Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αύγουστος με ολόγιομο φεγγάρι, κάθε κοπέλα εύχομαι γερό μωρό στην αγκαλιά να πάρει! ​ 💕🤱 ​​🤰


Pepe le pew

Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Διάβασα τα νέα σας @cat12 καλό σημάδι ότι δεν ήρθε η περίοδος!! Τα τεστ πριν την καθυστέρηση δεν είναι ποτέ 100% έγκυρα. Καμία φορά και μετά την καθυστέρηση δεν είναι! Όσο για του ανωορρηκτικους κύκλους συμβαίνει μια με δύο φορές το χρόνο κορίτσια και εγώ συνήθως το έχω όταν αλλάζει απότομα ο καιρός! Εκεί λίγο τρελάνετε ο οργανισμός μου! Εχθές εμείς κατεβήκαμε Θεσσαλονίκη και κάναμε το επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα και σε 10 μέρες περίπου θα έχουμε τα αποτελέσματα και κατακερματισμό και οξειδωτικό στρες και καλλιέργεια!! Σε λίγες μέρες θα έχω επιτέλους μια ξεκάθαρη απάντηση μετά από 2 χρόνια!

Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Να έχετε καλά αποτελέσματα ή να βρεθεί μια λύση και σύντομα να μείνεις έγκυος! 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 723
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρααααα κορίτσια ....εντάξει 5 επαφές κάναμε σε μια εβδομάδα...και πριν τις γόνιμες και μετά.....είμαστε μια χαρά..τώρα προσευχή να πιάσουν 🙏🙏🙏🙏 5 Σεπτεμβρίου τεστ ...ως τότε μπανάκια θαλάσσιτσα και βόλτες να ξεχνιέμαι 😜😜

Άντε ωραία καλά μπανακια και να περάσετε καλά 

Και εγω τότε περιμένω να δω αν έχουμε κανένα αποτέλεσμα 4 Σεπτεμβρίου άντε μακάρι μήπως είμαστε τυχερές και έχουμε θετικά τεστ 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Διάβασα τα νέα σας @cat12 καλό σημάδι ότι δεν ήρθε η περίοδος!! Τα τεστ πριν την καθυστέρηση δεν είναι ποτέ 100% έγκυρα. Καμία φορά και μετά την καθυστέρηση δεν είναι! Όσο για του ανωορρηκτικους κύκλους συμβαίνει μια με δύο φορές το χρόνο κορίτσια και εγώ συνήθως το έχω όταν αλλάζει απότομα ο καιρός! Εκεί λίγο τρελάνετε ο οργανισμός μου! Εχθές εμείς κατεβήκαμε Θεσσαλονίκη και κάναμε το επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα και σε 10 μέρες περίπου θα έχουμε τα αποτελέσματα και κατακερματισμό και οξειδωτικό στρες και καλλιέργεια!! Σε λίγες μέρες θα έχω επιτέλους μια ξεκάθαρη απάντηση μετά από 2 χρόνια!

Εύχομαι ότι καλύτερο στα αποτελέσματα σας και να έρθει γρήγορα το σπορακι σας 💕

στείλε μας να μας πεις όταν μπορέσεις τι έγινε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Με τ καλό εύχομαι!! Ένα γερό μωρό!! πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!  πότε έχεις πητ με το καλό; 

ναι μω΄ρε ωραίο παρεάκι ήμασταν... και την @Tokyoβλέπω συμμετέχει.. η @Starrr είχε κάνει και δεύτερο μωράκι αν θυμαμαι καλά... θυμάμαι και την @lactaki τι να κάνουν αυτά τα κοριτσια άραγε...

έμεις είπαμε σίγα σιγά να ξεκινήσουμε για δεύτερο γιατί η μικρή μας μεγάλωσε, μαζί της μεγάλωσα και εγώ και να μην το τρενάρουμε άλλο  αν θέλουμε να της χαρίσουμε ένα αδερφάκι..

Γεια σααααααας κορίτσια!!!! 😄😄😄 καλε τέλεια παρεα ήμασταν κ το @vayaki ήταν μαζί μας.. Καλά είμαστε εμείς είμαστε πλεον 28 μήνων κορίτσια, η γλώσσα ροδανι🤣. Κόψαμε κ τη πανα φέτος κ ολα βαίνουν καλώς. . Πάμε για 2ο @Mantarini μου? Με το καλοοοοο κ φιλιά στη γειτονισσα Λήμνο.. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! τι κάνετε;;  Εμένα τελικά ήρθε η περίοδος με οχτώ μέρες καθυστέρηση αλλά οκ.. λίγο τα μπάνια λίγο το παραπάνω αλκοολ αυτές τις μέρες ήρθε και αποσυντονίστηκε... 

Είδα συζητάτε για κιλά.. και εγώ σε αυτή τη φάση είμαι...  στην πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα βάλει καθόλου κιλά.. με το που γέννησα έφυγαν όλα.. .ημουν απο τις τυχερές.. αλλά μετά του έδωσα και κατάλαβε... λίγο ο  θηλασμός που πεινούσα συνεεεεχεια λίγο ο κοβιντ που κλεισ΄τηκαμε μέσα και κακά τα ψέμματα εγώ μετά το παιδί αφιερώθηκα τελείως στο παιδί, είχα επηρεαστεί και ψυχολογικά πάρα πολύ και παραμέλησα τον εαυτό μου... τέσπα... όλο το χειμώνα έκανα μια πολύ καλή προσπαθεια και έχασα περιπου 15 κιλά... τον Ιούλιο και Αύγουστο έκανα συντηρηση και τώρα 1/9 έκλεισα ραντεβού στη διαιτολόγο μου να ξεκινήσουμε ξανά. έφαγα ότι έφαγα φτάνει.. ώρα να μαζευτούμε.. ιδανικά θέλω άλλα 10 κιλά και θα είμαι ευχαριστημένη με τον εαυτό μου, γι αυτό δεν πολυκαίγομαι να μείνω ε΄γκυος άμεσα.. να προλάβω να τα χάσω χαχαχα

όπως έγραψε και μια άλλη κοπέλα και δεύτερο παιδάκι να μην μου έρθει είμαι μια χαρά με το κοριτσάκι μου... δεν ξέρω ψυχολογικά αν αντέχω να το ξαναπεράσω όλο αυτό... το ξενύχτι με διέλυσε... θήλαζε και η μικρή 2,5 χρόνια αμάν κάναμε να αποθηλάσει... και από την άλλη σκέφτομαι θα την αφήσω μόνη της; Να μην εχει ένα αδελφάκι;  μπερδεμένα σας τα λέω απόψε.. σκέψεις σκόρπιες.. 

τέσπα καλά να είμαστε και έχει ο θεός... αυτό λέω και παίρνω δύναμη... 

@Γιάννα 36σε είδα εδώ στα σχόλια... τι κάνεις κοπέλα μου;; Πως είσαι;; 

Αχ αυτός ο θηλασμός δεν κόβετε με τίποτα.. και εγω αυτό σκέφτομαι πως θα κοπεί😕

Μωρε δεν θέλω να την αφήσω μόνη της το θεωρώ σημαντικό να έχεις ενα τουλάχιστον αδερφάκι εγω θα κάνω από την μεριά μου ότι μπορω αν είναι να ερθει θα ερθει.. χωρίς άγχος και έχει ο θεός.. τώρα αν δεν τα καταφέρω δεν πειράζει..

δεν σκέφτομαι την κούραση του μετά γιατί πελαγώνω μόνο στην ιδέα 😂 

Άσε που ο αντρας μου έχει βάλει στόχο για 3 παιδεία 😂

καλα λέω κάτσε ενα ενα την φορά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου!!! Είχα κάνει τέστ την Τρίτη κ ήταν αρνητικό οπότε δεν έχω ελπίδα... Κ σήμερα άφαντη κ δεν νιώθω πόνο... Να δούμε μέχρι το βράδυ. Είμαι 16η μέρα από την ωορηξια... Αν δεν έρθει θα αγχωθω γιατί από εγκυμοσύνη δεν είναι δυστυχώς όσο κ αν το θέλω... Πιστεύω θα μου είχε δείξει έστω κ μια άχνη γραμμή. Ήταν ολόλευκο..

Σήμερα περιμενεις δηλαδή περίοδο; Εγω είχα κάνει τεστ πριν την καθυστέρηση και ηταν αρνητικό.. δεν έχω και σταθερό κύκλο έδειξε πιο μετά 

Αν δεν έρθει σήμερα δεν κανείς ένα αύριο πρωί ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Διάβασα τα νέα σας @cat12 καλό σημάδι ότι δεν ήρθε η περίοδος!! Τα τεστ πριν την καθυστέρηση δεν είναι ποτέ 100% έγκυρα. Καμία φορά και μετά την καθυστέρηση δεν είναι! Όσο για του ανωορρηκτικους κύκλους συμβαίνει μια με δύο φορές το χρόνο κορίτσια και εγώ συνήθως το έχω όταν αλλάζει απότομα ο καιρός! Εκεί λίγο τρελάνετε ο οργανισμός μου! Εχθές εμείς κατεβήκαμε Θεσσαλονίκη και κάναμε το επαναληπτικό σπερμοδιαγραμμα και σε 10 μέρες περίπου θα έχουμε τα αποτελέσματα και κατακερματισμό και οξειδωτικό στρες και καλλιέργεια!! Σε λίγες μέρες θα έχω επιτέλους μια ξεκάθαρη απάντηση μετά από 2 χρόνια!

Εύχομαι κορίτσι μου, να πάνε όλα, αν υπάρχει κάτι να βρεθεί κ να διορθωθεί ώστε να έρθει το μωράκι σας🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Αχ αυτός ο θηλασμός δεν κόβετε με τίποτα.. και εγω αυτό σκέφτομαι πως θα κοπεί😕

Μωρε δεν θέλω να την αφήσω μόνη της το θεωρώ σημαντικό να έχεις ενα τουλάχιστον αδερφάκι εγω θα κάνω από την μεριά μου ότι μπορω αν είναι να ερθει θα ερθει.. χωρίς άγχος και έχει ο θεός.. τώρα αν δεν τα καταφέρω δεν πειράζει..

δεν σκέφτομαι την κούραση του μετά γιατί πελαγώνω μόνο στην ιδέα 😂 

Άσε που ο αντρας μου έχει βάλει στόχο για 3 παιδεία 😂

καλα λέω κάτσε ενα ενα την φορά 😂

Στα λόγια μου έρχεσαι... ακριβως τι ίδιες σκέψεις κάνω... κάνουμε ελευθερα έρωτα και όποτε μας έρθει... χωρίς να μετράω μέρες και αν είναι να έρθει θα έρθει... όταν προσπαθούσαμε για τη μικρή δεν σκεφτομουν τιποτα άλλο.. μετρούσα μέρες κοιτούσα συμπτώματα...  μου είχε γίνει έμμονη ιδέα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Γεια σααααααας κορίτσια!!!! 😄😄😄 καλε τέλεια παρεα ήμασταν κ το @vayaki ήταν μαζί μας.. Καλά είμαστε εμείς είμαστε πλεον 28 μήνων κορίτσια, η γλώσσα ροδανι🤣. Κόψαμε κ τη πανα φέτος κ ολα βαίνουν καλώς. . Πάμε για 2ο @Mantarini μου? Με το καλοοοοο κ φιλιά στη γειτονισσα Λήμνο.. 😍

Γεια σας κορίτσιαααα πόσο χαίρομαι που σας βλέπω ξανά!!! Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!! Γερά να είναι!! Σιγά σιγά λέμε να πάμε για το δεύτερο...  αχχχ φέτος δεν καταφέραμε να έρθουμε Λέσβο... 

@Tokyo  ναιι η μικρή θα γίνει 4 τον Νοέμβριο!! καλά θυμάσαι!! θα πάει προνηπιο... μεγάλωσε το κορίτσι μου!! Και εσύ να χαίρεσαι την μικρούλα σου!! Άντε όλες μαζί πάμε για το δευ΄τερο ;) :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,σας διαβάζω πολύ καιρό αλλά όλο έλεγα να μην γράψω!!!Τον Ιούνιο έκανα αποξεση μετά από παλινδρομη 2.5 μηνών περίπου...Δε θέλω να περιγράψω τίποτα και εύχομαι να μη το ζήσει ποτέ ξανά καμιά γυναίκα αυτό που έζησα!Κάναμε καρυοτυπους και ακόμα περιμένουμε.Είπαμε ότι θα συνεχίσουμε κανονικά να προσπαθούμε (να σημειώσω ότι η 1η κύηση ήρθε χωρίς καμία προσπάθεια,ούτε καν το είχαμε στο μυαλό μας)..Αυτόν τον μήνα είχα επαφές την 2η μέρα πριν την ωορρηξία και την μέρα της ωορρηξίας είχα πάρα πολλά υγρά και πάρα πολύ πόνο όλη τη μερα ενώ υπό φυσιολογικές συνθήκες την μέρα της ωορρηξίας έχω απλά μικρή ενόχληση και για πολύ λίγη ώρα..Θέλω πάρα πολύ να ξανά μείνω γρήγορα έγκυος και νομίζω ότι δε μου κάνω καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Εγώ γύρισα από διακοπές σήμερα κι είπα να κάνω ένα τεστ ωορρηξίας. Είμαι 44η μέρα και δεν μ έχει έρθει περίοδος ακόμη. Έκανα ένα τέστ ωορρηξίας τώρα το απόγευμα κι είχα αυτό το αποτέλεσμα. Τις προηγούμενες 3 μέρες είχα έντονα συμπτώματα ωορρηξίας (έντονα υγρά) αλλά δεν είχα τεστ μαζί μου (τα είχα αφήσει όλα αυτό το μήνα). Εγώ πιστεύω πέρασε το peak, έγινε πιστεύω πριν λίγες ώρες. Έχω ελπίδες ακόμη κι τόσο αργά;; Ο γιατρός μου είχε πει σε τόσο μεγάλους κύκλους δυστυχώς δεν υπάρχει ωορρηξία. Μου κάνει εντύπωση!

IMG_20230825_171333.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Εγώ γύρισα από διακοπές σήμερα κι είπα να κάνω ένα τεστ ωορρηξίας. Είμαι 44η μέρα και δεν μ έχει έρθει περίοδος ακόμη. Έκανα ένα τέστ ωορρηξίας τώρα το απόγευμα κι είχα αυτό το αποτέλεσμα. Τις προηγούμενες 3 μέρες είχα έντονα συμπτώματα ωορρηξίας (έντονα υγρά) αλλά δεν είχα τεστ μαζί μου (τα είχα αφήσει όλα αυτό το μήνα). Εγώ πιστεύω πέρασε το peak, έγινε πιστεύω πριν λίγες ώρες. Έχω ελπίδες ακόμη κι τόσο αργά;; Ο γιατρός μου είχε πει σε τόσο μεγάλους κύκλους δυστυχώς δεν υπάρχει ωορρηξία. Μου κάνει εντύπωση!

IMG_20230825_171333.jpg

Κορίτσι μου τις προηγούμενες μέρες είχες επαφή? Τα υγρά ωορρηξίας είναι σημάδι ότι έρχεται η ωορρηξία! Δηλαδή ακόμα και σήμερα μπορεί να γίνει! Εγώ έχω ωορρηξία πάντα μια με 2 μέρες μετά τα υγρά! Μην αφήνεις την σημερινή μέρα έτσι! Όσο για τον γιατρό σου δεν ξέρω αν όντως ισχύει αυτό γιατί λόγο ΣΠΩ εγώ έψαξα πολύ τι ακριβώς γίνεται και ήταν ένας γιατρός στο εξωτερικό σε μια διάλεξη και έλεγε το εξής: το βασικότερο σε έναν κύκλο για να είμαστε σίγουροι ότι όλα πάνε καλά είναι να μετράμε τις μέρες από την ωορρηξία μέχρι και την περίοδο να μην είναι λιγότερες από 12 και να μην ξεπερνάνε τις 16 από εκεί και πέρα το πόσο χρόνο χρειάζεται από την περίοδο μέχρι και την ωορρηξία για να προετοιμάσει ο οργανισμός το αυγό δεν έχει καμία σημασία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου τις προηγούμενες μέρες είχες επαφή? Τα υγρά ωορρηξίας είναι σημάδι ότι έρχεται η ωορρηξία! Δηλαδή ακόμα και σήμερα μπορεί να γίνει! Εγώ έχω ωορρηξία πάντα μια με 2 μέρες μετά τα υγρά! Μην αφήνεις την σημερινή μέρα έτσι! Όσο για τον γιατρό σου δεν ξέρω αν όντως ισχύει αυτό γιατί λόγο ΣΠΩ εγώ έψαξα πολύ τι ακριβώς γίνεται και ήταν ένας γιατρός στο εξωτερικό σε μια διάλεξη και έλεγε το εξής: το βασικότερο σε έναν κύκλο για να είμαστε σίγουροι ότι όλα πάνε καλά είναι να μετράμε τις μέρες από την ωορρηξία μέχρι και την περίοδο να μην είναι λιγότερες από 12 και να μην ξεπερνάνε τις 16 από εκεί και πέρα το πόσο χρόνο χρειάζεται από την περίοδο μέχρι και την ωορρηξία για να προετοιμάσει ο οργανισμός το αυγό δεν έχει καμία σημασία! 

Σίγουρα δεν θα το αφήσω έτσι. Απλά για τον Αύγουστο οι επαφές μας ήταν ότι ν ναι! Οι τελευταίες επαφές ήταν το ΣΚ. Δεν περίμενα 40κατι ημέρα του κύκλου να κάνω ωορρηξία, εκτός αν είναι ψευδώς θετικό λόγω ΣΠΩ. Έχω παρατηρησει όταν έχω ωορρηξία η περίοδος έρχεται μετά από 12-15 μέρες. Θα δώσω πόνο σε επαφές σήμερα και αύριο και Κυριακή! Τι να πω! Αυτός ο μήνας ήταν τελείως στα τυφλά. Για αυτό ρωτάω εδώ γιατί δεν έχω ιδέα τι γίνεται! 😢 Είστε πολύ τυχερές όσες έχετε σταθερό κύκλο και ωορρηξία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tooth.fairy είπε:

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε; Εγώ γύρισα από διακοπές σήμερα κι είπα να κάνω ένα τεστ ωορρηξίας. Είμαι 44η μέρα και δεν μ έχει έρθει περίοδος ακόμη. Έκανα ένα τέστ ωορρηξίας τώρα το απόγευμα κι είχα αυτό το αποτέλεσμα. Τις προηγούμενες 3 μέρες είχα έντονα συμπτώματα ωορρηξίας (έντονα υγρά) αλλά δεν είχα τεστ μαζί μου (τα είχα αφήσει όλα αυτό το μήνα). Εγώ πιστεύω πέρασε το peak, έγινε πιστεύω πριν λίγες ώρες. Έχω ελπίδες ακόμη κι τόσο αργά;; Ο γιατρός μου είχε πει σε τόσο μεγάλους κύκλους δυστυχώς δεν υπάρχει ωορρηξία. Μου κάνει εντύπωση!

IMG_20230825_171333.jpg

Κορίτσι μου είχες πει ότι είχες χαμηλή προγεστερονη και σου είπε ο γιατρός ότι δεν κανείς καλή ωορρηξία 

τι σου είπε να κανείς; Πως θα προχωρήσετε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσι μου είχες πει ότι είχες χαμηλή προγεστερονη και σου είπε ο γιατρός ότι δεν κανείς καλή ωορρηξία 

τι σου είπε να κανείς; Πως θα προχωρήσετε ;

Περίμενω να έρθει η περίοδος να ξεκινήσω κλομιφαινη. Τον μήνα Αύγουστο δεν είχα περίοδο. Ο κύκλος αυτός είναι τεράστιος (Τερ 13/7). Υποτίθεται θα ερχόταν 17/8. Και σήμερα με το τεστ είδα αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Περίμενω να έρθει η περίοδος να ξεκινήσω κλομιφαινη. Τον μήνα Αύγουστο δεν είχα περίοδο. Ο κύκλος αυτός είναι τεράστιος (Τερ 13/7). Υποτίθεται θα ερχόταν 17/8. Και σήμερα με το τεστ είδα αυτό.

κατάλαβα όποτε έχετε ένα πλάνο για το πως θα προχωρήσετε πολύ σημαντικό

τώρα υπομονή να έρθει να ξεκινήσετε αυτό είναι χάπι που θα ξεκινήσεις ;

Και εγω τον Ιούλιο άργησε πολύ να έρθει έκανε 56 μερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

κατάλαβα όποτε έχετε ένα πλάνο για το πως θα προχωρήσετε πολύ σημαντικό

τώρα υπομονή να έρθει να ξεκινήσετε αυτό είναι χάπι που θα ξεκινήσεις ;

Και εγω τον Ιούλιο άργησε πολύ να έρθει έκανε 56 μερες 

Ναι χαπακια είναι. Αν δεν μ πιάσει μου είπε θα μ δώσει ενέσιμο φάρμακο στην κοιλιά (ανάλογα gnrh για πρόκληση). Εμένα μου το έχει ξανακάνει να έχω τόσο μεγάλους κύκλους απλά παλιότερα δεν παρακολουθούσα την ωορρηξία.

Απλά κάθε μήνα γίνεται όλο και πιο δύσκολο και με καταβάλει. Ένα μωρό που πίστευα θα ερχόταν σχετικά εύκολα. Έκανα τόσο λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η tooth.fairy είπε:

Ναι χαπακια είναι. Αν δεν μ πιάσει μου είπε θα μ δώσει ενέσιμο φάρμακο στην κοιλιά (ανάλογα gnrh για πρόκληση). Εμένα μου το έχει ξανακάνει να έχω τόσο μεγάλους κύκλους απλά παλιότερα δεν παρακολουθούσα την ωορρηξία.

Απλά κάθε μήνα γίνεται όλο και πιο δύσκολο και με καταβάλει. Ένα μωρό που πίστευα θα ερχόταν σχετικά εύκολα. Έκανα τόσο λάθος.

Αχ πολλές το πιστεύαμε αλλά δεν ήμασταν από τις τυχερές 

Δεν πειράζει σίγουρα θα έρθει τώρα που θα πάρεις το χαπι είμαι σίγουρη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ πολλές το πιστεύαμε αλλά δεν ήμασταν από τις τυχερές 

Δεν πειράζει σίγουρα θα έρθει τώρα που θα πάρεις το χαπι είμαι σίγουρη 😊

Μακάρι να έρθει γρήγορα για όλες μας. Να μην "ταλαιπωρηθουμε" άλλο. 🙏♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η tooth.fairy είπε:

Περίμενω να έρθει η περίοδος να ξεκινήσω κλομιφαινη. Τον μήνα Αύγουστο δεν είχα περίοδο. Ο κύκλος αυτός είναι τεράστιος (Τερ 13/7). Υποτίθεται θα ερχόταν 17/8. Και σήμερα με το τεστ είδα αυτό.

Εγκυμοσύνη τεστ έκανες;;;;;γιατί είσαι πολλές μέρες...κάθε πόσες ημέρες έχεις περίοδο;;;;αργεί τόσο πολύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγκυμοσύνη τεστ έκανες;;;;;γιατί είσαι πολλές μέρες...κάθε πόσες ημέρες έχεις περίοδο;;;;αργεί τόσο πολύ;

Έκανα και είναι όλα αρνητικά. Δεν έχω σταθερό κύκλο. Έρχεται μερικές φορές 30 με 35 μέρες κι άλλες φορές κάνει κύκλους 50-60 μέρες. Για αυτό και ρώτησα αν είναι φυσιολογικό να βγει θετικό το τεστ ωορρηξίας τόσο αργά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η tooth.fairy είπε:

Έκανα και είναι όλα αρνητικά. Δεν έχω σταθερό κύκλο. Έρχεται μερικές φορές 30 με 35 μέρες κι άλλες φορές κάνει κύκλους 50-60 μέρες. Για αυτό και ρώτησα αν είναι φυσιολογικό να βγει θετικό το τεστ ωορρηξίας τόσο αργά.

Κοίτα αν κάνεις 60αρη κύκλο ναι βγαίνει τώρα ωορρηξία γιατί σκέψου 44+14 Ημέρες μετά για περίοδο μας κάνει 58 ημέρες κύκλο....εγώ λέω να συνεχίσεις τα τεστακια ...ακόμα δεν είναι θετικό το τεστ αλλά θα γίνει τις επόμενες 2 ημέρες πιστεύω.... ή δώστου να καταλάβει ....

Πο ρε συ πολύ μεγάλους κύκλους κάνετε με τις πολυκυστικες..καλά θα κάνεις να αρχίσεις την πρόκληση ωορρηξίας γιατί είναι και κουραστικό τόσο πολύ να περιμένεις κάθε μήνα για την ωορρηξία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Χθες είδα τα πρώτα ροζ οπότε περιμένω να περάσουν οι μέρες να ξεκινήσω τεστ ωορρηξίας 😁 μέχρι τώρα μόνο ροζ κ αυτά στο σκούπισμα. Για άλλη μια φορά τζουφια περίοδος 😮💨. Τεσπα νέος κύκλος ξεκινά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Χθες είδα τα πρώτα ροζ οπότε περιμένω να περάσουν οι μέρες να ξεκινήσω τεστ ωορρηξίας 😁 μέχρι τώρα μόνο ροζ κ αυτά στο σκούπισμα. Για άλλη μια φορά τζουφια περίοδος 😮💨. Τεσπα νέος κύκλος ξεκινά 🙏

Καλημέρα

 

 

Καλά κάτσε μέχρι να δεις αίμα καθαρό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα

 

 

Καλά κάτσε μέχρι να δεις αίμα καθαρό....

Δυστυχώς έτσι έχει γίνει η περίοδος μου πλέον... Δεν έχω κανονική ροή πια... Άντε να βγάλω λίγο ακόμα ροζ η καφέ προς το τέλος...😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...