Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Φεβρουαρίου 2024


Recommended Posts

Καλησπερα κορίτσια !!! Εγώ είμαι 11+4!στην τριτη εγκυμοσυνη μου … περιμένω δίδυμα 🤪🤪 έχω ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι ήδη ! ΠΗΤ 10/3 αλλά λόγω δίδυμων όπως τα υπολόγισα με τον γιατρό θα γεννήσω τέλη Φλεβάρη , μπορεί και νωρίτερα ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες ! Αυχενική σε λίγες μέρες ,  την Τριτη  29/8.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η KonstantinaKf είπε:

Καλημέρα κορίτσια!
εγώ είμαι 14 εβδομάδων με ΠΗΤ 19/2/2024.
Είναι το πρώτο μου μωράκι. Φύλο δεν γνωρίζουμε ακόμα καθώς στην αυχενική δεν κατάφερε ο γιατρός να δει.

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας και με το καλό το μωράκι σου 🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ωραία που μαζευόμαστε περισσότερα κορίτσια για Φλεβάρη!! 🥰🤗

Εν τω μεταξύ δεν θέλω να σας το χαλάσω, αλλά δεν νομίζω ότι κάποια από εμάς υπάρχει περίπτωση να νιώθει ήδη το μωρό, είναι πολύ μικρούλι ακόμα για να μας είναι αισθητές οι κινήσεις του. Αυτό που μπορεί να νιώθουμε είναι κινήσεις του εντέρου, αυτό μου είπαν οι γιατροί και ήταν κάθετοι σ'αυτό. Από την άλλη, αυτό που νιώθω και με καθησυχάζει ότι όλα πάνε καλά είναι μια ήπια κίνηση στο στομάχι μου σχεδόν με το ρυθμό χτύπου καρδούλας. Δεν ξέρω, πιστεύω ότι δεν είναι κι αυτό σύμπτωση ή από κάτι άλλο 😄 

Εγώ έχω τον επόμενο υπέρηχο τη Δευτέρα, ελπίζω να σας πω κι εγώ αν είναι αγοράκι ή κοριτσάκι!! Εν τω μεταξύ νομίζω ότι είμαι η μόνη εδώ που σκέφτομαι γέννα στο δημόσιο, συγκεκριμένα στο Αλεξάνδρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Δήμητρα Ιωάννα Τι κάνεις; Είναι όλα καλά τώρα; Βοήθησε η παραμονή στην κλινική;

@gallidoula Κι εσύ σκεφτόμουν ότι μας άνοιξες την ομάδα και χάθηκες. Ελπίζω να είναι επειδή είσαι σε διακοπές και ξεκουράζεστε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Βούλα1991 είπε:

Σίγουρα, πάντως εγώ στην επόμενη επίσκεψη θα αρχίσω να ρωτάω για το κόστος με το καλό όλα να είναι καλά βέβαια για να προετοιμαστώ... Δεν μαζεύονται τόσα λεφτά έτσι... 

Ναι καλά θα κάνεις. Να έχεις μια εικόνα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Καλημερα!!εμένα είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη,είμαι 14η βέβαια ακομα αλλά δεν νομίζω ότι πριν την 18η εβδομάδα μπορείς να νιώσεις κάτι..τουλάχιστον αυτό μ είχε πει η μαια μου που την ειχα ρωτησει..!

Εγώ ένιωσα το μωρό 14η εβδομάδα  και κάτι  ως δεύτερη  εγκυμοσύνη  μπόρεσα να αναγνωρίσω  πως ηταν  το μωρό και οζι κάτι άλλο. Ακόμη κάνει αισθητη  την παρουσία του ειδικά το βράδυ.  Πιστεύω  το πότε  θα το καταλάβει κάθε μανουλα εξαρτάται  από πολλούς παράγοντες.  Η μήτρα η θέση του μωρού πλακουντας.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@agnoula.agnoula Καλώς ήρθες!!! Μπράβο!!! Άξια που τα καταφέρνεις με τα παιδάκια και την εγκυμοσύνη σου τώρα! Να πάνε όλα καλά και να είναι υγιέστατα και τα 2!!

@Natasha24 Εσύ πηγαίνεις αύριο για την αυχενική; Να πάνε όλα τέλεια!! Γράψε μας μετά τι έγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2023 at 5:16 ΜΜ, ο/η agnoula.agnoula είπε:

Καλησπερα κορίτσια !!! Εγώ είμαι 11+4!στην τριτη εγκυμοσυνη μου … περιμένω δίδυμα 🤪🤪 έχω ένα αγοράκι κι ένα κοριτσάκι ήδη ! ΠΗΤ 10/3 αλλά λόγω δίδυμων όπως τα υπολόγισα με τον γιατρό θα γεννήσω τέλη Φλεβάρη , μπορεί και νωρίτερα ! Εύχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες ! Αυχενική σε λίγες μέρες ,  την Τριτη  29/8.. 

Καλημέρα!!! Τι όμορφα νέα πρωί πρωί!!! Μου έφτιαξες την μέρα...

3η εγκυμοσύνη με δίδυμα και άλλα 2 παιδάκια!! Υπέροχα ❤️ 

Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια και να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!  

Σήμερα 29/8 βλέπω αυχενική... Να μας πεις πως πήγε ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2023 at 2:46 ΜΜ, ο/η Natasha24 είπε:

Πωπω σε καταλαβαίνω και εγω ειμαι χαλια με εμετους ουτε τα χαπια δεν με βοηθούν τα δοκίμασα.. και εγώ βγήκα σε αναρρωτική αναγκάστηκα!!!Εγώ αυχενικη δεν έχω κάνει ακόμα..στις 21 Αυγούστου θα κάνω!!

Χαχαχαχαχαχαχχα ο άντρας σου θέλει και 3ο???🤣🤣🤣🤣

Μπορείς να με βοηθήσεις γιατί ψάχνομαι κ δεν βγάζω άκρη; Τι χαρτιά χρειάζονται για να βγεις σε επαπειλουμενη άδεια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/8/2023 at 12:19 ΜΜ, ο/η Βούλα1991 είπε:

καλημέρα!! λόγω συχνών εμετών νοσηλεύτηκες??? κατά τα άλλα όλα καλά έτσι ? 

πόσων εβδομάδων είσαι ? 

 

Ναι έκανα από το πρωί μέχρι το βράδυ συνέχεια, πλέον έβγαζα χολή χρώμα πράσινο και κίτρινο και μου είπε η γιατρός γρήγορα στην κλινική. Τότε ήμουν 13 εβδομάδων. 

Τώρα είμαι 16 εβδομάδων και ξεκίνησαν καούρες,με πιάνει ένας πόνος ανάμεσα στο στήθος, είναι λέει από την παλινδρόμηση που κάνει το στομάχι και μου έδωσε ακόμη ένα χάπι. Πωπω λέω αυτή η εγκυμοσύνη με έχει ταράξει αλλά δεν πειράζει..... είδαμε και τι είναι, περιμένουμε αγοράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/8/2023 at 8:49 ΜΜ, ο/η Elleelef είπε:

@Δήμητρα Ιωάννα Τι κάνεις; Είναι όλα καλά τώρα; Βοήθησε η παραμονή στην κλινική;

@gallidoula Κι εσύ σκεφτόμουν ότι μας άνοιξες την ομάδα και χάθηκες. Ελπίζω να είναι επειδή είσαι σε διακοπές και ξεκουράζεστε

Γεια σας! Ναι βοήθησε πολύ η κλινική, συνέχισα τα nuperal αλλά τώρα μου βγήκε παλινδρόμηση γαστρικών υγρών δηλαδή καούρες και μου είπε να παίρνω ακόμη ένα χάπι και φυσικά δεν σταματάω τα nuperal.επισης όταν βγήκα από την κλινική μου έδωσε για μια εβδομάδα ένα σπρέι για την μύτη που είναι για την ναυτία. Πέρα από όλα αυτά εκεί που είχα χάσει κιλά πήρα τα διπλά πίσω......μου την είπε λίγο η γιατρός 😅 γιατί στην κόρη μου είχα πάρει 20 κιλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/8/2023 at 2:52 ΜΜ, ο/η Βούλα1991 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

αν και είναι λίγο νωρίς ακόμα θεωρώ μιας και έχουμε καιρό... έχω την εξής ερώτηση... Έχετε ρωτήσει τον/την γιατρό που σας παρακολουθεί σχετικά με την αμοιβή του ή το μαιευτήριο πόσο μπορεί να στοιχίσει? Επίσης σκέφτεστε για φυσιολογικό τοκετό ή καισαρική ? 

Εγώ δεν έχω ρωτήσει ακόμα αλλά σκέφτομαι κοντά στα τέλη Σεπτέμβρη που εκτιμώ θα γίνει η Β' επιπέδου να ρωτήσω την αμοιβή της... Το μαιευτήριο που πιθανολογώ θα είναι το Ιασώ γιατί συνεργάζεται με αυτό έριξα μια ματιά στις τιμές... Απλησίαστες οι τιμές όμως βρε κορίτσια.. και δεν θα έπρεπε να είναι τόσα πολλά τα λεφτά... Ακόμα και τα 2000 που δίνει το κράτος δεν φτάνουν για το μαιευτήριο...

Εγώ υποπτεύομαι ότι θα πάω με καισαρική όταν έρθει εκείνη η ώρα με το καλό πρώτα ο Θεός να είναι όλα καλά και υγιές το σποράκι μου... Εκτός ότι είμαι φοβητσιάρα για φυσιολογικό τοκετό έχω και τα κιλάκια μου και δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να γεννήσω φυσιολογικά.... 

εγώ γνωρίζω τις τιμές από την πρώτη μου εγκυμοσύνη, γέννησα στην κλινική euromedica με καισαρική. 1700€ πήρε η κλινική+ τα 400€ που παίρνουν απευθείας από το ικα εκείνοι, 1200€ πήρε η γυναικολόγος μου και 50€ ο αναισθησιολογος και 50€ ο παιδίατρος.

Είναι πολλά τα λεφτά αλλά πάλι εκεί θα πάω,η σιγουριά που νιώθεις,σε βοηθάνε οι νοσοκόμες πάρα πολύ, ότι απορία έχεις και μετά αφού έφυγα μου είπαν εμείς εδώ είμαστε για ότι θες να ρωτήσεις. Βέβαια λίγο η παιδίατρος μου την έσπαγε αλλά εκείνη την ημέρα αυτή μου έλαχε..... ελπίζω αυτή την φορά να είναι άλλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vicky. είπε:

Μπορείς να με βοηθήσεις γιατί ψάχνομαι κ δεν βγάζω άκρη; Τι χαρτιά χρειάζονται για να βγεις σε επαπειλουμενη άδεια; 

Καλησπέρα κοπέλα μου! Εμένα ο γιατρός έγραψε ότι έχω αποκολληση με 30 μερες αναρρωτική,την δίνεις στον εργοδότη την ανεβάσεις στο ΙΚΑ online κάνει αποδοχή ο εργοδότης και μετά περιμενεις να σε καλέσουν από την επιτροπή του ΙΚΑ εγώ προσκομισα έναν υπέρηχο.Αυτα ότι άλλο χρειαστείς μου λες💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Δήμητρα Ιωάννα είπε:

Ναι έκανα από το πρωί μέχρι το βράδυ συνέχεια, πλέον έβγαζα χολή χρώμα πράσινο και κίτρινο και μου είπε η γιατρός γρήγορα στην κλινική. Τότε ήμουν 13 εβδομάδων. 

Τώρα είμαι 16 εβδομάδων και ξεκίνησαν καούρες,με πιάνει ένας πόνος ανάμεσα στο στήθος, είναι λέει από την παλινδρόμηση που κάνει το στομάχι και μου έδωσε ακόμη ένα χάπι. Πωπω λέω αυτή η εγκυμοσύνη με έχει ταράξει αλλά δεν πειράζει..... είδαμε και τι είναι, περιμένουμε αγοράκι!

Πωπω κοπέλα μου ταλαιπωρηθηκες πολύ και εμένα ακόμα συνεχίζουν οι εμετοι..και πίνω τα nuperal..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Δήμητρα Ιωάννα είπε:

Γεια σας! Ναι βοήθησε πολύ η κλινική, συνέχισα τα nuperal αλλά τώρα μου βγήκε παλινδρόμηση γαστρικών υγρών δηλαδή καούρες και μου είπε να παίρνω ακόμη ένα χάπι και φυσικά δεν σταματάω τα nuperal.επισης όταν βγήκα από την κλινική μου έδωσε για μια εβδομάδα ένα σπρέι για την μύτη που είναι για την ναυτία. Πέρα από όλα αυτά εκεί που είχα χάσει κιλά πήρα τα διπλά πίσω......μου την είπε λίγο η γιατρός 😅 γιατί στην κόρη μου είχα πάρει 20 κιλά.

Εντάξει, αλλά νομίζω ότι αφού γεννήσουμε και θηλάσουμε, μετά θα έχουμε όλο το χρόνο να χάσουμε όσα πήραμε. Εγώ αυτό είδα σε φίλες &μου δίνει κουράγιο! 

Κι εγώ αγοράκι περιμένω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω αν γνωρίζετε; Έκανα μια μεγάλη χαζομάρα/παράλειψη: Δεν υπήρχαν οδηγίες χρήσης στο σίδηρο (fysiofol) και τελικά μόλις χτες κατάλαβα ότι δεν το έπαιρνα σωστά.. Έπρεπε να αναμείξω τη σκόνη με το υγρό κι εγώ επειδή δυσκολευόμουν πάρα πολύ να πατήσω το κουμπί αυτό, θεώρησα ότι μάλλον δεν χρειάζεται και μέχρι τώρα έπαιρνα μόνο το υγρό τμήμα του σιδήρου. Χτες μου έκοψε, άρχισα να παίζω ξανά με τη συσκευασία, επιτέλους κατάφερα να πατήσω το κουμπί, έγινε ανάμειξη της σκόνης με το υγρό κι ένιωσα τόσο άσχημα που τόσο καιρό παίρνω μόνο ένα τμήμα της βιταμίνης... Είμαι στη 15η εβδομάδα και ουσιαστικά τώρα ξεκινάω να παίρνω κανονικά σίδηρο 😔 Πιστεύετε ότι μπορεί να έχω θέμα λόγω αυτού; Η κυρία που ρώτησα που κλείνει τα ραντεβού του γιατρού (ντράπηκα να πάρω τον ίδιο να του το πω), μου είπε ότι δεν πειράζει, αλλά φοβάμαι λίγο μήπως μου το είπε από ευγένεια για να μη με στενοχωρήσει. Ξέρετε κάτι γι'αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Elleelef είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω αν γνωρίζετε; Έκανα μια μεγάλη χαζομάρα/παράλειψη: Δεν υπήρχαν οδηγίες χρήσης στο σίδηρο (fysiofol) και τελικά μόλις χτες κατάλαβα ότι δεν το έπαιρνα σωστά.. Έπρεπε να αναμείξω τη σκόνη με το υγρό κι εγώ επειδή δυσκολευόμουν πάρα πολύ να πατήσω το κουμπί αυτό, θεώρησα ότι μάλλον δεν χρειάζεται και μέχρι τώρα έπαιρνα μόνο το υγρό τμήμα του σιδήρου. Χτες μου έκοψε, άρχισα να παίζω ξανά με τη συσκευασία, επιτέλους κατάφερα να πατήσω το κουμπί, έγινε ανάμειξη της σκόνης με το υγρό κι ένιωσα τόσο άσχημα που τόσο καιρό παίρνω μόνο ένα τμήμα της βιταμίνης... Είμαι στη 15η εβδομάδα και ουσιαστικά τώρα ξεκινάω να παίρνω κανονικά σίδηρο 😔 Πιστεύετε ότι μπορεί να έχω θέμα λόγω αυτού; Η κυρία που ρώτησα που κλείνει τα ραντεβού του γιατρού (ντράπηκα να πάρω τον ίδιο να του το πω), μου είπε ότι δεν πειράζει, αλλά φοβάμαι λίγο μήπως μου το είπε από ευγένεια για να μη με στενοχωρήσει. Ξέρετε κάτι γι'αυτό;

Κορίτσι μου και εγώ δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας,εγώ είμαι 14η εβδομάδα και ακόμα δεν πίνω σίδηρο κλπ...οπότε αφού το βρήκες το κόλπο όλα καλα🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Κορίτσι μου και εγώ δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας,εγώ είμαι 14η εβδομάδα και ακόμα δεν πίνω σίδηρο κλπ...οπότε αφού το βρήκες το κόλπο όλα καλα🥰

Σ'ευχαριστώ πολύ!! 😊🥰 Με βοήθησες όσο δεν φαντάζεσαι! Δεν ξέρω αν φταίνε οι ορμόνες και με ρίχνουν αυτά πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elleelef είπε:

Σ'ευχαριστώ πολύ!! 😊🥰 Με βοήθησες όσο δεν φαντάζεσαι! Δεν ξέρω αν φταίνε οι ορμόνες και με ρίχνουν αυτά πολύ.

Όχι κορίτσι μου μην ανησυχείς όλα καλά θα πανε🥰🥰 Να σκέφτεσαι ότι πρέπει να κάνεις θετικές σκέψεις γιατί το μωράκι σου το λαμβάνει αυτό που νιωθεις🥹🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Elleelef είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω αν γνωρίζετε; Έκανα μια μεγάλη χαζομάρα/παράλειψη: Δεν υπήρχαν οδηγίες χρήσης στο σίδηρο (fysiofol) και τελικά μόλις χτες κατάλαβα ότι δεν το έπαιρνα σωστά.. Έπρεπε να αναμείξω τη σκόνη με το υγρό κι εγώ επειδή δυσκολευόμουν πάρα πολύ να πατήσω το κουμπί αυτό, θεώρησα ότι μάλλον δεν χρειάζεται και μέχρι τώρα έπαιρνα μόνο το υγρό τμήμα του σιδήρου. Χτες μου έκοψε, άρχισα να παίζω ξανά με τη συσκευασία, επιτέλους κατάφερα να πατήσω το κουμπί, έγινε ανάμειξη της σκόνης με το υγρό κι ένιωσα τόσο άσχημα που τόσο καιρό παίρνω μόνο ένα τμήμα της βιταμίνης... Είμαι στη 15η εβδομάδα και ουσιαστικά τώρα ξεκινάω να παίρνω κανονικά σίδηρο 😔 Πιστεύετε ότι μπορεί να έχω θέμα λόγω αυτού; Η κυρία που ρώτησα που κλείνει τα ραντεβού του γιατρού (ντράπηκα να πάρω τον ίδιο να του το πω), μου είπε ότι δεν πειράζει, αλλά φοβάμαι λίγο μήπως μου το είπε από ευγένεια για να μη με στενοχωρήσει. Ξέρετε κάτι γι'αυτό;

Μην ανησυχείς, ούτε στην πρώτη μου ούτε σε αυτήν πίνω σίδηρο, ούτε μαγνήσιο.....δεν τα μπορώ καθόλου και σκέψου είμαι vegan και δεν είχα κανένα θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2023 at 5:19 ΜΜ, ο/η Elleelef είπε:

Εντάξει, αλλά νομίζω ότι αφού γεννήσουμε και θηλάσουμε, μετά θα έχουμε όλο το χρόνο να χάσουμε όσα πήραμε. Εγώ αυτό είδα σε φίλες &μου δίνει κουράγιο! 

Κι εγώ αγοράκι περιμένω 😊

Με το καλό!!!!! Ποτέ μου δεν κοίταξα τα κιλά δεν ανεβαίνω σε ζυγαριά και μετράω πόντους. Εγώ δεν δίνω σημασία....η γυναικολόγος μου συνέχεια μου λέει για τα κιλά 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2023 at 1:19 ΜΜ, ο/η Δήμητρα Ιωάννα είπε:

Ναι έκανα από το πρωί μέχρι το βράδυ συνέχεια, πλέον έβγαζα χολή χρώμα πράσινο και κίτρινο και μου είπε η γιατρός γρήγορα στην κλινική. Τότε ήμουν 13 εβδομάδων. 

Τώρα είμαι 16 εβδομάδων και ξεκίνησαν καούρες,με πιάνει ένας πόνος ανάμεσα στο στήθος, είναι λέει από την παλινδρόμηση που κάνει το στομάχι και μου έδωσε ακόμη ένα χάπι. Πωπω λέω αυτή η εγκυμοσύνη με έχει ταράξει αλλά δεν πειράζει..... είδαμε και τι είναι, περιμένουμε αγοράκι!

Δεν πειράζει κοπέλα μου χαλάλι όσα και αν περνάμε.. τουλάχιστον εγώ ηρεμώ ότι όλα είναι καλά αν έχω συμπτώματα... αλλιώς φοβάμαι όταν δεν νοιώθω κάτι ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/8/2023 at 1:33 ΜΜ, ο/η Δήμητρα Ιωάννα είπε:

εγώ γνωρίζω τις τιμές από την πρώτη μου εγκυμοσύνη, γέννησα στην κλινική euromedica με καισαρική. 1700€ πήρε η κλινική+ τα 400€ που παίρνουν απευθείας από το ικα εκείνοι, 1200€ πήρε η γυναικολόγος μου και 50€ ο αναισθησιολογος και 50€ ο παιδίατρος.

Είναι πολλά τα λεφτά αλλά πάλι εκεί θα πάω,η σιγουριά που νιώθεις,σε βοηθάνε οι νοσοκόμες πάρα πολύ, ότι απορία έχεις και μετά αφού έφυγα μου είπαν εμείς εδώ είμαστε για ότι θες να ρωτήσεις. Βέβαια λίγο η παιδίατρος μου την έσπαγε αλλά εκείνη την ημέρα αυτή μου έλαχε..... ελπίζω αυτή την φορά να είναι άλλος. 

αρκετά τα λεφτά όντως, αλλά αφού έμεινες ευχαριστημένη τότε μια χαρά... το θέμα είναι να γίνει και όσο πιο ανώδυνα γίνεται ...  και το έχω ακούσει οτι σε βοηθάνε και λίγο και όταν φύγεις και ρωτάς και ότι θες μετά από το σπίτι που είσαι .. 

Την Δευτέρα γέννησε μια ξαδέρφη μου σε δημόσιο νοσοκομείο με καισαρική και ιδιωτικό γιατρό απο οτι θυμάμαι.. πόνεσε πάρα πολύ από όσο μας είπε η μητέρα της... προφανώς δεν χορηγούν και πολλά παυσίπονα ή ότι άλλο χρειάζεται σε δημόσιο νοσοομείο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Δήμητρα Ιωάννα είπε:

Με το καλό!!!!! Ποτέ μου δεν κοίταξα τα κιλά δεν ανεβαίνω σε ζυγαριά και μετράω πόντους. Εγώ δεν δίνω σημασία....η γυναικολόγος μου συνέχεια μου λέει για τα κιλά 😅

Άσε! Κι εγώ τα ίδια &τώρα με την εγκυμοσύνη μου λένε όλοι: Τι; Δεν έχεις ζυγαριά να ανεβαίνεις κάθε μέρα; Και λέω όχι, έχει ο γιατρός μου.

Απλά εσείς το έχετε ζήσει και λογικά σας φαίνεται φυσιολογικό. Εγώ που είμαι πρώτη φορά έγκυος και πρώτη φορά βλέπω την κοιλιά μου να φουσκώνει έτσι, μου φαίνεται περίεργο!!! 😅😄 Ξέρεις όλο αυτό. Λέω μα τι μου συμβαίνει; Πρωτόγνωρο. Λες κι άλλη δεν έμεινε έγκυος &δεν γέννησε ποτέ πριν, σαν να περιμένω το άγνωστο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...