Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η dimand είπε:

Ναι τα βρηκα  @kokkinoskoufitsa, θα τα παραγγειλω αμεσα . 

Εγω ,λοιπον, που εχω σταθερο κυκλο 30 ημερων πρεπει να ξεκινησω την 14 μερα ? Τον Μαιο που ειχα παει για τις ετησιες γυναικολογικες εξετασεις μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι η ωορρηξια μου ειναι 16η με 18η μερα .

Τα home test παίρνω και εγω είναι οικονομικά επειδή δεν έχω σταθερό κύκλο εγω ωορρηξία κάνω λίγο αργά 19-20 η μερα του κύκλου τα αρχίζω συνήθως 13 μερα του κύκλου αν έχεις σταθερό κύκλο και επειδή θα τα κανείς πρώτη φορά να τα ξεκινήσεις λίγο νωρίτερα 11-12 μερα του κύκλου σου για αρχή να δεις λίγος πως πάει η γραμμή 

επισης έχει χάρτη μέσα με οδηγείς να το διαβάσεις πριν τα χρησιμοποιήσεις 

και ότι χρειαστείς γιατί στην αρχή είναι λίγο μπέρδεμα να μας λες μπορείς να μας στέλνεις φωτο να σε βοηθάμε 

εγω τα ηλεκτρονικά μια φορά τα πήρα δεν με βόλεψαν καθόλου  θέλω να βλέπω την γραμμή ποσο σκούρο είναι και πως αλλάζει κάθε μερα τα κρατάω σαν αρχείο επειδή ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

εγώ καλέ μια βδομάδα μετά είμαι!

Μα δεν είναι θέμα μονάδων,πώς να δείξουν εγκυμοσύνη όταν δεν έχει γίνει εμφύτευση καν; Είναι αδύνατον, δεν υπάρχει ορμόνη να ανιχνεύσουν! Εκτός αν πραγματικά είναι predictor και συνδέονται με τη γυάλινη σφαίρα καμιάς μάγισσας 😁😁😁

Μαζί είμαστε σε αυτό τον κύκλο, κι εγώ σχεδόν μία εβδομάδα μετά την ωορρηξία είμαι. Εύχομαι να δούμε μαζί θετικό τεστ! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Μαζί είμαστε σε αυτό τον κύκλο, κι εγώ σχεδόν μία εβδομάδα μετά την ωορρηξία είμαι. Εύχομαι να δούμε μαζί θετικό τεστ! 😁

εσυ ποτε περιμενεις περίοδο;; εγώ 17-18, Κυριακή- Δευτέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

εσυ ποτε περιμενεις περίοδο;; εγώ 17-18, Κυριακή- Δευτέρα!

Εγώ περίπου την επόμενη Τετάρτη-Παρασκευή, κάπου εκεί μέσα. Δεν μπορώ να περιμένωωωω θέλω να μάθω αν τα έχω καταφέρει αυτό το μήνα 😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dimand είπε:

Καλημέρα κορίτσια :)

είχατε δίκιο για το ψηφιακό .  

Σήμερα το πρωί είχα δυσάρεστες επισκέψεις . Ήρθε  kαι σε εμένα η ακατανομαστη εγγλεζα στο ραντεβού της 🤷🏼 @lilbern 

Λεω σ αυτόν τον κύκλο να χρησιμοποιήσω κ εγώ τεστ ωορρηξίας. Ποια μου προτείνετε?

 

 

Κορίτσι μου εγώ παίρνω τα one step  που είναι το ίδιο οικονομικά! Αν και έχω ακούσει ότι τα home test  στα τεστ ωορρηξίας είναι καλύτερα εγώ προτιμώ τα one step επειδή έχουν καλύτερα τέστ εγκυμοσύνης 😆😆 όχι ότι τα χρειάστηκα ποτέ αλλά λέμε τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Εγώ περίπου την επόμενη Τετάρτη-Παρασκευή, κάπου εκεί μέσα. Δεν μπορώ να περιμένωωωω θέλω να μάθω αν τα έχω καταφέρει αυτό το μήνα 😬

Εγώ περιμένω Σάββατο.. βλέπω είμαστε αρκετές κοπέλες που περιμένουμε μαζί!! Άντε καλή μας επιτυχία 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εγώ παίρνω τα one step  που είναι το ίδιο οικονομικά! Αν και έχω ακούσει ότι τα home test  στα τεστ ωορρηξίας είναι καλύτερα εγώ προτιμώ τα one step επειδή έχουν καλύτερα τέστ εγκυμοσύνης 😆😆 όχι ότι τα χρειάστηκα ποτέ αλλά λέμε τώρα!!!

Ευχομαι να τα χρησιμοποιησεις συντομα ❤️❤️ μακαρι ολες μας να εχουμε συντομα τα θετικα τεστακια μας . !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Εγώ περιμένω Σάββατο.. βλέπω είμαστε αρκετές κοπέλες που περιμένουμε μαζί!! Άντε καλή μας επιτυχία 🥰🥰🥰

Μακάρι να δούμε όλες θετικά τεστ! Είναι τόσο δύσκολες οι μέρες της αναμονής

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Μακάρι να δούμε όλες θετικά τεστ! Είναι τόσο δύσκολες οι μέρες της αναμονής

Να σου πω την αλήθεια όταν δεν ήξερα ότι είχαμε πρόβλημα με το σπέρμα ήταν όντως πολύ δύσκολες οι μέρες αναμονής !! Τώρα που ξέρω τις πιθανότητες μας μπορώ να πω ότι δεν αγχώνομαι καθόλου 😁😁😁

Για εσάς έχω περισσότερη αγωνία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Να σου πω την αλήθεια όταν δεν ήξερα ότι είχαμε πρόβλημα με το σπέρμα ήταν όντως πολύ δύσκολες οι μέρες αναμονής !! Τώρα που ξέρω τις πιθανότητες μας μπορώ να πω ότι δεν αγχώνομαι καθόλου 😁😁😁

Για εσάς έχω περισσότερη αγωνία 

Και πάλι αν είναι να γίνει και με λίγες πιθανότητες θα γίνει! Για να δούμε ✌️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ερωτηση! Δεν σας αγχώνουν τα τεστακια ωορρηξίας καθε μήνα. Τα χρησιμοποιησα 2-3 μερες τωρα και δεν ξέρω ξαφνικά αγχώθηκα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dimand επειδή δεν ξέρω αν το γνωρίζεις οι ταινιες ωορρηξιας θέλει τα ουρά  να τα μαζεύεις για να κανείς το τεστ εγω έχω ένα ουροσυλλεκτη για αυτήν την δουλειά αλλά μπορείς και με ένα πλαστικό ποτηράκι ότι σε βολεύει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ μόνο για σας έχω αγωνία! Σκέφτομαι ότι λόγω παχυσαρκίας θα έχω πολύ κακά ωάρια και αποκλείεται να πετύχουμε εύκολα... 

Εν τω μεταξύ εγώ, η βασίλισσα της διάρροιας, από χτες δεν επισκέπτομαι καθόλου την τουαλέτα, και σκέφτομαι ότι μια πιο αισιόδοξη θα μετέφραζε αυτά τα εντερικά πονάκια ως συμπτώματα εμφύτευσης.  Ευτυχώς εκτός από βασίλισσα της διάρροιας είμαι και μάνα της απαισιοδοξίας! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elk είπε:

@dimand επειδή δεν ξέρω αν το γνωρίζεις οι ταινιες ωορρηξιας θέλει τα ουρά  να τα μαζεύεις για να κανείς το τεστ εγω έχω ένα ουροσυλλεκτη για αυτήν την δουλειά αλλά μπορείς και με ένα πλαστικό ποτηράκι ότι σε βολεύει 

Nει το γνωριζω , ετσι εκανα και το τεστ εγκυμοσυνης . Αντε να δουμε  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κι εγώ μόνο για σας έχω αγωνία! Σκέφτομαι ότι λόγω παχυσαρκίας θα έχω πολύ κακά ωάρια και αποκλείεται να πετύχουμε εύκολα... 

Εν τω μεταξύ εγώ, η βασίλισσα της διάρροιας, από χτες δεν επισκέπτομαι καθόλου την τουαλέτα, και σκέφτομαι ότι μια πιο αισιόδοξη θα μετέφραζε αυτά τα εντερικά πονάκια ως συμπτώματα εμφύτευσης.  Ευτυχώς εκτός από βασίλισσα της διάρροιας είμαι και μάνα της απαισιοδοξίας! 😁

Εγώ αυτό το μήνα έχω το εξής περίεργο, από τότε που πόνεσα στην ωορρηξία (που ένιωσα πάρα πολύ πόνο για 5 λεπτά) μου έχει μείνει μία ενόχληση συνεχόμενη, κάτι πονάκια χαμηλά, που βέβαια είναι πάρα πολύ νωρίς για να είναι περιόδου. Αλλά δεν αρχίζω να κάνω όνειρα ότι κάτι πάει να γίνει γιατί έχω βιώσει πάρα πολλές φορές ασυνήθιστα πράγματα και μετά μου έρχεται η περίοδος 😎

Γέλασα με τη φράση η βασίλισσα της διάρροιας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

@Κατερίνα!!! Κορίτσι μου έχεις καθόλου συμπτώματα ; 

Όχι και είναι κάτι που με αγχώνει😅 κάτι τσιμπηματακια ελαφριά έχω πολύ πολύ ήπια ναυτια αλλά όχι όλη μέρα κ εκεί που κάθομαι ίδρωνω ζεσταινομαι πάρα πολύ γενικώς! Αλλά στην κόρη μου ήδη είχα εμετούς κ συγκρίνω τώρα κ λέω αν όλα είναι καλά! Εσύ εχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Κι εγώ μόνο για σας έχω αγωνία! Σκέφτομαι ότι λόγω παχυσαρκίας θα έχω πολύ κακά ωάρια και αποκλείεται να πετύχουμε εύκολα... 

Εν τω μεταξύ εγώ, η βασίλισσα της διάρροιας, από χτες δεν επισκέπτομαι καθόλου την τουαλέτα, και σκέφτομαι ότι μια πιο αισιόδοξη θα μετέφραζε αυτά τα εντερικά πονάκια ως συμπτώματα εμφύτευσης.  Ευτυχώς εκτός από βασίλισσα της διάρροιας είμαι και μάνα της απαισιοδοξίας! 😁

Πολύ φίλες εμείς οι δύο 😂 από την διάρροια μέχρι την απαισιοδοξία 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω και εγώ κάτι... Της μέρες της ωορρηξίας έχετε υψηλή θερμοκρασία; 2 μέρες τώρα νιώθω οτι καίγομαι, εξάψεις πολλές 😏 όπως είπα πιο πάνω Παρασκευή είχα πόνους ωορρηξίας, αλλά όλο το Σαββατοκύριακο και σήμερα έχω εξάψεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mary_piggy είπε:

Εγώ αυτό το μήνα έχω το εξής περίεργο, από τότε που πόνεσα στην ωορρηξία (που ένιωσα πάρα πολύ πόνο για 5 λεπτά) μου έχει μείνει μία ενόχληση συνεχόμενη, κάτι πονάκια χαμηλά, που βέβαια είναι πάρα πολύ νωρίς για να είναι περιόδου. Αλλά δεν αρχίζω να κάνω όνειρα ότι κάτι πάει να γίνει γιατί έχω βιώσει πάρα πολλές φορές ασυνήθιστα πράγματα και μετά μου έρχεται η περίοδος 😎

Γέλασα με τη φράση η βασίλισσα της διάρροιας 😂

Εμένα αυτό μου συμβαίνει αρκετές φορές πάντως. Σας το είχα ξαναπεί κιόλας, γενικά από ωορρηξία μέχρι τέλος περιόδου, οι ενοχλησούλες δε σταματούν καθόλου. Παντελώς καλά είμαι από 5η μέχρι 12η μέρα, την 1η βδομάδα μετα την περίοδο δηλαδή. Όλο το υπόλοιπο διάστημα έχει συνέχεια πονάκια, τσιμπηματάκια κτλ. 

Και γενικά λόγω των άλλων θεμάτων που έχω είναι συνηθισμένο να υπάρχουν ζαλάδες, αναγούλες, κόπωση, υπνηλία κτλ οπότε γι αυτό κανένα σύμπτωμα δε θα το ερμηνεύσω ποτέ σαν εγκυμοσύνη ή εμφύτευση. Αν δε δω καθυστέρηση, δε με πείθει τίποτα! 

Ωστόσο μου αρκεί να βλέπω δικά σας θετικά προς το παρόν. Κανονίστε κάποια-ες να μας φτιάξει και το επόμενο ΣΚ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Πολύ φίλες εμείς οι δύο 😂 από την διάρροια μέχρι την απαισιοδοξία 😂

βρέθηκε το άλλο μου μισό;; ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinaP είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω και εγώ κάτι... Της μέρες της ωορρηξίας έχετε υψηλή θερμοκρασία; 2 μέρες τώρα νιώθω οτι καίγομαι, εξάψεις πολλές 😏 όπως είπα πιο πάνω Παρασκευή είχα πόνους ωορρηξίας, αλλά όλο το Σαββατοκύριακο και σήμερα έχω εξάψεις 

Εγώ δεν μετράω θερμοκρασία καθόλου, γενικά κάποιες φορές νιώθω απαλό πόνο δεξιά ή αριστερά για κανα 2 μέρες. Αυτή τη φορά μόνο ένιωσα πολύ έντονες σαν συσπάσεις για 5 λεπτά και νομίζω ότι εκείνη την ώρα βγήκε το ωάριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

Εμένα αυτό μου συμβαίνει αρκετές φορές πάντως. Σας το είχα ξαναπεί κιόλας, γενικά από ωορρηξία μέχρι τέλος περιόδου, οι ενοχλησούλες δε σταματούν καθόλου. Παντελώς καλά είμαι από 5η μέχρι 12η μέρα, την 1η βδομάδα μετα την περίοδο δηλαδή. Όλο το υπόλοιπο διάστημα έχει συνέχεια πονάκια, τσιμπηματάκια κτλ. 

Και γενικά λόγω των άλλων θεμάτων που έχω είναι συνηθισμένο να υπάρχουν ζαλάδες, αναγούλες, κόπωση, υπνηλία κτλ οπότε γι αυτό κανένα σύμπτωμα δε θα το ερμηνεύσω ποτέ σαν εγκυμοσύνη ή εμφύτευση. Αν δε δω καθυστέρηση, δε με πείθει τίποτα! 

Ωστόσο μου αρκεί να βλέπω δικά σας θετικά προς το παρόν. Κανονίστε κάποια-ες να μας φτιάξει και το επόμενο ΣΚ!!!

Κι εγώ πλέον μόνο την καθυστέρηση θεωρώ σημάδι. Όλα τα άλλα μπορεί να μας μπερδέψουν, την πάτησα πάααρα πολλές φορές, βιβλίο μπορώ να γράψω με τα περίεργα συμπτώματα που έχω νιώσει και τελικά μάπα το καρπούζι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Εγώ δεν μετράω θερμοκρασία καθόλου, γενικά κάποιες φορές νιώθω απαλό πόνο δεξιά ή αριστερά για κανα 2 μέρες. Αυτή τη φορά μόνο ένιωσα πολύ έντονες σαν συσπάσεις για 5 λεπτά και νομίζω ότι εκείνη την ώρα βγήκε το ωάριο. 

Και εγώ από τον πόνο την καταλαβαίνω απλά μου έκανε εντύπωση που έχω εξάψεις μετά από δύο μέρες που ένιωσα πόνο ωορρηξίας. Αν είναι όντως πόνος ωορρηξίας, θα δείξει αν έρθει η περίοδος σε 15 μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...