Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ένας γλυκός Σεπτέμβρης έρχεται ξανά και εύχομαι μέσα στις κοιλίτσες μας μωράκια τσουπωτά 🍼🤰💕 🧿


Elk

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια να κανω μια (χαζη) ερωτηση. Μια κοπελα στο γραφειο πανω στη συζητηση μου ειπε πως συμφωνα με τη δικη της εμπειρια ,οταν προσπαθουσαν για μωρακι εκεινο το μηνα που ηρθε , ειχε παρει απο τη 2η μερα μετα την ωορρηξια της προγεστερονη . 😕  (?) Εντωμεταξυ εγω ειμαι με filicine το πρωι kai lamberts πολυβιταμινες το μεσημερι .Και λεω τι ειναι αυτο ? να παρω κ αυτο 😛 ? Πηρα  το γιατρο μου τηλεφωνο.Το σηκωσε η μαια η οποια μου ειπε πως δεν χρειαζεται τιποτα περισσοτερο απο το filicine και να ειμαι χαλαρη .Αυτο ειναι το καλυτερο φαρμακο. Πω Πω με αγχωσε χειροτερα :P Ειναι αυτο το συναισθημα που λες θα κανω οτι χρειαστει και σκεφτεσαι να παρω και το ενα να παρω και το αλλο.....

Κορίτσι μου αν ήταν απαραίτητες οι βιταμίνες για να μείνεις έγκυος τότε το ανθρώπινο είδος δεν θα είχε φτάσει στο 2023!! Όσα πιο πολλά ακούς και διαβάζεις τόσο πιο πολύ θα αγχώνεσαι και θα λες μήπως αυτό είναι καλύτερο η μήπως το άλλο!! Δεν χρειαζόμαστε όλοι βιταμίνες! Εσύ θα ακούς τον γιατρό σου και όχι άγχος!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για την ανταποκριση. Θα περιμενουμε να περασουν οι μερε ς  και βλεπουμε λοιπον 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Μετά από πολύ καιρό σας ξαναγράφω γιατί πέρασα πάρα πολύ δύσκολα με διάφορα θέματα (εκτός της σύλληψης). Σήμερα πήγα στον γιατρό και πλέον κλείσαμε 1 χρόνο αποτυχημένων προσπαθειών. Μόλις μου έχει τελειώσει η περίοδος και μου είπε μόλις μου ξαναέρθει θα κάνω ορμονολογικές εξετάσεις και σαλπιγγοραφία. 

Για τα καφέ πριν την περίοδο (γιατί επέμεινα να μου πει εάν είναι φυσιολογικό) μου είπε ότι υπάρχει μία περίπτωση να είναι από θέμα ορμονών, δηλ. να έχω χαμηλή προγεστερόνη. 

Αυτά από εμένα, οπότε περιμένω 20 μέρες περίπου να μου ξαναέρθει για να ξεκινήσω το ψάξιμο.

Η ψυχολογία μου 💩 💩💩💩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mary_piggy είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μετά από πολύ καιρό σας ξαναγράφω γιατί πέρασα πάρα πολύ δύσκολα με διάφορα θέματα (εκτός της σύλληψης). Σήμερα πήγα στον γιατρό και πλέον κλείσαμε 1 χρόνο αποτυχημένων προσπαθειών. Μόλις μου έχει τελειώσει η περίοδος και μου είπε μόλις μου ξαναέρθει θα κάνω ορμονολογικές εξετάσεις και σαλπιγγοραφία. 

Για τα καφέ πριν την περίοδο (γιατί επέμεινα να μου πει εάν είναι φυσιολογικό) μου είπε ότι υπάρχει μία περίπτωση να είναι από θέμα ορμονών, δηλ. να έχω χαμηλή προγεστερόνη. 

Αυτά από εμένα, οπότε περιμένω 20 μέρες περίπου να μου ξαναέρθει για να ξεκινήσω το ψάξιμο.

Η ψυχολογία μου 💩 💩💩💩

Ειναι λογικο να πεφτεις ψυχολογικα . Παρολα αυτα σκεψου πως οτι ειναι θα το βρειτε και θα το αντιμετωπισετε ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Επίσης τον ρώτησα και για τις βιταμίνες, ότι έκλεισα 3 μήνες που τις παίρνω και μου είπε τελείωσε το κουτί και σταμάτα τες. Σας το γράφω γιατί σας είχα πει ότι θα σας ενημερώσω όταν τον ρωτήσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annie! είπε:

Κιρσοκήλη που επηρεάζει το σπέρμα (πότε είναι καλό πότε είναι μέτριο) και απ ότι φάνηκε εκ του συνόλου της εξωσωματικής, παρότι μου έδωσε κύηση με την πρώτη και 2 υπέροχα αστεράκια, κακής ποιότητας ωάρια. Οπότε με μια ολοκληρωμένη μόνο επαφή στις γόνιμες μέρες και μετά από ένα χρόνο σχεδόν ελεύθερων επαφών το θεωρώ αδύνατο. Ούτως ή άλλως είπαμε πως πάλι για εξωσωματική θα πάμε και περιμένω να περάσω επιτροπή για τα φάρμακα.

Εγώ κορίτσι μου να σε ρωτήσω πήγατε για εξωσωματική μόνο για την κιρσοκήλη η υπήρχαν και άλλα θέματακια? Και ήταν πολύ κακό το σπερμα ??

Έχουμε ακριβώς το ίδιο θέμα κιρσοκήλη και προσπαθούμε φυσιολογικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Μπήκα τρέχοντας να σας πω πως μόλις μου ήρθε (μετά από φοβερό πονοκέφαλο) και πλέον ησύχασα. Πάμε για τον επόμενο κύκλο 💪💪 .σας φιλώ πάω για δουλειά 🥰❤️

Τι να κάνουμε...πάμε πάλι για τον επόμενο κύκλο.... φιλιά 💓💓🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά δεν έχω καλά νέα δεν άκουσα καρδιά φαινόταν να χτυπάει αλλά δεν είχαμε ήχο που πάει να πει δεν μεγάλωσε είναι μικρό…  θα πάω Δευτέρα να το ξανά δούμε μήπως αλλάξει κάτι και μετά να το αφαιρέσουμε 

δεν το περίμενα είναι η αλήθεια αλλά δεν πειράζει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τελικά δεν έχω καλά νέα δεν άκουσα καρδιά φαινόταν να χτυπάει αλλά δεν είχαμε ήχο που πάει να πει δεν μεγάλωσε είναι μικρό…  θα πάω Δευτέρα να το ξανά δούμε μήπως αλλάξει κάτι και μετά να το αφαιρέσουμε 

δεν το περίμενα είναι η αλήθεια αλλά δεν πειράζει.. 

δηλ αποκλείεται να αναπτυχθεί στην πορεία κ να έχει καλή εξέλιξη, στο απέκλεισε;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τελικά δεν έχω καλά νέα δεν άκουσα καρδιά φαινόταν να χτυπάει αλλά δεν είχαμε ήχο που πάει να πει δεν μεγάλωσε είναι μικρό…  θα πάω Δευτέρα να το ξανά δούμε μήπως αλλάξει κάτι και μετά να το αφαιρέσουμε 

δεν το περίμενα είναι η αλήθεια αλλά δεν πειράζει.. 

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ!!  Τι σου είπε ο γιατρός ακριβώς? Ότι δεν υπάρχει καμία ελπίδα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mary_piggy είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μετά από πολύ καιρό σας ξαναγράφω γιατί πέρασα πάρα πολύ δύσκολα με διάφορα θέματα (εκτός της σύλληψης). Σήμερα πήγα στον γιατρό και πλέον κλείσαμε 1 χρόνο αποτυχημένων προσπαθειών. Μόλις μου έχει τελειώσει η περίοδος και μου είπε μόλις μου ξαναέρθει θα κάνω ορμονολογικές εξετάσεις και σαλπιγγοραφία. 

Για τα καφέ πριν την περίοδο (γιατί επέμεινα να μου πει εάν είναι φυσιολογικό) μου είπε ότι υπάρχει μία περίπτωση να είναι από θέμα ορμονών, δηλ. να έχω χαμηλή προγεστερόνη. 

Αυτά από εμένα, οπότε περιμένω 20 μέρες περίπου να μου ξαναέρθει για να ξεκινήσω το ψάξιμο.

Η ψυχολογία μου 💩 💩💩💩

Κορίτσι μου δεν είχες κάνει ορμονολογικες?? Πρώτη φορά τώρα θα κάνεις? Καταλαβαίνω ότι είσαι πεσμένη τώρα αλλά σκέψου ότι ξεκινάς να το ψάχνεις οπότε σύντομα θα βρεθεί και το πρόβλημα (αν υπάρχει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η flowerv είπε:

Εγώ κορίτσι μου να σε ρωτήσω πήγατε για εξωσωματική μόνο για την κιρσοκήλη η υπήρχαν και άλλα θέματακια? Και ήταν πολύ κακό το σπερμα ??

Έχουμε ακριβώς το ίδιο θέμα κιρσοκήλη και προσπαθούμε φυσιολογικά! 

Την κιρσοκήλη τη βρήκε περυσι που άλλαξε ουρολόγο. Κ του είπε πως πλεον λογω ηλικιας (38 τότε) και να κάνει επέμβαση δε θα αλλάξει κάτι και του έδωσε βιταμίνες οι οποίες βοήθησαν πολυ!! Εξωσωματική κάναμε πριν 3,5 χρόνια γιατί προσπαθούσαμε 1.5 χρόνο φυσιολογικά και δεν ερχόταν. Με το σπέρμα σε μέτρια προ κακή κατάσταση πάντα. Σε αριθμό σπερματοζωαρίων δεν είχε ποτέ θέμα, η κινητικότητα ήταν το πρόβλημα του και οι φυσιολογικές μορφές. Εκ του αποτελέσματος της εξωσωματικής όπως σου είπα ο γιατρός μου θεωρεί πως έχω κακής ποιότητας ωάρια, καθώς στα 30 μου και με πολλά ωάρια στη διέγερση κατέληξε να πάρει μόνο 7 εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 4 κ προχώρησαν τα 2. 2 όμως μα τι 2..... Τα αστεράκια μου τα όμορφα!! Τα μικρά μου θαυματάκια.

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τελικά δεν έχω καλά νέα δεν άκουσα καρδιά φαινόταν να χτυπάει αλλά δεν είχαμε ήχο που πάει να πει δεν μεγάλωσε είναι μικρό…  θα πάω Δευτέρα να το ξανά δούμε μήπως αλλάξει κάτι και μετά να το αφαιρέσουμε 

δεν το περίμενα είναι η αλήθεια αλλά δεν πειράζει.. 

Μεγάλωσε το έμβρυο κορίτσι μου; πόσο εβδομάδων είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τελικά δεν έχω καλά νέα δεν άκουσα καρδιά φαινόταν να χτυπάει αλλά δεν είχαμε ήχο που πάει να πει δεν μεγάλωσε είναι μικρό…  θα πάω Δευτέρα να το ξανά δούμε μήπως αλλάξει κάτι και μετά να το αφαιρέσουμε 

δεν το περίμενα είναι η αλήθεια αλλά δεν πειράζει.. 

Γλυκιά μου μην απογοητευεσαι,μια φίλη μου που έχει μεγαλύτερο κύκλο φτάνει μέχρι και 34 ημέρες,όταν ητανε έγκυος είχανε δει καρδούλα που είχε σχηματιστεί και χτυπούσε κιολας αλλά δεν είχε ήχο και αυτή.και της είπε ο γιατρός της να πάει σε μια εβδομάδα και τελικά άκουσε και όλα καλά.γεννησε το μωρακι της.εσυ τι κύκλο έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τελικά δεν έχω καλά νέα δεν άκουσα καρδιά φαινόταν να χτυπάει αλλά δεν είχαμε ήχο που πάει να πει δεν μεγάλωσε είναι μικρό…  θα πάω Δευτέρα να το ξανά δούμε μήπως αλλάξει κάτι και μετά να το αφαιρέσουμε 

δεν το περίμενα είναι η αλήθεια αλλά δεν πειράζει.. 

Κορίτσι Μ♥️♥️ έχε πίστη και να προσεύχεσαι, πολλές περιπτώσεις τέτοιες στο τέλος πήγαν όλα καλά! Ξέρω πολύ καλά την στεναχώρια π νιώθεις και την απογοήτευση πίστεψε με. Όμως αφού φαινόταν να χτυπάει ίσως την επόμενη φορά να την ακούσετε κιόλας 🙏🏻 στο εύχομαι να πάνε όλα τέλεια!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τελικά δεν έχω καλά νέα δεν άκουσα καρδιά φαινόταν να χτυπάει αλλά δεν είχαμε ήχο που πάει να πει δεν μεγάλωσε είναι μικρό…  θα πάω Δευτέρα να το ξανά δούμε μήπως αλλάξει κάτι και μετά να το αφαιρέσουμε 

δεν το περίμενα είναι η αλήθεια αλλά δεν πειράζει.. 

😥Kοριτσι μου :( :(  Εχε πιστη πως τη Δευτερα θα ακουσετε καρδουλα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Την κιρσοκήλη τη βρήκε περυσι που άλλαξε ουρολόγο. Κ του είπε πως πλεον λογω ηλικιας (38 τότε) και να κάνει επέμβαση δε θα αλλάξει κάτι και του έδωσε βιταμίνες οι οποίες βοήθησαν πολυ!! Εξωσωματική κάναμε πριν 3,5 χρόνια γιατί προσπαθούσαμε 1.5 χρόνο φυσιολογικά και δεν ερχόταν. Με το σπέρμα σε μέτρια προ κακή κατάσταση πάντα. Σε αριθμό σπερματοζωαρίων δεν είχε ποτέ θέμα, η κινητικότητα ήταν το πρόβλημα του και οι φυσιολογικές μορφές. Εκ του αποτελέσματος της εξωσωματικής όπως σου είπα ο γιατρός μου θεωρεί πως έχω κακής ποιότητας ωάρια, καθώς στα 30 μου και με πολλά ωάρια στη διέγερση κατέληξε να πάρει μόνο 7 εκ των οποίων γονιμοποιήθηκαν τα 4 κ προχώρησαν τα 2. 2 όμως μα τι 2..... Τα αστεράκια μου τα όμορφα!! Τα μικρά μου θαυματάκια.

Μεγάλωσε το έμβρυο κορίτσι μου; πόσο εβδομάδων είσαι;

Αααα κατάλαβα κοπέλα μου, εμείς είμαστε 27 μόλις τελείωσε ο συζηγος την 3μηνη θεραπεια και αυριο θα κανει σπερμοδιαγραμμα τρέφω ακομα ελπιδες μήπως έρθει φυσιολογικά 🙏 τι να λέμε αφού κρατάς δύο παιδάκια στην αγκαλιά σου τα θαυματάκια σου είσαι ευτυχής! Να σου ζήσουν γερά να είναι ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο γιατρός που είπε είναι 50-50 οι πιθανότητες αλλά εντάξει το νιωθω ότι δεν θα προχωρήσει κορίτσια τα συμπτώματα μου ήταν ήπια καμία σχέση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη  πιο πολύ για τον αντρα που στεναχωρέθηκα 

Μου είπε να παρω και ένα χάπι utrogestan αλλά του ειπα δεν θα το παρω.. δεν θα επιβαρύνω το μωρο μου που θηλάζει με χάπια 

Είναι μικρό κορίτσια του ειπα ποτε πιστεύω πως έγινε η σύλληψη με βάση τα τεστ και μου είπε είναι μικρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τελικά δεν έχω καλά νέα δεν άκουσα καρδιά φαινόταν να χτυπάει αλλά δεν είχαμε ήχο που πάει να πει δεν μεγάλωσε είναι μικρό…  θα πάω Δευτέρα να το ξανά δούμε μήπως αλλάξει κάτι και μετά να το αφαιρέσουμε 

δεν το περίμενα είναι η αλήθεια αλλά δεν πειράζει.. 

Τώρα μπήκα να δω αν μας είχε στείλει! Σου απέκλεισε ο γιατρός να αλλάξει στην πορεία εφόσον φαινόταν να χτυπάει;😕 ίσως θέλει λίγο χρόνο παραπάνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ο γιατρός που είπε είναι 50-50 οι πιθανότητες αλλά εντάξει το νιωθω ότι δεν θα προχωρήσει κορίτσια τα συμπτώματα μου ήταν ήπια καμία σχέση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη  πιο πολύ για τον αντρα που στεναχωρέθηκα 

Μου είπε να παρω και ένα χάπι utrogestan αλλά του ειπα δεν θα το παρω.. δεν θα επιβαρύνω το μωρο μου που θηλάζει με χάπια 

Είναι μικρό κορίτσια του ειπα ποτε πιστεύω πως έγινε η σύλληψη με βάση τα τεστ και μου είπε είναι μικρό 

Τώρα το είδα αυτό το μνμ! Τι να πω δεν ξέρω, πήγαινε τη Δευτέρα και ότι σου πει😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ο γιατρός που είπε είναι 50-50 οι πιθανότητες αλλά εντάξει το νιωθω ότι δεν θα προχωρήσει κορίτσια τα συμπτώματα μου ήταν ήπια καμία σχέση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη  πιο πολύ για τον αντρα που στεναχωρέθηκα 

Μου είπε να παρω και ένα χάπι utrogestan αλλά του ειπα δεν θα το παρω.. δεν θα επιβαρύνω το μωρο μου που θηλάζει με χάπια 

Είναι μικρό κορίτσια του ειπα ποτε πιστεύω πως έγινε η σύλληψη με βάση τα τεστ και μου είπε είναι μικρό 

Κορίτσι μου σου είπε πόσων εβδομαδων βγαίνει βάσει κεφαλουριαιου μήκους; Θύμησε μου, την προηγούμενη φορά είχατε ακούσει καρδούλα; Αν η προγεστερόνη δεν επηρεάζει κάπου το παιδάκι σου και το θηλασμό, μήπως να ξανασκεφτείς να την πάρεις, να βοηθήσεις το έμβρυο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια τελικά δεν έχω καλά νέα δεν άκουσα καρδιά φαινόταν να χτυπάει αλλά δεν είχαμε ήχο που πάει να πει δεν μεγάλωσε είναι μικρό…  θα πάω Δευτέρα να το ξανά δούμε μήπως αλλάξει κάτι και μετά να το αφαιρέσουμε 

δεν το περίμενα είναι η αλήθεια αλλά δεν πειράζει.. 

Τι λες ρε κορίτσι μου;;;;δεν το περίμενα με τίποτα!!!γιατί γιατί όλο και πιο συχνά τι υπάρχουν οι παλινδρόμες κυήσεις;;;; συνεχώς ακούω...τι έχει γίνει;;;;;;ήμουν σίγουρη ότι όλα θα είναι καλά..😔😔😔😔 λυπάμαι πάρα πολύ....έχω χάσει δύο έμβρυακια και ξέρω ...εύχομαι να ακούσετε τη Δευτέρα κανονικά καρδιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια εκδοχή που πιστεύω πως έχει συμβεί είναι ότι η προλακτινη μου επειδή θηλάζω εμποδιζει την ανάπτυξη του εμβρύου.. μου το είπε και εκεινος στο πρώτο ραντεβού που βρεθηκαμε ότι μέχρι να ακούσουμε καρδιά η προλακτινη δεν βοηθάει το έμβρυο  

Το πρόβλημα είναι τώρα τι θα κάνω από εδώ και πέρα… ο γιατρός μου είπε η θα περιμένω να το αποβάλει ο οργανισμός από μόνος του αλλά υπάρχει φόβος μην πάθω καμία μόλυνση ή να πάω Αθήνα Ιασώ να το αφαιρέσουμε και δεν ξέρω τι να κάνω τώρα περα από το θέμα χρημάτων που θέλει 700 ευρώ είναι ότι θα με ναρκωσουν πάλι και φοβαμαι λίγο την όλη διαδικασία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ο γιατρός που είπε είναι 50-50 οι πιθανότητες αλλά εντάξει το νιωθω ότι δεν θα προχωρήσει κορίτσια τα συμπτώματα μου ήταν ήπια καμία σχέση με την πρώτη μου εγκυμοσύνη  πιο πολύ για τον αντρα που στεναχωρέθηκα 

Μου είπε να παρω και ένα χάπι utrogestan αλλά του ειπα δεν θα το παρω.. δεν θα επιβαρύνω το μωρο μου που θηλάζει με χάπια 

Είναι μικρό κορίτσια του ειπα ποτε πιστεύω πως έγινε η σύλληψη με βάση τα τεστ και μου είπε είναι μικρό 

Όχι ρε κορίτσι μου γλυκό, μην προδικαζουμε τίποτα ακόμη! Η φύση ξέρει καλύτερα φυσικά αλλά εφόσον είναι ξεκάθαρο ότι η καρδιά πάλλεται σκέψου σοβαρά να πάρεις την προγεστερόνη. Βοήθησε το μέχρι τελευταία στιγμή,μπορεί να τα καταφέρει! Αν οι πιθανότητες ήταν λιγότερες σίγουρα και ο γιατρός δενθ; σου έδινε ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα.. τα συμπτώματα για μένα δε παίζουν κανένα ρόλο ειλικρινά. Δεν είχα σύμπτωματα στην εγκυμοσύνη μου και τώρα ο γιος μου είναι δόξα τον Θεό 5 χρόνων. Επίσης να ρωτήσω κάτι, σου είπε ο γιατρός ότι εφόσον θα πάρεις προγεστερόνη θα ήταν καλό να μη θηλάζεις? Υπάρχουν όντως αντενδείξεις στα utrogestan σε θηλάζουσες ή είναι κάτι που από μόνη σου φοβάσαι? Μη προδικάζεις μωρέ την κατάσταση όσο και αν λυπάσαι για την εξέλιξη αυτή τη στιγμή. Τίποτα δεν έχει χαθεί ακόμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Girly είπε:

Όχι ρε κορίτσι μου γλυκό, μην προδικαζουμε τίποτα ακόμη! Η φύση ξέρει καλύτερα φυσικά αλλά εφόσον είναι ξεκάθαρο ότι η καρδιά πάλλεται σκέψου σοβαρά να πάρεις την προγεστερόνη. Βοήθησε το μέχρι τελευταία στιγμή,μπορεί να τα καταφέρει! Αν οι πιθανότητες ήταν λιγότερες σίγουρα και ο γιατρός δενθ; σου έδινε ούτε προγεστερόνη ούτε τίποτα.. τα συμπτώματα για μένα δε παίζουν κανένα ρόλο ειλικρινά. Δεν είχα σύμπτωματα στην εγκυμοσύνη μου και τώρα ο γιος μου είναι δόξα τον Θεό 5 χρόνων. Επίσης να ρωτήσω κάτι, σου είπε ο γιατρός ότι εφόσον θα πάρεις προγεστερόνη θα ήταν καλό να μη θηλάζεις? Υπάρχουν όντως αντενδείξεις στα utrogestan σε θηλάζουσες ή είναι κάτι που από μόνη σου φοβάσαι? Μη προδικάζεις μωρέ την κατάσταση όσο και αν λυπάσαι για την εξέλιξη αυτή τη στιγμή. Τίποτα δεν έχει χαθεί ακόμη

Τώρα βρήκα και αυτό...https://www.mitrikosthilasmos.com/2012/02/lipsi-progesteronis-kai-thilasmos.html είναι από την σελίδα μητρικός θηλασμός.com λέει πως μπορείς να πάρεις προγεστερόνη σε μορφή κολπικού υποθετου και ότι δεν επειρεαζει την γαλουχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kokkinoskoufitsa είπε:

καλημέρα κορίτσια!!! Εμένα πλησιάζει η ωορρηξία, άρχισαν τα συμπτώματα, αλλά δυστυχώς αυτό το μήνα οι μόνες πιθανότητες που έχω είναι αν μου το φέρει πελαργός! Χαχαχαχ δουλεύει συνεχώς εκτός ο δικός μου και λείπει ολόκληρες μέρες. Ίσως βρεθούμε σήμερα (11η μέρα) και κάπου 14η-15η. Με ωορρηξία τη 15-16 καλά είναι, αλλά άλλο κάθε μέρα και άλλο 1-2 με το ζόρι. Θα δείξει! Προς το παρόν ψάχνω αθλητικά, θα τρέχω 7 ώρες τη μέρα όσο λείπει μπας και φτάσουμε στο στόχο πιο γρήγορα 😅😅😅

καλε μην το λες... κι εμας με 1 μονο επαφην την 11η μερα ηρθε το σπορακι μας.. αλλο που δεν προχωρησε... μην εισαι απαισιοδοξη!!!😊

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!άντε Πέμπτη σήμερα .. κοντεύει το Σάββατο ☺️ να ξεκουραστούμε λίγο...αυτή η εβδομάδα πολύ τρέξιμο και ταλεπωρια είχε ...

@Elk περιμένουμε νέα σου σήμερα !!!!με το καλό να μας πεις τα ευχάριστα!!!υπομονή με τις αναγουλες και εσύ....είναι όμως θετικό σημάδι!!

@Κατερίνα!!! ωχ και εγώ είχα πολλές αναγουλες στην εγκυμοσύνη αλλά υπήρχαν πράγματα που έτρωγα όπως γλυκά και έτσι δεν έχανα κιλά...αλλά έπαιρνα 😜 είναι όμως πολύ καλό να τα έχεις όλα αυτά...γιατι συμπτώματα σημαίνει καλή εξέλιξη της κύησης....

@Girly από σήμερα ξεκινάει επίσημα η καθυστέρηση;;;;;;έτσι νομίζω Ε;;; δεν σου ήρθε Ε;;;;άντε ελπίζω να ήταν νωρίς και να μην έδειχναν τα τεστ....και η χοριακή!!

@singing in the rain αφού γράφεις σας είπαν με προφύλαξη να κάνετε μέχρι να φύγει το μικρόβιο...πως θα προσπαθήσετε;;;;εγώ λέω να μην κάνετε ελεύθερα μέχρι να φύγει το μικρόβιο γιατί η σιπροξιν που σου έδωσε είναι ισχυρή αντιβίωση και δεν κάνει σε κύηση να την παίρνεις...το θυμάμαι γιατί ούσα έγκυος δεν με άφηναν να την πάρω για ουρολοίμωξη... απαγορεύεται μου είχε πει ο γιατρός!!! περαστικά σας και υπομονή μόλις φύγει το μικρόβιο θα φτιάξει το σπέρμα!

 

εσυ μαρινα μου εχεις και 2 παιδια οποτε καταλαβαινουμε οτι τρεχεις σε δραστηριοτητες και τα σχετικα των παιδιων.. λιγο ακομη και εφτασε το σκ!!!

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimand είπε:

Κοριτσια να κανω μια (χαζη) ερωτηση. Μια κοπελα στο γραφειο πανω στη συζητηση μου ειπε πως συμφωνα με τη δικη της εμπειρια ,οταν προσπαθουσαν για μωρακι εκεινο το μηνα που ηρθε , ειχε παρει απο τη 2η μερα μετα την ωορρηξια της προγεστερονη . 😕  (?) Εντωμεταξυ εγω ειμαι με filicine το πρωι kai lamberts πολυβιταμινες το μεσημερι .Και λεω τι ειναι αυτο ? να παρω κ αυτο 😛 ? Πηρα  το γιατρο μου τηλεφωνο.Το σηκωσε η μαια η οποια μου ειπε πως δεν χρειαζεται τιποτα περισσοτερο απο το filicine και να ειμαι χαλαρη .Αυτο ειναι το καλυτερο φαρμακο. Πω Πω με αγχωσε χειροτερα :P Ειναι αυτο το συναισθημα που λες θα κανω οτι χρειαστει και σκεφτεσαι να παρω και το ενα να παρω και το αλλο.....

 

εμενα κοριτσι μου μου ειχε ζητησει ο γυναικολογος να κανω εξεταση προγεστερονης (αιματος) και ειδε οτι ηταν στα επιθυμητα επιπεδα οποτε δεν μου εδωσε στην ωρινικη φαση.. ωστοσο, οταν ειχα θετικη χοριακη με ξαναεβαλε να κανω εξεταση και μου εδωσε utrogestan πρωι-βραδυ για να "πιασει" καλυτερα το εμβρυο..

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Μπήκα τρέχοντας να σας πω πως μόλις μου ήρθε (μετά από φοβερό πονοκέφαλο) και πλέον ησύχασα. Πάμε για τον επόμενο κύκλο 💪💪 .σας φιλώ πάω για δουλειά 🥰❤️

παμε για τον οκτωβρη δυναμικα!!!🥰 ευχομαι ο οκτωβρης να ειναι ο μηνας σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...