Μετάβαση σε περιεχόμενο

​☘️​💖​ Μωράκια Σεπτεμβρίου 2023 ​💖​☘️ ​


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Ανησυχεί π γιατρός μου γενικά για το συγκεκριμένο,.δεν γράφω τιμές γτ ο κάθε γιατρός δίνει τις μετρήσεις που νομίζει…ήμουν όμως εντός των μετρήσεων κ πολύ πιο κάτω,δεν υπήρχε πρόβλημα τότε…

Αν ήσουν εντός των μετρήσεων γιατί ανησυχεί τόσο πολύ; Υπάρχει κάποιος άλλος λόγος ανησυχίας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Απλά επειδή το νηστείας μου ανέκαθεν κυμαινόταν 95-96 κ θεωρεί ότι υποβόσκει κάτι..

Είχα διαβάσει ότι ακόμα και μια τιμή από τις 3 να είναι πάνω από το όριο (στο νηστείας το μικροβιολογικό δίνει το 92 ) , τότε πρέπει να προσέχεις διατροφή κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Απλά επειδή το νηστείας μου ανέκαθεν κυμαινόταν 95-96 κ θεωρεί ότι υποβόσκει κάτι..

@Tinasardin8689 καλά αποτελέσματα να έχεις! Μην ανησυχείς όμως αφού είσαι στα φυσιολογικά. εμένα της νηστείας πριν την εγκυμοσύνη ήταν λίγο αυξημένο κ έχω ινσουλινοαντισταση. έχω κάνει ήδη 2 καμπύλες που ήταν φυσιολογικές. Τρώω υδατάνθρακες αλλά με προσοχή κ σχεδόν καθόλου γλύκα κ ελπίζω να συνεχίσουν όλα καλά. Αν περπατάς επίσης βοηθάει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κάποια κοπέλα που ανέφερε εξετάσεις προχθές, μου είχε γράψει τελικά και καλλιέργεια ούρων ο γιατρός εκτός από γενική…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

@anna1122βγηκαν τα αποτελέσματα της καμπύλης ;

Ναι έστειλα και χθες, όλα μια χαρά! Μάλιστα στο 60' είχα και χαμηλότερο από τα όρια, φαντάζομαι αυτό είναι καλό; Τα έστειλα στη γιατρό δεν με πήρε τηλέφωνο οπότε λογικά είναι φυσιολογικά όλα! @Emily2 αν θυμάμαι καλά τη Δευτέρα δεν έχεις κλείσει καμπύλη;

@Tinasardin8689 βγήκαν τα δικά σου αποτελέσματα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna1122 είπε:

Ναι έστειλα και χθες, όλα μια χαρά! Μάλιστα στο 60' είχα και χαμηλότερο από τα όρια, φαντάζομαι αυτό είναι καλό; Τα έστειλα στη γιατρό δεν με πήρε τηλέφωνο οπότε λογικά είναι φυσιολογικά όλα! @Emily2 αν θυμάμαι καλά τη Δευτέρα δεν έχεις κλείσει καμπύλη;

@Tinasardin8689 βγήκαν τα δικά σου αποτελέσματα ;

Α ωραία μπράβο!!! Τώρα μπορείς να φας και κανένα γλυκάκι για επιβράβευση 😝εγώ αυτό λέω, αν είναι καλή η καμπύλη ζαχάρου θα φάω ένα γλυκό χωρίς τύψεις!! 

Δευτέρα εχω ναι! 

Σήμερα περίμενα  καλλιέργεια ούρων και κολπικού υγρού. Μου είχαν πει αν ήταν αρνητικά θα ερχόταν σήμερα τα αποτελέσματα, αν ήταν θετικά αύριο με αντιβιογραμμα. Η καλλιέργεια ούρων ήρθε... Κολπικού υγρού όχι 🙁 ελπίζω να μην είναι κάτι σημαντικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Α ωραία μπράβο!!! Τώρα μπορείς να φας και κανένα γλυκάκι για επιβράβευση 😝εγώ αυτό λέω, αν είναι καλή η καμπύλη ζαχάρου θα φάω ένα γλυκό χωρίς τύψεις!! 

Δευτέρα εχω ναι! 

Σήμερα περίμενα  καλλιέργεια ούρων και κολπικού υγρού. Μου είχαν πει αν ήταν αρνητικά θα ερχόταν σήμερα τα αποτελέσματα, αν ήταν θετικά αύριο με αντιβιογραμμα. Η καλλιέργεια ούρων ήρθε... Κολπικού υγρού όχι 🙁 ελπίζω να μην είναι κάτι σημαντικό...

Άρα από ουρολοίμωξη την γλίτωσες τουλάχιστον! Γιουπι!

Τι είναι η καλλιέργεια κολπικού υγρού;

Γενικά έχετε υγρά; Γιατί εγώ τις τελευταίες μέρες έχω υγρά σχεδόν σαν νερό. Λέτε να είναι κάτι ανησυχητικό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Άρα από ουρολοίμωξη την γλίτωσες τουλάχιστον! Γιουπι!

Τι είναι η καλλιέργεια κολπικού υγρού;

Γενικά έχετε υγρά; Γιατί εγώ τις τελευταίες μέρες έχω υγρά σχεδόν σαν νερό. Λέτε να είναι κάτι ανησυχητικό;

Είναι για κολπιτιδες, μύκητες κτλπ. Ελπίζω απλά να την καθυστέρησαν και να μην είναι θετική!! 

Εγώ έχω αρκετά υγρά , αλλά όχι σα νερό όπως λες. Δηλαδή χρειάζεται να αλλάξεις εσώρουχο ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Είναι για κολπιτιδες, μύκητες κτλπ. Ελπίζω απλά να την καθυστέρησαν και να μην είναι θετική!! 

Εγώ έχω αρκετά υγρά , αλλά όχι σα νερό όπως λες. Δηλαδή χρειάζεται να αλλάξεις εσώρουχο ; 

Όχι τόσο.. βέβαια λόγω της αντιβίωσης η γιατρός μου έδωσε και κάποια κολπικά υπόθετα για να μη γίνει καμία μυκητιαση (μόνο αυτό μου έλειπε!!) , Και ίσως για αυτό είναι αυξημένες οι εκκρίσεις.. αλλά αν δω ότι συνεχίζεται θα μιλήσω μαζί της..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Ναι έστειλα και χθες, όλα μια χαρά! Μάλιστα στο 60' είχα και χαμηλότερο από τα όρια, φαντάζομαι αυτό είναι καλό; Τα έστειλα στη γιατρό δεν με πήρε τηλέφωνο οπότε λογικά είναι φυσιολογικά όλα! @Emily2 αν θυμάμαι καλά τη Δευτέρα δεν έχεις κλείσει καμπύλη;

@Tinasardin8689 βγήκαν τα δικά σου αποτελέσματα ;

Εμένα αύριο βγαίνουν….μπράβο σου που είναι όλα καλά….😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tinasardin8689 είπε:

Εμένα αύριο βγαίνουν….μπράβο σου που είναι όλα καλά….😍

Καλά αποτελέσματα!! Εύχομαι να είναι όλα καλά!! Να μας πεις όταν βγουν!! 🙏🙏🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Όχι τόσο.. βέβαια λόγω της αντιβίωσης η γιατρός μου έδωσε και κάποια κολπικά υπόθετα για να μη γίνει καμία μυκητιαση (μόνο αυτό μου έλειπε!!) , Και ίσως για αυτό είναι αυξημένες οι εκκρίσεις.. αλλά αν δω ότι συνεχίζεται θα μιλήσω μαζί της..

Να προσθέσω ότι είμαι τόσο παρανοϊκή που για λίγο σήμερα φοβήθηκα μήπως είναι αμνιακα υγρά και έπαθα πανικό 🤯 

Υπάρχει τέτοιο σενάριο ή όντως είμαι για τρελοκομείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anna1122 είπε:

Να προσθέσω ότι είμαι τόσο παρανοϊκή που για λίγο σήμερα φοβήθηκα μήπως είναι αμνιακα υγρά και έπαθα πανικό 🤯 

Υπάρχει τέτοιο σενάριο ή όντως είμαι για τρελοκομείο;

Xαχα αν θέλεις μπορουμε να πάμε μαζί στο τρελοκομείο 😂 και εγώ σκέφτομαι τα πάντα. 

Γενικά υπάρχει αυτό το σενάριο αλλά θα πρέπει να είναι πάρα πολλά.. δε ξέρω περισσότερα να σου πω, μη πω βλακεία! Η @Watermelonίσως ξέρει κάτι παραπάνω 😝

Αλλιώς πάρε ένα τηλ τη γιατρό σου αύριο να ηρεμήσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Xαχα αν θέλεις μπορουμε να πάμε μαζί στο τρελοκομείο 😂 και εγώ σκέφτομαι τα πάντα. 

Γενικά υπάρχει αυτό το σενάριο αλλά θα πρέπει να είναι πάρα πολλά.. δε ξέρω περισσότερα να σου πω, μη πω βλακεία! Η @Watermelonίσως ξέρει κάτι παραπάνω 😝

Αλλιώς πάρε ένα τηλ τη γιατρό σου αύριο να ηρεμήσεις !

Το παίρνω στην πλάκα γιατί είμαι σχεδόν σίγουρη ότι σκέφτομαι βλακείες 🤣 

Αυτός ο άντρας μου τι τραβάει άστα να πάνε, κάθε τρεις και λίγο να ακούει τους παραλογισμους μου 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anna1122 είπε:

Το παίρνω στην πλάκα γιατί είμαι σχεδόν σίγουρη ότι σκέφτομαι βλακείες 🤣 

Αυτός ο άντρας μου τι τραβάει άστα να πάνε, κάθε τρεις και λίγο να ακούει τους παραλογισμους μου 🤣🤣

Εμενα να δεις.. τώρα με έβλεπε που έγραφα πάλι εδώ και λέει εσείς δεν πάτε καλά είστε όλες τρελές 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Εμενα να δεις.. τώρα με έβλεπε που έγραφα πάλι εδώ και λέει εσείς δεν πάτε καλά είστε όλες τρελές 😂

Χαχαχα ακριβώς το ίδιο μου είπε και εμένα του έλεγα για τα υγρά και μου λέει "μα καλά δεν βγάλατε ακόμα πόρισμα"; 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Emily2 είπε:

Γενικά υπάρχει αυτό το σενάριο αλλά θα πρέπει να είναι πάρα πολλά.. δε ξέρω περισσότερα να σου πω, μη πω βλακεία! Η @Watermelonίσως ξέρει κάτι παραπάνω 

😝

Αλλιώς πάρε ένα τηλ τη γιατρό σου αύριο να ηρεμήσεις !

Χαχα, κοίτα εγώ κάποια στιγμή που είχα φοβηθεί ότι είχα αμνιακο, είχα δει το εσώρουχο μου, στο σημείο της ραφής βρεγμένο όλο!!!

Πήρα τον γιατρό και μου είπε να αλλάξω εσώρουχο και να το παρακολουθήσω και εντός μισής ωρας να τον πάρω τηλ. Τελικά τον πήρα μετά από μια ώρα και εν τέλη ευτυχώς το εσώρουχο μου ήταν στεγνό. Αυτό σημαίνει ότι λογικά μου έφυγαν ούρα...

Την άλλη μέρα πήγα επίτηδες για υπέρηχο όπου είδαμε ότι η ποσότητα ήταν μια χαρά και όλα οκ. 

Καλύτερα να πάρεις τον γιατρό σου να σε δεί και να σε συμβουλεύσει. Καλύτερα να γίνεις ενοχλητική παρά να είναι κάτι σημαντικό και να το αφήσεις. 

Βέβαια παίζει σημαντικό ρόλο και τι παίρνεις. Έχω διαβάσει από κοπέλες που παίρνουν κολπικά προγεστερόνη ότι έχουν πολλά υγρά. 

Αυτά τα υγρά που λες @anna1122μυριζουν? Είναι τελείως σαν νερό 'η μήπως βλέπεις και παχύρρευστα υγρά μέσα? Δες και τις ανεπιθύμητες παρενέργειες των φαρμάκων που παίρνεις μήπως γράφουν κάτι σχετικό.

Πιστεύω θα έτυχε. Έχεις βρέξει εσώρουχο? 'η απλά έχει κάποια στάμπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Χαχα, κοίτα εγώ κάποια στιγμή που είχα φοβηθεί ότι είχα αμνιακο, είχα δει το εσώρουχο μου, στο σημείο της ραφής βρεγμένο όλο!!!

Πήρα τον γιατρό και μου είπε να αλλάξω εσώρουχο και να το παρακολουθήσω και εντός μισής ωρας να τον πάρω τηλ. Τελικά τον πήρα μετά από μια ώρα και εν τέλη ευτυχώς το εσώρουχο μου ήταν στεγνό. Αυτό σημαίνει ότι λογικά μου έφυγαν ούρα...

Την άλλη μέρα πήγα επίτηδες για υπέρηχο όπου είδαμε ότι η ποσότητα ήταν μια χαρά και όλα οκ. 

Καλύτερα να πάρεις τον γιατρό σου να σε δεί και να σε συμβουλεύσει. Καλύτερα να γίνεις ενοχλητική παρά να είναι κάτι σημαντικό και να το αφήσεις. 

Βέβαια παίζει σημαντικό ρόλο και τι παίρνεις. Έχω διαβάσει από κοπέλες που παίρνουν κολπικά προγεστερόνη ότι έχουν πολλά υγρά. 

Αυτά τα υγρά που λες @anna1122μυριζουν? Είναι τελείως σαν νερό 'η μήπως βλέπεις και παχύρρευστα υγρά μέσα? Δες και τις ανεπιθύμητες παρενέργειες των φαρμάκων που παίρνεις μήπως γράφουν κάτι σχετικό.

Πιστεύω θα έτυχε. Έχεις βρέξει εσώρουχο? 'η απλά έχει κάποια στάμπα?

Όχι δεν μυρίζουν τίποτα! Βέβαια τόσο νερό που πίνω και ουρά να είναι μοιάζουν με νερό.. Δεν έχω βρέξει εσώρουχο σαν στάμπα είναι. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι να οφείλεται στα προβιοτικα κολπικά υπόθετα. Αν το ξαναεντοπισω εννοείται θα πάρω τη γιατρό μου!!

Αλλά βρε κορίτσια τόσο εύκολα να μας φεύγουν ουρα και να μην το καταλαβαίνουμε; Πολύ περίεργο μου ακούγεται και αυτό!😐🤔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anna1122 είπε:

Όχι δεν μυρίζουν τίποτα! Βέβαια τόσο νερό που πίνω και ουρά να είναι μοιάζουν με νερό.. Δεν έχω βρέξει εσώρουχο σαν στάμπα είναι. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι να οφείλεται στα προβιοτικα κολπικά υπόθετα. Αν το ξαναεντοπισω εννοείται θα πάρω τη γιατρό μου!!

Αλλά βρε κορίτσια τόσο εύκολα να μας φεύγουν ουρα και να μην το καταλαβαίνουμε; Πολύ περίεργο μου ακούγεται και αυτό!😐🤔

 

Κι εγώ έτσι είχα πει τότε. Μα καλά πως και δεν το κατάλαβα? Κι όμως.. εντάξει στάμπα θεωρώ όλες κάνουμε. Εγώ τουλάχιστον σίγουρα. Γι'αυτό και αλλάζω εσώρουχο 1-2 φορές την ημέρα. Μπορεί να είναι και ιδρώτας. Μην ξεχνάς ότι μπήκαμε στις ζέστες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Κι εγώ έτσι είχα πει τότε. Μα καλά πως και δεν το κατάλαβα? Κι όμως.. εντάξει στάμπα θεωρώ όλες κάνουμε. Εγώ τουλάχιστον σίγουρα. Γι'αυτό και αλλάζω εσώρουχο 1-2 φορές την ημέρα. Μπορεί να είναι και ιδρώτας. Μην ξεχνάς ότι μπήκαμε στις ζέστες :P

Καλημέρα! Ναι και εγώ έτσι πιστεύω στάμπα όλες κάνουμε! Αααα δε μας τα είχανε πει αυτά 😅😅!! Και ακόμα που είμαστε! Έχουμε 3 μήνες σχεδόν μπροστά μας! Ποιος ξέρει τι μέλλει γενέσθαι!!💦😳😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Xαχα αν θέλεις μπορουμε να πάμε μαζί στο τρελοκομείο 😂 και εγώ σκέφτομαι τα πάντα. 

Γενικά υπάρχει αυτό το σενάριο αλλά θα πρέπει να είναι πάρα πολλά.. δε ξέρω περισσότερα να σου πω, μη πω βλακεία! Η @Watermelonίσως ξέρει κάτι παραπάνω 😝

Αλλιώς πάρε ένα τηλ τη γιατρό σου αύριο να ηρεμήσεις !

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι ανησυχούμε με υγρά όταν είναι σαν να χύνουν ένα ποτήρι νερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Εμενα να δεις.. τώρα με έβλεπε που έγραφα πάλι εδώ και λέει εσείς δεν πάτε καλά είστε όλες τρελές 😂

@Emily2εμένα δεν ξέρει ότι γράφω εδώ γιατί θα αρχίσει να τρέχω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marinaki23 είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι ανησυχούμε με υγρά όταν είναι σαν να χύνουν ένα ποτήρι νερό. 

Αλήθεια; Τόσο πολύ; Εγώ έχω απλά μια σχετική υγρασία, ανακουφιστηκα κάπως  @marinaki23 σε ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...