Μετάβαση σε περιεχόμενο

Οποια εχει κόρη ακριβή, το Μάρτη ήλιος μην τη δει, και όποια ένα μωράκι θέλει, αυτός ο Μάρτης να το φέρει​👶​🍼​ ❤️


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ποια τεστ προτείνετε για ωορρηξίας κ ποια γ εγκυμοσύνης; 

Εγώ για ωορρηξίας θα πρότεινα Hometest. Για εγκυμοσυνης εεε ξερετε τι θα πω... ONE STEP δαγκωτο😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.8k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Ποια τεστ προτείνετε για ωορρηξίας κ ποια γ εγκυμοσύνης; 

Εγω πήρα hometest ωορρηξίας και Εγκυμοσυνης

τωρα που θα ξανά παραγγείλω ίσως δοκιμάσω τα one step  Εγκυμοσυνης θα δω πάντως πιστεύω καλά είναι και τα δυο  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Εγω πήρα hometest ωορρηξίας και Εγκυμοσυνης

τωρα που θα ξανά παραγγείλω ίσως δοκιμάσω τα one step  Εγκυμοσυνης θα δω πάντως πιστεύω καλά είναι και τα δυο  

Και τα δύο ειναι καλά απλά τα one step ανιχνεύουν πολύ μικρά επίπεδα χοριακής. Είναι πολύυυ ευαίσθητα. Για εμενα την ανυπόμονη ήταν ό,τι έπρεπε 😂 Θα πω μόνο ότι οταν κοιτούσα να πέσει η χοριακή μετά την παλίνδρομη, είχα πολυυυ αχνη γραμμη στο one step και το εργαστήριο μου ειχε βγάλει χοριακή μόλις 7 μονάδες!!!

Τώρα αν εισαι λογική και όχι σαν εμενα, τα hometest είναι επίσης πολύ έγκυρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Girly είπε:

Αρνητικό??? Ε αυτό ομολογώ δε το περίμενα...Παρ όλα αυτά ας δούμε τι θα γίνει σε 3 μέρες! 

Έκανα και εγώ εννοείται! Ασπρο τεστ ξεξασπρο το αποτέλεσμα! Και γω αυτες στο YouTube έβλεπα και είπα θα τα ξεκινήσω νωρίς, χαχαχαχ. Το στήθος Παραμενει πρησμένο και πονάει και σήμερα ξύπνησα με ελαφριές κραμπουλες περιόδου. Ίσα όμως που τις ένιωθα. 

IMG_20230327_073748.jpg

Κορίτσια μου τπτ δεν έχει τελειώσει ακόμη❤️ κάντε υπομονή λίγες μέρες ακόμη❤️ αισιοδοξίααα❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα και καλή εβδομάδα! Εγώ τι να σου πω είμαι όλο και πιο κοντά προς την περίοδο! Σήμερα το πρωί σηκώθηκα και είδα λίγο αίμα το στήθος μου έχει ξεπρηστεί και κλασσικά αναμένω απλά να μου κατέβει. 
Απλά να σας πω ότι χθες το απόγευμα έκανα τεστ one step και εννοείται η γραμμή είχε βγει και μάλιστα στα δικά μου μάτια φάνηκε και πιο έντονη. Ειλικρινά δεν ξέρω. Πρώτη φορά μπήκα στη διαδικασία να κανω τεστ απο τοσο νωρίς. Μην με ρωτάτε γιατι δεν ξέρω…. Και τελικα απογοητεύτηκα ακομα περισσότερο με τα αποτελέσματα. 
 @marinaP ισως να ειναι νωρίς !!! Μην απογοητεύσααι! Θυμάμαι εχεις hometest εσυ,αργούν πολυ αυτα!!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα και καλή εβδομάδα! Εγώ τι να σου πω είμαι όλο και πιο κοντά προς την περίοδο! Σήμερα το πρωί σηκώθηκα και είδα λίγο αίμα το στήθος μου έχει ξεπρηστεί και κλασσικά αναμένω απλά να μου κατέβει. 
Απλά να σας πω ότι χθες το απόγευμα έκανα τεστ one step και εννοείται η γραμμή είχε βγει και μάλιστα στα δικά μου μάτια φάνηκε και πιο έντονη. Ειλικρινά δεν ξέρω. Πρώτη φορά μπήκα στη διαδικασία να κανω τεστ απο τοσο νωρίς. Μην με ρωτάτε γιατι δεν ξέρω…. Και τελικα απογοητεύτηκα ακομα περισσότερο με τα αποτελέσματα. 
 @marinaP ισως να ειναι νωρίς !!! Μην απογοητεύσααι! Θυμάμαι εχεις hometest εσυ,αργούν πολυ αυτα!!!! 
 

Εννοείς τεστ εγκυμοσύνης έκανες; Και βγήκε πιο έντονη η γραμμή ; Μπερδεύτηκα 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Και τα δύο ειναι καλά απλά τα one step ανιχνεύουν πολύ μικρά επίπεδα χοριακής. Είναι πολύυυ ευαίσθητα. Για εμενα την ανυπόμονη ήταν ό,τι έπρεπε 😂 Θα πω μόνο ότι οταν κοιτούσα να πέσει η χοριακή μετά την παλίνδρομη, είχα πολυυυ αχνη γραμμη στο one step και το εργαστήριο μου ειχε βγάλει χοριακή μόλις 7 μονάδες!!!

Τώρα αν εισαι λογική και όχι σαν εμενα, τα hometest είναι επίσης πολύ έγκυρα!

Και εμένα τα home test εγκυμοσυνης που είχα ενώ έκανα νωρίτερα δεν είχαν δείξει αν βρω θα τα δοκιμάσω τα one step 

και εγω νωρίς κάνω όπως και εσυ απλά τότε δεν ήξερα ότι είναι πιο ευαίσθητα 

το home test ήταν αχνό θετικό και κάνω Χοριακη και ήταν 157 δεν θα έπρεπε να δείξει πιο σκούρο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Εννοείς τεστ εγκυμοσύνης έκανες; Και βγήκε πιο έντονη η γραμμή ; Μπερδεύτηκα 🤔

Ναι ναι !! Εχω αρχίσει να σκέφτομαι πως μάλλον πρέπει να το ψάξω Αλλιως … δηλαδή 2 χρόνια ,δίχως προβλήματα και οι 2 μας να μην γινεται σύλληψη … μήπως συμβαινει κατι αλλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η efakii είπε:

Ναι ναι !! Εχω αρχίσει να σκέφτομαι πως μάλλον πρέπει να το ψάξω Αλλιως … δηλαδή 2 χρόνια ,δίχως προβλήματα και οι 2 μας να μην γινεται σύλληψη … μήπως συμβαινει κατι αλλο; 

Κορίτσι μου αν σου βγηκε θετικο μήπως να πας για χοριακη;;;;;;;; Κάλε αν βγηκε γραμμουλα γτ δεν πηγές για χοριακη; Και αν έχεις  και λίγο αιματακι μήπως χρειάζεται να σου δώσει ο γιατρός προγεστερονη για υποστήριξη ! Καλεεεε θα τρελαθωωωωω κάθεσε με θετικο τεστ;;; Ανέβασε το μας να το δούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Ναι κ εγώ ήμουν 3 4 μέρες πριν την περίοδο κ επειδή προσπαθουσαμε πάλι έκανα τεστ 3 μέρες πριν πρωι πρωί και βγήκε αχνό θετικό, μακάρι να συμβαίνει το ιδιο και σε σένα και να είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης🙏

Ίσως κάνω αύριο ένα που θα είμαι 2 μέρες πριν 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα και καλή εβδομάδα! Εγώ τι να σου πω είμαι όλο και πιο κοντά προς την περίοδο! Σήμερα το πρωί σηκώθηκα και είδα λίγο αίμα το στήθος μου έχει ξεπρηστεί και κλασσικά αναμένω απλά να μου κατέβει. 
Απλά να σας πω ότι χθες το απόγευμα έκανα τεστ one step και εννοείται η γραμμή είχε βγει και μάλιστα στα δικά μου μάτια φάνηκε και πιο έντονη. Ειλικρινά δεν ξέρω. Πρώτη φορά μπήκα στη διαδικασία να κανω τεστ απο τοσο νωρίς. Μην με ρωτάτε γιατι δεν ξέρω…. Και τελικα απογοητεύτηκα ακομα περισσότερο με τα αποτελέσματα. 
 @marinaP ισως να ειναι νωρίς !!! Μην απογοητεύσααι! Θυμάμαι εχεις hometest εσυ,αργούν πολυ αυτα!!!! 
 

Τεστ εγκυμοσύνης; Και βγήκε θετικό;; 😮😮😮

το αίμακι μπορεί ν είναι εμφύτευσης! Έχει καθυστέρηση;;; Επίσης το ότι ξεπρηστηκε τ στήθος δν έχει ν κάνει καθώς νομίζω φεύγουν και επανέρχονται αυτά τ συμπτώματα στην αρχη!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Ίσως κάνω αύριο ένα που θα είμαι 2 μέρες πριν 😅

Κορίτσι μου σεο εύχομαι να δεις θετικο τεστακι όπως και στις αλλά κοπέλες που είναι στην αναμονηηηηηη❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Τεστ εγκυμοσύνης; Και βγήκε θετικό;; 😮😮😮

το αίμακι μπορεί ν είναι εμφύτευσης! Έχει καθυστέρηση;;; Επίσης το ότι ξεπρηστηκε τ στήθος δν έχει ν κάνει καθώς νομίζω φεύγουν και επανέρχονται αυτά τ συμπτώματα στην αρχη!!!

 

Έχει θετικο τεστ και καθετεεεε θα τρελαθωωωωωωωωω🤪 πείτε κάτι ρε κοριτσιαααα🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κορίτσι μου σεο εύχομαι να δεις θετικο τεστακι όπως και στις αλλά κοπέλες που είναι στην αναμονηηηηηη❤️❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ αγαπημένη!! Κ σε σένα το ίδιο σε λίγες μερούλες 😍😍😍

@efakii μα καλά βρε αφού βλέπεις γραμμή!! Γιατί αμφιβάλλεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Έχει θετικο τεστ και καθετεεεε θα τρελαθωωωωωωωωω🤪 πείτε κάτι ρε κοριτσιαααα🥰🥰🥰🥰

Ειλικρινα δν ξερω!!!! Μάλλον έχει πάθει σοκ άπο τη δεύτερη γραμμή κι δν μπορεί ν συνέλθει !!!!! Καλεεεεεεεε έχεις θετικό τεστ!!!! ++++++++ 

@efakiiανεβασε το να το καμαρώσουμε και μείς 🥰🥰🥰💗💗💗🙏🙏🙏🧿🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από μένα και καλή εβδομάδα! Εγώ τι να σου πω είμαι όλο και πιο κοντά προς την περίοδο! Σήμερα το πρωί σηκώθηκα και είδα λίγο αίμα το στήθος μου έχει ξεπρηστεί και κλασσικά αναμένω απλά να μου κατέβει. 
Απλά να σας πω ότι χθες το απόγευμα έκανα τεστ one step και εννοείται η γραμμή είχε βγει και μάλιστα στα δικά μου μάτια φάνηκε και πιο έντονη. Ειλικρινά δεν ξέρω. Πρώτη φορά μπήκα στη διαδικασία να κανω τεστ απο τοσο νωρίς. Μην με ρωτάτε γιατι δεν ξέρω…. Και τελικα απογοητεύτηκα ακομα περισσότερο με τα αποτελέσματα. 
 @marinaP ισως να ειναι νωρίς !!! Μην απογοητεύσααι! Θυμάμαι εχεις hometest εσυ,αργούν πολυ αυτα!!!! 
 

Κορίτσι μου εννοείς βγήκε η γραμμή του θετικού πιο έντονη;;; Ανέβασε το μας να δούμε. Γιατί δεν πας για μια χοριακη; Να ηρεμήσεις και εσύ;

Κορίτσι μου οσο αφορά τις εξετάσεις κάνε οτι υπάρχει,αλλά πρώτα προσπάθησε να ηρεμήσεις.ξερω οτι οταν δεν υπάρχει κάποιος λόγος είναι πολύ πιο δυκσολο από το να γνωρίζεις οτι υπάρχει ένα συγκεκριμένο πρόβλημα ώστε να το λύσεις. Ηρεμησε και συζήτησε με τον γυναικολόγο σου οτι σε απασχολεί. Και αν δεις οτι δεν έχεις ανταπόκριση πάρε και μια δεύτερη γνώμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena92 είπε:

Ευχαριστώ αγαπημένη!! Κ σε σένα το ίδιο σε λίγες μερούλες 😍😍😍

@efakii μα καλά βρε αφού βλέπεις γραμμή!! Γιατί αμφιβάλλεις ;

Εγώ έχω ακόμη μέλλον ακόμη είμαι στη φάση περιόδου ! Σε ευχαριστώ όμως κορίτσι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii ανέβασε μας φώτο!!! Αν έχεις αίμα και είσαι έγκυος πρέπει να πάρεις φαρμακευτική αγωγή.. Προγεστερονη νομίζω!!! Μην το αφήσεις έτσι.. Πάνε για χοριακή!!!! Για ανέβασε φώτο περιμένω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά δε νομίζω ότι είμαι έγκυος. Ή τουλάχιστον μήπως κατι παει να γινει στην αρχή και μετα δεν προχωράει …. Αυτο σκέφτομαι. Αυτο τριβελίζει το μυαλο μου. Η μονη φωτο που εχω ,γιατι οτι τεστ είχα το έσβησα χθες το βραδυ ,ειναι αυτη που την έστειλα στη φίλη μου. 

B10DE8A5-234C-4645-AE90-EA696204D3E4.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά δε νομίζω ότι είμαι έγκυος. Ή τουλάχιστον μήπως κατι παει να γινει στην αρχή και μετα δεν προχωράει …. Αυτο σκέφτομαι. Αυτο τριβελίζει το μυαλο μου. Η μονη φωτο που εχω ,γιατι οτι τεστ είχα το έσβησα χθες το βραδυ ,ειναι αυτη που την έστειλα στη φίλη μου. 

B10DE8A5-234C-4645-AE90-EA696204D3E4.jpeg

Κάτι αχνοφαίνεται 🥰 γιατί δεν πας να κανεις μια χοριακη; Σου ήρθε κανονικά το αίμα όπως στην περίοδο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά δε νομίζω ότι είμαι έγκυος. Ή τουλάχιστον μήπως κατι παει να γινει στην αρχή και μετα δεν προχωράει …. Αυτο σκέφτομαι. Αυτο τριβελίζει το μυαλο μου. Η μονη φωτο που εχω ,γιατι οτι τεστ είχα το έσβησα χθες το βραδυ ,ειναι αυτη που την έστειλα στη φίλη μου. 

B10DE8A5-234C-4645-AE90-EA696204D3E4.jpeg

Έτσι όπως το έγραψες εγω δεν το κατάλαβα ότι έλεγες για τεστ εγκυμοσυνης σε αυτό δεν μπορω να καταλάβω αν είναι θετικό 

μπορεις να πας να κανείς μια χοριακη να ξέρεις το γίνεται έχεις αίμα ; Ή καφέ υγρά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά δε νομίζω ότι είμαι έγκυος. Ή τουλάχιστον μήπως κατι παει να γινει στην αρχή και μετα δεν προχωράει …. Αυτο σκέφτομαι. Αυτο τριβελίζει το μυαλο μου. Η μονη φωτο που εχω ,γιατι οτι τεστ είχα το έσβησα χθες το βραδυ ,ειναι αυτη που την έστειλα στη φίλη μου. 

B10DE8A5-234C-4645-AE90-EA696204D3E4.jpeg

Εγώ βλέπω άχνη γραμμουλα εδώ! Τι εταιρία είναι το τέστ; Και φυσικά πες μας αν έχεις κανονικό αίμα. Ή είναι λίγο προς το καφέ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@efakii φαίνεται!!! Αν δεν σου κατέβει το αίμα.

. Κάνε κανένα predictor κάποιο άλλο από φαρμακείο όχι αυτά.. Να δούμε τι θα σου βγάλει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η efakii είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ αλλά δε νομίζω ότι είμαι έγκυος. Ή τουλάχιστον μήπως κατι παει να γινει στην αρχή και μετα δεν προχωράει …. Αυτο σκέφτομαι. Αυτο τριβελίζει το μυαλο μου. Η μονη φωτο που εχω ,γιατι οτι τεστ είχα το έσβησα χθες το βραδυ ,ειναι αυτη που την έστειλα στη φίλη μου. 

B10DE8A5-234C-4645-AE90-EA696204D3E4.jpeg

Αγαπη μου εγώ θα έτρεχα για μια χοριακη στα σίγουρα! Θα με εκανε να ηρεμησω πιο εύκολα οποίο και αν ήταν το αποτέλεσμα. Αλλά εσύ όπως νιώθεις καλύτερα! Μην πιεσεις τον εαυτό σου για κάτι παραπάνω. Όπως νιώθεις εσύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ μόλις συνειδητοποίησα πως είμαι τελικά 2 μέρες πριν την περίοδο κ όχι 3 όπως νόμιζα. Έχω πιει πολλά νερά κ βιταμίνες…πιστεύετε έχει ουσία να κάνω ένα τεστ το απόγευμα που γυρίζω σπίτι; one step ταινία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
    • Στο πλάι κοιμάμαι αλλά γυριζω στον ύπνο μου ανασκελα δεν το καταλαβαίνω 🤷‍♀️ μια χαρά πας από τα πράγματα του μωρού μαζεύονται σιγά σιγά 😊 πιστευω για τώρα δεν θα χρειαστεί να πάρεις και πολλά μετά όταν γεννήσεις θα κανείς και τις υπόλοιπες αγορές σου βλέποντας και κάνοντας 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...