Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΒΑΠΟΡΕ Η' ΣΚΟΝΗ;;;


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια...

Η μικρη μου ειναι 15 μηνων και δεν ξερω τι ειναι καλυτερο για εκεινη. Γαλα σε σκονη η εβαπορε. Τωρα της δινω το s26. Εσεις τι δινετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προσωπική άποψη δεν έχω είμαι έγκυος :P

αλλά η κουμπάρα μου δίνει το Almiron και η μικρή ειναι 2 ετών πια

απ'ότι ξέρω είναι έτοιμο γάλα σε πλαστικά μπουκαλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια και γω που ρωτησα την δικη μου την παιδιατρο μου ειπε οτι καλο ειναι να παρουμε ολα τα νουμερα με τη σειρα... τωρα παιρνουμε το αλμιρον 2 και πανω στο χρονο θα ξεκινησουμε το 3 και παει λεγοντας... εχει λεει πιο πολλα θρεπτικα συστατικα και ειναι πιο καταλληλο γι'αυτη την ηλικια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας ο παιδίατρός μας, μας είχε πει όταν ο γιος μου ήταν μικρός, ότι όλα τα γάλατα προσφέρουν ακριβώς τις ίδιες θρεπτικές ουσίες η διαφορά έγκειται στο ότι τα μικρά νούμερα είναι πιο εύπεπτα και τα παιδιά χονεύουν πιο εύκολα και πεινούν πιο συχνά. Είτε πάρεις το νούμερο 3 ή το 5 π.χ. θα έχεις τις ίδιες θρεπτικές ουσίες.:)

Είναι ένας από τις 3 κορυφαίους παιδιάτρους της Βόννης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emeis koritsia,,,

Pinoume to aptamil 3...

Einai xroniou o Kwnstantinos mou to savvato...

Hthela na tou dosw fresko wmos den tou kathetai akoma...

Rwta ton giatro sas {marietaki} mou na doume pio einai to kalitero...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O γιατρος μας μας προτεινε το almiron 3 που ειναι ετοιμο εβαπορε το πηρα στην αρχη αλλα γενικως δεν μου αρεσει η μυρωδια των εβαπορε. Γιαυτο και το γυρισα παλι στην σκονη.

Το θεμα ειναι πιο ειναι πιο θρεπτικο για τα παιδια μας. Οι γιατροι τα παιρνουν και απο τις εταιριες. Μην το ξεχναμε.... Οτι τους συμφερει προτεινουν...

Τι ειναι καλυτερο αραγε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου marietaki!Εμενα ο γιος μου ειναι 23 μηνων και με το που εκλεισε τον πρωτο χρονο ξεκινησαμε φρεσκο γαλα,το advance και τωρα του δινω οτι γαλα πινουμε και εμεις.Αμα εχει μια ισσοροπιμενη διατροφη μην σε ανησυχει τοσο πολυ το γαλα.Να ξερεις οτι το τυρι και το γιαουρτι περιεχουν περισσοτερο ασβεστιο.Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marietaki, εγώ είμαι υπέρ του φρέσκου γάλατος και στο χρόνο άρχισα να δίνω φρέσκο (Γεωργικής Σχολής). Και η παιδίατρος μου είναι της άποψης ότι το φρέσκο είναι καλύτερο και από την σκόνη και από το εβαπορέ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natasoyla αν ημουν θεσ/νικη αυτο θα εδινα. Το ξερω γιατι ειναι ο αντρας μου απο θεσ/νικη. Τα αλλα φρεσκα δεν τα εμπιστευομαι καθολου.

lemon διαβασα ενα ποστ για τα γαλατα δελτα και φαγε και δεν νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο. για δες το και συ αν δεν το χεις διαβασει...

ολες θελουμε το καλυτερο για τα παιδια μας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marietaki έγραψε:

O γιατρος μας μας προτεινε το almiron 3 που ειναι ετοιμο εβαπορε το πηρα στην αρχη αλλα γενικως δεν μου αρεσει η μυρωδια των εβαπορε. Γιαυτο και το γυρισα παλι στην σκονη.

Το θεμα ειναι πιο ειναι πιο θρεπτικο για τα παιδια μας. Οι γιατροι τα παιρνουν και απο τις εταιριες. Μην το ξεχναμε.... Οτι τους συμφερει προτεινουν...

Τι ειναι καλυτερο αραγε;

Πιο θρεπτικό είναι αυτό που έχει περισσότερες θερμίδες και όλα τα γάλατα του εμπορίου έχουν ακριβώς τις ίδιες θερμίδες.

Δεν έχει γίνει καμία επιστημονική έρευνα που να δείχνει ότι κάποιο αγελαδινό γάλα είναι καλύτερο σε σχέση με κάποιο άλλο.

Πριν το 12ο μήνα τα μωρά πρέπει να παίρνουν γάλα που είναι εμπλουτισμένο με σίδηρο και περιέχει μειωμένο ασβέστιο. Το φρέσκο αγελαδινό γάλα δεν περιέχει σίδηρο και έχει πολύ ασβέστιο που εμποδίζει την απορρόφηση του σιδήρου που είναι απαραίτητος για τον άνθρωπο (το μοσχαράκι έχει πολύ διαφορετικές ανάγκες και το αγελαδινό γάλα είναι προσαρμοσμένο σε αυτές τις ανάγκες).

Μετά το 12ο μήνα δεν υπάρχει καμία ιατρική οδηγία για το γάλα που πρέπει να καταναλώνει το παιδί. Η μόνο ένδειξη για να μην καταναλώνει φρέσκο γάλα είναι να μην μπορεί να το χωνέψει, οπότε μένει στο γάλα που έπινε μέχρι τότε.;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...