Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ κατάλαβα ωορρηξία Παρασκευή και είχα τσιμπηματα κάτω αριστερά και υγρα

... Από εχθές έχω φοβερό πόνο στη μέση της μητρας ουσιαστικά... Πιστεύω είναι εμφύτευση... Παίζει;;;;; πάντως την τελευταία φορά είχα έτσι πόνους στη μέση της μητρας το αισθανόμουν και όντως ήταν η εμφύτευση γιατί μετά έμαθα πως είμαι έγκυος 

Αχ κ εγώ σήμερα ένιωσα κάτι τσιμπήματα στο κέντρο της μήτρας !! Ή τουλάχιστον αυτό που νομίζω κέντρο! Μακάρι να είναι 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλά τα λες! Είμαι 5 εβομάδων και δεν εχω σχεδόν καθολου συμπτώματα!!

Πως πάει κοριτσάκι μου εσυ; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου μόλις κατάφερα να στείλω μνμ στους διαχειριστές. Ελπίζω να φροντίσουν το πρόβλημα. Κάπου διάβασα να μπω από υπολογιστή αλλά το λαό τοπ μου τα χει παίξει και η σελίδα ανοίγει σαν αν έρχεται από την Κίνα πάνω σε μια χελώνα,κουτση...οπότε μόνο από κινητό μπορώ να μπω ..ελπίζω αν είστε όλες καλά και να μην έχασα κανένα πάρτι ανακοίνωσης εγκυμοσύνης γιατί θα σκασωωωωω. 

...όσο εγώ μιλάω εσείς ...κατουράτε τεστακιααααα χαχαχαχαχα

Τουλάχιστον αφού μπορείς από κιν πάλι καλά😊 προς το παρών καμία ανακοίνωση εγκυμοσύνης αλλά πιστεύω το επόμενο διάστημα 🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Αχ κ εγώ σήμερα ένιωσα κάτι τσιμπήματα στο κέντρο της μήτρας !! Ή τουλάχιστον αυτό που νομίζω κέντρο! Μακάρι να είναι 😍😍😍

Αντε να μάθουμε και τα δικά σου χαρμοσυνααα να γεμίσει το θεματάκι εγκιουλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η annitakianna είπε:

Είμαι στην 14η μερα. Τον προηγούμενο μήνα την 13η βγήκε θετικό..λες να κάνω και το βραδάκι ένα??

Ναι κανε και το απόγευμα 

δεν κάνουμε πάντα την ίδια μέρα ωορρηξία μπορεί αυτόν μήνα να κανείς λίγο πιο μετά για αυτό κανε και αλλα τεστ σιγουριά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Αντε να μάθουμε και τα δικά σου χαρμοσυνααα να γεμίσει το θεματάκι εγκιουλες ❤️

Μακάρι σιγά σιγά όλες μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εγώ κατάλαβα ωορρηξία Παρασκευή και είχα τσιμπηματα κάτω αριστερά και υγρα

... Από εχθές έχω φοβερό πόνο στη μέση της μητρας ουσιαστικά... Πιστεύω είναι εμφύτευση... Παίζει;;;;; πάντως την τελευταία φορά είχα έτσι πόνους στη μέση της μητρας το αισθανόμουν και όντως ήταν η εμφύτευση γιατί μετά έμαθα πως είμαι έγκυος 

Έχω διαβάσει ότι πολλές κοπέλες καταλαβαίνουν την εμφύτευση είτε με την αιμορραγία είτε με τις κράμπες. 3-4 μέρες μετά δεν αποκλείεται να είναι εμφύτευση!!(να δεις που είναι εμφύτευση αλλά δεν θέλω να σου φουσκώσω τα μυαλά) 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η tamaro85 είπε:

καλημέρα σας!! ειμαι καινούργια...κ ειμαι σε αναμονη μετα απο σπερματένχυση... ειμαι στην 5 μέρα μετα την σπερματενχυση αλλα δεν περνουν οι μέρες!!! ειχατε καθόλου εμπηρεία?

Καλή επιτυχία ❤️ Ποτέ πρέπει μα κανεις τεστ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ερώτηση ( και ελπίζω να μπορέσω να διαβάσω και την απάντηση..) επαφή 18/2, θετικό τεστ ωορηξιας 19/2 στις 8 και κάτι το βράδυ και επαφή, πόνοι ωορηξιας στις 20/2 όλη μέρα και επαφή ,σήμερα κανένας πόνος τίποτα..να κάνω και 4η συνεχόμενη μέρα επαφή?! Τον έχω τεντώσει τον άνθρωπο είναι και μπουκωμενοσ ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια ερώτηση ( και ελπίζω να μπορέσω να διαβάσω και την απάντηση..) επαφή 18/2, θετικό τεστ ωορηξιας 19/2 στις 8 και κάτι το βράδυ και επαφή, πόνοι ωορηξιας στις 20/2 όλη μέρα και επαφή ,σήμερα κανένας πόνος τίποτα..να κάνω και 4η συνεχόμενη μέρα επαφή?! Τον έχω τεντώσει τον άνθρωπο είναι και μπουκωμενοσ ? 

Χαχαχαχα νομίζω είστε καλά, μην τον ταλαιπωρήσεις άλλο τον έρμο θεωρω😅 στις ίδιες μέρες είμαστε με ωορηξια εγώ βεβαία το λέω λόγω υγρών δεν πήρα τεστ αυτό το μήνα τελικά αν δεν μείνω μάλλον θα πάρω τον επόμενο! Αντε καλή μας επιτυχία✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια ερώτηση ( και ελπίζω να μπορέσω να διαβάσω και την απάντηση..) επαφή 18/2, θετικό τεστ ωορηξιας 19/2 στις 8 και κάτι το βράδυ και επαφή, πόνοι ωορηξιας στις 20/2 όλη μέρα και επαφή ,σήμερα κανένας πόνος τίποτα..να κάνω και 4η συνεχόμενη μέρα επαφή?! Τον έχω τεντώσει τον άνθρωπο είναι και μπουκωμενοσ ? 

Μια χαρά είναι οι επαφές σας κορίτσι μου! Σούπερ, δεν χρειάζεται νομίζω άστον να ηρεμήσει 🤣😊 μακάρι να ακούσουμε τα ευχάριστα και από σένα με τον νέο μήνα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια ερώτηση ( και ελπίζω να μπορέσω να διαβάσω και την απάντηση..) επαφή 18/2, θετικό τεστ ωορηξιας 19/2 στις 8 και κάτι το βράδυ και επαφή, πόνοι ωορηξιας στις 20/2 όλη μέρα και επαφή ,σήμερα κανένας πόνος τίποτα..να κάνω και 4η συνεχόμενη μέρα επαφή?! Τον έχω τεντώσει τον άνθρωπο είναι και μπουκωμενοσ ? 

Μωρέ τέντωσε τον κι άλλο αντέχουν οι άντρες δεν έχουν ανάγκη 😁😁😁 μια χαρά επαφές είχατε.. να δεις που θα γίνει η δουλειά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια δε βλέπω ποιος απαντάει! Οποία είχε την ίδια μέρα ωορηξια και είμαστε ζευγάρι στην μετέπειτα τρέλα παρακαλώ να κρατήσει ένα κόκκινο τριαντάφυλλο 🌹 για να την αναγνωρίσω εδώ μέσα !!!!χαχαχαχ 

Μου ανέβασε και κάτι δεκατακια τώρα αλλά εγω τσουυυπ του εστυψα ωραιότατο χυμουδακι σε περίπτωση που έκανε να λακισει το βράδυ...χαχααχα άντε καλά θα τον αφήσω -μαλλον-στην ησυχία του..χίλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εύχομαι ειλικρινά να έχουμε κάνει καλή δουλίτσα! Εγώ πάντως της αλληνης της κοκκινομάλλας της απαγόρευσης να ξανάρθει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ρε παιδια δε βλέπω ποιος απαντάει! Οποία είχε την ίδια μέρα ωορηξια και είμαστε ζευγάρι στην μετέπειτα τρέλα παρακαλώ να κρατήσει ένα κόκκινο τριαντάφυλλο 🌹 για να την αναγνωρίσω εδώ μέσα !!!!χαχαχαχ 

Μου ανέβασε και κάτι δεκατακια τώρα αλλά εγω τσουυυπ του εστυψα ωραιότατο χυμουδακι σε περίπτωση που έκανε να λακισει το βράδυ...χαχααχα άντε καλά θα τον αφήσω -μαλλον-στην ησυχία του..χίλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εύχομαι ειλικρινά να έχουμε κάνει καλή δουλίτσα! Εγώ πάντως της αλληνης της κοκκινομάλλας της απαγόρευσης να ξανάρθει...

Χαχαχα τρελοκομείο είσαι❤️ μια χαρα είναι οι επαφές σου άφησε τον να ξεκουραστεί 😂 καλή επιτυχιαααααααα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ρε παιδια δε βλέπω ποιος απαντάει! Οποία είχε την ίδια μέρα ωορηξια και είμαστε ζευγάρι στην μετέπειτα τρέλα παρακαλώ να κρατήσει ένα κόκκινο τριαντάφυλλο 🌹 για να την αναγνωρίσω εδώ μέσα !!!!χαχαχαχ 

Μου ανέβασε και κάτι δεκατακια τώρα αλλά εγω τσουυυπ του εστυψα ωραιότατο χυμουδακι σε περίπτωση που έκανε να λακισει το βράδυ...χαχααχα άντε καλά θα τον αφήσω -μαλλον-στην ησυχία του..χίλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εύχομαι ειλικρινά να έχουμε κάνει καλή δουλίτσα! Εγώ πάντως της αλληνης της κοκκινομάλλας της απαγόρευσης να ξανάρθει...

Δοκιμασε (αν δεν το έχεις κάνει ) από άλλη συσκευή ίσως κάποιο υπολογιστή ή άλλο κινητό γιατί αν έχω καταλαβει μόνο εσυ έχει αυτό το πρόβλημα με την σελίδα και λέω μήπως φταίει η συσκευή σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Μπήκα από άλλο browser..

Test testttttt οβερ 

Φυσικά παράθεση στο μήνυμά μου...

Ωραία! Τώρα διαβάζω σαν άνθρωπος. Μου είχαν βγει τα μάτια! (Κυριολεκτικά και μεταφορικά αυτές τις μέρες...😜).

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Φυσικά παράθεση στο μήνυμά μου...

Ωραία! Τώρα διαβάζω σαν άνθρωπος. Μου είχαν βγει τα μάτια! (Κυριολεκτικά και μεταφορικά αυτές τις μέρες...😜).

 

Αντε τώρα ξεκίνα να διαβάζεις τα μηνύματα. Να δεις ποια εχει ωορρηξία,ποια εχει θετικό , ποια ειναι στην αναμονή... Άντε και θα γεννησουμε μέχρι να βγάλεις άκρη 🤣🤣

Μας έλειψες παντωωωςςςςς♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ρε παιδια δε βλέπω ποιος απαντάει! Οποία είχε την ίδια μέρα ωορηξια και είμαστε ζευγάρι στην μετέπειτα τρέλα παρακαλώ να κρατήσει ένα κόκκινο τριαντάφυλλο 🌹 για να την αναγνωρίσω εδώ μέσα !!!!χαχαχαχ 

Μου ανέβασε και κάτι δεκατακια τώρα αλλά εγω τσουυυπ του εστυψα ωραιότατο χυμουδακι σε περίπτωση που έκανε να λακισει το βράδυ...χαχααχα άντε καλά θα τον αφήσω -μαλλον-στην ησυχία του..χίλια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Εύχομαι ειλικρινά να έχουμε κάνει καλή δουλίτσα! Εγώ πάντως της αλληνης της κοκκινομάλλας της απαγόρευσης να ξανάρθει...

Χαχχαχαχαχα τι τραβάνε και αυτοί οι άντρες μΣ ρε φίλε!!!! Πραγματικά όμως / μια χαρά είσαι 

.. Άστον ρεπό σήμερα χααχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Πως πάει κοριτσάκι μου εσυ; ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Στεναχωρημένη και απογοητευμένη είμαι σήμερα. Πήγα στην αιματολογο που με έστειλε ο γυναικολόγος και εν ολίγοις μου είπε ότι δεν εμπιστεύεται τα εργαστήρια και θέλει να επαναλάβω τις εξετάσεις μου στο Αρεταίειο. Επίσης μου είπε ότι θεϊκό ότι η θρομβοφιλια δεν σχετίζεται με αποβολές πρώτου τριμήνου, κάτι που έρχεται σε αντίθεση με όλα όσα έχω διαβάσει όλον αυτόν τον καιρό σε σελίδες αιματολογων. Και επειδή δεν σκοπεύω να ρισκάρω άλλη μια εγκυμοσύνη λόγω αμέλειας, αύριο έκλεισα να πάω σε άλλον αιματολογο. Καλύτερα να πάρω μια δεύτερη γνώμη και ας μου πει τα ίδια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου μόλις κατάφερα να στείλω μνμ στους διαχειριστές. Ελπίζω να φροντίσουν το πρόβλημα. Κάπου διάβασα να μπω από υπολογιστή αλλά το λαό τοπ μου τα χει παίξει και η σελίδα ανοίγει σαν αν έρχεται από την Κίνα πάνω σε μια χελώνα,κουτση...οπότε μόνο από κινητό μπορώ να μπω ..ελπίζω αν είστε όλες καλά και να μην έχασα κανένα πάρτι ανακοίνωσης εγκυμοσύνης γιατί θα σκασωωωωω. 

...όσο εγώ μιλάω εσείς ...κατουράτε τεστακιααααα χαχαχαχαχα

Αν μπαίνετε από κινητό πάνω δεξιά έχει 3 τελίτσες. Πατήστε και ενεργοποίησε το κουτάκι που λέει για υπολογιστή. Εγώ έτσι το έχω και πότε δεν έχω πρόβλημα. Ελπίζω να το δεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Στεναχωρημένη και απογοητευμένη είμαι σήμερα. Πήγα στην αιματολογο που με έστειλε ο γυναικολόγος και εν ολίγοις μου είπε ότι δεν εμπιστεύεται τα εργαστήρια και θέλει να επαναλάβω τις εξετάσεις μου στο Αρεταίειο. Επίσης μου είπε ότι θεϊκό ότι η θρομβοφιλια δεν σχετίζεται με αποβολές πρώτου τριμήνου, κάτι που έρχεται σε αντίθεση με όλα όσα έχω διαβάσει όλον αυτόν τον καιρό σε σελίδες αιματολογων. Και επειδή δεν σκοπεύω να ρισκάρω άλλη μια εγκυμοσύνη λόγω αμέλειας, αύριο έκλεισα να πάω σε άλλον αιματολογο. Καλύτερα να πάρω μια δεύτερη γνώμη και ας μου πει τα ίδια! 

@Elli13 εγώ σου προτείνω να στείλεις ένα email στην κ.Οικονομόπουλο που είναι αιματολόγος και να σου κλείσει ραντεβού άμεσα να πας στο Έλενα να πάρεις μια γνώμη..Για μένα είναι πολύ καλή γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Αν μπαίνετε από κινητό πάνω δεξιά έχει 3 τελίτσες. Πατήστε και ενεργοποίησε το κουτάκι που λέει για υπολογιστή. Εγώ έτσι το έχω και πότε δεν έχω πρόβλημα. Ελπίζω να το δεις! 

Αθηνά πού χάθηκες;Τι νέα;..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον. Στεναχωρημένη και απογοητευμένη είμαι σήμερα. Πήγα στην αιματολογο που με έστειλε ο γυναικολόγος και εν ολίγοις μου είπε ότι δεν εμπιστεύεται τα εργαστήρια και θέλει να επαναλάβω τις εξετάσεις μου στο Αρεταίειο. Επίσης μου είπε ότι θεϊκό ότι η θρομβοφιλια δεν σχετίζεται με αποβολές πρώτου τριμήνου, κάτι που έρχεται σε αντίθεση με όλα όσα έχω διαβάσει όλον αυτόν τον καιρό σε σελίδες αιματολογων. Και επειδή δεν σκοπεύω να ρισκάρω άλλη μια εγκυμοσύνη λόγω αμέλειας, αύριο έκλεισα να πάω σε άλλον αιματολογο. Καλύτερα να πάρω μια δεύτερη γνώμη και ας μου πει τα ίδια! 

Κοριτσάκι μου μη στεναχωριέσαι όλα θα πανε καλά θα το δεις ❤️ σχετικά με την θρόμβο φιλία επειδή έχω εμπειρία από την αδερφη μου η οποία κατέληξε σε εξωσωματική χωρις να ψαχτεί σε αιματολόγο αποφάσισε 10 μέρες πριν την εξωσωματική να μιλήσει με αιματολόγο η οποία την έβαλε να κάνει εξετάσεις επειδη είχε κάνει μια αποβολη πολύ νωρίς πριν την καθυστέρηση όπου το ανακάλυψε ότι ήταν έγκυος τυχαία και έκανε ένα τεστ γτ κάπως περίεργα ενοιωθε και ήταν θετικο και πήγε για χοριακη και στη δεύτερη χοριακη έπεφτε η τιμή κτλ και την έβαλε να κάνει εξέταση θρόμβο φιλίας την επίκτητη αυτοάνοση και τελικά είχε. Και της είπε ότι γ αυτό έγινε η αποβολη και της έδωσε Σαλοσπίρ και ενέσεις οταν έκανε την εξωσωματική.Πάρε και δεύτερη γνώμη γτ και εμένα μου φαινετε κουλό ότι δεν κανεις αποβολη από θρόμβο φιλία. Όλα θα πανε τελεια μη στεναχωριέσαι καθόλου😍 σου στέλνω την θετική μου ενέργεια ❤️❤️❤️ εσυ για θρόμβο φιλία έκανες ή δεν σε έβαλε να κανεις και σου είπε αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Κοριτσάκι μου μη στεναχωριέσαι όλα θα πανε καλά θα το δεις ❤️ σχετικά με την θρόμβο φιλία επειδή έχω εμπειρία από την αδερφη μου η οποία κατέληξε σε εξωσωματική χωρις να ψαχτεί σε αιματολόγο αποφάσισε 10 μέρες πριν την εξωσωματική να μιλήσει με αιματολόγο η οποία την έβαλε να κάνει εξετάσεις επειδη είχε κάνει μια αποβολη πολύ νωρίς πριν την καθυστέρηση όπου το ανακάλυψε ότι ήταν έγκυος τυχαία και έκανε ένα τεστ γτ κάπως περίεργα ενοιωθε και ήταν θετικο και πήγε για χοριακη και στη δεύτερη χοριακη έπεφτε η τιμή κτλ και την έβαλε να κάνει εξέταση θρόμβο φιλίας την επίκτητη αυτοάνοση και τελικά είχε. Και της είπε ότι γ αυτό έγινε η αποβολη και της έδωσε Σαλοσπίρ και ενέσεις οταν έκανε την εξωσωματική.Πάρε και δεύτερη γνώμη γτ και εμένα μου φαινετε κουλό ότι δεν κανεις αποβολη από θρόμβο φιλία. Όλα θα πανε τελεια μη στεναχωριέσαι καθόλου😍 σου στέλνω την θετική μου ενέργεια ❤️❤️❤️ εσυ για θρόμβο φιλία έκανες ή δεν σε έβαλε να κανεις και σου είπε αυτό;

Καλημέρα κοριτσάκι μου ❤️ Εγώ μετά την παλινδρομη έκανα πολλές εξετάσεις. Αλλά ακόμα περιμένω τις μοριακες που αφορούν 21 μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας. Στις απλές βιοχημικές όμως είχα μια τιμή που σχετίζεται με θρομβοφιλια, και η κυρία χτες ήθελε να τις ξανακάνω στο Αρεταίειο που το εμπιστεύεται...  

Με νευριάζει όταν νιώθω ότι δεν μου δίνουν την πρέπουσα σημασία. Στην τελική θα προτιμούσα να μου έλεγε πάρε αυτό προληπτικά, παρά να με βάλει να τις ξανακάνω και μέχρι να βγουν ξανά τα αποτελέσματα να είμαι στον αέρα!! Και ο γυναικολόγος αυτό που μου είχε πει είναι ότι επειδή οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας είναι πάρα πολλές και δεν μπορούμε να τις ελέγξουμε όλες (το κόστος είναι άνω των 3000€) θα πάρω ενέσεις ηπαρινης προληπτικά σε επόμενη κύηση. Ένας γυναικολόγος που είναι εντελώς κατά της χορήγησης φαρμάκων προληπτικά και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μέχρι και το utrogestan μου είπε να κόψω στο πρώτο μας ραντεβού (ήμουν 6,5 εβδομάδων όταν πήγα πρώτη φορά).

Ελπίζω να βγάλω άκρη σύντομα και να ηρεμήσω λίγο ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...