Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσιαααα καλημερς !!  

Νομιζω οτι μολις αισθανθηκα 4 μικρε κλωτσιτσες. Υπαρχει περιπτωση να συμβαινει αυτο? Ή να ηταν κατι αλλο? Δεξια χαμηλα κατω απο τον αφαλο! Μετα τις 2 πρωτες που δεν ηξερα τι ειναι, εβαλα το χέρι μ κ τις αλλες 2 τις αισθανθηκα πανω στο χερι μου 😍😍

Μηπως ειμαι τρελη??? Ειμαι 17και1 σημερα.   Υπαρχει καποια αλλη που εχει αντιστοιχη εμπειρια? Μηπως ειναι νωρις κ δεν ηταν το μωρο??

 

Καλημεραααα, όχι το μωράκι σου ήταν από τώρα ξεκινάνε κάποιες κοπέλες και νοιώθουν κινήσεις. Εγώ νοιωθω μικρές κλωτσιές 2 εβδομάδες περίπου και είμαι 17 εβδομάδα αλλά είναι το τρίτο...Ένα από τα πιο ωραία συναισθήματα της εγκυμοσύνης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;; Σήμερα μπήκα στις 17 εβδομάδες και μετράω αντίστροφα για την Β επιπέδου σε 3-4 εβδομάδες από τώρα αλλά και για το ραντεβού με τον γιατρό σε δύο εβδομάδες. Άντε να δούμε θα μας κάνει τη χάρη αυτή τη φορά να δούμε φύλο; Μόνο στην αυχενική μας είπε ότι είναι 100% αγόρι αλλά με τον δικό μου γιατρό δεν το έχουμε δει ακόμα για επιβεβαίωση. Θέλω να πάρω επιτέλους αγοριστικα φορμακια μετά από δύο μπουμπουδες έχουμε πήξει στα ροζ🤣🤣. Εσείς κορίτσια μου πως είστε;πως νιώθετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;; Σήμερα μπήκα στις 17 εβδομάδες και μετράω αντίστροφα για την Β επιπέδου σε 3-4 εβδομάδες από τώρα αλλά και για το ραντεβού με τον γιατρό σε δύο εβδομάδες. Άντε να δούμε θα μας κάνει τη χάρη αυτή τη φορά να δούμε φύλο; Μόνο στην αυχενική μας είπε ότι είναι 100% αγόρι αλλά με τον δικό μου γιατρό δεν το έχουμε δει ακόμα για επιβεβαίωση. Θέλω να πάρω επιτέλους αγοριστικα φορμακια μετά από δύο μπουμπουδες έχουμε πήξει στα ροζ🤣🤣. Εσείς κορίτσια μου πως είστε;πως νιώθετε;

Καλημερααα!!! @Balak455 ναι ναι το μωράκι σου ηταν😃!! @Eir_maΜε το καλό κορίτσι μου. Ανυπομονω και γω για την επιπέδου αλλά κυρίως  για το ραντεβού μας την άλλη εβδομάδα,επειδή  έχω αγχωθει και στεναχωρεθει για διάφορα τον τελευταίο καιρό, είχα και πολλά σκαμπανευασματα στις τιμες σακχάρου θέλω να δω ότι είναι όλα καλά γιατί το έχω καταπικρανει το νινι μου, είμαι στην τσίτα κι από νεύρα!! @Eir_ma

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα παρεάκι!!!

Κι εμενα οι εξετασεις μου ηταν καλές, ξεκινησα σιδηρο απο χθες και σημερα ξεκινω και παλι βιταμινη D γιατι εχω ελλειψη... με το μεσημεριανο 10 σταγονες d3fix μου εδωσε. Το σακχαρο ευτυχως ηταν στο 77. Και σκεφτομαι 1 μηνα πριν που ηταν 95 ηταν επειδη το προηγουμενο βραδυ της εξετασης εφαγα 2 ταρτακια :D

@Balak455Σκεφτομαι το ιδιο κι εγω, οτι ηταν το μπεμπινιιιιιιι ❤️❤️❤️ τι ωραιααααα!!!! Πρεπει να ηταν μαγικο ε???

@Marika31 Να μην πικραινεις το μωρακι σου καλη μου, προσπαθησε να χαλαρωσεις, διανυουμε μια υπεροχη περιοδο και πρεπει να ειμαστε ζεν για να ειναι ηρεμα και τα μικρουλάκια μας.

@Eir_maΝα ρωτησεις το γιατρο σου για το κοκκαλάκι στο πιπι τους. Εμενα μου ειπε η γιατρος πως αν η γραμμουλα ειναι παραλληλη με την σπονδυλικη στηλη ειναι κοριτσακι, ενω αν κοιταζει προς τα πανω ειναι αγορακι. Ειναι ετσι η ανατομια δλδ και μου το εδειξε προχθες που καναμε υπερηχο. Σιγουρα θα φαινεται στο δικο σου μωρακι, εγω τωρα μπηκα 14η εβδομαδα, χθες δλδ, κι ομως φαινεται ηδη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια μην αγχωνεστε κ μην σκεφτεστε αρνητικα. Ολα θα πανε τελεια. Εξαλλου το 1ο δειγμα ειναι απο την αυχενικη. Αν εχει καλα ποσοστα μην φοβαστε  κ μην το σκεφτεστε.  Ας ειμαστε ήρεμες τουλαχιστον μεχρι τελος του 6ου μηνα γιατι σιγουρα απο 7ο θα εχουμε πολλα να σκεφτουμε κ να κανουμε. Κ σίγουρα κοριτσια θα περασει πολυ γρηγορα το 2ο τριμηνο!! 

Ολα θα πανε καλα! Τα μωράκια μας ειναι Αυγουστιατικα! Κ η Παναγιτσα θα μας βοηθησει!!

Η αληθεια ειναι πως το 2ο τριμηνο πρεπει να ειναι το πιο ωραιο ❤️

Χαιρομαι πολυ βρε φιλη μου που νιωθεις κι εσυ την ασφαλεια της Παναγιας μας. Το εχω ξαναπει, η Παναγια, η πιο πονεμένη μάνα, η μάνα ολων μας, βάζει το χεράκι της και προσεχει το μωρο μας. Εκει που δεν φτανει το δικο μας χαδι στο εμβρυάκι, φτάνει η Παναγια μας και το προσεχει. ❤️ 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσι μ 🌞🤗 Δεν είσαι η μόνη.. Τις τελευταίες 2 εβδομάδες είμαι σε μόνιμο άγχος με ελάχιστα διαλείμματα ή συνήθως κλαίω (και με λιγμούς κιόλας), και όλα αυτά λόγω των τιμών σακχάρου ή του γρουμπουλιού στο στήθος. Μετά όμως, όταν ηρεμώ και νιώθω τις κλωτσίτσες του μωρού, νιώθω ενοχές που περνάω τις μέρες μου με ανησυχίες και άγχος. Είναι και οι ορμόνες που μας παίζουν παιχνίδια και γενικά είναι ΠΟΛΛΑ που καλούμαστε να διαχειριστούμε ως εγκυούλες.

Χθες που έμαθα ότι τελικά έχω διαβήτη κύησης, σήκωσα τα μανίκια και είπα οκ, άααααλλη μια πρόκληση στη διαδρομή μου κ θα κάνω (αναγκαστικά) ό,τι μπορώ να το διαχειριστώ. Και όλα αυτά ενώ είμαι από τη φύση μου αρρωστοφοβική (από μικρό παιδί) και κάθε νόσος με γωνατίζει ψυχικά (χάνω τον ύπνο μου, φτιάχνω σενάρια, μου κόβεται η όρεξη για φαγητό κλπ).

Πιο πολύ αγωνιούσα μέχρι να μάθω αν όντως έχω ή δεν έχω τον τελευταίο μήνα και παραδόξως ηρέμησα από χθες που έχω μιά οριστική απάντηση και θα ξεκινήσω τα απαραίτητα για να διασφαλίσω το μωρό μου. Ο αγώνας της μάνας, ξεκίνησε ήδη για μένα.. Σύντομα πάω και για υπέρηχο στήθους, να βεβαιώσω την παλιά μου κύστη και όταν τελειώσει κ αυτό, αν δω ότι το κλάμα ή το εσωτερικό άγχος συνεχίζονται, θα πάω ΣΙΓΟΥΡΑ σε ψυχολόγο.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Ersi85 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μ 🌞🤗 Δεν είσαι η μόνη.. Τις τελευταίες 2 εβδομάδες είμαι σε μόνιμο άγχος με ελάχιστα διαλείμματα ή συνήθως κλαίω (και με λιγμούς κιόλας), και όλα αυτά λόγω των τιμών σακχάρου ή του γρουμπουλιού στο στήθος. Μετά όμως, όταν ηρεμώ και νιώθω τις κλωτσίτσες του μωρού, νιώθω ενοχές που περνάω τις μέρες μου με ανησυχίες και άγχος. Είναι και οι ορμόνες που μας παίζουν παιχνίδια και γενικά είναι ΠΟΛΛΑ που καλούμαστε να διαχειριστούμε ως εγκυούλες.

Χθες που έμαθα ότι τελικά έχω διαβήτη κύησης, σήκωσα τα μανίκια και είπα οκ, άααααλλη μια πρόκληση στη διαδρομή μου κ θα κάνω (αναγκαστικά) ό,τι μπορώ να το διαχειριστώ. Και όλα αυτά ενώ είμαι από τη φύση μου αρρωστοφοβική (από μικρό παιδί) και κάθε νόσος με γωνατίζει ψυχικά (χάνω τον ύπνο μου, φτιάχνω σενάρια, μου κόβεται η όρεξη για φαγητό κλπ).

Πιο πολύ αγωνιούσα μέχρι να μάθω αν όντως έχω ή δεν έχω τον τελευταίο μήνα και παραδόξως ηρέμησα από χθες που έχω μιά οριστική απάντηση και θα ξεκινήσω τα απαραίτητα για να διασφαλίσω το μωρό μου. Ο αγώνας της μάνας, ξεκίνησε ήδη για μένα.. Σύντομα πάω και για υπέρηχο στήθους, να βεβαιώσω την παλιά μου κύστη και όταν τελειώσει κ αυτό, αν δω ότι το κλάμα ή το εσωτερικό άγχος συνεχίζονται, θα πάω ΣΙΓΟΥΡΑ σε ψυχολόγο.

 

 

Σε καταλαβαίνω τόσο πολύ, έτσι ακριβώς νιώθω και γω!!! Μπράβο σου που το καταλαβαίνεις και θες να κάνεις το καλύτερο για το μωρό σου!! Εμένα το σάκχαρο με επηρεάζει πολύ και παρατηρώ ότι είναι ο κύριος λόγος που έχω εκνευρισμό, σίγουρα θα επηρεαζει! Σκέφτομαι και γω να αρχίσω πάλι την ψυχοθεραπεία μου να βοηθηθω, σταμάτησα πριν έξι μήνες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Καλημερααα!!! @Balak455 ναι ναι το μωράκι σου ηταν😃!! @Eir_maΜε το καλό κορίτσι μου. Ανυπομονω και γω για την επιπέδου αλλά κυρίως  για το ραντεβού μας την άλλη εβδομάδα,επειδή  έχω αγχωθει και στεναχωρεθει για διάφορα τον τελευταίο καιρό, είχα και πολλά σκαμπανευασματα στις τιμες σακχάρου θέλω να δω ότι είναι όλα καλά γιατί το έχω καταπικρανει το νινι μου, είμαι στην τσίτα κι από νεύρα!! @Eir_ma

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά. Μην ανησυχείς δεν καταλαβαίνει το νινακι είναι προστατευμένο. Είναι λογικά αυτά που νοιώθεις οι ορμόνες κάνουν πάρτυ. Κι εγώ όλη μέρα μες τα νεύρα είμαι και το άγχος. Άντε με το καλό να πάμε στον γιατρό να μας πει τα καλά νέα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα παρεάκι!!!

Κι εμενα οι εξετασεις μου ηταν καλές, ξεκινησα σιδηρο απο χθες και σημερα ξεκινω και παλι βιταμινη D γιατι εχω ελλειψη... με το μεσημεριανο 10 σταγονες d3fix μου εδωσε. Το σακχαρο ευτυχως ηταν στο 77. Και σκεφτομαι 1 μηνα πριν που ηταν 95 ηταν επειδη το προηγουμενο βραδυ της εξετασης εφαγα 2 ταρτακια :D

@Balak455Σκεφτομαι το ιδιο κι εγω, οτι ηταν το μπεμπινιιιιιιι ❤️❤️❤️ τι ωραιααααα!!!! Πρεπει να ηταν μαγικο ε???

@Marika31 Να μην πικραινεις το μωρακι σου καλη μου, προσπαθησε να χαλαρωσεις, διανυουμε μια υπεροχη περιοδο και πρεπει να ειμαστε ζεν για να ειναι ηρεμα και τα μικρουλάκια μας.

@Eir_maΝα ρωτησεις το γιατρο σου για το κοκκαλάκι στο πιπι τους. Εμενα μου ειπε η γιατρος πως αν η γραμμουλα ειναι παραλληλη με την σπονδυλικη στηλη ειναι κοριτσακι, ενω αν κοιταζει προς τα πανω ειναι αγορακι. Ειναι ετσι η ανατομια δλδ και μου το εδειξε προχθες που καναμε υπερηχο. Σιγουρα θα φαινεται στο δικο σου μωρακι, εγω τωρα μπηκα 14η εβδομαδα, χθες δλδ, κι ομως φαινεται ηδη. 

Σε αυτό το κόκκαλο βασίστηκε ο εμβρυολογος που μας έκανε την αυχενική και μάλιστα ήταν σίγουρος. Το θέμα είναι ότι την προηγούμενη φορά που πήγαμε για υπέρηχο στον γυναικολόγο μας είχε κλειστά τα ποδαρακια είχε αραξει στο πλαι και δεν μπορούσαμε να δούμε καθόλου εκείνη την περιοχή. Γι'αυτό λέω άντε να δούμε θα μας κάνει τη χάρη αυτή τη φορά η θα περιμένουμε την Β επιπέδου 🤣. Πολύ χαίρομαι που είναι καλές οι εξετάσεις σου κορίτσι και το ζάχαρο σούπερ. εσένα και στην αυχενική κορίτσι σου είπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Καλημερα παρεάκι!!!

Κι εμενα οι εξετασεις μου ηταν καλές, ξεκινησα σιδηρο απο χθες και σημερα ξεκινω και παλι βιταμινη D γιατι εχω ελλειψη... με το μεσημεριανο 10 σταγονες d3fix μου εδωσε. Το σακχαρο ευτυχως ηταν στο 77. Και σκεφτομαι 1 μηνα πριν που ηταν 95 ηταν επειδη το προηγουμενο βραδυ της εξετασης εφαγα 2 ταρτακια :D

@Balak455Σκεφτομαι το ιδιο κι εγω, οτι ηταν το μπεμπινιιιιιιι ❤️❤️❤️ τι ωραιααααα!!!! Πρεπει να ηταν μαγικο ε???

@Marika31 Να μην πικραινεις το μωρακι σου καλη μου, προσπαθησε να χαλαρωσεις, διανυουμε μια υπεροχη περιοδο και πρεπει να ειμαστε ζεν για να ειναι ηρεμα και τα μικρουλάκια μας.

@Eir_maΝα ρωτησεις το γιατρο σου για το κοκκαλάκι στο πιπι τους. Εμενα μου ειπε η γιατρος πως αν η γραμμουλα ειναι παραλληλη με την σπονδυλικη στηλη ειναι κοριτσακι, ενω αν κοιταζει προς τα πανω ειναι αγορακι. Ειναι ετσι η ανατομια δλδ και μου το εδειξε προχθες που καναμε υπερηχο. Σιγουρα θα φαινεται στο δικο σου μωρακι, εγω τωρα μπηκα 14η εβδομαδα, χθες δλδ, κι ομως φαινεται ηδη. 

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Marika31 είπε:

Καλημερααα!!! @Balak455 ναι ναι το μωράκι σου ηταν😃!! @Eir_maΜε το καλό κορίτσι μου. Ανυπομονω και γω για την επιπέδου αλλά κυρίως  για το ραντεβού μας την άλλη εβδομάδα,επειδή  έχω αγχωθει και στεναχωρεθει για διάφορα τον τελευταίο καιρό, είχα και πολλά σκαμπανευασματα στις τιμες σακχάρου θέλω να δω ότι είναι όλα καλά γιατί το έχω καταπικρανει το νινι μου, είμαι στην τσίτα κι από νεύρα!! @Eir_ma

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Καλημεραααα, όχι το μωράκι σου ήταν από τώρα ξεκινάνε κάποιες κοπέλες και νοιώθουν κινήσεις. Εγώ νοιωθω μικρές κλωτσιές 2 εβδομάδες περίπου και είμαι 17 εβδομάδα αλλά είναι το τρίτο...Ένα από τα πιο ωραία συναισθήματα της εγκυμοσύνης 

Πω πω θα τρελαθω!! Κοριτσια ηταν πολυ περιεργο! Λεω βρε συ!?? Εσυ εισαι?? 🤣🥰 

Ανυπομονω να το ξανα καταλαβω!!  

Ειδικα που εβαλα το χερι μ κ το ξανα αισθανθηκα.. λεω δεν μπορει! Το μωρο θα είναι!!!!  Εμενα ειναι η πρωτη μ εγκυμοσυνη κ επειδη γενικα ειμαι αδυνατη ηξερα οτι μπορει να το νιωσεις αλλα πιο πολυ προς 18 19 εβδομαδες. Δεν το περιμενα τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε;; Σήμερα μπήκα στις 17 εβδομάδες και μετράω αντίστροφα για την Β επιπέδου σε 3-4 εβδομάδες από τώρα αλλά και για το ραντεβού με τον γιατρό σε δύο εβδομάδες. Άντε να δούμε θα μας κάνει τη χάρη αυτή τη φορά να δούμε φύλο; Μόνο στην αυχενική μας είπε ότι είναι 100% αγόρι αλλά με τον δικό μου γιατρό δεν το έχουμε δει ακόμα για επιβεβαίωση. Θέλω να πάρω επιτέλους αγοριστικα φορμακια μετά από δύο μπουμπουδες έχουμε πήξει στα ροζ🤣🤣. Εσείς κορίτσια μου πως είστε;πως νιώθετε;

@Eir_ma ειμαστε το ιδιο!  17 κ 1 εγω σήμερα !!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

@Eir_ma ειμαστε το ιδιο!  17 κ 1 εγω σήμερα !!  

@Balak455και εμείς είμαστε σχεδον μαζί αν θυμάμαι καλα, έχουμε 3 μέρες διαφορά!! Εγώ σήμερα είμαι 16+5 δλδ διανυω την 17ηεβδομάδα! Εσύ που είσαι 17+1 διανύεις την 18η εβδομάδα. Εσύ πόσο είσαι ακριβώς??? @Eir_ma

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marika31 είπε:

@Balak455και εμείς είμαστε σχεδον μαζί αν θυμάμαι καλα, έχουμε 3 μέρες διαφορά!! Εγώ σήμερα είμαι 16+5 δλδ διανυω την 17ηεβδομάδα! Εσύ που είσαι 17+1 διανύεις την 18η εβδομάδα. Εσύ πόσο είσαι ακριβώς??? @Eir_ma

@Marika31 Ναι ❤❤❤  Αχ τα μικρακια μας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

@Balak455και εμείς είμαστε σχεδον μαζί αν θυμάμαι καλα, έχουμε 3 μέρες διαφορά!! Εγώ σήμερα είμαι 16+5 δλδ διανυω την 17ηεβδομάδα! Εσύ που είσαι 17+1 διανύεις την 18η εβδομάδα. Εσύ πόσο είσαι ακριβώς??? @Eir_ma

Σήμερα 17 εβδομάδες, ΠΗΤ 10Αυγουστου! Κορίτσια από πού είστε;;;σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσετε; Εγώ στο Ρέα. Και τις άλλες μου δύο γέννες εκεί τις έκανα και είμαι πολύ ικανοποιημένη ανυπομονώ να ξαναγεννησω εκεί ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Σε αυτό το κόκκαλο βασίστηκε ο εμβρυολογος που μας έκανε την αυχενική και μάλιστα ήταν σίγουρος. Το θέμα είναι ότι την προηγούμενη φορά που πήγαμε για υπέρηχο στον γυναικολόγο μας είχε κλειστά τα ποδαρακια είχε αραξει στο πλαι και δεν μπορούσαμε να δούμε καθόλου εκείνη την περιοχή. Γι'αυτό λέω άντε να δούμε θα μας κάνει τη χάρη αυτή τη φορά η θα περιμένουμε την Β επιπέδου 🤣. Πολύ χαίρομαι που είναι καλές οι εξετάσεις σου κορίτσι και το ζάχαρο σούπερ. εσένα και στην αυχενική κορίτσι σου είπαν;

Η κολλητη μου πριν παει για υπερηχο παντως, τσιμπουσε λιγη σοκολάτα! Επισης, εμεις την Τριτη βρηκαμε τη μπεμπινα μας με τα χερια στο προσωπο να κοιμαται και την ξυπνησαμε, χτυπησε λιγο ελαφρα την κοιλια μου η γιατρος και ξυπνησε! χαχαχαχα! Αφου πρωτα μου ειπε πως το μωρο ειναι σε σακο με νερο και δεν θα νιωσει πονο, μονο θα κουνηθει το "νερο" και θα ταρακουνηθει. Μετα απο 2 λεπτα γυρισε κι απο την αλλη πλευρα η γλυκουλα και τα ειδαμε ολα, χερια,ποδια, ολα! ❤️ 

Οποτε διαλεξε! λίγη σοκολάτα, ή λιγο σκουντιγμα!! 

Πότε ειναι το ραντεβου σας? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Σήμερα 17 εβδομάδες, ΠΗΤ 10Αυγουστου! Κορίτσια από πού είστε;;;σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσετε; Εγώ στο Ρέα. Και τις άλλες μου δύο γέννες εκεί τις έκανα και είμαι πολύ ικανοποιημένη ανυπομονώ να ξαναγεννησω εκεί ❤️

Εγω ζω Βοιωτία, εχω γιατρό σε δημόσιο και εκεί θα γεννήσω πρώτα ο θεος!!! Και γω έχω ακούσει πολύ καλά για το Ρεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Η κολλητη μου πριν παει για υπερηχο παντως, τσιμπουσε λιγη σοκολάτα! Επισης, εμεις την Τριτη βρηκαμε τη μπεμπινα μας με τα χερια στο προσωπο να κοιμαται και την ξυπνησαμε, χτυπησε λιγο ελαφρα την κοιλια μου η γιατρος και ξυπνησε! χαχαχαχα! Αφου πρωτα μου ειπε πως το μωρο ειναι σε σακο με νερο και δεν θα νιωσει πονο, μονο θα κουνηθει το "νερο" και θα ταρακουνηθει. Μετα απο 2 λεπτα γυρισε κι απο την αλλη πλευρα η γλυκουλα και τα ειδαμε ολα, χερια,ποδια, ολα! ❤️ 

Οποτε διαλεξε! λίγη σοκολάτα, ή λιγο σκουντιγμα!! 

Πότε ειναι το ραντεβου σας? 

Ναι εννοείται αυτή τη φορά σοκολάτες παγωμένα νερά πριν πάω χαμός🤣🤣. Αχ σε δύο εβδομάδες θα με φάει η αγωνία. Εσύ τώρα ποτέ ξανά έχεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Εγω ζω Βοιωτία, εχω γιατρό σε δημόσιο και εκεί θα γεννήσω πρώτα ο θεος!!! Και γω έχω ακούσει πολύ καλά για το Ρεα

Αααχ κορίτσι μου τυχερή είσαι, εκτός Αθηνών τα δημόσια νοσοκομεία είναι κλάσεις ανώτερα και από καθαριότητα και από άτομα που μπορεί να έχεις δίπλα από όλα. Δεν θα γίνεται και ο κακος χαμός που γίνεται εδώ φαντάζομαι στα δημόσια. Αλλιώς κι εγώ πολύ θα ήθελα να πάω σε δημόσιο να γλιτώσω τα λεφτά. Ζούσα Καβάλα χρόνια και όσες φορές βρέθηκα εκεί σε νοσοκομείο έτριβα τα μάτια μου σε σχέση με αυτά που είχα ζήσει Αθήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια , έχω και εγώ πιθανή ημερομηνία 10 Αυγούστου, αλλά για  πιο σίγουρα θα μάθουμε αργότερα .Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι σχετικά με την εξέταση σακχάρου. Ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς και θα την κάνω μετά την 23 εβδομάδα.Εσείς που την κάνετε είχατε κάποια ενδειξη ή προληπτικά την κάνετε?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Eir_ma είπε:

Αααχ κορίτσι μου τυχερή είσαι, εκτός Αθηνών τα δημόσια νοσοκομεία είναι κλάσεις ανώτερα και από καθαριότητα και από άτομα που μπορεί να έχεις δίπλα από όλα. Δεν θα γίνεται και ο κακος χαμός που γίνεται εδώ φαντάζομαι στα δημόσια. Αλλιώς κι εγώ πολύ θα ήθελα να πάω σε δημόσιο να γλιτώσω τα λεφτά. Ζούσα Καβάλα χρόνια και όσες φορές βρέθηκα εκεί σε νοσοκομείο έτριβα τα μάτια μου σε σχέση με αυτά που είχα ζήσει Αθήνα...

Ναι αυτό είναι μεγάλη αλήθεια!! Ειναι ανώτερα κι από ιδιωτικό σε υποδομές, καθαριότητα αλλά και προσωπικό, σκέψου έχει μόνο 6 δωμάτια στην μαιευτική, οπότε έινια όλοι από πάνω σου και πολύ βοηθητικοί! Έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από την περιδεση που έκανα πως με πρόσεξαν αλλά ξέρω κι από γέννες, γτ όλοι οι γνωστοί μας εκεί πάνε, ξάδερφεε μου και φίλες μου όποτε έχω εικόνα!!! Κάθε τι έχει τα θετικά του και τα αρνητικά του ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια , έχω και εγώ πιθανή ημερομηνία 10 Αυγούστου, αλλά για  πιο σίγουρα θα μάθουμε αργότερα .Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι σχετικά με την εξέταση σακχάρου. Ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς και θα την κάνω μετά την 23 εβδομάδα.Εσείς που την κάνετε είχατε κάποια ενδειξη ή προληπτικά την κάνετε?

 

Καλημέρα κορίτσι μου και σε εσένα! Μαζί έχουμε ΠΗΤ. Κι εμένα ο γιατρός μου είναι κάθετος, την καμπύλη την κάνουμε στον έβδομο μήνα. Ακόμα και η αδερφή μου που είχε στις πρώτες αίματος το νηστείας τσιμπιμενο δεν την έβαλε να κάνει αλλά της είπε να προσέχει. Δεν ξέρω τώρα η κάθε κοπέλα είναι διαφορετική έχει διαφορετικό ιστορικό. Εμένα λέει ότι δεν είναι ίδιες οι τιμές αργότερα όσο προχωράει η εγκυμοσύνη και όντως είχε δίκιο και στις δύο μας έπεσε στην καμπύλη στο 80-85

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΙΩΑΝΝΑ1972 είπε:

Καλημέρα κορίτσια , έχω και εγώ πιθανή ημερομηνία 10 Αυγούστου, αλλά για  πιο σίγουρα θα μάθουμε αργότερα .Αυτό που θέλω να σας ρωτήσω είναι σχετικά με την εξέταση σακχάρου. Ο γιατρός μου μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς και θα την κάνω μετά την 23 εβδομάδα.Εσείς που την κάνετε είχατε κάποια ενδειξη ή προληπτικά την κάνετε?

 

Γειά σου κορίτσι!!! Εμένα ο γιατρός μου είδε από τις αιματολογικες ότι είναι λίγο ανεβασμένο το σάκχαρο δλδ 95 και μου είπε ότι αυτό κρύβει προδιαθεση, καλό είναι να κάνουμε μια καμπύλη να σιγουρευτουμε είπε κι έτσι έγινε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eir_ma είπε:

Σήμερα 17 εβδομάδες, ΠΗΤ 10Αυγουστου! Κορίτσια από πού είστε;;;σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσετε; Εγώ στο Ρέα. Και τις άλλες μου δύο γέννες εκεί τις έκανα και είμαι πολύ ικανοποιημένη ανυπομονώ να ξαναγεννησω εκεί ❤️

Εγω δεν ειμαι Αθηνα. Ο γιατρος μου ειναι στο Ιασω. Οποτε εκει πρωτα ο Θεος! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Mpourmpoulo κορίτσι μου οπως είπαν κ τα κορίτσια καλυτερα που ήρθαν έτσι τα πράγματα παρά να φανεί σε υπερήχους αργότερα κ να πρέπει να διακόψεις!! Εννοείται αυτά τα σύνδρομα είναι τυχαία όποτε μόνο από αυτό θα ανακουφιστείς!!! ΜιΑ φίλη μου ακριβώς το ίδιο με εσένα πήγε για υπέρηχο κ είχε σταματήσει η καρδούλα,  κ τώρα είναι ξανά εγκυος κ παει για αυχενική σε λιγες ημερες!!! Όποτε το θαυματακι σου θα έρθει σύντομα!!! 💕💕💕💕
    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...