Μετάβαση σε περιεχόμενο

αχνή δεύτερη γραμμή


Katia95

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες!

Εδώ και 4 μήνες έχουμε ξεκινήσει με τον σύντροφο μου τις ελευθερες επαφές. Ειμαι 28 χρόνων και αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην 25η μέρα του κύκλου μου και 10 μέρες μετά την ωορρηξία με σταθερό κύκλο 28 ημερών. Τις τελευταίες 2-3 μέρες νιώθω μεγάλη ευαισθησία στο στήθος και χθες είχα κράμπες στη μέση και στην κοιλιά. Η αίσθηση της κράμπας στην κοιλιά δεν ήταν όπως στην περίοδο ακριβώς αλλά σαν μικρά τραβήγματα. Επίσης σήμερα ένιωσα έντονη αποστροφή την ώρα που έτρωγα το κλασικό πρωινό μου συν το ότι κοιμήθηκα το μεσημέρι γυρω στις 3 ωρες κάτι που δεν κάνω σχεδόν ποτε.  Αποφάσισα να κάνω ενα τεστ αν και ξέρω ότι ακόμα είναι νωρίς. 
αυτο που κατάφερα ήταν να μπερδευτω περισσότερο…. Εμφανίστηκε μια πολύ πολύ άχνη δεύτερη γραμμή και αρχίζω να πιστεύω ότι το δημιουργεί το μυαλό μου. Τώρα με εχει φάει η αγωνία. Μπορεί να είμαι έγκυος και να είναι απλά νωρίς να φανεί καθαρά στο τεστ; Είχε κάποια μανούλα παρόμοια εμπειρία; 
ΥΓ! Εύχομαι σε όλες το καλύτερο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και σ εσένα! 😃 Εγώ από αυτά που περιγράφεις πιστεύω πως είσαι!! Ο δικός μου ο γιατρός λέει κάνουμε χοριακή στη δεύτερη μέρα καθυστέρησης..τι καλά! Στο εύχομαι να είσαι 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katia95 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Εδώ και 4 μήνες έχουμε ξεκινήσει με τον σύντροφο μου τις ελευθερες επαφές. Ειμαι 28 χρόνων και αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην 25η μέρα του κύκλου μου και 10 μέρες μετά την ωορρηξία με σταθερό κύκλο 28 ημερών. Τις τελευταίες 2-3 μέρες νιώθω μεγάλη ευαισθησία στο στήθος και χθες είχα κράμπες στη μέση και στην κοιλιά. Η αίσθηση της κράμπας στην κοιλιά δεν ήταν όπως στην περίοδο ακριβώς αλλά σαν μικρά τραβήγματα. Επίσης σήμερα ένιωσα έντονη αποστροφή την ώρα που έτρωγα το κλασικό πρωινό μου συν το ότι κοιμήθηκα το μεσημέρι γυρω στις 3 ωρες κάτι που δεν κάνω σχεδόν ποτε.  Αποφάσισα να κάνω ενα τεστ αν και ξέρω ότι ακόμα είναι νωρίς. 
αυτο που κατάφερα ήταν να μπερδευτω περισσότερο…. Εμφανίστηκε μια πολύ πολύ άχνη δεύτερη γραμμή και αρχίζω να πιστεύω ότι το δημιουργεί το μυαλό μου. Τώρα με εχει φάει η αγωνία. Μπορεί να είμαι έγκυος και να είναι απλά νωρίς να φανεί καθαρά στο τεστ; Είχε κάποια μανούλα παρόμοια εμπειρία; 
ΥΓ! Εύχομαι σε όλες το καλύτερο ❤️

Καλησπέρα κορίτσι! Τι μάρκα ήταν το τεστ σου; Συνήθως τα μπλε (γνωστή μάρκα) βγάζουν γραμμή εξάτμισης, μου έχει συμβεί δυο φορές. Μια φωτογραφία θα βοηθούσε για να σου πούμε και εμείς γνώμη. Επίσης, παίζει ρόλο αν βγήκε στον προβλεπόμενο χρόνο. Παρόλα αυτά, τα συμπτώματα σου και κυρίως η κόπωση, είναι πολύ θετικά! Καλή επιτυχία 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katia95 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

Εδώ και 4 μήνες έχουμε ξεκινήσει με τον σύντροφο μου τις ελευθερες επαφές. Ειμαι 28 χρόνων και αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στην 25η μέρα του κύκλου μου και 10 μέρες μετά την ωορρηξία με σταθερό κύκλο 28 ημερών. Τις τελευταίες 2-3 μέρες νιώθω μεγάλη ευαισθησία στο στήθος και χθες είχα κράμπες στη μέση και στην κοιλιά. Η αίσθηση της κράμπας στην κοιλιά δεν ήταν όπως στην περίοδο ακριβώς αλλά σαν μικρά τραβήγματα. Επίσης σήμερα ένιωσα έντονη αποστροφή την ώρα που έτρωγα το κλασικό πρωινό μου συν το ότι κοιμήθηκα το μεσημέρι γυρω στις 3 ωρες κάτι που δεν κάνω σχεδόν ποτε.  Αποφάσισα να κάνω ενα τεστ αν και ξέρω ότι ακόμα είναι νωρίς. 
αυτο που κατάφερα ήταν να μπερδευτω περισσότερο…. Εμφανίστηκε μια πολύ πολύ άχνη δεύτερη γραμμή και αρχίζω να πιστεύω ότι το δημιουργεί το μυαλό μου. Τώρα με εχει φάει η αγωνία. Μπορεί να είμαι έγκυος και να είναι απλά νωρίς να φανεί καθαρά στο τεστ; Είχε κάποια μανούλα παρόμοια εμπειρία; 
ΥΓ! Εύχομαι σε όλες το καλύτερο ❤️

Αν δεν ήταν πρώιμης ανίχνευσης δύσκολο να έδειξε τόσο νωρίς. Αν ήταν παίζει να είναι όντως θετικό. Συμφωνώ με αυτά που λέει η Ρένα. Αν δεν κρατιέσαι μέχρι την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου, κάνε αύριο το πρωί άλλο ένα πρώιμης ανίχνευσης και αν σου φανεί πάλι άχνη γραμμή πήγαινε για χοριακη! Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυτερα να αγορασεις ενα pre...tor πρωιμης και ελπιζω να βγει ❤️ Εστω και αχνη γραμμη και βουρ για χοριακη !! Σου ευχομαι οτι καλυτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι! Τι μάρκα ήταν το τεστ σου; Συνήθως τα μπλε (γνωστή μάρκα) βγάζουν γραμμή εξάτμισης, μου έχει συμβεί δυο φορές. Μια φωτογραφία θα βοηθούσε για να σου πούμε και εμείς γνώμη. Επίσης, παίζει ρόλο αν βγήκε στον προβλεπόμενο χρόνο. Παρόλα αυτά, τα συμπτώματα σου και κυρίως η κόπωση, είναι πολύ θετικά! Καλή επιτυχία 😊

Καλησπέρα. 
το τεστ ήταν πρώιμης ανίχνευσης κατόπιν συμβουλής και φαρμακοποιού. Επίσης δεν ήταν η γνωστή μάρκα ήταν άλλη (ροζ κουτί). 
Τα συμπτώματα συνεχίζουν τα ίδια. Θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή που περιμένω να κάνω τότε το τεστ. Αν αντέξω 😅

ευχαριστω πολύ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katia95 είπε:

Καλησπέρα. 
το τεστ ήταν πρώιμης ανίχνευσης κατόπιν συμβουλής και φαρμακοποιού. Επίσης δεν ήταν η γνωστή μάρκα ήταν άλλη (ροζ κουτί). 
Τα συμπτώματα συνεχίζουν τα ίδια. Θα κάνω υπομονή μέχρι την Παρασκευή που περιμένω να κάνω τότε το τεστ. Αν αντέξω 😅

ευχαριστω πολύ 😊

Φυσικα δεν άντεξα την αναμονή έκανα σήμερα 2 διαφορετικής μάρκας! Και τα δυο αρνητικά! Τα σύγκρινα με το. Θερινό και είναι εμφανής η διαφορα. Είναι νωρίς ακόμα και ξέρω ότι δεν προσπαθούμε καιρό αλλά με κάθε αρνητικό τεστ και μετά από ήδη μια βιοχημική κύηση η απογοήτευση μεγαλώνει! 
πραγματικά ξέρω ότι πολλές γυναίκες προσπαθούν πολύ περισσότερο καιρό! Η μεγαλύτερη αγωνία είναι αυτές οι δυο εβδομάδες μετά την ωορρηξία! 
Ελπίζω και εύχομαι σε ολες τα καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Katia95 είπε:

Φυσικα δεν άντεξα την αναμονή έκανα σήμερα 2 διαφορετικής μάρκας! Και τα δυο αρνητικά! Τα σύγκρινα με το. Θερινό και είναι εμφανής η διαφορα. Είναι νωρίς ακόμα και ξέρω ότι δεν προσπαθούμε καιρό αλλά με κάθε αρνητικό τεστ και μετά από ήδη μια βιοχημική κύηση η απογοήτευση μεγαλώνει! 
πραγματικά ξέρω ότι πολλές γυναίκες προσπαθούν πολύ περισσότερο καιρό! Η μεγαλύτερη αγωνία είναι αυτές οι δυο εβδομάδες μετά την ωορρηξία! 
Ελπίζω και εύχομαι σε ολες τα καλύτερα!!!

Εγώ σε καταλαβαίνω…ήδη από τους πρώτους 3 μήνες προσπαθειών είχα αρχίσει να απογοητεύομαι και φυσικά όλοι με θεωρούσαν υπερβολική. Θα σου πρότεινα πάντως να πάρεις τεστ σε ταινίες πρώιμης ανίχνευσης, όπου τουλάχιστον σε εμένα δεν έβγαλαν ποτε γραμμή που να με μπερδεύει. Οι δυο πιο γνωστές μάρκες του εμπορίου μου έβγαλαν και μάλιστα τα ροζ τεστ μου είχαν βγάλει στο πρώτο λεπτό εμφανή γραμμουλα και η χοριακη την ίδια μέρα αρνητική. Αν πάρεις απλά τις ταινίες, πρόσεχε τον τρόπο που τις βουτας στο κυπελλάκι με τα ουρα, γιατί αν βραχούν παραπάνω ίσως σου βγάλει μια γραμμή που δεν είναι έγκυρη. Εύχομαι να μην χρειαστεί τίποτα από αυτά και να είσαι ήδη έγκυος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Εγώ σε καταλαβαίνω…ήδη από τους πρώτους 3 μήνες προσπαθειών είχα αρχίσει να απογοητεύομαι και φυσικά όλοι με θεωρούσαν υπερβολική. Θα σου πρότεινα πάντως να πάρεις τεστ σε ταινίες πρώιμης ανίχνευσης, όπου τουλάχιστον σε εμένα δεν έβγαλαν ποτε γραμμή που να με μπερδεύει. Οι δυο πιο γνωστές μάρκες του εμπορίου μου έβγαλαν και μάλιστα τα ροζ τεστ μου είχαν βγάλει στο πρώτο λεπτό εμφανή γραμμουλα και η χοριακη την ίδια μέρα αρνητική. Αν πάρεις απλά τις ταινίες, πρόσεχε τον τρόπο που τις βουτας στο κυπελλάκι με τα ουρα, γιατί αν βραχούν παραπάνω ίσως σου βγάλει μια γραμμή που δεν είναι έγκυρη. Εύχομαι να μην χρειαστεί τίποτα από αυτά και να είσαι ήδη έγκυος 😊

Νομίζω έχω αρχίσει και το χάνω αλήθεια! Τα συμπτώματα συνεχίζουν και σήμερα είχα και ναυτία όταν σηκώθηκα αν και θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς!
Έκανα άλλο ένα σήμερα από τη μπλε μάρκα πρώιμης ανίχνευσης. Το είδα ακριβώς στα 2 λεπτά είχα βάλει χρονόμετρο και πάλι είδα μια αχνή γραμμή! Παρήγγειλα τις ταινίες αύριο θα τις έχω! Σε ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να δείξουν κάτι πιο ξεκάθαρο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/10/2023 at 6:25 ΜΜ, ο/η Katia95 είπε:

Φυσικα δεν άντεξα την αναμονή έκανα σήμερα 2 διαφορετικής μάρκας! Και τα δυο αρνητικά! Τα σύγκρινα με το. Θερινό και είναι εμφανής η διαφορα. Είναι νωρίς ακόμα και ξέρω ότι δεν προσπαθούμε καιρό αλλά με κάθε αρνητικό τεστ και μετά από ήδη μια βιοχημική κύηση η απογοήτευση μεγαλώνει! 
πραγματικά ξέρω ότι πολλές γυναίκες προσπαθούν πολύ περισσότερο καιρό! Η μεγαλύτερη αγωνία είναι αυτές οι δυο εβδομάδες μετά την ωορρηξία! 
Ελπίζω και εύχομαι σε ολες τα καλύτερα!!!

Είναι οριακά μέχρι την Παρασκευή. Φαντάσου σε εμένα το πρώιμης έδειξε 3 μέρες πριν την αναμενόμενη άχνη γραμμή και είχα χοριακη 20. Στα όρια δλδ της εγκυμοσύνης (πάνω από 25 θεωρείται θετικό θετικό). Θα μπορούσε να μην την είχε πιάσει και να το έβλεπα αρνητικό. Όπως και να χει πάντα τα τεστ στην αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου είναι πιο έγκυρα. Σου εύχομαι να είσαι κορίτσι μου!

Ισχύει ότι αυτές οι 2 εβδομάδες είναι οι πιο δύσκολες αλλά αφού πιάσατε ήδη μια φορά δεν θα αργήσετε να το ξαναπιασετε το σπορακι σας 😊

Θα περιμένουμε να μας γράψεις την Παρασκευή νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...