Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ήρθε ο νέος ο Οκτώβρης, φύλλα πέφτουνε ξανά, όμως μέσα στις κοιλίτσες θα ρθουν όμορφα μωρά🤰🤰🧡💛🤰🤰


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλωσηρθες στην παρέα μας!!και εγώ για τρίτο παιδάκι προσπαθω ☺️☺️ μακάρι να σου έρθει γρήγορα!!! Εμένα είναι 11 και 8,5 ετών τα παιδιά μου... να μην σκέφτεσαι τίποτα...εφόσον το θελετε βάλτε μπρος και έχει ο Θεός....όλα θα γίνουν!!!με το καλό 🙏

(Χωρις να είμαι σίγουρη συγχώρεσε με αν κάνω λάθος κ σου θυμίζω στενάχωρες αναμνήσεις) μήπως ήσουν μαζί μας στο νήμα για τα μωράκια Μαρτίου του 2022; ❤️ 

σ ευχαριστώ για όλα τα καλά σου λόγια! Να χαίρεσαι κ εσυ τα παιδάκια σου εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει το τρίτο κ για εσένα! 😊❤️🫶🏽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk μου πόσο στεναχωρήθηκα... 'ηλπιζα σε ε΄να λαθος... εύχομαι καλή ανάρρωση να έχεις και να έρθει γρήγορα το πολυπόθητο!! 

 

Καλοτάξιδο το θεματάκι μας κορίτσια!! Πολλά πολλά θετικά τεστάκια εύχομαι!!  εδώ θα είμαστε να τα λέμε!! φιλάκια πολλα σε όλες σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλώς ήρθες και πάλι 😊 εύχομαι να έρθει αυτό που τόσο λαχταρατε! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου να τα χαίρεσαι 🥰

Όντως το άγχος και η λαχτάρα για παιδί είναι πάντα η ίδια 🥰 εγώ ακόμη βέβαια όπως και πολλές άλλες κοπέλες εδω, είμαι ακομη στη προσπάθεια για το πρώτο μετά από μια αποβολή που είχα τον Αύγουστο 🙏🏻

Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι και ο τυχερός για όλες μας😊

Ποια τεστακια χρησιμοποιείς; τις ταινίες;

Με το καλό ένα θετικό τεστ και πάλι σου  εύχομαι ❤️ κ αυτόν τον μήνα να πάνε όλα δεξιά κ να ολοκληρωθεί η εγκυμοσύνη σου! 
 

χρησιμοποιώ με ταινια ναι! 
 

ειμαι στην 35 μέρα του κύκλου κ είχα θετικό πολύ υψηλό τεστ την 32η κ την 33η μέρα θα βάλω κ φωτό 

βέβαια δν επιδιώξαμε ολοκληρωμένες επαφές αυτόν τον μήνα γιατί ήταν κ ο πρώτος κύκλος κ ήθελα να αδιαθετήσω κάποιους κύκλους να ηρεμήσουν οι ορμόνες μου! (Με τόσα χρόνια έλλειψη περιόδου οι ορμόνες μου είχαν τρελαθεί 😂

Απλά με παραξένεψε το γεγονός ότι είχα για 2 μέρες πιο κόκκινη την γραμμή του Τεστ κ είχα πολύ έντονους πόνους 3 μέρες (δλδ και τεστ να μην έκανα θα καταλάβαινα την ωορρηξια σίγουρα) ( ετσι κατάλαβα κ πιάσαμε το δεύτερο μωράκι μου) 

απ’οτι κατάλαβα μπορεί να βγαίνει θετικό το τεστ της ωορρηξιας παραπάνω από μια ήρεμες σωστά; (Δν έχω φωτό το τεστ της δεύτερης μέρας που ήταν θετικό, ξεχασα να το βγαλω ) 

IMG_2715.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλώς ήρθες ξανά στην παρέα!!! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!! Κ σου εύχομαι σύντομα να έρθει κ το επόμενο!!!

Ευχαριστώ παρά πολύ! Για όλες τις ευχές! 
 

εύχομαι κ σε εσένα το ίδιο εφόσον το επιθυμείς ❤️ μόνο ευχάριστα νεα! 🫶🏽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

😪...όλα για κάποιο λόγο γίνονται κορίτσι μου..κουράγιο και εύχομαι καλή ευκολία με τις μετακινήσεις και την επέμβαση...πότε θα την κάνεις?

Λοιπόν ο γιατρός μου θέλει 700 ευρώ και έχω μια υποψία ότι είναι μόνο ο μισθός του αυτός + τι θα πάρει η κλινική 

Τελικά αποφάσισα με τον αντρα μου να πάρει μια κοπέλα τηλέφωνο που είναι μαία παλιά του συμμαθήτρια μήπως μπορείς να μας συστήσει κάποιον γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο ο λόγος που δεν την είχα ρωτήσει νωρίτερα είναι ότι η κοπέλα αυτήν ζει εδώ στο χωριό και θα το κουβεντιάσει σίγουρα με άτομα στο χωριό αλλά εντάξει ας το μάθουν πια δεν μπορω να σκέφτομαι και αυτό τώρα θέλω να πάω να κάνω την δουλειά μου και να τελειώνω 

μας είπε για έναν γιατρό εκεί που δουλεύει ότι είναι καλός 🤷‍♀️

πηρα τηλ μιλήσαμε μαζί του μου είπε να πάω αύριο στα εξωτερικά ιατρεία σαν έκτακτο για να με δει και να κλείσουμε ραντεβού για την επέμβαση αν δεν νιώσω άνετα μαζί του δεν θα κλεισω το ραντεβού θα πάω στο γιατρό μου Αθήνα και έληξε το θέμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Με το καλό ένα θετικό τεστ και πάλι σου  εύχομαι ❤️ κ αυτόν τον μήνα να πάνε όλα δεξιά κ να ολοκληρωθεί η εγκυμοσύνη σου! 
 

χρησιμοποιώ με ταινια ναι! 
 

ειμαι στην 35 μέρα του κύκλου κ είχα θετικό πολύ υψηλό τεστ την 32η κ την 33η μέρα θα βάλω κ φωτό 

βέβαια δν επιδιώξαμε ολοκληρωμένες επαφές αυτόν τον μήνα γιατί ήταν κ ο πρώτος κύκλος κ ήθελα να αδιαθετήσω κάποιους κύκλους να ηρεμήσουν οι ορμόνες μου! (Με τόσα χρόνια έλλειψη περιόδου οι ορμόνες μου είχαν τρελαθεί 😂

Απλά με παραξένεψε το γεγονός ότι είχα για 2 μέρες πιο κόκκινη την γραμμή του Τεστ κ είχα πολύ έντονους πόνους 3 μέρες (δλδ και τεστ να μην έκανα θα καταλάβαινα την ωορρηξια σίγουρα) ( ετσι κατάλαβα κ πιάσαμε το δεύτερο μωράκι μου) 

απ’οτι κατάλαβα μπορεί να βγαίνει θετικό το τεστ της ωορρηξιας παραπάνω από μια ήρεμες σωστά; (Δν έχω φωτό το τεστ της δεύτερης μέρας που ήταν θετικό, ξεχασα να το βγαλω ) 

IMG_2715.png

Και εγώ την καταλαβαίνω από πόνους ωορρηξίας. Όμως εμένα έβγαινε πάντα μια μέρα το τεστ θετικό, και οταν εκανα και ψηφιακό με φατσούλα έβγαινε μόνο την μια μέρα. Άλλες κοπέλες έβγαινε θετικό για δυο μέρες όπως και εσένα και ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε απλά κάνω ωορρηξία πολύ γρήγορα, δλδ ωριμάζει το ωάριο και πέφτει την ίδια μέρα που βγαίνει θετικό. Οπότε είναι φυσιολογικό και να βγαίνει θετικό για 2 μέρες. Αυτό είναι και καλό θεωρώ γιατί έχετε περισσότερες πιθανότητες,πιο πολλές επαφές. Ενω εγώ για παράδειγμα που έχω μια μέρα θετικό είναι οτι κανω την προηγούμενη, την μέρα εκείνη και την επόμενη του θετικού. Οπότε μην ανησυχείς, θα το δεις και στους επόμενους κύκλους σου πως θα παει. Έχεις σταθερό κύκλο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Με το καλό ένα θετικό τεστ και πάλι σου  εύχομαι ❤️ κ αυτόν τον μήνα να πάνε όλα δεξιά κ να ολοκληρωθεί η εγκυμοσύνη σου! 
 

χρησιμοποιώ με ταινια ναι! 
 

ειμαι στην 35 μέρα του κύκλου κ είχα θετικό πολύ υψηλό τεστ την 32η κ την 33η μέρα θα βάλω κ φωτό 

βέβαια δν επιδιώξαμε ολοκληρωμένες επαφές αυτόν τον μήνα γιατί ήταν κ ο πρώτος κύκλος κ ήθελα να αδιαθετήσω κάποιους κύκλους να ηρεμήσουν οι ορμόνες μου! (Με τόσα χρόνια έλλειψη περιόδου οι ορμόνες μου είχαν τρελαθεί 😂

Απλά με παραξένεψε το γεγονός ότι είχα για 2 μέρες πιο κόκκινη την γραμμή του Τεστ κ είχα πολύ έντονους πόνους 3 μέρες (δλδ και τεστ να μην έκανα θα καταλάβαινα την ωορρηξια σίγουρα) ( ετσι κατάλαβα κ πιάσαμε το δεύτερο μωράκι μου) 

απ’οτι κατάλαβα μπορεί να βγαίνει θετικό το τεστ της ωορρηξιας παραπάνω από μια ήρεμες σωστά; (Δν έχω φωτό το τεστ της δεύτερης μέρας που ήταν θετικό, ξεχασα να το βγαλω ) 

IMG_2715.png

Εγω έχω 2 μερες θετικό τεστ ωορρηξιας και μετά πέφτει και γίνετε αχνό το τεστ 

Εγω δεν έχω σταθερό κύκλο και με βοηθάνε πολύ τα τεστ να βρω τις γόνιμες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

Καλημέρα. Δεν προχώρησε κατά ποιο τροπο; σταμάτησε η καρδιά του ή δεν είχε την αναμενόμενη ανάπτυξη;

Σταμάτησε η καρδιά του.. πήγα την Πέμπτη ειχε καρδιακή λειτουργία αλλά χαμηλή και σήμερα που πήγαμε είχε σταματήσει.. ουσιαστικά καρδιά δεν άκουσα ποτε απλά μόνο την ειδα να κουνιέται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Και εγώ την καταλαβαίνω από πόνους ωορρηξίας. Όμως εμένα έβγαινε πάντα μια μέρα το τεστ θετικό, και οταν εκανα και ψηφιακό με φατσούλα έβγαινε μόνο την μια μέρα. Άλλες κοπέλες έβγαινε θετικό για δυο μέρες όπως και εσένα και ρώτησα τον γιατρό μου και μου είπε απλά κάνω ωορρηξία πολύ γρήγορα, δλδ ωριμάζει το ωάριο και πέφτει την ίδια μέρα που βγαίνει θετικό. Οπότε είναι φυσιολογικό και να βγαίνει θετικό για 2 μέρες. Αυτό είναι και καλό θεωρώ γιατί έχετε περισσότερες πιθανότητες,πιο πολλές επαφές. Ενω εγώ για παράδειγμα που έχω μια μέρα θετικό είναι οτι κανω την προηγούμενη, την μέρα εκείνη και την επόμενη του θετικού. Οπότε μην ανησυχείς, θα το δεις και στους επόμενους κύκλους σου πως θα παει. Έχεις σταθερό κύκλο;

Ααα πολύ ωραία ευχαριστώ που μου εξήγησες γιατί είμαι «πρωτάρα» στο θέμα τεστ ωορρηξιας 

 

κυκλο δν ξέρω αν έχω σταθερό γιατί ήρθε η μια εγκυμοσύνη μετά την άλλη κ δν έχω προλάβει να αδιαθετήσω πολλές φορές (εμεινα έγκυος στο δεύτερο στον πρώτο κύκλο που ήρθε η περίοδος )

πριν από τις εγκυμοσύνες  έπαιρνα αντισύλληψη άρα ήταν καθορισμένος ο κύκλος 

τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μου μετά την γεννα κ θα πάει 47 μέρες λογικά κάπου εκεί αλλά πιστεύω ο επόμενος θα είναι πιο μαζεμένος!

δν ξέρω αν παίζει ρόλο η ηλικία στην σταθεροποίηση, τώρα είμαι 28 ετών  

 

Αν κατάλαβα καλά η ωορρηξια γίνεται μετά το θετικό τεστ; Όταν δλδ γίνεται αρνητικό; Αλλά εμείς θελουμε επαφές όταν είναι θετικό ; 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa με τη δίνει που απολογισε 😡😡 εμείς κατά πρώτον αφού ξέρεις ότι πετάμε την σκούφια μας εδώ για τεστ 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααχ κορίτσια επιτέλους σκουρινε το τέστ ωορρηξίας!!! Δεν είναι στο πικ αλλά το απόγευμα σίγουρα θα γίνει! Οπότε μάλλον θα έχω αύριο ωορρηξία γιατί έχω πόνους από σήμερα! Δυστυχώς δεν έπεσε σκ αλλά τι να κάνουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Ααα πολύ ωραία ευχαριστώ που μου εξήγησες γιατί είμαι «πρωτάρα» στο θέμα τεστ ωορρηξιας 

 

κυκλο δν ξέρω αν έχω σταθερό γιατί ήρθε η μια εγκυμοσύνη μετά την άλλη κ δν έχω προλάβει να αδιαθετήσω πολλές φορές (εμεινα έγκυος στο δεύτερο στον πρώτο κύκλο που ήρθε η περίοδος )

πριν από τις εγκυμοσύνες  έπαιρνα αντισύλληψη άρα ήταν καθορισμένος ο κύκλος 

τώρα είναι ο πρώτος κύκλος μου μετά την γεννα κ θα πάει 47 μέρες λογικά κάπου εκεί αλλά πιστεύω ο επόμενος θα είναι πιο μαζεμένος!

δν ξέρω αν παίζει ρόλο η ηλικία στην σταθεροποίηση, τώρα είμαι 28 ετών  

 

Αν κατάλαβα καλά η ωορρηξια γίνεται μετά το θετικό τεστ; Όταν δλδ γίνεται αρνητικό; Αλλά εμείς θελουμε επαφές όταν είναι θετικό ; 🙄

Ωραία αρα θα το δεις πως παει αυτον τον κύκλο και θα ξέρεις πανω κάτω και για τους υπόλοιπους. Βέβαια σου εύχομαι να το πιασεις το σπορακι σου και να μην έρθει αλλος κύκλος 😊😊

Σίγουρα επαφές θέλεις πριν το θετικό (για αυτό και σου λένε να έχεις φουλ επαφές στις γόνιμες) την μέρα του θετικού και τις επόμενες μέρες. Τώρα να σου απαντήσω ακριβώς στην ερώτηση δεν μπορώ γιατί από οτι κατάλαβα απο αυτά π Μ εξήγησε και ο γυναικολόγος μου, ο καθε κύκλος της γυναίκας είναι διαφορετικός, και εγώ είχα όλες αυτές τις απορίες και επειδή διαβαζα εδώ από κοπέλες π ειχαν 2-3 μέρες θετικό λεω κάτι δεν παει καλά με τον δικό μ κύκλο 😛 αλλά τελικά μια χαρά κανω ωορρηξία απλά γίνεται πολύ σύντομα μέσα στη μέρα. 

Σιγά σιγά θα τον μάθεις το κύκλο σου και θα σου είναι πιο εύκολο κάθε μήνα.😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Λοιπόν ο γιατρός μου θέλει 700 ευρώ και έχω μια υποψία ότι είναι μόνο ο μισθός του αυτός + τι θα πάρει η κλινική 

Τελικά αποφάσισα με τον αντρα μου να πάρει μια κοπέλα τηλέφωνο που είναι μαία παλιά του συμμαθήτρια μήπως μπορείς να μας συστήσει κάποιον γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο ο λόγος που δεν την είχα ρωτήσει νωρίτερα είναι ότι η κοπέλα αυτήν ζει εδώ στο χωριό και θα το κουβεντιάσει σίγουρα με άτομα στο χωριό αλλά εντάξει ας το μάθουν πια δεν μπορω να σκέφτομαι και αυτό τώρα θέλω να πάω να κάνω την δουλειά μου και να τελειώνω 

μας είπε για έναν γιατρό εκεί που δουλεύει ότι είναι καλός 🤷‍♀️

πηρα τηλ μιλήσαμε μαζί του μου είπε να πάω αύριο στα εξωτερικά ιατρεία σαν έκτακτο για να με δει και να κλείσουμε ραντεβού για την επέμβαση αν δεν νιώσω άνετα μαζί του δεν θα κλεισω το ραντεβού θα πάω στο γιατρό μου Αθήνα και έληξε το θέμα 

Να 'ξερες πόσο σε καταλαβαίνω @Elk μου...εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μη ταλαιπωρηθείς παραπάνω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει κορίτσια εμείς τελειώσαμε για αυτό τον κύκλο. 

Θετικό ωορρηξιας Κυριακή 

Επαφή Πέμπτη Κυριακή και Δευτέρα 

Δεν τρέφω πολλές ελπίδες αλλά απ' το ολότελα, καλή κ η Παναγιώταινα 😂😂

Απ ότι φαίνεται απίθανο να τον ξαναδώ σύντομα, μάλλον Παρασκευή θα γυρίσει. Οπότε βγάλτε τα μάτια σας παρακαλώ, να δούμε από σας τα θετικά 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

(Χωρις να είμαι σίγουρη συγχώρεσε με αν κάνω λάθος κ σου θυμίζω στενάχωρες αναμνήσεις) μήπως ήσουν μαζί μας στο νήμα για τα μωράκια Μαρτίου του 2022; ❤️ 

σ ευχαριστώ για όλα τα καλά σου λόγια! Να χαίρεσαι κ εσυ τα παιδάκια σου εύχομαι πολύ σύντομα να έρθει το τρίτο κ για εσένα! 😊❤️🫶🏽

Δυστυχώς ναι...😔😔😔😔 θα γεννούσα Μάρτιο του 22 το αγγελουδακι μου .... θα μου στείλει ένα μωράκι το αγγελούδι μου ...είμαι σίγουρη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

@marinamanoulitsa με τη δίνει που απολογισε 😡😡 εμείς κατά πρώτον αφού ξέρεις ότι πετάμε την σκούφια μας εδώ για τεστ 🤣🤣🤣🤣

Αχ ρε αγάπη μου φοβάμαι μην σας πρήζω κάποιες φορές....αλλά εμείς που προσπαθούμε χρόνια εδώ μέσα για μια εγκυμοσύνη καταλαβαινομαστε....ίσως όμως σε κάποιες να φαίνομαι υπερβολική ή παράλογη...δεν ξέρω... αλλά είναι αυτός ο πόθος για ένα υγιες έμβρυο να έρθει επιτέλους ένα μωράκι ακόμα στην αγκαλιά μου...μου έλειψε πολύ αυτή η μωρούδιλα!!!!είναι η πιο ωραία μυρωδιά του κόσμου 🙏🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αχ ρε αγάπη μου φοβάμαι μην σας πρήζω κάποιες φορές....αλλά εμείς που προσπαθούμε χρόνια εδώ μέσα για μια εγκυμοσύνη καταλαβαινομαστε....ίσως όμως σε κάποιες να φαίνομαι υπερβολική ή παράλογη...δεν ξέρω... αλλά είναι αυτός ο πόθος για ένα υγιες έμβρυο να έρθει επιτέλους ένα μωράκι ακόμα στην αγκαλιά μου...μου έλειψε πολύ αυτή η μωρούδιλα!!!!είναι η πιο ωραία μυρωδιά του κόσμου 🙏🩷

Να μην το σκέφτεσαι καν! Εμείς για αυτό είμαστε εδώ! Να ακουμε,να νιώθουμε, να μας ακούνε, να καταλαβαινομαστε... αν ήταν έτσι θα έπρεπε όλες μας να νιώθουμε βάρος ακόμη και εδώ μέσα. Γιατί στον έξω κόσμο κάποιες φορές όντως μας βγάζουν τρελές... εδώ μέσα μπαίνουμε από το πρωί που θα ανοίξει το ματάκι μας για να πούμε όλα οσα σκεφτόμαστε και να δούμε και να χαρούμε με την χαρά των υπολοίπων κοριτσιών. Για αυτό υπάρχει αυτό το φόρουμ,για μένα τουλάχιστον. 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Λοιπόν ο γιατρός μου θέλει 700 ευρώ και έχω μια υποψία ότι είναι μόνο ο μισθός του αυτός + τι θα πάρει η κλινική 

Τελικά αποφάσισα με τον αντρα μου να πάρει μια κοπέλα τηλέφωνο που είναι μαία παλιά του συμμαθήτρια μήπως μπορείς να μας συστήσει κάποιον γιατρό σε δημόσιο νοσοκομείο ο λόγος που δεν την είχα ρωτήσει νωρίτερα είναι ότι η κοπέλα αυτήν ζει εδώ στο χωριό και θα το κουβεντιάσει σίγουρα με άτομα στο χωριό αλλά εντάξει ας το μάθουν πια δεν μπορω να σκέφτομαι και αυτό τώρα θέλω να πάω να κάνω την δουλειά μου και να τελειώνω 

μας είπε για έναν γιατρό εκεί που δουλεύει ότι είναι καλός 🤷‍♀️

πηρα τηλ μιλήσαμε μαζί του μου είπε να πάω αύριο στα εξωτερικά ιατρεία σαν έκτακτο για να με δει και να κλείσουμε ραντεβού για την επέμβαση αν δεν νιώσω άνετα μαζί του δεν θα κλεισω το ραντεβού θα πάω στο γιατρό μου Αθήνα και έληξε το θέμα 

Κορίτσι μου , λυπάμαι πολύ εύχομαι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Να μην το σκέφτεσαι καν! Εμείς για αυτό είμαστε εδώ! Να ακουμε,να νιώθουμε, να μας ακούνε, να καταλαβαινομαστε... αν ήταν έτσι θα έπρεπε όλες μας να νιώθουμε βάρος ακόμη και εδώ μέσα. Γιατί στον έξω κόσμο κάποιες φορές όντως μας βγάζουν τρελές... εδώ μέσα μπαίνουμε από το πρωί που θα ανοίξει το ματάκι μας για να πούμε όλα οσα σκεφτόμαστε και να δούμε και να χαρούμε με την χαρά των υπολοίπων κοριτσιών. Για αυτό υπάρχει αυτό το φόρουμ,για μένα τουλάχιστον. 🥰 

Έτσι είναι όντως κορίτσι μου!!σας ευχαριστώ πολύ 😘 και εγώ δεν παρεξηγώ καμία...ειδικά εμείς που παλεύουμε χρόνια εδώ... και μιλάμε ...σας νιώθω πολύ δίπλα μου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου, γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά με το σποράκι έχει μεγαλώσει ακούσαμε καρδούλα, δόξα το Θεό🙏 σε 15 μέρες θα ξανά πάμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά με το σποράκι έχει μεγαλώσει ακούσαμε καρδούλα, δόξα το Θεό🙏 σε 15 μέρες θα ξανά πάμε!

Μπράβο κατερινα μου όλα καλά πηγαίνουν να μην ανησυχείς καθόλου το σπορακι σου μεγαλώνει τέλεια 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά με το σποράκι έχει μεγαλώσει ακούσαμε καρδούλα, δόξα το Θεό🙏 σε 15 μέρες θα ξανά πάμε!

Συγχαρητήρια 😁😁😁😁😁 με το καλό κούκλα μου😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Μπράβο κατερινα μου όλα καλά πηγαίνουν να μην ανησυχείς καθόλου το σπορακι σου μεγαλώνει τέλεια 🥰

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Συγχαρητήρια 😁😁😁😁😁 με το καλό κούκλα μου😘

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου, σας εύχομαι ότι ποθεί η ψυχή σας❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, γύρισα από τον γιατρό, όλα καλά με το σποράκι έχει μεγαλώσει ακούσαμε καρδούλα, δόξα το Θεό🙏 σε 15 μέρες θα ξανά πάμε!

Τέλεια 💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δυστυχώς ναι...😔😔😔😔 θα γεννούσα Μάρτιο του 22 το αγγελουδακι μου .... θα μου στείλει ένα μωράκι το αγγελούδι μου ...είμαι σίγουρη!!!

Είμαι σίγουρη ότι από ψηλά θα σου στείλει αυτό που ποθείς! 
❤️

να δεις που σύντομα  θα διαβάσω τα χαρμόσυνα νέα σου! 
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...