Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Παμε τώρα σε σένα... @dimand εσύ θες να μας πεθάνεις! Δεν ξέρω τι ώρα θα σχολασεις να μας στείλεις το τεστ αλλά το κοβω να δούμε πρώτα τη χοριακη και μετά το τεστ 😂 παρόλα αυτά εύχομαι να βγεί θετική (που θα βγεί δεν γίνεται!!!) 

Ρε κορίτσια εγω όσες φορές εκανα χοριακη μου την στέλνουν σε δύο ώρες. Εσάς σας λένε πολλές ώρες αναμονής. Να ανησυχήσω;;;  κάνουν κάτι λάθος 🤷

Κ εμένα πάντως εται γρήγορα μου τις στέλνουν όλες τις φορές, κ εγώ το σκεφτόμουν αυτο😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κ εμένα πάντως εται γρήγορα μου τις στέλνουν όλες τις φορές, κ εγώ το σκεφτόμουν αυτο😅

Αρα δεν είμαι μόνη 🫢 και αν πάρω τηλέφωνο πριν το δυωρο μου λένε και από τηλέφωνο το νούμερο 😏  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως αν είχα εργαστήριο και ερχόταν κοπέλα με 4 θετικά τεστ και με αρνητική αιματολογική χοριακή θα της έκανα ένα τεστ ταινίας (έχουμε και στα εργαστήρια) για να το δω και αν το έβλεπα κι αυτό θετικό εκτός από επανάληψη χοριακής θα την έστελνα σε ενδοκρινολόγο. Βέβαια αν είχα δικό μου διαγνωστικό εργαστήριο ιδιωτικό θα είχα φαλιρίσει ξεκάθαρα... 

@marinaP σε λιγότερο από 2 ώρες βγαίνει η εξέταση, αλλά κάποια εργαστήρια συλλέγουν τα δείγματα και τα βάζουν συγκεντρωτικά γιατί μπορεί να μην έχουν πολύ δουλειά και να μην θέλουν να παρασκευάζουν συνέχεια δείγματα αν πχ δεν έχουν πολύ προσωπικό ή γιατί μπορεί να έχουν πολύ δουλειά και να έχουν χωρίσει σε κατηγορίες τις αναλύσεις που κάνουν ή για οποιονδήποτε λόγο... κάθε εργαστήριο δουλεύει διαφορετικά και ανάλογα με τα μηχανήματα και το προσωπικό που έχει. Κι εγώ στο μικροβιολογικό κέντρο που πηγαίνω σε 2 ώρες max έχω πάρει απάντηση για χοριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αρα δεν είμαι μόνη 🫢 και αν πάρω τηλέφωνο πριν το δυωρο μου λένε και από τηλέφωνο το νούμερο 😏  

Όχι όχι κ εμένα σε 2 Μαξ 3 ώρες μου τις έστελναν πάντα, τηλέφωνο να πω την αλήθεια δεν πήρα ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

😂😂😂😂😂 Ρε αλήθεια δεν ξέρω !!! πραγματικα!!! Τι άλλο θα ακούσουμε;;;;χαχαχαχχαχα θα με βγάλουν προστάτη όντως!!!να σου πω ούτε για γενικές  εξετάσεις δεν τους εμπιστεύομαι πλέον!!!!@Γιάννα 36 ναι Θεσσαλονίκη είμαι... έχουμε τέλεια μικρόβιολογικα εδώ 😂  

Καλημέρα! υπάρχει περίπτωση να μην κάνεις σωστά το τεστ? Πρέπει να βάζεις τα ούρα σε ποτηράκι και μετά πολύ προσεχτικά να βουτάς μέσα μόνο την ΄άκρη του τεστ την ταινία μόνο.. Το λέω γιατί, αν βραχεί το παράθυρο του τεστ με ούρα ή νερο, εμφανίζεται γραμμούλα.. Το είχα πάθει μια φορά.. σου επισυνάπτω και το post που ειχα γράψει τοτε 

Είχα χαλαστεί πάρα πολύ και μετά κατάλαβα τι λαθος ειχα κανει.. από τοτε ήμουνα πολυ προσεκτική με τα τεστ... 

Θα το έψαχνα ΄όμως στη θέση σου και λιγο διαφορετικά. Χρειάζεται να κανεις μια σαλπιγγογραφία, γιατι έκανες 2 αποξέσεις, μπορεί να εχεις συμφύσεις στον τράχηλο που να εμποδίζουν τη σύλληψη (εγω το είχα πάθει αυτό).. Επίσης δες λιγο την ωχρινική σου φάση, όταν βλέπεις θετικό τεστ ωορρηξίας μετά από πόσες μέρες σου ερχεται περίοδος? Και τέλος, 2 αποβολ΄ές και χωρίς σύλληψη εδώ και 2 χρόνια με προσπάθειες, κάτι συμβαίνει.. Αν δεν είναι όλα τα παραπάνω, πρέπει να δείτε το σπέρμα σίγουρα, σε καλό κέντρο, αν εισαι θεσσαλονίκη να πα΄ς στο spermogene https://spermogene.com/ποιοί-είμαστε/ εδειδικευμένο κέντρο για σπέρμα και γονιμότητα γενικώς..
Και ίσως υπάρχει κάποιο θέμα και με τα ωάρια.. Θα δοκίμαζα και εξωσωματική, αν ήθελα τόσο πολύ 3ο παιδί! Αλλά νομίζω πως πρέπει να πας λιγο πιο μεθοδευμένα πλέον... 

καλή επιτυχία!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimitrapth είπε:

Εγώ πάντως αν είχα εργαστήριο και ερχόταν κοπέλα με 4 θετικά τεστ και με αρνητική αιματολογική χοριακή θα της έκανα ένα τεστ ταινίας (έχουμε και στα εργαστήρια) για να το δω και αν το έβλεπα κι αυτό θετικό εκτός από επανάληψη χοριακής θα την έστελνα σε ενδοκρινολόγο. Βέβαια αν είχα δικό μου διαγνωστικό εργαστήριο ιδιωτικό θα είχα φαλιρίσει ξεκάθαρα... 

@marinaP σε λιγότερο από 2 ώρες βγαίνει η εξέταση, αλλά κάποια εργαστήρια συλλέγουν τα δείγματα και τα βάζουν συγκεντρωτικά γιατί μπορεί να μην έχουν πολύ δουλειά και να μην θέλουν να παρασκευάζουν συνέχεια δείγματα αν πχ δεν έχουν πολύ προσωπικό ή γιατί μπορεί να έχουν πολύ δουλειά και να έχουν χωρίσει σε κατηγορίες τις αναλύσεις που κάνουν ή για οποιονδήποτε λόγο... κάθε εργαστήριο δουλεύει διαφορετικά και ανάλογα με τα μηχανήματα και το προσωπικό που έχει. Κι εγώ στο μικροβιολογικό κέντρο που πηγαίνω σε 2 ώρες max έχω πάρει απάντηση για χοριακή. 

Ααααααα να είδατε το ωραίο να έχουμε τέτοιες ειδικότητες στο φόρουμ;😁😁😁 σε ευχαριστώ κορίτσι μου μου έλυσες την απορία γιατί λεω μόνο εδώ στη Κύπρο συμβαίνει αυτο; ή φταίει το μικροβιολογικό που πηγαίνω και δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Όχι όχι κ εμένα σε 2 Μαξ 3 ώρες μου τις έστελναν πάντα, τηλέφωνο να πω την αλήθεια δεν πήρα ποτέ!

Α μόνο εγώ τους πρήζω 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@annie @annitakianna @Antonia2 @marinaP @Κατερίνα!!! και εσείς όπως και η κολλητή μου ,μου λέει δεν παίζει να μην είσαι έγκυος!!!! Με λέει και αυτή ,εντάξει βλέπω μια χαρά,έχεις γραμμές ξεκάθαρες δεν είμαστε γκαβες λέει,πως γίνεται να μην είσαι έγκυος;;;; Έλα μου ντε την λέω...δεν ξέρω 🤷🤷🤷  μόνο σε εμένα συμβαίνουν αυτά πραγματικά!!και η @Girly την πάτησε βέβαια με ξεκάθαρη γραμμή και αυτή την προηγούμενη φορά....και το νέο κορίτσι που μας είπε ότι είχε θετικό το ηλεκτρονικό (δεν το έχω ξανακούσει) και αρνητικη χοριακη!! 

Λοιπόν πήγα στο μικρόβιολογικο ,πλήρωσα και μου είπε ξανά τα ίδια!!!! Προφανώς λέει φαίνεται πρώτα στα ούρα....και ακόμα δεν είναι ανιχνεύσιμο στα αιμα!και την λέω υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό;;;; μου λέει ναι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις!!! Καλά την λέω ...μου λέει θα έρθεις με μια εβδομάδα καθυστέρηση για να είμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα!!!!καλά την λέω τότε τα λέμε την επόμενη Παρασκευή 🤷 

Αυταααααααα!!!!! 

@dimand μην ανησυχείς θα είσαι σίγουρα έγκυος...αυτά τα κουλά είναι για λίγες που κάνουμε εδώ μέσα χαχαχαχα τι  να πω το ρίχνω στην πλάκα γιατι δεν την παλεύω αλλιώς!!!!με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο να μας πεις ένα μεγαλοοοο νούμερο!!!!!!!!!!

 

 

 

Συγγνώμη κ μόνο που σου είπε έλα με μια εβδομάδα καθυστέρηση μάλλον δεν έχει ιδέα 

 

αστο καλύτερα να πας σε άλλο ξεκάθαρα! 
 

μόνο έτσι θα βγάλεις άκρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimand είπε:

Καλημέρα σε όλες ξύπνησα το πρωί ξανά θετικό πήγα να κάνω χοριακή και ανάλογα με το αποτέλεσμα θα πάρω το γιατρό να μου δώσει οδηγίες και ο Θεός βοηθός!!!

Καλημερα κοριτσι μουυυ!!!! Καλα αποτελεσματα ευχομαι!!! Ενα μεγαλο μεγαλο νουμερο!!! 🤞❤️

Σου ειπαν τι ωρα θ τα στειλουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@annie @annitakianna @Antonia2 @marinaP @Κατερίνα!!! και εσείς όπως και η κολλητή μου ,μου λέει δεν παίζει να μην είσαι έγκυος!!!! Με λέει και αυτή ,εντάξει βλέπω μια χαρά,έχεις γραμμές ξεκάθαρες δεν είμαστε γκαβες λέει,πως γίνεται να μην είσαι έγκυος;;;; Έλα μου ντε την λέω...δεν ξέρω 🤷🤷🤷  μόνο σε εμένα συμβαίνουν αυτά πραγματικά!!και η @Girly την πάτησε βέβαια με ξεκάθαρη γραμμή και αυτή την προηγούμενη φορά....και το νέο κορίτσι που μας είπε ότι είχε θετικό το ηλεκτρονικό (δεν το έχω ξανακούσει) και αρνητικη χοριακη!! 

Λοιπόν πήγα στο μικρόβιολογικο ,πλήρωσα και μου είπε ξανά τα ίδια!!!! Προφανώς λέει φαίνεται πρώτα στα ούρα....και ακόμα δεν είναι ανιχνεύσιμο στα αιμα!και την λέω υπάρχει περίπτωση να γίνεται αυτό;;;; μου λέει ναι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις!!! Καλά την λέω ...μου λέει θα έρθεις με μια εβδομάδα καθυστέρηση για να είμαστε σίγουροι για το αποτέλεσμα!!!!καλά την λέω τότε τα λέμε την επόμενη Παρασκευή 🤷 

Αυταααααααα!!!!! 

@dimand μην ανησυχείς θα είσαι σίγουρα έγκυος...αυτά τα κουλά είναι για λίγες που κάνουμε εδώ μέσα χαχαχαχα τι  να πω το ρίχνω στην πλάκα γιατι δεν την παλεύω αλλιώς!!!!με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο να μας πεις ένα μεγαλοοοο νούμερο!!!!!!!!!!

 

 

 

Δε θέλω να εκφραστώ γιατί θα κοπώ για λογοκρισία.. Η κοπέλα είναι άσχετη!!! Δε γίνεται να φαίνεται στα ουρα πριν από το αίμα!!!! Ή έχουν προβλημα τα τεστ (που από τη στιγμή που είναι από διαφορετικές εταιρίες το θεωρό απίθανο) ή που τα ζώα εκεί έκαναν λάθος!!! Απλά τα πράγματα!!! Έχω πάει νοσοκομείο με το μαύρο μου το χαλι κ μου κάναν 2 φορές εξέταση ούρων για να δουν μην είμαι έγκυος μα λέω δεν έχω καθυστέρηση θα φανεί στα ουρα;;; 20η μέρα κύκλου κ μου λέει η γιατρός δύσκολα αλλά δε μπορώ να σου κάνω αίματος γιατί δε μας αφήνουν.. Ελληνικό δημόσιο για πάντα.. Κ πριν από χρόνια πάλι σε άλλο νοσοκομείο με γαστρεντερίτιδα έκαναν 4 φορες τη χοριακη για να σιγουρευτούν ότι δεν είμαι έγκυος.

 

@annitakianna @singing in the rain εμάς 3 ουρολόγοι μας έχουν πει πως θέλει μέρα παρα μέρα εκσπερμάτωση για να δυναμώσει το σπερμα. Όλο το μήνα όμως όχι μόνο στις γόνιμες. Κάθε μερα ή 2 φορες τη μέρα μας είχαν πει δε βοηθάει στη σύλληψη. Με λίγα λόγια αν δεν έχεις ορέξεις πρέπει να κάνει δουλίτσα μόνος του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια...4ο θετικό τεστ...για εμένα ξεκαθαρα δεν παίζει να μην είναι έγκυος ...και επίσης τα τεστ βγαίνουν όχι εντονότατα λόγω του ότι είμαι πριν την περίοδο...

Επίσης για τα κορίτσια που το είπαν έκανα πρόσφατα ορμονικό έλεγχο και είναι όλα μια χαρά....

Δεν θα κάνω κάτι άλλο από εδώ και πέρα...εγώ το έχω δεδομένο ότι είμαι...εάν ως Δευτέρα δεν μου έχει έρθει περίοδος θα πάω τότε για χοριακη...όπως μου είπε ο γυναικολόγος... επίσης στη μικροβιολόγο θα πάω να τα πάρω τα αποτελέσματα σήμερα και θα της πω έχω σύνολο 4 θετικά δεν ξέρω πως γίνεται να δω τι θα μου πει....αυτααααα δεν σας ζαλιζω άλλο και συγνώμη αν γίνομαι φορτική....

Πάντως μια τέτοια γραμμή ροζ παχιά παχιά είναι εξάτμισης θα ξεχάσω και αυτά που ξέρω....

 

IMG_20231005_060003.jpg

Θα τρελαθουμε όλοι όντως!!!! Αφού είναι θετικό! Φαίνεται!!!! Τι να πω κορίτσι μου... μακάρι στην καθυστέρηση να φανεί κ στην χοριακη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου καλώς ήρθες στη παρέα! Εύχομαι σύντομα τα ευχάριστα! Τα τεστ ωορρηξίας μια χαρά δούλεψαν είναι απόλυτα φυσιολογικό με κύκλο 29 μέρες να έχεις θετικό τεστ στις 12-13 άρα μια χαρά είναι η ωορρηξία σου! Τους 10 μήνες που προσπαθήστε είσαι σίγουρη ότι είχες επαφές τις σωστές μέρες? Επίσης κάτι σημαντικό το σπερμοδιαγραμμα έγινε σε εξειδικευμένο κέντρο η σε απλό μικροβιολογικό? 

Γενικά κάναμε κάθε 2 με 3 μέρες σε όλους τους κύκλους..οπότε θεωρώ ότι σίγουρα πέφταμε σε γόνιμες ημέρες..

Το σπερμοδιάγραμμα έγινε σε απλό μικροβιολογικό..είχε πάει κ ο πατέρας μου γιατί είχε κιρσοκήλη όπως και ένας ακόμη φίλος..οι γιατροί είναι ευχαριστημένοι με τα αποτελέσματα του μικροβιολογικού..το μόνο που είδαν είναι λίγα πυοσφαίρια παραπάνω..

 

Στα σημερινά νέα... βρίσκομαι στη 18η μέρα και είχα μερικές καφέ κυλίδες...λέτε να σημαίνει κάτι?? πονάω και λίγο χαμηλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να σας ρωτήσω λέω να πάρω τεστ ωορρηξίας. Ποια προτείνετε; 

Εγώ δοκίμασα clear blue με τη φατσούλα, είμαι πολύ ευχαριστημένη, αλλά επειδή είναι ακριβά μετά ξεκινησα με τις home test ταινίες. Προς το παρόν και αυτές κάνουν τη δουλίτσα τους. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να σας ρωτήσω λέω να πάρω τεστ ωορρηξίας. Ποια προτείνετε; 

Εξαρτάται, αν δεν έχεις σταθερό κύκλο ή έχεις πχ πολυκυστικές να επιλέξεις τις ταινίες (εγώ έπαιρνα τις Hometest) αν έχεις σταθερό κύκλο και απλά θες μια επιβεβαίωση πάρε τα Clear Blue είναι πολύ πιο εύκολα απλά το γράφουν και πάνω αν έχεις πχ πολυκυστικές δεν δίνουν σωστό αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα κοριτσι μουυυ!!!! Καλα αποτελεσματα ευχομαι!!! Ενα μεγαλο μεγαλο νουμερο!!! 🤞❤️

Σου ειπαν τι ωρα θ τα στειλουν;;

Καλημέρα ❤️ σε ευχαριστω παρα πολυ !  Μου ειπαν μεχρι τς 16:00 θα τα εχω παραλαβει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Να σας ρωτήσω λέω να πάρω τεστ ωορρηξίας. Ποια προτείνετε; 

Εγώ και με τις ταινίες τα onestep είχα μείνει ευχαριστημένη όσο τα έκανα, είναι κ πολύ οικονομικά σε σχέση με τα άλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜΑΡΘΑΑ_61 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Εγώ προς το παρόν μίλησα με το γυναικολογο και μου έγραψε κάποιες ορμονικές εξετάσεις για να τις κάνω απ τη 2η έως την 4η μέρα του κύκλου...

Πέφτω λίγο ψυχολογικά γιατί στην οικογένεια μου δεν είχε καμία θέμα στη σύλληψη.. η αδερφή και η μητέρα μου κατάφερναν κατευθείαν.. και έχω λίγο αγχωθεί για μένα.. κάνουμε πολλές προσπάθειες μέσα στο μήνα και στις γονιμες...αλλά ακόμη τίποτα.. 

Εύχομαι να μην χρειαστεί να κάνω τις εξετάσεις 😉

Εύχομαι να πάνε όλα καλά και σ εσάς! Η εξωσωματική πιστεύω είναι σωτηρία επιλογή για πολλά ζευγάρια! Με το καλό! 

καλημερα κοριτσι μου!!! λογικο να κανεις ενα πρωτο ελεγχο ορμονων... μπορει πχ να πρεπει να ρυθμισεις καποιες ορμονες οπως η προλακτινη και τσουπ να ερθει το σπορακι σας... γνκα το αγχος δεν βοηθαει καθολου... και στο λεω εγω που ειχαμε συλληψη το μονο μηνα που δεν το σκεφτηκα καθολου γτ ημουν σιγουρη οτι εκεινο το μηνα δεν θα πιασουμε (λογω μιας θεραπειας που εκανα...) σε καταλαβαινω που πεφτεις ψυχολογικα... αλλα καθε μηνα μηδενιζει το κοντερ και γεμιζουμε με αισιοδοξια για τη νεα προσπαθεια!!!

να σου πω την αληθεια ηθελα πολυ να αποφυγω την εξωσωματικη αλλα αφου δεν ερχεται απο μονο του, δε γινεται κι αλλιως...

κι εγω στο ευχομαι ολοψυχα οι μονες εξετασεις που θα χρειαστει να κανεις να ειναι για την εγκυμοσυνη σου!!!🥰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimitrapth είπε:

Εξαρτάται, αν δεν έχεις σταθερό κύκλο ή έχεις πχ πολυκυστικές να επιλέξεις τις ταινίες (εγώ έπαιρνα τις Hometest) αν έχεις σταθερό κύκλο και απλά θες μια επιβεβαίωση πάρε τα Clear Blue είναι πολύ πιο εύκολα απλά το γράφουν και πάνω αν έχεις πχ πολυκυστικές δεν δίνουν σωστό αποτέλεσμα. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Εγώ δοκίμασα clear blue με τη φατσούλα, είμαι πολύ ευχαριστημένη, αλλά επειδή είναι ακριβά μετά ξεκινησα με τις home test ταινίες. Προς το παρόν και αυτές κάνουν τη δουλίτσα τους. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lisaki 80 είπε:

Clear blue μονο!

 

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εγώ και με τις ταινίες τα onestep είχα μείνει ευχαριστημένη όσο τα έκανα, είναι κ πολύ οικονομικά σε σχέση με τα άλλα!

Σχετικά σταθερός είναι ο κύκλος μου και δεν εχω ΣΠΩ. Παλιότερα είχα πάρει της hometest αλλά δεν έβγαζα και πολύ άκρη. Με της clearblue ήταν ξεκάθαροα τα πράγματα μόνο το κόστος σκέφτομαι αλλά θα πάρω της clearblue να ξεμπερδεύω. Ευχαριστώ πολυ κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Ρώτησα κ γω την παλιά μου γυναικολόγο για τη @marinamanoulitsa δεν αντεχα. 

 

Screenshot_20231005_103959_Messages.jpg

Screenshot_20231005_104004_Messages.jpg

Δεν υπάρχεις!!! Και μπράβο στη γιατρό σου που ασχολήθηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

 

 

 

Σχετικά σταθερός είναι ο κύκλος μου και δεν εχω ΣΠΩ. Παλιότερα είχα πάρει της hometest αλλά δεν έβγαζα και πολύ άκρη. Με της clearblue ήταν ξεκάθαροα τα πράγματα μόνο το κόστος σκέφτομαι αλλά θα πάρω της clearblue να ξεμπερδεύω. Ευχαριστώ πολυ κορίτσια!!!

μωρέ με σταθερό κύκλο συμφέρουν τα clearblue Νομίζω! Εγώ πήρα ένα διάστημα ταινίες και τώρα θα τις κόψω, αφού σε όλους τους κύκλους είχα θετικό 14η μέρα, θα πάρω τα clear και θα κάνω από ένα τις μέρες 13, 14, 15 και τέλος! Τώρα την τελευταία φορά έκανα 2-3 τη μέρα και δεν έβγαινε εντελώς θετικό με τίποτα. Μία έντονο, μία αχνό, μία τίποτα, καπάκι έντονο πάλι, τρελάθηκα! Έκανα ενα clearblue, είδα φατσούλα και τέρμα! Και η γυναικολόγος αυτά μου είχε πει. Τώρα άμα μία έχεις ωορρηξία τη 12η και μία τη 18η δε συμφέρει σίγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Ρώτησα κ γω την παλιά μου γυναικολόγο για τη @marinamanoulitsa δεν αντεχα. 

 

Screenshot_20231005_103959_Messages.jpg

Screenshot_20231005_104004_Messages.jpg

Πόσα ευχαριστώ να σας πω όλες!!!!σας ευχαριστώ κορίτσια!!!κοπέλα μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ που ρώτησες.....κατάλαβα απολύτως τι λέει η γιατρός....αυτό θα κάνω ...περιμένω λίγες ημέρες και θα κάνω ηλεκτρονικό και ξανά αν έρθει περίοδος δεν ασχολούμαι με γραμμές... γι'αυτό και στης ωορρηξίας προτιμώ τα ηλεκτρονικά και εγώ...αλλά για εγκυμοσύνης επειδή το ηλεκτρονικό δείχνει με καθυστέρηση συνήθως για αυτό επειδή δεν άντεχα έπαιρνα  γραμμές...αλλά από εδώ και πέρα μόνο με καθυστέρηση ηλεκτρονικό...ειδικά αν όλα αποδειχτούν λάθος... ορμονικό έλεγχο έχω κάνει και ο γυναικολόγος μου είπε είναι άψογες οι τιμές....έχω κάνει τα πάντα από αιματολογικές....και σε αιματολογο έχω πάει!!από ότι βλέπω δεν αποκλείει το ενδεχόμενο λάθους του εργαστηριου με αυτά που μου λέει!!!! μακάρι να έκανε λάθος!!!

@Dimitrapth και εσένα σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στο κόπο και με βοήθησες!!!!

Κορίτσια όλες μια μια σας ευχαριστώ πολύ!!!!με συγκινείτε αλήθεια 🥲😪😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...