Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Χαχα έχει και κάτι κρασακια alcohol free πάντως, μια χαρά!! 😉 Εμένα μου μιλούσε στον πληθυντικό μέχρι πριν ένα μήνα ο γιατρός (ίσως επειδή κ εγώ είμαι λίγο ντροπαλή), αλλά παρόλα αυτά δεν ένιωθα καμία απόσταση. Ίσα ίσα με παρότρυνε να του τηλεφωνώ αν παρατηρώ κάτι ασυνήθιστο ή αν ξεχάσω κάτι στη συνάντηση πχ, ενώ ο παλιός δεν μου απαντούσε καν 🤷🏻‍♀️

Ναι και ο γιατρός αυτό μου λέει, ότι δεν φταίω σε κάτι αν δεν πάρει θέση και ότι θα έχει τους λόγους του το μωρό για να καθίσει έτσι 😂 Ό,τι είναι για καλύτερο ας γίνει!

Χαχαχαχα απορώ τι λόγους έχει! Βολεύτηκε ! Χαχαχα

Αχ άντε με το καλό κορίτσι μου . Ο καιρός πλησιάζει και ανυπομονούμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Μπραβοοοοο!!! Τι ωραία νέα!!!! Μπράβο μπράβο κορίτσι μου!! Καλή επιτυχία να έχεις!! Και με τόσα ωάρια ήδη,πιστεύω θα την έχεις! Στο εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου να μας στείλεις το θετικό σου τεστ πολύ πολύ πολύ γρήγορα 💓

Μακάρι κορίτσι μου!!! Σε ευχαριστώ πολύ!!! Κ εγώ πιστεύω ότι θα πάει καλά η σπερματεχγυση κ θα μας δείχνεις κ εσύ το θετικό σου τέστ 🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα ειλικρινά!!! Μακάρι να γίνει σύντομα!!! Μάλλον την Δευτέρα θα γίνει η ωοληψια μου είπαν αλλά το βλέπουμε μέχρι τότε 🙏

Mπραβο κοριτσι μου , καλη επιτυχια να εχεις ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου πιθανόν να μην έχει πέσει η ορμόνη !! Αυτά τα τεστ ανιχνεύουν πάνω από 25 μονάδες! Πιθανόν να είσαι 20-25 τώρα για να φαίνεται αχνή γραμμή! Υπομονή τώρα μέχρι να έρθει η περίοδος και να καθαρίσεις τελείως! 

Περιμένω να πέσει να αδιαθετήσω μπας και μπω σε μια σειρά 

Αν έχεις υγρά καλό να είναι έχεις επαφες μην πάνε χαμένες οι μερες αλλά εγω με τα τεστ ωορρηξιας κατάλαβα ότι πρώτα έχω αυτά τα υγρά και μετά από 1-2 μερες βγαίνει θετικό το τεστ 

@cat12 κορίτσι μου πολλά ωάρια μπράβο εύχομαι καλή επιτυχία που είμαι σίγουρη πως θα την έχεις θα μαζέψεις αρκετά ωάρια 🥰 σε βλέπω με δίδυμα 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Περιμένω να πέσει να αδιαθετήσω μπας και μπω σε μια σειρά 

Αν έχεις υγρά καλό να είναι έχεις επαφες μην πάνε χαμένες οι μερες αλλά εγω με τα τεστ ωορρηξιας κατάλαβα ότι πρώτα έχω αυτά τα υγρά και μετά από 1-2 μερες βγαίνει θετικό το τεστ 

@cat12 κορίτσι μου πολλά ωάρια μπράβο εύχομαι καλή επιτυχία που είμαι σίγουρη πως θα την έχεις θα μαζέψεις αρκετά ωάρια 🥰 σε βλέπω με δίδυμα 😊 

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ μακάρι!!! Αυτό που με αγχωνει να βγουν καλά κ να γονιμοποιηθούν!!! Μακάρι να μαζέψω αρκετά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Περιμένω να πέσει να αδιαθετήσω μπας και μπω σε μια σειρά 

Αν έχεις υγρά καλό να είναι έχεις επαφες μην πάνε χαμένες οι μερες αλλά εγω με τα τεστ ωορρηξιας κατάλαβα ότι πρώτα έχω αυτά τα υγρά και μετά από 1-2 μερες βγαίνει θετικό το τεστ 

@cat12 κορίτσι μου πολλά ωάρια μπράβο εύχομαι καλή επιτυχία που είμαι σίγουρη πως θα την έχεις θα μαζέψεις αρκετά ωάρια 🥰 σε βλέπω με δίδυμα 😊 

Κορίτσι μου εγώ κάνω τέστ ωορρηξίας αλλά είχα σκοπό να τα ξεκινήσω πιο μετά! Μιας και κάνω πιο αργά ωορρηξία. Και σήμερα επειδή είχα πολλά υγρά ήρθα σπίτι και έκανα τέστ και όντως η ορμόνη είναι αρκετά ψηλά! Δεν είναι πικ αλλά αύριο θα είναι σίγουρα! Εγώ είχα πριν λίγο μια επαφή και θα έχω και αύριο και μεθαύριο παρά την κούραση όπως λέει και η @Girly θα το διασκεδάσουμε λίγο ♥️♥️

IMG20231030162936.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου...και μιας και αδιαθετησα άρα και αυτός ο μήνας πήγε χαμένος και με έχουν πιάσει πάλι τα ψυχολογικά μου σκέφτομαι μήπως να κάνω και την υστεροσκοπηση που μου πρότεινε ο γιατρός μου...Είναι η μόνη εξέταση από όλες που μου έχει ζητήσει που δεν έχω κάνει ακόμα..Βέβαια η 2η γνώμη από άλλον γιατρό λέει ότι δε χρειάζεται να γίνει από τώρα αλλά δε ξέρω 🥴...Γιατί να μη μένω έγκυος αφού έμεινα τόσο εύκολα και τόσο απρογραμμάτιστα την πρώτη φορά και ας μη προχώρησε όπως έπρεπε...😒😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...και μιας και αδιαθετησα άρα και αυτός ο μήνας πήγε χαμένος και με έχουν πιάσει πάλι τα ψυχολογικά μου σκέφτομαι μήπως να κάνω και την υστεροσκοπηση που μου πρότεινε ο γιατρός μου...Είναι η μόνη εξέταση από όλες που μου έχει ζητήσει που δεν έχω κάνει ακόμα..Βέβαια η 2η γνώμη από άλλον γιατρό λέει ότι δε χρειάζεται να γίνει από τώρα αλλά δε ξέρω 🥴...Γιατί να μη μένω έγκυος αφού έμεινα τόσο εύκολα και τόσο απρογραμμάτιστα την πρώτη φορά και ας μη προχώρησε όπως έπρεπε...😒😒

Υστεροσκοπιση κορίτσι μου γιατί σου πρότεινε ο γιατρός? Υπάρχουν ενδείξεις ότι κάτι δεν πάει καλά? Η απλά επειδή είναι η μοναδική εξέταση που δεν έκανες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Υστεροσκοπιση κορίτσι μου γιατί σου πρότεινε ο γιατρός? Υπάρχουν ενδείξεις ότι κάτι δεν πάει καλά? Η απλά επειδή είναι η μοναδική εξέταση που δεν έκανες??

Όχι δεν υπάρχει κάτι...οι εξετάσεις είναι πεντακάθαρες..Και ουσιαστικά έχω κάνει μια αποξεση!Απλά εκείνος θέλει και την υστεροσκοπηση αλλά εγώ δε θέλω να με πειράξει πάλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Όχι δεν υπάρχει κάτι...οι εξετάσεις είναι πεντακάθαρες..Και ουσιαστικά έχω κάνει μια αποξεση!Απλά εκείνος θέλει και την υστεροσκοπηση αλλά εγώ δε θέλω να με πειράξει πάλι..

Ποσο καιρό προσπαθείς μετά την αποξεση ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ κάνω τέστ ωορρηξίας αλλά είχα σκοπό να τα ξεκινήσω πιο μετά! Μιας και κάνω πιο αργά ωορρηξία. Και σήμερα επειδή είχα πολλά υγρά ήρθα σπίτι και έκανα τέστ και όντως η ορμόνη είναι αρκετά ψηλά! Δεν είναι πικ αλλά αύριο θα είναι σίγουρα! Εγώ είχα πριν λίγο μια επαφή και θα έχω και αύριο και μεθαύριο παρά την κούραση όπως λέει και η @Girly θα το διασκεδάσουμε λίγο ♥️♥️

IMG20231030162936.jpg

Ωωω είναι ακρετα πάνω είναι η αλήθεια πλησιάζει οποτε θέλει να έχεις επαφες αυτές τις μερες και ευχόμαστε τα καλύτερα 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

4 μήνες...

4 μηνες το θεωρώ κάπως οκ βέβαια δεν ξέρω ποσο καιρό προσπαθείς συνολικά γιατί σίγουρα παίζει και αυτό ρόλο αλλά εγω θα περίμενα λίγο ακόμα.. θα έδινε λίγο χρονο πιο πολύ και μετά αν δεν ερχόταν θα έκανα την εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Elk είπε:

4 μηνες το θεωρώ κάπως οκ βέβαια δεν ξέρω ποσο καιρό προσπαθείς συνολικά γιατί σίγουρα παίζει και αυτό ρόλο αλλά εγω θα περίμενα λίγο ακόμα.. θα έδινε λίγο χρονο πιο πολύ και μετά αν δεν ερχόταν θα έκανα την εξέταση 

Κοίτα,δεν προσπαθούσα απλά είχαμε ελεύθερες επαφές αλλά δεν προσπαθούσαμε καν...έτυχε εγκυμοσύνη και δυστυχώς κατέληξε όπως κατέληξε...Ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί ο γιατρός μου μου πρότεινε αυτή την εξέταση από την στιγμή που έχω κάνει τα πάντα και δεν υπάρχει τίποτα που να δικαιολογεί αυτή τη παλινδρομη!Και με όποιον το έχω συζητήσει μου έχει πει ότι και όλα αυτά που έχω κάνει αλλά και η συγκεκριμένη εξέταση προτείνονται για μετά από 2 3 αποξεσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

4 μήνες...

Εμείς προσπαθούμε 1 χρόνο από την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος εντελώς απρογραμμάτιστα και χωρίς κόπο. Μου έκανε κ εμένα αναφορά για υστεροσκοπηση γιατί έβλεπε μια σκιά στον υπέρηχο αλλά με παρακολούθηση τελικά η σκιά δεν ήταν τίποτα γιατί εξαφανίστηκε. Από τότε δεν το ξανά ανέφερε. Σου έχει πει αν βλέπει κάτι; Αν έχει ενδείξεις; Κάποιοι την προτείνουν διερευνητικά απ όσο ξέρω. Και απ όσο μου την περιέγραψε δεν είναι και τόσο τρομερό.
Το ψυχολογικό σίγουρα είναι το χειρότερο. Εγώ είμαι στο παρά 1 να τα παρατήσω όλα. Δεν με αφήνει ο σύζυγος και ο γιατρός 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Demy93 είπε:

Κοίτα,δεν προσπαθούσα απλά είχαμε ελεύθερες επαφές αλλά δεν προσπαθούσαμε καν...έτυχε εγκυμοσύνη και δυστυχώς κατέληξε όπως κατέληξε...Ούτε εγώ καταλαβαίνω γιατί ο γιατρός μου μου πρότεινε αυτή την εξέταση από την στιγμή που έχω κάνει τα πάντα και δεν υπάρχει τίποτα που να δικαιολογεί αυτή τη παλινδρομη!Και με όποιον το έχω συζητήσει μου έχει πει ότι και όλα αυτά που έχω κάνει αλλά και η συγκεκριμένη εξέταση προτείνονται για μετά από 2 3 αποξεσεις...

Εμένα γιατί την παλινδρόμηση μου είπαν εξετάσεις δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα ήταν τυχαίο 

Έτσι ξέρω και εγω στις 3 παλινδρομήσεις το ψάχνουν και ζητάνε εξετάσεις 

πιστεύω αφού έχετε και καλές εξετάσεις είναι θέμα χρόνο δώσε λίγο χρόνο ακόμα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα Εγγλέζα στην ώρα της η κυρία ακριβώς. Από το πρωί παλεύει να κατέβει ακόμα στα καφέ/ροζ είμαι κ μάλλον αύριο θα μετρήσω ως πρώτη μέρα. Έχω να κάνω κ ορμονολογικές αυτό το μήνα για την επιτροπή της εξωσωματικής που γίνονται 3η μέρα του κύκλου.. 

 

@Demy93 μήπως να ρωτούσες κ έναν 3ο γιατρό να σου πει την άποψη του για τον αν χρειάζεται υστεροσκοπηση ή όχι κ να κρίνεις από εκεί πως θα κινηθείς;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα! Καλή εβδομάδα να έχουμε! @Girly @Antonia2 αν χρειαστώ γιατρό τελικά (ελπίζω να μην χρειαστώ) εννοείται ότι θα ζητήσω βοήθεια από τα κορίτσια εδώ στο φόρουμ!! Θα σας βάλω να ρωτήσετε γνωστούς και αγνώστους για να βρούμε τον καλύτερο 😁😁

@Girly πως ξύπνησες σήμερα?? Πονάει ο λαιμός σου? 

@cat12 σήμερα έχεις τον υπέρηχο σωστά? Τι ώρα θα πας?? Έχω μεγάλη αγωνία!! 

Γενικά κορίτσια αυτόν τον μήνα έχουμε αρκετές κοπέλες που κάνουν μια πιο διαφορετική προσπάθεια! Έχουμε την @cat12 την @marinaP η οποία πάει για ετ! Την @Girly με την σπερμματεγχηση! Η @Antonia2 που ξεκίνησε για την εξωσωματική! Και έχω αγωνία για όλες 😊😊😊 

Ειμαι σιγουρη οτι δν θ χρειαστεις εξωσωματικο!!!! Με το καλο οι επαφες σας κ ολα θα ερθουν πολυ συντομα!!!🥰

Του χρονου τετοιο καιρο θ μιλαμε γ καροτσια κ θηλασμο!!!!🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

στις πριν 14 ώρες, ο/η ΛΕΥΚΗ είπε:

Καλημέρα από εμένα σε όλες. Σήμερα επανέλαβα το τεστ. Έβγαλε ξανά μια αχνή γραμμή, αλλά μετά από 20 λεπτά που απλά το ξανά κοίταξα. Να φταίει η παρτίδα?? Δεν ξέρω. Τέλος πάντων, η αλήθεια είναι πως πρώτη φορά είδα γραμμή σε τεστ εγκυμοσύνης (έστω και εξάτμισης) και ρε κορίτσια ένιωσα πολύ (όμορφα) περίεργα.

Επίσης έκανα και ένα τεστ ωορρηξίας και βγήκε αρνητικό. Είχα βρει θετικό τεστ την Πέμπτη. Οπότε τώρα περιμένω να περάσουν οι μέρες και να ξεκινήσω εκ νέου τα τεστάκια.

@Girly @marinaP @cat12  @Antonia2 σας εύχομαι καλή επιτυχία, να πάνε όλα καλά και σύντομα να μας δείξετε τα θετικά τεστάκια σας.

αγαπημενη μου Λευκη!!! Σ ευχαριστω τοοοοσο γ τις ευχες!!!❤️❤️🥰 Ελπιζω ν δεις το θετικο πριν απο μενα κ να γινει χαμος στην ομαδα μας!!! Εγω λογω επιτροπης θ κανω ενα 3μηνο υπομονη κ μετα ξεκιναμε δυναμικα!!! 🥳🥳🥳🥳

(Κσλως εχοντων των πραγματων)

στις πριν 11 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

 

@Elk άρα δεν αποκλείεται να είναι και κάτι στην αρχή του.....όλα παίζουν!!!θα φανεί αν έχεις καθυστέρηση... ή αν κάνεις άλλο αργότερα και σκουρινει.... Για να δούμε!!!

@Girly χαίρομαι που είσαι καλύτερα!!!

Τελικά πήρα τηλέφωνο τον γιατρό και με είπε να πάω από εκεί να με δει...γιατί τον είπα όταν πλένομαι πιάνω και κάτι σαν σπυράκια από κάτω...και λέει τότε ελα να σε δω μην σου δώσω κάτι στα τυφλά...εφόσον έβαλες αλοιφή μόνη και δεν πέρασε..θέλω να σε εξετάσω..και 8.30 έχω ραντεβού γυναικολόγο!!! Αν τον πω να με δει και με υπέρηχο αν έγινε κάτι αν θα φανεί...τι λέτε;;;;θα με πει αν έγινε κάτι ή όχι;;;;

Περαστικα Μαρινα μου!!! 🥰 Πηγες στο γιατρο;; τι σου ειπε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

@Girly @marinaP @cat12  @Antonia2 κάτι μου λέει ότι θα ακούσουμε σύντομα  ευχάριστα νέα απο εσάς!!! Με το καλό κορίτσια μου!! 

Ευχαριστω τοοοοσο πολυ γ τις ευχες κ τη θετικη σου ενεργεια!!!!❤️❤️❤️❤️ να εισαι καλα κι ολη αυτη η αισιοδοξια να σου γυρισει πισω υπερδιπλη!!!🙏😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Girlyμου χαιρομαι τοσο πολυ π εισαι καλυτερα!!! ❤️❤️❤️ αντε τελικη ευθεια κ το σαββατο εφτασεεεε!!!

Ανυπομονω μαζι σου!!!!🤗🥰 ολα θα πανε κατ'ευχην!!!  Μας φανταζομαι απο τωρα να φοβομαστε μην 4πλασιαστει η χοριακη!!!😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κορίτσια εμένα Εγγλέζα στην ώρα της η κυρία ακριβώς. Από το πρωί παλεύει να κατέβει ακόμα στα καφέ/ροζ είμαι κ μάλλον αύριο θα μετρήσω ως πρώτη μέρα. Έχω να κάνω κ ορμονολογικές αυτό το μήνα για την επιτροπή της εξωσωματικής που γίνονται 3η μέρα του κύκλου.. 

 

@Demy93 μήπως να ρωτούσες κ έναν 3ο γιατρό να σου πει την άποψη του για τον αν χρειάζεται υστεροσκοπηση ή όχι κ να κρίνεις από εκεί πως θα κινηθείς;

Μεχρι ν δουμε κοκκινο κατακοκκινο ελπιζουμεεε!!!!🤞🤞 

Ευχομαι ολοψυχα ν μην ερθει....!!!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimitrapth είπε:

Εμείς προσπαθούμε 1 χρόνο από την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος εντελώς απρογραμμάτιστα και χωρίς κόπο. Μου έκανε κ εμένα αναφορά για υστεροσκοπηση γιατί έβλεπε μια σκιά στον υπέρηχο αλλά με παρακολούθηση τελικά η σκιά δεν ήταν τίποτα γιατί εξαφανίστηκε. Από τότε δεν το ξανά ανέφερε. Σου έχει πει αν βλέπει κάτι; Αν έχει ενδείξεις; Κάποιοι την προτείνουν διερευνητικά απ όσο ξέρω. Και απ όσο μου την περιέγραψε δεν είναι και τόσο τρομερό.
Το ψυχολογικό σίγουρα είναι το χειρότερο. Εγώ είμαι στο παρά 1 να τα παρατήσω όλα. Δεν με αφήνει ο σύζυγος και ο γιατρός 🤷🏼‍♀️

Όχι δεν έχει δει τίποτα...Διερευνητικά την προτείνει 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Μεχρι ν δουμε κοκκινο κατακοκκινο ελπιζουμεεε!!!!🤞🤞 

Ευχομαι ολοψυχα ν μην ερθει....!!!🥰🥰🥰

Καλημέρα, ήρθε ήρθε το βράδυ δε με άφησε έτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...