Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Πήγα με κομμένη την ανάσα, στο δρόμο δακρυζαν τα μάτια μου. Σαν σήμερα πριν τρεις μήνες ακριβώς έκανα αποξεση. Ήταν 16/12 και συμπτωματικά ήμουν στην ίδια ακριβώς εβδομάδα και μερα.

Έλεγα την προσευχή μου από μέσα μου μέχρι που βγήκε ο γιατρός στο χώρο αναμονής, με έπιασε από το χέρι και με ρώτησε τι προαίσθημα έχω. Δεν μπορούσα να απαντήσω, ήμουν μουδιασμενη... Πετάχτηκε ο άντρας μου και είπε "θετικό!" .

Άνοιξε η οθονη και νόμιζα θα λιποθυμούσα από το άγχος. Και ήταν εκεί, με την καρδούλα να χτυπάει ❤️❤️❤️, και είχε χεράκια, κεφαλάκι, σωματακι. Έμοιαζε πιο πολύ με μωρό πάρα με φασολάκι σήμερα.

Σαφώς ο κίνδυνος δεν έχει περάσει, αλλά αυτή η εφιαλτικη μέρα πέρασε, και σαν να πήρα μια ανάσα 🙏🙏

Βούρκωσα αλήθεια!! 🥹❤️ μπράβο κοριτσάκι μου!! Να το χαρείτε όλο αυτό! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Με συγκίνησε πολύ το μήνυμα σου ❤️❤️❤️ Ήταν όντως δύσκολη μέρα, δεν ήθελα να πάω για υπέρηχο, είχα μια άρνηση όλη μέρα! Μακάρι αυτό το μωράκι να ήρθε για να μείνει 🙏🙏

Δε πειράζει! Οι δύσκολες μέρες ερχονται καμιά φορά για να δούμε τις υπόλοιπες πιο φωτεινές και χαρούμενες από ότι θα τις βλέπαμε αλλιώς...

Θα έρθει η ώρα που θα μετράς τις ώρες μόνο και μόνο για να δεις στον υπέρηχο το μωράκι σας! Θα δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Πήγα με κομμένη την ανάσα, στο δρόμο δακρυζαν τα μάτια μου. Σαν σήμερα πριν τρεις μήνες ακριβώς έκανα αποξεση. Ήταν 16/12 και συμπτωματικά ήμουν στην ίδια ακριβώς εβδομάδα και μερα.

Έλεγα την προσευχή μου από μέσα μου μέχρι που βγήκε ο γιατρός στο χώρο αναμονής, με έπιασε από το χέρι και με ρώτησε τι προαίσθημα έχω. Δεν μπορούσα να απαντήσω, ήμουν μουδιασμενη... Πετάχτηκε ο άντρας μου και είπε "θετικό!" .

Άνοιξε η οθονη και νόμιζα θα λιποθυμούσα από το άγχος. Και ήταν εκεί, με την καρδούλα να χτυπάει ❤️❤️❤️, και είχε χεράκια, κεφαλάκι, σωματακι. Έμοιαζε πιο πολύ με μωρό πάρα με φασολάκι σήμερα.

Σαφώς ο κίνδυνος δεν έχει περάσει, αλλά αυτή η εφιαλτικη μέρα πέρασε, και σαν να πήρα μια ανάσα 🙏🙏

Κοριτσάκι μου δεν πρόκειται να συμβεί τπτ κακό βάλτο καλά στο μυαλό σου❤️ το σποράκι αυτό έδεσε τελος❤️❤️❤️❤️ όλα θα κυλήσουν υπέροχα και το υπόλοιπο διάστημα 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Έλα ντε! Και άντε εσύ είχες όντως σοβαρό άγχος..εγώ? Εγώ δεν είχα! Και αν σου πω ότι τώρα πήγα τουαλέτα για τσισα και τρόμαξα! Συγγνώμη ειλικρινά για την περιγραφή αλλά οι βλέννες πλέον πέρασαν στη φάση του "προσοχή υγρό δάπεδο". Χαμός γίνεται. Σκουπιστηκς 10 φορές. Και στις 10 είχα διαφανές βλέννες σαν ασπράδι αυγού αλλά φουλ ποσότητα. Και άρχισα να έχω και ελαφρύ πονακι ωορηξιας αριστερα

Το ίδιο είχα και εγώ την μέρα που βγήκε θετικό το τέστ! Και δεν έδωσα σημασια 🤷 και σταμάτησαν χθες, σήμερα το τεστ μου βγήκε έτσι, σας ανεβάζω φωτό. Έπεσε για τα καλά η ορμόνη σιγά σιγά... 

Με επαφές 10,11,13,14 και 15/03, αν δεν έγινε και αυτό το μήνα το θαύμα, πάω βουρ για εξωσωματική κορίτσια μμμ 

Screenshot_2023-03-16-21-26-18-280_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Ναι γτ με τα χάπια Νοιώθω ότι θα εχω περισσότερες ελπίδες όποτε αν το αποτέλεσμα ειναι αρνητικο θα ειναι δύσκολος μήνας για εμένα 🙄αχ οι ρημάδια δεν περνανεεεεεεεε😖

Την ίδια απογοήτευση είχα και εγώ για 3 μήνες που τα έπαιρνα! Θα πέσεις και θα ξανασηκωθείς! Εδω θα είμαστε 🙏🏻♥️ αλλά να σκέφτεσαι θετικά! Πίστη και υπομονή! Λίγες μέρες έμειναν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Πήγα με κομμένη την ανάσα, στο δρόμο δακρυζαν τα μάτια μου. Σαν σήμερα πριν τρεις μήνες ακριβώς έκανα αποξεση. Ήταν 16/12 και συμπτωματικά ήμουν στην ίδια ακριβώς εβδομάδα και μερα.

Έλεγα την προσευχή μου από μέσα μου μέχρι που βγήκε ο γιατρός στο χώρο αναμονής, με έπιασε από το χέρι και με ρώτησε τι προαίσθημα έχω. Δεν μπορούσα να απαντήσω, ήμουν μουδιασμενη... Πετάχτηκε ο άντρας μου και είπε "θετικό!" .

Άνοιξε η οθονη και νόμιζα θα λιποθυμούσα από το άγχος. Και ήταν εκεί, με την καρδούλα να χτυπάει ❤️❤️❤️, και είχε χεράκια, κεφαλάκι, σωματακι. Έμοιαζε πιο πολύ με μωρό πάρα με φασολάκι σήμερα.

Σαφώς ο κίνδυνος δεν έχει περάσει, αλλά αυτή η εφιαλτικη μέρα πέρασε, και σαν να πήρα μια ανάσα 🙏🙏

Μπράβο κορίτσι μου μπράβο!!! Πολύ χάρηκα ♥️ στο είπαμε όλες βέβαια,όλα θα πάνε καλά! Αλλά εσύ το βιώνεις εσυ ξέρεις πως νιώθεις! Άρχισε οσο μπορείς μόνο θετικές σκέψεις να κάνεις. Αυτό το θαυματακι ήρθε και θα μείνει! Να προσεύχεσαι κορίτσι μου και όλα θα κυλήσουν ήρεμα. ♥️ Σου στέλνω μια αγκαλιά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Πήγα με κομμένη την ανάσα, στο δρόμο δακρυζαν τα μάτια μου. Σαν σήμερα πριν τρεις μήνες ακριβώς έκανα αποξεση. Ήταν 16/12 και συμπτωματικά ήμουν στην ίδια ακριβώς εβδομάδα και μερα.

Έλεγα την προσευχή μου από μέσα μου μέχρι που βγήκε ο γιατρός στο χώρο αναμονής, με έπιασε από το χέρι και με ρώτησε τι προαίσθημα έχω. Δεν μπορούσα να απαντήσω, ήμουν μουδιασμενη... Πετάχτηκε ο άντρας μου και είπε "θετικό!" .

Άνοιξε η οθονη και νόμιζα θα λιποθυμούσα από το άγχος. Και ήταν εκεί, με την καρδούλα να χτυπάει ❤️❤️❤️, και είχε χεράκια, κεφαλάκι, σωματακι. Έμοιαζε πιο πολύ με μωρό πάρα με φασολάκι σήμερα.

Σαφώς ο κίνδυνος δεν έχει περάσει, αλλά αυτή η εφιαλτικη μέρα πέρασε, και σαν να πήρα μια ανάσα 🙏🙏

Αααχ κορίτσι μου φαντάζομαι πόσο δύσκολο θα σου ήταν σήμερα, όλα καλά όμως είναι και θα είναι μέχρι το τέλος🙏🙏 όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Girly είπε:

..σε άλλα νέα εγω έκανα πάλι τεστ τωρα(θέλω να βλέπω δύο γραμμές βρε παιδιά!!!!) Και βγηκε θετικό κορίτσια. Ανεβαίνει όντως η ορμόνη και με έχει πιάσει πονοκέφαλος. Βέβαια τα υγρά δε τα ξαναειδα αλλά who cares? Το αγόρι μου αγόρασε κρασάκι, κασερακια και λοιπά και αφού και ο μικρός ευτυχώς δεν ξανανεβασε πυρετό ...θα το κάψουμε κυρ Στέφανε!

Εννοείται σας στέλνω φωτό τεστ !

IMG_20230316_205954.jpg

IMG_20230316_205939.jpg

Καλεεε κάψτε το 2 μέρες σίγουρα, αντε μακάρι να είναι ο τυχερός σας μήνας γι αυτό να τα ξεκίνησες πιο νωρίς✌️🤞 εγώ έκανα πάλι γύρω στη 1 σήμερα αλλά ήταν πολύ άχνη λέω να κάνω τώρα πάλι που θα κοιμηθεί η μικρή! Έχω κ εγω υγρά από χθες αλλά δεν την βλέπω να ανεβαίνει κ με αγχώνει😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Τι μας έχεις πιάσει και κάνουμε νωρίς ωορηξια??! Σου έχει ξανατυχει?

Ριναι σα να μπαίνει η άνοιξη... θυμήσου ποτε έπιασες τον κούκλο σου..  🤫🤫🤫 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Girly είπε:

Χαχαχαχ λοιπόν δες τώρα ...μπαίνει ο άντρας μου στο σπίτι, πηγαίνει να πλυνει χέρια στο μπανιο και βλέπει το τεστ ωορρηξίας στον καθρέφτη που άφησα μέχρι να το κολλήσω στο χαρτί, βγαίνει έξω και μου λέει "κρασάκι το βράδυ ε? Κάτι είδα μέσα στο μπάνιο!!! Χαχαχχααχ και σαν να μην έφτανε αυτό με ρωτάει κιόλας"καλά τόσο νωρίς βγήκε θετικό "? Και σκέφτομαι Θεε μου πάει τον έχω κάψει τον άνθρωπο! Έχει μάθει τα πάντα πια γύρω από τον κύκλο της γυναίκας! 

Πόσο τυχερή είσαι!!! Εμείς 2 χρόνια που είμαστε σε αυτή τη διαδικασία ακόμα να μάθει τι σημαίνει ωορρηξία😭🙄😶😬🤒🤕😵🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Πήγα με κομμένη την ανάσα, στο δρόμο δακρυζαν τα μάτια μου. Σαν σήμερα πριν τρεις μήνες ακριβώς έκανα αποξεση. Ήταν 16/12 και συμπτωματικά ήμουν στην ίδια ακριβώς εβδομάδα και μερα.

Έλεγα την προσευχή μου από μέσα μου μέχρι που βγήκε ο γιατρός στο χώρο αναμονής, με έπιασε από το χέρι και με ρώτησε τι προαίσθημα έχω. Δεν μπορούσα να απαντήσω, ήμουν μουδιασμενη... Πετάχτηκε ο άντρας μου και είπε "θετικό!" .

Άνοιξε η οθονη και νόμιζα θα λιποθυμούσα από το άγχος. Και ήταν εκεί, με την καρδούλα να χτυπάει ❤️❤️❤️, και είχε χεράκια, κεφαλάκι, σωματακι. Έμοιαζε πιο πολύ με μωρό πάρα με φασολάκι σήμερα.

Σαφώς ο κίνδυνος δεν έχει περάσει, αλλά αυτή η εφιαλτικη μέρα πέρασε, και σαν να πήρα μια ανάσα 🙏🙏

Νομίζω είναι αρκετές κοπέλες που μπορούμε να σε  καταλάβουμε. Πέρασα τα ίδια, και εμένα είχαν πέσει ακριβώς οι ήμερομηνιες ένα χρόνο μετά έχω την εγκυμοσύνη που έφτασα στην 32 εβδ χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Λογικό είναι να νιώθεις έτσι όμως όταν βλέπεις ότι όλα πάνε καλά παίρνεις μια γλυκά.  Πάντα έλεγα δεν πρέπει να είμαι έτσι αλλά όσο και να το έλεγα δυστυχώς ποτε δεν τα κατάφερα να χαλαρώσω.προσπαθησε όσο μπορείς να την απολαύσεις.  

 

Η @Girly τα τράβηξε μαζί μου περσυ και φέτος όταν είδα το θετικό ήταν απ τα πρώτα άτομα που έστειλα μήνυμα.  Πόσες αναμνήσεις ρε κοριτσάκι μου . να ξερες ποσο θέλω να δω πάλι ένα όνειρο όπως το 2017 . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Πήγα με κομμένη την ανάσα, στο δρόμο δακρυζαν τα μάτια μου. Σαν σήμερα πριν τρεις μήνες ακριβώς έκανα αποξεση. Ήταν 16/12 και συμπτωματικά ήμουν στην ίδια ακριβώς εβδομάδα και μερα.

Έλεγα την προσευχή μου από μέσα μου μέχρι που βγήκε ο γιατρός στο χώρο αναμονής, με έπιασε από το χέρι και με ρώτησε τι προαίσθημα έχω. Δεν μπορούσα να απαντήσω, ήμουν μουδιασμενη... Πετάχτηκε ο άντρας μου και είπε "θετικό!" .

Άνοιξε η οθονη και νόμιζα θα λιποθυμούσα από το άγχος. Και ήταν εκεί, με την καρδούλα να χτυπάει ❤️❤️❤️, και είχε χεράκια, κεφαλάκι, σωματακι. Έμοιαζε πιο πολύ με μωρό πάρα με φασολάκι σήμερα.

Σαφώς ο κίνδυνος δεν έχει περάσει, αλλά αυτή η εφιαλτικη μέρα πέρασε, και σαν να πήρα μια ανάσα 🙏🙏

Μπράβο κοριτσαρα μου!!! Μας δίνεις τόσο θαρρος ότι όλα εν τέλει θα πάνε καλά και σε εμάς!!!! 🙏❤️ Με το καλοοο!!! Ήρθε για να μείνει το μωράκι σας!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Νομίζω είναι αρκετές κοπέλες που μπορούμε να σε  καταλάβουμε. Πέρασα τα ίδια, και εμένα είχαν πέσει ακριβώς οι ήμερομηνιες ένα χρόνο μετά έχω την εγκυμοσύνη που έφτασα στην 32 εβδ χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. Λογικό είναι να νιώθεις έτσι όμως όταν βλέπεις ότι όλα πάνε καλά παίρνεις μια γλυκά.  Πάντα έλεγα δεν πρέπει να είμαι έτσι αλλά όσο και να το έλεγα δυστυχώς ποτε δεν τα κατάφερα να χαλαρώσω.προσπαθησε όσο μπορείς να την απολαύσεις.  

 

Η @Girly τα τράβηξε μαζί μου περσυ και φέτος όταν είδα το θετικό ήταν απ τα πρώτα άτομα που έστειλα μήνυμα.  Πόσες αναμνήσεις ρε κοριτσάκι μου . να ξερες ποσο θέλω να δω πάλι ένα όνειρο όπως το 2017 . 

Τρέχα γρήγορα για υπνοοοοοοοοοοο😉😉😉 χαχαχαχχα 

Μαζί καρδιοχτυπουσαμε ! Ήμασταν πολύ ωραία παρέα και τότε! Μόνο το γλυκό μου @peacock κακι, και εσύ είμαστε ακόμη εδώ! Για καλό σκοπό όμως!! Εσείς με μωράκια στις κοιλιτσες και εγώ που θα πάει θα το τσακωσω! Πάντως δεν αφήσαμε καμία παραπονεμένη από το τότε παρεάκι! Όλες μας ,όλες τα καταφέραμε! Κάποιες και με δύο παιδιά πλέον!! Πόσες αναμνήσεις!! 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια την βλέπετε τη γραμμή; η εφαρμογή μου το βγάζει 0😐

20230316_221910.jpg

Τη βλέπω ! Είναι όμως αρκετά αχνή. σίγουρα δεν είναι καθόλου κοντά σε ωορηξια . Βρε δες λιγάκι τα τεστακια. Είναι οκ οι ημερομηνίες? Μήπως έχουν λήξει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Το ίδιο είχα και εγώ την μέρα που βγήκε θετικό το τέστ! Και δεν έδωσα σημασια 🤷 και σταμάτησαν χθες, σήμερα το τεστ μου βγήκε έτσι, σας ανεβάζω φωτό. Έπεσε για τα καλά η ορμόνη σιγά σιγά... 

Με επαφές 10,11,13,14 και 15/03, αν δεν έγινε και αυτό το μήνα το θαύμα, πάω βουρ για εξωσωματική κορίτσια μμμ 

Screenshot_2023-03-16-21-26-18-280_premom.eh.com.ehpremomapp.jpg

Ποια εξωσωματική καλέ!! Οι κολυμβητές έχουν βρει την όαση ! Άσε την ιδέα των εξωσωματικών στην άκρη και ξεκινά το παραμιλητό! " Εμπρός λοιπόν καλό μου σπορακιιιιι" 

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Πόσο τυχερή είσαι!!! Εμείς 2 χρόνια που είμαστε σε αυτή τη διαδικασία ακόμα να μάθει τι σημαίνει ωορρηξία😭🙄😶😬🤒🤕😵🥴

Χαχαχαχα χαχαχαχαχ ποσο γέλασα!! Λοιπόν ξεκινά τα βιντεάκια στο YouTube ! Τι νομίζεις ο δικός μου από μόνος του τα έμαθε?! Κάθεται και βλέπει βιντεάκια και μετά γράφει απροειδοποίητο τεστακι. Αν πάρει καλό βαθμό του κάθομαι αν όχι ας διάβαζε! Χαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Τη βλέπω ! Είναι όμως αρκετά αχνή. σίγουρα δεν είναι καθόλου κοντά σε ωορηξια . Βρε δες λιγάκι τα τεστακια. Είναι οκ οι ημερομηνίες? Μήπως έχουν λήξει?

Το κοίταξα τώρα το βράδυ το σκέφτηκα κ εγώ αλλά λήγουν του χρόνου! Πολύ κουλό μου φαίνεται κ εμένα πάντως να είναι τόσο άχνη 10η μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Έλα ντε! Και άντε εσύ είχες όντως σοβαρό άγχος..εγώ? Εγώ δεν είχα! Και αν σου πω ότι τώρα πήγα τουαλέτα για τσισα και τρόμαξα! Συγγνώμη ειλικρινά για την περιγραφή αλλά οι βλέννες πλέον πέρασαν στη φάση του "προσοχή υγρό δάπεδο". Χαμός γίνεται. Σκουπιστηκς 10 φορές. Και στις 10 είχα διαφανές βλέννες σαν ασπράδι αυγού αλλά φουλ ποσότητα. Και άρχισα να έχω και ελαφρύ πονακι ωορηξιας αριστερα

Εγώ η αλήθεια είχα την 8 μέρα έτσι έντονες λευκές βλεννες με ελάχιστο αίμα κ μετά τίποτα 🤷 κ τσουπ 10 μέρα θετικό!! Εσενα στο πάει νορμάλ κ βλεννες συνέχεια κ πονακια... Καλέ τι ζητάς συγνωμηηηη όλες τα ίδια συμπτώματα εχουμεεεεεε😜 έτσι όπως τα εξηγείς είναι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Χαχαχαχ λοιπόν δες τώρα ...μπαίνει ο άντρας μου στο σπίτι, πηγαίνει να πλυνει χέρια στο μπανιο και βλέπει το τεστ ωορρηξίας στον καθρέφτη που άφησα μέχρι να το κολλήσω στο χαρτί, βγαίνει έξω και μου λέει "κρασάκι το βράδυ ε? Κάτι είδα μέσα στο μπάνιο!!! Χαχαχχααχ και σαν να μην έφτανε αυτό με ρωτάει κιόλας"καλά τόσο νωρίς βγήκε θετικό "? Και σκέφτομαι Θεε μου πάει τον έχω κάψει τον άνθρωπο! Έχει μάθει τα πάντα πια γύρω από τον κύκλο της γυναίκας! 

Χαχαχα Μ αρέσει ο τρόπος που του το δείχνεις το τεστ!!!! Οι καημένοι τους τα έχουμε μάθει όλα τι γίνεται στο γυναικείο οργανισμό!!!! Εγώ του έστειλα τ φωτό με το χαμογελακι κ του λέω προετοιμασου όταν γυρίσεις από τη δουλειά 😜😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Μόλις γύρισα από τον γιατρό. Πήγα με κομμένη την ανάσα, στο δρόμο δακρυζαν τα μάτια μου. Σαν σήμερα πριν τρεις μήνες ακριβώς έκανα αποξεση. Ήταν 16/12 και συμπτωματικά ήμουν στην ίδια ακριβώς εβδομάδα και μερα.

Έλεγα την προσευχή μου από μέσα μου μέχρι που βγήκε ο γιατρός στο χώρο αναμονής, με έπιασε από το χέρι και με ρώτησε τι προαίσθημα έχω. Δεν μπορούσα να απαντήσω, ήμουν μουδιασμενη... Πετάχτηκε ο άντρας μου και είπε "θετικό!" .

Άνοιξε η οθονη και νόμιζα θα λιποθυμούσα από το άγχος. Και ήταν εκεί, με την καρδούλα να χτυπάει ❤️❤️❤️, και είχε χεράκια, κεφαλάκι, σωματακι. Έμοιαζε πιο πολύ με μωρό πάρα με φασολάκι σήμερα.

Σαφώς ο κίνδυνος δεν έχει περάσει, αλλά αυτή η εφιαλτικη μέρα πέρασε, και σαν να πήρα μια ανάσα 🙏🙏

Κορίτσι μου τι υπέροχα νέα είναι αυταααααα🥰🥰🥰🥰 όλα καλά πάνε ❤️❤️❤️❤️

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Κορίτσια την βλέπετε τη γραμμή; η εφαρμογή μου το βγάζει 0😐

20230316_221910.jpg

Θα το βλέπεις πιο πολύ με το δικό σου μάτι Κ εμένα μου το είχε βγάλει 0,06 τόσο άχνη την επόμενη μέρα φαινόταν ελαφρώς πιο έντονη αύριο λογικά θα σου γίνει πιο έντονο συνέχισε κ θα ανέβει 😊

IMG_20230317_001210.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Θα το βλέπεις πιο πολύ με το δικό σου μάτι Κ εμένα μου το είχε βγάλει 0,06 τόσο άχνη την επόμενη μέρα φαινόταν ελαφρώς πιο έντονη αύριο λογικά θα σου γίνει πιο έντονο συνέχισε κ θα ανέβει 😊

IMG_20230317_001210.jpg

Ναι από κοντά φαινόταν πιο έντονα απ ότι στη φωτογραφία, απλά κ εγώ δεν έχω ξανά κανει κ δεν ξέρω να τα αξιολογήσω καλά, ελπίζω ότι θα ανέβει τις επόμενες μέρες😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια επειδή βλέπω πήραν φωτιά τα τεστ. Θέλω να δώσω μερικές συμβουλές σαν παλιά καραβάνα. 

Λοιπόν τα τεστ γίνονται μεσημέρι και όχι με τα πρωινά ούρα γτ είναι αρκετά ευαίσθητα. Επίσης τα ξεκινάμε την 7-9 ημέρα περίπου και παρακολουθούμε την γραμμή η οποία θα πρέπει να αυξάνεται μέρα με τη μέρα (ίσως τυχει κύκλος που να πέσει και μετά να ξανά αυξηθεί) εμείς σαν θετικό θα πάρουμε την πρώτη μέρα.  Από εκεί και πέρα οτιδήποτε είναι αχνό απλά το αγνοούμε και συνεχίζουμε.  Μερικές κοπέλες έχουν πολύ σύντομη ωορηξια έτσι το τεστ θα πρέπει να γίνεται μεσημέρι απόγευμα ώστε να μη χαθεί το θετικό τεστ. 

Πάμε τώρα να δούμε εφόσον δούμε θετικό τεστ ερχόμαστε σε επαφή την επόμενη μέρα και για 3 συνεχόμενες ημέρες. 

Να πω τώρα και την προσωπική μου άποψη έχω χρησιμοποιήσει τα πάντα!!! Τι κύπελο(για να κρατάει το σπέρμα) τι κρέμες ειδικές που και καλά βοηθάνε το σπέρμα να μείνει υγιές περισσότερο όλα τα χαζα ότι υπήρχε που υπόσχεται σύλληψη κτλ. Τι ορμόνες (πριν την εξωσωματική) , τι σπερματενχυση.. σας λέω όλα μα όλα.  

Και τα 2 τα έπιασα σε μήνα που είπα να πάνε να γαργαλιθουν όλα τώρα πάω διακοπές! Είχα σχεδόν 6-9 μέρες συνεχόμενες επαφές!! Και ειδικά τώρα που είμαι έγκυος νόμιζα ότι δεν θα κατάφερνα να έχω στις γόνιμες μέρες (μέναμε στον αδελφονμου κάποιες μέρες) έλα που όμως λάθος υπολογιζα.

Ξέρω και κατανοώ απόλυτα και εμένα μου λέγανε βγαλ το απ τονμυαλο μην μην και έλεγα έξω απ το χορό πολλά λέγονται. Όλα αυτά σας τα λέω για να σκεφτείτε μήπως τελικά να πάτε ένα ταξιδάκι να τα γαργαλισετε όλα και να είσαστε 6-9 μερούλες επαφουλες;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κορίτσια επειδή βλέπω πήραν φωτιά τα τεστ. Θέλω να δώσω μερικές συμβουλές σαν παλιά καραβάνα. 

Λοιπόν τα τεστ γίνονται μεσημέρι και όχι με τα πρωινά ούρα γτ είναι αρκετά ευαίσθητα. Επίσης τα ξεκινάμε την 7-9 ημέρα περίπου και παρακολουθούμε την γραμμή η οποία θα πρέπει να αυξάνεται μέρα με τη μέρα (ίσως τυχει κύκλος που να πέσει και μετά να ξανά αυξηθεί) εμείς σαν θετικό θα πάρουμε την πρώτη μέρα.  Από εκεί και πέρα οτιδήποτε είναι αχνό απλά το αγνοούμε και συνεχίζουμε.  Μερικές κοπέλες έχουν πολύ σύντομη ωορηξια έτσι το τεστ θα πρέπει να γίνεται μεσημέρι απόγευμα ώστε να μη χαθεί το θετικό τεστ. 

Πάμε τώρα να δούμε εφόσον δούμε θετικό τεστ ερχόμαστε σε επαφή την επόμενη μέρα και για 3 συνεχόμενες ημέρες. 

Να πω τώρα και την προσωπική μου άποψη έχω χρησιμοποιήσει τα πάντα!!! Τι κύπελο(για να κρατάει το σπέρμα) τι κρέμες ειδικές που και καλά βοηθάνε το σπέρμα να μείνει υγιές περισσότερο όλα τα χαζα ότι υπήρχε που υπόσχεται σύλληψη κτλ. Τι ορμόνες (πριν την εξωσωματική) , τι σπερματενχυση.. σας λέω όλα μα όλα.  

Και τα 2 τα έπιασα σε μήνα που είπα να πάνε να γαργαλιθουν όλα τώρα πάω διακοπές! Είχα σχεδόν 6-9 μέρες συνεχόμενες επαφές!! Και ειδικά τώρα που είμαι έγκυος νόμιζα ότι δεν θα κατάφερνα να έχω στις γόνιμες μέρες (μέναμε στον αδελφονμου κάποιες μέρες) έλα που όμως λάθος υπολογιζα.

Ξέρω και κατανοώ απόλυτα και εμένα μου λέγανε βγαλ το απ τονμυαλο μην μην και έλεγα έξω απ το χορό πολλά λέγονται. Όλα αυτά σας τα λέω για να σκεφτείτε μήπως τελικά να πάτε ένα ταξιδάκι να τα γαργαλισετε όλα και να είσαστε 6-9 μερούλες επαφουλες;;; 

 

Καλημέρα κορίτσια!! Για τα τεστ όπως τα λέει η Παρασκευαιδου! Να προσθέσω μόνο πως την ημέρα που θα δεις θετικό την ίδια μέρα την επόμενη και την μεθεπόμενη είναι οι πιο σημαντικές επαφές!! Αλλιώς μου έλεγε ο γιατρος μου κάθε μέρα στις γόνιμες, δηλαδή 7 μεεες καθημερινά.. Αυτά τα μέρα παρα μέρα κτΛ για να μην αδυνατίσει το σπερμα είναι λίγο μπούρδες! Αν χάσεις την ωορρηξία πάει η φάση! Καλή επιτυχία σε όλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Για τα τεστ όπως τα λέει η Παρασκευαιδου! Να προσθέσω μόνο πως την ημέρα που θα δεις θετικό την ίδια μέρα την επόμενη και την μεθεπόμενη είναι οι πιο σημαντικές επαφές!! Αλλιώς μου έλεγε ο γιατρος μου κάθε μέρα στις γόνιμες, δηλαδή 7 μεεες καθημερινά.. Αυτά τα μέρα παρα μέρα κτΛ για να μην αδυνατίσει το σπερμα είναι λίγο μπούρδες! Αν χάσεις την ωορρηξία πάει η φάση! Καλή επιτυχία σε όλες!!! 

Να τρελλαθω???!! Θα τρελλαθω τώρα! Γιατί εγώ αναγνωρίζω το ψευδώνυμο αλλά εσύ φυσικά όχι γιατί μου το άλλαξαν!! Mommy86 εδώ ,αγαπημένο μου lisaki !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αννίτα μου η αλήθεια είναι ότι το ταξίδι της γονιμότητας επειδή διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα κάνει ίσως κ τους γιατρούς να δίνουν άλλες συμβουλές.  πχ μια γυναίκα με εξωσωματική ή με πολλές απώλειες μπορεί να κάνει τον γιατρό πιο επιφυλακτικό όπως κ την ίδια την εγκυμονούσα.   εγω το κατανοώ απόλυτα! Κ το καταλαβαίνω. Ειδικά στις γυναίκες που το ταξίδι τους είναι μακρύ κ ίσως κ πολύπαθο. 🙏🏼  Καλά κανεις κ δν ξεχνάς λεπτό την εγκυμοσύνη σου❤️ απόλαυσε την, κάθε λεπτό γιατί είναι η μοναδική φορά που θα μπορείς να αφιερώσεις όλο σου τον χρόνο κ να την ζήσεις ήρεμα 😍   εγω δν προλαβαίνω καν να το σκεφτώ ακόμα αυτό το εμβρυακι. Ίσως γιατί προσπαθώ να απολαύσω αυτές τις στιγμές που ζω με τα δυο μου παιδιά πριν γίνουν 3. Όσο να ναι με κάθε παιδί μειώνεται κ ο χρόνος από τα υπόλοιπα.  φυσικά κορίτσια μου θα αξιωθείτε κ εσείς πολύ σύντομα να το ζήσετε, να μοιράσετε τον χρόνο σας στα πλασματάκια σας ❤️❤️❤️  
    • Εχω κ γω αυτο το ενστικτο οτι θα ηθελα να κανω πρωτα μια σπερματεγχυση για εξαντλεισω ολες τις πιθανοτητες πριν παω γ εξωσωματικη...απλα νοιωθω πως εχασα χρονο κανοντας ολα αυτα χωρις σωστη καθοδηγηση...με εκανε να νομιζω πως δε θα τα καταφερω...σκεψου ειχα παει κ σε μια αλλη γιατρο να παρω κ αλλη γνωμη κ εκεινη μονο π δε με ειπε στειρα κ οτι πρπει να προλαβω το χρονο...με εξετασεις αψογες εντωμεταξυ...οι γιατροι της επαρχιας ειναι το 90% μη πω παραπανω επικινδυνοι καποιες φορες...
    • Έλα μπράβο όλα πηγαίνουν καλά εμένα 7 εβδ είχε 124 παλμούς το μωρο είσαι πολυ καλά  εύχομαι να συνεχίσετε έτσι 🤞🥰 εγω καλά είμαι ναι πήγα γιατρό κάναμε Doppler όλα την άλλη βδομαδα πάω γυναικολόγο 
    • Πάντως από ηλικία μια χαρά σε παίρνει να κανείς σπερματέγχυση γιατί να μην το προσπαθήσεις και με αυτό τον τρόπο η @Mpourmpoulo είχε επιτυχία με Πολυκυστηκες και εκείνη  εγω θα σου πρότεινα να πας και σε άλλον γιατρό να πάρεις και άλλη γνωμη δεν νομίζω πως είσαι σε φάση για εξωσωματική πάντως πριν δοκιμάσεις και κάτι άλλο  
    • Αν είπε στις 8 Ιουλίου, νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα, κορίτσι μου. Δεν θα δείξει με έμβρυο τριών ημερών. Κάνε υπομονή έστω μέχρι το Σαββατο. Κρίμα να σου δείξει λάθος και ν απογοητευτείς. Καλή επιτυχία ευχομαι και να ειναι θετικο!!🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...