Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ισχιακό μωρό στη β επιπέδου


Recommended Posts

Καλησπέρα σας κορίτσια. Θα ήθελα να πάρω γνώμες από κοπελες που ήταν το μωρό τους ισχιακό στην β επιπέδου. Τελικά γύρισε;Η έμεινε έτσι καθόλη την διάρκεια;Γεννησατε φυσιολογικα τελικά;

Εγώ άλλες δύο εγκυμοσύνες και οι δύο μου κόρες ήταν εξαρχής με το κεφάλι κάτω και στην β επιπέδου και ήρθαν φυσιολογικα. Τώρα στην β επιπέδου ο μπέμπης μας ήταν ισχιακος και το έχω απορία. Θα γυρίσει άραγε; Ο εμβρυολογος μου είπε ότι γυρνάνε άνετα από την β επιπέδου αλλά θα ήθελα και εμπειρίες από μανουλες που το έζησαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Θα ήθελα να πάρω γνώμες από κοπελες που ήταν το μωρό τους ισχιακό στην β επιπέδου. Τελικά γύρισε;Η έμεινε έτσι καθόλη την διάρκεια;Γεννησατε φυσιολογικα τελικά;

Εγώ άλλες δύο εγκυμοσύνες και οι δύο μου κόρες ήταν εξαρχής με το κεφάλι κάτω και στην β επιπέδου και ήρθαν φυσιολογικα. Τώρα στην β επιπέδου ο μπέμπης μας ήταν ισχιακος και το έχω απορία. Θα γυρίσει άραγε; Ο εμβρυολογος μου είπε ότι γυρνάνε άνετα από την β επιπέδου αλλά θα ήθελα και εμπειρίες από μανουλες που το έζησαν...

Καλησπέρα,ο γιος μου είχε ισχιακη θέση στη β επιπέδου και καποιες εβδομάδες αργότερα αλλά μετά γύρισέ,ακόμη είναι νωρίς λογικά το μωράκι σου θα γυρίσει μεχρι να έρθει η ώρα να γεννήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eir_ma είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Θα ήθελα να πάρω γνώμες από κοπελες που ήταν το μωρό τους ισχιακό στην β επιπέδου. Τελικά γύρισε;Η έμεινε έτσι καθόλη την διάρκεια;Γεννησατε φυσιολογικα τελικά;

Εγώ άλλες δύο εγκυμοσύνες και οι δύο μου κόρες ήταν εξαρχής με το κεφάλι κάτω και στην β επιπέδου και ήρθαν φυσιολογικα. Τώρα στην β επιπέδου ο μπέμπης μας ήταν ισχιακος και το έχω απορία. Θα γυρίσει άραγε; Ο εμβρυολογος μου είπε ότι γυρνάνε άνετα από την β επιπέδου αλλά θα ήθελα και εμπειρίες από μανουλες που το έζησαν...

Καλησπέρα και με το καλό να πάρεις το αγοράκι σου αγκαλιά. Εμένα η κόρη μου ήταν με ισχιακη προβολή και έτσι παρέμεινε μέχρι το τέλος. Γέννησα με καισαρική. Αυτό όμως δεν λέει κάτι γιατί έχεις ακόμα αρκετές εβδομάδες μπροστά σου. Ακόμα το μικρούλι σου έχει την δυνατότητα να γυρίσει. Με το καλό και πάλι σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν ξέρω καν ποια θέση είχε το μωρό στη Β 😅 Δεν μου το ανέφερε ο γιατρός. Πάντως ξέρω από φίλη που μέχρι και την 38η ήταν το μωρό με τα πόδια και μετά γύρισε και γεννήθηκε κανονικά. Οπότε σίγουρα θα κάνει πολλές γυρες μέχρι να γεννηθεί. Μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Εγώ δεν ξέρω καν ποια θέση είχε το μωρό στη Β 😅 Δεν μου το ανέφερε ο γιατρός. Πάντως ξέρω από φίλη που μέχρι και την 38η ήταν το μωρό με τα πόδια και μετά γύρισε και γεννήθηκε κανονικά. Οπότε σίγουρα θα κάνει πολλές γυρες μέχρι να γεννηθεί. Μην αγχώνεσαι!

Καλημέρα! Κ εμένα ακριβώς έτσι! Με τα πόδια κάτω μέχρι την 37η-38η και μετά γύρισε. Είναι νωρίς ακόμη μην αγχώνεσαι! Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου δίνετε πολύ θάρρος και σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας, το έχω άγχος για την καισαρική γιατί είμαι μόνη μου και σκέφτομαι πως θα ανταπεξέλθω μετά με τρία μωρά στο σπίτι και με μια τομή να! Άσε που είμαι και παχύσαρκη και φοβάμαι πολύ ένα χειρουργείο.... Μακάρι να γυρίσει ο μπέμπης μας❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα στη β επιπέδου κεφαλική προβολή και πριν λίγες μέρες στο γιατρό είχε ποδαράκια κάτω η μπέμπα.Αλλά ο γιατρός είπε ότι ακόμα αλλάζουν θέση και μέσα στη μέρα,έχουν πολύ χώρο!!Τα περισσότερα προς το τέλος παίρνουν σωστή θέση,είναι νωρίς μην αγχώνεσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...