Μετάβαση σε περιεχόμενο

Sos


peenia

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Περίμενα περίοδο 26/6 και ενώ μου κρατάει 5-7 μέρες η περίοδος, αυτή τη φορά είχα 2 μέρες μόνο καφέ και αίμα και μετά τίποτα. Επαφές ολοκληρωμένες για τον Ιούνιο 6/6, 14/6, 15/6. Έκανα τεστ εγκυμοσύνης αρνητικό. Επόμενες επαφές από 29/6 μέχρι και 7/7 καθημερινές. 10 και 11/7 είχα αρκετά καφέ υγρά, πόνο στην μέση και ελάχιστες κράμπες χαμηλα, δεν μου έχει ξανά τύχει στην μέση του κύκλου και 1 μέρα αίμα το οποίο σταμάτησε. Έκανα την ίδια μέρα τεστ αρνητικό. Τώρα περιμένω κανονικά περίοδο σε 15 μέρες. Τι πιστεύετε ότι μπορεί να είναι; Έχω αγχωθει αρκετά, με τόσες ολοκληρωμενες επαφές και τα τεστ βγαίνουν αρνητικά; Είναι δυνατόν να έχω περίοδο σε 12 μέρες ξανά; Την ωορρηξία μου δεν την καταλάβαινα ποτέ δεν είχα καφέ, αίμα, πόνο. Να συμπληρώσω ότι είμαι 25 χρόνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι,

εγώ αν και μπερδεύτηκα λίγο θα προσπαθήσω να βοηθήσω και θα μας πουν και άλλες κοπέλες...

Με τις επαφές του Ιουνίου και χωρίς να ξέρω τι κύκλο έχεις θα μπορούσε ίσως στις 26/6 να ήταν εμφύτευση...  Αλλά εξαρτάται και από τι ποσότητα καφέ υγρών και αίματος μιλάμε, λίγο ή πολύ??? Υπάρχουν και περίοδοι που για τους χ,ψ λόγους δεν μας ταλαιπωρούν με τις μέρες..... Έκανες όμως δύο τεστ...και τα δύο αρνητικά....Οπότε δεν νομίζω ότι πρόκειται για εγκυμοσύνη... 

Μετά αν υποθέσουμε ότι ήταν κανονικά περίοδος στις 26/6 στις 10-11/7  που μας λες νομίζω θα μπορούσε να είναι η ωορρηξία σου... Ο πόνος και το αίμα που αναφέρεις για μια μέρα μήπως ΄έχεις κάποια μικρή κυστούλα χωρίς να είναι ανησυχητικό ( και εγώ έχω) και έσπασε πχ ?

Την ίδια μέρα που έκανες τεστ λες βγήκε πάλι αρνητικό, λογικό είναι γιατί και γονιμοποίηση ωαρίου να έγινε δεν προλαβαίνει να εμφυτευτεί σε 2 μέρες.... 

Μίλησες με τον γιατρό σου?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Βούλα1991 είπε:

Καλημέρα κορίτσι,

εγώ αν και μπερδεύτηκα λίγο θα προσπαθήσω να βοηθήσω και θα μας πουν και άλλες κοπέλες...

Με τις επαφές του Ιουνίου και χωρίς να ξέρω τι κύκλο έχεις θα μπορούσε ίσως στις 26/6 να ήταν εμφύτευση...  Αλλά εξαρτάται και από τι ποσότητα καφέ υγρών και αίματος μιλάμε, λίγο ή πολύ??? Υπάρχουν και περίοδοι που για τους χ,ψ λόγους δεν μας ταλαιπωρούν με τις μέρες..... Έκανες όμως δύο τεστ...και τα δύο αρνητικά....Οπότε δεν νομίζω ότι πρόκειται για εγκυμοσύνη... 

Μετά αν υποθέσουμε ότι ήταν κανονικά περίοδος στις 26/6 στις 10-11/7  που μας λες νομίζω θα μπορούσε να είναι η ωορρηξία σου... Ο πόνος και το αίμα που αναφέρεις για μια μέρα μήπως ΄έχεις κάποια μικρή κυστούλα χωρίς να είναι ανησυχητικό ( και εγώ έχω) και έσπασε πχ ?

Την ίδια μέρα που έκανες τεστ λες βγήκε πάλι αρνητικό, λογικό είναι γιατί και γονιμοποίηση ωαρίου να έγινε δεν προλαβαίνει να εμφυτευτεί σε 2 μέρες.... 

Μίλησες με τον γιατρό σου??

Το αίμα στις 26/6 ήταν για 1 μέρα αλλά όχι πολύ όπως στην περίοδο με ροή κτλ. Αυτές τις μέρες είχα αίμα αρκετό σε ποσότητα 2 ημερών σκούρο και αρκετό καφέ. Παρόλαυτα πάλι δεν ήταν κανονική περίοδος 5-7 ημερών που συνήθως διαρκει και είχα έντονο πόνο στη μέση αυτή τη φορά. Με τις 2 μέρες μου έμεινε λίγο καφέ και ακόμη πόνος στην μέση και η κοιλιά μου δεν έχει ξεπεραστεί όπως μετά από κάθε περίοδο. Το ημερολόγιο τώρα μου βγάζει επόμενη περίοδο 8 Αυγούστου. Δεν ξέρω τι να υποθέσω γτ ο γυναικολόγος με είδε πριν 2 μήνες και ήταν όλα φυσιολογικά δεν υπήρχε κύστη. Θα κλείσω ραντεβού τις επομενες μέρες. Όπως και να χει σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/7/2023 at 11:42 ΜΜ, ο/η peenia είπε:

Το αίμα στις 26/6 ήταν για 1 μέρα αλλά όχι πολύ όπως στην περίοδο με ροή κτλ. Αυτές τις μέρες είχα αίμα αρκετό σε ποσότητα 2 ημερών σκούρο και αρκετό καφέ. Παρόλαυτα πάλι δεν ήταν κανονική περίοδος 5-7 ημερών που συνήθως διαρκει και είχα έντονο πόνο στη μέση αυτή τη φορά. Με τις 2 μέρες μου έμεινε λίγο καφέ και ακόμη πόνος στην μέση και η κοιλιά μου δεν έχει ξεπεραστεί όπως μετά από κάθε περίοδο. Το ημερολόγιο τώρα μου βγάζει επόμενη περίοδο 8 Αυγούστου. Δεν ξέρω τι να υποθέσω γτ ο γυναικολόγος με είδε πριν 2 μήνες και ήταν όλα φυσιολογικά δεν υπήρχε κύστη. Θα κλείσω ραντεβού τις επομενες μέρες. Όπως και να χει σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!

Καλημέρα κορίτσι μου,

καταλαβαίνω.. η κοιλιά σου είναι ακόμα πρησμένη? Πάντως νομίζω πως δεν πρόκειται για εγκυμοσύνη γιατί τα συμπτώματα δεν φαίνονται τόσο άμεσα...Εννοείτε δες το με το γιατρό σου και πες μας! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...