Μετάβαση σε περιεχόμενο

Απρίλη που φέρνεις την δροσιά και όμορφα λουλουδάκια, γέμισε τις κοιλίτσες μας αφράτα μωρουδάκια 🌺🌸🌷💐🍼🍼


Rena92

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Cat96 είπε:

Άρα εγώ που έβγαλα 2 μέρες θετικό τεστ ωορρηξία και την 3η ήταν τελείως αρνητικό, ποιά μέρα λες ότι έγινε η ωορρηξία ;

Εύχομαι να είμαι ξανά απλά αυτόν τον μήνα εύχομαι και να το κρατήσω, δεν θα αντέξω άλλη βιοχημική.🙏

Κορίτσια μου Καλημερουδια !!! 

Φαντάζομαι πως είναι δύσκολο να το βγάλεις απ’το μυαλό σου αυτό σαν ιδέα ότι μπορεί να συμβεί οπότε δεν θα στο πω! Αλλά θέλω να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς! Και αυτό θα βοηθήσει το σποράκι να χωθεί για τα καλά στην κοιλίτσα!!! 
Άρα σε τρεις μέρες ένα τεστάκι ωραιότατο μπορείς να το κάνεις να μας δώσεις κι εμάς μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναιιιιι❤️ εγώ είχα πάλι επαφές πριν λίγες μέρες γτ ένα τεστ ήταν σκουρο και πίστευα ότι θα κάνω νωρίτερα όποτε ήρθα σε επαφή ένα τριήμερο βέβαια τελικά δεν έκανα ακόμη ωορρηξια 🤪 εσυ ποτέ περίπου θα κανεις ωορρηξια τώρα το ΣΚ;

Άρα θα υπάρξει το πσκ φωτιά !!! Όταν πέφτουν τέτοιες μέρες και ωορηξια , εεεεεεε όσο να πεις βοηθάει ενα Τσακ παραπάνω !! 😋😋😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα ελπίζω να είστε όλες καλά.. εγώ μετά την περιπέτεια της πεθεράς μου η οποία είναι καλά πλέον ένιωσα καλύτερα αλλά όχι για πολύ αφού 2 μέρες μετά αφού σας έγραψα πέθανε η γιαγιά μας!! Και 3 μέρες μετά ίσα ίσα δηλαδή που ξεμπερδεψαμε με την κηδεία ήρθαν στο μαγαζί από το εφκα και μας έγραψαν πρόστιμο ύψους 10500 ευρώ!! Ο μοναδικός τρόπος να γλυτώσουμε το πρόστιμο ήταν να παντρευτούμε την ημέρα που μας έγραψαν έτσι ώστε να φαίνομαι σαν γυναίκα του και όχι σαν παράνομη εργαζόμενη στο μαγαζί!! Είμαστε με τον άντρα μου 10 χρόνια σχεδόν μαζί και ο λόγος που δεν είχαμε παντρευτεί ακόμα ήταν γιατί θέλαμε να κάνουμε γάμο βάφτιση μαζί όταν ερχόταν με το καλό ένα παιδάκι!! Τελικά μας πάντρεψε το εφκα με την ψυχή στο στόμα!! Σας τα γράφω αυτά για να μην νομίζετε ότι σας ξέχασα απλά είμαι σε δύσκολη περίοδο αυτή την αν στιγμή αλλααααα παρόλαυτα μου λείψατε πολύ κορίτσια μου και σας διάβαζα συνέχεια ♥️♥️

Κοριτσάκι μου απ τη μία να σου ευχηθώ να ζήσετε και να είστε πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι !! ❤️ χαλάλι στον εφκα που σας πάντρεψε χα χα χα

και από την άλλη να σου ευχηθώ συλλυπητήρια γιατί μια απώλεια  είναι πάντα μία απωλεια ανεξάρτητως  τι ηλικία μπορεί να είχε η γιαγιά σου… 😇😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ εντωμεταξύ για κάποιο λόγο γράφω μυνήματα και δεν ανεβαίνουν και μπαίνω μετά να τσεκάρω και δεν τα βλέπω πουθενά 

τι συμβαινει ;! 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Άρα εγώ που έβγαλα 2 μέρες θετικό τεστ ωορρηξία και την 3η ήταν τελείως αρνητικό, ποιά μέρα λες ότι έγινε η ωορρηξία ;

Εύχομαι να είμαι ξανά απλά αυτόν τον μήνα εύχομαι και να το κρατήσω, δεν θα αντέξω άλλη βιοχημική.🙏

Εκείνες τις 2 μερες γίνεται η ωορρηξία.. Μόλις βγει αρνητικο έχει γίνει.. Κι εμένα έτσι 2 ημέρες βγήκε θετικό και όντως έγινε τότε... Αντε αντε να δούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα καλά σας λόγια!! Δυστυχώς έπεσαν όλα μαζί αλλά σήμερα ξύπνησα με ένα αίσθημα αισιοδοξίας.. σιγά σιγά όλα θα φτιάξουν είμαι σίγουρη!! Ναι @Elli13 σύμφωνο συμβίωσης κάναμε γιατί ήταν πιο εύκολο και γρήγορο χωρίς να χρειάζεται να τρέχεις για έξτρα άχρηστα χαρτιά!! 

Εσείς βλέπω εδώ ότι κάποιες είστε σε φάση αναμονής και εγώ αγωνιώ μαζί σας να ξέρετε!! Περιμένω και εγω τις μέρες να περάσουν για να έρθει η περίοδος να ξεκινήσω καινούριες προσπάθειες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα καλά σας λόγια!! Δυστυχώς έπεσαν όλα μαζί αλλά σήμερα ξύπνησα με ένα αίσθημα αισιοδοξίας.. σιγά σιγά όλα θα φτιάξουν είμαι σίγουρη!! Ναι @Elli13 σύμφωνο συμβίωσης κάναμε γιατί ήταν πιο εύκολο και γρήγορο χωρίς να χρειάζεται να τρέχεις για έξτρα άχρηστα χαρτιά!! 

Εσείς βλέπω εδώ ότι κάποιες είστε σε φάση αναμονής και εγώ αγωνιώ μαζί σας να ξέρετε!! Περιμένω και εγω τις μέρες να περάσουν για να έρθει η περίοδος να ξεκινήσω καινούριες προσπάθειες!! 

Καλημέρα.

Πρώτα από όλα συλλυπητήρια για την γιαγιάκα σου. Να την θυμάσαι πάντα με αγάπη ❤️

Δεύτερον να είστε πάντα ευτυχισμένοι με τον αντρούλη σου. Που είμαι σίγουρη ότι θα είστε γι αυτό έχετε αντέξει και τόσα χρόνια. Εύχομαι σύντομα να έρθει ο καιρός που θα ετοιμάζεται την γαμοβάφτιση ❤️

Τρίτον, που το ξέρεις ότι θα έρθει η περίοδος αυτό τον μήνα και όχι άλλη έκπληξη? ☺️ Συνήθως όταν είμαστε χαλαροί και δεν προσπαθούμε έρχεται το σποράκι.

Σήμερα κορίτσια είμαι 3 μέρες πριν την περίοδο και σκεφτόμουν να κάνω ένα τεστάκι που δείχνει 5 μέρες νωρίτερα υποτίθεται, αλλά κρατήθηκα. Είμαι πολύ περήφανη για εμένα 🤣

Τι κάνετε οι υπόλοιπες? Είναι καμιά άλλη κοπέλα που (δεν) περιμένει περίοδο την άλλη εβδομάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα ελπίζω να είστε όλες καλά.. εγώ μετά την περιπέτεια της πεθεράς μου η οποία είναι καλά πλέον ένιωσα καλύτερα αλλά όχι για πολύ αφού 2 μέρες μετά αφού σας έγραψα πέθανε η γιαγιά μας!! Και 3 μέρες μετά ίσα ίσα δηλαδή που ξεμπερδεψαμε με την κηδεία ήρθαν στο μαγαζί από το εφκα και μας έγραψαν πρόστιμο ύψους 10500 ευρώ!! Ο μοναδικός τρόπος να γλυτώσουμε το πρόστιμο ήταν να παντρευτούμε την ημέρα που μας έγραψαν έτσι ώστε να φαίνομαι σαν γυναίκα του και όχι σαν παράνομη εργαζόμενη στο μαγαζί!! Είμαστε με τον άντρα μου 10 χρόνια σχεδόν μαζί και ο λόγος που δεν είχαμε παντρευτεί ακόμα ήταν γιατί θέλαμε να κάνουμε γάμο βάφτιση μαζί όταν ερχόταν με το καλό ένα παιδάκι!! Τελικά μας πάντρεψε το εφκα με την ψυχή στο στόμα!! Σας τα γράφω αυτά για να μην νομίζετε ότι σας ξέχασα απλά είμαι σε δύσκολη περίοδο αυτή την αν στιγμή αλλααααα παρόλαυτα μου λείψατε πολύ κορίτσια μου και σας διάβαζα συνέχεια ♥️♥️

Συλλυπητήρια κορίτσι μου .... Πολλά μαζεμένα... Εύχομαι μετά από όλα αυτά να έχεις μόνο καλά νέα!!! 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι έχω πέσει ψυχολογικά αλλά σας διαβάζω κορίτσια κάθε μέρα!!! Έχω κ την δουλειά που δεν προλαβαίνω να κάτσω... Ο άντρας μου φεύγει τελικά Κυριακή πρωί..  οπότε δεν βλέπω να προλαβαίνουμε την ωορηξια..  ξεκίνησα χθες 7 μέρα τα τεστακια γιατι είχα κάτι πονακια κ υγρά... Βέβαια είναι πολύ νωρίς αλλά ξεκίνησα για σίγουρα... Λέω να έχουμε επαφές σήμερα κ αύριο μήπως πιάσω κοντά τουλάχιστον την ωορηξια... Μήπως γίνει πάλι την δέκατη μέρα... Αλλά αυτός ο μήνας είναι δυστυχώς χαμένος... Να σκάσω είμαι 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπέρα στα κορίτσια, κάπου εδώ τριγύρω είμαι και εγώ. περιμένω να περάσει η ώρα να ανοίξω το ταπεράκι μου με τα μακαρόνια με κιμά 😂🤤

παω να σας διαβάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Όλα τα χε η Μαριωρή ο φερετζές της έλειπε! Μα τι θέλει και αυτός ;

Κανονικά ξύλο θέλει αλλά τέλος πάντων.. Δεν ξεπέρασε ποτέ το γεγονός και αυτος και η μητέρα του ότι έχουμε χωρίσει και έχω προχωρήσει την ζωή μου και προσπαθεί μέσω των παιδιών και άλλα πολλά να μου κάνει πόλεμο. βέβαια το θέμα έχει ακολουθήσει πια την νομική οδό, οπότε ελπίζω να ηρεμήσω κάποια στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@annitakianna Συλλυπητήρια για την γιαγιά..

Και ότι καλύτερο εύχομαι να είστε πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι!

@cat12 Μην απογοητέυσαι και συνέχισε τις επαφές, εγώ το φασολάκι το τσάκωσα στην 10η μερα του κύκλου. Τότε μου έβγαιναν θετικά τα τεστάκια, η εφαρμογή έλεγε ότι να ναι και εγώ δεν μπορούσα να υπολογίσω τις γόνιμες γιατί μια αδιαθετούσα κάθε 15 μέρες μια κάθε 30-32 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa συμπάσχω στο θέμα των σχολείων, επιτέλους λίγη ξεκούραση από φροντιστήρια,δραστηριότητες κτλ. Δυστυχώς το πρωινό ξύπνημα δεν το γλυτώνω λόγω δουλειάς. 🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα καλημέρα κορίτσια αααα 🔊🔊🔊😁😁😁😁😁 πολύ ωραία μέρα σήμερα... Τελευταία ημερα σχολεία ααααα μετά θα κοιμόμαστε πρωινά γιουυυπιιιιιι!!! Μετά τα παιδιά ξαναρχίζεις σχολείο από την Αρχή... Επιτέλους να ξεκουραστουμε λίγο... Οχι να φωνάζω συνέχεια... "αντε παιδιά καθίστε να διαβάσουμε", "αντε παιδιά βράδιασε κάντε την τσάντα σας"... Αφήστε και το πρωινό ξύπνημα.. Και ντύσιμο για σχολείο.. Άλλο κι εκεί 😂😂😂

Καλό Πάσχα να έχουμε πλέον... Μπαίνουμε στην Μεγάλη Εβδομάδα σιγά σιγά... 

θα ξεκουραστείς λιγακιιι❤️❤️❤️❤️❤️ καλό πασχα να εχουμε με υγειαα ❤️❤️❤️❤️🌸🌸🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Cat96 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, και εγώ είμαι στην φάση που ΔΕΝ περιμένω την περίοδο ! το τονίζω ΔΕΕΕΕΝ  σε περιμενωωω !!!

Δεν έχω καταλάβει πως λειτουργούν τα τεστ ακόμα η ωορρηξία γίνεται εφόσον πέσει η LH ή όσο είναι αυξημένη; Όποτε όταν βγαίνει αρνητικό το τεστ έχει πέσει ήδη ; Ιδού η απορία. 🤔

 

Υπολογίζω πάντως πως είμαι 7 μέρα μετα την ωορρηξία και δηλώνω πολύ αγχωμένη!

Στην αναμονή και εσυυ🙏 υπομονηηηη κορίτσι μου να περάσουν οι μερούλες❤️🙏 η ωορρηξια γινετε 12 με 36 ώρες ή μέχρι 48 ώρες μετά το θετικο! Της @Elli13 η ωορρηξια έγινε την ημέρα που είδε το θετικο τεστ ! Όποτε επαφές πρέπει να εχουμε όλοι σίγουρα την ημέρα του θετικού και 2 μέρες μετά και ακόμη καλύτερα αν ξέρουμε περίπου ποτέ κάνουμε ωορρηξια και μια μέρα πριν του θετικού 😛 ελπιζω να σε βοήθησα 😻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakiiΑσε κι εγώ δυσκολεύομαι με το καταναγκαστικό.. γιατί το λέω και στον σύντροφό μου και χαλάει η μαγεία..από την άλλη όμως δεν μπορώ και δε θέλω να το αφήσω στην τύχη τελείως εδώ που φτάσαμε 😁😁(εννοώ ηλικία 37)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/4/2023 at 1:00 ΜΜ, ο/η efakii είπε:

Και εγώ αυτή την απορία έχω όσον αφορά τις επαφές μετά το θετικό τεστ της ωορρηξίας. Εγώ συνήθως οι επαφές που έχω είναι πριν το θετικό, σίγουρα την ίδια μέρα του θετικού και την επόμενη. Και προφανώς όλοι ξέρουμε ότι το αποτέλεσμα μου μέχρι στιγμής εστιαζει στο αρνητικό. 😂😂

Σκεφτόμουν αυτή τη φορά μήπως Εστιάσω πιο πολύ στις επαφές μετά την αναμενόμενη μέρα ωορηξιας. ο κύκλος μου ειναι σταθερός στις 28 μέρες νταν. Οποτε δεν θα κανω τεστ σε αυτο το κύκλο ,δηλώνω αποχή 😂😂 

σκεφτομουν επαφουλες 14η και 16η ημέρα 

Κι εγώ λέω να κάνω την ημέρα του θετικού τεστ και τις δύο επόμενες!!

Αχ πλησιάζουν οι μέρες, την επόμενη Τετάρτη λογικά θα έχω ωορρηξία! 🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου όμορφα ελπίζω να είστε όλες καλά.. εγώ μετά την περιπέτεια της πεθεράς μου η οποία είναι καλά πλέον ένιωσα καλύτερα αλλά όχι για πολύ αφού 2 μέρες μετά αφού σας έγραψα πέθανε η γιαγιά μας!! Και 3 μέρες μετά ίσα ίσα δηλαδή που ξεμπερδεψαμε με την κηδεία ήρθαν στο μαγαζί από το εφκα και μας έγραψαν πρόστιμο ύψους 10500 ευρώ!! Ο μοναδικός τρόπος να γλυτώσουμε το πρόστιμο ήταν να παντρευτούμε την ημέρα που μας έγραψαν έτσι ώστε να φαίνομαι σαν γυναίκα του και όχι σαν παράνομη εργαζόμενη στο μαγαζί!! Είμαστε με τον άντρα μου 10 χρόνια σχεδόν μαζί και ο λόγος που δεν είχαμε παντρευτεί ακόμα ήταν γιατί θέλαμε να κάνουμε γάμο βάφτιση μαζί όταν ερχόταν με το καλό ένα παιδάκι!! Τελικά μας πάντρεψε το εφκα με την ψυχή στο στόμα!! Σας τα γράφω αυτά για να μην νομίζετε ότι σας ξέχασα απλά είμαι σε δύσκολη περίοδο αυτή την αν στιγμή αλλααααα παρόλαυτα μου λείψατε πολύ κορίτσια μου και σας διάβαζα συνέχεια ♥️♥️

Συλλυπητήρια κορίτσι μου ! Σας έπεσαν μαζεμένα 🙄 όσο αναφορά το εφκα ευτυχώς βρήκατε λύση γτ το πρόστιμο είναι τρελο! Τον γάμος σας μπορείτε να τον κάνετε και πάλι μαζί με την βάφτιση 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Εγώ πάλι έχω πέσει ψυχολογικά αλλά σας διαβάζω κορίτσια κάθε μέρα!!! Έχω κ την δουλειά που δεν προλαβαίνω να κάτσω... Ο άντρας μου φεύγει τελικά Κυριακή πρωί..  οπότε δεν βλέπω να προλαβαίνουμε την ωορηξια..  ξεκίνησα χθες 7 μέρα τα τεστακια γιατι είχα κάτι πονακια κ υγρά... Βέβαια είναι πολύ νωρίς αλλά ξεκίνησα για σίγουρα... Λέω να έχουμε επαφές σήμερα κ αύριο μήπως πιάσω κοντά τουλάχιστον την ωορηξια... Μήπως γίνει πάλι την δέκατη μέρα... Αλλά αυτός ο μήνας είναι δυστυχώς χαμένος... Να σκάσω είμαι 😭

Θα φύγει τελικά ε; 🙄 μη το βάζεις κατω να έρθεις σε επαφουλες πριν φύγει και αν μπορείτε και το πρωί πριν φύγει γτ ποτέ δεν ξερεις μπορεί να κανεις ωορρηξια πάλι 10η μέρα αλλά 2 μέρες μετά να κανεις ωορρηξια αν πιο πριν έχεις έρθει σε επαφή έχεις πιθανότητες 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/4/2023 at 9:16 ΜΜ, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην παρέα μας ! Το ιδανικο είναι να κανεις την ημέρα του θετικού και φυσικά και την προηγούμενη αν έχεις σταθερό κύκλο και ξερεις περίπου ποτέ κανεις ωορρηξια , την επόμενη και την μεθεπόμενη❤️ καλή επιτυχιαααα και συντομα ένα μωρακι ❤️❤️❤️

😊 Ευχαριστώ πολύ!! Εχω περίπου σταθερό κύκλο.. Μακάρι, το θέλουμε πολύ!  😍😍

Ο,τι καλύτερο εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα καλά σας λόγια!! Δυστυχώς έπεσαν όλα μαζί αλλά σήμερα ξύπνησα με ένα αίσθημα αισιοδοξίας.. σιγά σιγά όλα θα φτιάξουν είμαι σίγουρη!! Ναι @Elli13 σύμφωνο συμβίωσης κάναμε γιατί ήταν πιο εύκολο και γρήγορο χωρίς να χρειάζεται να τρέχεις για έξτρα άχρηστα χαρτιά!! 

Εσείς βλέπω εδώ ότι κάποιες είστε σε φάση αναμονής και εγώ αγωνιώ μαζί σας να ξέρετε!! Περιμένω και εγω τις μέρες να περάσουν για να έρθει η περίοδος να ξεκινήσω καινούριες προσπάθειες!! 

Άραααα τώρα που θα ερθει το μπεμπινι θα κανετε και γαμοβαφτιση όπως το εχετε ονειρευτεί.

Κ μεις σύμφωνο έχουμε κάνει από επιλογή όμως, και με πρήζει ο άντρας μου για γαμοβάφτιση, αλλά εγώ αρνου΄μαι κατηγορηματικά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/4/2023 at 9:51 ΜΜ, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Συνήθως έως 36 ώρες γράφουν πως γίνεται. Αλλά πώς να είμαστε σίγουρες πως το θετικό έχει πιάσει το πικ της lh? Γι αυτό μπορεί να λένε γενικά έως τριήμερο.. 

Πάντως αυτό που βλέπω ότι κάνουν κάποια κορίτσια και βλέπουν την ωορρηξία με τον γυναικολόγο τους δεν το είχα σκεφτεί!

αλλά να πληρώνω επίσκεψη κάθε τόσο να πηγαίνω? 

εμένα πάντως, αν και το τεστ γράφει να γίνεται από τις 10:00 έως τις 20:00, μόνο όταν ξυπνήσω μου δείχνει.. με τα πρώτα πρωινά ούρα δηλαδή..

ίσως γιατί πίνω αρκετό νερό.. πάω τουαλέτα σχεδόν κάθε ώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η singing in the rain είπε:

Πάντως αυτό που βλέπω ότι κάνουν κάποια κορίτσια και βλέπουν την ωορρηξία με τον γυναικολόγο τους δεν το είχα σκεφτεί!

αλλά να πληρώνω επίσκεψη κάθε τόσο να πηγαίνω? 

εμένα πάντως, αν και το τεστ γράφει να γίνεται από τις 10:00 έως τις 20:00, μόνο όταν ξυπνήσω μου δείχνει.. με τα πρώτα πρωινά ούρα δηλαδή..

ίσως γιατί πίνω αρκετό νερό.. πάω τουαλέτα σχεδόν κάθε ώρα..

Εγώ αυτό κάνω κορίτσι μου πάω μια φορά τον μηνα κοντά στις μέρες και μου λέει ποτέ θα κάνω ωορρηξια ! Ανάλογα τι θα σου πέρνει ο γιατρός εμάς μας πέρνει μόνο 20 ευρώ και κάποιες φορές καθόλου ! Για αυτό δεν σου δείχνει κορίτσι μου ! Το ιδανικό είναι το μεσημερι αλλά πιο πριν να μην έχεις πιει πολλα υγρα για ένα τρίωρο 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εγώ αυτό κάνω κορίτσι μου πάω μια φορά τον μηνα κοντά στις μέρες και μου λέει ποτέ θα κάνω ωορρηξια ! Ανάλογα τι θα σου πέρνει ο γιατρός εμάς μας πέρνει μόνο 20 ευρώ και κάποιες φορές καθόλου ! Για αυτό δεν σου δείχνει κορίτσι μου ! Το ιδανικό είναι το μεσημερι αλλά πιο πριν να μην έχεις πιει πολλα υγρα για ένα τρίωρο 😛

Κορίτσια σχωρατε με , αλλα εγω εχω τοσο πολυ δουλειά που δεν προλαβαίνω να ουρήσω.Οποτε γυρνάω πίσω στο σπίτι κανω το τεστ και μάλλον επειδή εχω όλα τα υγρα της ημέρας δεν βγαίνει και πολυ σωστό τελικα. 
δηλαδη τη τελευταία φορά στο κύκλο τωρα ετσι τα έκανα και έντονο ροζ δεύτερη γραμμής δεν ειδα καμία μερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Εγώ πάλι έχω πέσει ψυχολογικά αλλά σας διαβάζω κορίτσια κάθε μέρα!!! Έχω κ την δουλειά που δεν προλαβαίνω να κάτσω... Ο άντρας μου φεύγει τελικά Κυριακή πρωί..  οπότε δεν βλέπω να προλαβαίνουμε την ωορηξια..  ξεκίνησα χθες 7 μέρα τα τεστακια γιατι είχα κάτι πονακια κ υγρά... Βέβαια είναι πολύ νωρίς αλλά ξεκίνησα για σίγουρα... Λέω να έχουμε επαφές σήμερα κ αύριο μήπως πιάσω κοντά τουλάχιστον την ωορηξια... Μήπως γίνει πάλι την δέκατη μέρα... Αλλά αυτός ο μήνας είναι δυστυχώς χαμένος... Να σκάσω είμαι 😭

Κάνε εσυ τις επαφουλες σου μεχρι να φυγει και που ξερεις !!;;; Ισως να γινει το θαύμα ! Δεν παραδίδουμε ποτέ τα όπλα καλε !!! 😝😝 

το σπερμα λεει ζει έως 3-5 ημέρες μεσα στο κολπο 😋😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ευχαριστούμε @ditaki  Κι εμένα 16/10 μου χαν δώσει αρχικά αλλά στην αυχενική πήγε 12/10.  @Raf123 τί καλά! Κι εγώ νομίζω κάπως το νιώθω. Σαν πίεση προς τα έξω σε στιγμές. Αλλά δεν είμαι και σίγουρη 😛 μιας και η 1η μου. Επίσης κορίτσια, πονάτε στο στήθος? Το πρωί που σηκώνομαι είναι πέτρα. Και δυσκολεύομαι και στον ύπνο πολύ. Τώρα παρήγγειλα ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης μπας και καταφέρνω να κοιμάμαι λίγο καλύτερα.
    • Καλημέρα!!  Αυτό με το στήθος συνέχεια το έχω στο νου μου αν πονάει κάθε μέρα το ίδιο αλλα νομίζω όπως σου είπε και ο γιατρός σου δεν είναι ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά. Τα συμπτώματα έρχονται και φεύγουν (τα λέω για να τ’ ακούω κι εγώ 😄) Όσον αφορά την ανακοίνωση της εγκυμοσύνης, εγώ αποφάσισα να το πω σε όποιον και οποτε νιωσω εγώ την ανάγκη μα το κάνω. Το ξέρουν λίγες φίλες για την ώρα που ξέρω ότι χαίρονται οντως και έχω υποστήριξη. Στους γονείς ακομα δεν το είπαμε, δεν ξέρω ίσως περιμένω να δω ότι όλα πάνε καλα και δεν θέλω να τους βαλω ακομα στη διαδικασια, ασε που ίσως να με αγχωσει παλι η μαμα μου, η οποια παιζει και να το εχει καταλαβει.   Την προηγούμενη εγκυμοσύνη που δεν κατέληξε καλα δεν είχα προλάβει να την πω σε πολλα ατομα γιατι εξ αρχης δεν πηγαινε καλα. Οταν λοιπον μετα απο λιγους μηνες το ειπα σε μια «φιλη», σταθηκε στο γιατι το ειπα σε αλλους και οχι σε εκεινη. Μου κακοφανηκε τοσο πολυ, και πλεον αποφασισα πως οποιος θελει να παρεξηγηθεί ειναι δικο του θεμα. Δεν ζητας τα ρεστα για τετοιες καταστασεις ποσο μαλλον αν δεν εχεις τοσο στεχνη σχεση με τον αλλον πια. 
    • @Θέτις Κ. κορίτσι μ τα συμπτώματα πανε κ ερχονται. Μην σκεφτεσαι χαζα. Καλα εκανες κ τ ειπες. Ξέρεις απο μονη σου οτι αν ειναι να παει κατι στραβα θα παει. Εγω στην 3η μ εγκυμοσυνη π δ πηγε καλα ηξερα εξ αρχης οτι μπορει να στραβωσει κ δ τ ειπα για να μην έχουν και αλλοι τ αγχος μου. Αφου εγινε οτ εγινε ομως τ ειπα και το λέω οτι ναι τοτε ημουν εγκυος. Ειδικα οταν περασα οτι πέρασα. Δεν ημουν καλα, δεν το έκρυβα. Ημουν μονιμα κλαμμενη εχασα πολλα κιλα. Και απο τη δουλειά πηρα αναρρωτικη αδεια 15 μερες. Δυστυχως συμβαίνουν αυτα.  Ολα καλα θα πανε θα το δεις! 
    • Καλημέρα κορίτσια! Εγώ σήμερα ξύπνησα πολύ καλά αλλά παρατήρησα ότι το στήθος μου κάπως ξεπρηστηκε - εξακολουθεί να είναι γεμάτο και να πονάει στην αφή αλλά δεν είναι πρησμένο όπως τις προηγούμενες μέρες. Οπότε κάπως άρχισα ν ανησυχώ, έκανα και τη μ*****α να γκουγκλαρω και με κυρίευσε το άγχος. Οπότε έστειλα μνμ στο γιατρό ο οποίος με πήρε πίσω κατευθείαν και μου Μ έβαλε στη θέση μου 😅😅 μου είπε πως αν δεν υπάρχει αίμα ή καφέ εκκρίσεις να μη τρελαίνομαι, αλλά καλά έκανα και τον ενημέρωσα για την ηρεμία μου περισσότερο 🙏 είπα να το γράψω κι εδώ για οποία χρειαστεί να το ακούσει ❤️ Κατα τ αλλά μίλησα και με την άλλη κολλητή μου η οποία κατενθουσιαστηκε και η χαρά της μου έδωσε πολύ θετική ενέργεια και αισιοδοξία! Το μικρό μπιζελακι είναι ήδη τόσο αγαπητό σκέφτομαι και χαϊδεύω την κοιλίτσα μου 🤰🏼 ξέρω ότι κάποιοι δε συμφωνούν με τις ανακοινώσεις τόσο νωρίς, κι εγώ έτσι έκανα πέρυσι στην παλινδρόμη, αλλά δ αυτή την εγκυμοσύνη που το ξέρουν οικογένεια και κολλητές πραγματικά παρατηρώ ότι με βοηθάει να γεμίζω με θετική ενέργεια και κατευνάζεται το άγχος 🙏 είναι κάπως λυτρωτικό να έχω όλη αυτή τη στήριξη κι αγάπη ❤️
    • Ευτυχώς δεν έχω πολλά πάνω κάτω ακόμα και θα κανονίζω να γίνουν σε μέρες και ώρες που δε θα έχει πολύ κόσμο! Δεν ξέρω. Μου είπε να τα ξανά πούμε μετά τις 28 εβδομάδες. Αλλά τότε θα είμαι Αθήνα. Τεσπά δεν πειράζει... Ότι χρειαστεί θα κάνω για την μπεμπούλα μου! Θα δω τι θα μου πει και η καινούρια γιατρός όταν με δει αλλά τον γιατρό μου τον εμπιστεύομαι με κλειστά τα μάτια είναι η αλήθεια! Και μάλλον επειδή είναι το 1ο μου παιδάκι και σε προχωρημένη ηλικία είναι λίγο υπερπεοστατευτικός!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...