Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

Κορίτσι μου αν έχεις ακόμη κουράγιο και υπομονή κάνε αν θες και ένα clear blue ψηφιακό που δείχνει εβδομάδες! Αυτό είχα κάνει και εγώ τότε! Μην βασανιζεσαι με γραμμές 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

.... Γι' αυτό σκέφτηκα, άμα έκανα μια εξωσωματική δε θα ήταν πιο εύκολο, με λιγότερο άγχος εν πάσει περιπτώσει; Θα μου πεις, δεν πετυχαίνει πάντα... Ναι οκ, αλλά ούτε η φυσική σύλληψη πετυχαίνει πάντα 

😋

Μαρή τι λές! Σύνελθε! Λιγότερο άγχος η εξωσωματική; Εδώ ένα σεξάκι κάνουμε και μας πιάνει πανικός όχι ενέσεις, χάπια, αλοιφές, παρακολούθηση, το τσουτσούνι του υπέρηχου κάθε τρεις και πέντε σιχτίρια πια! Τόσοι που έχουν δει το απαυτό μου δυο χρόνια τώρα δεν το έχουν δει σε όλη μου την ενεργή σεξουαλική ζωή!😂

Αλλά αυτό με το άγχος ναι οκ μαζί σου... έχω το ίδιο πρόβλημα! Ο γυναικολόγος μου είπε δεν με νοιάζει τι θα κάνεις βρες ένα τρόπο να το αποβάλλεις. Ε δεν έχω βρει ακόμα! Αν βρω θα σας πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν ξέρω τι να πω...βγάλτε άκρη αλήθεια.....

Σήκωνω τα χέρια ψηλά....

Αυτή στο μικροβιολογικό με είπε ίσως δεν φαίνεται ακόμα στο αίμα και φαίνεται στα ούρα....τι άλλο κουλό θα ακούσω;

IMG_20231004_171039.jpg

Είμαστε σίγουροι γι αυτό το μικροβιολογικό τώρα; Αλήθεια; Τόση ευαισθησία δεν έχει κανένα τεστ ούρων... Και επίσης πόσο σίγουροι είμαστε για μια μικροβιολόγο που λέει πως μπορεί μια ορμόνη που εκκρίνεται στο αίμα να έχει υψηλότερη συγκέντρωση στα ούρα αφού περάσει από τους νεφρούς δλδ, τι άλλο θα ακούσουμε 🤦‍♀️

Τα μάτια μας πουλάκια κάνουν τόσα άτομα εδώ μέσα; 

Παναγία μου τι άγχος είναι αυτό πραγματικά... είσαι ήρωας κοπέλα μου, ήρωας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγώ πάντως έκανα χθες το απόγευμα από hometest ,σήμερα το πρωί apo predictor early  και έκανα τώρα το απόγευμα πάλι από hometest.

Σας το βάζω να το δείτε 

IMG_20231004_175833.jpg

IMG_20231004_175946.jpg

Κορίτσι μου είναι θετικό έτσι καταλαβαίνω και εγώ από τη φωτογραφία σου βάζω και το δικό μου το τελευταίο που είχα χοριακη 120

IMG_20230921_113345.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσι μου είναι θετικό έτσι καταλαβαίνω και εγώ από τη φωτογραφία σου βάζω και το δικό μου το τελευταίο που είχα χοριακη 120

IMG_20230921_113345.jpg

 Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου

Κ εγώ έτσι πιστεύω τι να πω 🤷🏼 έχω αγχώθει βλέπω και όλα αυτά με το μικροβιολογικό και τη Μαρίνα και πραγματικά το σκέφτομαι πολύ  αν θα  πάω να το τσεκαρω .  Έχω επηρεαστεί λίγο 🥺 και προσπάθησα να μπω στη θέση της και είναι πολύ ψυχοφθόρο. Πραγματικά ελπίζω να πάνε όλα καλά @marinamanoulitsa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η dimand είπε:

 Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου

Κ εγώ έτσι πιστεύω τι να πω 🤷🏼 έχω αγχώθει βλέπω και όλα αυτά με το μικροβιολογικό και τη Μαρίνα και πραγματικά το σκέφτομαι πολύ  αν θα  πάω να το τσεκαρω .  Έχω επηρεαστεί λίγο 🥺 και προσπάθησα να μπω στη θέση της και είναι πολύ ψυχοφθόρο. Πραγματικά ελπίζω να πάνε όλα καλά @marinamanoulitsa

Λογικό! Να πράξεις όπως νιώθεις εσύ! Αν σου προκαλεί άγχος μην πας ακόμα. Περίμενε μέχρι να έχεις ξεκάθαρα κόκκινη γραμμή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τώρα μπήκα και μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο! Συγγνώμη, η χοριακη στο αίμα δεν είναι πολύ πολύ πολύ πιο ακριβής από τα σπιτικα τεστ ούρων?? Γι αυτό πάντα δε λέμε ότι αν βλέπουμε στο τεστ κάτι αβέβαιο να τρέχουμε για χοριακη??? Από πότε προέκυψε να φαίνεται το θετικό πρώτα στο σπιτι και μετά στο αίμα?? 😯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Εγώ τώρα μπήκα και μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο! Συγγνώμη, η χοριακη στο αίμα δεν είναι πολύ πολύ πολύ πιο ακριβής από τα σπιτικα τεστ ούρων?? Γι αυτό πάντα δε λέμε ότι αν βλέπουμε στο τεστ κάτι αβέβαιο να τρέχουμε για χοριακη??? Από πότε προέκυψε να φαίνεται το θετικό πρώτα στο σπιτι και μετά στο αίμα?? 😯

 

στις πριν 32 λεπτά, ο/η dimand είπε:

 Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου

Κ εγώ έτσι πιστεύω τι να πω 🤷🏼 έχω αγχώθει βλέπω και όλα αυτά με το μικροβιολογικό και τη Μαρίνα και πραγματικά το σκέφτομαι πολύ  αν θα  πάω να το τσεκαρω .  Έχω επηρεαστεί λίγο 🥺 και προσπάθησα να μπω στη θέση της και είναι πολύ ψυχοφθόρο. Πραγματικά ελπίζω να πάνε όλα καλά @marinamanoulitsa

Κορίτσι μου και το δικό σου τεστ φαίνεται θετικό αλλά και της Μαρίνας το ίδιο φαινόταν! Δεν ξέρω τι να πω.. πάντως φαίνεται θετικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν ξέρω τι να πω...βγάλτε άκρη αλήθεια.....

Σήκωνω τα χέρια ψηλά....

Αυτή στο μικροβιολογικό με είπε ίσως δεν φαίνεται ακόμα στο αίμα και φαίνεται στα ούρα....τι άλλο κουλό θα ακούσω;

IMG_20231004_171039.jpg

Θα μας τρελάνουν;;;; Κάνε και αύριο το πρωί τεστ και αν βγει θετικό πήγαινε σε άλλο μικροβιολογικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά κορίτσια σας υπέρ ευχαριστώ για την στήριξη!!!!δεν ξέρω τι άλλο θα ακούσω αλήθεια...με έκανε εντύπωση αυτό που είπε η μικροβιολογος γιατί ρε φίλε έχω περάσει σύνολο 4 εγκυμοσύνες... ποτέ δεν μου έχει γίνει αυτό που λέει!!!!κάτι με παρεξενεψε!!!! 

Ο γυναικολόγος μου απάντησε 

"Ίσως ήταν ληγμένα τα τεστ... περίμενε έως Δευτέρα και αν δεν έρθει ξανακάνε χοριακη!!!"

Εντωμεταξυ τα τεστ τα είδα δεν έχουν λήξει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Εγώ πάντως έκανα χθες το απόγευμα από hometest ,σήμερα το πρωί apo predictor early  και έκανα τώρα το απόγευμα πάλι από hometest.

Σας το βάζω να το δείτε 

IMG_20231004_175833.jpg

IMG_20231004_175946.jpg

Θετικό είναι.. Αυτά είχα κάνει κι εγώ. Της Μαρίνας δεν τα έχω δοκιμάσει για να ξέρω πώς βγαίνει το θετικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@dimand εισαι έγκυος και εσύ σίγουρα!!!!!!!με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο 🩷🩷

Κορίτσια επειδή νόμιζα ότι έκανε λάθος το τεστ λέω πάω να πάρω και ένα yes or no και βγήκε γραμμή και έτσι πήρα τηλέφωνο τον γιατρό....μου είπε θα πας για χοριακη....οπότε έδωσα αίμα και περιμένω.... Εντωμεταξυ έχω απίστευτη ζάλη....

Αν βγει θετική ξεκινάμε από σήμερα αμέσως μου λέει αντιπηκτική αγωγή για να βοηθήσουμε το μωράκι...λόγω παλινδρομων κυήσεων...δεν ξέρω αν θα μου δώσει και προγεστερόνη....

🙏🙏🙏🙏🙏🙏 αχ κάντε προσευχή να βγει θετική... φοβάμαι να ανοίξω και το email όταν έρθει...λέω φοβάμαι μην είναι αρνητική.....

Σας βάζω και το yes or no φώτο 😘 και line progression από self clear 😘😘😘😘

IMG_20231004_101327.jpg

IMG20231004113026.jpg

Μήπως βγάζουν τέτοια γραμμή εξάτμισης τα συγκεκριμένα και μπερδεύουν? Τι να πω.. Καλύτερα μην τα προτιμήσεις ξανά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πραγματικά κορίτσια σας υπέρ ευχαριστώ για την στήριξη!!!!δεν ξέρω τι άλλο θα ακούσω αλήθεια...με έκανε εντύπωση αυτό που είπε η μικροβιολογος γιατί ρε φίλε έχω περάσει σύνολο 4 εγκυμοσύνες... ποτέ δεν μου έχει γίνει αυτό που λέει!!!!κάτι με παρεξενεψε!!!! 

Ο γυναικολόγος μου απάντησε 

"Ίσως ήταν ληγμένα τα τεστ... περίμενε έως Δευτέρα και αν δεν έρθει ξανακάνε χοριακη!!!"

Εντωμεταξυ τα τεστ τα είδα δεν έχουν λήξει!!!!

Κοριτσι μου γινονται κ λαθη στα μικροβιολογικα...εκανες τοσα τεστ... δν θ μας τρελανουν αυτοι!!!! Αμαν!!! Η κοπελα ειπε μια βλακεια δν το συζητω... ειπε κτ γ ν το πει... τα τεστ δν εχουν ακριβεια γτ τα ουρα μπορει ν ειναι αραια λογω καταναλωσης υγρων ή λογω λιγου χρονου ποτ βραχηκε... το αιμα δν λεει ψεματα.. αλλα αν τα μηχανηματα τους δν ειναι καλα, πως θ εχουν καλα αποτελεσματα;; η αν μπερδευτηκαν τα δειγματα κ καποια αλλη κοπελα κανει παρτυ μ το αποτελεσμα σου....

Δε λεω οτι τα τεστ ειναι παντα σωστα... απλαεκανες πολλα τεστ κ μας βγηκαν τα ματια απ την κοκκινη γραμμη.. δν υπαρχει αμφιβολια.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου γινονται κ λαθη στα μικροβιολογικα...εκανες τοσα τεστ... δν θ μας τρελανουν αυτοι!!!! Αμαν!!! Η κοπελα ειπε μια βλακεια δν το συζητω... ειπε κτ γ ν το πει... τα τεστ δν εχουν ακριβεια γτ τα ουρα μπορει ν ειναι αραια λογω καταναλωσης υγρων ή λογω λιγου χρονου ποτ βραχηκε... το αιμα δν λεει ψεματα.. αλλα αν τα μηχανηματα τους δν ειναι καλα, πως θ εχουν καλα αποτελεσματα;; η αν μπερδευτηκαν τα δειγματα κ καποια αλλη κοπελα κανει παρτυ μ το αποτελεσμα σου....

Δε λεω οτι τα τεστ ειναι παντα σωστα... απλαεκανες πολλα τεστ κ μας βγηκαν τα ματια απ την κοκκινη γραμμη.. δν υπαρχει αμφιβολια.... 

Και όχι μόνο αυτό...πήρα και άλλη μάρκα το πρωί και βγήκε θετικό.... εκεί τρελαθηκα..

Λέω ρε συ ενταξει για να βγει και αυτό είμαι... γι'αυτό το είχα σίγουρο...αύριο θα κάνω πρωί και το δεύτερο από το yes or no..και αν βγει πιο σκούρο θα πάω σίγουρα σε άλλο μικροβιολογικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξυ @Antonia2 δεν σου είπα και το καλύτερο, μου λέει ότι τα ούρα έχουν άλλη σύσταση λέει και κάποιες ουσίες περνάνε πιο γρήγορα στα ούρα με λέει όπως για παράδειγμα λέει π.χ. στους ναρκομανείς μου λέει και εκεί λέει φαίνονται πιο γρήγορα λέει στα ούρα παρά στο αίμα, αλήθεια δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό σαν να μου κάνει κάποιος πλάκα ρε κορίτσια αλήθεια τώρα..

Και αυτό τώρα δεν είναι κουλο δηλαδή ένας τέτοιος άνθρωπος που κάνει ουσίες φαίνονται στα ούρα και δεν φαίνεται στο αίμα;;; Θα τρελαθούμε τελείως δεν ξέρω τι να πω αλήθεια μα το θεό....

Δηλαδή πραγματικά κορίτσια αν κάποια είναι νοσηλεύτρια η μικροβιολόγος να μας πει δηλαδή στέκουν αυτά τα πράγματα;;

Ξέρω εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό αν ισχύουν δηλαδή αυτό να μας πει κάποιος ισχύουν όντως αυτά τα πράγματα δηλαδή Μακάρι κάποια κοπέλα από δω που είναι μικροβιολόγος η νοσηλεύτρια δεν θυμάμαι είχαμε κάποια κοπέλα που ήταν αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν δηλαδή αν το διαβάζει κάποια να μας πει ισχύει αυτό που μου είπε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εντωμεταξυ @Antonia2 δεν σου είπα και το καλύτερο, μου λέει ότι τα ούρα έχουν άλλη σύσταση λέει και κάποιες ουσίες περνάνε πιο γρήγορα στα ούρα με λέει όπως για παράδειγμα λέει π.χ. στους ναρκομανείς μου λέει και εκεί λέει φαίνονται πιο γρήγορα λέει στα ούρα παρά στο αίμα, αλήθεια δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό σαν να μου κάνει κάποιος πλάκα ρε κορίτσια αλήθεια τώρα..

Και αυτό τώρα δεν είναι κουλο δηλαδή ένας τέτοιος άνθρωπος που κάνει ουσίες φαίνονται στα ούρα και δεν φαίνεται στο αίμα;;; Θα τρελαθούμε τελείως δεν ξέρω τι να πω αλήθεια μα το θεό....

Δηλαδή πραγματικά κορίτσια αν κάποια είναι νοσηλεύτρια η μικροβιολόγος να μας πει δηλαδή στέκουν αυτά τα πράγματα;;

Ξέρω εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό αν ισχύουν δηλαδή αυτό να μας πει κάποιος ισχύουν όντως αυτά τα πράγματα δηλαδή Μακάρι κάποια κοπέλα από δω που είναι μικροβιολόγος η νοσηλεύτρια δεν θυμάμαι είχαμε κάποια κοπέλα που ήταν αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν δηλαδή αν το διαβάζει κάποια να μας πει ισχύει αυτό που μου είπε;;;

Η παιδική μου κολλητή μου φίλη είναι μικροβιολόγος της έστειλα τώρα να μου απαντήσει 

εκεί έκανα την χοριακη στο δεύτερο παιδί μξυ 

λοιπον είχα αχνό τεστ (αρκετά αχνό αλλά ξεκάθαρα θετικό) κ πηγα σ αυτήν έκανα χοριακη κ ήταν 150 (predictor early είχα κάνει την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου) 

λοιπόν θα σου πω τι μου είπε γιατί ήμουν εκεί 

μου λέει το βάζω τώρα για ανάλυση σε 15 λεπτά το πολύ θα ξέρω αν είναι θετικό η αρνητικό κ πιο μετά την τιμή 

Με τρέλαναν λοιπόν αυτά που λέει αυτή η μικροβιολόγος. Είναι αδύνατον αυτό που λέει 

η ανίχνευση στο αίμα γίνεται πολύ άμεσα παρά στα ουρα 

Στην κόρη μου είχα πάλι κάνει predictor είχα κάνει σύνολο 5 τεστ το ένα μάλιστα είχε βγει αρνητικό και  πηγα για χοριακη κ το νούμερο ήταν 8.500 (το είχα μάθει πολύ καθυστερημένα σχεδόν 2 μηνών αλλά είχα ένα αρνητικό την ίδια μέρα που έκανα χοριακη να τραβάς τ μαλλιά σου) 
 

Όμως στην περίπτωση σου είναι πολλά τα τεστ κ διαφορετικής μάρκας (δν είναι δλδ ίδιας παρτίδας να πεις άντε είναι ελαττωματικά όλα) 

 

θα δοκίμαζα άλλο μικροβιολογικό κ θα το συζητούσα κ με το άλλο μικροβιολογικό για να ξέρεις κ εσυ την αλήθεια κ τι ισχύει στ’αληθεια 

 

αφου έχεις τεστ κάνε κ αύριο το πρωί να δεις αλλά σαν την χοριακη δεν έχει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εντωμεταξυ @Antonia2 δεν σου είπα και το καλύτερο, μου λέει ότι τα ούρα έχουν άλλη σύσταση λέει και κάποιες ουσίες περνάνε πιο γρήγορα στα ούρα με λέει όπως για παράδειγμα λέει π.χ. στους ναρκομανείς μου λέει και εκεί λέει φαίνονται πιο γρήγορα λέει στα ούρα παρά στο αίμα, αλήθεια δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό σαν να μου κάνει κάποιος πλάκα ρε κορίτσια αλήθεια τώρα..

Και αυτό τώρα δεν είναι κουλο δηλαδή ένας τέτοιος άνθρωπος που κάνει ουσίες φαίνονται στα ούρα και δεν φαίνεται στο αίμα;;; Θα τρελαθούμε τελείως δεν ξέρω τι να πω αλήθεια μα το θεό....

Δηλαδή πραγματικά κορίτσια αν κάποια είναι νοσηλεύτρια η μικροβιολόγος να μας πει δηλαδή στέκουν αυτά τα πράγματα;;

Ξέρω εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό αν ισχύουν δηλαδή αυτό να μας πει κάποιος ισχύουν όντως αυτά τα πράγματα δηλαδή Μακάρι κάποια κοπέλα από δω που είναι μικροβιολόγος η νοσηλεύτρια δεν θυμάμαι είχαμε κάποια κοπέλα που ήταν αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν δηλαδή αν το διαβάζει κάποια να μας πει ισχύει αυτό που μου είπε;;;

Το να έχεις θετικά τεστ κ αρνητική χοριακη επαναλαμβανόμενα δεν είναι λογικό... εφόσον αποκλείσεις την πιθανότητα λάθους θα σου έλεγα να κάνεις έναν ορμονικό έλεγχο γιατί κάτι διαβάζει το τεστ στα ούρα σου. Πάντως έχει τύχει κ σε άλλα κορίτσια στο φόρουμ να το παθαίνουν αυτό με τα θετικα τεστ κ αρνητικές χοριακες, δε θυμάμαι αν έβγαλαν άκρη... η μία ήταν ένα παλιό μέλος που δεν ξέρω αν είναι ακόμα ενεργή, νομίζω τη λέγανε χρυσαφω; ίσως το δει κ απαντησει. Κ κάποια άλλη επίσης αλλά δε θυμάμαι...

σου εύχομαι να είναι λάθος η χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Μαρή τι λές! Σύνελθε! Λιγότερο άγχος η εξωσωματική; Εδώ ένα σεξάκι κάνουμε και μας πιάνει πανικός όχι ενέσεις, χάπια, αλοιφές, παρακολούθηση, το τσουτσούνι του υπέρηχου κάθε τρεις και πέντε σιχτίρια πια! Τόσοι που έχουν δει το απαυτό μου δυο χρόνια τώρα δεν το έχουν δει σε όλη μου την ενεργή σεξουαλική ζωή!😂

Αλλά αυτό με το άγχος ναι οκ μαζί σου... έχω το ίδιο πρόβλημα! Ο γυναικολόγος μου είπε δεν με νοιάζει τι θα κάνεις βρες ένα τρόπο να το αποβάλλεις. Ε δεν έχω βρει ακόμα! Αν βρω θα σας πω!

Προσπαθώ να αντιδρασω στο μνμ σου αλλά για άλλη μια φορά το φόρουμ θεωρεί ότι υπήρξα πολύ αντιδραστική για σήμερα! Πολύ γέλασα με το απαυτο σου ε 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dimand είπε:

Εγώ πάντως έκανα χθες το απόγευμα από hometest ,σήμερα το πρωί apo predictor early  και έκανα τώρα το απόγευμα πάλι από hometest.

Σας το βάζω να το δείτε 

IMG_20231004_175833.jpg

IMG_20231004_175946.jpg

Κοριτσι μου γλυκο ελπιζω κι ευχομαι τοσα θετικα τεστ να ειναι σωστα κ να εχεις μια μεγαλη φουσκωτη χοριακη!!!!

Πρεπει να παρεις το αιμα μας πισω για ολες!!!😅🥰❤️

Τλκ θα πας αυριο η θα περιμενεις λιγο ακομα;; μ το γιατρο σου μιλησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa

μου απάντησε η φίλη μου κ μου είπε ότι η χοριακη ανιχνεύει ορμόνη κ η ορμόνη εντοπίζεται άμεσα στο αίμα κ όχι στα ουρα 

προτείνει να πηγαινουμε καλύτερα σε μικρότερα μικροβιολογικά παρά σε μεγάλα ή σε αλυσίδες 

οσον αφορά αυτο που σου είπε για τα ναρκωτικά (μου είπε ότι τα ναρκωτικά είναι ουσίες όχι ορμόνες που μεταβολίζονται στα ουρα και γ αυτό ανιχνεύονται επαρκώς στα ούρα αλλά καμία σχέση δεν έχουν με την χοριακη) 

 

ευχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά κ να ήταν ένα λάθος του εργαστηρίου γιατί  τα τεστ ήταν θετικά δν χωράει αμφιβολία 

(Μου ειπε επισης ότι έχουν δυο κιτ, το γρήγορο που ανιχνεύει θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα στην χοριακη και το πιο «αργό» κιτ που ανιχνεύει και την τιμή) αλλά δν έχουν όλα τα μικροβιολογικά το γρήγορο κιτ γιατί δν συμφέρει πάντα οικονομικά  

και πρότεινε καλύτερα να μην πεις ότι έχεις θετικό τεστ , να πεις ότι έχεις υποψία εγκυμοσύνης 

σου εύχομαι ότι καλύτερο αλήθεια 🥹

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εντωμεταξυ @Antonia2 δεν σου είπα και το καλύτερο, μου λέει ότι τα ούρα έχουν άλλη σύσταση λέει και κάποιες ουσίες περνάνε πιο γρήγορα στα ούρα με λέει όπως για παράδειγμα λέει π.χ. στους ναρκομανείς μου λέει και εκεί λέει φαίνονται πιο γρήγορα λέει στα ούρα παρά στο αίμα, αλήθεια δεν ξέρω πώς γίνεται αυτό σαν να μου κάνει κάποιος πλάκα ρε κορίτσια αλήθεια τώρα..

Και αυτό τώρα δεν είναι κουλο δηλαδή ένας τέτοιος άνθρωπος που κάνει ουσίες φαίνονται στα ούρα και δεν φαίνεται στο αίμα;;; Θα τρελαθούμε τελείως δεν ξέρω τι να πω αλήθεια μα το θεό....

Δηλαδή πραγματικά κορίτσια αν κάποια είναι νοσηλεύτρια η μικροβιολόγος να μας πει δηλαδή στέκουν αυτά τα πράγματα;;

Ξέρω εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτό αν ισχύουν δηλαδή αυτό να μας πει κάποιος ισχύουν όντως αυτά τα πράγματα δηλαδή Μακάρι κάποια κοπέλα από δω που είναι μικροβιολόγος η νοσηλεύτρια δεν θυμάμαι είχαμε κάποια κοπέλα που ήταν αλλά δεν θυμάμαι ποια ήταν δηλαδή αν το διαβάζει κάποια να μας πει ισχύει αυτό που μου είπε;;;

Αχ μαρινακι μου δν ξερω... δν ειμαι μικροβιολογος κ δν εχω καμια σχετικη γνωση. η @MyNaνομιζω ξερει πολυ περισσοτερα κ μας βοηθαει σχετικα...

Ανυπομονω ν δω τι θ δειξει αυριο το τεστ... κ ευχομαι ολοψυχα να ειναι θετικο κ πολυ πιο σκουρο!!!🙏🥰❤️🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

@marinamanoulitsa

μου απάντησε η φίλη μου κ μου είπε ότι η χοριακη ανιχνεύει ορμόνη κ η ορμόνη εντοπίζεται άμεσα στο αίμα κ όχι στα ουρα 

προτείνει να πηγαινουμε καλύτερα σε μικρότερα μικροβιολογικά παρά σε μεγάλα ή σε αλυσίδες 

οσον αφορά αυτο που σου είπε για τα ναρκωτικά (μου είπε ότι τα ναρκωτικά είναι ουσίες όχι ορμόνες που μεταβολίζονται στα ουρα και γ αυτό ανιχνεύονται επαρκώς στα ούρα αλλά καμία σχέση δεν έχουν με την χοριακη) 

 

ευχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά κ να ήταν ένα λάθος του εργαστηρίου γιατί  τα τεστ ήταν θετικά δν χωράει αμφιβολία 

(Μου ειπε επισης ότι έχουν δυο κιτ, το γρήγορο που ανιχνεύει θετικό ή αρνητικό αποτέλεσμα στην χοριακη και το πιο «αργό» κιτ που ανιχνεύει και την τιμή) αλλά δν έχουν όλα τα μικροβιολογικά το γρήγορο κιτ γιατί δν συμφέρει πάντα οικονομικά  

και πρότεινε καλύτερα να μην πεις ότι έχεις θετικό τεστ , να πεις ότι έχεις υποψία εγκυμοσύνης 

σου εύχομαι ότι καλύτερο αλήθεια 🥹

 

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου και που ρώτησες!!!! Να είσαι καλά!!!! Άρα όντως δεν ισχύει αυτό που είπε... Δεν συγκρίνονται οι δύο καταστάσεις που είπε.... Πήγα σε μικρόβιολογικο γειτονιάς... 

Όχι σε αλυσίδα... 

Τι να πω τώρα... Θα δείξει....αυριο θα σας πω τι έδειξε το τεστ... Αν είναι αρνητικό όντως δεν είμαι... Αλλιώς αν βγει θετικό τότε έκανε λάθος εκεί... Όταν πήγαμε φαινόταν ζαλισμένη... Και μάλιστα είδα που έσβηνε έγραφε σε κάτι χαρτιά το όνομα μου.... Μακάρι να μπερδεύτηκε... Και ας είμαι έγκυος εν τέλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το ενδιαφέρον σου και που ρώτησες!!!! Να είσαι καλά!!!! Άρα όντως δεν ισχύει αυτό που είπε... Δεν συγκρίνονται οι δύο καταστάσεις που είπε.... Πήγα σε μικρόβιολογικο γειτονιάς... 

Όχι σε αλυσίδα... 

Τι να πω τώρα... Θα δείξει....αυριο θα σας πω τι έδειξε το τεστ... Αν είναι αρνητικό όντως δεν είμαι... Αλλιώς αν βγει θετικό τότε έκανε λάθος εκεί... Όταν πήγαμε φαινόταν ζαλισμένη... Και μάλιστα είδα που έσβηνε έγραφε σε κάτι χαρτιά το όνομα μου.... Μακάρι να μπερδεύτηκε... Και ας είμαι έγκυος εν τέλει 

Διαβάζω λίγα λιγα τα μνμ γιατί ήμουν εκτός σπιτιού...τι να πω..εύχομαι να είναι πραγματικά λάθος της και να είσαι εγκυουλα Μαρίνα μου. Ολόψυχα το εύχομαι... θα σου έλεγα να πάρεις ένα ηλεκτρονικό που να δείχνει ναι η όχι ή ποσών εβδομάδων είσαι. Μη μπλέξεις πάλι αύριο με γραμμές κλπ. Ηλεκτρονικό και όλα καλά. 

Εγώ κορίτσια πήγα στον γιατρό μου είπε επαφές Κυριακή Δευτέρα τότε θα γίνει η ωορηξια. Μου ξαναειπε για τις εξετάσεις μου ότι είναι σουπερ . Τον ρώτησα για σπερματεγχυση μου είπε ότι κοστίζει 200 ευρώ . Είπα ότι θα προσπαθήσουμε μόνοι μας αυτόν τον μήνα και αν δεν έρθει τον επόμενο θα κάνουμε σπερματεγχυση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ μαρινακι μου δν ξερω... δν ειμαι μικροβιολογος κ δν εχω καμια σχετικη γνωση. η @MyNaνομιζω ξερει πολυ περισσοτερα κ μας βοηθαει σχετικα...

Ανυπομονω ν δω τι θ δειξει αυριο το τεστ... κ ευχομαι ολοψυχα να ειναι θετικο κ πολυ πιο σκουρο!!!🙏🥰❤️🌹

Ούτε εγώ είμαι μικροβιολογος αλλά από όσο ήξερα πρώτα φαίνεται στο αίμα και μετά στα ουρα. Αυτό που είχε πάθει μια κοπέλα από την ομάδα μου όταν ήμουν έγκυος ήταν ότι είχε θετικά τεστ και μετά ήταν αρνητική η χοριακη της και πήγε αλλού και ήταν θετική. Ήταν λάθος του μικροβιολογικου και ήταν πολύ έντονα θετικά τα τεστ της θυμάμαι.Στις χαμηλές χοριακές αν δεν έχει ευαισθησία το τεστ είναι εύκολο να κάνει λάθος το μικροβιολογικο. Εδώ τα τεστ που είδα είναι μεν θετικά αλλά πολύ αχνά. Αν είναι δε και πρώιμης σημαίνουν ότι η χοριακη ίσως είναι κάτω από 10 αφού ειναι τόσο αχνά. Συνεπώς είναι πιθανό κάτι να αρχίζει ή να άρχισε και να μην προχώρησε ή να έκανε λάθος το μικροβιολογικο επειδή είναι τόσο χαμηλή ακόμα. Κι εγώ όπως λέει και η @Tokyoθα το έψαχνα στη θέση της @marinamanoulitsa γιατί είναι πολύ καιρός που προσπαθεί και συνέχεια προκύπτουν τόσο αχνά τεστ που δεν προχωράνε. Σκέφτομαι μήπως είναι κάποια άλλη ορμόνη ή γενικά κάποια άλλη ουσία που προκαλεί αυτή την άχνη γραμμή. Κορίτσι μου έχει ελέγξει τις σάλπιγγες σου; τι εξετάσεις έχετε κάνει αυτά τα χρόνια; έχω αναρωτηθεί αρκετές φορές αλλά δε θέλω να μιλήσω να μη σε αγχωσω. πραγματικά κι εγώ σήμερα τα είδα (σας παρακολουθώ σιωπηλά κι εγώ) και έμπαινα συνέχεια να δω τη χοριακη και απογοητευτηκα. Ελπίζω ότι είναι απλά λάθος και αύριο θα είναι μια καλύτερη μέρα. Είναι και αρκετές μέρες πριν την περίοδο ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...