Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Χαχαχαχαχα όχι μωρεε! Στην @dimand έδειξαν τα συγκεκριμένα πριν την καθυστέρηση!! Πάντως πολύ εύχομαι να το έκανα τσάμπα!!!😅😅🤞🙏

Μπαίνω στα γρήγορα να διαβάσω τ νέα σας γιατί έχω πολύ φορτωμένο προγραμμα και έρχομαι απλά να σου πω ότι εγώ είχα χοριακη 760 και αυτά έβγαινα ολόλευκα τα τεστ μην τα εμπιστεύεσαι καθόλου! 
 

@Elli13 υπομονή κοπέλα μου!!! Είναι δύσκολο και αγχωτικό αλλά σύντομα θα έχεις την Μπέμπα σου αγκαλιά!!! Σου εύχομαι να πάνε όλα τέλεια ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κορίτσι μου καλησπέρα. Υπομονή σκέψου ότι όλα αυτά θα τα ξεχάσεις μόλις πάρεις τη μικρούλα σου αγκαλιά 🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Την πρώτη προχτές και σήμερα τη δεύτερη να δούμε αν θα έχουμε διπλασιασμό. Προχτές ήταν 69. Σε ευχαριστώ για την σκέψη. 

Τα πήρες τα αποτελέσματα; Ελπίζω να είναι όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Πφφφ κορίτσια μου όχι δεν γέννησα δυστυχώς. Τα ξημερώματα άρχισαν τα πρώτα πονακια που πολύ γρήγορα δυνάμωσαν. Διαστολή 1 και όπως είπα με τον τράχηλο τόσο πίσω η εξέταση απλά με πέθαινε. Κάποια στιγμή έβαλα τα κλάματα (συγγνώμη αν τρομάζω τις εγκυουλες μας). Ζήτησα επισκληρηδιο γιατί οι πόνοι έγιναν αφορητοι, έλα όμως που ο αναισθησιολογος ήταν στο χειρουργείο σε μια καισαρική. Να φυσάω και να ξεφυσαω εγώ, μέχρι που ήρθε επιτέλους. Σταμάτησα να νιώθω το οτιδήποτε, μου έβαλαν και τον ορό με την ωκυτοκινη η διαστολή όμως στο 1. Τουλάχιστον κοιμήθηκα γιατί στο δωμάτιο με το νεογέννητο της διπλανής κοιμήθηκα 1,5 ώρα σθλυνολικα.

Ο γιατρός μου να καλεί συνεχώς να μαθαίνει νέα μου και στο τελευταίο τηλεφώνημα είπε στην μαία να μου κλείσει τον όρο, να δούμε τι θα καταγράψει ο καρδιοτοκογραφος, και αν δεν εχουμε προχωρήσει παίζει το σενάριο να κατέβω πάλι στο δωμάτιο και να προσπαθήσουμε πάλι αύριο. 

Δεν αντέχω άλλο, έχω κουραστεί τόσο πολύ και ειλικρινά στεναχωριέμαι που παίρνει τόσο χρόνο...

Από την στιγμή που ξεκινάει ο τοκετός πως θα σε αφήσει για αύριο;;;;; εγώ μπήκα με πρόκληση και σε 16 ώρες γέννησα....κατάφεραν με περισσότερο ωκιτοκινη και προκάλεσαν συσπάσεις... Μήπως να ζητήσεις καισαρική;;;;εγώ μετάνιωσα τότε που δεν ζήτησα καισαρική γιατί και εγώ έκλαιγα από τους πόνους γιατί με άφησαν ΧΩΡΙΣ επισκληριδιο και καλά να κατέβει το μωρό με διαστολή 10και με πεθαίνει στον πόνο....

Τι να πω!!!όλα να πάνε καλά εύχομαι 🙏🙏🙏 σε σκεφτομαστε κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girly και εσύ που γέννησες με πρόκληση 

..δίκιο δεν εχω;;;πως γίνεται να σταματήσουν την διαδικασία του τοκετού για αύριο;;;πολύ κουλό μου φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Από την στιγμή που ξεκινάει ο τοκετός πως θα σε αφήσει για αύριο;;;;; εγώ μπήκα με πρόκληση και σε 16 ώρες γέννησα....κατάφεραν με περισσότερο ωκιτοκινη και προκάλεσαν συσπάσεις... Μήπως να ζητήσεις καισαρική;;;;εγώ μετάνιωσα τότε που δεν ζήτησα καισαρική γιατί και εγώ έκλαιγα από τους πόνους γιατί με άφησαν ΧΩΡΙΣ επισκληριδιο και καλά να κατέβει το μωρό με διαστολή 10και με πεθαίνει στον πόνο....

Τι να πω!!!όλα να πάνε καλά εύχομαι 🙏🙏🙏 σε σκεφτομαστε κορίτσι μου

Μαρίνα μου, επειδή έχω έκανα επισκληρηδιο νωρίς, με διαστολή 1 κατά πάσα πιθανότητα αυτό πήγε πίσω όλη τη διαδικασία. Σταμάτησαν εντελώς οι συσπάσεις, άρα και ο τοκετός. Η διαστολή έμεινε στο 1, ο τράχηλος πίσω, καμία ένδειξη τοκετού δηλαδή.

 

Μου έδωσε ο γιατρός δύο εναλλακτικές. Δεν θέλει καισαρική αν δεν εξαντλήσουμε όλα τα μέσα, όπως και εγώ. Η με πάνε στο δωμάτιο και αύριο το πρωί ξανά υπόθετο κλπ κλπ και αν δεν πιάσει πάλι μου σπάνε τα νερά και αν δεν.. κάνουμε καισαρική... Ή μου σπάνε απόψε τα νερά και περιμένουμε μέχρι το πρωί. Του είπα δεν έχω κουράγιο να ξαναπεράσω όλη τη διαδικασία από την αρχή, συν του ότι στο δωμάτιο δεν παίζει να κοιμηθω. Μου βρήκε άλλο δωμάτιο χωρίς μωράκι αλλά δεν ήθελα. Τελικά κάναμε άλλη μια δόση επισκληρηδιο και μου έσπασε τα νερά. Ευτυχώς αυτή τη φορά οι συσπάσεις δεν κοπηκαν νιώθω δηλαδή πετρώματα χωρίς πόνο βέβαια. Θα δώσουμε χρόνο μέχρι το πρωί (δεν θα πάθει κάτι είπε το μωρό, έχουμε και τον καρδιοτοκογραφο και το παρακολουθούμε). Αν μέχρι το πρωί δεν υπάρχει εξέλιξη, πάμε για καισαρική.

Ηρεμησα πολύ, τουλάχιστον ξέρω ότι κάναμε ο,τι μπορούσαμε και ο,τι και να γίνει αύριο θα έχω τη μπέμπα.

Σας φιλώ όλες και ευχαριστώ που με σκέφτεστε 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι σε μια κατάσταση σοκ… Πήγα στο νοσοκομείο γιατί ταλαιπωρούμαι ακόμα με τη γαστρεντερίτιδα.. Ξεκίνησα από παθολόγο κ μ έστειλαν γυναικολόγο. Η χοριακη αρνητική (20η μέρα του κύκλου με θετικό τεστ ωορρηξίας 13η) κ μου λέει η δικιά σου… Δε θέλω να κανεις ακτινογραφία γιατί είναι πολύ παχύ το ενδομήτριο σου κ θα μπορούσε να είναι αρχόμενη κύηση 😱😱😱.. Ακόμα εδώ είμαι δεν έχουν βγάλει άκρη τι στο καλό έχω🤣🤣🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μαρίνα μου, επειδή έχω έκανα επισκληρηδιο νωρίς, με διαστολή 1 κατά πάσα πιθανότητα αυτό πήγε πίσω όλη τη διαδικασία. Σταμάτησαν εντελώς οι συσπάσεις, άρα και ο τοκετός. Η διαστολή έμεινε στο 1, ο τράχηλος πίσω, καμία ένδειξη τοκετού δηλαδή.

 

Μου έδωσε ο γιατρός δύο εναλλακτικές. Δεν θέλει καισαρική αν δεν εξαντλήσουμε όλα τα μέσα, όπως και εγώ. Η με πάνε στο δωμάτιο και αύριο το πρωί ξανά υπόθετο κλπ κλπ και αν δεν πιάσει πάλι μου σπάνε τα νερά και αν δεν.. κάνουμε καισαρική... Ή μου σπάνε απόψε τα νερά και περιμένουμε μέχρι το πρωί. Του είπα δεν έχω κουράγιο να ξαναπεράσω όλη τη διαδικασία από την αρχή, συν του ότι στο δωμάτιο δεν παίζει να κοιμηθω. Μου βρήκε άλλο δωμάτιο χωρίς μωράκι αλλά δεν ήθελα. Τελικά κάναμε άλλη μια δόση επισκληρηδιο και μου έσπασε τα νερά. Ευτυχώς αυτή τη φορά οι συσπάσεις δεν κοπηκαν νιώθω δηλαδή πετρώματα χωρίς πόνο βέβαια. Θα δώσουμε χρόνο μέχρι το πρωί (δεν θα πάθει κάτι είπε το μωρό, έχουμε και τον καρδιοτοκογραφο και το παρακολουθούμε). Αν μέχρι το πρωί δεν υπάρχει εξέλιξη, πάμε για καισαρική.

Ηρεμησα πολύ, τουλάχιστον ξέρω ότι κάναμε ο,τι μπορούσαμε και ο,τι και να γίνει αύριο θα έχω τη μπέμπα.

Σας φιλώ όλες και ευχαριστώ που με σκέφτεστε 💕💕💕

Με το καλό να υποδεχτείτε το κοριτσάκι σας και θα δεις ότι άξιζαν όλα πραγματικά!!! Κουράγιο μανούλααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια είμαι σε μια κατάσταση σοκ… Πήγα στο νοσοκομείο γιατί ταλαιπωρούμαι ακόμα με τη γαστρεντερίτιδα.. Ξεκίνησα από παθολόγο κ μ έστειλαν γυναικολόγο. Η χοριακη αρνητική (20η μέρα του κύκλου με θετικό τεστ ωορρηξίας 13η) κ μου λέει η δικιά σου… Δε θέλω να κανεις ακτινογραφία γιατί είναι πολύ παχύ το ενδομήτριο σου κ θα μπορούσε να είναι αρχόμενη κύηση 😱😱😱.. Ακόμα εδώ είμαι δεν έχουν βγάλει άκρη τι στο καλό έχω🤣🤣🤣

 

Ουαου, το φαντάζεσαι, κορίτσι μου στο εύχομαι ολόψυχα🙏🙏 και πρώτα απ όλα περαστικά, πολύ δύσκολη η γαστρεντεριτιδα σε εξαντλειει😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Μαρίνα μου, επειδή έχω έκανα επισκληρηδιο νωρίς, με διαστολή 1 κατά πάσα πιθανότητα αυτό πήγε πίσω όλη τη διαδικασία. Σταμάτησαν εντελώς οι συσπάσεις, άρα και ο τοκετός. Η διαστολή έμεινε στο 1, ο τράχηλος πίσω, καμία ένδειξη τοκετού δηλαδή.

 

Μου έδωσε ο γιατρός δύο εναλλακτικές. Δεν θέλει καισαρική αν δεν εξαντλήσουμε όλα τα μέσα, όπως και εγώ. Η με πάνε στο δωμάτιο και αύριο το πρωί ξανά υπόθετο κλπ κλπ και αν δεν πιάσει πάλι μου σπάνε τα νερά και αν δεν.. κάνουμε καισαρική... Ή μου σπάνε απόψε τα νερά και περιμένουμε μέχρι το πρωί. Του είπα δεν έχω κουράγιο να ξαναπεράσω όλη τη διαδικασία από την αρχή, συν του ότι στο δωμάτιο δεν παίζει να κοιμηθω. Μου βρήκε άλλο δωμάτιο χωρίς μωράκι αλλά δεν ήθελα. Τελικά κάναμε άλλη μια δόση επισκληρηδιο και μου έσπασε τα νερά. Ευτυχώς αυτή τη φορά οι συσπάσεις δεν κοπηκαν νιώθω δηλαδή πετρώματα χωρίς πόνο βέβαια. Θα δώσουμε χρόνο μέχρι το πρωί (δεν θα πάθει κάτι είπε το μωρό, έχουμε και τον καρδιοτοκογραφο και το παρακολουθούμε). Αν μέχρι το πρωί δεν υπάρχει εξέλιξη, πάμε για καισαρική.

Ηρεμησα πολύ, τουλάχιστον ξέρω ότι κάναμε ο,τι μπορούσαμε και ο,τι και να γίνει αύριο θα έχω τη μπέμπα.

Σας φιλώ όλες και ευχαριστώ που με σκέφτεστε 💕💕💕

Ελλη μου κ εμένα το ίδιο είχε γίνει στην πρώτη γτ δεν προχωρούσε ο τοκετός με σπασμένα νερά όμως κ χωρίς επισληριδιο, μου είχε δώσει κ εμένα την επιλογή να περιμένω μέχρι το επόμενο πρωί αλλά επειδή η μικρή εμένα μου έκανε λίγες αλλοιώσεις στους παλμούς είχα φοβηθεί κ του είπα να πάμε για καισαρική! Όλα θα πάνε καλά μην αγχώνεσαι σε παρακολουθούν στενά έτσι κ αλλιώς, όσο μπορείς χαλάρωσε κ προσπάθησε να σκεφτείς τον τοκετό σου🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ουαου, το φαντάζεσαι, κορίτσι μου στο εύχομαι ολόψυχα🙏🙏 και πρώτα απ όλα περαστικά, πολύ δύσκολη η γαστρεντεριτιδα σε εξαντλειει😒

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, μου έκαναν εισαγωγή τελικά γιατί δε βγάζουν άκρη τι ακριβώς είναι κ θέλουν να το ψάξουν περισσότερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Christ85 είπε:

Τα πήρες τα αποτελέσματα; Ελπίζω να είναι όλα καλά!!

178 μια χαρά μέσα σε 48 ώρες από 69 έφτασε 178. Μακάρι να δούμε σάκο σε 10 μέρες που έχουμε ραντεβού στον γυναικολόγο και μετά μένει το πιο σημαντικό να ακούσουμε καρδούλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Μαρίνα μου, επειδή έχω έκανα επισκληρηδιο νωρίς, με διαστολή 1 κατά πάσα πιθανότητα αυτό πήγε πίσω όλη τη διαδικασία. Σταμάτησαν εντελώς οι συσπάσεις, άρα και ο τοκετός. Η διαστολή έμεινε στο 1, ο τράχηλος πίσω, καμία ένδειξη τοκετού δηλαδή.

 

Μου έδωσε ο γιατρός δύο εναλλακτικές. Δεν θέλει καισαρική αν δεν εξαντλήσουμε όλα τα μέσα, όπως και εγώ. Η με πάνε στο δωμάτιο και αύριο το πρωί ξανά υπόθετο κλπ κλπ και αν δεν πιάσει πάλι μου σπάνε τα νερά και αν δεν.. κάνουμε καισαρική... Ή μου σπάνε απόψε τα νερά και περιμένουμε μέχρι το πρωί. Του είπα δεν έχω κουράγιο να ξαναπεράσω όλη τη διαδικασία από την αρχή, συν του ότι στο δωμάτιο δεν παίζει να κοιμηθω. Μου βρήκε άλλο δωμάτιο χωρίς μωράκι αλλά δεν ήθελα. Τελικά κάναμε άλλη μια δόση επισκληρηδιο και μου έσπασε τα νερά. Ευτυχώς αυτή τη φορά οι συσπάσεις δεν κοπηκαν νιώθω δηλαδή πετρώματα χωρίς πόνο βέβαια. Θα δώσουμε χρόνο μέχρι το πρωί (δεν θα πάθει κάτι είπε το μωρό, έχουμε και τον καρδιοτοκογραφο και το παρακολουθούμε). Αν μέχρι το πρωί δεν υπάρχει εξέλιξη, πάμε για καισαρική.

Ηρεμησα πολύ, τουλάχιστον ξέρω ότι κάναμε ο,τι μπορούσαμε και ο,τι και να γίνει αύριο θα έχω τη μπέμπα.

Σας φιλώ όλες και ευχαριστώ που με σκέφτεστε 💕💕💕

Και εμένα Ετςι ήταν ο τοκετός μου.. διαστολή μήδεν με  1 και σκληρός τράχηλος.. μου εσπάσε τα νερά αλλά αυτό που με βοήθησε είναι πως μου άνοιξε τον τράχηλο με το χέρι και μου τον πήγε διαστολή 5! Μέσα σε 30 λεπτά πήγε διαστολή 10 και ξεκίνησα εξωθήσεις! Αν δεν μου άνοιγε τον τράχηλο με το χέρι δεν θα γινόταν διαστολή! Πήγαμε τελικά με καισαρική αλλά για τελειως άλλους λογους.. κάναμε εξωθήσεις με διαστολή 10 για 3 ώρες αλλά το μωρό είχε κολλήσει γιατί έγερνε κάπως μπροστά το κεφάλι του..  ενιγουει! Μακάρι να τα καταφέρετε φυσιολογικά για το μετά πιο πολύ, αλλά πάνω από όλα το μωράκι και εσυ να είστε καλά!!! Με το καλό εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Και εμένα Ετςι ήταν ο τοκετός μου.. διαστολή μήδεν με  1 και σκληρός τράχηλος.. μου εσπάσε τα νερά αλλά αυτό που με βοήθησε είναι πως μου άνοιξε τον τράχηλο με το χέρι και μου τον πήγε διαστολή 5! Μέσα σε 30 λεπτά πήγε διαστολή 10 και ξεκίνησα εξωθήσεις! Αν δεν μου άνοιγε τον τράχηλο με το χέρι δεν θα γινόταν διαστολή! Πήγαμε τελικά με καισαρική αλλά για τελειως άλλους λογους.. κάναμε εξωθήσεις με διαστολή 10 για 3 ώρες αλλά το μωρό είχε κολλήσει γιατί έγερνε κάπως μπροστά το κεφάλι του..  ενιγουει! Μακάρι να τα καταφέρετε φυσιολογικά για το μετά πιο πολύ, αλλά πάνω από όλα το μωράκι και εσυ να είστε καλά!!! Με το καλό εύχομαι! 

Αυτό το άνοιγμα με το χέρι δεν μου το έχουν αναφέρει... Φαντάζομαι τον πόνο που τράβηξες... 

Ευχαριστώ πολύ, ας γίνει ο,τι είναι να γίνει αρκεί να την πάρω στην αγκαλιά μου υγιη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια είμαι σε μια κατάσταση σοκ… Πήγα στο νοσοκομείο γιατί ταλαιπωρούμαι ακόμα με τη γαστρεντερίτιδα.. Ξεκίνησα από παθολόγο κ μ έστειλαν γυναικολόγο. Η χοριακη αρνητική (20η μέρα του κύκλου με θετικό τεστ ωορρηξίας 13η) κ μου λέει η δικιά σου… Δε θέλω να κανεις ακτινογραφία γιατί είναι πολύ παχύ το ενδομήτριο σου κ θα μπορούσε να είναι αρχόμενη κύηση 😱😱😱.. Ακόμα εδώ είμαι δεν έχουν βγάλει άκρη τι στο καλό έχω🤣🤣🤣

 

Οοοο πολύ καλό σημάδι 🙏 μακάρι κοπέλα μου να σημαίνει εγκυμοσύνη!!!!

Πώς είσαι;; γιατί πηγές νοσοκομείο;;;έχασες πολλά υγρά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 ζορικη η μικρή σου από τώρα 😅 Κουράγιο κορίτσι μου! Όλα καλά θα πάνε στο τέλος ❤️ Τελικά δεν ήθελε το παιδί να γεννηθεί Σάββατο 😅 Θα περιμένουμε νέα σου 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Μαρίνα μου, επειδή έχω έκανα επισκληρηδιο νωρίς, με διαστολή 1 κατά πάσα πιθανότητα αυτό πήγε πίσω όλη τη διαδικασία. Σταμάτησαν εντελώς οι συσπάσεις, άρα και ο τοκετός. Η διαστολή έμεινε στο 1, ο τράχηλος πίσω, καμία ένδειξη τοκετού δηλαδή.

 

Μου έδωσε ο γιατρός δύο εναλλακτικές. Δεν θέλει καισαρική αν δεν εξαντλήσουμε όλα τα μέσα, όπως και εγώ. Η με πάνε στο δωμάτιο και αύριο το πρωί ξανά υπόθετο κλπ κλπ και αν δεν πιάσει πάλι μου σπάνε τα νερά και αν δεν.. κάνουμε καισαρική... Ή μου σπάνε απόψε τα νερά και περιμένουμε μέχρι το πρωί. Του είπα δεν έχω κουράγιο να ξαναπεράσω όλη τη διαδικασία από την αρχή, συν του ότι στο δωμάτιο δεν παίζει να κοιμηθω. Μου βρήκε άλλο δωμάτιο χωρίς μωράκι αλλά δεν ήθελα. Τελικά κάναμε άλλη μια δόση επισκληρηδιο και μου έσπασε τα νερά. Ευτυχώς αυτή τη φορά οι συσπάσεις δεν κοπηκαν νιώθω δηλαδή πετρώματα χωρίς πόνο βέβαια. Θα δώσουμε χρόνο μέχρι το πρωί (δεν θα πάθει κάτι είπε το μωρό, έχουμε και τον καρδιοτοκογραφο και το παρακολουθούμε). Αν μέχρι το πρωί δεν υπάρχει εξέλιξη, πάμε για καισαρική.

Ηρεμησα πολύ, τουλάχιστον ξέρω ότι κάναμε ο,τι μπορούσαμε και ο,τι και να γίνει αύριο θα έχω τη μπέμπα.

Σας φιλώ όλες και ευχαριστώ που με σκέφτεστε 💕💕💕

Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου!!! Όπου να ναι θα έχεις την μικρή σου αγκαλιά ♥️♥️♥️♥️ περιμένω με αγωνία το μύνημα σου που θα λέει ΓΈΝΝΗΣΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annie! είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου, μου έκαναν εισαγωγή τελικά γιατί δε βγάζουν άκρη τι ακριβώς είναι κ θέλουν να το ψάξουν περισσότερο 

Δεν θεωρούν δλδ ότι είναι γαστρεντερίτιδα;🫤 εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα από το νοσοκομεία και να είναι περαστικά όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Οοοο πολύ καλό σημάδι 🙏 μακάρι κοπέλα μου να σημαίνει εγκυμοσύνη!!!!

Πώς είσαι;; γιατί πηγές νοσοκομείο;;;έχασες πολλά υγρά;

Πήγα γιατί έχω να φάω από την Τρίτη κ ενώ παω να καλυτερέψω το στομάχι μου πάλι χάλια γίνεται.. Πέρα από τρομερό φούσκωμα κ πόνο δεν έχω κάτι άλλο.

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Δεν θεωρούν δλδ ότι είναι γαστρεντερίτιδα;🫤 εύχομαι να ξεμπερδέψεις γρήγορα από το νοσοκομεία και να είναι περαστικά όλα!

Μάλλον γαστρεντερίτιδα, κάποιο μικρόβιο προφανώς θέλουν να το ψάξουν. Θα φανεί. 
 

Το καλό είναι ότι μου ξεκίνησαν αγωγή κ νομίζω πως είμαι λιιιγο καλύτερα!! Θέλω να περάσει λίγο η ώρα κ να πάρω το γυναικολόγο μου τηλέφωνο να του πω τι είδε εδώ η γιατρός τους. Αυτοί θέλουν να μου κάνουν κ σήμερα χοριακη κ αν είναι αρνητική να κάνουμε αξονική. Εγώ αν μου πει ο δικός μου γιατρός ότι πιστεύει πως είναι εγκυμοσύνη δεν κάνω!!!! 21η μέρα με ωορρηξία 14-15η δε νομίζω να δείξει κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πήγα γιατί έχω να φάω από την Τρίτη κ ενώ παω να καλυτερέψω το στομάχι μου πάλι χάλια γίνεται.. Πέρα από τρομερό φούσκωμα κ πόνο δεν έχω κάτι άλλο.

Μάλλον γαστρεντερίτιδα, κάποιο μικρόβιο προφανώς θέλουν να το ψάξουν. Θα φανεί. 
 

Το καλό είναι ότι μου ξεκίνησαν αγωγή κ νομίζω πως είμαι λιιιγο καλύτερα!! Θέλω να περάσει λίγο η ώρα κ να πάρω το γυναικολόγο μου τηλέφωνο να του πω τι είδε εδώ η γιατρός τους. Αυτοί θέλουν να μου κάνουν κ σήμερα χοριακη κ αν είναι αρνητική να κάνουμε αξονική. Εγώ αν μου πει ο δικός μου γιατρός ότι πιστεύει πως είναι εγκυμοσύνη δεν κάνω!!!! 21η μέρα με ωορρηξία 14-15η δε νομίζω να δείξει κάτι 

Καλημέρα!!! Μακάρι κορίτσι μου να βγει θετική η χοριακη 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πήγα γιατί έχω να φάω από την Τρίτη κ ενώ παω να καλυτερέψω το στομάχι μου πάλι χάλια γίνεται.. Πέρα από τρομερό φούσκωμα κ πόνο δεν έχω κάτι άλλο.

Μάλλον γαστρεντερίτιδα, κάποιο μικρόβιο προφανώς θέλουν να το ψάξουν. Θα φανεί. 
 

Το καλό είναι ότι μου ξεκίνησαν αγωγή κ νομίζω πως είμαι λιιιγο καλύτερα!! Θέλω να περάσει λίγο η ώρα κ να πάρω το γυναικολόγο μου τηλέφωνο να του πω τι είδε εδώ η γιατρός τους. Αυτοί θέλουν να μου κάνουν κ σήμερα χοριακη κ αν είναι αρνητική να κάνουμε αξονική. Εγώ αν μου πει ο δικός μου γιατρός ότι πιστεύει πως είναι εγκυμοσύνη δεν κάνω!!!! 21η μέρα με ωορρηξία 14-15η δε νομίζω να δείξει κάτι 

Καλημέρα!!!περαστικά σου!!!κοίτα ναι είναι πολύ νωρίς ν δείξει η χοριακη....αλλά για να στο λέει γυναικολόγος ότι βάση υπέρηχου όντως μπορεί κάτι να συμβαίνει κάτι θα ξέρει.... ρώτα και τον δικό σου και κάνε ότι σου πει... περιμένουμε νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα κορίτσια!!!!

@Girly σήμερα δεν περιμένεις Ε;;;; για πες μας νέα..έκανες κι άλλο τεστακι;;;;; ελπίζω να μην σου έρθει!!!

@Elli13 μας,τι έγινε;;;;;; γέννησες;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Πήγα γιατί έχω να φάω από την Τρίτη κ ενώ παω να καλυτερέψω το στομάχι μου πάλι χάλια γίνεται.. Πέρα από τρομερό φούσκωμα κ πόνο δεν έχω κάτι άλλο.

Μάλλον γαστρεντερίτιδα, κάποιο μικρόβιο προφανώς θέλουν να το ψάξουν. Θα φανεί. 
 

Το καλό είναι ότι μου ξεκίνησαν αγωγή κ νομίζω πως είμαι λιιιγο καλύτερα!! Θέλω να περάσει λίγο η ώρα κ να πάρω το γυναικολόγο μου τηλέφωνο να του πω τι είδε εδώ η γιατρός τους. Αυτοί θέλουν να μου κάνουν κ σήμερα χοριακη κ αν είναι αρνητική να κάνουμε αξονική. Εγώ αν μου πει ο δικός μου γιατρός ότι πιστεύει πως είναι εγκυμοσύνη δεν κάνω!!!! 21η μέρα με ωορρηξία 14-15η δε νομίζω να δείξει κάτι 

Μα γτ θέλουν να κάνουν ακτινογραφιες κ αξονικες για μια γαστρεντεριτιδα; όπως κ να χει αν νιώθεις ήδη πιο καλά δες τι θα σου πει κι ο γιατρός σου και πράξε αναλόγως! Κ εγώ νομίζω με υποψία εγκυμοσύνης δεν θα έκανα κάτι τέτοιο! Άσε να δεις, άμα έχεις νεότερα ενημέρωσε μας❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...