Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πως μετράμε τους μήνες εγκυμοσύνης


Recommended Posts

 

Γεια σας! Να ρωτήσω, επειδή είμαι ακόμη άσχετη, πώς μετράμε πότε τελειώνει πχ ο πρώτος μήνας ή πότε μπορεί να γεννηθεί το μωράκι; Aπό την αντίστοιχη 1η ημέρα της τελευταίας περιόδου ή από την ημέρα της σύλληψης; Εμένα η τελευταία περίοδος ήταν 11/08, θεωρείται ΄ότι έκλεισα μήνα κ ότι πιθανή ημερομηνία γέννησης είναι 11/05; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Vanilla_ είπε:

 

 

Γεια σας! Να ρωτήσω, επειδή είμαι ακόμη άσχετη, πώς μετράμε πότε τελειώνει πχ ο πρώτος μήνας ή πότε μπορεί να γεννηθεί το μωράκι; Aπό την αντίστοιχη 1η ημέρα της τελευταίας περιόδου ή από την ημέρα της σύλληψης; Εμένα η τελευταία περίοδος ήταν 11/08, θεωρείται ΄ότι έκλεισα μήνα κ ότι πιθανή ημερομηνία γέννησης είναι 11/05; 

Καλημέρα και με το καλό το μωράκι σου! Μπορείς να κατεβάσεις μια εφαρμογή, ώστε να βλέπεις ακριβώς σε ποια εβδομάδα είσαι, αλλά και όλες τις λεπτομέρειες της εβδομάδας σου (εγώ έχω την pregnancy +). Με βάση τις ημερομηνίες που λες, από ότι βλέπω σήμερα κλείνεις την 5η εβδομάδα και μπαίνεις στην 6η… σου βάζω και ένα link που με βοηθούσε στην αρχή 

https://www.iaso.gr/maieytiki-gynaikologiki-kliniki/moms-wellness/imerologio-egkymosynis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...