Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια εγκυμοσύνης


mkr

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες. Έχω χάσει 2 παιδιά.παλινδρομη κύηση κ διακοπή κύησης. Τον προηγούμενο μήνα ξεκίνησα προσπάθειες αλλά δεν..17 του μηνός πρώτη μέρα περιόδου 22 μέρες ο κύκλος. Αφού μου τελείωσε η περίοδος,στις 23 του μήνα είχα επαφή αλλά δε νομίζω να έγινε κάτι.. διότι λογικα η ωωρηξια πλέον γίνεται πιο αργά..κορίτσια πότε να έρθω σε επαφη ξανά ;; αν κ η διαίσθηση μου λέει ότι δε θα γίνει τίποτα. Τώρα τελευταία έχω στεναχωρια διότι έχω την αδερφή της μητέρας μου στην εντατική λογικά επηρεάζει και το ανχος.Οπως σας είπα έχω βιώσει 2 αποβολές από τότε δε προσπάθησα ξανά. Θέλω ένα παιδάκι πάρα πολύ εδώ και πολύ καιρό όμως απογοητευομαι και λέω δε θα συμβεί..τον προηγούμενο μήνα μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε ότι πήρα απότομα κάποια κιλά.και φυσικά παίζει ρόλο στο θέμα αυτό. Υπάρχει κάποια μικρή ελπίδα να έπιασα όταν ήρθα σε επαφή; αν κ δε νομίζω διότι ήρθα πολύ νωρίς..και τα 2 παιδιά το θυμάμαι πολύ καλά τα είχα πιάσει στη τελευταία μέρα περιόδου. Βέβαια από τότε ίσως άλλαξαν πολλά..δε ξέρω τι να πω..θα ήθελα γνώμες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου κορίτσι, καταρχάς λυπάμαι πολύ για τις απώλειες σου 😕 

Με κύκλο 22 ημερών, πιθανόν κάνεις ωορρηξία περίπου την 8η μέρα. Στις 23 ήσουν 7η μέρα του κύκλου, οπότε ναι είναι πολύ πιθανό να μείνεις πάλι έγκυος.

Τώρα το θέμα του άγχους παίζει κι αυτό τον ρόλο του αλλά δεν είναι κάτι στάνταρ. Πολλές κοπέλες έχουν πιάσει παιδί σε καταστάσεις φουλ άγχους. Και τα κιλά δεν ξέρω κατά πόσο παίζουν ρόλο γιατί δεν ξέρω και πόσο είσαι. Όπως και να χει είναι δύο δευτερεύοντες παράγοντες.

Προσπαθείτε καιρό; Τα προηγούμενα 2 σπορακια τα έπιασες εύκολα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2023 at 3:27 ΠΜ, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σου κορίτσι, καταρχάς λυπάμαι πολύ για τις απώλειες σου 😕 

Με κύκλο 22 ημερών, πιθανόν κάνεις ωορρηξία περίπου την 8η μέρα. Στις 23 ήσουν 7η μέρα του κύκλου, οπότε ναι είναι πολύ πιθανό να μείνεις πάλι έγκυος.

Τώρα το θέμα του άγχους παίζει κι αυτό τον ρόλο του αλλά δεν είναι κάτι στάνταρ. Πολλές κοπέλες έχουν πιάσει παιδί σε καταστάσεις φουλ άγχους. Και τα κιλά δεν ξέρω κατά πόσο παίζουν ρόλο γιατί δεν ξέρω και πόσο είσαι. Όπως και να χει είναι δύο δευτερεύοντες παράγοντες.

Προσπαθείτε καιρό; Τα προηγούμενα 2 σπορακια τα έπιασες εύκολα;

Τώρα ξεκίνησα.. τα προηγούμενα κατευθείαν τα έπιασα.. το ανχος παίζει ρόλο..Δυστυχώς πέθανε η θεία μου φαντάσου τώρα πόσο στενοχωρημένη είμαι..όλα παίζουν ρόλο στη σύλληψη πιστεύω ώστε να μείνω έγκυος ξανά.μακαρι κορίτσι μου να συμβεί αλλά η διαίσθηση μου λέει ότι δεν θα τα καταφέρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η mkr είπε:

Τώρα ξεκίνησα.. τα προηγούμενα κατευθείαν τα έπιασα.. το ανχος παίζει ρόλο..Δυστυχώς πέθανε η θεία μου φαντάσου τώρα πόσο στενοχωρημένη είμαι..όλα παίζουν ρόλο στη σύλληψη πιστεύω ώστε να μείνω έγκυος ξανά.μακαρι κορίτσι μου να συμβεί αλλά η διαίσθηση μου λέει ότι δεν θα τα καταφέρω...

Συλλυπητήρια για τη θεία σου 😕

Ε αφού τα έπιασες κατευθείαν τα προηγούμενα, θα έρθει γρήγορα και το επόμενο σπορακι που θα μείνει 😊 Οπότε μην ανησυχείς! Εσείς συνεχίστε κανονικά τις προσπάθειες σας. Πολλά κορίτσια εδώ προσπαθούν αρκετούς μήνες και τα καταφέρνουν. Εσύ πιστεύω θα μείνεις πολύ γρήγορα έγκυος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένη μη σε παίρνει από κάτω,

Φίλη μου με δυο παλίνδρομες κυήσεις, ανακάλυψε τελικά ότι είχε θρομβοφιλία. Μίλησε με το γιατρό σου. Πολλές από τις επιπλοκές μπορούν να προληφθούν σε μεγάλο βαθμό. Όλα να σου πάνε πολύ πολύ καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 29/7/2023 at 4:37 ΜΜ, ο/η mkr είπε:

Τώρα ξεκίνησα.. τα προηγούμενα κατευθείαν τα έπιασα.. το ανχος παίζει ρόλο..Δυστυχώς πέθανε η θεία μου φαντάσου τώρα πόσο στενοχωρημένη είμαι..όλα παίζουν ρόλο στη σύλληψη πιστεύω ώστε να μείνω έγκυος ξανά.μακαρι κορίτσι μου να συμβεί αλλά η διαίσθηση μου λέει ότι δεν θα τα καταφέρω...

Έμεινα έγκυος 1,5 μήνα αφότου έχασα τη μαμά μου, που δεν είχε κλείσει καν τα 58 της χρόνια. Σας καταλαβαίνω πολύ. Από τη μια το αβάσταχτο πένθος, το αίσθημα παραίτησης και από την άλλη η επιθυμία... Να θυμάστε ότι οι δικοί μας άνθρωποι ήθελαν να είμαστε ευτυχισμένες. Δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να τιμήσουμε τον αγώνα που έκαναν για ζωή δίνοντας ζωή και τιμώντας τη ζωή. 

Λυπάμαι πολύ για τη θεία σας. Κι αν τώρα δεν νιώθετε έτοιμη, πάρτε μια ανάσα, κάντε ένα διάλειμμα και προσπαθήστε ξανά σε 1 ή 2 μήνες. Άνθρωπος είστε, δεν είστε μηχανή. 

Σας στέλνω μεγάλη διαδικτυακή αγκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...