Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αν εισαι Θεός γιατί δεν με λυπάσαι;


Recommended Posts

Νόμιζα ότι είχα ζήσει την κόλαση. Νόμιζα ότι η δύναμη της θέλησης και η πίστη μπορούσαν να με βγάλουν από τον γολγοθά μου.

Και πάνω που το χαμόγελο ήρθε στα χείλη μου και θήλαζα κανονικά, ήρθε και τρίτη μαστίτιδα. Τα πράγματα όμως είναι άσχημα αυτή τη φορά. ΟΛΟΙ μου λένε να εγκαλατείψω αυτό που πάλεψα τόσο πολύ.

Μετά από καλλιέργεια έχω ένα δυνατό μικρόβιο σταφυλόκοκκου. Το αντιβιώγραμμα δεν δίνει καμία αντιβίωση συμβατή με το θηλασμό. Από το πολύ κλάμα ο πυρετός ανέβηκε 39,2.

Δεν θέλω να πάω πάλι στο νοσοκομείο. Πήρα 2 αντιβιώσεις άχρηστες και τις πήρε και το παιδί μου. Και όλα αυτά για ποιό λόγο;

Κλαίω από τη στεναχώρια μου και δεν θέλω να αφήσω το παιδί από το στήθος μου. Όλοι ξέρουν να μου πουν τι να κάνω... Μου λένε ότι κάνω κακό στο παιδί μου και ότι της δίνω βρώμικο γάλα.

Δεν είμαι καλά. Θέλω να ξυπνήσω το πρωί και να είναι όλα αυτά ένα κακόγουστο αστείο... Δεν θέλω άλλους ειδικούς να μου πουν να σταματήσω. Πονάει η ψυχή μου. Πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

AX KOPELA MOU PREPEI NA EISAI PERHFANH GIA SENA KAI NA TA EXEIS POLY KALA ME THN SYNEIDHSH SOU..

EISAI POLU KALH MANOULA KAI EXEIS YPERBEI TON EYATO SOU..

MHPOS TORA PREPEI NA KOITAXEIS THN YGEIA SOU KAI THN PSUXIKH SOU HREMIA?

EXALOU GIA TO MORAKI SOU EINAI PIO KALA NA SE BLEPEI KAI SENA PIO XAROUMENH,YGIH KAI DYNATH..

ME POLY THAUMASMO KAI AGAPH STO LEO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνα μου σου ευχομαι να ξεπεραστουν ολες οι δυσκολιες,πραγματικα να ειναι ολα ενα κακο ονειρο.να εισαι καλα εσυ και τα παιδακια σου κι ολα θα φτιαξουν κοριτσι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ!!!!!!!!!!

AthinaK συγνωμη αν θα σε στεναχωρισω αλλα νομιζω

οτι πρεπεις να σταματησεις το θηλασμο.

πιο το νοημα να θηλαζεις απο τη στιγμη που υπαρχει προβλημα????

μιλα με τον παιδιατρο σας ειναι κριμα να προκαλεσεις καποιο

προβλημα στο μωρακι η σε σενα παραπανω απο αυτα που ηδη εχεις εσυ.

μιλησες με τον παιδιατρο????????

μηπως το μικροβιο περναει απο το γαλα στο μωρο???????

καλος ο θηλασμος αλλα πανω απο ολα η υγεια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά ποια αντιβίωση σου δινει ο γιατρός ? Δυστυχως ειναι και η Αγλαία εκτος και δεν μπορει αμεσσα να βοηθήσει αλλα θα βρουμε τροπο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά γεια σου!

Θα σου έλεγα να πάρεις την αντιβίωση που σου προτείνει ο γιατρός σου για να γίνεις γρήγορα καλά. Ρώτα το γιατρό σου αν το γάλα σου είναι ασφαλές για το μωρό.Αν δεν είναι,μπορείς να το βγάζεις με το θήλαστρο και να το πετάς, προκειμένου να διατηρηθεί η γαλουχία και όταν γίνεις τελείως καλά να συνεχίσεις να θηλάζεις το μωράκι σου ή αν σε κουράζει ο θηλασμός, μπορείς να βγάζεις το γάλα σου με το θήλαστρο και να το δίνεις στο μωρό.

Πάνω από όλα όμως πρέπει να κοιτάξεις την υγεία σου και τον εαυτό σου.Εσύ να είσαι καλά! Περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Perastika sto provlima pou antimetwpizeis

sto euxomai olopsyxa,,,

alla mipws na to antimetwpizes me perissoteri

psyxraimia???

Den eimai mitera akoma

alla antilamvanomai tis prospatheies

sou, gia ton polypothito thylasmo.........

............den einai omws kai toso tragiko(!)

wste na epikaleise ton Theo kai na apelpizesai...!

Tha vrethei lysi, dioti exeis tin thelisi

akoma omws kai an paei kati strava,

to mwraki sou tha synexisei na einai ygeies!!!!!!!!

Ligo ypomoni gia na se kateythinei

o giatros sou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΙΚΗ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΙ ΟΧΙ.

ΕΓΩ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΛΑΙΨΕΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΑ ΑΔΥΝΑΤΑ ΔΥΝΑΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ.

ΜΗΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΨΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΣ ΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ, ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣΤΕΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΥΓΕΙΑ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a8hna mou egw de 3erw na sou pw kati

gt dysthxws de gnwrizw gia na se symvoulepsw..

makari na vre8ei grhgora kapoia lush

k na mh xreiastei na stamathseis ton 8hlasmo!!!:(

alla an pali yparxei periptwsh me ta farmaka

pou pairneis na mhn kanei na 8hlazeis tote...:dry::unsure:

katalavainw poso shmantiko einai gia sena

gt k egw 8hlazw apokleistika k exw apisteutous ponous sto sth8os alla de to vazw katw....

eyxomai grhgora perastika!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ciprofloxacin, Moxifloxacin, Vancomycin, Fifampicin, Cotrimoxazol, Fosfomycin.

Αυτές είναι οι αντιβιώσεις που προτείνουν με τη σειρά που τα έγραψα. Νομίζω η πρώτη γίνεται ενδοφλέβια.

Με τρώει το γιατί. Αύριο θα πάω πάλι στο νοσοκομείο. Μέσα μου πιστεύω ότι θα περάσει χωρίς να κόψω τον θηλασμό. Γιατί; Το πάλεψα τόσο πολύ, το ηθελα με όλη μου την ψυχη. Τα κατάφερα! Με τρελαίνει αυτό το γιατί...

Μου είπαν να μη τη θηλάζω όσο έχω πυρετό και δεν παίρνω αντιβίωση. Και η ερώτηση μου είναι: Έδώ και 4 εβδομάδες παλεύω με μαστίτιδες, τόσο καιρό θήλαζα. Τώρα γιατί δεν κάνει; Το ίδιο μικρόβιο είχα.

Να σημειώσω ότι αυτή η άποψη είναι των ελλήνων παιδιάτρων.

Αχ βρε κορίτσια, στην προηγούμενη μαστίτιδα πριν πάω στο νοσοκομείο πήγα στην εκκλησία να πάρω την ευχή του Σαραντισμού. Πίστεψα ότι όλα θα πάνε καλά. Το ένιωσα. Σήμερα όμως μετά τα τελευταία νέα, έχασα τη δύναμή μου. Θέλω από κάπου να πιαστώ και νιώθω ξαφνικά μόνη. Όλοι να με πιέζουν να σταματήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

athina mou lipame gia oti pernas .den eimai katholou idikh oute kai kserw kati na se bohthisw simantiko apla thelw na sou thimisw oti an xriastei na stamatiseis mporeis na bgazeis me thilastro to gala na to petas an lene oti den kanei kai otan gineis kala na ksanarxisete.den eimai katholou sigourh an ginete kiauto giati mporei apo thn mastitida na ponas kai na mhn mporeis na bgaleis me to thilastro .den kserw hlikrina .alla auto pou kserw einai oti afou to theleis toso prepei na to palepseis ...paliotera pou den uphrxan ta galata ta etima ti kananne oi gunaikes pou arrwstenane?

pantos oti kai na ginei na ksereis oti den ftes esu ...eisai h kalhtera manoula ston kosmo gia to ageloudi sou kai exeis prospatheisei tos polu pou h pliopsifia twn gunaikwn tha ta paratouse .tou exeis dosei ena megalo doro oso kai na kratise auto oso kai na kratisei kai einai ena doro politimo katw apo autes tis sinthikes.

na exeis dunamh kai ola tha pane kala .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν είμαι ειδική για να σου απαντήσω.... σου γράφω για να σου πω ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ για την επιμονή σου και την υπομονή σου να κάνεις το καλύτερο για το μωράκι σου!

Δεν ξέρω τι θα σου πουν οι γιατροί....

Εγώ θέλω να σου πω ότι εάν οι δυσκολίες υπερβούν την θέλησή σου, να θυμάσαι ότι σημασία έχει και ο τρόπος που δίνουμε την τροφή στο παιδί μας!

Όσες μανούλες δεν καταφέραμε να θηλάσουμε πολύ, δεν σημαίνει ότι δεν συνεχίζουμε να κάνουμε το καλύτερο για τα παιδάκια μας!

Μακάρι να μπορέσει να σε βοηθήσει η Αγλαϊα ....

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά, εύχομαι να σου δώσουν τις σωστές και σαφείς οδηγίες ώστε να ξέρεις με σιγουριά αν το μωράκι σου επηρεάζεται από τη μαστίτιδα και την αντιβίωση. Μην κατηγορήσεις τον εαυτό σου για τπτ, σαν μανούλα έχεις κάνει το καλύτερο δυνατό και υπέρ του δέοντος. Εύχομαι να γίνει δυνατό η μαστίτιδα να υποχωρήσει, αλλά επίσης εύχομαι να είσαι γερή εσύ κ το νινάκι σου. Ο θεός ξέρει κ θα σου δώσει τη λύση, ακόμη κ αν αυτή είναι η διακοπή του θηλασμού να είναι για καλό, αν πάλι υπάρχει τρόπος να ξεπεραστεί το πρόβλημα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο για σένα και το μωρό. Μην ξεχνάς ότι το σημαντικότερο όλων είναι να είσαι γερή και να μπορείς να κρατάς τα παιδάκια σου αγκαλίτσα. Ακόμη και αν δε θηλάσεις το μωράκι σου θα μπορείς να το ταίσεις. Γλυκιά μου κοπέλα μην απελπίζεσαι όλα θα πάνε καλά. Γεροί να είσαστε πάνω από όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Oso gia to... an einai Theos,(!!!).........

.....isws i pragmatiki kolasi pou zoun oi goneis

pou xanoun ta paidia tous,

na Ton "apasxolei" perissotero!!!

As min Ton amfisvitoume

logw mastitidas...

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ..

ΕΙΝΑΙ ΑΜΑΡΤΙΑ..

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΑΘΗΝΑ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΕΣΥ......ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!

ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ... ΠΡΟΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΙΚΗ ΣΟΥ ΥΓΕΙΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΝΣ ΑΥΤΟ!

ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΘΗΛΑΣΕΙΣ, ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! ΜΗΝ ΝΙΩΘΕΣ ΑΣΧΗΜΑ...

ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΡΩΣΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΘΗΛΑΣΩ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΠΑΕΙ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 39-40..

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΕΞΑΡΤΗΜΕΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ(ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΤΕ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΟΥΝΑ:( ) ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΛΟΓΩ ΣΥΝΗΘΕΙΑΣ ΤΟΥ ΜΠΟΥΚΑΛΙΟΥ(ΕΙΠΑΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ:( :( :( )! ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΘΗΛΑΖΕΙ ΚΑΝΟΝΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΠΙΑΝΩ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ!

ΒΓΑΖΕ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΕΑΝ ΔΕΝ ΠΟΝΑΣ Ή ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ...

ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΘΗΝΟΥΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΛΑ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη στεναχωριέσαι κοπέλα μου κάνε κουράγιο. Κάνεις ό,τι είναι ανθρωπίνως δυνατο για να πετύχεις το σκοπό σου, αλλά μην τρελαίνεσαι και μην απελπίζεσαι. Ακόμα και αν δεν τα καταφέρεις τελικά, τουλάχιστον έχεις προσπαθήσει τόσο πολύ ώστε να μην έχεις δεύτερες σκέψεις. Μακάρι να τα καταφέρεις αφού νιώθεις τόσο έντονα την ανάγκη να θηλάσεις. Πολλά φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Αθηνούλα...

Δεν υπάρχει λόγος να βασανίζεις το μυαλό με τα "γιατί"!

Οκ, προσπάθησες πολύ και χίλια μπράβο, όμως μην πανικοβάλεσαι τόσο πολύ!

Να δοξάζεις το Θεό που δε σου έστειλε ένα πραγματικά σοβαρό πρόβλημα!

Συμφωνώ με τη marimari...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αθηνούλα μου τι τραβάς:(

Μην στεναχωριέσαι,σκέψου οτι εσύ έκανες ό,τι περνούσε απο το χέρι σου για να απολαμβάνει η μπεμπούλα σου το μητρικό γαλατάκι.

Όμως αν τελικά χρειαστεί να σταματήσεις υπάρχουνς εξίσου αξιόλογα γάλατα στην αγορά που δεν θα στερήσουν τίποτα απο το μωράκι σου;)

Θα συμφωνήσω πως υπάρχουν και σοβαρότερα,όχι πως το δικό σου είναι απλο,αλλά αντιμετωπίσιμο.Όλα θα πάνε μια χαρά,μόνο μην στεναχωριέσαι γιατι μεταδίδεις και στην μπεμπά αλλα και στο Ναταλάκι τα αρνητικά σου συναισθήματα

Θα βρεθεί μια λύση για όλα.Είσαι στεναχωρημένη γιατι έκανες τόση προσπάθεια μάταια,αλλα όλα θα πανε καλα!!!:P

Να μας ενημερώνεις:laugh:

Φιλακια πολλά στις νεραιδούλες σου:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνα εκανες οτι μπορουσες.εχεις την συνειδηση σου ησυχη.μην χανεις αλλο την χαρα σου.ζησε τις πολυτιμες στιγμες με το μωρο σου γιατι δυστυχως φευγουν γρηγορα και δεν ξαναρχονται.και εγω κατι παρομοιο εζησα.απο την στεναχωρια μου δεν χαμογελαγα ποτε και το μωρο το καταλαβαινε.απο την στιγμη που το ξεπερασα απολαμβανω καθε λεπτο μαζι του και χαιρομε αφανταστα που ειναι καλα.σκεψου μονο ποσα μωρα δεν ειναι καλα στην υγεια τους και θα καταλαβεις οτι ο θηλασμος ειναι το λιγοτερο. ευχομε γρηγορα να σαι καλυτερα.φτιαξε την ψυχολογια σου γιατι το μωρο σου την χρειαζετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αθηνά, δεν είμαι ειδικός και δεν έχω προσωπική εμπειρεία από μαστίτιδα.

Από αυτά που έχω διαβάσει όμως και από το ένστικτό μου σαν μητέρα, θα σε συμβούλευα να μην διακόψεις το θηλασμό και να περιμένεις την απάντηση της Αγλαίας γιατί απ'ότι ξέρω όλες οι μορφές μαστίτιδας αντιμετωπίζονται!;)

Το σίγουρο είναι ότι αφού καταφέρεις και ξεπεράσεις και το τωρινό σου πρόβλημα (είμαι βέβαιη ότι θα τα καταφέρεις) θα πρέπει να βρεις τα αίτια που σε οδηγούν σε συνεχείς μαστίτιδες. Εφόσον εντοπίσεις την αιτία ή τις αιτίες θα μπορέσεις να αποφύγεις παρόμοια προβλήματα στο μέλλον. Έτσι θα μπορέσεις να φροντίσεις ουσιαστικά τη δική σου υγεία αλλά και του μωρού σου, απολαμβάνοντας πλέον και οι δύο μια υγειή σχέση θηλασμού, κάτι που είναι δικαίωμα (και δυνατότητα) για κάθε γυναίκα και κάθε παιδί. Δεν είσαι καταδικασμένη να υποφέρεις, προς θεού!

Σου εύχομαι υπομονή και επιμονή.( είναι προφανές ότι διαθέτεις και από τα δύο). Μερικές φορές κάτι απλό, το οποίο εμείς αγνούμε, και κάποιος πιο ειδικός ή έμπειρος μας υποδείξει μπορεί να αλλάξει τα πάντα και να μας κάνει να αφήσουμε πίσω μας μια άσχημη κατάσταση!:)

(αλήθεια, χρησιμοποιούσες ή χρησιμοποιείς θηλές σιλικόνης, μήπως κουράζεσαι υπερβολικά;)

Αθηνά, παρόλο που δεν έχω περάσει μστίτιδα καταλαβαίνω την απελπισία που νιώθεις. Και για μένα ήταν και είναι θέμα "ζωής ή θανάτου" το αν θα καταφέρω να θηλάσω το παιδί μου και έτσι ακριβώς θα ένιωθα στη θέση σου..:(

Σε δικαιολογώ απόλυτα και δε θεωρώ υπερβολικά τα συναισθήματά, σου λέω όμως ότι εφόσον βρεις την αιτία του προβλήματος ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ! ΥΠΟΜΟΝΗ!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αθηνουλα μου δεν φταις εσυ...εσυ εκανες τα παντα...τωρα πρεπει να κοιταξεις την δικη σου υγεια γιατι αν δεν εισαι εσυ καλα δεν θα ειναι και το μωρακι....οποτε μια ευχη απο μενα να πανε ολα καλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...