Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λέτε να έχουμε ευχάριστα νέα;;


Riaki89

Recommended Posts

Γεια σας ❤️ θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας ως πιο έμπειρες! Είμαι 33 ετών και ξεκινήσαμε αυτό το μήνα τις προσπάθειες με τον σύντροφό μου για την απόκτηση μωρού... Για την ακρίβεια τελευταία περίοδο είχα 2 Αυγούστου (28-29 μέρες κύκλο) και είχαμε επαφή στις 18 (λόγω του ότι εργάζεται σε άλλη πόλη, είπαμε να προσπαθήσουμε έτσι έως ότου να μετακομίσω κι εγώ!) Ενώ γενικά δεν είμαι ενθουσιασμένη για να μην στεναχωρηθω μετά έχω από τις 19 Αυγούστου μέχρι χτες και ίσως και λίγο σήμερα πονακια κεντρικα στην κοιλιά μου εσωτερικα, συν ότι σήμερα είμαι ένα ράκος (ενώ δεν εργάζομαι) και έχω έντονη υπνηλία. Βρε λέτε να είμαστε τυχεροί με την πρώτη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Riaki89 είπε:

Γεια σας ❤️ θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας ως πιο έμπειρες! Είμαι 33 ετών και ξεκινήσαμε αυτό το μήνα τις προσπάθειες με τον σύντροφό μου για την απόκτηση μωρού... Για την ακρίβεια τελευταία περίοδο είχα 2 Αυγούστου (28-29 μέρες κύκλο) και είχαμε επαφή στις 18 (λόγω του ότι εργάζεται σε άλλη πόλη, είπαμε να προσπαθήσουμε έτσι έως ότου να μετακομίσω κι εγώ!) Ενώ γενικά δεν είμαι ενθουσιασμένη για να μην στεναχωρηθω μετά έχω από τις 19 Αυγούστου μέχρι χτες και ίσως και λίγο σήμερα πονακια κεντρικα στην κοιλιά μου εσωτερικα, συν ότι σήμερα είμαι ένα ράκος (ενώ δεν εργάζομαι) και έχω έντονη υπνηλία. Βρε λέτε να είμαστε τυχεροί με την πρώτη;

Δεν αποκλείεται και εγώ στον πρώτο μήνα έμεινα έγκυος στα παιδιά μου😁 με το καλοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Δεν αποκλείεται και εγώ στον πρώτο μήνα έμεινα έγκυος στα παιδιά μου😁 με το καλοοο

Ευχαριστούμε πολύ ❤️ μακάρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Riaki89 είπε:

Γεια σας ❤️ θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας ως πιο έμπειρες! Είμαι 33 ετών και ξεκινήσαμε αυτό το μήνα τις προσπάθειες με τον σύντροφό μου για την απόκτηση μωρού... Για την ακρίβεια τελευταία περίοδο είχα 2 Αυγούστου (28-29 μέρες κύκλο) και είχαμε επαφή στις 18 (λόγω του ότι εργάζεται σε άλλη πόλη, είπαμε να προσπαθήσουμε έτσι έως ότου να μετακομίσω κι εγώ!) Ενώ γενικά δεν είμαι ενθουσιασμένη για να μην στεναχωρηθω μετά έχω από τις 19 Αυγούστου μέχρι χτες και ίσως και λίγο σήμερα πονακια κεντρικα στην κοιλιά μου εσωτερικα, συν ότι σήμερα είμαι ένα ράκος (ενώ δεν εργάζομαι) και έχω έντονη υπνηλία. Βρε λέτε να είμαστε τυχεροί με την πρώτη;

Είναι πιθανό να τα καταφέρατε με την πρώτη και με μια συγκεκριμένη επαφή. Βοηθάει ωστόσο να έχετε περισσότερες για να μπορείτε σίγουρα να πετύχετε τις γόνιμες. 18 είναι λίγο αργά για ωορρηξία σε 28-29 ημέρες κύκλο. Κανονικά για πιο σίγουρα θα ήθελες επαφές τουλάχιστον 15-17. Πιο νωρίς μπορεί και να διατηρηθεί το σπέρμα μέρες. Πιο αργά, αν χάσεις την ωορρηξία δε γίνεται κάτι. Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι δεν είναι πιθανό και πάλι να τα καταφέρατε! Να ξέρεις όμως ότι όταν αρχίσεις να έχεις ελεύθερες επαφές κάπως τρελαίνεται και το σώμα και το μυαλό και εμφανίζονται ένα σωρό περίεργα συμπτώματα. Οι ενοχλήσεις από το σπέρμα είναι πάρα πολύ συνηθισμένες! Αυτα δεν είναι από κύηση, γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα. Ούτε εμφύτευση δεν έχει προλάβει να γίνει. Κάνε υπομονή 9 μερούλες κι αν δε σου έρθει περίοδος κάνε ένα τεστακι! Εμεις προσπαθήσαμε 2 μήνες με επαφές μέρα παρά μέρα ή και κάθε μέρα στις γόνιμες. Τον 1ο ήμουν σίγουρη ότι θα είμαι έγκυος γιατί είχα πονακια, κούραση, υγρά κλπ και μου ήρθε περίοδος στην ώρα της. Το 2ο μήνα είχα ακριβώς τα ίδια, λέω δε θα είμαι αφού με τα ίδια δεν ήμουν τον προηγούμενο και τότε ήμουν κανονικά έγκυος. Αν δεν είσαι με την πρώτη μην απογοητευτείς! Ένα ζευγάρι γόνιμο που προσπαθεί τις σωστές μέρες έχει 20% πιθανότητα σε κάθε κύκλο να τα καταφέρει. Με το καλό οι προσπάθειες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Είναι πιθανό να τα καταφέρατε με την πρώτη και με μια συγκεκριμένη επαφή. Βοηθάει ωστόσο να έχετε περισσότερες για να μπορείτε σίγουρα να πετύχετε τις γόνιμες. 18 είναι λίγο αργά για ωορρηξία σε 28-29 ημέρες κύκλο. Κανονικά για πιο σίγουρα θα ήθελες επαφές τουλάχιστον 15-17. Πιο νωρίς μπορεί και να διατηρηθεί το σπέρμα μέρες. Πιο αργά, αν χάσεις την ωορρηξία δε γίνεται κάτι. Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι δεν είναι πιθανό και πάλι να τα καταφέρατε! Να ξέρεις όμως ότι όταν αρχίσεις να έχεις ελεύθερες επαφές κάπως τρελαίνεται και το σώμα και το μυαλό και εμφανίζονται ένα σωρό περίεργα συμπτώματα. Οι ενοχλήσεις από το σπέρμα είναι πάρα πιουν συνηθισμένες! Αυτα δεν είναι από κύηση ακόμα, γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα. Ούτε εμφύτευση δεν έχει προλάβει να γίνει. Κάνε υπομονή μέχρι τότε κι αν δε σου έρθει περίοδος κάνε ένα τεστακι! Εμεις προσπαθήσαμε 2 μήνες με επαφές μέρα παρά μέρα ή και κάθε μέρα στις γόνιμες. Τον 1ο ήμουν σίγουρη ότι θα είμαι έγκυος γιατί είχα πονακια, κούραση, υγρά κλπ και μου ήρθε περίοδος στην ώρα του. Το 2ο μήνα είχα ακριβώς τα ίδια, λέω δε θα είμαι αφού με τα ίδια δεν ήμουν τον προηγούμενο και τότε ήμουν κανονικά έγκυος. Αν δεν είσαι με την πρώτη μην απογοητευτείς! Ένα ζευγάρι γόνιμο που προσπαθεί τις σωστές μέρες έχει 20% πιθανότητα σε κάθε κύκλο να τα καταφέρει. Με το καλό οι προσπάθειες! 

Ευχαριστώ πολύ πολύ 🦋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/8/2023 at 7:14 ΜΜ, ο/η Riaki89 είπε:

Γεια σας ❤️ θα ήθελα να μου πείτε την άποψη σας ως πιο έμπειρες! Είμαι 33 ετών και ξεκινήσαμε αυτό το μήνα τις προσπάθειες με τον σύντροφό μου για την απόκτηση μωρού... Για την ακρίβεια τελευταία περίοδο είχα 2 Αυγούστου (28-29 μέρες κύκλο) και είχαμε επαφή στις 18 (λόγω του ότι εργάζεται σε άλλη πόλη, είπαμε να προσπαθήσουμε έτσι έως ότου να μετακομίσω κι εγώ!) Ενώ γενικά δεν είμαι ενθουσιασμένη για να μην στεναχωρηθω μετά έχω από τις 19 Αυγούστου μέχρι χτες και ίσως και λίγο σήμερα πονακια κεντρικα στην κοιλιά μου εσωτερικα, συν ότι σήμερα είμαι ένα ράκος (ενώ δεν εργάζομαι) και έχω έντονη υπνηλία. Βρε λέτε να είμαστε τυχεροί με την πρώτη;

Κορίτσια καλησπέρα σας και πάλι, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές και το μοίρασμα εμπειριών, ήθελα να προσθέσω πως σήμερα δεν νιώθω και πολύ καλά, σαν να έχω εξάψεις, κούραση, έκανα θερμομετρηση και έχω 36,9. Λόγω αυτού αλλά και επειδή μου μπήκε η ιδέα σαν νέα στις προσπάθειες έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και υπάρχει μια δεύτερη πολύ πολύ αχνή γραμμή. Να προσθέσω επίσης ότι το τεστ έγινε σήμερα 7 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Riaki89 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας και πάλι, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις συμβουλές και το μοίρασμα εμπειριών, ήθελα να προσθέσω πως σήμερα δεν νιώθω και πολύ καλά, σαν να έχω εξάψεις, κούραση, έκανα θερμομετρηση και έχω 36,9. Λόγω αυτού αλλά και επειδή μου μπήκε η ιδέα σαν νέα στις προσπάθειες έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης και υπάρχει μια δεύτερη πολύ πολύ αχνή γραμμή. Να προσθέσω επίσης ότι το τεστ έγινε σήμερα 7 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο. 

Ααα συγχαρητήρια! Ποιο τεστ έκανες; έχει χρώμα η γραμμή; εγώ είχα κάνει 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο predictor early και είχε βγει έντονη κόκκινη γραμμή (και τελικά ήταν 150 περίπου η χοριακη μου) οπότε υποθέτω αν είχα κάνει 7 μπορεί να ήταν πολύ πολύ αχνή όπως η δικιά σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο είπα κορίτσι μου!!!γίνεται και από τον πρώτο μήνα...με το καλοοοο!!!!τι ωραία που ήταν και σε εμένα στα παιδιά μου.. κατευθείαν θετικό με μια ελεύθερη επαφή...και στα δύο μου παιδιά...το τρίτο πολύ με ταλεπωρει...αλλά που θα πάει θα έρθει 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Ααα συγχαρητήρια! Ποιο τεστ έκανες; έχει χρώμα η γραμμή; εγώ είχα κάνει 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο predictor early και είχε βγει έντονη κόκκινη γραμμή (και τελικά ήταν 150 περίπου η χοριακη μου) οπότε υποθέτω αν είχα κάνει 7 μπορεί να ήταν πολύ πολύ αχνή όπως η δικιά σου! 

Καλησπέρα σας! Έκανα το predictor, αυτό που αναγράφει πως γίνεται 6 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο. Θα περιμένω να κάνω πάλι αύριο μιας και η γραμμή είναι πολύ πολυ αχνή και θα σας πω αύριο το πρωί αν έχω κάποιο νεότερο αποτέλεσμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Στο είπα κορίτσι μου!!!γίνεται και από τον πρώτο μήνα...με το καλοοοο!!!!τι ωραία που ήταν και σε εμένα στα παιδιά μου.. κατευθείαν θετικό με μια ελεύθερη επαφή...και στα δύο μου παιδιά...το τρίτο πολύ με ταλεπωρει...αλλά που θα πάει θα έρθει 😜

❤️ θα σας πω αύριο νεότερα, είναι πολύ αχνή γραμμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/8/2023 at 10:43 ΠΜ, ο/η MyNa είπε:

Είναι πιθανό να τα καταφέρατε με την πρώτη και με μια συγκεκριμένη επαφή. Βοηθάει ωστόσο να έχετε περισσότερες για να μπορείτε σίγουρα να πετύχετε τις γόνιμες. 18 είναι λίγο αργά για ωορρηξία σε 28-29 ημέρες κύκλο. Κανονικά για πιο σίγουρα θα ήθελες επαφές τουλάχιστον 15-17. Πιο νωρίς μπορεί και να διατηρηθεί το σπέρμα μέρες. Πιο αργά, αν χάσεις την ωορρηξία δε γίνεται κάτι. Αυτό φυσικά δε σημαίνει ότι δεν είναι πιθανό και πάλι να τα καταφέρατε! Να ξέρεις όμως ότι όταν αρχίσεις να έχεις ελεύθερες επαφές κάπως τρελαίνεται και το σώμα και το μυαλό και εμφανίζονται ένα σωρό περίεργα συμπτώματα. Οι ενοχλήσεις από το σπέρμα είναι πάρα πολύ συνηθισμένες! Αυτα δεν είναι από κύηση, γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα. Ούτε εμφύτευση δεν έχει προλάβει να γίνει. Κάνε υπομονή 9 μερούλες κι αν δε σου έρθει περίοδος κάνε ένα τεστακι! Εμεις προσπαθήσαμε 2 μήνες με επαφές μέρα παρά μέρα ή και κάθε μέρα στις γόνιμες. Τον 1ο ήμουν σίγουρη ότι θα είμαι έγκυος γιατί είχα πονακια, κούραση, υγρά κλπ και μου ήρθε περίοδος στην ώρα της. Το 2ο μήνα είχα ακριβώς τα ίδια, λέω δε θα είμαι αφού με τα ίδια δεν ήμουν τον προηγούμενο και τότε ήμουν κανονικά έγκυος. Αν δεν είσαι με την πρώτη μην απογοητευτείς! Ένα ζευγάρι γόνιμο που προσπαθεί τις σωστές μέρες έχει 20% πιθανότητα σε κάθε κύκλο να τα καταφέρει. Με το καλό οι προσπάθειες! 

Καλημέρα σας! Μόλις έκανα το τεστ, σήμερα δεν έχει δεύτερη γραμμή.. δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τα τεστ. 5 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο, predictor early 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2023 at 9:57 ΠΜ, ο/η Riaki89 είπε:

Καλημέρα σας! Μόλις έκανα το τεστ, σήμερα δεν έχει δεύτερη γραμμή.. δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τα τεστ. 5 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο, predictor early 

Μάλλον άργησε να εγκριθεί το μνμ σου ή εγώ άργησα να το δω. Υπάρχουν πολλές εκδοχές γι αυτό. 1) Μπορεί να έγινε κάποια σύλληψη που να μην προχώρησε (είναι πολύ συνηθισμένο, τις λένε βιοχημικες και αν δεν κάνεις πολύ νωρίς τεστ δεν το μαθαίνεις ποτέ καθώς σου έρχεται περίοδος στην ώρα της ή με μια μικρή καθυστέρηση). 2) Μπορεί να ήταν γραμμή εξάτμισης η γραμμή του 1ου τεστ και όποτε το τεστ να ήταν αρνητικό. 3)Μπορεί να είναι ψευδώς αρνητικό το 2ο τεστ επειδή και το 5 μέρες για την αναμενόμενη περίοδο είναι οριακό (ακόμα και τα πιο ευαίσθητα τεστ ισχυρίζονται ότι μπορούν να λειτουργήσουν μέχρι και 6-7 μέρες πριν την καθυστέρηση που σημαίνει 5-6 από την περίοδο και με χαμηλή ακρίβεια. Όσο πλησιάζουν οι μέρες για την περίοδο τόσο μεγαλύτερη ακρίβεια έχουν). Όλα τα παραπάνω είναι γιατί γενικά οι γιατροί λένε να περιμένεις την καθυστέρηση πριν κάνεις τεστ. Στο μεταξύ φαντάζομαι θα έχεις κάνει κι άλλο τεστ και να είναι πιο ξεκάθαρο τι γίνεται. Αναμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/8/2023 at 9:57 ΠΜ, ο/η Riaki89 είπε:

Καλημέρα σας! Μόλις έκανα το τεστ, σήμερα δεν έχει δεύτερη γραμμή.. δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται με τα τεστ. 5 μέρες πριν από την αναμενόμενη περίοδο, predictor early 

Τελικά τι έγινε;;;;σου ήρθε περιόδος ή όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...