Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Να ξέρεις με έχεις ξεμυαλίσει έτσι μου ρχεται να πάω να πάρω κανένα πρωίμης να πάω να κάνω τώρα το απόγευμα χαχαχα

Εσύ κορίτσι μου σε ποια μέρα είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimand είπε:

9η από την ωορρηξία 

Νωρίς είναι και αν έγινε και καθυστερημένη σύλληψη τζαμπα θα στεναχωρεθεις, περίμενε μέχρι την αναμενόμενη.

Μιλάω εγώ που πήγαινα κατευθείαν για χοριακη 5 μέρες πριν 😂😂  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Νωρίς είναι και αν έγινε και καθυστερημένη σύλληψη τζαμπα θα στεναχωρεθεις, περίμενε μέχρι την αναμενόμενη.

Μιλάω εγώ που πήγαινα κατευθείαν για χοριακη 5 μέρες πριν 😂😂  

Χαχαχα σε καταλαβαίνω όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε 😛 εσύ καλά κάνεις και μου τα λες 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimand είπε:

Χαχαχα σε καταλαβαίνω όλες στο ίδιο καζάνι βράζουμε 😛 εσύ καλά κάνεις και μου τα λες 😁

Άντε και έχω πολύ καλό προαίσθημα για όλες σας αυτό το μήνα! Θα δούμε πολλά θετικά 🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Νωρίς είναι και αν έγινε και καθυστερημένη σύλληψη τζαμπα θα στεναχωρεθεις, περίμενε μέχρι την αναμενόμενη.

Μιλάω εγώ που πήγαινα κατευθείαν για χοριακη 5 μέρες πριν 😂😂  

Μαρίνα εσύ πήγες πριν την καθυστέρηση για χοριακη;;;;πόσο ήταν;;;αυτή τη φορά εννοώ που ήσουν έγκυος....εγώ πάντα με καθυστέρηση έκανα και δεν ξέρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια ξέρετε τι σκέφτηκα;;;;χαχαχαχχα είμαι Πόντια τέλος .... το πρωί δεν τα εβρεχα τα τεστ πολύ...λίγο και τα άφηνα στην άκρη...λέω πάω να το κάνω με χρονόμετρο όσο γράφει πάνω η συσκευασία!!!!και δειτεεεεεεεε.καλεεεεε ξεκάθαρη γραμμή!!!θα τρελαθώ 

IMG20231003153242.jpg

IMG_20231003_153553.jpg

Φαίνεται όντως θετικό κ επειδή εγώ οσες φορές έχω βγάλει φωτό πάντα φαίνεται πιο αχνό στην φωτογραφία από ότι είναι από κοντα, λογικά εσυ που το βλέπεις θα είναι πιο έντονο απ Ότι βλέπουμε εμείς! 
 

ειλικρινά μια χοριακη θα ήταν η επιβεβαίωση που χρειάζεσαι! 
 

εύχομαι κ έχω προαίσθημα ότι όλα θα πάνε πολύ πολύ πολύ πολύ καλά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μαρίνα εσύ πήγες πριν την καθυστέρηση για χοριακη;;;;πόσο ήταν;;;αυτή τη φορά εννοώ που ήσουν έγκυος....εγώ πάντα με καθυστέρηση έκανα και δεν ξέρω 

Πάντα πήγαινα πριν 😂 και εννοείται ηταν όλες αρνητικές! Οταν ήμουν έγκυος πήγα 9 μέρες μετά την έμβρυομεταφορά και ηταν 490 η χοριακη. Αλλά είχα βαλει και δυο βλαστοκυστες θεωρώ έπαιξε ρόλο στο νούμερο γιατί μετά υπερδιπλασιαζοταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια ξέρετε τι σκέφτηκα;;;;χαχαχαχχα είμαι Πόντια τέλος .... το πρωί δεν τα εβρεχα τα τεστ πολύ...λίγο και τα άφηνα στην άκρη...λέω πάω να το κάνω με χρονόμετρο όσο γράφει πάνω η συσκευασία!!!!και δειτεεεεεεεε.καλεεεεε ξεκάθαρη γραμμή!!!θα τρελαθώ 

IMG20231003153242.jpg

IMG_20231003_153553.jpg

Έλα ρε κορίτσι μουυυ, φαίνεται ξεκάθαρααα, καλέ αντε να κάνεις αύριο μια χοριακη να μιλήσεις μετά με τον γιατρό σου, δεν πειράζει που είναι νωρίς όλα για κάποιο λόγο🥰🥰🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που είμαι χαζο ανυπόμονη και προφανώς έκανα του κεφαλιού μου, έκανα αλλο ένα τεστ τώρα το οποίο είναι τα κλασσικά της hometest και πήρα αυτό το αποτέλεσμα. Λογικά τα μάτια μου κάνουν πουλάκια 

IMG_20231003_185723.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγώ που είμαι χαζο ανυπόμονη και προφανώς έκανα του κεφαλιού μου, έκανα αλλο ένα τεστ τώρα το οποίο είναι τα κλασσικά της hometest και πήρα αυτό το αποτέλεσμα. Λογικά τα μάτια μου κάνουν πουλάκια 

IMG_20231003_185723.jpg

Οοοο ρε φίλε χαμός στα θετικά!!!!!!ναιιιιιιιι παμεεεεεεε μαζιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Λοιπόν άσε τη δουλειά..άκου σχέδιο. Ξεκινά να δίνεις τώρα φουντούκια στον σύζυγο (για να το έλεγε η μάνα του Βουτσά στην ταινία καλέ κάτι θα ξέρει), είστε και μέσα στους ξηρούς καρπούς , και μετά βάλε ταμπελακι " επιστρέφω σε λίγο" . Πάρτον και άλλαξε του τα φώτα! Αφού καίγεσαι και στη δουλειά καειτε και αλλού βρε αδερφέ !!Τα αναπάντεχα είναι τα πιο ωραία!! Ποιος είπε ότι η δουλειά δε μπορεί να γίνει "happy place"??? 😉😉😉😉

Δεν το πιστεύω αυτό που διαβάζω θα λαλήσω μα την παναγία! Πήγαινα κάποια στιγμή κάτι πράγματα σε μια γριά και μου έλεγε κάθε φορά πάρε αυτά τα φουντούκια θα σου χρειαστούν... τα είχα σε μια χαρτοπετσέτα στο αμάξι και την τελευταία φορά που την είδα μου έδωσε ξανά και μου είπε δώστα στον άντρα σου μαναχά (= μονάχα, στον τόπο μου) έτσι θα κάνεις παιδί 🤦‍♀️. Φίλε θα πάω να βρω την χαρτοπετσέτα στο αμάξι τα έχω και θα τον ταΐζω φουντούκια μα την Παναγία! 🥴 Δεν τα πιστεύω αυτά αλλά διαβάζοντας το μήνυμα σου έπαθα σοκ! Τι την έχεις την γριά; 🥴🥴🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια ξέρετε τι σκέφτηκα;;;;χαχαχαχχα είμαι Πόντια τέλος .... το πρωί δεν τα εβρεχα τα τεστ πολύ...λίγο και τα άφηνα στην άκρη...λέω πάω να το κάνω με χρονόμετρο όσο γράφει πάνω η συσκευασία!!!!και δειτεεεεεεεε.καλεεεεε ξεκάθαρη γραμμή!!!θα τρελαθώ 

IMG20231003153242.jpg

IMG_20231003_153553.jpg

Πήγαινε μάνα μου αύριο κάνε μια χοριακή μας έχει φάει η αγωνία! Αφού την βλέπουμε την γραμμούλα ντε ξεκάθαρα! Και άντε εσύ την αντέχεις την αγωνία, εμάς δεν μας λυπάσαι καθόλου? 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια ξέρετε τι σκέφτηκα;;;;χαχαχαχχα είμαι Πόντια τέλος .... το πρωί δεν τα εβρεχα τα τεστ πολύ...λίγο και τα άφηνα στην άκρη...λέω πάω να το κάνω με χρονόμετρο όσο γράφει πάνω η συσκευασία!!!!και δειτεεεεεεεε.καλεεεεε ξεκάθαρη γραμμή!!!θα τρελαθώ 

IMG20231003153242.jpg

IMG_20231003_153553.jpg

Μπράαααααααααααβο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγώ που είμαι χαζο ανυπόμονη και προφανώς έκανα του κεφαλιού μου, έκανα αλλο ένα τεστ τώρα το οποίο είναι τα κλασσικά της hometest και πήρα αυτό το αποτέλεσμα. Λογικά τα μάτια μου κάνουν πουλάκια 

IMG_20231003_185723.jpg

Τα μάτια σου δεν κάνουν πουλακια!!! Εγώ βλέπω μια γραμμουλα εκεί.... για κανε και ένα αύριο πρωι πρωί! 

Σας το είπα οτι έχω πολύ καλό προαίσθημα για αυτό το μήνα;;; σας το είπα;;🎊🎊🎊 αντε να παίρνουν σειρά και οι υπόλοιπες κορίτσια μουυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κρατάω μικρό καλάθι δεν ξέρω 😛😛🤷🏼🤷🏼 εν τω μεταξύ λέω δε θα το στείλω.. δεν θα το δει κανείς δεν φαίνεται καν.. αλλά μάλλον κάτι μικρό φαίνεταιιαιαιιαιαιια.. ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα τα νέα σας τόσες μέρες που είχα να μπω να ενημερωθώ! Είστε πραγματικά το πιο δυνατό team, η απόλυτη ψυχοθεραπεία! Σας αγαπώ πολύ κι εύχομαι για όλες θετικά τεστάκια και τελειόμηνες εγκυμοσύνες! Καλή δύναμη κορίτσια! 

Πήγα χθες (τα κατάφερα πριν ξανά πλημμυρίσουν οι δρόμοι και αποκλειστούμε πάλι) στον ειδικό υποβοηθούμενης αναπαραγωγής που μου σύστησε ο νέος πλέον γυναικολόγος μου. Και έφυγα πιο μπερδεμένη από ποτέ! Μία ώρα ραντεβού, είδε όλες τις εξετάσεις μας, ήταν πάρα πολύ αισιόδοξος και ενώ ήμουν έτοιμη να μου πει πότε θα περάσουμε επιτροπή εξωσωματικής αυτός θεωρεί πως δεν έχουμε εξαντλήσει τις άλλες μεθόδους και πως καλό θα ήταν να έχουμε μια πιο ήπια προσέγγιση γιατί είμαι ακόμα 35 και γιατί έχω μείνει ήδη μία φορά έγκυος. Θα κάνω παρακολούθηση ωορρηξίας λοιπόν για να δούμε τι έχει συμβεί τους τελευταίους μήνες και έχει τρελαθεί ο κύκλος μου, θα δοκιμάσουμε και 1-2 σπερματεγχύσεις και θα παρακολουθήσουμε την ανάπτυξη του ενδομήτριου και το σχήμα της μήτρας μου γιατί τον απασχολεί λίγο ίσως δεν είναι σίγουρος πρέπει να το δει. Όλα αυτά σε ένα διάστημα max 9 μηνών. Γενικά είχαμε μια πολύ καλή συζήτηση και μας άρεσε σαν γιατρός και σαν άνθρωπος (είναι Λάρισα όποια ενδιαφέρεται ας μου στείλει μήνυμα). Το σπέρμα του συζύγου δεν τον απασχολεί γιατί είναι στα φυσιολογικά πλαίσια και όπως ισχυρίστηκε και ο ουρολόγος είναι γόνιμος γιατί είχαμε ήδη μία κύηση άσχετα αν ήταν εξωμήτρια. Συγκεκριμένα μας είπε πως υπάρχουν άντρες με τέλειο σπερματογράφημα οι οποίοι όμως αποτυγχάνουν να γονιμοποιήσουν τα ωάρια και άντρες με πολύ κακό σπερματογράφημα που απορείς πως έκαναν παιδιά.

Μου σύστησε να βρω έναν τρόπο να απαλλαγώ από το άγχος... καλή μου τύχη...!

Έχετε κάποια κοπέλα άποψη για την σπερματέγχυση; Κάποια θετική εμπειρία να ελπίζω ότι μπορεί και να πετύχει; Εγώ δεν έχω καλή άποψη και του το είπα και φυσικά θα το συζητήσουμε βλέποντας τον κύκλο μου και το ενδομήτριο. Ξέρετε αν κατά την σπερματέγχυση γίνεται και επιλογή των "κολυμβητών"; Οι δικοί μας είναι λίγο τεμπέληδες και με απασχολεί αυτό... θα τον βρουν το δρόμο; Και ο γυναικολόγος και ο ουρολόγος θεωρούν πως θα τον βρουν γιατί τον βρήκαν μία φορά! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ... εκτός από τα φουντούκια! 

ΥΓ. Μου έδειξε την μήτρα μου σε 3D πρώτη φορά την έβλεπα  σε 3D, του είπα μπλιαξ γέλασε και μου είπε να μην της μιλάω έτσι 😂 Να μιλάτε καλά στην μήτρα σας κορίτσια! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγώ κρατάω μικρό καλάθι δεν ξέρω 😛😛🤷🏼🤷🏼 εν τω μεταξύ λέω δε θα το στείλω.. δεν θα το δει κανείς δεν φαίνεται καν.. αλλά μάλλον κάτι μικρό φαίνεταιιαιαιιαιαιια.. ☺️☺️

Εντάξει για σένα ήμουν 100% σίγουρη ότι θα είσαι έγκυος....εσείς κατεβήκατε στους ολυμπιακούς αγώνες ρε φίλη 😂😂😂😂😂 με τόσες επαφές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Εγώ που είμαι χαζο ανυπόμονη και προφανώς έκανα του κεφαλιού μου, έκανα αλλο ένα τεστ τώρα το οποίο είναι τα κλασσικά της hometest και πήρα αυτό το αποτέλεσμα. Λογικά τα μάτια μου κάνουν πουλάκια 

IMG_20231003_185723.jpg

Ελααααα θετικό το βλέπω κ αυτοο😅😅 μπράβο ρε κορίτσια μου μπράβο τελεια🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι γινεταιιιι???? @dimand μου σε ποια μέρα είσαι???θα μας φάει η αγωνία αυτό το μήνα τα βλέπω εγώ 😊😊😊 την ακατανόμαστη ωστόσο ακόμα δε την βλέπω 😋😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κορίτσια τι γινεταιιιι???? @dimand μου σε ποια μέρα είσαι???θα μας φάει η αγωνία αυτό το μήνα τα βλέπω εγώ 😊😊😊 την ακατανόμαστη ωστόσο ακόμα δε την βλέπω 😋😋😋

Αρχικά μην την μελεταααας. Μακάρι να μην σου έρθει ! 

Είμαι στην 9η μέρα μετά την ωορρηξία το πρωί δεν είχε τίποτα το τεστ και έκανα το απόγευμα πιο πολύ γιατι ξεμυαλιστηκα με την @marinamanoulitsa χαχα σαν κάτι να με τράβαγε . 

Και είδα αυτή την απειροελάχιστη γραμμουλα  που νόμιζα ήταν της φαντασίας μου 🤷🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ που δεν προχώρησε η εγκυμοσύνη σου αλλά δόξα το Θεό είστε μια χαρά, θα προσπαθήσετε πάλι και θα πετύχετε! 🤗🤗♥️♥️ 

Κατ' εμέ έπραξες με βάση το ένστικτό σου και αυτό που νόμιζες σωστό! Κι εμένα η ζωή μου έχει δείξει ότι το ένστικτό μας δεν κάνει λάθος! Καμιά δε θα σε κρίνει, εδώ όλες είμαστε για να συμβουλεύουμε μόνο ή μια την άλλη, να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες μας, να συμπαραστεκόμαστε στα δύσκολα και να χαιρόμαστε στα ευχάριστα! Προσωπικά νιώθω πάρα πολύ όμορφα σε αυτή την ομάδα, χαίρομαι που είμαι μέλος της και δεν το συζητώ έχω μάθει πάρα μα πάρα πολλά εδώ σχετικά με το κοινό μας στόχο, να γίνουμε μανούλες! 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Αρχικά μην την μελεταααας. Μακάρι να μην σου έρθει ! 

Είμαι στην 9η μέρα μετά την ωορρηξία το πρωί δεν είχε τίποτα το τεστ και έκανα το απόγευμα πιο πολύ γιατι ξεμυαλιστηκα με την @marinamanoulitsa χαχα σαν κάτι να με τράβαγε . 

Και είδα αυτή την απειροελάχιστη γραμμουλα  που νόμιζα ήταν της φαντασίας μου 🤷🏼

Δεν την μελετάω...την ξορκίζω κιόλας μη σου πω 😂😂

Χαχα τέλεια μας βλέπω αύριο πρωί πρωί στα μικροβιολογικά 💗💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Αρχικά μην την μελεταααας. Μακάρι να μην σου έρθει ! 

Είμαι στην 9η μέρα μετά την ωορρηξία το πρωί δεν είχε τίποτα το τεστ και έκανα το απόγευμα πιο πολύ γιατι ξεμυαλιστηκα με την @marinamanoulitsa χαχα σαν κάτι να με τράβαγε . 

Και είδα αυτή την απειροελάχιστη γραμμουλα  που νόμιζα ήταν της φαντασίας μου 🤷🏼

Ρε συ το απόγευμα είναι πιο αυξημένη η ορμόνη;;;;;τι γίνεται;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια… ήθελα να μπω κ εγώ στην παρέα μετά από καιρό… να σας πω πολύ σύντομα την ιστορία μου. Μετά από προσπάθεια 1 χρόνου αρχίζουμε με τον άντρα μου να κάνουμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις. Όλα φυσιολογικά και οι 2.Τελικά ξεκινάμε πρόκληση ωορρηξίας, σπερματέγχυση, χωρίς αποτέλεσμα και μπαίνουμε στην ‘ανεξηγητη υπογονιμοτητα’ όποτε αποφασίζουμε να πάμε για εξωσωματική. Μένω για πρώτη φορά στη ζωή μου έγκυος μετά την 1η εξωσωματική αλλά τελικά είναι βιοχημική. Στην 2η εξωσωματική μένω έγκυος αλλά είναι εξωμητριο κ μπαίνω για λαπαροσκόπηση και αφαίρεση σάλπιγγας. Ο γιατρός βρίσκει και λίγες εστίες ενδομητριωσης (το υποψιαζόμουν λόγω απίστευτου πόνου περιόδου αλλά δεν φαινόταν τίποτα στον υπέρηχο), όποτε και τώρα είμαι σε καταστολή περιόδου για 3 μήνες. Τον ρώτησα αν τελικά αυτό ήταν το πρόβλημα που δεν εμένα έγκυος φυσιολογικά και μου είπε ότι δεν μπορούμε να το ξέρουμε 100% αλλά ότι δεν είχα πολλές εστίες ενδομητριωσης κ ότι ήταν κοντά στην ουροδόχο κύστη.  Την τελευταία μηνιαία ένεση για να σταματήσει η περίοδος την έκανα τέλη Απριλίου όποτε θεωρητικά περιμένω περίοδο από Ιούνιο. Δεν μου έχουν μείνει άλλα κατεψυγμένα εμβρυα όποτε και πρέπει να κάνω καινούργια διέγερση (έχω κάνει ήδη 2, η πρώτη κανονική η 2η πιο χαμηλή δόση φαρμάκων). Η ερώτηση τώρα είναι, να κάνω κατευθείαν καινούργια διέγερση ή να προσπαθήσουμε μήπως μείνω φυσιολογικά? Μπορεί να τα έγραψα όλα εν συντομία αλλά έχω περάσει πολλά και μου είναι πολύ δύσκολο να περιμένω κ άλλο… Επίσης έχω πάρει να φάρμακα ήδη μέσω επιτροπής. Αν έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο ή θέλει να μου πει μια γνώμη, καλοδεχούμενη.
    • Καλά αυτά τα ποσα απλησίαστα παρά πολλά μωρέ 😳 Ακομα και αυτά που έδωσα για το πρώτο μου παιδάκι, γεννά + επισκέψεις πάλι ήταν πολλά για εμάς..  Μακάρι τώρα που διάλεξα να πάω σε δημόσιο να είναι όλα οκ και να μην μου βγει ξινό🤷‍♀️  
    • Γιατί εμένα γράφει επάνω το κουτί να μην καταναλώνεται σε περίοδο εγκυμοσύνης. Μόνο μια πολυβιταμίνη μου είπαν εδώ ότι επιτρέπεται (pregnacare) αλλά δεν την πήρα.  Να μη σκέφτεσαι το παρελθόν!!! Να είσαι θετική κι όλα θα πάνε καλά! Να σου ζήσει κι εσένα ο μικρός σου κορίτσι μου!  Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό ο γάμος σας με φουσκωμένη κοιλίτσα!
    • Μια απο τα ίδια κι εγώ. Άλλαξα νούμερο απο το 2ο μήνα. Και φυσικά δεν άντεχα καθόλου τη μπανέλα στην αρχή. Αχ κορίτσια μου, εγώ να δείτε πόσο χαίρομαι που μπήκα σε αυτό το παρεάκι! Πολύ σωστά τα λες. Εγώ δηλαδή που τώρα στα 37 έρχεται το 1ο τυχαία δε νομίζω ότι θα κάνω 2ο δυστυχώς. Αλλά αισθάνομαι κι εγώ ότι έχω πολύ δύναμη και αντοχές ακόμα! Αυτό απάντησα κι εγώ σε όσους μου είπαν τώρα να πάρω ρούχα εγκυμοσύνης... Αφού θα φοράω φορέματα δε λίγες μέρες... τι να τα κάνω;;; Κι εγώ μαζί σου. Αν δεν είχα την πτώση της βαρύτητας δε θα φορούσα!!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ ✨✨ Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...