Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonakiv είπε:

Δεν πειράζει που δεν είναι καλά!! Τόσες φορές έχουμε δει μέτρια να δίνουν εγκυμοσύνη!! Με το καλό εύχομαι!! Μια μεγαααααλη χοριακη σε 2 εβδομάδες ❤️❤️

Μακάρι!!!! Σε ευχαριστώ πολυυυ!!!! ♥️🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η stalitsa stal είπε:

Κορίτσια μου!! Έχει πάρει καμία άδεια στο δημόσιο τομέα για τη διαδικασία της εξωσωματικής ; Να ρωτησω κάτι αν γνωρίζει!!

Γεια σου κορίτσι μου. Για πες μου, μπορεί να γνωρίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου!! ❤️

Προχωραω κι εγω σιγα-σιγα.. Ειμαι στη μεση της διεγερσης και με το καλο τελος της εβδομαδας θα κανουμε την ωοληψια.. 🙏

Τέλεια κορίτσι μου! Εύχομαι να έχεις τα εμβρυακια σου σύντομα!!! Όλα καλά θα πάνε!!!♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου!!!! ❤️ Να εισαι καλα και γρηγορα με γεματη κοιλιτσα ευχομαι!!! 🙏

πολλα δυστυχως δεν εχω αλλα ελπιζω να μας δωσουν υγιεις βλαστοκυστες!!🤞

εμεις κανουμε ο,τι μπορουμε, από εκεί και πέρα ο,τι θελει ο θεος...

ΥΓ τελειωσαν κιολας οι αντιδρασεις μου.. αμαν αυτο το φορουμ...😕

Καλή επιτυχία Αντωνία!! Πολύ καλά κάνατε και ξεκινήσατε! όλα καλά θα πάνε, να σκέφτεσαι θετικά. Βήμα- βήμα! Με το καλό η ωοληψία σου.🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια να ρωτήσω μήπως ξερετε; Πόση διαμέτρου πρέπει να είναι τα ωάρια για να θεωρηθούν καλά στη γονιμοποίηση; Για παράδειγμα εμένα σήμερα μέτρησε 4 19mm και 5 17mm. Είναι μεγάλα και μπορεί να είναι και κύστες ας πούμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vickypucca είπε:

Ρε κορίτσια να ρωτήσω μήπως ξερετε; Πόση διαμέτρου πρέπει να είναι τα ωάρια για να θεωρηθούν καλά στη γονιμοποίηση; Για παράδειγμα εμένα σήμερα μέτρησε 4 19mm και 5 17mm. Είναι μεγάλα και μπορεί να είναι και κύστες ας πούμε;

Δεν γνωρίζω αν μπορεί να είναι κύστες, τι εννοείς; Μ΄ήπως εννοείς άδεια θυλάκια; Αν ήταν κύστες θα τις είχε δει ο γιατρός και πριν την διέγερση.

Το ιδανικό για να θεωρηθούν ώριμα είναι περίπου τα 20 χιλιοστά. Έως 23 το πολύ (το πάρα πολύ) τα παίρνουν. Νομίζω είναι πολύ καλά σε ανάπτυξη αυτά που έχεις. Σε ποια μέρα είσαι; Παίρνεις ανταγωνιστές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου! Εύχομαι να έχεις τα εμβρυακια σου σύντομα!!! Όλα καλά θα πάνε!!!♥️♥️♥️

Κ παλι ευχαριστω Κατ μου!!! ❤️ θα ανυπομονω μαζι σου γ τη χοριακη!!! 🤞💫🌹

στις πριν 8 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Καλή επιτυχία Αντωνία!! Πολύ καλά κάνατε και ξεκινήσατε! όλα καλά θα πάνε, να σκέφτεσαι θετικά. Βήμα- βήμα! Με το καλό η ωοληψία σου.🙏

Ευχαριστω πολυ Ραμ μου!!! ❤️❤️ 

Μακαρι ολες μας να πετυχουμε το στοχο μας!!! 🙏

Εσυ ξεκινας διεγερση;; αν καταλαβα καλα, κατεληξες σε γιατρο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κ παλι ευχαριστω Κατ μου!!! ❤️ θα ανυπομονω μαζι σου γ τη χοριακη!!! 🤞💫🌹

Ευχαριστω πολυ Ραμ μου!!! ❤️❤️ 

Μακαρι ολες μας να πετυχουμε το στοχο μας!!! 🙏

Εσυ ξεκινας διεγερση;; αν καταλαβα καλα, κατεληξες σε γιατρο..

Κατέληξα, και με περνάει κι από Επιτροπή, ως πρωτάρα!!🤣 Τρεις διεγέρσεις έχω κάνει, δεν πέρασα ποτέ πριν!

Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού στο Μαρούσι και δυο βδομάδες τώρα ζω την παράνοια της συγκέντρωσης των δικαιολογητικών...🤪 Πίστευα ότι δεν είναι τόσο δύσκολο, γιατί τα περισσότερα τα είχαμε, αλλά όλα όσα αποκαλύφθηκαν στην πορεία, είναι να τρελαίνεσαι. Από τις υπογραφές επικύρωσης, μέχρι τα δικαιολογητικά από τον Δήμο...! Μια τρέλα...!

Αναρωτιέμαι πραγματικά αν θα με περάσουν...ισως λόγω ηλικίας. Εσύ εκεί είχες περάσει; Πες μου την εμπειρία σου! Σε βάζουν κάτω και σε ρωτάνε ποια είσαι και τι κάνεις εκεί;;😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Δεν γνωρίζω αν μπορεί να είναι κύστες, τι εννοείς; Μ΄ήπως εννοείς άδεια θυλάκια; Αν ήταν κύστες θα τις είχε δει ο γιατρός και πριν την διέγερση.

Το ιδανικό για να θεωρηθούν ώριμα είναι περίπου τα 20 χιλιοστά. Έως 23 το πολύ (το πάρα πολύ) τα παίρνουν. Νομίζω είναι πολύ καλά σε ανάπτυξη αυτά που έχεις. Σε ποια μέρα είσαι; Παίρνεις ανταγωνιστές;

Τα άδεια θυλάκια δεν είναι κύστες;🤔 έτσι νομιζα. Μια κοπέλα μου ειπε οτι μπορει να ειναι κυστες και οτι καλο ειναι να παιρνονται στα 16 με 17 mm, έτσι της ειπαν εκεινης τουλαχιστον σε αλλο κεντρο.

είμαι στην 11η μερα διεγερσης και παιρνω ανταγωνιστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Κατέληξα, και με περνάει κι από Επιτροπή, ως πρωτάρα!!🤣 Τρεις διεγέρσεις έχω κάνει, δεν πέρασα ποτέ πριν!

Την άλλη εβδομάδα έχω ραντεβού στο Μαρούσι και δυο βδομάδες τώρα ζω την παράνοια της συγκέντρωσης των δικαιολογητικών...🤪 Πίστευα ότι δεν είναι τόσο δύσκολο, γιατί τα περισσότερα τα είχαμε, αλλά όλα όσα αποκαλύφθηκαν στην πορεία, είναι να τρελαίνεσαι. Από τις υπογραφές επικύρωσης, μέχρι τα δικαιολογητικά από τον Δήμο...! Μια τρέλα...!

Αναρωτιέμαι πραγματικά αν θα με περάσουν...ισως λόγω ηλικίας. Εσύ εκεί είχες περάσει; Πες μου την εμπειρία σου! Σε βάζουν κάτω και σε ρωτάνε ποια είσαι και τι κάνεις εκεί;;😄

Ποτε δν ειναι αργα!!!😉😉

Κ ειδικα αμα ειναι ν γλιτωσεις ενα 1000αρικο, why not;; 😎

Ναι αστα οι σφραγιδες κ οι υπογραφες, αριθμοι τσαυ κλπ ειναι μια τρελααααα... αλλα ειναι ιερος ο σκοπος!! Ο,τι θες ν μου πεις! Το περασα προσφατα κ τα θυμαμαι!!

Σοσ ολες οι εξετασεις ν ειναι με πρωτοτυπες σφραγιδες κ υπογραφες κ αριθμους ασφαλισης (τσαυ νονιζω ηταν παλια κ τωρα λεγεται εταμ) 

Λογικα θ τσεκαρει το φακελο κ ο γιατρος σου οποτε δν θ εχετε θεμα.. εγω πχ ειχα ξεχασει ν βαλω αντιγραφο της ταυτοτητας του αντρα μου (νομιζα θελει μονο το δικο μου 😅) κ δν ειχα εκτυπωσει μια ασφαλιστικη ικανοτητα (;;) απ το ατλας..

Εγω ναι μαρουσι περασα!! Δν ειναι τπτ, μονο μια χαζη αναμονη.. ειχα ραντεβου στις 9μιση, μια κυρια εκει στο ισογειο συγκεντρωνει τα χαρτια μας κ τα παει στην επιτροπη. Εσυ πρεπει ν περιμενεις μεχρι τις 12-12μιση εκει μηηηηηπως κ θελουν ν σε ρωτησουν κτ ή μηπως ζητησουν καποιο συμπληρωματικο εγγραφο... (κανα 2 κοπελες φωναξαν μ τον 4ψηφιο κωδικο, εμενα δν με καλεσαν)

Κ γυρω στις 12μιση μας εφεραν τις πρωτοτυπες αποφασεις/εγκρισεις.. τα περισσοτερα κοριτσια ειχαν κ ψυγεια μαζι με παγοκυστες ωστε ν παρουν επι τοπου τα φαρμακα απ το φαρμακειο του εοπυυ. Εγω πηγα αλλη μερα γτ δν τα ειχε γραψει ο γιατρος..

Καλα αποτελεσματα ευχομαι κ ν παρεις την εγκριση!! ✌️🥰❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Τα άδεια θυλάκια δεν είναι κύστες;🤔 έτσι νομιζα. Μια κοπέλα μου ειπε οτι μπορει να ειναι κυστες και οτι καλο ειναι να παιρνονται στα 16 με 17 mm, έτσι της ειπαν εκεινης τουλαχιστον σε αλλο κεντρο.

είμαι στην 11η μερα διεγερσης και παιρνω ανταγωνιστες

Τι να σου πω, δεν ξέρω αν λέγονται κυστες. Οι κυστες που γνωρίζουμε είναι κάτι άλλο. Αλλα τι σημασια εχει πώς λεγονται;! Το θεμα ειναι αν πραγματι καποια ειναι αδεια. Ισως κάποιο κορίτσι που είχε άδεια θυλακια να μπορεί να σου πει ποτε  το διαπιστωσε ο γιατρος της. Λογικα, αν ο γιατρός σου μπορουσε να ξέρει από τον υπερηχο, δεν θα σου έλεγε;;

Εγω νομίζω ότι μια χαρά είναι τα ωαριακια σου. Μεγαλώνουν καλά και ομοιομορφα. Αφού παίρνεις και ανταγωνιστές, μην φοβασαι, δεν θα τα χάσετε. 16 και 17 χιλιοστά είναι μικρά για να τα πάρει. Λογικα, σε 2-3 μερες θα σε πάει για ωοληψια. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Ποτε δν ειναι αργα!!!😉😉

Κ ειδικα αμα ειναι ν γλιτωσεις ενα 1000αρικο, why not;; 😎

Ναι αστα οι σφραγιδες κ οι υπογραφες, αριθμοι τσαυ κλπ ειναι μια τρελααααα... αλλα ειναι ιερος ο σκοπος!! Ο,τι θες ν μου πεις! Το περασα προσφατα κ τα θυμαμαι!!

Σοσ ολες οι εξετασεις ν ειναι με πρωτοτυπες σφραγιδες κ υπογραφες κ αριθμους ασφαλισης (τσαυ νονιζω ηταν παλια κ τωρα λεγεται εταμ) 

Λογικα θ τσεκαρει το φακελο κ ο γιατρος σου οποτε δν θ εχετε θεμα.. εγω πχ ειχα ξεχασει ν βαλω αντιγραφο της ταυτοτητας του αντρα μου (νομιζα θελει μονο το δικο μου 😅) κ δν ειχα εκτυπωσει μια ασφαλιστικη ικανοτητα (;;) απ το ατλας..

Εγω ναι μαρουσι περασα!! Δν ειναι τπτ, μονο μια χαζη αναμονη.. ειχα ραντεβου στις 9μιση, μια κυρια εκει στο ισογειο συγκεντρωνει τα χαρτια μας κ τα παει στην επιτροπη. Εσυ πρεπει ν περιμενεις μεχρι τις 12-12μιση εκει μηηηηηπως κ θελουν ν σε ρωτησουν κτ ή μηπως ζητησουν καποιο συμπληρωματικο εγγραφο... (κανα 2 κοπελες φωναξαν μ τον 4ψηφιο κωδικο, εμενα δν με καλεσαν)

Κ γυρω στις 12μιση μας εφεραν τις πρωτοτυπες αποφασεις/εγκρισεις.. τα περισσοτερα κοριτσια ειχαν κ ψυγεια μαζι με παγοκυστες ωστε ν παρουν επι τοπου τα φαρμακα απ το φαρμακειο του εοπυυ. Εγω πηγα αλλη μερα γτ δν τα ειχε γραψει ο γιατρος..

Καλα αποτελεσματα ευχομαι κ ν παρεις την εγκριση!! ✌️🥰❤️

 

Αντωνία μου σ' ευχαριστώ, με βοήθησες πολύ.❤️ Α, τρως όλο το πρωί εκεί, να ξέρω να προετοιμαστώ κατάλληλα χαχα! Κι εμένα μου έδωσαν έναν κωδικό. Νομίζω κι εμένα 9.30 μου είπαν, θα πάρω για επιβεβαίωση. Σου στέλνω πμ, με δυο-τρεις απορίες, να μην ζαλίζω τα κορίτσια εδώ. Επειδή πέρασες από Μαρούσι πρόσφατα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Αντωνία μου σ' ευχαριστώ, με βοήθησες πολύ.❤️ Α, τρως όλο το πρωί εκεί, να ξέρω να προετοιμαστώ κατάλληλα χαχα! Κι εμένα μου έδωσαν έναν κωδικό. Νομίζω κι εμένα 9.30 μου είπαν, θα πάρω για επιβεβαίωση. Σου στέλνω πμ, με δυο-τρεις απορίες, να μην ζαλίζω τα κορίτσια εδώ. Επειδή πέρασες από Μαρούσι πρόσφατα.

Ναι δυστυχως θα μπαστακωθεις εκει για ενα 3ωρο... κι εγω δν το ηξερα κ ξενερωσα γτ στη δουλεια δν ειχα πει οτι θα αργησω τοσο... αλλα τι ν κανουμε;; ιερος ο σκοπος!!! 

Ναι εννοειται!! Ρωτα ελευθερα!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vickypucca είπε:

Τα άδεια θυλάκια δεν είναι κύστες;🤔 έτσι νομιζα. Μια κοπέλα μου ειπε οτι μπορει να ειναι κυστες και οτι καλο ειναι να παιρνονται στα 16 με 17 mm, έτσι της ειπαν εκεινης τουλαχιστον σε αλλο κεντρο.

είμαι στην 11η μερα διεγερσης και παιρνω ανταγωνιστες

Δεν ισχύει κορίτσι μου αυτό. Τα ωάρια μπορεί να είναι κ μεγαλύτερα να φτάσουν 20 και 22 ο γιατρός κρίνει από τις αιματολογικες και τα παιρνει τη κατάλληλη στιγμή. Αν τα πάρει νωρίς ίσως είναι ανώριμα.  Τώρα τι θα έχουν μέσα κανείς δε ξέρει οκ δε θα είναι κ όλα γεμάτα ή ώριμα αλλά βλέπω ότι το μέγεθος τους είναι σχετικά κοντά κ αυτο θες να συμβαδίζουν.  Μην ακούς τι λέει ο ένας κ ο άλλος, ο γιατρός σου ξέρει. Όλα να πάνε καλά κ να πάρετε όσα περισσότερα κ ποιοτικά γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Τέλεια κορίτσι μου! Εύχομαι να έχεις τα εμβρυακια σου σύντομα!!! Όλα καλά θα πάνε!!!♥️♥️♥️

Γερα και καλοτυχα να είναι τα εμβρυακια σου κ να σου δώσουν εγκυμοσύνη cat  μου. ❤ Σου είπε ο γιατρός σου διαιρέσεις κυττάρων; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Zenia z είπε:

Γερα και καλοτυχα να είναι τα εμβρυακια σου κ να σου δώσουν εγκυμοσύνη cat  μου. ❤ Σου είπε ο γιατρός σου διαιρέσεις κυττάρων; 

Ναι μας μίλησε η εμβρυολογος που μας έδωσε τον φάκελο με τα έμβρυα κ εκείνη μου εξήγησε ότι δεν προχωράνε γρήγορα... 4 κυττάρων κ κανονικά έπρεπε 8 είπε... Αλλά τους δίνουν μια πιθανότητα μέσα στην μήτρα ότι μπορεί να προχωρήσουν... Εγώ μετά από αυτό δεν είμαι αισιόδοξη η αλήθεια... Ο γιατρός πιστεύει ότι μπορεί να γίνει...θα δείξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι? Μου έδωσε ο γιατρός να κάνω prolutex  δεν είχα ξανακάνει κ έκανα χθες κ πονάει απίστευτα σε εκείνο το σημείο μέχρι τώρα έτσι είναι αυτο το φάρμακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι? Μου έδωσε ο γιατρός να κάνω prolutex  δεν είχα ξανακάνει κ έκανα χθες κ πονάει απίστευτα σε εκείνο το σημείο μέχρι τώρα έτσι είναι αυτο το φάρμακο?

Καλημέρα κορίτσι μου.Ναι προκαλεί ερεθισμό και πόνο.Κι εγώ έκανα και είχα τα ίδια.Μου ειχε πει κάθε μέρα σε άλλο σημείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Ναι μας μίλησε η εμβρυολογος που μας έδωσε τον φάκελο με τα έμβρυα κ εκείνη μου εξήγησε ότι δεν προχωράνε γρήγορα... 4 κυττάρων κ κανονικά έπρεπε 8 είπε... Αλλά τους δίνουν μια πιθανότητα μέσα στην μήτρα ότι μπορεί να προχωρήσουν... Εγώ μετά από αυτό δεν είμαι αισιόδοξη η αλήθεια... Ο γιατρός πιστεύει ότι μπορεί να γίνει...θα δείξει...

Καλημέρα! Από τη 2η διέγερση που είχα κάνει είχα βγάλει 2 ωάρια! Γονιμοποιηθηκαν και περιμέναμε να δούμε αν θα γίνουν βλαστοκυστες για να προβούμε σε ετ. Με έπαιρναν κάθε μέρα η εμβρυολογος να με ενημερώσει. Με παίρνει την τη μέρα και μου λέει σταμάτησαν και οι 2 την ανάπτυξη αλλά θα τους δώσουμε άλλη μια μέρα γιατί συμβαίνει καμιά φορά αυτό! Απογοητεύτηκα... Λέω πάει.. χαμένη διέγερση.. χαμένη προσπάθεια.. χαμένα λεφτά κτλ κτλ.. τελικά το ένα από το 2 αναπτύχθηκε!! Και ήταν το 1 από τα 2 που έκανα ετ κ έμεινα έγκυος στην κόρη μου! Το άλλο το μάζεψα από φυσικό κύκλο! Φυσικά δεν ξέρω σε ποιο από τα 2 έμβρυα έμεινα έγκυος 😂😂 αλλά ότι μπορεί να μην έχουν τις καλύτερες διαιρεσςις αλλά να προχωρούν στμβαινει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι? Μου έδωσε ο γιατρός να κάνω prolutex  δεν είχα ξανακάνει κ έκανα χθες κ πονάει απίστευτα σε εκείνο το σημείο μέχρι τώρα έτσι είναι αυτο το φάρμακο?

Εμένα με ποναγε κι έκανε ερεθισμό αν το έκανα πάνω σε ραγαδες (προφανώς καταλάθος). Δεν με πονούσε πάντα! Τουλάχιστον έτσι θυμάμαι! 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσια μου να ρωτήσω κάτι? Μου έδωσε ο γιατρός να κάνω prolutex  δεν είχα ξανακάνει κ έκανα χθες κ πονάει απίστευτα σε εκείνο το σημείο μέχρι τώρα έτσι είναι αυτο το φάρμακο?

@cat12 μου ναι, πονάει λίγο το φάρμακο αυτό, να εναλλάσσεις τα σημεία που την κάνεις και να την εγχύνεις αργά αργά και θα είναι λιγότερο το τσούξιμο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marilouu είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.Ναι προκαλεί ερεθισμό και πόνο.Κι εγώ έκανα και είχα τα ίδια.Μου ειχε πει κάθε μέρα σε άλλο σημείο.

Καλημέρα 😊 θα την κάνω σε άλλο σημείο αλλά σκέφτομαι μέχρι τις 22 του μήνα που θα κάνω την χοριακη δεν θα μου μείνει σημείο που να μην πονάει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Καλημέρα! Από τη 2η διέγερση που είχα κάνει είχα βγάλει 2 ωάρια! Γονιμοποιηθηκαν και περιμέναμε να δούμε αν θα γίνουν βλαστοκυστες για να προβούμε σε ετ. Με έπαιρναν κάθε μέρα η εμβρυολογος να με ενημερώσει. Με παίρνει την τη μέρα και μου λέει σταμάτησαν και οι 2 την ανάπτυξη αλλά θα τους δώσουμε άλλη μια μέρα γιατί συμβαίνει καμιά φορά αυτό! Απογοητεύτηκα... Λέω πάει.. χαμένη διέγερση.. χαμένη προσπάθεια.. χαμένα λεφτά κτλ κτλ.. τελικά το ένα από το 2 αναπτύχθηκε!! Και ήταν το 1 από τα 2 που έκανα ετ κ έμεινα έγκυος στην κόρη μου! Το άλλο το μάζεψα από φυσικό κύκλο! Φυσικά δεν ξέρω σε ποιο από τα 2 έμβρυα έμεινα έγκυος 😂😂 αλλά ότι μπορεί να μην έχουν τις καλύτερες διαιρεσςις αλλά να προχωρούν στμβαινει!! 

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tonakiv είπε:

Εμένα με ποναγε κι έκανε ερεθισμό αν το έκανα πάνω σε ραγαδες (προφανώς καταλάθος). Δεν με πονούσε πάντα! Τουλάχιστον έτσι θυμάμαι! 😂😂

Η αλήθεια δεν μπορείς να προβλέψεις τίποτα!!! Κ απέκτησες την κορούλα σου♥️ μακάρι να φανούν κ εμένα δυνατά τα εμβρυακια μου κ να αντέξουν!!! Χθες πήγα να κάνω χαλαρά την ένεση κ συνειδητοποίησα ότι πονούσε κατευθείαν λέω την έβαψα 😂 αυτό για δύο εβδομάδες θα έχω? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η elissavet90 είπε:

@cat12 μου ναι, πονάει λίγο το φάρμακο αυτό, να εναλλάσσεις τα σημεία που την κάνεις και να την εγχύνεις αργά αργά και θα είναι λιγότερο το τσούξιμο!!!

Δεν το περίμενα ότι θα πονούσε τόσο... Έχουμε κάνει τόσες ενέσεις λέω μια από τα ίδια θα είναι αλλά ατυχησα🤪 δεν ένιωθα τόσο τσούξιμο την ώρα που το έβαζα αλλά μετά πόνο στο σημείο... Κ από ότι είδα έκανα κ μια μικρή μελανιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Δεν το περίμενα ότι θα πονούσε τόσο... Έχουμε κάνει τόσες ενέσεις λέω μια από τα ίδια θα είναι αλλά ατυχησα🤪 δεν ένιωθα τόσο τσούξιμο την ώρα που το έβαζα αλλά μετά πόνο στο σημείο... Κ από ότι είδα έκανα κ μια μικρή μελανιά....

Nαι ναι κι εμένα μου είχε κάνει μελανιές κάποιες φορές, όπως επίσης δυο φορές είχε κ΄άπως κοκκινήσει το σημείο που είχε εγχυθεί το υγρό και με έπιανε φαγούρα. Τότε τρόμαξα, αλλά φεύγει μετά από λίγο. Είναι οι άτιμες.. Πάντως και τώρα που κάνω τις Arvekarp με πονάνε εξίσου για λίγο. Το χειρότερο για μένα από όοολα αυτά τα δεινά μας, είναι οι Vasclor, αυτό το κάθε μέρα κολπικά, μου δημιουργεί ερεθισμούς, με ενοχλεί περισσότερο και από τις Prolutex.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...