Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

Κορίτσια τα δικά μου νέα δεν είναι καλά... Χθες το βράδυ ένιωσα πάλι κάποια πετρώματα και ήρθα απευθείας στη κλινική. Έκανα πολλές συσπάσεις χθες το βράδυ. Με κράτησαν μέσα ,αγωγή ενδοφλέβια και καρδιοτοκογραφηματα... Μου είπε η γιατρός ευτυχώς που ήρθα γιατί έκανα καλές συσπάσεις για πρόωρο τοκετό. Τώρα το έχουμε υπό έλεγχο. Μου έκαναν και ένεση κορτιζόνης.. και μάλλον θα μείνω και σήμερα για παρακολούθηση 😔 σήμερα πάντως δύο φορές με μέτρησαν δε ξανά έκανα .. με φάρμακα βέβαια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια τα δικά μου νέα δεν είναι καλά... Χθες το βράδυ ένιωσα πάλι κάποια πετρώματα και ήρθα απευθείας στη κλινική. Έκανα πολλές συσπάσεις χθες το βράδυ. Με κράτησαν μέσα ,αγωγή ενδοφλέβια και καρδιοτοκογραφηματα... Μου είπε η γιατρός ευτυχώς που ήρθα γιατί έκανα καλές συσπάσεις για πρόωρο τοκετό. Τώρα το έχουμε υπό έλεγχο. Μου έκαναν και ένεση κορτιζόνης.. και μάλλον θα μείνω και σήμερα για παρακολούθηση 😔 σήμερα πάντως δύο φορές με μέτρησαν δε ξανά έκανα .. με φάρμακα βέβαια 

Αχ κορίτσι μου πως είσαι; Σου είπαν από τι ξεκίνησαν οι συσπάσεις; Για ποιο λόγο; Πόσες συσπάσεις έκανες το βράδυ; Συχνές; Υπομονή εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είναι μια παροδική περιπέτεια. Να έχεις μόνο θετικές σκέψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια τα δικά μου νέα δεν είναι καλά... Χθες το βράδυ ένιωσα πάλι κάποια πετρώματα και ήρθα απευθείας στη κλινική. Έκανα πολλές συσπάσεις χθες το βράδυ. Με κράτησαν μέσα ,αγωγή ενδοφλέβια και καρδιοτοκογραφηματα... Μου είπε η γιατρός ευτυχώς που ήρθα γιατί έκανα καλές συσπάσεις για πρόωρο τοκετό. Τώρα το έχουμε υπό έλεγχο. Μου έκαναν και ένεση κορτιζόνης.. και μάλλον θα μείνω και σήμερα για παρακολούθηση 😔 σήμερα πάντως δύο φορές με μέτρησαν δε ξανά έκανα .. με φάρμακα βέβαια 

Αχ δεν ηρεμουμε ποτέ…εύχομαι να γυρίσεις σύντομα σπίτι σου και να είναι όλα καλά…Εγώ πήρα αποτελέσματα καμπύλης..πάλι κάτω από τα όρια αλλά επειδή το νηστείας ήταν 93 ο γιατρός μ λέει να μιλήσεις με ενδοκρινολόγο γιατί έχεις σακχαρώδη διαβήτη εγκυμοσύνης..αυστηρή διατροφή κ μετρήσεις πέντε φορές τη μέρα..καλαααα λέω…παίρνω την ενδοκρινολόγο που είναι κ αυστηρή κ μ λέει ούτε καν…πρέπει να έχεις νηστείας κάτω από 95,την πρώτη ώρα κάτω από 180 κ τη δεύτερη κάτω από 153…εγώ είχα 93,160,115…μ λέει πρόσεχε λίγο κ κάνε δυο μετρήσεις τη μέρα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Αχ κορίτσι μου πως είσαι; Σου είπαν από τι ξεκίνησαν οι συσπάσεις; Για ποιο λόγο; Πόσες συσπάσεις έκανες το βράδυ; Συχνές; Υπομονή εύχομαι όλα να πάνε καλά και να είναι μια παροδική περιπέτεια. Να έχεις μόνο θετικές σκέψεις!

Καλά είμαι σήμερα, αγχωμενη που. 

Δε ξέρουν... Μπορεί από άγχος μπορείς από κουράσει μπορεί από δυσκοιλιότητα μπορεί και από μόνες τους. 

Χτύπησα 40αρια χθες. Τα όρια είναι 0-100. Στο μήνα μας πρέπει να είναι κάτω από 25. Σήμερα ευτυχώς τίποτα  

Ευχαριστώ πολύ .. ελπίζω να έρθει στην ώρα του το μωράκι μου 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Καλά είμαι σήμερα, αγχωμενη που. 

Δε ξέρουν... Μπορεί από άγχος μπορείς από κουράσει μπορεί από δυσκοιλιότητα μπορεί και από μόνες τους. 

Χτύπησα 40αρια χθες. Τα όρια είναι 0-100. Στο μήνα μας πρέπει να είναι κάτω από 25. Σήμερα ευτυχώς τίποτα  

Ευχαριστώ πολύ .. ελπίζω να έρθει στην ώρα του το μωράκι μου 😢

Τα νούμερα που γράφεις αναφέρονται σε συσπάσεις ή πετρώματα; 

Αχ προσπάθησε να ηρεμήσεις και να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε εφόσον σήμερα σταμάτησαν μην ανησυχείς 🙂 και η μπέμπα σου θα έρθει τον Σεπτέμβρη όπως πρέπει! Στέλνω θετικές σκέψεις και στις δυο σας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Τα νούμερα που γράφεις αναφέρονται σε συσπάσεις ή πετρώματα; 

Αχ προσπάθησε να ηρεμήσεις και να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε εφόσον σήμερα σταμάτησαν μην ανησυχείς 🙂 και η μπέμπα σου θα έρθει τον Σεπτέμβρη όπως πρέπει! Στέλνω θετικές σκέψεις και στις δυο σας!! ❤️

Συσπάσεις νομίζω ..τι να σου πω δε ξέρω ..

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Συσπάσεις νομίζω ..τι να σου πω δε ξέρω ..

Σε ευχαριστώ πολύ ❤️❤️❤️

Κοίταξε να ξεκουραστείς να είσαι ήρεμη.. εύχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν! 

Περιμένουμε χαρούμενα νέα ❤️🙏🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Καλά είμαι σήμερα, αγχωμενη που. 

Δε ξέρουν... Μπορεί από άγχος μπορείς από κουράσει μπορεί από δυσκοιλιότητα μπορεί και από μόνες τους. 

Χτύπησα 40αρια χθες. Τα όρια είναι 0-100. Στο μήνα μας πρέπει να είναι κάτω από 25. Σήμερα ευτυχώς τίποτα  

Ευχαριστώ πολύ .. ελπίζω να έρθει στην ώρα του το μωράκι μου 😢

@Emily2 εύχομαι να πάνε όλα καλά! Να είστε καλά κ εσύ κ το μωράκι σας κ να γυρίσετε σπίτι σύντομα ❤️❤️. Σου στέλνω θετική ενέργεια! Οραματισου  τον Σεπτέμβρη που θα έρθει το μωρό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια … έχω κ εγώ πητ τέλος σεπτεμβρη… υπάρχει κάποια κοπέλα που να είχε τράχηλο στην 23 εβδ κοντά στο 28 με 30; Ο γιατρός σας ανησύχησε; Σας είπε να προσέξετε κάτι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Αχ δεν ηρεμουμε ποτέ…εύχομαι να γυρίσεις σύντομα σπίτι σου και να είναι όλα καλά…Εγώ πήρα αποτελέσματα καμπύλης..πάλι κάτω από τα όρια αλλά επειδή το νηστείας ήταν 93 ο γιατρός μ λέει να μιλήσεις με ενδοκρινολόγο γιατί έχεις σακχαρώδη διαβήτη εγκυμοσύνης..αυστηρή διατροφή κ μετρήσεις πέντε φορές τη μέρα..καλαααα λέω…παίρνω την ενδοκρινολόγο που είναι κ αυστηρή κ μ λέει ούτε καν…πρέπει να έχεις νηστείας κάτω από 95,την πρώτη ώρα κάτω από 180 κ τη δεύτερη κάτω από 153…εγώ είχα 93,160,115…μ λέει πρόσεχε λίγο κ κάνε δυο μετρήσεις τη μέρα…

Μπράβο! Μια χαρά είναι οι μετρήσεις σου! Χωρίς λόγο ανησυχούσες! 👏👏

Εγω την πρώτη ώρα είχα 95 με όρια 110-170. Μου φάνηκε λίγο περίεργο αλλά το άφησα ασχολία στο στη γιατρό, λογικά αν σήμαινε κάτι θα με ενημέρωνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια τα δικά μου νέα δεν είναι καλά... Χθες το βράδυ ένιωσα πάλι κάποια πετρώματα και ήρθα απευθείας στη κλινική. Έκανα πολλές συσπάσεις χθες το βράδυ. Με κράτησαν μέσα ,αγωγή ενδοφλέβια και καρδιοτοκογραφηματα... Μου είπε η γιατρός ευτυχώς που ήρθα γιατί έκανα καλές συσπάσεις για πρόωρο τοκετό. Τώρα το έχουμε υπό έλεγχο. Μου έκαναν και ένεση κορτιζόνης.. και μάλλον θα μείνω και σήμερα για παρακολούθηση 😔 σήμερα πάντως δύο φορές με μέτρησαν δε ξανά έκανα .. με φάρμακα βέβαια 

Ωχ. Εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχην. Να έρθει το μωράκι σου στην ώρα του. 

Πώς κατάλαβες ότι κάτι δεν πάει καλά? Έκανες ρυθμικές συσπάσεις? Σου είπαν πόσο καιρό θα μείνεις μέσα? Ποναγες όταν έκανες συσπάσεις?

Αχ πραγματικά δεν τελειώνουν ποτέ τα άγχη μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Μπράβο! Μια χαρά είναι οι μετρήσεις σου! Χωρίς λόγο ανησυχούσες! 👏👏

Εγω την πρώτη ώρα είχα 95 με όρια 110-170. Μου φάνηκε λίγο περίεργο αλλά το άφησα ασχολία στο στη γιατρό, λογικά αν σήμαινε κάτι θα με ενημέρωνε.

Το παρακάτω δεν μας νοιάζει. Το παραπάνω μας φοβίζει. Και εγώ στην μία ώρα ήμουν κάτω από το όριο. 

Είχα 107 και το κατώτατο όριο ήταν το 110. 

Νηστείας είχα 76. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Το παρακάτω δεν μας νοιάζει. Το παραπάνω μας φοβίζει. Και εγώ στην μία ώρα ήμουν κάτω από το όριο. 

Είχα 107 και το κατώτατο όριο ήταν το 110. 

Νηστείας είχα 76. 

Τελειώσαμε και με την καμπύλη σακχάρου αλώβητες όσες κάναμε μέχρι στιγμής. Να ευχηθούμε καλά αποτελέσματα και στα κορίτσια που θα κάνουν αυτήν την εβδομάδα 🤞🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Ωχ. Εύχομαι όλα να πάνε κατ'ευχην. Να έρθει το μωράκι σου στην ώρα του. 

Πώς κατάλαβες ότι κάτι δεν πάει καλά? Έκανες ρυθμικές συσπάσεις? Σου είπαν πόσο καιρό θα μείνεις μέσα? Ποναγες όταν έκανες συσπάσεις?

Αχ πραγματικά δεν τελειώνουν ποτέ τα άγχη μας. 

Το είχα αναφέρει στη γιατρό στο ραντεβού ότι καμιά φορά η κοιλιά Μ γίνεται σκληρή όπως σας είχα πει..και με θορύβησε λίγο όταν ξανά νιώσω κάτι κατευθείαν να πάω για εξέταση.

Και το βράδυ προχθές όταν ξαπλώσαμε πετάχτηκε ένα εξόγκωμα στην κοιλιά, λέω το μωρό. Αλλά ήταν αρκετά μεγάλο και σκληρό. Μετά από λίγο ξανά έγινε σκληρή....και λέει ο άντρας μου φύγαμε... Και έτσι! Αλλιώς δεν ένιωθα πόνο. Μόνο κάποιες κράμπες και πάλι μόνο εκείνο το βράδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Το είχα αναφέρει στη γιατρό στο ραντεβού ότι καμιά φορά η κοιλιά Μ γίνεται σκληρή όπως σας είχα πει..και με θορύβησε λίγο όταν ξανά νιώσω κάτι κατευθείαν να πάω για εξέταση.

Και το βράδυ προχθές όταν ξαπλώσαμε πετάχτηκε ένα εξόγκωμα στην κοιλιά, λέω το μωρό. Αλλά ήταν αρκετά μεγάλο και σκληρό. Μετά από λίγο ξανά έγινε σκληρή....και λέει ο άντρας μου φύγαμε... Και έτσι! Αλλιώς δεν ένιωθα πόνο. Μόνο κάποιες κράμπες και πάλι μόνο εκείνο το βράδυ 

Καλημέρα κορίτσι μου. Τωρα που είστε; Γυρίσατε σπίτι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Το είχα αναφέρει στη γιατρό στο ραντεβού ότι καμιά φορά η κοιλιά Μ γίνεται σκληρή όπως σας είχα πει..και με θορύβησε λίγο όταν ξανά νιώσω κάτι κατευθείαν να πάω για εξέταση.

Και το βράδυ προχθές όταν ξαπλώσαμε πετάχτηκε ένα εξόγκωμα στην κοιλιά, λέω το μωρό. Αλλά ήταν αρκετά μεγάλο και σκληρό. Μετά από λίγο ξανά έγινε σκληρή....και λέει ο άντρας μου φύγαμε... Και έτσι! Αλλιώς δεν ένιωθα πόνο. Μόνο κάποιες κράμπες και πάλι μόνο εκείνο το βράδυ 

Πω. Πραγματικά τι να πω. 😕

ευτυχώς που το ένστικτο σας , σας βοήθησε. Στον κΡδιοτοκογραφο όταν κατέγραφε τις συσπάσεις, εσύ ένιωθες τίποτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Τωρα που είστε; Γυρίσατε σπίτι; 

Γυρίσαμε ναι! Όλα καλά ήταν χθες και σήμερα. Οπότε η γιατρός μας έδωσε εξιτήριο.. τώρα ξάπλα και χαπακια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Watermelon είπε:

Πω. Πραγματικά τι να πω. 😕

ευτυχώς που το ένστικτο σας , σας βοήθησε. Στον κΡδιοτοκογραφο όταν κατέγραφε τις συσπάσεις, εσύ ένιωθες τίποτα?

Όχι σου βάζουν πάνω δύο μηχανήματακια, το ένα στο μωρο και το άλλο στη μήτρα. Σου δίνουν να πατάς ένα κουμπί κάθε φορά που νιώθεις το μωρό να κουνιέται. Αυτό μετράει παλμούς του μωρού και τις συσπάσεις. Δεν νιώθεις κάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Γυρίσαμε ναι! Όλα καλά ήταν χθες και σήμερα. Οπότε η γιατρός μας έδωσε εξιτήριο.. τώρα ξάπλα και χαπακια!! 

Αχ μπράβο κορίτσι μου! Και σε είχα έννοια από χθες! Τώρα ξεκούραση και ότι είπε η γιατρός! 👏🙂❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2023 at 3:21 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Κορίτσια τα δικά μου νέα δεν είναι καλά... Χθες το βράδυ ένιωσα πάλι κάποια πετρώματα και ήρθα απευθείας στη κλινική. Έκανα πολλές συσπάσεις χθες το βράδυ. Με κράτησαν μέσα ,αγωγή ενδοφλέβια και καρδιοτοκογραφηματα... Μου είπε η γιατρός ευτυχώς που ήρθα γιατί έκανα καλές συσπάσεις για πρόωρο τοκετό. Τώρα το έχουμε υπό έλεγχο. Μου έκαναν και ένεση κορτιζόνης.. και μάλλον θα μείνω και σήμερα για παρακολούθηση 😔 σήμερα πάντως δύο φορές με μέτρησαν δε ξανά έκανα .. με φάρμακα 

Και από μένα, αν κ λίγο καθυστερημένα, όλα να πάνε καλά και με το καλό να κρατήσεις την μικρούλα σου όταν ερθει η ώρα. Να ξεκουραζεσαι τώρα όσο μπορείς και να μην αγχωνεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Χτες πήγαμε στο γιατρό κ η μικρή είναι πάνω κάτω 1160 γραμμάρια! Είμαι 26+2, εσάς πόσο είναι τα μωράκια σας? Είπε ο γιατρός ότι το αμνιακό υγρό μειώθηκε λίγο σε σχέση με πιο πρίν που ήταν λίγο παραπάνω άρα το περπάτημα βοηθάει! 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε πόσο εύκολη είναι η αναγνώριση τέκνου γιατί με τον σύντροφό μου δεν είμαστε παντρεμένοι. Μια φίλη μου είπε πως είναι καλύτερα να το κάνουμε τώρα πριν γεννήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinaki23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Χτες πήγαμε στο γιατρό κ η μικρή είναι πάνω κάτω 1160 γραμμάρια! Είμαι 26+2, εσάς πόσο είναι τα μωράκια σας? Είπε ο γιατρός ότι το αμνιακό υγρό μειώθηκε λίγο σε σχέση με πιο πρίν που ήταν λίγο παραπάνω άρα το περπάτημα βοηθάει! 

Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε πόσο εύκολη είναι η αναγνώριση τέκνου γιατί με τον σύντροφό μου δεν είμαστε παντρεμένοι. Μια φίλη μου είπε πως είναι καλύτερα να το κάνουμε τώρα πριν γεννήσω. 

πολυ καλη ειναι μπραβο! εγω 24+2 πηγαμε στο μαιευτηριο στα επείγοντα ειχα καφε-ροζ ήταν 630γρ ειναι μικρουλης ακομη, ο πλακουντας μου ειναι χαμηλα μας κανει νουμερακια καποιο αγγείο εσπασε ....σε μια εβδομάδα έχουμε προγραμματισμένο ραντεβού θα τον ξαναδουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2023 at 2:40 ΜΜ, ο/η Emily2 είπε:

Όχι σου βάζουν πάνω δύο μηχανήματακια, το ένα στο μωρο και το άλλο στη μήτρα. Σου δίνουν να πατάς ένα κουμπί κάθε φορά που νιώθεις το μωρό να κουνιέται. Αυτό μετράει παλμούς του μωρού και τις συσπάσεις. Δεν νιώθεις κάτι 

ξεκούραση και όλα καλά θα είναι!  τι αγωγή σου έδωσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η silvy22 είπε:

πολυ καλη ειναι μπραβο! εγω 24+2 πηγαμε στο μαιευτηριο στα επείγοντα ειχα καφε-ροζ ήταν 630γρ ειναι μικρουλης ακομη, ο πλακουντας μου ειναι χαμηλα μας κανει νουμερακια καποιο αγγείο εσπασε ....σε μια εβδομάδα έχουμε προγραμματισμένο ραντεβού θα τον ξαναδουμε!

@silvy22 στα κανονικά είναι ο μικρούλης σας! Εγώ ανησυχώ ότι είναι λίγο πιο μεγάλη από όσο πρέπει.  Να προσέχεις να ξεκουράζεσαι κ όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...