Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αν εισαι Θεός γιατί δεν με λυπάσαι;


Recommended Posts

ΑΧ βρε Αθηνουλα μου, ΑΧ!!!:(

περαστικα κοριτσακι μου, ευχομαι γρηγορα ολες οι δυσκολιες να ξεπεραστουν και να μοιαζουν μ'ενα μακρινο κακο ονειρο!!!!!

φιλακια:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αθηνούλα καλησπέρα !:( Με στενοχώρησε το μήνυμά σου γιατί φαντάζομαι πως από τοτε που γέννησες δεν έχεις ηρεμήσει και ευχαριστηθεί τη μπεμπούλα σου! Δυστυχώς εμείς οι μαμάδες (βάζω τον εαυτό μου κυρίως)θέλουμε καποιες φορές ,σχεδόν πεισματικά να καταφέρουμε αυτό που θέλουμε χωρίς να σκεφτόμαστε λογικά τις συνέπειες. Προσπάθησες να θηλάσεις και αντιμετωπίζεις συνεχώς προβλήματα! Δεν θέλω να απελπίζεσαι έτσι.Χάνεις αυτές τις υπέροχες στιγμές με τα κορίτσια σου.Προσπάθησε να αντλείς το γάλα σου όσο πέρνεις αντιβίωση και όταν θεραπευτείς συνεχίζεις ξανά τον θηλασμό! Και μην σκεφτείς ότι θέλεις αποκλειστικό θηλασμό για τη μπέμπα σου γιατί σημασία έχει για την μπέμπα να έχει μια γερή και χαρούμενη μανούλα που χαίρεται καθε φορά που την ταίζει και όχι μια μάνα που υποφέρει απο πόνους και δυσανασχετεί όταν έρχεται η ώρα του φαγητού! Σκέψου όμως πως αν χρειαστεί να κόψεις τελείως το θηλασμο θα είσαι υγιής και απαλλαγμένη από πόνους θα περάσεις καλύτερες ώρες με τα μωρά σου!!!Τα παιδιά μας μας χρειάζονται γερές , χαμογελαστές και χαρούμενες!!! :):P:):P

Σου εύχομαι καλή και γρήγορη ανάρωση και ψυχραιμίαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα! Εγώ δεν έχω παιδάκια ακόμη για να σου μιλήσω με εμπειρία αλλά είμαι εντελώς ΥΠΕΡ του θηλασμού. Ωστόσο, θέλω να σου πω περαστικά και να μην απελπίζεσαι γιατί τα πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά. Έκανες ό,τι καλύτερο μπορούσες για το μωράκι σου. Δεν πειράζει αν δεν θηλάσει άλλο (έτσι νομίζω). Εγώ θήλασα ελάχιστα γιατί η μαμά μου είχε πάθει μαστίτιδα και ο αδερφός μου ακόμη λιγότερο. Δεν πάθαμε κάτι δόξα το Θεό. Σκέψου ότι υπάρχουν γυναίκες που δεν θηλάζουν από επιλογή. Η κουμπάρα μου γέννησε πέρυσι και δεν θήλασε καθόλου, χωρίς να έχει πρόβλημα υγείας και χωρίς να δουλεύει!!! Είσαι πολύ αξιόλογη μητέρα. Μπράβο για την προσπάθειά σου. Απλά κοίτα να ηρεμήσεις και να γίνεις καλά για να χαρείς και το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athinoula mou kalimera agapi mou...

Kita den ftais esu...

Esu exeis kanei ta panta agapi mou...

Frontise tin ugeia sou kai tou paidiou sou agapi mou...

Sas euxwme OLA ta KALITERA...

O theos mazi sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά μου, περαστικά σου κοριτσι μου ,αν και θηλάζω 8 μήνες δεν ξέρω τι θα έκανα, αν ήμουν στη θέση σου και αν θα αντεχα τόσα.Εύχομαι το καλύτερο,να συνέλθεις γρηγορα και να μπορέσεις να απολαύσεις την μπεμπούλα σου και την οικόγενειά σου.Και πάλι μπράβο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από το νοσοκομείο. Έμεινα εκεί 3 μέρες και πήρα αντιβίωση ενδοφλέβεια. Ο θηλασμός συνεχίστηκε κανονικά με λίγα προβλήματα.

Είχα κάνει καλλιέργεια μετά τη δεύτερη μαστίτιδα και έδειξε σταφυλόκοκκο aureus και σταφυλόκοκκο επιδερμικό ή κάτι τέτοιο. Οι προηγούμενες αντιβιώσεις που είχα πάρει δεν ήταν κατάλληλες.

Εκείνη η νύχτα που έγραψα το μήνυμα ήταν εφιαλτική. Υψηλός πυρετός και πόνος, εξάντληση τόσο σωματική όσο και ψυχική. Με την πίεση να σταματήσω τον θηλασμό ένιωθα σαν να θέλουν να μου πάρουν το παιδί.

Ο λόγος για τις μαστίτιδες είναι οι εντάσεις μέσα στο σπίτι. Έμεινα στο νοσοκομείο για να ηρεμήσω και όχι για την αντιβίωση. Μίλησα με μια γιατρό και μου είπε ότι στο 2ο παιδί έπαθε 4 μαστίτιδες επειδή δεν είχε ησυχία.

Είναι όπως το θέλει η κάθε κοπέλα. Θέλω πολύ να θηλάσω. Το θέλω. Είναι σημαντικό για μένα όσο και για το μωρό μου. Τον πόνο που έχω περάσει τους τελευταίους 2 μήνες μόνο εγώ το ξέρω. Οι θηλές μου έχουν βελτιωθεί πολύ και παρόλα αυτά μόλις τις είδαν οι νοσοκόμες έφριξαν!

Οσο για τον τίτλο, είναι στίχος από τραγούδι. Λυπάμαι που σας πείραξε. Αλλά όταν η κάθε κοπέλα περνάει δύσκολα, στον πόνο της πάνω ζητάει την προσωπική της λύτρωση. Στην κλινική με έιχαν στην πτέρυγα με τα πρόωρα και είδα πολλά μωράκια από 1 κιλό εώς 2. Δύσκολες καταστάσεις. Αυτό όμως δεν κάνει το δικό μου πρόβλημα καλύτερο..... Δεν ξέρω αν μπορείτε να καταλάβετε τι εννοώ ή τα έγραψα μπερδεμένα.

Σταματάω κάπου εδώ γιατί κλαίει η μικρη! Σας χαιρετώ και ευχαριστώ για τη συμπαράσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σου Αθηνά για την προσπάθεια που κάνεις να μην σταματήσεις τον θηλασμό. Την θεωρώ υπεράνθρωπη. Δεν ξέρω άλλη κοπέλα που να έχει προσπαθήσει τόσο πολύ για να συνεχίσει τον θηλασμό. Εύχομαι ολόψυχα καλή ανάρρωση, να μπορέσεις να συνεχίσεις και από εδώ και πέρα να είναι όλα καλά. Καλή συνέχεια και καλό κουράγιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αξιέπαινη Αθηνά μου καλησπέρα κι από μένα!

Η Παναγιά μαζί σου να ξεπεράσεις κι αυτόν τον γολγοθά και να συνεχίσεις αυτό που τόσο μα τόσο πολύ θέλεις, το θηλασμό!!

Με την πίεση να σταματήσω τον θηλασμό ένιωθα σαν να θέλουν να μου πάρουν το παιδί.

Δεν το έχω ζήσει, το βρίσκω λιγάκι υπερβολικό αυτό που γράφεις (ίσως ακριβώς επειδή δεν το έχω ζήσει), αλλά αφού έτσι νιώθεις κι επειδή κανένας δεν έχει το δικαίωμα να σε πιέζει και να σε κάνει να αισθάνεσαι έτσι, εύχομαι ολόψυχα γλυκιά μου μανούλα να συνεχίσεις και να τα καταφέρεις τελικά με έναν θηλασμό χωρίς προβλήματα και μόνο με καλά συναισθήματα!

Στη θέση σου θα είχα σταματήσει στην πρώτη μαστίτιδα :dry: Μπράβο και πάλι μπράβο!

Σε φιλώ με την ελπίδα να σταματήσουν οι εντάσεις, να ηρεμήσεις και να είναι και η τελευταία φορά που τυραννιέσαι τόσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΘΗΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΛΟΓΟ ΝΑ ΑΠΟΛΟΓΗΣΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ,ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΕΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΙΡΑΞΕΙ.ΕΓΡΑΨΕΣ ΑΠΛΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΕΣ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΡΩΤΑ ΕΣΥ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ.

ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΔΕΣ ΑΜΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΙΣΜΑ,ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΕΙΣ ΚΑΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ!!!

ΑΠΛΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!!:cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΛΟΓΕΙΣΑΙ ΒΡΕ ΑΘΗΝΑ? ΔΕΝΕΙΠΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΚΟ!

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ:)

ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΣΥΜΒΕΙ...:kiss::) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω λογια Αθηνα ... Σε καμαρώνω και σε χαίρομαι ! Μπράβο σου !!!

Σου ευχομαι ολόψυχα καλή ανάρρωση και πανω απο ολα ηρεμια . Προσπάθησε να εξαφανιστουν οι εντάσεις και να επικρατει ηρεμια στο σπιτι σας ...

Να σαι καλά και να χαιρεσαι τις νεραιδες σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά η μαστίτιδα πρέπει όντως να είναι σωματικός γολγοθάς. Το να πιέζεσαι όμως από οποιονδήποτε τρίτο να σταματήσεις να θηλάζεις το παιδί σου είναι ένας ψυχικός γολγοθάς!:angry: Κάθε αγώνας και κάθε θυσία αξίζουν για το σκοπό αυτό που είναι πραγματικά ιερός.

Συγχαρητήρια, που αντέχεις τόσες σωματικές και ψυχικές πιέσεις για να προσφέρεις αυτό το αναντικατάστατο δώρο στο παιδί σου.:)

Η καρδιά σου έχει δίκιο, πάντα αυτή να ακούς....

Σου εύχομαι αυτή η δοκιμασία να είναι και η τελευταία! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AthinaK έγραψε:

Ο λόγος για τις μαστίτιδες είναι οι εντάσεις μέσα στο σπίτι. Έμεινα στο νοσοκομείο για να ηρεμήσω και όχι για την αντιβίωση. Μίλησα με μια γιατρό και μου είπε ότι στο 2ο παιδί έπαθε 4 μαστίτιδες επειδή δεν είχε ησυχία.

Μπράβο στο κουράγιο και την επιμονή σου Αθηνούλα!

Σου εύχομαι να είναι η τελευταία σας δοκιμασία και όλα να πάρουν το δρόμο τους...

Ωστόσο, είναι πολύ σημαντικό που ξέρεις την αιτία των μαστίτιδων, γιατί αυτή είναι που πρέπει να καταπολεμήσεις. Διαφορετικά μπορεί το κακό να ξαναγίνει ανά πάσα στιγμή.

Δεν ξέρω τις συνθήκες μη ηρεμιας που έχεις στο σπίτι, αλλά ότι και να συμβαίνει πρέπει να σταματήσει για το καλό το δικό σου και του παιδιού σου!

Καλή δύναμη και συνέχισε έτσι: μη μασάς!!! Όποιος και ό,τι σου δημιουργεί εντάσεις δεν έχει λόγο να βρίσκεται δίπλα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά καλημέρα μόλις σήμερα διάβασα την δημοσίευσή σου και ειλικρινά με έκανες να κλάψω (χωρίς υπερβολή)! Για μένα η ώρα του θηλασμού είναι η πιο όμορφη στιγμή για μένα και την ομορφούλα μου, βρισκόμαστε πολύ κοντά, της χαιδεύω τα μαλάκια με κοιτάζει με τα όμορφα ματάκια της, μου γελάει και συνεχίζει, έτσι γαληνεύει η ψυχή μου. Όταν σταμάτησα τον θηλασμό στον γιο μου μετά από 5,5 μήνες στεναχωρήθηκα πολύ και έκλαψα.:(

Θαυμάζω την υπομονή και επιμονή σου. Ελπίζω τώρα με αυτή την αντιβίωση όλα να πάνε, επιτέλους, καλά και να ξανάρθει η ηρεμία στην οικογένειά σου. Και τα ταξίδια που προγραμματίζετε να συντελέσουν στο να γίνουν όλα όπως πριν, ήρεμα και όμορφα.:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ δεν έχω λόγια να σας ευχαριστήσω.

Εμένα εκείνο το βράδυ στέγνωσαν τα μάτια μου και άδειασε η ψυχή μου. Η μητέρα μου να έχει τρομοκρατηθεί και να παίρνει όλους τους γιατρούς στην Ελλάδα που γνωρίζει να τους πει για την κατάσταση και η τηλεϊατρική να λέει ότι πρέπει να σταματήσω, να πετάξω το γάλα μου, να να να να να.... Και φυσικά τίποτα ευχάριστο. Καμία λύση.

Ο άντρας μου από την άλλη ως γιατρός να θέλει αμέσως να πάρω αντιβίωση για να μη χειροτερέψω και να με πιέζει να σταματήσω. Από τα φάρμακα που του είπαν όμως κανένα δεν ήταν συμβατό με τον θηλασμό.

Και εγώ τι έκανα; Τους παρακαλούσα να με αφήσουν μόνη και έκλαιγα, έκλαιγα έκλαιγα έκλαιγα... Δεν ένιωθα πλέον τον πόνο της μαστίτιδας όταν θήλαζα. Κρατούσα τη μικρή μου και έλεγα ότι κάποιος τρόπος θα υπάρχει.

Ο λόγος των εντάσεων; Η μεγάλη κόρη θέλει την προσοχή μας και κάνει τα δικά της και τα βράδια γίνεται άλλος άνθρωπος και με κουράζει. Ο άντρας μου από την άλλη δουλευει πολύ και έρχεται κουρασμένος και με τις παρατηρήσεις που της κάνει εκείνη κλαίει. Εγώ αναστατώνομαι και αρχίζει μετά η κουβέντα σε διαφορετικούς τόνους για την συμπεριφορά του παιδιού.

Από την άλλη η μητέρα μου με βοηθάει πολύ, αλλά θέλει να περνάει το δικό της. Το παιδί μη κρυώσει, δεν κάνει να βγει έξω. Ξέρει τα πάντα. Γιατί αρρώστησα, από που πήρα το μικρόβιο και άλλα τέτοια που κάποιες στιγμές γελάω και κάποιες άλλες θυμώνω.

Τι στο καλό, θα βρούμε τους ρυθμούς μας. Αγάπη υπάρχει και καλή θέληση. Σε λίγο καιρό θα είναι όλα παρελθόν και ειλικρινά δεν θέλω να ζήσω καμιά άλλη κατάσταση που να θυμίζει τον προηγούμενο μήνα!

Όσο για το νοσοκομείο; Διακοπές σε 3*** ξενοδοχείο ήταν. Λίγο το σέρβις με χάλασε γιατί δεν μου άφησαν φλέβα για φλέβα ήσυχη. Τρελές ιστορίες!

Να είστε όλες καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σου! Χαίρομαι που τελικά τα πράγματα διορθώνονται και μάλιστα βρήκες και το χιούμορ σου!!! Καλα ταίσματα εύχομαι στο μωράκι σου , και καλή δύναμη σε σένα .Προσπάθησε να κρατάς απασχολημένη την μεγάλη με δραστήριότητες για να νοιώθει κι εκείνη σημαντική στη ζωή σου! Να περνάς καλά και ό,τι σε χαλάει απλά προσπάθησε να το αγνοήσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ Π Ρ Α Β Ο .... Σ Υ Γ Χ Α Ρ Η Τ Η Ρ Ι Α ! ! ! ! !

Μπράβο Αθηνούλα μου για την επιμονή σου και το θάρρος σου!

Τι γινεται βρε παιδια ...έχω μείνει πολύ πίσω, μια μερα είπα να μπω και όλα τα κοριτσια προβλημα? Ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνούλα χαιρομαι πολυ που ολα πηγαν καλα τελικα! Μπραβο σου για την επιμονη σου! Αυτο που ειπες, με αγαπη ολοι θα βρητε τους ρυθμους σας! Οσο για τη μαμα... σε καταλαβαινω! Κοντεψε να με φερει στα προθυρα της καταθλιψης η δικια μου! Στις 10 μερες την εδιωξα αρων αρων! Αλλα δεν ειχα και 2ο παιδακι ηταν πιο ευκολο.. Υπομονηηη!!!!

Σε φιλω γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά ξέρει και ποζάρει από τώρα?? Πολύ γλύκα είναι, να την χαίρεσαι.

Μάλλον σου λέει: "μαμά συνέχισε μου αρέσει το γαλατάκι σου με κάνει χαρούμενη, δείξε με και στις φίλες σου στο φόρουμ να δουν τι ομορφούλα που είμαι!!":laugh: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι χαρουμενο μωρο ειναι αυτο;;;; :woohoo: Με το χαμογελο στα χειλη γεννηθηκε η μικρουλα;;;;:woohoo: Να τη χαιρεσαι! Αλλα νομιζω οτι αυτη τη φορα ο μπαμπαε εβαλε ολη του τη τεχνη, ετσι δεν ειναι; ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνουλα μου, πολυ χαιρομαι που εισαι καλυτερα!!!:cheer:

εχεις τοσο τοσο τοσο δικιο κι ειναι τοσο λογικο να μη μπορεις να ησυχασεις μ'ολα αυτα!!!:( μα κι ο καθενας απ'τη μερια του, φυσιολογικα αντιδρα!;) ο αντρουλης σου νοιαζεται για την υγεια σου, η μαμα σου [ως γνησια γιαγια, φυσικα και τα ξερει ολα και προσπαθει να βοηθησει -αλλα με λαθος τροπο!- (μεταξυ μας, πιστευω ιδιες θα γινουμε!:lol: )] και η κοριτσαρα σου η μεγαλη παρουσιαζει τις φυσιολογικοτατες αντιδρασεις!!!

κι ολα αυτα μαζι, τρελαινουν τη κακομοιρα τη μανουλα!!!:silly: αχ κοριτσακι μου, ελπιζω οτι τα βασανα σου θα σταματησουν εδω!!! σιγα-σιγα ΟΛΑ θα φτιαξουν, θα τους βρειτε τους ρυθμους σας και θα μπορεσεις κι εσυ να απολαυσεις την ΥΠΕΡΟΧΗ οικογενεια σου!!!:cheer:

καλα, εχω παθει πλακα με τη μικρη σου...:woohoo: τι απιστευτο μωρο ειναι αυτο?? κουκλιτσα μου!!!να μας τη φιλησεις και να της πεις οτι ειναι ΠΟΛΥ τυχερη που εχει μια μανουλα σαν κι εσενα!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athina γεια σου και από εμένα!

Κατ'αρχίν να σου ευχηθώ περαστικά και να μην ξαναχρειαστεί να περάσεις τόσο μεγάλες δυσκολίες στον αγώνα σου να προσφέρεις το καλύτερο στο μωράκι σου!

Παρακολούθησα όλη τη συζήτηση από την αρχή της και ήθελα να βρω το χρόνο να γράψω δύο κουβέντες παραπάνω γιατί είναι ένα θέμα που με αγγίζει πάρα πολύ.

Θέλω να σου πω ότι σε θαυμάζω πραγματικά απεριόριστα για τις θυσίες που κάνεις προκειμένου να μην σταματήσεις το θηλασμό της μπεμπούλας σου. Πιστεύω πως πολύ λίγοι άνθρωποι θα είχαν αυτό το σθένος και την επιμονή να συνεχίσουν με τόσα εμπόδια. Αξίζεις χίλια μπράβο που μεθαύριο θα τα εισπράττεις βλέποντας τα αγγελούδια σου να μεγαλώνουν και γνωρίζοντας τους προσέφερες αυτό το πραγματικά θείο δώρο!

Σίγουρα για πολλές από εμάς ίσως φαίνεσαι υπερβολική στις αντιδράσεις σου εφόσον βάζεις την υγεία σου σε κίνδυνο και βασανίζεσαι τόσο (εγώ απέτυχα ακόμα και στο να ξεκινήσω) αλλά όπως πιστεύω και θα ξαναπώ η κάθε μάνα ξέρει πως θα προσφέρει το καλύτερο στα δικά της παιδιά, μόνον εκείνη ξέρει τον τρόπο!

Αγωνιζόμενη να φτάσεις στη δική σου "Ιθάκη" είναι λογικό να αισθανθείς απόγνωση όταν συναντας τόσα εμπόδια, είναι για μένα λογικό να επικαλεστείς τον Θεό, όχι για το θέμα του θηλασμού, αλλά γιατί υπέφερες απίστευτα πολύ και τη στιγμή του πόνου θα φωνάξουμε "Θεέ μου γιατί;". Ίσως το ότι το έγραψες να το έκανε κάτι μονιμότερο από τη στιγμή της απόγνωσής σου που σίγουρα κράτησε πιο λίγο...και γι'αυτό να ενόχλησε, όμως πιστεύω πως οι δύσκολες ώρες είναι αυτές που Τον έχουμε ανάγκη και για εμένα περνούσες πραγματικά δύσκολες στιγμές.

Έχεις 2 πραγματικές κούκλες και σου εύχομαι να είσαι γερή και να τις καμαρώνεις! Εύχομαι επίσης να βρεις τον τρόπο να αντιμετωπίσεις τις εντάσεις στο σπίτι σου ώστε να μην ξαναυποφέρεις τόσο και να γεμίσει η οικογένειά σας με χαμόγελα!!!

Να είσαι πάντα καλά κοπέλα μου και εύχομαι όλα να πάνε όπως τα ονειρεύεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...