Μετάβαση σε περιεχόμενο

Φλεβάρη Κουτσοφλέβαρε, αν τύχει και φλεβίσεις όλες τις κοιλίτσες μας μωράκια να γεμίσεις!!!! ​🍼 ​💞 ​​💞 ​​🌈


Elli13

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου. Μόλις έκανα να ξαποστάσω λιγάκι! Είχα ένα σκ υπερ φουλ αλλά πολύ όμορφο. Παλεύω να διαβάσω τα μνμ σας. Δε μου δείχνει ποιος γράφει τι. Η σελίδα έχει φάει τρελό σκάλωμα. Διάβασα για το @Mpourmpoulo  μόνο .. κοριτσάκι μου γλυκό έτσι σε θέλω δυναμική!! Αφού ήρθε τι να την κάνεις την άτιμη!τον επόμενο μήνα θα είσαι φουλ προετοιμασμένη!! 

εγώ κορίτσια είχα χθες επαφή και σήμερα βγήκε θετικό τεστακι. Τώρα το έκανα πριν λίγο . Άρα και σήμερα και αύριο και μεθαύριο θα την ιδρώσουμε την φανέλα!!

 

Κάνω παράθεση γιατί δε μπορώ πραγματικά να δω τι έχω γράψει και αν τα έχω γράψει σωστά. Εγώ πήρα το στεπ one και εύχομαι να είναι τα τυχερά δικά μου τεστακια αυτά! Ανησυχώ λίγο για το 4 μέρες σερί σεξ ,αλλά ο άντρας μου έχει πολύ μεγάλη εκσπερμάτιση (του το είχε πει ο γιατρός του ο οποίος παρεμπιπτόντως είναι της άποψης κάθε μέρα σεξ κάνει μόνο καλό και ζωηρευει τα σπερματοζωάρια) οπότε ελπίζω να γίνει δουλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου! Σε ευχαριστώ για την απάντηση…εσυ δεν έκανες στις 40 ημερες τεστ παπ; 
 

εγώ τέτοια περίοδο οπως μου ήρθε τώρα είχα στην εφηβεια καθόλου πονο κ αιμα ελάχιστο…ισως πρέπει να στρώσει! 
 

ειμαστε καλά, μπορώ να πω ότι τώρα βρηκαμε τα πατήματα μας στους 2 μηνες…μεγαλώνουν πολύ γρήγορα! Άρχισε να μας χαμόγελα έχει λίγο καιρό κ λιώνω! 

Εσείς τώρα είστε στα στερεά; 

Γεια σου κορίτσι μου, εγώ χρησιμοποιούσα τα home test, τα one step δεν διάβασα πολύ καλά σχόλια κ έτσι δε τς πήρα! Τα clear δε τα χρησιμοποίησα είναι κ ακριβά κ προτιμώ τις γραμμουλες… σου εύχομαι αυτος ο μηνας να είναι ο τυχερός σου!!! 

Δεν έκανα στις 40. Τότε πήγα και με είδε ο γιατρός για την επούλωση, μου έδωσε το οκ για επαφές και μου είπε να ξαναπάω στο 6μηνο ή μετά την πρώτη περίοδο. Εντωμεταξύ είχα κάνει και τεστ ΠΑΠ το μήνα πριν μείνω έγκυος, οπότε στις 40 μέρες δεν είχε περάσει καν έτος ακόμα από το προηγούμενο τεστ ΠΑΠ μου. 

Αχ είναι υπέροχο όταν αρχίσουν να χαμογελάνε! Και τώρα που δείχνει να καταλαβαίνει πολλά είναι πολύ ωραία! Ευτυχώς εκεί που φωνάζει για κάτι που δεν καταλαβαίνω ή μου φτύνει τη φρουτακρεμα στα μούτρα και λέω θα πάω να την αφήσω στα σκαλιά κανενός, μου χαμογελάει και λιώνω και λέω άντε ας την κρατήσω λίγο ακόμα 🥴😂 εμείς έχουμε αρχίσει από τους 5,5 μήνες στερεες. Δίνω μικτή, κομμάτια και αλεσμένα. Τα κομμάτια τα προτιμάει, αλλά μερικά τρόφιμα φοβάμαι να τα δώσω ακόμα ή δε μπορεί να τα διαχειριστεί αρκετά καλά ώστε να φάει ποσότητα. Πάντως γενικά της αρέσει το φαγητό αν και είναι αδύνατη αρκετά. Τρώει αρκετά και ποικιλία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mpourmpoulo είπε:

Σας ευχαριστώ όλες για τις εντυπώσεις σας για τα τεστ και για τις συμβουλές❤️. Έβγαλα ένα γενικό πόρισμα στο οποίο κατέληξα ότι θα πάρω πάλι τα home test 😂😂😂😂που τα έχω δοκιμασμένα και μου δείχνουν την ωορρηξια μου και αφού θα παρακολουθηθώ και από τον γιατρό υπερηχογράφικα😊σας ευχαριστώ πολύ όλες και πάλι ❤️❤️❤️❤️

Κι εγώ με hometest βρήκα θετικό και τους δύο μήνες τελικά που δοκίμασα με τεστ ωορρηξιας κι έμεινα έγκυος με αυτά τελικά. Βέβαια είχαμε επαφές κάθε μέρα στα μέσα του κύκλου και μέρα παρά μέρα τις υπόλοιπες εμείς έτσι κι αλλιώς οπότε δεν πήγαμε ακριβώς στοχευμενα! Απλά ήθελα να παρακολουθώ τον κύκλο μου λίγο που ήταν κάπως ασταθής και να έχω μια εικόνα πότε περίπου περιμένω περίοδο να μην τρελαίνομαι. Και η κολλητή μου τον 1ο μήνα που τα δοκίμασε έπιασε με αυτά. Εμας άρα μας ήταν τυχερά! Ευχομαι και στα δικά σας! 

 

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Κάνω παράθεση γιατί δε μπορώ πραγματικά να δω τι έχω γράψει και αν τα έχω γράψει σωστά. Εγώ πήρα το στεπ one και εύχομαι να είναι τα τυχερά δικά μου τεστακια αυτά! Ανησυχώ λίγο για το 4 μέρες σερί σεξ ,αλλά ο άντρας μου έχει πολύ μεγάλη εκσπερμάτιση (του το είχε πει ο γιατρός του ο οποίος παρεμπιπτόντως είναι της άποψης κάθε μέρα σεξ κάνει μόνο καλό και ζωηρευει τα σπερματοζωάρια) οπότε ελπίζω να γίνει δουλίτσα!

Κι εμείς κάθε μέρα είχαμε επαφές και ο γιατρός μου ήταν της ίδιας άποψης με τον δικό σου. Ότι και κάθε μέρα είναι μια χαρά. Γενικά όσο περισσότερο τόσο καλύτερο, απλά επειδή μπορεί να κρατήσει καιρό η προσπάθεια και το ζευγάρι να αρχίσει να το αντιμετωπίζει σα δουλειά, ότι και μέρα παρά μέρα πάλι μια χαρά είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ με hometest βρήκα θετικό και τους δύο μήνες τελικά που δοκίμασα με τεστ ωορρηξιας κι έμεινα έγκυος με αυτά τελικά. Βέβαια είχαμε επαφές κάθε μέρα στα μέσα του κύκλου και μέρα παρά μέρα τις υπόλοιπες εμείς έτσι κι αλλιώς οπότε δεν πήγαμε ακριβώς στοχευμενα! Απλά ήθελα να παρακολουθώ τον κύκλο μου λίγο που ήταν κάπως ασταθής και να έχω μια εικόνα πότε περίπου περιμένω περίοδο να μην τρελαίνομαι. Και η κολλητή μου τον 1ο μήνα που τα δοκίμασε έπιασε με αυτά. Εμας άρα μας ήταν τυχερά! Ευχομαι και στα δικά σας! 

 

Κι εμείς κάθε μέρα είχαμε επαφές και ο γιατρός μου ήταν της ίδιας άποψης με τον δικό σου. Ότι και κάθε μέρα είναι μια χαρά. Γενικά όσο περισσότερο τόσο καλύτερο, απλά επειδή μπορεί να κρατήσει καιρό η προσπάθεια και το ζευγάρι να αρχίσει να το αντιμετωπίζει σα δουλειά, ότι και μέρα παρά μέρα πάλι μια χαρά είναι. 

Κοριτσια καλησπερα πραγματικα δεν ξέρω αν γράφει σωστά κάτι έχει παθει το συστημα εδώ και δεν βλέπω καλά.. Εγώ ήμουν στο φόρουμ πριν λίγα χρόνια  2  συγκεκριμανα κάποιες ίσως με θυμουνται. Λοιπόν εγ  έκανα τεστακια συνεχώς και ήμασταν με τον άντρα μου στη τσίτα δεν το ευχαριστιομασταν καθόλου το σεξ ειχαμε άγχος τώρα θα γίνει μη περασει η μέρα κτλ. Τελικά κατέληξα σε εξωσατικη που πετυχαε τη δευτερη μου προσπαθεια γέννησα ένα κοριτσάκι και ειναι τώρα 23 μηνων επίσης είναι έγκυος  με φυσιολογική συλληψη  και και πρεπει να σας πω ότι έγινε μόνο μια φορά και αυτό στα γρήγορα όταν κοιμόταν το παιδι. Θέλω να καταλήξω και να σας πω να μην αγχώνεστε καθόλου να είστε χαλαρές και αν ειναι να έρθει θα έρθει σας το λέω ειλικρινά το έζησα το θαυμα και θα έρθει για όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια καλησπερα πραγματικα δεν ξέρω αν γράφει σωστά κάτι έχει παθει το συστημα εδώ και δεν βλέπω καλά.. Εγώ ήμουν στο φόρουμ πριν λίγα χρόνια  2  συγκεκριμανα κάποιες ίσως με θυμουνται. Λοιπόν εγ  έκανα τεστακια συνεχώς και ήμασταν με τον άντρα μου στη τσίτα δεν το ευχαριστιομασταν καθόλου το σεξ ειχαμε άγχος τώρα θα γίνει μη περασει η μέρα κτλ. Τελικά κατέληξα σε εξωσατικη που πετυχαε τη δευτερη μου προσπαθεια γέννησα ένα κοριτσάκι και ειναι τώρα 23 μηνων επίσης είναι έγκυος  με φυσιολογική συλληψη  και και πρεπει να σας πω ότι έγινε μόνο μια φορά και αυτό στα γρήγορα όταν κοιμόταν το παιδι. Θέλω να καταλήξω και να σας πω να μην αγχώνεστε καθόλου να είστε χαλαρές και αν ειναι να έρθει θα έρθει σας το λέω ειλικρινά το έζησα το θαυμα και θα έρθει για όλες. 

Να σου ζήσει το μικρακι σου κ με το καλό να γεννηθεί και το δεύτερο!!IMG_20230219_223529.thumb.jpg.77f5b0bc1f753b9d45999cd2b608e36b.jpg

Εγώ ηλικιακά δεν μπορώ να το αφήσω στο φλου γιατί είμαι 37 σχεδόν ...οπότε πάμε λίγο προγραμματισμένα. Επίσης πάντα θυμάμαι την γυναικολόγο μου που λέει ότι κατά τη γνώμη της δεν αρκεί να τελειώσει μόνο ο σύζυγος αλλά και εγώ. Οπότε δόξα τω θεώ το ευχαριστιόμαστε προς το παρόν! 

Τώρα ερώτηση γιατί έχω να κάνω τέτοια τεστ πολλά χρόνια...είναι θετικό?! Είναι το τεστ ωορρηξίας μου που έκανα πριν λιγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Να σου ζήσει το μικρακι σου κ με το καλό να γεννηθεί και το δεύτερο!!IMG_20230219_223529.thumb.jpg.77f5b0bc1f753b9d45999cd2b608e36b.jpg

Εγώ ηλικιακά δεν μπορώ να το αφήσω στο φλου γιατί είμαι 37 σχεδόν ...οπότε πάμε λίγο προγραμματισμένα. Επίσης πάντα θυμάμαι την γυναικολόγο μου που λέει ότι κατά τη γνώμη της δεν αρκεί να τελειώσει μόνο ο σύζυγος αλλά και εγώ. Οπότε δόξα τω θεώ το ευχαριστιόμαστε προς το παρόν! 

Τώρα ερώτηση γιατί έχω να κάνω τέτοια τεστ πολλά χρόνια...είναι θετικό?! Είναι το τεστ ωορρηξίας μου που έκανα πριν λιγο

Καλησπέρα κορίτσια

Ναι είναι θετικό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Ναι είναι θετικό 😊

Ρώτησα γιατί η γραμμή δεν είναι καρμπον ίδια με την πρώτη..ωραία λοιπόν! Εύχομαι το επόμενο τεστακι που θα σας ανεβάσω εδώ να είνακαι θετικό και εγκυμοσύνης! Χαχαχα πάω κορίτσιαα , μπαίνω σε mood  love zone 🔥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ρώτησα γιατί η γραμμή δεν είναι καρμπον ίδια με την πρώτη..ωραία λοιπόν! Εύχομαι το επόμενο τεστακι που θα σας ανεβάσω εδώ να είνακαι θετικό και εγκυμοσύνης! Χαχαχα πάω κορίτσιαα , μπαίνω σε mood  love zone 🔥

Περίοδος αναπαραγωγής!! Άσε το φόρουμ και πιάσε... Τον άντρα σου!! Καλο Βολι και καλή επιτυχιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Girly είπε:

Κορίτσια μου. Μόλις έκανα να ξαποστάσω λιγάκι! Είχα ένα σκ υπερ φουλ αλλά πολύ όμορφο. Παλεύω να διαβάσω τα μνμ σας. Δε μου δείχνει ποιος γράφει τι. Η σελίδα έχει φάει τρελό σκάλωμα. Διάβασα για το @Mpourmpoulo  μόνο .. κοριτσάκι μου γλυκό έτσι σε θέλω δυναμική!! Αφού ήρθε τι να την κάνεις την άτιμη!τον επόμενο μήνα θα είσαι φουλ προετοιμασμένη!! 

εγώ κορίτσια είχα χθες επαφή και σήμερα βγήκε θετικό τεστακι. Τώρα το έκανα πριν λίγο . Άρα και σήμερα και αύριο και μεθαύριο θα την ιδρώσουμε την φανέλα!!

 

Τι να κάνω δεν γίνετε και αλλιώς υπομονή και ξεκινάμε από την αρχή❤️δώστου να καταλάβει αυτές τις μέρες ναι κάλε και εμάς μας λέει συγκεκριμένες μέρες ο γιατρός να κάνουμε σεξ επειδή το βλέπουμε με τον υπέρηχο και μας λέει να κάνουνε σερί 4 μέρες 🥰 καλή επιτυχία κοριτσάκι μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Girly είπε:

Ρώτησα γιατί η γραμμή δεν είναι καρμπον ίδια με την πρώτη..ωραία λοιπόν! Εύχομαι το επόμενο τεστακι που θα σας ανεβάσω εδώ να είνακαι θετικό και εγκυμοσύνης! Χαχαχα πάω κορίτσιαα , μπαίνω σε mood  love zone 🔥

Είναι θετικοοοο ☺️ να περάσεις τελειαα😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Σταυρι είπε:

Κοριτσια καλησπερα πραγματικα δεν ξέρω αν γράφει σωστά κάτι έχει παθει το συστημα εδώ και δεν βλέπω καλά.. Εγώ ήμουν στο φόρουμ πριν λίγα χρόνια  2  συγκεκριμανα κάποιες ίσως με θυμουνται. Λοιπόν εγ  έκανα τεστακια συνεχώς και ήμασταν με τον άντρα μου στη τσίτα δεν το ευχαριστιομασταν καθόλου το σεξ ειχαμε άγχος τώρα θα γίνει μη περασει η μέρα κτλ. Τελικά κατέληξα σε εξωσατικη που πετυχαε τη δευτερη μου προσπαθεια γέννησα ένα κοριτσάκι και ειναι τώρα 23 μηνων επίσης είναι έγκυος  με φυσιολογική συλληψη  και και πρεπει να σας πω ότι έγινε μόνο μια φορά και αυτό στα γρήγορα όταν κοιμόταν το παιδι. Θέλω να καταλήξω και να σας πω να μην αγχώνεστε καθόλου να είστε χαλαρές και αν ειναι να έρθει θα έρθει σας το λέω ειλικρινά το έζησα το θαυμα και θα έρθει για όλες. 

Εγώ ήμουν στις τυχερές που δεν πρόλαβα να μου γίνει βραχνάς το σεξ. Πρόλαβε να είναι μόνο παιχνίδι το προσπαθούμε για μωρό και κάνουμε σεξ παντού και πάντα. Αλλά ήμουν και φουλ αγχωμενη μετά την ωορρηξία και είχα εμμονή ότι θα δυσκολευτώ πολύ. Τη μέρα πριν το θετικό τεστ εγκυμοσύνης έκλαιγα και τότε αποφάσισα και να στείλω εδώ πρώτη φορά από την απογοήτευση ότι δε τα καταφέραμε (είχα κάνει τεστ ωορρηξιας θετικό και θεωρούσα ότι τα έχει παίξει ο κύκλος μου πάλι). Πραγματικά θαυμάζω την υπομονή, την επιμονή και την αισιοδοξία πολλών κοριτσιών εδώ στο φόρουμ που δεν είναι τόσο τυχερές και το παλεύουν πραγματικά! Χαίρομαι να βλέπω θετικά, με το εύκολο ή το δύσκολο τρόπο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας. Είμαι στην 20η μέρα του κύκλου μου, με κύκλο 24-29 μέρες. 15η-16η-17η μέρα ένιωθα τρελή κούραση κ το στομάχι μου χάλια. Χτες που ήταν η 19η μέρα άρχισα να έχω κάποια πονακια χαμηλά στην κοιλιά κ στη μέση τα οποία συνεχίζουν κ σήμερα πιο ελαφρά. Συνήθως δεν έχω συμπτώματα πριν έρθει η περίοδος κ μου φαίνεται παράξενο όλο αυτό. Είχαμε επαφές την 10η-11η-12η μέρα. Λέτε να υπάρχει πιθανότητα;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα.. Είδα σήμερα στον ύπνο μου 3 μωράκια με φτερά σαν μελλισουλες ένα πράγμα...και ήρθαν 3 μαζί και χάρηκα και μετά βλέπω τα 2 φεύγουν πετάνε μακριά και μένει ένα τρίτο που είχα την αίσθηση ήταν κοριτσάκια όλα και αυτό που εμεινε..και λέω μετά "α ναι τα δύο φεύγουν και θα κρατήσω αυτό το όμορφο ζουμπουρλουδικο μελλισακι μου" και είχα τόση χαρά!!! 

Να σας σημειώσω ότι είχα 2 παλινδρομες... Για αυτό είδα ότι τα δύο πέταξαν μακριά (οι ψυχούλες μου)!!! Εύχομαι να έρθει σύντομα στην πραγματικότητα το τρίτο μου!!!! 

Επίσης από εχθές έχω τρέλα τσιμπηματα κάτω σαν έντονους πόνους περιόδου και ωορρηξία έκανα Παρασκευή 😚😁 μου θυμίζει την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος! 

Τι λέτε;;; τέλειο όνειρο ε;;; πολλά όνειρα σημαδιακα αυτό τον μήνα!!! Μακάρι να είναι μήνυμα 🙏💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα.. Είδα σήμερα στον ύπνο μου 3 μωράκια με φτερά σαν μελλισουλες ένα πράγμα...και ήρθαν 3 μαζί και χάρηκα και μετά βλέπω τα 2 φεύγουν πετάνε μακριά και μένει ένα τρίτο που είχα την αίσθηση ήταν κοριτσάκια όλα και αυτό που εμεινε..και λέω μετά "α ναι τα δύο φεύγουν και θα κρατήσω αυτό το όμορφο ζουμπουρλουδικο μελλισακι μου" και είχα τόση χαρά!!! 

Να σας σημειώσω ότι είχα 2 παλινδρομες... Για αυτό είδα ότι τα δύο πέταξαν μακριά (οι ψυχούλες μου)!!! Εύχομαι να έρθει σύντομα στην πραγματικότητα το τρίτο μου!!!! 

Επίσης από εχθές έχω τρέλα τσιμπηματα κάτω σαν έντονους πόνους περιόδου και ωορρηξία έκανα Παρασκευή 😚😁 μου θυμίζει την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος! 

Τι λέτε;;; τέλειο όνειρο ε;;; πολλά όνειρα σημαδιακα αυτό τον μήνα!!! Μακάρι να είναι μήνυμα 🙏💕

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Τι ωραίο μύνημα πρωί πρωί ♥️♥️ ♥️ εγώ στο έχω ξαναπεί ότι κάτι τέτοια καρμικα και σημαδιακά τα πιστεύω πολύ 🙂 και αν θυμάμαι καλά ο Φεβρουάριος είναι ο μήνας επετείου σας σωστά?? Καλή επιτυχία εύχομαι μακάρι να είναι ο τυχερός σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Girly είπε:

Ρώτησα γιατί η γραμμή δεν είναι καρμπον ίδια με την πρώτη..ωραία λοιπόν! Εύχομαι το επόμενο τεστακι που θα σας ανεβάσω εδώ να είνακαι θετικό και εγκυμοσύνης! Χαχαχα πάω κορίτσιαα , μπαίνω σε mood  love zone 🔥

Καρμπόν μπορεί να σου βγει αλλά εγω το βλέπω για θετικό είναι αρκετά σκούρο 

μπορείς να κανείς και ένα σήμερα να δεις πως θα είναι η γραμμή αλλά όπως και να έχει κανε τις επαφες σου εσυ να είσαι σίγουρη 🥰

καλημερα κορίτσια 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομαδα!! @marinamanoulitsaτι καλό όνειρο! Κ εγώ πιστεύω πολύ στα σημαδιακά γεγονότα! Εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας και το τεστακι πιο θετικό από ποτε!! 
Είναι κάποια άλλη κοπέλα που είναι στην αναμονή ; Εγώ ΔΕΝ περιμένω στις 28/2. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena92 σε ευχαριστώ πολύ και σε εσένα εύχομαι να μην σου έρθει η περίοδος !Κάνε τεστακι Καθαρά Δευτέρα να ξεκινήσει καλά η Σαρακοστή 😁🙏💕σου εύχομαι να είναι θετικό!!!

@annitakianna ναιιιι έχουμε επέτειο 9 Μαρτίου του γάμου μας, μακάρι τότε να είμαι έγκυος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Δεν έκανα στις 40. Τότε πήγα και με είδε ο γιατρός για την επούλωση, μου έδωσε το οκ για επαφές και μου είπε να ξαναπάω στο 6μηνο ή μετά την πρώτη περίοδο. Εντωμεταξύ είχα κάνει και τεστ ΠΑΠ το μήνα πριν μείνω έγκυος, οπότε στις 40 μέρες δεν είχε περάσει καν έτος ακόμα από το προηγούμενο τεστ ΠΑΠ μου. 

Αχ είναι υπέροχο όταν αρχίσουν να χαμογελάνε! Και τώρα που δείχνει να καταλαβαίνει πολλά είναι πολύ ωραία! Ευτυχώς εκεί που φωνάζει για κάτι που δεν καταλαβαίνω ή μου φτύνει τη φρουτακρεμα στα μούτρα και λέω θα πάω να την αφήσω στα σκαλιά κανενός, μου χαμογελάει και λιώνω και λέω άντε ας την κρατήσω λίγο ακόμα 🥴😂 εμείς έχουμε αρχίσει από τους 5,5 μήνες στερεες. Δίνω μικτή, κομμάτια και αλεσμένα. Τα κομμάτια τα προτιμάει, αλλά μερικά τρόφιμα φοβάμαι να τα δώσω ακόμα ή δε μπορεί να τα διαχειριστεί αρκετά καλά ώστε να φάει ποσότητα. Πάντως γενικά της αρέσει το φαγητό αν και είναι αδύνατη αρκετά. Τρώει αρκετά και ποικιλία. 


Εμένα μου έκανε στις 40 γιατί είχε περάσει κ χρόνος…

Είναι πολύ πολύ υπέροχο οντως!!! Κ εμένα αδύνατος είναι στις τελευταίες καμπύλες είναι…τώρα που θα πάμε γιατρο θα πρέπει να είναι το λιγότερο 5 κιλά για να είναι σωστά στις καμπύλες… 

αρχισατε με φρούτα ή λαχανικά πρώτα; 
 

@marinamanoulitsaΜακάρι να βγει το όνειρο σου :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ όταν είχα μείνει εγκυος ενώ όλο το καιρό κάνανε σχεδόν κάθε μέρα, όταν τελικά έμεινα εγκυος ήταν με 2 φορες σεξ εκείνο το μήνα! Είχα πολύ τρέξιμο στη δουλεια στις γόνιμες ημερες κ επίσης πέθανε ο παππούς του άντρα μου κ λεω πάει τον χάσαμε αυτό το μήνα…άγχος δεν είχα καθόλου γιατί θεώρησα ότι χάσαμε τον μήνα κ τελικά είχα 2 μερες καθυστέρηση που δεν έδωσα σημασία γιατί νόμιζα ότι λόγο κοβιντ π περασα μ έκανε η περίοδος νάζια κ επειδή θα έπρεπε να πάρω ένα χάπι έκανα τεστ εγκυμοσύνης κ ήταν θετικό κ δε το πιστευα!!!
 

Σημείωση εκείνο το μήνα δεν έκανα τεστ ωορρηξιας είχα ξεχάσει αλλά μετά από ενάμιση χρόνο κατάλαβα το κύκλο μου 

όποτε συμφωνώ εμα είναι να έρθει υα έρθει! Φτάνει να μη χάνεται το κουράγιο σας κ να είστε αισιόδοξες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα και καλή μας εβδομάδα.. Είδα σήμερα στον ύπνο μου 3 μωράκια με φτερά σαν μελλισουλες ένα πράγμα...και ήρθαν 3 μαζί και χάρηκα και μετά βλέπω τα 2 φεύγουν πετάνε μακριά και μένει ένα τρίτο που είχα την αίσθηση ήταν κοριτσάκια όλα και αυτό που εμεινε..και λέω μετά "α ναι τα δύο φεύγουν και θα κρατήσω αυτό το όμορφο ζουμπουρλουδικο μελλισακι μου" και είχα τόση χαρά!!! 

Να σας σημειώσω ότι είχα 2 παλινδρομες... Για αυτό είδα ότι τα δύο πέταξαν μακριά (οι ψυχούλες μου)!!! Εύχομαι να έρθει σύντομα στην πραγματικότητα το τρίτο μου!!!! 

Επίσης από εχθές έχω τρέλα τσιμπηματα κάτω σαν έντονους πόνους περιόδου και ωορρηξία έκανα Παρασκευή 😚😁 μου θυμίζει την τελευταία φορά που έμεινα έγκυος! 

Τι λέτε;;; τέλειο όνειρο ε;;; πολλά όνειρα σημαδιακα αυτό τον μήνα!!! Μακάρι να είναι μήνυμα 🙏💕

Καλημέρα κοριτσι μου!! Πολύ σημαδιακό όνειρο, και σε συνδυασμό με τα τσιμπήματα... ΕΡΧΕΤΑΙ ΤΟ ΜΕΛΙΣΣΑΚΙ ΣΟΥ ❤️ ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ ακομα στην αναμονή περιμένω να έρθει η περίοδος. Άφαντη, χωρίς κανένα σύμπτωμα. Είμαι στη 35μερα του κύκλου. Ο γυναικολόγος μου είπε να περιμένω να έρθει να τελειώσει και μετά να κλείσουμε ραντεβού για να μιλήσουμε για την εξωσωματική. Αλλα αυτή πουθενά. Έστω ένα σημάδι κατιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ ακομα στην αναμονή περιμένω να έρθει η περίοδος. Άφαντη, χωρίς κανένα σύμπτωμα. Είμαι στη 35μερα του κύκλου. Ο γυναικολόγος μου είπε να περιμένω να έρθει να τελειώσει και μετά να κλείσουμε ραντεβού για να μιλήσουμε για την εξωσωματική. Αλλα αυτή πουθενά. Έστω ένα σημάδι κατιιιιι

Καλημέρα κορίτσι μου ποτε περιμένεις? Έχεις καθόλου συμπτώματα περιόδου? Κράμπες η πρισμενο στήθος ή κάτι τέλος πάντων??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ποτε περιμένεις? Έχεις καθόλου συμπτώματα περιόδου? Κράμπες η πρισμενο στήθος ή κάτι τέλος πάντων??

Καλημέρα κορίτσι μου πόνους ήπιους περιόδου είχα την 24η-29η μέρα του κύκλου. Από τότε τίποτα, ούτε στήθος. 29η μέρα εκανα χοριακη και βγήκε 1.20. το τελευταίο τέστ εγκυμοσύνης το έκανα 16/2, δλδ 31η μερα του κύκλου και βγήκε αρνητικό.. γενικά ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός. Μπορεί να παει μέχρι 40μερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααα 

Δε μπορώ να διαβάσω ποια έγραψε τι!! Οποία είδε το όνειρο έχω να πω ότι είναι ένα υπέροχο όνειρο και με το καλό να γίνει πραγματικότητα!!!

Εγώ είχα και χθες την επαφή μου και ευτυχώς περάσαμε τέλεια! Σήμερα έχω πόνο σαν Περιοδου πιο πολύ, σε όλη την περιοχή χαμηλά στην κοιλιά και όχι σε καποια μεριά.. υγρά για δεύτερη συνεχόμενη ωορηξια δεν έχω καθόλου. Τίποτα..είναι λογικό αυτό ?!?! Θα δω βέβαια πως θα πάει και την υπόλοιπη μέρα και αύριο αλλά και την προηγούμενη φορά είχα πραγματικά κάτι λιγότερο από ελάχιστα..είναι σημάδι καλής ωορηξιας άραγε αυτό?! Εύχομαι οχι ...και τέλεια..ψάχνω τόση ώρα να βρω να πατήσω το κουμπάκι για να ανέβει το σχόλιο...βρε παιδιά έχει ενημερωθεί ο admin. Ότι η σελίδα τα χει παίξει?!?!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου πόνους ήπιους περιόδου είχα την 24η-29η μέρα του κύκλου. Από τότε τίποτα, ούτε στήθος. 29η μέρα εκανα χοριακη και βγήκε 1.20. το τελευταίο τέστ εγκυμοσύνης το έκανα 16/2, δλδ 31η μερα του κύκλου και βγήκε αρνητικό.. γενικά ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός. Μπορεί να παει μέχρι 40μερες. 

Αν βρήκες την ωορρηξία σου υπολόγισε 15-16 μέρες μετά ότι θα σου έρθει η περίοδος εκτός κ αν είσαι έγκυος.. και εγώ είχα πάντα άστατο κύκλο και τώρα έτσι καταλαβαίνω πότε θα μου έρθει. Με τα τεστ ωορρηξίας.. είσαι σίγουρη για το πότε είχες ωορρηξία??  Είχες πει ότι έκανες χοριακή την μέρα που είχες καφέ υγρά. Αν ήταν η εμφύτευση δεν θα είχε δείξει κάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κ εγώ ακριβώς το ίδιο στον ύπνο! Πάντα ξεκινάω στο πλάι, από αριστερά μου είπε κυρίως ο γιατρός μου κ πάντα ξυπνάω ανάσκελα. Γυρνάω χωρίς να το καταλαβαίνω. Βέβαια εγώ ποτέ δεν ένιωσα ενόχληση στα ανάσκελα.
    • Εγώ πάντως ξεκίνησα να ετοιμάζω σιγά σιγά το δωμάτιο της (βέβαια κούνια, συρταριερα κτλ τα ειχα) για να μπορώ να ξεθάψω τα ρούχα της πρώτης κ να αρχίσω να τα πλένω, σιδερωνω κτλ.  Επειδή 10-25 Ιουλίου θα πάμε διακοπές θέλω μέχρι τον Ιούνιο να τα έχω έτοιμα αυτά, μην αφήσω πολλά για τον τελευταίο μήνα. Οπότε εγώ πιστεύω πως καλά είναι να ξεκινήσεις τα ψώνια σιγά σιγά. Τους μήνες εγώ τους υπολογίζω με την ΠΗΤ κ όχι με τις εβδομάδες. Δηλαδή εγώ που έχω ΠΗΤ 28/8 κάθε 28 αλλάζω μήνα. 28 Μαΐου θα μπω στον 7ο. Δεν ξέρω αν σε βοηθάει έτσι.
    • @Kate1992 @Naty_ @Elli13 χαίρομαι που ακούω τα νέα σας και τα συμπτώματα σας! Κάπως με καθησυχαζουν κι εμένα γιατί κι εγώ έχω κάποιες μέρες που νιώθω πολύ έγκυος κι άλλες που το ξεχνάω 😅 τις προάλλες ανησυχούσα ότι τα συμπτώματα δεν είναι πολύ έντονα και με το που έκανα αυτή τη σκέψη, ήμουν στο σούπερ μάρκετ, μου ρθε ένα κύμα ναυτίας περιποιημένο, κι λέω αχ το σποράκι μου υπενθυμίζει ότι είναι εδώ ❤️❤️ Αλλά γενικά κι εμένα οι κράμπες σταμάτησαν, τώρα που είπε η Κέιτ για το μαγνήσιο, συνειδητοποίησα ότι η πολυβιταμινη που παίρνω έχει μέσα και μαγνήσιο οπότε μπορεί να παίζει ρόλο. Έχω ναυτίες κυρίως το πρωί αλλά ποτέ δεν έχω κάνει εμετό και μες τη μέρα με πιάνουν και καούρες έντονες αλλά σταματούν μετά από κάποια λεπτά. Νιώθω ότι κουράζομαι εύκολα, κοιμάμαι στάνταρ μία ώρα το μεσημέρι που δεν είναι κάτι που κάνω συνήθως, δλδ εκτός εγκυμοσύνης. Και το στήθος συνεχίζει να πονάει απλά λίγο λιγότερο πλέον γι'αυτό και ανησύχησα. Είναι κι αυτά τα συμπτώματα που απ' τη μια μας τη δίνουν απ' την άλλη όμως μας καθησυχαζουν - μια τρέλα 🤣🤣 σήμερα είμαι 6+1 και πραγματικά δε βλέπω την ώρα να πάω στο ραντεβού την τρίτη 🙏🙏🙏
    • Εσύ όπως αισθάνεσαι κορίτσι μου ❤️ είναι σημαντικό και για την ψυχική υγεία και ηρεμία 🙏 και για σένα και για τον άνδρα σου ✨ εμείς βέβαια σου ευχόμαστε να έρθει όσο πιο σύντομα 🤞🤞🤞 να χαίρεσαι την όμορφη οικογένεια σας 😍
    • Καλημέρα κορίτσια μου!!!!εχθές περάσαμε σούπερ στο πάρτυ!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας 😘 να είστε καλά!!! Έχω αρχίσει να έχω πονακια ωορρηξίας οπότε άρχισα τα τέστ...βέβαια εχθές είχαμε και επαφή....για να δούμε... Κορίτσια έχω πάρει μια απόφαση...θα προσπαθήσω έως και Γενάρη του 25 μετά σταματάω...θα κλείσω 3,5 χρόνια προσπαθειας τότε... σταματάω μετά τις προσπαθειες...εννοώ δεν ξαναμετραω γόνιμες ...ούτε στοχευμένες επαφές... τίποτα... εύχομαι να έρθει έως τότε... Φτάνει τόσο....μετα τα παρατάω...και δόξα Τω θεώ έχω δύο αγοράκια...🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...