Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimitra24 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !! Μακάρι να κάνω την αρχή  και να ακολουθούσαν πολλά θετικά μετά !! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ❤️!! Εννοείται θα σας πω μόλις μάθω Ότι και να είναι ( μακάρι εννοείται να είναι θετικά τα νέα ) 

Με το καλό και εσένα το μωράκι σου !! Όλα θα πάνε τελεια από εδώ και πέρα απολαυσε το γιατί είμαι μοναδική εμπειρία .. και εμένα ο άντρας μου ποτε δεν καταλάβαινε τι έβλεπε στον υπερυχο 😂😂

Σε ευχαριστωω παρα πολυυ μακάρι να είναι θετική !! Ναι γ αυτό την έκανα αφού τον ρώτησα αν πρέπει να πάω συγκεκριμένη μέρα και μου είπε όχι να την κάνω τώρα με τη χοριακη .. όποτε κάτι θα ξέρει .. 

τελειααα! Αναμενουμεεεε🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχομαι στα κοριτσι που ειναι κοντα στις μέρες ωορηξιας να λιώσουν στο σεξ !!! Αγαπηθείτε κανει καλο. !!!! 
εχει πέσει δουλιτσα σημερα στο γραφείο αλλα μπαίνω και σας διαβάζω στα κλεφτά ! 
@Mpourmpouloπως πας για σαλπιγγογραφια ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efakii είπε:

Ευχομαι στα κοριτσι που ειναι κοντα στις μέρες ωορηξιας να λιώσουν στο σεξ !!! Αγαπηθείτε κανει καλο. !!!! 
εχει πέσει δουλιτσα σημερα στο γραφείο αλλα μπαίνω και σας διαβάζω στα κλεφτά ! 
@Mpourmpouloπως πας για σαλπιγγογραφια ;;;; 

Εσυ σε τι φάση βρισκεσαιιιιι;;;; Μπήκες στη λοβ ζοουν;;; Εγώ έκλεισα για την Τετάρτη 9 η ωρα σαλπιγγογραφια με αφρο 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εσυ σε τι φάση βρισκεσαιιιιι;;;; Μπήκες στη λοβ ζοουν;;; Εγώ έκλεισα για την Τετάρτη 9 η ωρα σαλπιγγογραφια με αφρο 🙏

Με το καλο κοριτσι μου !!! Ευχομαι να μην αισθανθείς πόνο καθοοοολου !!! 
Εγω ειμαι στα τελειώματα της περιόδου …αλλα σχωρατε με … όρεξη για σεξ δεν εχω … δεν μου εχει ξανατύχει … 🥴🥴 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Με το καλο κοριτσι μου !!! Ευχομαι να μην αισθανθείς πόνο καθοοοολου !!! 
Εγω ειμαι στα τελειώματα της περιόδου …αλλα σχωρατε με … όρεξη για σεξ δεν εχω … δεν μου εχει ξανατύχει … 🥴🥴 

Μακάρι κορίτσι μουυυυ🙏 θα παρω και μπουσκοπαν πλας μια ωρα πριν ! Λένε ότι με τον αφρο δεν ποναει πολύ ! Ε ακόμη δεν μπήκες στις γόνιμες ίσως γ αυτό ! Δεν είναι κάτι και εγώ το παθαίνω και πολλές φορές και στις γόνιμες 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

@Elli13μου να σε ρωτήσω! Αν θυμαμαι καλά είχες πάρει για ένα διάστημα το glucophage ! Είχες δει διαφορά στον κύκλο σου; Είχε μικρύνει καθόλου ας πούμε ; Και αν ναι από τον πρώτο κύκλο ή μπα;;

Κορίτσι μου, εγώ το πήρα πριν πολλά χρόνια και το σταμάτησα πάνω στις 4-5 μέρες λόγω των παρενεργειών. Τα τελευταία 2,5 χρόνια παίρνω ένα αντίστοιχο ( retaform λεγεται) αλλά ο κύκλος μου σταθερά άστατος... Μία 21 μέρες, μία 31 με όλα τα ενδιαμέσα. Θέλω να πω ότι εμένα προσωπικά δεν με βοηθησε στο να σταθεροποιηθεί ο κύκλος. Βέβαια, δεν θυμάμαι, έχεις πολυκυστικές; Εγώ το πήρα καθαρά για θέμα ινσουλίνης, και ο κύκλος μου δεν ήταν ποτέ υπερβολικά μεγάλος, ήταν απλά μια ζωή άστατος. Είχα και μικρούς αλλα και μεγάλους κύκλους (21 μέρες ο μικρότερος και περίπου 34 ο μεγαλυ΄τερος).

Εύχομαι εσένα όμως να σε βοηθήσει σε αυτό που θέλεις!

Καλέεεεε δεν σας ε΄χω πει το άλλο που ανακάλυψα μετά την παλίνδρομη:  Agnus Castus λέγεται. Κάντε ένα κόπο να διαβάσετε σε φορουμ ( και ελληνικά), αλλά και κριτικές στο Skroutz και θα εκπλαγείτε!! Ειδικά σε τέτοια θέματα με ακανόνιστο κύκλο και πολυκυστικές. Εγώ το πήρα μετά την παλίνδρομη και το σταμάτησα μετά την ωορρηξία. Δεν ξέρω αν βοήθησε, γιατί ειχα διαβάσει ότι βελτιώνει και την ποιότητα των ωαρίων. Ωστόσο είπα δεν χάνω κάτι να το δοκιμάσω... Έχω το υπόλοιπο κουτί αν κάποια κοπέλα το θελει και μένω κέντρο Αθηνας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κοίταξε αυτό που έχω καταλάβει με το θετικό είναι ότι όταν το δεις μπορείς να κάνεις επαφές μέχρι να πέσει η ορμόνη κ μετά... Δλδ αν κάνεις το πρωί κ είναι θετικό κ μετά το απόγευμα πάλι θετικό σημαίνει ότι δεν έχει πεταχτεί ακόμα το ωάριο... Αν έχει βγει το ωάριο ζει από 12 έως 24 ώρες οπότε υπάρχουν πιθανότητες αρκετές!!! Εχω στραβωθει να διαβάζω στο ίντερνετ περί όλου αυτού 😂😂 αν κ σίγουρα κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός... Αν μπορείς να κάνεις συχνά τεστ την ημέρα που δεις το θετικό θα δεις κ πότε θα πέσει η ορμόνη... Τουλάχιστον εγώ αυτό θα προσπαθήσω να κάνω αυτές τις μέρες γιατί θέλω να δω δω πότε θα πέσει η ορμόνη να υπολογίσω περίπου τουλάχιστον...

Εγώ να ξαναπώ εδώ ότι επιβεβαιωμένα και στην αυχενική διαφάνεια, έκανα ωορρηξία τη πρώτη με΄ρα του θετικού τεστ ωορρηξίας (είχα δύο συνεχόμενες μέρες θετικό). Νομίζω σε κάθε γυναίκα ενδέχεται να διαφέρει το θέμα αυτό, αλλά το πιο ασφαλές είναι επαφές τη μέρα του θετικού και τις δύο επόμενες, έτσι τουλάχιστον μου είχαν πει από την hometest που είχα στείλει στο instagram μηνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Κορίτσι μου, εγώ το πήρα πριν πολλά χρόνια και το σταμάτησα πάνω στις 4-5 μέρες λόγω των παρενεργειών. Τα τελευταία 2,5 χρόνια παίρνω ένα αντίστοιχο ( retaform λεγεται) αλλά ο κύκλος μου σταθερά άστατος... Μία 21 μέρες, μία 31 με όλα τα ενδιαμέσα. Θέλω να πω ότι εμένα προσωπικά δεν με βοηθησε στο να σταθεροποιηθεί ο κύκλος. Βέβαια, δεν θυμάμαι, έχεις πολυκυστικές; Εγώ το πήρα καθαρά για θέμα ινσουλίνης, και ο κύκλος μου δεν ήταν ποτέ υπερβολικά μεγάλος, ήταν απλά μια ζωή άστατος. Είχα και μικρούς αλλα και μεγάλους κύκλους (21 μέρες ο μικρότερος και περίπου 34 ο μεγαλυ΄τερος).

Εύχομαι εσένα όμως να σε βοηθήσει σε αυτό που θέλεις!

Καλέεεεε δεν σας ε΄χω πει το άλλο που ανακάλυψα μετά την παλίνδρομη:  Agnus Castus λέγεται. Κάντε ένα κόπο να διαβάσετε σε φορουμ ( και ελληνικά), αλλά και κριτικές στο Skroutz και θα εκπλαγείτε!! Ειδικά σε τέτοια θέματα με ακανόνιστο κύκλο και πολυκυστικές. Εγώ το πήρα μετά την παλίνδρομη και το σταμάτησα μετά την ωορρηξία. Δεν ξέρω αν βοήθησε, γιατί ειχα διαβάσει ότι βελτιώνει και την ποιότητα των ωαρίων. Ωστόσο είπα δεν χάνω κάτι να το δοκιμάσω... Έχω το υπόλοιπο κουτί αν κάποια κοπέλα το θελει και μένω κέντρο Αθηνας ❤️

Ναι έχω σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών και υπερινσουλιναιμια ! Μακαρι να με βοηθήσει γτ έχω πάντα μεγάλο κύκλο 🙏 το  έχω διεβασειιιιι αυτό που λες και λένε ότι κάνει θαύματα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ να ξαναπώ εδώ ότι επιβεβαιωμένα και στην αυχενική διαφάνεια, έκανα ωορρηξία τη πρώτη με΄ρα του θετικού τεστ ωορρηξίας (είχα δύο συνεχόμενες μέρες θετικό). Νομίζω σε κάθε γυναίκα ενδέχεται να διαφέρει το θέμα αυτό, αλλά το πιο ασφαλές είναι επαφές τη μέρα του θετικού και τις δύο επόμενες, έτσι τουλάχιστον μου είχαν πει από την hometest που είχα στείλει στο instagram μηνυμα.

Αχ μακάρι αυτόν τον μηνα να μπορέσω να έρθω σε επαφές όλες αυτές τις μέρες ! Αλλιώς ελάχιστε ελπίδες για μπεμπε 😞 ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ να ξαναπώ εδώ ότι επιβεβαιωμένα και στην αυχενική διαφάνεια, έκανα ωορρηξία τη πρώτη με΄ρα του θετικού τεστ ωορρηξίας (είχα δύο συνεχόμενες μέρες θετικό). Νομίζω σε κάθε γυναίκα ενδέχεται να διαφέρει το θέμα αυτό, αλλά το πιο ασφαλές είναι επαφές τη μέρα του θετικού και τις δύο επόμενες, έτσι τουλάχιστον μου είχαν πει από την hometest που είχα στείλει στο instagram μηνυμα.

Αυτήν την φορά κ αρνητικό κ θετικό οοοολλεεες τις μέρες θα τον βάλω να έχουμε επαφές 😂😂😂 αλλά όπως λες σίγουρα στο θετικό κ τις επόμενες... Αν μπορούσαμε να πηγαίναμε κάθε μήνα στον γιατρό να μας λέει ακριβώς πότε γίνεται η ωορρηξία θα μπορούσαμε να βγάλουμε άκρη... Αν κ εάν δω ότι δεν πιάνουμε πάλι κ κλείσουμε εξάμηνο θα ζητήσω να πηγαίνω για έλεγχο ωορηξιας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αχ μακάρι αυτόν τον μηνα να μπορέσω να έρθω σε επαφές όλες αυτές τις μέρες ! Αλλιώς ελάχιστε ελπίδες για μπεμπε 😞 ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός !

Φουλ love zone κορίτσι μου!!!!! Κ εγώ αυτό θέλω αν μπορέσω όλες τις μέρες!!! Τώρα αν με δει κ αρχίσει κ τρέχει ο άντρας μου τι να πω 😂😂😂 θα πει αυτή τρελάθηκε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@cat12 και @Mpourmpoulo επειδή πιάσατε θέμα δύσκολο ειδικά για μένα που χρειάστηκαν 1 χρόνος και για να μάθω το σώμα μου θα σας πω την δική μου εμπειρία που έχω και ΣΠΩ .. οπότε έκανα τεστ ωορρηξίας πάντα ερχόταν η περίοδος 14 μέρες μετά ακριβώς!! Πιο παλιά που δεν έκανα τεστ ωορρηξίας καμία φορά είχα κάποιους πόνους και καταλάβαινα την ωορρηξία από τους πόνους.. και πάντα 14 μέρες μετά τους πόνους ερχόταν η περίοδος! Σε αυτόν τον κύκλο που είχα πόνους ωορρηξίας ήταν την ημέρα που το τέστ μου ήταν στο πικ. Αυτό σημαίνει ότι εγώ τουλάχιστον κάνω ωορρηξία την ημέρα του θετικού τέστ και το κατάλαβα σε αυτόν τον κύκλο! Το επιβεβαίωσα δηλαδή!! Και παρόλο που λένε ότι επαφή πρέπει να έχεις την ημέρα του θετικού και τις 2 επόμενες εγώ σε αυτόν τον κύκλο είχα 3 μέρες συνεχόμενα μέχρι και το θετικό τεστ ωορρηξίας! Γιατί  θεωρώ ότι μετά την επόμενη του θετικού τέστ δεν είχε νόημα ήταν ήδη αργά. Στα τέστ λένε ότι μετά το πικ του θετικού 24-48 ώρες γίνεται η ωορρηξία το οποίο είναι λάθος για τον δικό μου οργανισμό!! Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν υπάρχει κανόνας σε αυτό. Δηλαδή μπορεί κάποια να κάνει ωορρηξία την ημέρα του θετικού τέστ άρα οι 2 προηγούμενες είναι οι γόνιμες και φυσικά και η μέρα του θετικού! Όχι οι επόμενες! Σόρρυ για το σεντόνι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@cat12 και @Mpourmpoulo επειδή πιάσατε θέμα δύσκολο ειδικά για μένα που χρειάστηκαν 1 χρόνος και για να μάθω το σώμα μου θα σας πω την δική μου εμπειρία που έχω και ΣΠΩ .. οπότε έκανα τεστ ωορρηξίας πάντα ερχόταν η περίοδος 14 μέρες μετά ακριβώς!! Πιο παλιά που δεν έκανα τεστ ωορρηξίας καμία φορά είχα κάποιους πόνους και καταλάβαινα την ωορρηξία από τους πόνους.. και πάντα 14 μέρες μετά τους πόνους ερχόταν η περίοδος! Σε αυτόν τον κύκλο που είχα πόνους ωορρηξίας ήταν την ημέρα που το τέστ μου ήταν στο πικ. Αυτό σημαίνει ότι εγώ τουλάχιστον κάνω ωορρηξία την ημέρα του θετικού τέστ και το κατάλαβα σε αυτόν τον κύκλο! Το επιβεβαίωσα δηλαδή!! Και παρόλο που λένε ότι επαφή πρέπει να έχεις την ημέρα του θετικού και τις 2 επόμενες εγώ σε αυτόν τον κύκλο είχα 3 μέρες συνεχόμενα μέχρι και το θετικό τεστ ωορρηξίας! Γιατί  θεωρώ ότι μετά την επόμενη του θετικού τέστ δεν είχε νόημα ήταν ήδη αργά. Στα τέστ λένε ότι μετά το πικ του θετικού 24-48 ώρες γίνεται η ωορρηξία το οποίο είναι λάθος για τον δικό μου οργανισμό!! Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν υπάρχει κανόνας σε αυτό. Δηλαδή μπορεί κάποια να κάνει ωορρηξία την ημέρα του θετικού τέστ άρα οι 2 προηγούμενες είναι οι γόνιμες και φυσικά και η μέρα του θετικού! Όχι οι επόμενες! Σόρρυ για το σεντόνι 

Εσυ κορίτσι μου λόγω του ΣΠΩ έχεις μεγάλο κύκλο;;; Εγώ αδιαθετώ 16 μέρες μετά το θετικοοο! Όπως το είπες σε κάθε οργανισμό είναι διαφορετικααα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Φουλ love zone κορίτσι μου!!!!! Κ εγώ αυτό θέλω αν μπορέσω όλες τις μέρες!!! Τώρα αν με δει κ αρχίσει κ τρέχει ο άντρας μου τι να πω 😂😂😂 θα πει αυτή τρελάθηκε 

Μακάρι μακαριιιιιι🙏🙏🙏 πω πωωω θα μας βλέπουν και θα φεύγουν 😂 θα λένε ότι έχουν κάποιες δουλειές και θα εξαφανίζονται 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εσυ κορίτσι μου λόγω του ΣΠΩ έχεις μεγάλο κύκλο;;; Εγώ αδιαθετώ 16 μέρες μετά το θετικοοο! Όπως το είπες σε κάθε οργανισμό είναι διαφορετικααα! 

Αυτό ακριβώς ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός!! Ναι εγώ ΣΠΩ και πάντα είχα μεγάλο κύκλο.35-40 μέρες αλλά έχει ένα χρόνο που πίνω inofert  και με έχει πάει περίπου 30 και μετά τα άλλαξα σε inofert plus για να κάνω καλύτερη ποιότητα ωορρηξίας και πήγε ο κύκλος 27-30 μέρες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annitakianna είπε:

Αυτό ακριβώς ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός!! Ναι εγώ ΣΠΩ και πάντα είχα μεγάλο κύκλο.35-40 μέρες αλλά έχει ένα χρόνο που πίνω inofert  και με έχει πάει περίπου 30 και μετά τα άλλαξα σε inofert plus για να κάνω καλύτερη ποιότητα ωορρηξίας και πήγε ο κύκλος 27-30 μέρες!!

Εγώ έπαιρνα 4 μήνες και κάτι τα ινοφερτ hp και μου μειώθηκε μια με δυο μερες και σταθεροποιήθηκε στις 33 μερες ! Τώρα τα σταμάτησα και ξεκίνησα το glucophage και λένε ότι είναι πιο δραστικό γτ είναι φάρμακο και όχι βιταμίνη και μικραίνει τον κύκλο και κάνει πιο ποιοτική ωορρηξια ! Μακάρι να με βοηθήσει τι να πω! Την άλλη εβδομάδα έκλεισα και διατροφολόγο να κάνω πιο εντατική διατροφή μπας και βοηθήσει και αυτό! Μου έδωσε και φυλλικό με B12! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εγώ έπαιρνα 4 μήνες και κάτι τα ινοφερτ hp και μου μειώθηκε μια με δυο μερες και σταθεροποιήθηκε στις 33 μερες ! Τώρα τα σταμάτησα και ξεκίνησα το glucophage και λένε ότι είναι πιο δραστικό γτ είναι φάρμακο και όχι βιταμίνη και μικραίνει τον κύκλο και κάνει πιο ποιοτική ωορρηξια ! Μακάρι να με βοηθήσει τι να πω! Την άλλη εβδομάδα έκλεισα και διατροφολόγο να κάνω πιο εντατική διατροφή μπας και βοηθήσει και αυτό! Μου έδωσε και φυλλικό με B12! 

Γενικά σε μας με ΣΠΩ παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η διατροφή..έτσι μου έχουν πει όλοι οι γιατροί.. εγώ πάντως που έκανα ορμονικές δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις ορμόνες παρόλο που έχω ΣΠΩ όλα είναι μια χαρά εκτός από ανδρογόνα που είναι λίγο ανεβασμένα!! Το inofert hp δεν το έχω πάρει για να σου πω αν αξίζει αλλά το plus σίγουρα αξίζει σε αντίθεση με το απλό inofert!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Γενικά σε μας με ΣΠΩ παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η διατροφή..έτσι μου έχουν πει όλοι οι γιατροί.. εγώ πάντως που έκανα ορμονικές δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις ορμόνες παρόλο που έχω ΣΠΩ όλα είναι μια χαρά εκτός από ανδρογόνα που είναι λίγο ανεβασμένα!! Το inofert hp δεν το έχω πάρει για να σου πω αν αξίζει αλλά το plus σίγουρα αξίζει σε αντίθεση με το απλό inofert!!

Και εμένα οι ορμόνες είναι μια χαρα εκτός από την ινσουλίνη ! Έκανα καμπύλη και είμαι στο όριο για υπερινσουλιναιμια δλδ παράγετε περισσότερη ινσουλίνη από ότι πρέπει ! Οι υπόλοιπες ήταν μια χαρα! Το hp είναι φακελάκια σκόνη που τα ρίχνεις στο νερό είναι πολύ καλά και αυτά απλά εμένα δεν μου έκαναν τρομερή δουλειά ! Σίγουρα βοήθησαν έστω να μικρύνει ο κύκλος μια δυο μέρες αλλά μέχρι εκεί! Ευτυχώς να λες που κάνουμε ωορρηξια άλλες κοπέλες με το ΣΠΩ δεν κάνουν καν ωορρηξια ! Ο γιατρός ο καινούργιος που πήγα αυτό φοβόταν αλλά ευτυχώς πήγαινε με έβλεπε και είδε ότι τελικά κάνω και μάλιστα ολους αυτούς τους μήνες !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

@cat12 και @Mpourmpoulo επειδή πιάσατε θέμα δύσκολο ειδικά για μένα που χρειάστηκαν 1 χρόνος και για να μάθω το σώμα μου θα σας πω την δική μου εμπειρία που έχω και ΣΠΩ .. οπότε έκανα τεστ ωορρηξίας πάντα ερχόταν η περίοδος 14 μέρες μετά ακριβώς!! Πιο παλιά που δεν έκανα τεστ ωορρηξίας καμία φορά είχα κάποιους πόνους και καταλάβαινα την ωορρηξία από τους πόνους.. και πάντα 14 μέρες μετά τους πόνους ερχόταν η περίοδος! Σε αυτόν τον κύκλο που είχα πόνους ωορρηξίας ήταν την ημέρα που το τέστ μου ήταν στο πικ. Αυτό σημαίνει ότι εγώ τουλάχιστον κάνω ωορρηξία την ημέρα του θετικού τέστ και το κατάλαβα σε αυτόν τον κύκλο! Το επιβεβαίωσα δηλαδή!! Και παρόλο που λένε ότι επαφή πρέπει να έχεις την ημέρα του θετικού και τις 2 επόμενες εγώ σε αυτόν τον κύκλο είχα 3 μέρες συνεχόμενα μέχρι και το θετικό τεστ ωορρηξίας! Γιατί  θεωρώ ότι μετά την επόμενη του θετικού τέστ δεν είχε νόημα ήταν ήδη αργά. Στα τέστ λένε ότι μετά το πικ του θετικού 24-48 ώρες γίνεται η ωορρηξία το οποίο είναι λάθος για τον δικό μου οργανισμό!! Εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν υπάρχει κανόνας σε αυτό. Δηλαδή μπορεί κάποια να κάνει ωορρηξία την ημέρα του θετικού τέστ άρα οι 2 προηγούμενες είναι οι γόνιμες και φυσικά και η μέρα του θετικού! Όχι οι επόμενες! Σόρρυ για το σεντόνι 

Τελικά νομίζω ότι το πιο βασικό είναι να μάθουμε το σώμα μας.... Εγώ δεν ξέρω πως ήταν τον χρόνο που προσπαθούσαμε αλλά από τη στιγμή που άρχισα τα τεστ καταλαβαίνω έτσι κάτι λίγα... Εμένα από το θετικό τεστ μου ήρθε περίοδος στις 15 μέρες αυτούς τους μήνες... Αλλά πιστεύω ότι μπορεί τύχει κ μια μέρα περισσότερο η λιγότερο.... Πάντα δλδ υπολογίζω 14 με 16 μέρες ότι περιμένω την περίοδο μετά την ωορρηξία....σίγουρα όσο προχωράνε οι μήνες μπορεί να δω κ άλλες αλλαγές στον κύκλο... Το σίγουρο είναι ότι θα έχουμε επαφές όσο μπορούμε περισσότερο 🥰🥰🥰 πρέπει να το πιάσουμε αυτό το σπορακι!!!!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Τελικά νομίζω ότι το πιο βασικό είναι να μάθουμε το σώμα μας.... Εγώ δεν ξέρω πως ήταν τον χρόνο που προσπαθούσαμε αλλά από τη στιγμή που άρχισα τα τεστ καταλαβαίνω έτσι κάτι λίγα... Εμένα από το θετικό τεστ μου ήρθε περίοδος στις 15 μέρες αυτούς τους μήνες... Αλλά πιστεύω ότι μπορεί τύχει κ μια μέρα περισσότερο η λιγότερο.... Πάντα δλδ υπολογίζω 14 με 16 μέρες ότι περιμένω την περίοδο μετά την ωορρηξία....σίγουρα όσο προχωράνε οι μήνες μπορεί να δω κ άλλες αλλαγές στον κύκλο... Το σίγουρο είναι ότι θα έχουμε επαφές όσο μπορούμε περισσότερο 🥰🥰🥰 πρέπει να το πιάσουμε αυτό το σπορακι!!!!  

Συμφωνώ απολυτααα με όσα λες και εγώ από όταν ξεκίνησα τα τεστ ωορρηξιας είδα περίπου πως πηγαίνει ο κύκλος μου ! Να ναι καλά αυτός που τα ανακάλυψε😂 ναι ναι επαφουλες πολλές και θα έρθει που θα πάει! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Και εμένα οι ορμόνες είναι μια χαρα εκτός από την ινσουλίνη ! Έκανα καμπύλη και είμαι στο όριο για υπερινσουλιναιμια δλδ παράγετε περισσότερη ινσουλίνη από ότι πρέπει ! Οι υπόλοιπες ήταν μια χαρα! Το hp είναι φακελάκια σκόνη που τα ρίχνεις στο νερό είναι πολύ καλά και αυτά απλά εμένα δεν μου έκαναν τρομερή δουλειά ! Σίγουρα βοήθησαν έστω να μικρύνει ο κύκλος μια δυο μέρες αλλά μέχρι εκεί! Ευτυχώς να λες που κάνουμε ωορρηξια άλλες κοπέλες με το ΣΠΩ δεν κάνουν καν ωορρηξια ! Ο γιατρός ο καινούργιος που πήγα αυτό φοβόταν αλλά ευτυχώς πήγαινε με έβλεπε και είδε ότι τελικά κάνω και μάλιστα ολους αυτούς τους μήνες !

Ακριβώς είμαστε τυχερές γιατί ξέρω κορίτσια με ΣΠΩ που έχουν κάτι κύκλους τύπου 60 μέρες και παραπάνω κ όντως δεν κάνουν ωορρηξία!! Άρα εμείς απλά θέλουμε λίγη παραπάνω βοήθεια και προσπάθεια από τις υπόλοιπες 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Τελικά νομίζω ότι το πιο βασικό είναι να μάθουμε το σώμα μας.... Εγώ δεν ξέρω πως ήταν τον χρόνο που προσπαθούσαμε αλλά από τη στιγμή που άρχισα τα τεστ καταλαβαίνω έτσι κάτι λίγα... Εμένα από το θετικό τεστ μου ήρθε περίοδος στις 15 μέρες αυτούς τους μήνες... Αλλά πιστεύω ότι μπορεί τύχει κ μια μέρα περισσότερο η λιγότερο.... Πάντα δλδ υπολογίζω 14 με 16 μέρες ότι περιμένω την περίοδο μετά την ωορρηξία....σίγουρα όσο προχωράνε οι μήνες μπορεί να δω κ άλλες αλλαγές στον κύκλο... Το σίγουρο είναι ότι θα έχουμε επαφές όσο μπορούμε περισσότερο 🥰🥰🥰 πρέπει να το πιάσουμε αυτό το σπορακι!!!!  

Ναι ναι εγώ πριν ξεκινήσω προσπάθειες δεν είχα ιδέα ποτέ κάνω ωορρηξίας και δεν με ένοιαζε!! Και τώρα αρχίζω και μαθαίνω το σώμα μου μετά από 1.5 χρόνο και παραπάνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια διαβάζοντας τα μηνύματα σας έτσι από απορία και εγώ μπήκα να δω Μεταξύ θετικού τεστ ωορρηξίας και ημέρας περιόδου πόσες μέρες μετρώ. 
Και τελικά συνειδητοποιώ ότι έχει τύχει μετά από το θετικό τεστ να μου έρθει περίοδος σε 14 μέρες που σημαίνει ότι κάνω μέσα σε μία μέρα ωορρηξία αλλά μέτρησα και 16 μέρες. Αυτο στους τελευταίους κύκλους μου.δηλαδή με τη νέα χρόνια …. Προβληματίστηκα …..  

Δηλαδή την ιδια μερα που βλέπεις θετικό τεστακι ,την ιδια μερα κανεις και ωορηξια ;;;;  Γιατι τωρα πήγα και πιο πίσω και βλεπω πως ετσι γινεται η φασουλα .. θετικό τεστ και μετα απ την ιδια μερα σε 14 μέρες εχω περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια διαβάζοντας τα μηνύματα σας έτσι από απορία και εγώ μπήκα να δω Μεταξύ θετικού τεστ ωορρηξίας και ημέρας περιόδου πόσες μέρες μετρώ. 
Και τελικά συνειδητοποιώ ότι έχει τύχει μετά από το θετικό τεστ να μου έρθει περίοδος σε 14 μέρες που σημαίνει ότι κάνω μέσα σε μία μέρα ωορρηξία αλλά μέτρησα και 16 μέρες. Αυτο στους τελευταίους κύκλους μου.δηλαδή με τη νέα χρόνια …. Προβληματίστηκα …..  

Δηλαδή την ιδια μερα που βλέπεις θετικό τεστακι ,την ιδια μερα κανεις και ωορηξια ;;;;  Γιατι τωρα πήγα και πιο πίσω και βλεπω πως ετσι γινεται η φασουλα .. θετικό τεστ και μετα απ την ιδια μερα σε 14 μέρες εχω περίοδο. 

Ναι Έφη μου ενδέχεται να κάνεις και την ίδια μέρα ωορρηξία όπως εκανα και εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η efakii είπε:

Καλησπέρα κορίτσια διαβάζοντας τα μηνύματα σας έτσι από απορία και εγώ μπήκα να δω Μεταξύ θετικού τεστ ωορρηξίας και ημέρας περιόδου πόσες μέρες μετρώ. 
Και τελικά συνειδητοποιώ ότι έχει τύχει μετά από το θετικό τεστ να μου έρθει περίοδος σε 14 μέρες που σημαίνει ότι κάνω μέσα σε μία μέρα ωορρηξία αλλά μέτρησα και 16 μέρες. Αυτο στους τελευταίους κύκλους μου.δηλαδή με τη νέα χρόνια …. Προβληματίστηκα …..  

Δηλαδή την ιδια μερα που βλέπεις θετικό τεστακι ,την ιδια μερα κανεις και ωορηξια ;;;;  Γιατι τωρα πήγα και πιο πίσω και βλεπω πως ετσι γινεται η φασουλα .. θετικό τεστ και μετα απ την ιδια μερα σε 14 μέρες εχω περίοδο. 

Ναι κορίτσι μου αυτο λέω και εγώ και όλοι μου οι κύκλοι είναι έτσι!! Δηλαδή την ημέρα του θετικού κάνω ωορρηξία εγώ.. γι'αυτό λέω ότι εμείς που κάνουμε ωορρηξία την ημέρα του θετικού πρέπει να έχουμε επαφή την ημέρα του θετικού τέστ και τις 2 προηγούμενες γιατί οι επόμενες μέρες είναι αργά!! Και εγώ σε αυτόν τον κύκλο το κατάλαβα!! Οι γόνιμες μέρες δηλαδή για εμάς είναι οι 2 προηγούμενες μέρες πριν το θετικό τεστ και όχι οι επόμενες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...