Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση εσείς που οι περισσότερες έχετε ήδη εμπειρία από εγκυμοσύνη, επιτρέπεται η επαφή ή να περιμένουμε να γίνει το ραντεβού με τον γυναικολόγο ώστε να τον ρωτήσουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση εσείς που οι περισσότερες έχετε ήδη εμπειρία από εγκυμοσύνη, επιτρέπεται η επαφή ή να περιμένουμε να γίνει το ραντεβού με τον γυναικολόγο ώστε να τον ρωτήσουμε;

Εγώ δεν έχω εμπειρία αλλά στη θέση σου ή θα περίμενα το ραντεβού ή θα έπαιρνα τη μαία τηλέφωνο! Δε θα το επιχειρούσα σε καμία περίπτωση! Γιατί δεν κάνετε άλλα πραγματάκια; 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

όλοι μπορούν ν πούνε την άποψη τους το θέμα είναι όπως έγραψα κ σε άλλο σχόλιο το timing 

 

ακομα κ το δικό σου σχόλιο δεν βοηθάει κάπου αυτήν την στιγμή μια γυναίκα που προφανώς δεν είναι στην καλύτερη φάση τώρα 

ΕΝΣΥΝΑΙΣΘΗΣΗ 

μόνο αυτό 

αν βίωνες εσυ το ίδιο θα ήθελες να σου γράψουν το σχόλιο που έγραψες εσυ; 

ειτε έχεις δίκιο είτε όχι το πότε θα το πεις είναι το θέμα ώστε να μπορέσει και το άτομο που έχεις απέναντι σου να το εκτιμήσει κ να το αξιολογήσει 

 

τελος, το γεγονός ότι μια γυναικα θέλει και 3ο κ 4ο κ 5ο παιδί προφανώς και αξίζει τον κόπο κ είναι λογικό να στεναχωρηθεί κ να μην απολαύσει όλες τις στιγμές πάντα της ζωής 

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι καλή μητέρα ως προς τα παιδιά της ή ότι δεν περνάει όμορφες στιγμές με τα παιδιά της 


νομίζω καλό θα ήταν να μην το αναλύουμε άλλο δεν βοηθάει κανένα 

Κορίτσια συμφωνώ μπορεί να έχεις ένα στόλο παιδιά κ η καρδιά σου να σπάει γιατι δεν έρχεται ένα ακομα! Ο πόνος κ η λαχτάρα είναι ίδια. Όμως πότε είπαν το αντίθετο; τα κορίτσια έγραψαν απλά δεν έβλεπα γραμμές... Ούτε εγώ έβλεπα κ της το είχα πει δλδ από τότε που ανέβαζε τα τεστ. Μάλιστα είχα πει ότι επειδή η φωτό ίσως δεν δείχνει (αλλιώς να το έχεις μπροστά σου) κάνε χοριακη... Ενσυναίσθηση δε σημαίνει να λέμε ναι ενώ δεν τον εννοούμε... 

Επίσης ειλικρινά δεν κατάλαβα ποτέ τι κακό είπε η @Tinasardin8689! Ίσα ίσα που περιέγραψε κ τη δική της δύσκολη ψυχική κατάσταση. Πάντως έχει τύχει κ σε μένα να πω έτσι ακριβώς μια συμβουλή σε μέλος να κάνει χαμό κ να σβήσει το προφίλ της. Κ τι είχα πει; το τπτ να κάνει μια εξέταση; κάτι τέτοιο. Ήταν εκείνο το παλιό μέλος(Νομίζω Χρυσαφω;) που ανέφερα κ προχτές που επίσης είχε όλο θετικά τεστ κ αρνητικές χοριακες... 

@Tinasardin8689 στα δικά σου, να ξέρεις ότι είναι πολύ συχνό! Ξαφνικά χάνεις την υπόσταση σου κ είσαι μαμά κ μόνο αυτό για κάποιο καιρό. Θυμάμαι πόσο ένιωθα ότι έχω ένα βάρος στο στήθος κάθε πρωί! Δεν βοηθάνε κ όλοι που λένε μην το έχεις αγκαλια, άστο να κλάψει κλπ. Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι δεν κάνεις κάτι λάθος, είναι απόλυτα λογικό που το μωρό είναι πάνω σου συνέχεια. Κ επίσης ότι αυτό θα αλλάξει! Έτσι είναι η αρχή κ νιώθεις απελπισία στη σκέψη ότι θα ζεις έτσι όμως πίστεψε με σε λίγους μήνες θα είναι όλα διαφορετικά! Μη διστάσεις να μου στείλεις αν θες κάτι! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση εσείς που οι περισσότερες έχετε ήδη εμπειρία από εγκυμοσύνη, επιτρέπεται η επαφή ή να περιμένουμε να γίνει το ραντεβού με τον γυναικολόγο ώστε να τον ρωτήσουμε;

Έχω την εντύπωση ότι απλά δεν κάνει να ολοκληρώσει μέσα γιατί το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα! Ίσως λέω και βλακείες 🤔🤔 κάπου το διάβασα εδώ στο φόρουμ νομίζω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Έχω την εντύπωση ότι απλά δεν κάνει να ολοκληρώσει μέσα γιατί το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα! Ίσως λέω και βλακείες 🤔🤔 κάπου το διάβασα εδώ στο φόρουμ νομίζω!! 

Ναι, οι ολοκληρωμένες επαφές συστήνονται όταν μπαίνουμε στο μήνα μας για να βοηθήσουν την κατάσταση. Ωστόσο, @dimandκορίτσι μου καλύτερα να περιμένεις το οκ του γιατρού σου πρώτα για καλό και για κακό. Στο λέω γιατί εγώ όταν είχα την παλινδρομη, ο άντρας μου ο καημένος επειδή 2-3 μέρες πριν είχαμε έρθει σε επαφή, αυθαίρετα το είχε συνδέσει στο κεφάλι του και ένιωθε τρομερές ενοχές. Ο γιατρός του έλεγε ότι δεν είχε καμία σχέση αλλά.. Καλύτερα να σε δει, να σου επιβεβαιώσει ότι είναι όλα οκ ώστε να απολαύσεις και εσύ τις επαφές σου χωρίς δεύτερες σκέψεις 🌼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Έχω την εντύπωση ότι απλά δεν κάνει να ολοκληρώσει μέσα γιατί το σπέρμα προκαλεί συσπάσεις στην μήτρα! Ίσως λέω και βλακείες 🤔🤔 κάπου το διάβασα εδώ στο φόρουμ νομίζω!! 

Σωστά! Επίσης λόγω της πιθανότητας μετάδοσης μικροβιου κλπ συστήνεται επαφή με προφυλακτικό! Κατά τα άλλα αν η εγκυμοσύνη δεν έχει κάποιο θέμα δεν υπάρχει πρόβλημα! Σε εμάς είχαν πει όχι επαφές λόγω εξωσωματικής κ πάλι αν θυμάμαι ήταν από τη μεταφορά ως να ακούσουμε καρδιά. Δώστε του να καταλάβει ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ όταν έκανα ανωορρηκτικο κύκλο το τέστ δεν σκουρινε ποτέ! Υπήρχε 2η γραμμή αλλά δεν ήταν πικ σε καμία περίπτωση! Αν βρω φωτό θα το βάλω! Από εκεί και πέρα νομίζω ότι μπορεί ένα αυγό να μεγαλώσει κανονικά να έχεις θετικό τεστ ωορρηξίας και να μην απελευθερωθεί το αυγό αλλά γίνει κυστουλα. Αν και δεν είμαι και σίγουρη αν το λέω καλά 

Εγώ πολλούς μήνες δεν είχα ποτέ τόσο σκούρο όσο έκανα τώρα κ τον προηγούμενο μήνα... πίστευα ότι δεν πετύχαινα το πικ... ποιος ξέρει...🤯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Εγώ πολλούς μήνες δεν είχα ποτέ τόσο σκούρο όσο έκανα τώρα κ τον προηγούμενο μήνα... πίστευα ότι δεν πετύχαινα το πικ... ποιος ξέρει...🤯

Έχω δει τα τεστ που ανεβάζεις κορίτσι μου και ήταν θετικά! Δεν βρίσκω την φωτό να την βάλω αλλά δεν ήταν σαν τα δικά σου!! Μην έχεις άγχος ότι κάνει ανωορρηκτικους κύκλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω κ γω ερώτηση...

Πρώτον, το εξωμητριο πώς το καταλαβαίνουμε?? Το καταλαβαίνουμε νωρίς, πχ τις μέρες που γίνεται κανονικά η εμφύτευση, η παίρνει καιρό??? Είχε καμία σας? Ένιωθε ότι κατι δεν πάει καλά?? Και δεύτερον, παίζει κληρονομικοτητα?? Εμένα η μαμά μου είχε 2 εξωμητρια και το σκέφτομαι έντονα γιατί εννοείται η αρνητικοτητα μου με πείθει ότι και να μείνω έγκυος, θα είναι εξωμητρια η βιοχημικη η κάτι μη φυσιολογικό τέλος παντων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Έχω κ γω ερώτηση...

Πρώτον, το εξωμητριο πώς το καταλαβαίνουμε?? Το καταλαβαίνουμε νωρίς, πχ τις μέρες που γίνεται κανονικά η εμφύτευση, η παίρνει καιρό??? Είχε καμία σας? Ένιωθε ότι κατι δεν πάει καλά?? Και δεύτερον, παίζει κληρονομικοτητα?? Εμένα η μαμά μου είχε 2 εξωμητρια και το σκέφτομαι έντονα γιατί εννοείται η αρνητικοτητα μου με πείθει ότι και να μείνω έγκυος, θα είναι εξωμητρια η βιοχημικη η κάτι μη φυσιολογικό τέλος παντων...

Είσαι η βασίλισσα της απαισιοδοξίας εσύ κορίτσι μου..τι είναι αυτά που σκέφτεσαι βρε?? Έλα Παναγία μου.. έχω την αίσθηση ότι από νωρίς όταν η χορική είναι υπερβολικά υψηλή προκαλεί τις πρώτες υποψίες! Και μετά νομίζω στον υπέροχο δεν βλέπεις τίποτα μιας και είναι εξωμήτριο και η χορική είναι ψηλά! Όσο για την κληρονομικότητα δεν έχω ιδιεααα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Έχω κ γω ερώτηση...

Πρώτον, το εξωμητριο πώς το καταλαβαίνουμε?? Το καταλαβαίνουμε νωρίς, πχ τις μέρες που γίνεται κανονικά η εμφύτευση, η παίρνει καιρό??? Είχε καμία σας? Ένιωθε ότι κατι δεν πάει καλά?? Και δεύτερον, παίζει κληρονομικοτητα?? Εμένα η μαμά μου είχε 2 εξωμητρια και το σκέφτομαι έντονα γιατί εννοείται η αρνητικοτητα μου με πείθει ότι και να μείνω έγκυος, θα είναι εξωμητρια η βιοχημικη η κάτι μη φυσιολογικό τέλος παντων...

Αααα νομίζω κάπου διάβασα ότι ίσως ένα κακό σπέρμα να ευθύνεται για εξωμήτριο!! Και πάλι δεν είμαι σίγουρη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Είσαι η βασίλισσα της απαισιοδοξίας εσύ κορίτσι μου..τι είναι αυτά που σκέφτεσαι βρε?? Έλα Παναγία μου.. έχω την αίσθηση ότι από νωρίς όταν η χορική είναι υπερβολικά υψηλή προκαλεί τις πρώτες υποψίες! Και μετά νομίζω στον υπέροχο δεν βλέπεις τίποτα μιας και είναι εξωμήτριο και η χορική είναι ψηλά! Όσο για την κληρονομικότητα δεν έχω ιδιεααα!! 

Φφφφφφ με πονάει αρκετά η κοιλιά μου σήμερα και έχω μια ζαλάδα και λέω λες να γίνεται τίποτα κακό εκεί μέσα?? Όχι τίποτα άλλο, δε θέλω να ρωτήσω και τη μάνα μου για συμπτώματα μη την τρομάξω... ξέρω ότι είχε φρικτό πόνο και μάλιστα άργησε η διάγνωση γιατί ο φανταστικός γιατρός της δεν έβλεπε τπτ στον υπέρηχο και το είδε αλλος, οριακά πριν τη ρήξη της σάλπιγγας 🫢

Αλλά τότε ήταν πολύ αργά, είχε πόνους πυρετό εμετούς κ διάφορα. Το θέμα είναι αν νωρίς μπορείς να καταλάβεις ότι κάτι πάει λάθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η το χοντρό μπιζέλι είπε:

Ω ναι.... Εχω περάσει μεγάλη ταλαιπωρία με την ουρολοίμωξη. Κάποιες φορές είναι αρκετά ανθεκτικός ο ιός στην αντιβίωση που παίρνουμε και θέλει παραπάνω θεραπεία. Θα σου πρότεινα πάντως, όταν με το καλό ξεμπερδέψεις και οι εξετάσεις σου είναι καθαρές να παίρνεις προληπτικά συμπλήρωμα διατροφής που είναι για την ουρολοίμωξη, για να προστατεύσεις όσο γίνεται τον οργανισμό σου. Γενικώς, κάνουν πολύ καλό τα κράνμπερις σε αυτό (ο χυμός, ο καρπός). Εγώ από τότε που ξεκίνησα το συμπλήρωμα βρήκα την υγειά μου, έχω ησυχάσει εδώ και 2 χρόνια. Που παλαιότερα δεν υπήρχε περίπτωση να μην κολλήσω 2 φορές τον χρόνο και να δεινοπαθήσω. Επίσης προσέχω περισσότερο και θέματα υγιεινής, για να 'μαι σίγουρη. 

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου, δοκίμασα και από αυτά με τα κρανμπερις... και γενικά παίρνω αρκετά φυτικά που βοηθάνε, αλλά φαίνεται αυτή τη φορά δεν είναι για να φύγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Εγώ προσωπικά με την ουρολοιμωξη που έπαθα μετά το χειρουργείο τελείωσα 10μερες αντιβίωση, είχα μια μικρή ενόχληση ακόμα αλλά είπα οκ δεν πειράζει κ μεγάλη βλακεια μου γιατί τελικά επέστρεψε σε 2 μερες το ίδιο έντονη σαν να μην είχα πάρει αντιβίωση καθόλου, κ μου έγραψαν για άλλες 2 βδομάδες!!! Στις 10 μέρες πέρασε. Δηλ 10 στην αρχή κ άλλες 10 μετα. Δεν είναι δεδομένο ότι αρκεί 1 κουτί, ίσα ίσα, εμένα μ είπαν ότι είναι πολύ ανθεκτική στην αντιβίωση πολλές φορές 

Μαλλον ετσι με κόβω και μένα αυτή τη φορά, θα τον πάρω την τρίτη τηλέφωνο που τελειώνει η αντιβίωση αλλά θα κάνω ξανα εξέταση γιατί σίγουρα θα την ζητήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου δεν έχω πάθει ποτέ ουρολοίμωξη για να σου πω κάτι αλλά έχεις ακόμα 2 μέρες μέχρι την Τρίτη. Πότε είναι η ωορρηξία σου??

Και πάμε τώρα στο θέμα ωορρηξίας, θα σας έγραφα ούτως ή άλλως αλλα μιας και το ανέφερες 😁

Σήμερα που.λετε ένιωσα λίγα τσιμπηματακια δεξιά και μετά αριστερά. Λέω δεν νομίζω να είναι ωορρηξίας από τώρα. Θα ξεκινούσα τεστ σε μια βδομάδα γιατί έχω 6 μόνο και εκτός αυτού κανω ωορρηξία μετά την 20η μέρα... σήμερα είμαι 15η μέρα και έκανα ενα. Μου φαίνεται οτι κατι γίνεται τι λέτε; ξέρω οτι είναι σίγουρα αρνητικό αλλά πιστεύω σε 2-3 μέρες θα είναι πιο έντονη η γραμμή τι λέτε ;

IMG_20231008_162957.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Και πάμε τώρα στο θέμα ωορρηξίας, θα σας έγραφα ούτως ή άλλως αλλα μιας και το ανέφερες 😁

Σήμερα που.λετε ένιωσα λίγα τσιμπηματακια δεξιά και μετά αριστερά. Λέω δεν νομίζω να είναι ωορρηξίας από τώρα. Θα ξεκινούσα τεστ σε μια βδομάδα γιατί έχω 6 μόνο και εκτός αυτού κανω ωορρηξία μετά την 20η μέρα... σήμερα είμαι 15η μέρα και έκανα ενα. Μου φαίνεται οτι κατι γίνεται τι λέτε; ξέρω οτι είναι σίγουρα αρνητικό αλλά πιστεύω σε 2-3 μέρες θα είναι πιο έντονη η γραμμή τι λέτε ;

IMG_20231008_162957.jpg

Εμένα κορίτσι μου όταν είναι έτσι το τέστ την άλλη μέρα μπορεί να γίνει και θετικό απότομα οπότε δεν ξέρω τι να σου πω!! Θα βάλω και φώτο δεις! 

IMG20231003142944.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εμένα κορίτσι μου όταν είναι έτσι το τέστ την άλλη μέρα μπορεί να γίνει και θετικό απότομα οπότε δεν ξέρω τι να σου πω!! Θα βάλω και φώτο δεις! 

IMG20231003142944.jpg

Ναιι το ξερω αν και σε μένα μέχρι τώρα δεν συνέβη ποτέ, πάντα πήγαινε πολύ σταδιακά η ενταση στη γραμμή και ελπίζω να γίνει έτσι και αυτό τον μήνα, αλλιώς τον χάσαμε 😏 μέχρι να περάσει εντελώς η ουρολοίμωξη θα φύγει και η ωορρηξία, λέω να κάνω ένα και την τρίτη να δω πως θα είναι! Σε ευχαριστώ ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου έχω μια απορία... εμείς βλέπουμε το θετικό στα τεστ ωορρηξίας... υπάρχει περίπτωση να φτάσει στο πικ αλλά τελικά να μην υπάρχει ωάριο? Δλδ να είναι ανωρρηκτικος κύκλος? Η απλά θα είναι αρνητικό όλον τον μήνα? Σορυ αν είναι χαζή ερώτηση αλλά υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό?

Γίνεται να έχεις θετικό ή θετικά τεστ ωορρηξίας και να μην κάνεις ωορρηξία. Τα γράφω αναλυτικά σε ένα ποστ λίγο πιο πριν στη συζήτηση. Η LΗ σηματοδοτεί την ωορρηξία. Δεν την επιβεβαιώνει. Γι αυτό πρώτα έχουμε θετικό και μετά περιμένουμε να γίνει η ωορρηξία σε 1-2 μέρες. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση εσείς που οι περισσότερες έχετε ήδη εμπειρία από εγκυμοσύνη, επιτρέπεται η επαφή ή να περιμένουμε να γίνει το ραντεβού με τον γυναικολόγο ώστε να τον ρωτήσουμε;

Εγώ είχα κανονικά επαφές σε όλη τη διάρκεια και μάλιστα ελεύθερες (είχα ρωτήσει και συγκεκριμένα για τις προφυλάξεις επειδή είχα διαβάσει εδω ότι λένε με προφυλάξεις και μου είχε πει δε χρειάζεται). Να σχετίζεται παλλινδρομη με αυτό αποκλείεται, αλλά μερικές φορές λένε να μην κάνεις διάφορα όπως επαφές, ταξίδια κλπ για να μη νιώσεις ενοχές ότι κάτι έκανες εσύ στην περίπτωση που πάει κάτι λάθος. Μπορείς καθαρά για ψυχολογικούς λόγους να περιμένεις μέχρι το 1ο ραντεβού που δεν αργεί, ώστε να μην αγχωθείς. Συνήθως σου λένε να κόψεις επαφές σε συγκεκριμένες επιπλοκές, αν έχεις πχ αίμα, αποκόλληση, κοντό τράχηλο κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσια συμφωνώ μπορεί να έχεις ένα στόλο παιδιά κ η καρδιά σου να σπάει γιατι δεν έρχεται ένα ακομα! Ο πόνος κ η λαχτάρα είναι ίδια. Όμως πότε είπαν το αντίθετο; τα κορίτσια έγραψαν απλά δεν έβλεπα γραμμές... Ούτε εγώ έβλεπα κ της το είχα πει δλδ από τότε που ανέβαζε τα τεστ. Μάλιστα είχα πει ότι επειδή η φωτό ίσως δεν δείχνει (αλλιώς να το έχεις μπροστά σου) κάνε χοριακη... Ενσυναίσθηση δε σημαίνει να λέμε ναι ενώ δεν τον εννοούμε... 

Επίσης ειλικρινά δεν κατάλαβα ποτέ τι κακό είπε η @Tinasardin8689! Ίσα ίσα που περιέγραψε κ τη δική της δύσκολη ψυχική κατάσταση. Πάντως έχει τύχει κ σε μένα να πω έτσι ακριβώς μια συμβουλή σε μέλος να κάνει χαμό κ να σβήσει το προφίλ της. Κ τι είχα πει; το τπτ να κάνει μια εξέταση; κάτι τέτοιο. Ήταν εκείνο το παλιό μέλος(Νομίζω Χρυσαφω;) που ανέφερα κ προχτές που επίσης είχε όλο θετικά τεστ κ αρνητικές χοριακες... 

@Tinasardin8689 στα δικά σου, να ξέρεις ότι είναι πολύ συχνό! Ξαφνικά χάνεις την υπόσταση σου κ είσαι μαμά κ μόνο αυτό για κάποιο καιρό. Θυμάμαι πόσο ένιωθα ότι έχω ένα βάρος στο στήθος κάθε πρωί! Δεν βοηθάνε κ όλοι που λένε μην το έχεις αγκαλια, άστο να κλάψει κλπ. Αυτό που έχω να σου πω είναι ότι δεν κάνεις κάτι λάθος, είναι απόλυτα λογικό που το μωρό είναι πάνω σου συνέχεια. Κ επίσης ότι αυτό θα αλλάξει! Έτσι είναι η αρχή κ νιώθεις απελπισία στη σκέψη ότι θα ζεις έτσι όμως πίστεψε με σε λίγους μήνες θα είναι όλα διαφορετικά! Μη διστάσεις να μου στείλεις αν θες κάτι! 

 

Για ακόμα μια φορά συμφωνώ απόλυτα! @Tinasardin8689Κι εγώ στο παρελθόν έχω γράψει σχετικά με τα τεστ και το ποσό νόημα έχει να τα κοιτάμε αναλυτικά, να τα επεξεργαζομαστε με φίλτρα για να δούμε κάτι κλπ, όταν ένα τεστ ανιχνεύει πάνω από 10 και θετική χοριακη είναι πάνω από 20 και ένιωσα ότι η γνώμη μου δεν ήταν ευπρόσδεκτη, οπότε έχω αποφύγει επίτηδες να ξανασχολιασω επί του θέματος εκτός αν κάποιος ζητήσει συγκεκριμένα τη γνώμη μου. Αυτό δε σημαίνει φυσικά ότι κι εγώ δεν έχω κοιτάξει ξανά και ξανά τεστ μήπως και βγάλει γραμμή ή μήπως κάτι αχνοφαίνεται. Μου έχει τύχει κιόλας πριν 3-4 μήνες, σε φάση που ήταν ασταθής ο κύκλος μου εντελώς και θεωρητικά είχα καθυστέρηση κι έκανα τεστ, να έχει γραμμούλα γκρι, πολύ άχνη και τελικά εκείνη την ημέρα έκανα ωορρηξία (το κατάλαβα από το πότε μου ήρθε όντως περίοδος) άρα έπιασε την LH μου. Τώρα στη συγκεκριμένη περίπτωση που συζητάμε έβλεπα γραμμές, όχι με χρώμα, γκρι γραμμές πάρα πολύ αχνες που δεν προχωρούσαν μέρα την ημέρα. Γι αυτό το λόγο σκέφτηκα και είπα ότι ανιχνεύουν κάποια άλλη ορμόνη ή ουσία και ότι θα το έψαχνα. Εν πάση περιπτώσει δε θεωρώ ότι κάποια κοπέλα ειπε κάτι λάθος. Ενσυναισθηση πρέπει να υπάρχει από και προς όλες τις πλευρές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είχα γράψει και πριν λίγους μήνες αλλά μετά απείχα. Δεν σταμάτησα όμως να σας διαβάζω,να χαίρομαι και να στεναχωριέσαι μαζί σας . Τον Φεβρουάριο ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου η οποία δεν προχώρησε κι έτσι τον Μάρτιο έκανα αποξεση. Συνειδητά με τον σύντροφο μου επιλέξαμε να μην κάνουμε προσπάθειες όλο αυτό το διάστημα. Στον τελευταίο κύκλο όμως και συγκεκριμένα στις γόνιμες βάσει εφαρμογής μέρες είχαμε ελεύθερες επαφές.  Ωορηξια μάλλον είχα 1/10 και τις τελευταίες μέρες έχω πολύ έντονη όσφρηση για την οποία δεν φημίζομαι καθόλου,καθόλου ομως ,αναγούλες,συχνοουρια,ευαισθησία στο στήθος.Σιγουρα δεν τα φαντάζομαι όλα αυτα αλλα και παλι δεν μπορω να είμαι σιγουρη οτι σημαινουν κατι. Έχω συνδέσει αυτόν τον μήνα με την πιθανή πητ που είχα και δεν λέει να βγει από το μυαλό μου οτι ο Οκτωβρης ίσως μου φερει μια νέα εγκυμοσυνη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Είχα γράψει και πριν λίγους μήνες αλλά μετά απείχα. Δεν σταμάτησα όμως να σας διαβάζω,να χαίρομαι και να στεναχωριέσαι μαζί σας . Τον Φεβρουάριο ανακάλυψα την εγκυμοσύνη μου η οποία δεν προχώρησε κι έτσι τον Μάρτιο έκανα αποξεση. Συνειδητά με τον σύντροφο μου επιλέξαμε να μην κάνουμε προσπάθειες όλο αυτό το διάστημα. Στον τελευταίο κύκλο όμως και συγκεκριμένα στις γόνιμες βάσει εφαρμογής μέρες είχαμε ελεύθερες επαφές.  Ωορηξια μάλλον είχα 1/10 και τις τελευταίες μέρες έχω πολύ έντονη όσφρηση για την οποία δεν φημίζομαι καθόλου,καθόλου ομως ,αναγούλες,συχνοουρια,ευαισθησία στο στήθος.Σιγουρα δεν τα φαντάζομαι όλα αυτα αλλα και παλι δεν μπορω να είμαι σιγουρη οτι σημαινουν κατι. Έχω συνδέσει αυτόν τον μήνα με την πιθανή πητ που είχα και δεν λέει να βγει από το μυαλό μου οτι ο Οκτωβρης ίσως μου φερει μια νέα εγκυμοσυνη. 

Κορίτσι μου στο εύχομαι μεσα από την καρδιά μου αυτός ο Οκτώβριος να είναι και ο τυχερός σας 🙏🏻🩵 θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου! Πότε περιμένεις περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου στο εύχομαι μεσα από την καρδιά μου αυτός ο Οκτώβριος να είναι και ο τυχερός σας 🙏🏻🩵 θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου! Πότε περιμένεις περίοδο;

Ακριβώς σε μια εβδομάδα! 15/10 

Λέω μια εβδομάδα και μου φαίνεται αιώνας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η elen. είπε:

Ακριβώς σε μια εβδομάδα! 15/10 

Λέω μια εβδομάδα και μου φαίνεται αιώνας..

Αχχχχ πόσο σε καταλαβαίνουμε ολεεες!!! Σου εύχομαι σε μια βδομάδα να μας στέλνεις το πιο θετικό τεστ 😁🙏🏻🙏🏻🙏🏻 κανε λίγη υπομονή♥️🥰 

Άρα σήμερα είσαι 9 μέρες μετά την ωορρηξία αν όντως ήταν 1/10 όπως πιστεύεις, άρα είναι θεωρητικά νωρίς για τεστ, θα σου έλεγα να περιμένεις μέχρι την αναμενόμενη, αλλά ξέρω πόσο δύσκολο είναι να κρατηθούμε για να κάνουμε τεστ, όλες το παθαίνουμε, εγώ παω.και για χοριακη δεν μενω στα τεστ 😂 παρόλα αυτά σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να έχεις αυτό που επιθυμείς. Εχεις σταθερό κύκλο γενικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση εσείς που οι περισσότερες έχετε ήδη εμπειρία από εγκυμοσύνη, επιτρέπεται η επαφή ή να περιμένουμε να γίνει το ραντεβού με τον γυναικολόγο ώστε να τον ρωτήσουμε;

Καλύτερα να περιμένετε κορίτσι μου να σε δει κ να τον ρωτήσετε, κάποιοι λένε να αποφεύγετε όλο το πρωτότυπο τρίμηνο, τώρα ότι σας πει ο γιατρός σου Καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Χαχαχα δεν πειράζει αυτό έχει σημασία πως είναι όλα καλά τωρα λογικά στο επόμενο ραντεβού θα μπορέσετε να το δείτε  εχεις κάνει κοιλιτσα ; Τώρα μπορείς να είσαι πιο χαλαρή και να απολαύσεις το ταξίδι 🌈 σε ευχαριστώ πολύ αύριο έχω Doppler να πάω και σε μια βδομαδα γυναικολόγο ίσως τον κάνω κουβέντα και για την γεννά θα δούμε ! 
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! να σαι καλά και με το καλό κι εσύ να δεχτείς την κορούλα σου τον άλλο μήνα 💖 Όχι, φύλο δε καταφέραμε να δούμε, γιατί το μωράκι κοιμόταν και κάναμε αμάν και πως να το ξυπνήσουμε, οπότε ο γιατρός εστίασε στα απαραίτητα σημεία να δει, προσπάθησε να έχουμε καλή εικόνα και ανάμεσα στα πόδια αλλά δε τα κατάφερε... 😅 το μωρό μάλλον νευρίασε που το ξυπνήσαμε και λέει σιγά μη σας κάνω και τη χάρη 🤣🤣🤣  δε πειράζει, το σημαντικό είναι ότι όλα βγήκαν φυσιολογικά, ελάχιστο ρίσκο για τρισωμίες, οπότε φύγαμε ολοταχώς για το 2ο τρίμηνο! Ακόμα σα ψέμματα μου ακούγεται και μόνο που το λέω 🥲🥲🌈🌈
    • @Θέτις Κ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ 🤗🤗🤗 Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σε όλες σας κορίτσια μου γλυκά! Εμενα, (εύχομαι) να με βρείτε στις μανουλες κάποιου άλλου μήνα... Ο υπέρηχος του γιατρού που πήγα, προπολεμικος μάλλον, αλλα το μωρακι μου έφυγε. Αυριο θα πάω και σε αυτον που πήγαινα απλα και μονο για να συγκρίνω υπερήχους. Γιατι ο σημερινός γιατρός ήταν πολυ γλυκος, θα με αναλάβει σε επόμενη εγκυμοσύνη αλλα θελω να ξέρω και τι υπερηχογραφο έχει. Έκλαψα και ακόμη κλαίω αλλά ξέρω πως στη θέση μου εχουν βρεθεί άπειρες κοπέλες και τα καταφεραν καποια στιγμή. Θελω να πιστεύω πως αυτη θα είναι η επόμενή μου. Σας φιλώ 🌸🌷🤗
    • @Mboo καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωράκι σου ❤️ στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου πέρασα ακριβώς το ίδιο. Είχα καφέ υγρά  όμως δν έδωσα τόση σημασία  κ μεγάλωσε η αποκόλληση γιατί κουβαλούσα την κόρη μου κ δν πρόσεχα κτλ κτλ ωστόσο κ πάλι όλα πήγαν καλά πήρα κ εγώ  προγεστερονη 3 εβδ ώσπου είδαμε στην 11η εβδ ότι όλα ήταν καλά πια.   τωρα που είμαι στην Τρίτη εγκυμοσύνη πάλι είδα καφέ υγρά (σηκώνω ακόμα πιο πολύ βάρος από την προηγμένη εγκυμοσύνη κ η κούραση είναι πολύ μεγαλύτερη όποτε το περίμενα 🤷🏼‍♀️) αλλα ευτυχώς δν είδαμε πάλι αποκόλληση. 🙏🏼 προς το παρόν τουλάχιστον.  σε καταλαβαίνω και σε νιώθω ό,τι χρειαστείς γράψε μου ή αν κάτι σε προβληματίζει.❤️
    • Ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού!! Μου είπε να πάω όποτε θέλω! Βασικά μου είπε " έλα όποτε θέλεις να δεις το έμβρυο. Εγώ δεν έχω να δω κάτι" και μου είπε να κλείσω για αυχενική! Οπότε λέω να πάω μια βόλτα σε 2 εβδομάδες πάλι!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...