🙏😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...