Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Γιουχουυυυυυυυυ

Γεια σας κορίτσια μου!

@flowerv  αχ τα διαβάζω και σκέφτομαι πόσο ανυπόμονη ήμουν κάποτε (και τώρα βέβαια αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό) . Όταν παντρεύτηκα περίμενα ότι άμεσα θα μείνω έγκυος...τελικά μετά από ακριβώς 2 χρόνια είδα θετικό τεστ...σου εύχομαι να δεις πολύ πολύ σύντομα το θετικό σου τεστ αλλά αν δεν το δεις τόσο άμεσα όσο έχεις κατά νου ,μην πανικοβληθείς! Για το δικό μου τότε επίπεδο ανυπομονησίας τα δύο χρόνια( αν τα γνώριζα νωρίτερα) θα ήταν μια κόλαση. Και όμως, με καλή παρέα εδώ πέρασαν και το αγόρι μου ήρθε στην αγκαλιά μου..μη βιάζεσαι και μη βάζεις deadlines  σε αυτά τα θέματα..δες της αλλιώς βρε αδερφέ! Κάθε μήνας που δεν συμβαίνει είναι ένας ακόμη μήνας για ευχάριστο και ποιοτικό σεξ, για ύπνο όταν και όποτε σου καπνίσει,για χρόνο δικό σου και μόνο δικό σου και για έξοδα για ότι σας κάνει κέφι! Δες το θετικά! Φυσικά και ένα παιδί είναι ότι πιο υπέροχο υπάρχει σε αυτήν την πλάση , αλλά μην απογοητεύσαι! Θα σου πω πως και εμείς είχαμε ένα θέμα με κιρσοκήλη με τον σύζυγό και το σπέρμα και έπαιρνε αγωγή για 3 μήνες. Μετά αφού τελείωσε η αγωγή και τα αποτελέσματα ήταν ουσιαστικά τα ίδια (δεν ήταν άσχημα απλά επιβάρυνε η κιρσοκήλη) μπήκε σε διαδικασία χειρουργείου για αφαίρεση κιρσοκηλων...εεε τώρα τι να σου πω? Ότι ήμουν ήδη έγκυος και δε το ξέραμε???ότι χειρουργημενος και πρώτη μέρα σπίτι έμαθα τυχαία ότι είμαι έγκυος??? Και μάλιστα πολύ έγκυος??! Ήταν η ώρα για να γίνει και μάλιστα ήταν και η καταλληλότερη ώρα να γίνει τότε,αφού είχε κάνει ο άντρας μου την επέμβαση! Γιατί αν το μάθαινε μια μέρα νωρίτερα δε θα έμπαινε σε διαδικασία και αν δεν το έκανε τότε δε θα μπορούσε να το κάνει ποτέ άλλοτε (μέχρι τα 30 γίνεται αυτή η επέμβαση) . Ήταν όλα κομμένα και ραμμένα στα μέτρα μας και έτσι γίνεται σε όλους! Μη σκας και μην απελπίζεσαι! Θα έρθει να στο πω ωμά, οπότε γουστάρει το ιδιο να έρθει!! Χαχαχαχα έχουμε παιδιά με προσωπικότητα σου λέω! 

Όσο για τις εξετάσεις πολύ σοφά έκανες και τις διεκδικησες..και εγώ είχα χάσει πολύ χρόνο άσκοπα..μέχρι να έρθει όμως κάτσε άνετα ,πιες τα ποτακια σου βγες τις βολτιτσες σου γιατί μετά ,να το πω κομψά,όλα αυτά θα είναι για λίγο καιρό όνειρο θερινής νυκτός.. με αλλά όμορφα βέβαια αλλά όπως και να το κάνουμε,έτσι είναι..

Πωωωω πάλι ένα κατεβατο έγραψα ...🥴

Κορίτσι μου εσύ μίλησες με τον γυναικολόγο σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου εσύ μίλησες με τον γυναικολόγο σου?

Ναι!! Έκλεισα ραντεβού στις 14 Σεπτεμβρίου που λογικά θα είμαι μια μέρα πριν την ωορρηξία. 

Τελικά έκλεισα στον γυναικολόγο που είχα κάνει την σαλπιγγγραφια και την υστεροσκοπιση. Με ανακουφίζει το γεγονός ότι ασχολείται με την υπογονιμότητα ενώ αυτός που με ξεγεννησε ούτε καν.  Ελπίζω να μπορέσουμε να "δέσουμε" γιατί μου είναι δύσκολο να αλλάζω για;τρο και θέλω να έχω κάποιον με τον οποίο να έχω άνεση και εύκολη συννενόηση ώστε να τον κρατήσω και για μια επικείμενη εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ναι!! Έκλεισα ραντεβού στις 14 Σεπτεμβρίου που λογικά θα είμαι μια μέρα πριν την ωορρηξία. 

Τελικά έκλεισα στον γυναικολόγο που είχα κάνει την σαλπιγγγραφια και την υστεροσκοπιση. Με ανακουφίζει το γεγονός ότι ασχολείται με την υπογονιμότητα ενώ αυτός που με ξεγεννησε ούτε καν.  Ελπίζω να μπορέσουμε να "δέσουμε" γιατί μου είναι δύσκολο να αλλάζω για;τρο και θέλω να έχω κάποιον με τον οποίο να έχω άνεση και εύκολη συννενόηση ώστε να τον κρατήσω και για μια επικείμενη εγκυμοσύνη 

Αυτός είναι και γουρλης αν θυμάμαι καλά γιατί μετά την υστεροσκοπιση έμεινες κατευθείαν 🥰🥰 

Το καλό είναι ότι θα είσαι μια μέρα πριν την ωορρηξία και θα δει το αυγό αν είναι καλής ποιότητας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Γιουχουυυυυυυυυ

Γεια σας κορίτσια μου!

@flowerv  αχ τα διαβάζω και σκέφτομαι πόσο ανυπόμονη ήμουν κάποτε (και τώρα βέβαια αλλά σε πολύ μικρότερο βαθμό) . Όταν παντρεύτηκα περίμενα ότι άμεσα θα μείνω έγκυος...τελικά μετά από ακριβώς 2 χρόνια είδα θετικό τεστ...σου εύχομαι να δεις πολύ πολύ σύντομα το θετικό σου τεστ αλλά αν δεν το δεις τόσο άμεσα όσο έχεις κατά νου ,μην πανικοβληθείς! Για το δικό μου τότε επίπεδο ανυπομονησίας τα δύο χρόνια( αν τα γνώριζα νωρίτερα) θα ήταν μια κόλαση. Και όμως, με καλή παρέα εδώ πέρασαν και το αγόρι μου ήρθε στην αγκαλιά μου..μη βιάζεσαι και μη βάζεις deadlines  σε αυτά τα θέματα..δες της αλλιώς βρε αδερφέ! Κάθε μήνας που δεν συμβαίνει είναι ένας ακόμη μήνας για ευχάριστο και ποιοτικό σεξ, για ύπνο όταν και όποτε σου καπνίσει,για χρόνο δικό σου και μόνο δικό σου και για έξοδα για ότι σας κάνει κέφι! Δες το θετικά! Φυσικά και ένα παιδί είναι ότι πιο υπέροχο υπάρχει σε αυτήν την πλάση , αλλά μην απογοητεύσαι! Θα σου πω πως και εμείς είχαμε ένα θέμα με κιρσοκήλη με τον σύζυγό και το σπέρμα και έπαιρνε αγωγή για 3 μήνες. Μετά αφού τελείωσε η αγωγή και τα αποτελέσματα ήταν ουσιαστικά τα ίδια (δεν ήταν άσχημα απλά επιβάρυνε η κιρσοκήλη) μπήκε σε διαδικασία χειρουργείου για αφαίρεση κιρσοκηλων...εεε τώρα τι να σου πω? Ότι ήμουν ήδη έγκυος και δε το ξέραμε???ότι χειρουργημενος και πρώτη μέρα σπίτι έμαθα τυχαία ότι είμαι έγκυος??? Και μάλιστα πολύ έγκυος??! Ήταν η ώρα για να γίνει και μάλιστα ήταν και η καταλληλότερη ώρα να γίνει τότε,αφού είχε κάνει ο άντρας μου την επέμβαση! Γιατί αν το μάθαινε μια μέρα νωρίτερα δε θα έμπαινε σε διαδικασία και αν δεν το έκανε τότε δε θα μπορούσε να το κάνει ποτέ άλλοτε (μέχρι τα 30 γίνεται αυτή η επέμβαση) . Ήταν όλα κομμένα και ραμμένα στα μέτρα μας και έτσι γίνεται σε όλους! Μη σκας και μην απελπίζεσαι! Θα έρθει να στο πω ωμά, οπότε γουστάρει το ιδιο να έρθει!! Χαχαχαχα έχουμε παιδιά με προσωπικότητα σου λέω! 

Όσο για τις εξετάσεις πολύ σοφά έκανες και τις διεκδικησες..και εγώ είχα χάσει πολύ χρόνο άσκοπα..μέχρι να έρθει όμως κάτσε άνετα ,πιες τα ποτακια σου βγες τις βολτιτσες σου γιατί μετά ,να το πω κομψά,όλα αυτά θα είναι για λίγο καιρό όνειρο θερινής νυκτός.. με αλλά όμορφα βέβαια αλλά όπως και να το κάνουμε,έτσι είναι..

Πωωωω πάλι ένα κατεβατο έγραψα ...🥴

Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για τον χρόνο που διέθεσες, να μου γράψεις και να με κάνεις να τα δω όλα αισιόδοξα και ότι όντως θα έρθει κάποια στιγμή, γιατί και εγώ η ίδια πιστεύω ότι θα έρθει αλλά ανυπομονώ και κάθε μήνα το θέλω όλο και πιο πολύ. Μάλλον οι σύντροφοι μας έχουν ακριβώς το ίδιο θέμα με την μόνη διαφορά ότι ο ανδρολογος εμάς είναι κατά του χειρουργείου! (Μας το έχει βγάλει από το μυαλό σαν επιλογή,  πιστεύει ότι θα έρθει χωρίς την επέμβαση,θεωρει οτι με την επεμβαση υπαρχουν πολλες περιπτωσεις  να μη δουμε βελτίωση)

Είναι ο πρώτος μήνας μετά το 6μηνο που είμαι στην πρώτη μέρα περιοδου και αντί να κλαίω όπως κάθε άλλη φορά χάρη σε όλες εσάς, λέω πάμε  πάλι από την αρχή και είμαι μέσα μου καλά! Κορίτσια ειλικρινά μέσα από την ψυχή μου σας ευχαριστώ όλες!! Εύχομαι μέχρι το τέλος της χρονιάς αυτής όλες να έχουμε δει αυτές τις 2 γραμμούλες!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η flowerv είπε:

Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για τον χρόνο που διέθεσες, να μου γράψεις και να με κάνεις να τα δω όλα αισιόδοξα και ότι όντως θα έρθει κάποια στιγμή, γιατί και εγώ η ίδια πιστεύω ότι θα έρθει αλλά ανυπομονώ και κάθε μήνα το θέλω όλο και πιο πολύ. Μάλλον οι σύντροφοι μας έχουν ακριβώς το ίδιο θέμα με την μόνη διαφορά ότι ο ανδρολογος εμάς είναι κατά του χειρουργείου! (Μας το έχει βγάλει από το μυαλό σαν επιλογή,  πιστεύει ότι θα έρθει χωρίς την επέμβαση,θεωρει οτι με την επεμβαση υπαρχουν πολλες περιπτωσεις  να μη δουμε βελτίωση)

Είναι ο πρώτος μήνας μετά το 6μηνο που είμαι στην πρώτη μέρα περιοδου και αντί να κλαίω όπως κάθε άλλη φορά χάρη σε όλες εσάς, λέω πάμε  πάλι από την αρχή και είμαι μέσα μου καλά! Κορίτσια ειλικρινά μέσα από την ψυχή μου σας ευχαριστώ όλες!! Εύχομαι μέχρι το τέλος της χρονιάς αυτής όλες να έχουμε δει αυτές τις 2 γραμμούλες!❤️❤️

Κορίτσι μου έχει δίκιο ο γιατρός. Αν ο σύζυγος είναι πάνω από 30 όχι απλά δεν θα δει διαφορά αλλά πιθανόν να χειροτερέψει η κατάσταση! Έτσι μας είπε και εμάς κ γιατρός μας! Οπότε κάνει λίγο ακόμα υπομονή και θα γίνει το θαύμα!! Με καλή παρέα περνάει ο χρόνος πιο γρήγορα και εμείς εδώ είμαστε να λέμε καμία χαζομάρα και τις ανησυχίες μας !! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2023 at 4:14 ΜΜ, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...συγγνώμη που αλλάζω λίγο το θέμα αλλά θέλω την συμβουλή σας οπωσδήποτε...Είχα μια παλινδρομη τον Ιούνιο και από τότε ξεκινήσαμε κάποιες εξετάσεις (καρυότυπο εμβρύου,καρυότυπο ζεύγους,θρομβοφιλια)..οι καρυότυπος ήταν όλοι καθαροί, στην θρομβοφιλια κάναμε εξέταση 3 παραγόντων και βρέθηκα ετεροζυγωτης στο γονίδιο MTHFR..ο γυναικολόγος μου με κάλεσε σήμερα και μου ζητάει να κάνω διαγνωστική υστεροσκοπηση και να επισκεφθώ ειδική αιματολογο σε διαταραχές πήξης και έλεγχος με άλλους παράγοντες για επίκτητη θρομβοφιλια.

θεωρείται ότι πρέπει να γίνουν όλα αυτά με μια πρώτη αποβολή??έχω αρχίσει και φοβάμαι!!

Γειά σου κορίτσι! Δεν ξέρω τι είναι αυτό με το γονίδιο, αλλά δεν σου εξήγησε γιατί τα θέλει όλα αυτά;

Πάντως για θρομβοφιλια, κατά τη γνώμη μου, καλό είναι να κάνεις το πλήρες πακέτο και να τα δει αιματολογος τα αποτελέσματα. Αν έχεις θρομβοφιλια είναι πολύ πιθανόν και η επόμενη εγκυμοσύνη σου να καταλήξει σε αποβολή 😕 Γενικά είναι μια σημαντική εξέταση.

Πόσο καιρό προσπαθείτε και σου πρότεινε υστεροσκοπηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αυτός είναι και γουρλης αν θυμάμαι καλά γιατί μετά την υστεροσκοπιση έμεινες κατευθείαν 🥰🥰 

Το καλό είναι ότι θα είσαι μια μέρα πριν την ωορρηξία και θα δει το αυγό αν είναι καλής ποιότητας!!!

Ναιιι αυτοοοςςς!  Ελπίζω να είναι και πάλι!! Επίτηδες έκλεισα εκείνη τη μέρα μπας και βγαλω άκρη αν κάνω καλή ωορηξια τελικά...ελπίζω να την βρούμε και να είναι και καλή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/9/2023 at 1:54 ΜΜ, ο/η cintelina είπε:

 Καλημέρα σας κορίτσια. Διαβάζω αρκετο καιρό το φόρουμ. Είμαι στο 2ο μηνα προσπαθειων με το συντροφο. Ευχομαι σε όλες μας τα καλύτερα. Καλη μας επιτυχια!!!

Καλή επιτυχία κορίτσι! Εύχομαι να σας έρθει εύκολα και γρήγορα το σπορακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου έχει δίκιο ο γιατρός. Αν ο σύζυγος είναι πάνω από 30 όχι απλά δεν θα δει διαφορά αλλά πιθανόν να χειροτερέψει η κατάσταση! Έτσι μας είπε και εμάς κ γιατρός μας! Οπότε κάνει λίγο ακόμα υπομονή και θα γίνει το θαύμα!! Με καλή παρέα περνάει ο χρόνος πιο γρήγορα και εμείς εδώ είμαστε να λέμε καμία χαζομάρα και τις ανησυχίες μας !! 🥰

Είναι 27 αλλά είναι της ίδιας άποψης! Μας είπε ότι τα χρήματα είναι αρκετά για την επέμβαση και περιττά αφού δεν υπάρχει σίγουρη επιτυχία! Η αλήθεια είναι ότι δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη και παίρνουμε θάρρος από τις επιτυχίες γύρω μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Σ'ευχαριστώ τόσο πολύ για τον χρόνο που διέθεσες, να μου γράψεις και να με κάνεις να τα δω όλα αισιόδοξα και ότι όντως θα έρθει κάποια στιγμή, γιατί και εγώ η ίδια πιστεύω ότι θα έρθει αλλά ανυπομονώ και κάθε μήνα το θέλω όλο και πιο πολύ. Μάλλον οι σύντροφοι μας έχουν ακριβώς το ίδιο θέμα με την μόνη διαφορά ότι ο ανδρολογος εμάς είναι κατά του χειρουργείου! (Μας το έχει βγάλει από το μυαλό σαν επιλογή,  πιστεύει ότι θα έρθει χωρίς την επέμβαση,θεωρει οτι με την επεμβαση υπαρχουν πολλες περιπτωσεις  να μη δουμε βελτίωση)

Είναι ο πρώτος μήνας μετά το 6μηνο που είμαι στην πρώτη μέρα περιοδου και αντί να κλαίω όπως κάθε άλλη φορά χάρη σε όλες εσάς, λέω πάμε  πάλι από την αρχή και είμαι μέσα μου καλά! Κορίτσια ειλικρινά μέσα από την ψυχή μου σας ευχαριστώ όλες!! Εύχομαι μέχρι το τέλος της χρονιάς αυτής όλες να έχουμε δει αυτές τις 2 γραμμούλες!❤️❤️

Λοιπόν όπως πολύ σωστά είπε η @annitakiannaαν ο σύζυγος είναι άνω των 30 δεν υπάρχει λόγος να μπει στη διαδικασία επέμβασης για κανένα λόγο. Εμένα ο άντρας μου ήταν ακριβώς 30 παρά κάτι μήνες και είπαμε οκ ας το κάνουμε. Μας είχε πει όμως εξ αρχής ότι υπάρχουν 3 πιθανότητες. Να καλυτερέψει το σπέρμα, να παραμείνει ίδιο ή να γίνει χειρότερα! Συγγενής του άντρα μου που έκανε στην ίδια ηλικία την επέμβαση είχε πολύ χειρότερα αποτελέσματα έπειτα. Εμάς επειδή το πρόβλημα ήταν και στους δύο όρχεις και επειδή ήταν έντονο αποφασίσαμε να την κάνουμε και για το σπέρμα αλλά κυρίως για το μετέπειτα γιατί υπήρχαν πολλές πιθανότητες αργότερα να έχει αλλά προβλήματα . Ο αντρας μου από τότε που έκανε την επέμβαση δεν ελεγξς ποτέ τι τελικά έκανε η εγχείρηση (αφου εγώ ήμουν ήδη έγκυος)..παρά μόνο φέτος που μπήκαμε σε διαδικασία να αποκτήσουμε και άλλο παιδί . Στον ειδικό που πήγαμε λοιπόν μας είπε ότι το σπέρμα είναι πάρα πολύ καλό ,κάναμε όσες εξειδικευμένες εξετάσεις έπρεπε να γίνουν και όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Λοιπόν όπως πολύ σωστά είπε η @annitakiannaαν ο σύζυγος είναι άνω των 30 δεν υπάρχει λόγος να μπει στη διαδικασία επέμβασης για κανένα λόγο. Εμένα ο άντρας μου ήταν ακριβώς 30 παρά κάτι μήνες και είπαμε οκ ας το κάνουμε. Μας είχε πει όμως εξ αρχής ότι υπάρχουν 3 πιθανότητες. Να καλυτερέψει το σπέρμα, να παραμείνει ίδιο ή να γίνει χειρότερα! Συγγενής του άντρα μου που έκανε στην ίδια ηλικία την επέμβαση είχε πολύ χειρότερα αποτελέσματα έπειτα. Εμάς επειδή το πρόβλημα ήταν και στους δύο όρχεις και επειδή ήταν έντονο αποφασίσαμε να την κάνουμε και για το σπέρμα αλλά κυρίως για το μετέπειτα γιατί υπήρχαν πολλές πιθανότητες αργότερα να έχει αλλά προβλήματα . Ο αντρας μου από τότε που έκανε την επέμβαση δεν ελεγξς ποτέ τι τελικά έκανε η εγχείρηση (αφου εγώ ήμουν ήδη έγκυος)..παρά μόνο φέτος που μπήκαμε σε διαδικασία να αποκτήσουμε και άλλο παιδί . Στον ειδικό που πήγαμε λοιπόν μας είπε ότι το σπέρμα είναι πάρα πολύ καλό ,κάναμε όσες εξειδικευμένες εξετάσεις έπρεπε να γίνουν και όλα καλά!

Κατάλαβα άρα σε εσάς, ευτυχώς η επέμβαση είχε τη θετική εκδοχή της  μιας και το σπερμα ειναι πλεον καλο ! Εμάς είναι μόνο από τον αριστερό όρχι ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Είναι 27 αλλά είναι της ίδιας άποψης! Μας είπε ότι τα χρήματα είναι αρκετά για την επέμβαση και περιττά αφού δεν υπάρχει σίγουρη επιτυχία! Η αλήθεια είναι ότι δίνουμε κουράγιο η μία στην άλλη και παίρνουμε θάρρος από τις επιτυχίες γύρω μας ❤️

Αν το πρόβλημα δεν είναι "μεγάλο" και με το σπέρμα αυτό μπορεί να μείνεις έγκυος τότε όντως δεν βρίσκω τον λόγο να γίνει η εγχείρηση και να μπείτε σε περιττά έξοδα. Απλα ίσως πάρει λίγο παραπάνω χρόνο για να  μείνεις έγκυος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Αν το πρόβλημα δεν είναι "μεγάλο" και με το σπέρμα αυτό μπορεί να μείνεις έγκυος τότε όντως δεν βρίσκω τον λόγο να γίνει η εγχείρηση και να μπείτε σε περιττά έξοδα. Απλα ίσως πάρει λίγο παραπάνω χρόνο για να  μείνεις έγκυος!! 

Και ο ανδρολογος και η γυναικολόγος μας είπαν δεν είναι χάλια αλλά δεν ειναι και καλό! Θέλει λίγο να το βοηθήσουμε! Πάμε να ξεκινήσουμε με βιταμίνες και μετά βλέπουμε πως θα συνεχίσουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna τι κανεις;;  πηρατε τα αποτελεσματα του αντρα σου;; ελπιζω ν μην το εχεις γραψει παραπανω κ δν το διαβασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι πιστεύω αν είχες θα το ήξερες το βλέπουν από τον υπέρηχο οι γιατροί αν έχεις Πολυκυστηκες.. λένε οι Πολυκυστηκες έχουν τέτοια σκαμπανεβάσματα στα τεστ ωορρηξιας για αυτό σε ρώτησα 

δεν πιστεύω ότι έγινε,  όποτε συνέχισε κανονικά τα τεστ και προσπάθησε να τα να κανείς την ίδια ωρα άντε μια ωρα πάνω μια ωρα κάτω 😘

Μακάρι κορίτσι μου 🙏 ναι θα την κάνω την ίδια ώρα κάθε μέρα μήπως εκεί λίγο ήταν λάθος τα τεστ!! Θα την βρω την ωορηξια που θα πάει 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

@Elk συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη! Με το καλό να έρθει και το δεύτερο παιδάκι σας! Το πρώτο πόσο είναι τώρα;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου

πριν λιγες μερες έγινε 12 μηνών σβήσαμε το πρώτο μας κεράκι 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η cat12 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου 🙏 ναι θα την κάνω την ίδια ώρα κάθε μέρα μήπως εκεί λίγο ήταν λάθος τα τεστ!! Θα την βρω την ωορηξια που θα πάει 😁😁😁

Θα την βρεις κορίτσι μου συνήθως ποτε κανείς ; Εγω πχ κανω αργα 19 -20 μέρα του κύκλου μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Θα την βρεις κορίτσι μου συνήθως ποτε κανείς ; Εγω πχ κανω αργα 19 -20 μέρα του κύκλου μου 

Τον προηγούμενο μήνα μου ήταν κοντά 17η μέρα το θετικό... Μπορεί πάλι κ εμένα να είναι τότε... Πιο πριν είχα κ 10ημερα... Καταλαβαίνεις τα χάνω κ εγώ έχουν μια εβδομάδα διάφορα μερικές φορές οι κύκλοι μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@annitakianna τι κανεις;;  πηρατε τα αποτελεσματα του αντρα σου;; ελπιζω ν μην το εχεις γραψει παραπανω κ δν το διαβασα...

Κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Όχι δεν τα πήραμε ακόμα ενώ μου είπαν ότι βαριά Τρίτη απόγευμα θα τα έχω! Και κάθομαι με το ε μαιλ ανοιχτό και κάνω συνέχεια ανανέωση όλη μέρα!! Πολυ άγχος! Ξέρω ότι δεν θα είναι καλά τα αποτελέσματα αλλά ελπίζω απλά να είναι κάτι που να βελτιώνεται 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Όχι δεν τα πήραμε ακόμα ενώ μου είπαν ότι βαριά Τρίτη απόγευμα θα τα έχω! Και κάθομαι με το ε μαιλ ανοιχτό και κάνω συνέχεια ανανέωση όλη μέρα!! Πολυ άγχος! Ξέρω ότι δεν θα είναι καλά τα αποτελέσματα αλλά ελπίζω απλά να είναι κάτι που να βελτιώνεται 🤞🤞🤞

Ωχ αυτήν η αναμονή είναι δύσκολη όταν περιμένεις αποτελέσματα εύχομαι να είναι καλά 🙏  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου

πριν λιγες μερες έγινε 12 μηνών σβήσαμε το πρώτο μας κεράκι 😊

Οοο να σας ζήσει! Επειδή σκέφτομαι κι εγώ κάπου εκεί να βάλω μπροστά για το δεύτερο, περιμένω συχνά νέα σου να μας λες αν την παλεύεις με την εγκυμοσύνη και το μωρό 😅 Γιατί 12 μηνών μωρό είναι ακόμα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa εγώ δεν βλέπω γραμμή σε κανένα τέστ 😕 Αλλά αυτά που κάνεις είναι τα hometest? Γιατί αυτά δεν είναι πρώιμης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 😁

Σήμερα διακρίνεται κάτι;;;;

IMG20230905080744.jpg

IMG20230905080757.jpg

@marinamanoulitsa μου, έκανα μια επεξεργασια στην φώτο. Η αλήθεια είναι ότι ναι διακρίνεται μια γραμμή! Δε μπορώ να καταλάβω όμως αν είναι η γραμμή ελέγχου δλδ το αυλάκι αυτό που θα έπρεπε κανονικά να χρωματιστεί . Σε πολλά τεστ δικά μου την πατπυσα ακριβώς έτσι. Επειδή έχω μάθει να διακρίνω τέτοια πράγματα,έβλεπα ξεκάθαρα το "αυλάκι" αλλά ήταν το αυλάκι χωρίς να είναι χρωματισμένο. Εύχομαι αύριο να φανεί χρωματισμένη όμως!!!

Screenshot_2023-09-05-20-46-51-798-edit_kada.negativeimage.InvertImage.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Οοο να σας ζήσει! Επειδή σκέφτομαι κι εγώ κάπου εκεί να βάλω μπροστά για το δεύτερο, περιμένω συχνά νέα σου να μας λες αν την παλεύεις με την εγκυμοσύνη και το μωρό 😅 Γιατί 12 μηνών μωρό είναι ακόμα 😄

Εεε ναι είναι και λίγο ζωηρή όλη μέρα τρέχω από πίσω της μπουσουλάει γυρίζουμε ολο το σπίτι 

Ευτυχώς έχει έρθει η μαμα μου εδω περιμενει  να παρω τα αποτελέσματα τα αυριανά να πάω και γιατρό και αν είναι όλα καλά να φύγει και αν την χρειαστώ να ξανά έρθει πάλι 

Για την ώρα αυτό που με ζορίζει είναι ότι πρέπει να την παίρνω αγκαλιά αρκετά συχνα ειδικά το μεσημέρι που πρέπει να την κοιμησω με κούνημα στα χερια αλλά και ο θηλασμός που δεν έχει κοπεί ακόμα 

θα τα λέμε και εδώ ελπίζω να μπορω να τα βγάλω πέρα γιατί ποσο να κάτσει και η μαμα στο σπίτι μου 

Στο εύχομαι κορίτσι μου όταν αρχίσεις προσπάθειες για το δεύτερο να έρθει το σπορακι σας γρήγορα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...