Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2024 <3


RAM21

Recommended Posts

στις πριν 18 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Ελααααααα ρε κορίτσι μου ....να Ι θα μιλήσουμε γιατί η αλήθεια είναι ότι μου έχουν στείλει αρκετά κορίτσια....αχ είμαι και εγώ εκτός Αθηνών και δεν θυμάμαι ακριβώς την λήξη αν δεν κάνω λάθος όμως είναι Δεκέμβρη......κάτι τέτοιο νομίζω!!!🫠🫠

 

Λόγω έλλειψης της menopur μου την άλλαξαν με goal!

ωχ! Και το menopur είναι σε έλλειψη τώρα? Κάθε φορά τα ίδια... Δεν φτάνουν τα υπόλοιπα άγχη μας, έχουμε και την έλλειψη φαρμάκων ν' αντιμετωπίσουμε. Ακόμα θυμάμαι από πρόπερσι το τρέξιμο με την έλλειψη cyclacur.

Οκ, σ' ευχαριστώ. Όταν επιστρέψουμε με το καλό, θα μιλήσουμε, αν το έχεις έως τότε διαθέσιμο.😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Με κάνεις και γέλασα!! Πως τα λες έτσι. Να τη χαίρεσαι!!! 

Περιμένω να ακούσω κι άλλες εμπειρίες από θετικές ή αρνητικές σκέψεις και θετικες χοριακες!

Ξέρεις, καμιά φορά η άγνοια βοηθάει. Εγώ, στην πρώτη μου ε/τ άκουγα τυφλά τον γιατρό μου και όσα φειδωλά μου έλεγε. Δεν είχα ανακαλύψει την ομάδα (πολύ κακώς, λέω, εκ των υστέρων), δεν έψαχνα πληροφορίες στο ίντερνετ για να μην αγχωθώ και γενικώς δεν είχα καμία εμπειρία από άλλη κοπέλα, εκτός από μία καλή μου ξαδέλφη που έκανε την διαδικασία ένα εξάμηνο νωρίτερα από εμένα, αλλά στο εξωτερικό. Με άλλα πρωτόκολλα και άλλη προεμφυτευτική διαδικασία.

Εν πάση περιπτώσει, όταν έφτασε η ώρα της ε/τ ήμουν πολύ σίγουρη ότι όλα πήγαν καλά. Γιατί να μην πήγαιναν άλλωστε? Ένιωθα υγιής, δεν είχα ενοχλήσεις, είχαμε καλές βλαστοκύστες κλπ. Ο μόνος φόβος μου ήταν μην συλλάβω δίδυμα, γιατί είχαμε βάλει δύο βλαστοκύστες (!) - εδώ γελα΄με. Όταν λοιπόν πέρασαν οι δέκα μέρες και πήγα για την πρώτη χοριακή, είχα, εννοείται, τρελή αγωνία. Ήξερα ότι πρέπει να ανέβει, αλλά δεν ήξερα πόσο. Μόλις μου είπε η μαία το νούμερο, η καρδιά μου πήγε στη θέση της. Τώρα δηλαδή είμαι έγκυος, της είπα; Αυτό ήταν όλο; Βασικά ναι, μου λέει αυτή, αλλά έλα να την επαναλάβεις!! Δεν ήξερα καν ότι πρέπει να την επαναλάβω όχι μία, αλλά άλλες τρεις φορές, για να είμαστε σίγουροι.😄:)) Μάλιστα, μια απ' αυτές τις φορές, πήγα και ρώτησα τον γιατρό πότε θα ξέρουμε αν έχω δίδυμα. Με αυτή την χοριακή δεν έχεις δίδυμα, μου λέει.

Λίγους μήνες μετά, κι ενώ ήμουν έγκυος, έκανε εξωσωματική η κουμπάρα μου και είχε πρώτο νούμερο χοριακής πάνω από 400. Της λέω " έχεις δίδυμα". Και πράγματι. Όπως καταλαβαίνεις, είχα γίνει πια ειδήμονας της εξωσωματικής.:)) Με αυτά τα λίγα που είχα ζήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2023 at 9:44 ΜΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Κορίτσια σήμερα η μέρα ήταν δύσκολη ψυχολογικά χωρίς να έχει συμβεί ή να έχει αλλάξει κάτι. Σας έχει συμβεί κι εσάς να έχετε συναισθηματικές διακυμάνσεις? Αυτό που αισθάνομαι μου θυμίζει όπως μια μέρα πριν την περίοδο που τα βλέπω όλα μαύρα. Σαν να έχει συμβεί κάτι κακό και δεν ξέρω τι είναι αυτό. Μια στεναχώρια. Δεν είναι άγχος ( γνωρίζω πολύ καλά αυτό το συναίσθημα). Είναι μια στεναχώρια χωρίς χειροπιαστό λόγο. 

Δεν ξερω αν έχεις δει τι εγραφα. Αλλά είμαι η κοπέλα που πετάει παντοφλιτσες στις αρνητικές σκέψεις. Θα σου στείλω παντοφλαααα.. άσε τις αρνητικές σκέψεις γιατί και αυτές ειναο ορμονικές. Ψιτ ναντεψε τις έχουμε και κατά την εγκυμοσύνη.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/8/2023 at 10:09 ΜΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Είχατε υποστήριξη από τον σύζυγό? Εμένα δε με καταλαβαίνει. Λέει ότι φταίω γιατί σκέφτομαι αρνητικά. Ενώ η σκέψη μου δεν έχει αλλάξει καθόλου σε σχέση με χθες και προχθές και τις προηγούμενες μέρες. Απλά μου έσκασε αυτή η στεναχώρια.

Οι άντρες δεν παίρνουν ορμόνες, δεν ζουν αυτά που ζούμε δεν  δεν πολλά δεν .. και ένα ακόμα δεν θα καταλάβουν.  Δυστυχώς έχουν και ένα δίκιο γτ απλά θέλουν να μας ανεβάσουν.   Πχ ο δικός μου έλεγε και πληρώνουμε και θα είσαι έτσι.  Χαλάρωσε το κάνουμε για την ευτυχία μας . Ένα δίκιο το είχε. Το λέω όμως τώρα τότε αλλά έλεγα.  

Η στεναχώρια είναι απ το άγχος σου. Απ τις ορμόνες από όσα πέρασες τόσο καιρό . Πάνε αύριο κανε την χοριακη και βγες έξω μετά είτε για ψώνια είτε για καφέ κλείσε το κινητό και μη φοράς ρολόι για να περάσει η ώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/8/2023 at 12:53 ΜΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια! Υπάρχει καμία κοπέλα που περίμενε να κάνει τη χοριακη και δεν το πίστευε ότι θα έρθει θετικό τεστ και τελικά ήρθε? Για τους Χ ψ λόγους να μην είχε θετικό προαίσθημα και να ήρθε το αποτέλεσμα κεραμίδα στο κεφάλι??? 

Ή όλες είχατε θετική σκέψη? Και ήρθε και η θετική χοριακη? 

Από περιέργεια ρωτάω...

Πιστεύω πως είμαστε πολλές,εάν όχι όλες, που δεν πιστεύουμε στο θετικό τεστ...

Εμενα μου είχε πει ο γιατρός να κάνω χοριακη 12η μέρα κ την έκανα την 11η επειδή εκείνη τη μέρα δεν δούλευα, για να μπορώ να μείνω στο σπίτι να κλάψω 🤪 Μετά από 4 ανεπιτυχείς εμβρυομεταφορές εννοείται πως δεν το περίμενα κ δεν το πίστευα...

Ευτυχώς όμως όλα πήγαν καλά κ έχω τις διδυμουλες μου κ ελπίζω κάποια στιγμή να βάλω κ τα υπόλοιπα "παγωτινια" μου 😃🥰

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να έχεις θετική χοριακή ❤ (και όλες όσες προσπαθείτε)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα την χοριακη και τώρα θα περιμένω... Ανάμεσα σε 11.30-12.30 θα ξέρω. Νταξει αγωνία δε το συζητώ. Μέσα μου νιώθω ότι θα φάω τα μούτρα μου...! Μου έχει ξεπρηστει το στήθος, ενώ είχα ένα διάστημα ούτε να το αγγίξω δεν μπορούσα, ούτε να κοιμηθώ μπρουμητα. Χθες το βράδυ μου πονούσε η μέση. Αλλά μπορεί να είναι και επειδή έναμησι μηνα τώρα δεν κάνω τίποτα από γυμναστική... 

Έχω σκεφτεί να κάνω ωραία πράγματα είτε βγει θετικό είτε όχι. Αν βγει θετικό θα πάω για φαγητό σε καλό εστιατόριο να φάω τα αγαπημένα μου νιοκι και φυσικά χαρούμενα τηλέφωνα. Αν βγει αρνητικό θα φάω ένα κιλό παγωτό (μόνη μου), γύρο, θα κάνω σεξ (!) και το βράδυ σινεμά. Χαρτομάντιλα θα χρειαστώ σε κάθε περίπτωση!! 

Λίγες ώρες είναι θα περάσουν... Και θα ξέρω τι θα φάω για μεσημεριανό!!!

Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια για τη σκέψη και τις ευχές!!! @marinaP @twinkletwinlkle@Γιάννα 36 @Vicky84 @Liveloula88 @Παρασκευαιδου @RAM21 @Μπεμπελουκα @TokyoΣυγγνωμη αν ξεχνώ καμία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έκανα την χοριακη και τώρα θα περιμένω... Ανάμεσα σε 11.30-12.30 θα ξέρω. Νταξει αγωνία δε το συζητώ. Μέσα μου νιώθω ότι θα φάω τα μούτρα μου...! Μου έχει ξεπρηστει το στήθος, ενώ είχα ένα διάστημα ούτε να το αγγίξω δεν μπορούσα, ούτε να κοιμηθώ μπρουμητα. Χθες το βράδυ μου πονούσε η μέση. Αλλά μπορεί να είναι και επειδή έναμησι μηνα τώρα δεν κάνω τίποτα από γυμναστική... 

Έχω σκεφτεί να κάνω ωραία πράγματα είτε βγει θετικό είτε όχι. Αν βγει θετικό θα πάω για φαγητό σε καλό εστιατόριο να φάω τα αγαπημένα μου νιοκι και φυσικά χαρούμενα τηλέφωνα. Αν βγει αρνητικό θα φάω ένα κιλό παγωτό (μόνη μου), γύρο, θα κάνω σεξ (!) και το βράδυ σινεμά. Χαρτομάντιλα θα χρειαστώ σε κάθε περίπτωση!! 

Λίγες ώρες είναι θα περάσουν... Και θα ξέρω τι θα φάω για μεσημεριανό!!!

Σας ευχαριστώ όλες μια προς μια για τη σκέψη και τις ευχές!!! @marinaP @twinkletwinlkle@Γιάννα 36 @Vicky84 @Liveloula88 @Παρασκευαιδου @RAM21 @Μπεμπελουκα @TokyoΣυγγνωμη αν ξεχνώ καμία!!

Δεν θα σου πω ούτε να ηρεμήσεις ούτε να χαλαρώσεις! Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Και εγώ έτσι ήμουν τη Πέμπτη και σήμερα που περιμένω την επαναληπτική! Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να το πιστέψεις όσο μπορείς! Μόνο θετικά!! Και εγώ γύρω στις 11:30 περιμένω τα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Αρνητική δυστυχώς. Εύχομαι στις υπόλοιπες να πάρουν θετικά αποτελέσματα μέσα απο την καρδιά μου!!!

Κρίμα, κρίμα! Σου εύχομαι γρήγορα να ανασυνταχθεις. Απ ό,τι θυμάμαι έχεις κι άλλα έμβρυα οπότε θα μπορείς άμεσα να μεταφέρεις. Μεγάλη αγκαλιά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Αρνητική δυστυχώς. Εύχομαι στις υπόλοιπες να πάρουν θετικά αποτελέσματα μέσα απο την καρδιά μου!!!

Λυπάμαι πολύ, είσαι από τα κορίτσια που μπαίνω για να δω τα νέα σας. Σου στέλνω μια αγκαλιά και εύχομαι σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Thlimmeno_koutavi Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου! Είχα μια ελπίδα ότι η πρώτη ε/τ σου θα πάει καλά.

Δεν το βάζουμε κάτω! Πα΄ρε τον χρόνο σου να ηρεμήσεις και εδώ είμαστε να συνεχίσουμε τις προσπάθειες. Σου εύχομαι τα καλύτερα να έρθουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαζί με τα έμβρυα σήμερα έχασα και τον γάμο μου... Διπλό πένθος... Αφήστε τα κορίτσια... Ο τι και να κάνετε κοιτάξτε να έχετε δίπλα σας υποστηρικτους άντρες... Τα παιδιά τα στέλνει ο Θεός όταν έρθει η ώρα... Τους ανθρώπους τους διαλέγουμε εμείς... Λυπάμαι για τα δύο εμβρυακια που είναι στην κατάψυξη... Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτό που ζω σήμερα... 

Ανακάλυψα ψέματα και μου ανακοίνωσε ότι δεν εχουμε παιδί μέσα σε καυγά... Ότι δεν εχουμε παιδί ούτε θα έχουνε. Με χτύπησε για άλλη μια φορά. 

Σε μια μέρα τα έχασα όλα... Τα έμβρυα, τον άντρα μου τα όνειρα μου. 

Δε τα λέω για να με λυπηθείτε. Απλά ανοίξτε τα μάτια όσες διαβάζετε να έχετε δίπλα σας Ανθρωπους, που να αξίζουν, που να μπορούν να στέκονται στα δύσκολα και στα εύκολα..  

Αυτά από εμένα... Σας ευχαριστώ για όλη την στήριξη όλον αυτόν καιρό. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μέσα από την πληγωμένη μου καρδιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Thlimmeno_koutavi Κορίτσι μου λυπάμαι!!! Αλλά στο τέλος θα πάνε όλα καλά!!! Το καλό είναι ότι έχεις κατάψυξη!!!πάρε το χρόνο σου!!  Να ηρεμήσεις και θα ξανακάνεις!!!! Στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Μαζί με τα έμβρυα σήμερα έχασα και τον γάμο μου... Διπλό πένθος... Αφήστε τα κορίτσια... Ο τι και να κάνετε κοιτάξτε να έχετε δίπλα σας υποστηρικτους άντρες... Τα παιδιά τα στέλνει ο Θεός όταν έρθει η ώρα... Τους ανθρώπους τους διαλέγουμε εμείς... Λυπάμαι για τα δύο εμβρυακια που είναι στην κατάψυξη... Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτό που ζω σήμερα... 

Ανακάλυψα ψέματα και μου ανακοίνωσε ότι δεν εχουμε παιδί μέσα σε καυγά... Ότι δεν εχουμε παιδί ούτε θα έχουνε. Με χτύπησε για άλλη μια φορά. 

Σε μια μέρα τα έχασα όλα... Τα έμβρυα, τον άντρα μου τα όνειρα μου. 

Δε τα λέω για να με λυπηθείτε. Απλά ανοίξτε τα μάτια όσες διαβάζετε να έχετε δίπλα σας Ανθρωπους, που να αξίζουν, που να μπορούν να στέκονται στα δύσκολα και στα εύκολα..  

Αυτά από εμένα... Σας ευχαριστώ για όλη την στήριξη όλον αυτόν καιρό. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μέσα από την πληγωμένη μου καρδιά.

Κορίτσι μου λυπάμαι για όλα όσα σου συμβαίνουν αλλά τι εννοείς σε χτύπησε για άλλη μία φορά;;;

Συγγνώμη αλλά αν κατάλαβα καλά κ σε χτυπάει φύγε μακρυά!Το ξέρω ότι είναι εύκολο να το λέει κάποιος που δεν το ζει αλλά δεν αξίζει να είσαι με έναν τέτοιο "άνθρωπο"....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Μαζί με τα έμβρυα σήμερα έχασα και τον γάμο μου... Διπλό πένθος... Αφήστε τα κορίτσια... Ο τι και να κάνετε κοιτάξτε να έχετε δίπλα σας υποστηρικτους άντρες... Τα παιδιά τα στέλνει ο Θεός όταν έρθει η ώρα... Τους ανθρώπους τους διαλέγουμε εμείς... Λυπάμαι για τα δύο εμβρυακια που είναι στην κατάψυξη... Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτό που ζω σήμερα... 

Ανακάλυψα ψέματα και μου ανακοίνωσε ότι δεν εχουμε παιδί μέσα σε καυγά... Ότι δεν εχουμε παιδί ούτε θα έχουνε. Με χτύπησε για άλλη μια φορά. 

Σε μια μέρα τα έχασα όλα... Τα έμβρυα, τον άντρα μου τα όνειρα μου. 

Δε τα λέω για να με λυπηθείτε. Απλά ανοίξτε τα μάτια όσες διαβάζετε να έχετε δίπλα σας Ανθρωπους, που να αξίζουν, που να μπορούν να στέκονται στα δύσκολα και στα εύκολα..  

Αυτά από εμένα... Σας ευχαριστώ για όλη την στήριξη όλον αυτόν καιρό. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μέσα από την πληγωμένη μου καρδιά.

Έπαθα σοκ με το μήνυμα σου!! Θα πω κάθε  εμποδιο για καλό από την στιγμή που υπάρχει βία θα φύγεις κορίτσι μου!!! Να δεις την ψυχική σου υγεία και τον εαυτό σου!!!! Αυτό χει σημασία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Μαζί με τα έμβρυα σήμερα έχασα και τον γάμο μου... Διπλό πένθος... Αφήστε τα κορίτσια... Ο τι και να κάνετε κοιτάξτε να έχετε δίπλα σας υποστηρικτους άντρες... Τα παιδιά τα στέλνει ο Θεός όταν έρθει η ώρα... Τους ανθρώπους τους διαλέγουμε εμείς... Λυπάμαι για τα δύο εμβρυακια που είναι στην κατάψυξη... Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτό που ζω σήμερα... 

Ανακάλυψα ψέματα και μου ανακοίνωσε ότι δεν εχουμε παιδί μέσα σε καυγά... Ότι δεν εχουμε παιδί ούτε θα έχουνε. Με χτύπησε για άλλη μια φορά. 

Σε μια μέρα τα έχασα όλα... Τα έμβρυα, τον άντρα μου τα όνειρα μου. 

Δε τα λέω για να με λυπηθείτε. Απλά ανοίξτε τα μάτια όσες διαβάζετε να έχετε δίπλα σας Ανθρωπους, που να αξίζουν, που να μπορούν να στέκονται στα δύσκολα και στα εύκολα..  

Αυτά από εμένα... Σας ευχαριστώ για όλη την στήριξη όλον αυτόν καιρό. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μέσα από την πληγωμένη μου καρδιά.

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σου συνέβη. Είναι απαράδεκτη η συμπεριφορά του, τα ψέματα κι αυτό που πέταξε για να σε πληγώσει ξεκάθαρα. Με τον καιρό θα νιώσεις καλύτερα και κυρίως ελεύθερη!!!! Στο λέω εκ πείρας! Και πού ξέρεις; Τα δύο εμβρυάκια που έχεις στην κατάψυξη, όταν έρθει η ώρα μπορεί να ταιριάξουν καλύτερα με ένα άλλο σπέρμα!! Όλα για καλό γίνονται τελικά! Όπως λέει η παροιμία: if it's not ok it's not the end!!!!

Αν θες να μοιραστείς περισσότερα εδώ είμαστε εμείς!! Όπως νιώθεις!! Τεράστια αγκαλιά σου στέλνω!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Μαζί με τα έμβρυα σήμερα έχασα και τον γάμο μου... Διπλό πένθος... Αφήστε τα κορίτσια... Ο τι και να κάνετε κοιτάξτε να έχετε δίπλα σας υποστηρικτους άντρες... Τα παιδιά τα στέλνει ο Θεός όταν έρθει η ώρα... Τους ανθρώπους τους διαλέγουμε εμείς... Λυπάμαι για τα δύο εμβρυακια που είναι στην κατάψυξη... Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτό που ζω σήμερα... 

Ανακάλυψα ψέματα και μου ανακοίνωσε ότι δεν εχουμε παιδί μέσα σε καυγά... Ότι δεν εχουμε παιδί ούτε θα έχουνε. Με χτύπησε για άλλη μια φορά. 

Σε μια μέρα τα έχασα όλα... Τα έμβρυα, τον άντρα μου τα όνειρα μου. 

Δε τα λέω για να με λυπηθείτε. Απλά ανοίξτε τα μάτια όσες διαβάζετε να έχετε δίπλα σας Ανθρωπους, που να αξίζουν, που να μπορούν να στέκονται στα δύσκολα και στα εύκολα..  

Αυτά από εμένα... Σας ευχαριστώ για όλη την στήριξη όλον αυτόν καιρό. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μέσα από την πληγωμένη μου καρδιά.

Κορίτσι μου τώρα λυπάσαι που δεν πέτυχες κ είναι λογικό κ ανθρώπινο. Αλλά αν μεγάλωνες παιδιά στην κατάσταση που περιγράφεις θα λυποσουν περισσότερο. Αν βέβαια κ γω το κατάλαβα καλά κ σε χτυπάει. Νομίζεις θα σταματήσει αν κάνεις παιδί; Λάθος! Θα έρθει η κούραση, οι ευθύνες, οι άπειρες υποχρεώσεις κ θα ξεσπάει ακόμα πιο πολύ κ σε σένα κ ίσως κ στο παιδί. Δεν είδες το περιστατικό στη Λάρισα ( κ πόσα ακόμα δλδ)... Θρήνησε αλλά μακρια...

Λυπάμαι πολύ που τα ζεις αυτά. Μακάρι να βρεις τον κατάλληλο άνθρωπο δίπλα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου τώρα λυπάσαι που δεν πέτυχες κ είναι λογικό κ ανθρώπινο. Αλλά αν μεγάλωνες παιδιά στην κατάσταση που περιγράφεις θα λυποσουν περισσότερο. Αν βέβαια κ γω το κατάλαβα καλά κ σε χτυπάει. Νομίζεις θα σταματήσει αν κάνεις παιδί; Λάθος! Θα έρθει η κούραση, οι ευθύνες, οι άπειρες υποχρεώσεις κ θα ξεσπάει ακόμα πιο πολύ κ σε σένα κ ίσως κ στο παιδί. Δεν είδες το περιστατικό στη Λάρισα ( κ πόσα ακόμα δλδ)... Θρήνησε αλλά μακρια...

Λυπάμαι πολύ που τα ζεις αυτά. Μακάρι να βρεις τον κατάλληλο άνθρωπο δίπλα σου...

Σαν αυτά που βλέπουμε στις ειδήσεις... Κι αν μας βλέπατε είναι αυτό που λένε "μα δε τους φαίνεται, ήσυχα παιδιά αγαπημένα"... Κορίτσια είμαι απλά ένα ερείπιο... Και η αμη μου εμένα πέφτει... Ποιος θα με πάρει εμένα..?? Δε θα προλάβω να κάνω παιδιά... Που ήθελα από μικρή. Αυτά σκέφτομαι σήμερα... Είναι δύσκολη μέρα. Εύχομαι αύριο να είμαι καλύτερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Σαν αυτά που βλέπουμε στις ειδήσεις... Κι αν μας βλέπατε είναι αυτό που λένε "μα δε τους φαίνεται, ήσυχα παιδιά αγαπημένα"... Κορίτσια είμαι απλά ένα ερείπιο... Και η αμη μου εμένα πέφτει... Ποιος θα με πάρει εμένα..?? Δε θα προλάβω να κάνω παιδιά... Που ήθελα από μικρή. Αυτά σκέφτομαι σήμερα... Είναι δύσκολη μέρα. Εύχομαι αύριο να είμαι καλύτερα... 

Επειδή δε θυμάμαι ποιο θέμα είχατε κ πήγατε εξωσωματική, αλλά εφόσον ανησυχείς μιλά με το γιατρό σου για κατάψυξη ωαρίων πλέον! Πρόσεχε το νομικό πλαίσιο μόνο γιατί όσο είσαι παντρεμένη ίσως χρειάζεται συγκατάθεση συζύγου (είμαστε κ λίγο τριτοκοσμικοί)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Σαν αυτά που βλέπουμε στις ειδήσεις... Κι αν μας βλέπατε είναι αυτό που λένε "μα δε τους φαίνεται, ήσυχα παιδιά αγαπημένα"... Κορίτσια είμαι απλά ένα ερείπιο... Και η αμη μου εμένα πέφτει... Ποιος θα με πάρει εμένα..?? Δε θα προλάβω να κάνω παιδιά... Που ήθελα από μικρή. Αυτά σκέφτομαι σήμερα... Είναι δύσκολη μέρα. Εύχομαι αύριο να είμαι καλύτερα... 

Λυπάμαι πάρα πολύ γι' αυτό που περνάς. Και είναι πολύ κρίμα που χρειάστηκε να περάσεις όλη αυτή την αγωνία της εξωσωματικής, για ν' αποκαλυφθεί το αδιέξοδο του γάμου σου. Έστω κι έτσι όμως είναι καλύτερα απ' το να έμπαινες σε μια εγκυμοσύνη και να αντιμετώπιζες πολύ σοβαρότερα προβλήματα στο μέλλον. Και εσύ και το παιδί σου. Γιατί ένα παιδί δοκιμάζει πολύ την σχέση ενός ζευγαριού, πίστεψέ με, πόσο μάλλον αν ήδη υπάρχουν προβλήματα. Το ξέρω ότι τώρα σου φαίνονται όλα βουνό και ότι εμείς εκ του ασφαλούς μιλάμε, αλλά αυτά που σου λέμε τα εννοούμε και να ξέρεις ότι είμαστε εδώ. Σταμάτα σε παρακαλώ να νιώθεις ότι είσαι σε μειονεκτική θέση και να περιμένεις κάποιον να σε πάρει. Είσαι νέα κοπέλα και θα αποκτήσεις το παιδάκι που ονειρεύεσαι, όταν οι προϋποθέσεις θα είναι σωστές για σένα. Και άσε επιτέλους στην άκρη αυτή την ΑΜΗ (9 ωάρια δεν είναι καθόλου άσχημα, συγγνώμη κι όλας). Να ακολουθήσεις την συμβουλή της @Tokyo για κατάψυξη ωαρίων, μόλις ηρεμήσεις λίγο.

Και αν αυτό που έγραψες ότι σε χτύπησε, το εννοούσες κυριολεκτικά, να απομακρυνθείς από αυτή τη σχέση το συντομότερο δυνατό χωρίς εξηγήσεις. Ζήτα βοήθεια και υποστηρικτικό περιβάλλον. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Μαζί με τα έμβρυα σήμερα έχασα και τον γάμο μου... Διπλό πένθος... Αφήστε τα κορίτσια... Ο τι και να κάνετε κοιτάξτε να έχετε δίπλα σας υποστηρικτους άντρες... Τα παιδιά τα στέλνει ο Θεός όταν έρθει η ώρα... Τους ανθρώπους τους διαλέγουμε εμείς... Λυπάμαι για τα δύο εμβρυακια που είναι στην κατάψυξη... Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτό που ζω σήμερα... 

Ανακάλυψα ψέματα και μου ανακοίνωσε ότι δεν εχουμε παιδί μέσα σε καυγά... Ότι δεν εχουμε παιδί ούτε θα έχουνε. Με χτύπησε για άλλη μια φορά. 

Σε μια μέρα τα έχασα όλα... Τα έμβρυα, τον άντρα μου τα όνειρα μου. 

Δε τα λέω για να με λυπηθείτε. Απλά ανοίξτε τα μάτια όσες διαβάζετε να έχετε δίπλα σας Ανθρωπους, που να αξίζουν, που να μπορούν να στέκονται στα δύσκολα και στα εύκολα..  

Αυτά από εμένα... Σας ευχαριστώ για όλη την στήριξη όλον αυτόν καιρό. Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μέσα από την πληγωμένη μου καρδιά.

Καταρχήν λυπάμαι για το αρνητικό δε θα πω .. καιβθα σου μιλήσω ειλικρινά καλύτερα που δεν ήρθε. 

Είμαι μαχητρια κατά της βίας έχω δώσει και δίνω μάχες για αυτό το θέμα έχω δώσει ομιλίες, βρίσκομαι σε ομάδες κατά της βίας . 

Θα σου πω κάτι ή ψυχολογική βία είναι η χειρότερη.. άσχετα που δεν έχει σημάδια εξωτερικά.  Καλά δε συζητο το ότι σε χτύπησε. 

Πάτα στα πόδια σου και βγες από αυτό.  Άσε τα έμβρυα και ζήσε!!! Η ζωή είναι μια και δε την χαραμίζουμε σε άσχημες καταστάσεις.  

Εάν χρειαστείς βοήθεια για ψυχολογική ή νομική βοήθεια μη διστάσεις να μου στείλεις. Θα σου στείλω  τα στοιχεία απ τους συνεργάτες της ομάδας. 

Από εκεί και πέρα εγώ σαν ελπίδα έχω πάτα μα πάρα πολλά παραδείγματα από πολλές πάρα πολλές κοπέλες που σήμερα είναι με ανθρώπους που της σέβονται .

Να θυμάσαι τον κύκλο της βίας..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Σαν αυτά που βλέπουμε στις ειδήσεις... Κι αν μας βλέπατε είναι αυτό που λένε "μα δε τους φαίνεται, ήσυχα παιδιά αγαπημένα"... Κορίτσια είμαι απλά ένα ερείπιο... Και η αμη μου εμένα πέφτει... Ποιος θα με πάρει εμένα..?? Δε θα προλάβω να κάνω παιδιά... Που ήθελα από μικρή. Αυτά σκέφτομαι σήμερα... Είναι δύσκολη μέρα. Εύχομαι αύριο να είμαι καλύτερα... 

Έλα σε πριβε σε παρακαλώ πολύ. 

Τι λες; ποιος θα σε πάρει αμ αυτά τα λες γιατί έχει γίνει μπουρου μπουρου απ τον "αντρα" 

Αχ που ειναι η Κατερίνα.. το 2017 πεδευοταν να κάνει παιδιά.   Χωρίζει γτ και εκείνος ένα παρόμοιο στάδιο ήταν και μαντεψε περιμένει το δεύτερο παιδί από τον τωρινό σύζυγο της . Η Κατερίνα εινχε χάλια αμη . Η Κατερίνα έμεινε με την πρώτη έγκυος.. ναι η ίδια Κατερίνα που πέρασε τόσα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...