Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

 

Εμενα μου το εχει σταματησει απο την 13η εβδομαδα.. ειναι φυσιολογικο? Μηπως να παρω ξανα απο μονη μ? Χαχα

5 mg παιρνετε ? 

Και γω συμφωνώ πως θα έχει τους λόγους του σίγουρα!! Εμένα είναι 0.4mg και μου το δίνει διπλό, αλλά το επερνα από πάντα εγω και πριν την εγκυμοσυνη λόγω στιγματος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμεις 13η εβδομαδα αυριο, σημερα θα ρωτησω για σιδηρο που θα παμε για υπερηχο. Γιατί ειχα κανει εξετασεις πριν 1 μηνα και ηταν λιγο χαμηλα ο αιματοκριτης μου. φανταζομαι σημερα θα μου γραψει εξετασεις, αυριο θα τις δει και θα με ειδοποιησει να παρω κατι...

Φολλικο πινω ακομα των 5mg, επινα και πριν την εγκυμοσυνη καθώς ειχα ελλειψη. Και εχω ξεκινησει με ενδοκρινολογο και τ4 των 50mg γτ ο θυροειδης μου ειχε φτασει στο 3.5 (εκτος οριων θα ηταν απο 4 και πανω αλλα για την εγκυμοσυνη δεν τους αρεσει το 3.5) Οποτε πιστευω πως σημερα θα φυγε με εξετασεις κι αυριο με τα αποτελέσματα ίσως αλλάξει και το Τ4 και παρω και κατι επιπλέον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Και γω συμφωνώ πως θα έχει τους λόγους του σίγουρα!! Εμένα είναι 0.4mg και μου το δίνει διπλό, αλλά το επερνα από πάντα εγω και πριν την εγκυμοσυνη λόγω στιγματος

Πως μου ηρθε ξαφνικα κ εμενα τωρα? Χωρις λογο το σκεφτηκα κ λεω αμαν? Μηπως κανω κακο στο μωρακι μ? 

Πιστεύω οτι ειναι νορμαλ κ ετσι...!

Ξεκινησατε καθολου ψωνια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mummy2be είπε:

Εμεις 13η εβδομαδα αυριο, σημερα θα ρωτησω για σιδηρο που θα παμε για υπερηχο. Γιατί ειχα κανει εξετασεις πριν 1 μηνα και ηταν λιγο χαμηλα ο αιματοκριτης μου. φανταζομαι σημερα θα μου γραψει εξετασεις, αυριο θα τις δει και θα με ειδοποιησει να παρω κατι...

Φολλικο πινω ακομα των 5mg, επινα και πριν την εγκυμοσυνη καθώς ειχα ελλειψη. Και εχω ξεκινησει με ενδοκρινολογο και τ4 των 50mg γτ ο θυροειδης μου ειχε φτασει στο 3.5 (εκτος οριων θα ηταν απο 4 και πανω αλλα για την εγκυμοσυνη δεν τους αρεσει το 3.5) Οποτε πιστευω πως σημερα θα φυγε με εξετασεις κι αυριο με τα αποτελέσματα ίσως αλλάξει και το Τ4 και παρω και κατι επιπλέον. 

Εγω εχω θυρεοειδη κ των για την εγκυμοσυνη παιρνω 125 mg! Κ ειναι στο 2.

Πριν επαιρνα 75 mg.

Εγω αύριο μπαινω 17η εβδομαδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Εγω εχω θυρεοειδη κ των για την εγκυμοσυνη παιρνω 125 mg! Κ ειναι στο 2.

Πριν επαιρνα 75 mg.

Εγω αύριο μπαινω 17η εβδομαδα! 

Δεν ειχα θυροειδή πριν. Παντα επαιζα κοντα στο 2 με 2.5. Τωρα απο Οκτωβρη ειχα δει ενα 3 αν θυμαμαι καλα, 3.1 κατι τετοιο και μολις εμεινα εγκυος και καναμε τις πρωτες εξετασεις πηγε 3.5.

Για να δουμε τι θα δουμε με τις εξετασεις τώρα! ελπιζω να μην μου το αλλαξει γτ αγορασα καινουργιο κουτι πριν 2 μερες :P αστιευομαι φυσικα, ειχε μολις 2 ευρω το κουτι :D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχουμε ραντεβου στη γιατρο μας τωρα στις 19:30 και κοντευω να σκασω απο την αγωνια μου! Σκεφτομαι τη μαμα μου που το 1990 ειχε κανει μολις 3 υπερηχους, το ιδιο και στον αδερφο μου το 1996...

Πως ζουσαν με αυτη την αγωνια? Ειμαι 13 εβδομάδων και εχω κανει ηδη 3 υπερηχους :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mummy2be είπε:

Εχουμε ραντεβου στη γιατρο μας τωρα στις 19:30 και κοντευω να σκασω απο την αγωνια μου! Σκεφτομαι τη μαμα μου που το 1990 ειχε κανει μολις 3 υπερηχους, το ιδιο και στον αδερφο μου το 1996...

Πως ζουσαν με αυτη την αγωνια? Ειμαι 13 εβδομάδων και εχω κανει ηδη 3 υπερηχους :P

Χαχαχα ελα ντε!  Ουτε αυχενικη διαφανεια ειχαν ουτε πολλα πολλα!  Ολα θα πανε τελεια! Μην ανησυχεις! Θα δεις το μπεμπακι σου το ομορφο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Πως μου ηρθε ξαφνικα κ εμενα τωρα? Χωρις λογο το σκεφτηκα κ λεω αμαν? Μηπως κανω κακο στο μωρακι μ? 

Πιστεύω οτι ειναι νορμαλ κ ετσι...!

Ξεκινησατε καθολου ψωνια? 

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ συνέχεια σκέφτομαι διαφορά και λέω τα δικά μου!! Εμεις πήραμε μόνο μια σαλοπετα unisex πουα γιατι μας άρεσε πολύ και την έχω και την κοιτάζω 😃! Κατά τα άλλα τίποτα ακόμα, μόλις μπω 7ο προσωπικά θα αρχίσω να παίρνω κάποια πράγματα!! Ευτυχώς από μεγάλα έξοδα μόνο κούνια πιο μετά και ένα καρότσι θα πάρουμε! Έχω λίκνο για αρχή, θήλαστρο(αν χρειαστεί) ,μερικά ρουχαλάκια για αγορι, καλαθουνα, μας έμειναν από περυσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Εχουμε ραντεβου στη γιατρο μας τωρα στις 19:30 και κοντευω να σκασω απο την αγωνια μου! Σκεφτομαι τη μαμα μου που το 1990 ειχε κανει μολις 3 υπερηχους, το ιδιο και στον αδερφο μου το 1996...

Πως ζουσαν με αυτη την αγωνια? Ειμαι 13 εβδομάδων και εχω κανει ηδη 3 υπερηχους :P

Τι ωραία!!! Και γω ανυπομονώ για την άλλη εβδομαδα... Τα ίδια μου έλεγε και η μαμά μου ότι δεν επαιρναν και δεν έκαναν τίποτα από αυτά που υπάρχουν σήμερα, στην τύχη μας λέει ειμασταν, τρώγαμε τα πάντα, κάναμε δουλειές κι άλλα πολλά!! Και έκανε 4 τα δύο διδυμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marika31 είπε:

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ συνέχεια σκέφτομαι διαφορά και λέω τα δικά μου!! Εμεις πήραμε μόνο μια σαλοπετα unisex πουα γιατι μας άρεσε πολύ και την έχω και την κοιτάζω 😃! Κατά τα άλλα τίποτα ακόμα, μόλις μπω 7ο προσωπικά θα αρχίσω να παίρνω κάποια πράγματα!! Ευτυχώς από μεγάλα έξοδα μόνο κούνια πιο μετά και ένα καρότσι θα πάρουμε! Έχω λίκνο για αρχή, θήλαστρο(αν χρειαστεί) ,μερικά ρουχαλάκια για αγορι, καλαθουνα, μας έμειναν από περυσι

Αχ ακριβώς κι εγώ τα ίδια θυμάμαι την πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα τόσο άγχος που να φανταστείς δεν είχα φτιάξει κάν την συρταριερα με τα φορμακια, δύο μέρες πριν γεννήσω τα έπλυνα τα σιδερωσα και τα έβαλα στη θέση τους. Δεν ξέρω τι σκεφτόμουν το είχα σαν γρουσουζιά;!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπααα εγω κοριτσια θελω να τα ετοιμασω!! Θα περιμενω να γινει κ η β επιπεδου κ μετα. Εχω παρει ομως καμια 10ρια φορμακια/κορμακια! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια εσεις παιρνετε ακομα φολλικο οξυ ?

Εγω παίρνω σίδηρο που περιλαμβάνει κ φολλικό οξύ (λιγοτερη ποσοτητα απο οτι επαιρνα μονο του).

Εσεις?

 

Εμένα μόνο φολλικο ακόμη ... Ένα την ημέρα...15η εβδομάδα διανύω. Έχω ραντεβού τη Δευτέρα λογικά θα μου δώσει κ σίδηρο κ δεν ξέρω τι άλλο ... Μου είχε πει την περασμένη φορά ότι ακόμη δεν μου δίνει σίδηρο για να μην κάνω δυσκοιλιότητα και ότι το μωρό παίρνει ο.τι χρειάζεται ήδη . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά η μπουμπού μου ❤️

για την ώρα μπουμπού 😂😂

Ξεκινάμε κι εμείς σίδηρο από αύριο.

Ήθελα να σας ρωτήσω για την εξέταση ΝΊΠΤ αν την λέω σωστά. Με ρώτησε αν με ενδιαφέρει να την κάνω. Η αυχενική μας έδειξε μια στις 8480 να γεννηθεί με σύνδρομο Νταουν κ μου είπε πως οφείλει να μας πει κ για την επιπλέον εξέταση… εγω το σκέφτομαι αν θα την κάνουμε ή όχι. Εσεις τι κάνατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Amp92 είπε:

Εμένα μόνο φολλικο ακόμη ... Ένα την ημέρα...15η εβδομάδα διανύω. Έχω ραντεβού τη Δευτέρα λογικά θα μου δώσει κ σίδηρο κ δεν ξέρω τι άλλο ... Μου είχε πει την περασμένη φορά ότι ακόμη δεν μου δίνει σίδηρο για να μην κάνω δυσκοιλιότητα και ότι το μωρό παίρνει ο.τι χρειάζεται ήδη . 

Και εγώ είμαι στην 15η εβδομάδα και εγώ φολλικο παίρνω και την d3.Εχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα και ελπίζω πάνω από όλα να είναι όλα καλά και να σιγουρέψουμε και το φύλλο 🙂Εύχομαι σε όλες τα μωράκια να είναι μια χαρά και να πηγαίνουν όλα καλά.Εχω ακόμα  αναγουλες και δεν μπορώ να φάω εύκολα,ελπίζω σιγά σιγά να ηρεμήσω λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Μια χαρά η μπουμπού μου ❤️

για την ώρα μπουμπού 😂😂

Ξεκινάμε κι εμείς σίδηρο από αύριο.

Ήθελα να σας ρωτήσω για την εξέταση ΝΊΠΤ αν την λέω σωστά. Με ρώτησε αν με ενδιαφέρει να την κάνω. Η αυχενική μας έδειξε μια στις 8480 να γεννηθεί με σύνδρομο Νταουν κ μου είπε πως οφείλει να μας πει κ για την επιπλέον εξέταση… εγω το σκέφτομαι αν θα την κάνουμε ή όχι. Εσεις τι κάνατε;

Μπράβο κορίτσι μου 😀, πολύ χαίρομαι!! Εγώ αυτή την εξέταση δεν την ξέρω για να σε βοηθησω ούτε ο γιατρός μου την έχει αναφέρει, αντιλαμβάνομαι ότι είναι καινουργια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Marika31 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου 😀, πολύ χαίρομαι!! Εγώ αυτή την εξέταση δεν την ξέρω για να σε βοηθησω ούτε ο γιατρός μου την έχει αναφέρει, αντιλαμβάνομαι ότι είναι καινουργια!!! 

Ευχαριστώ πολύ ❤️

Είναι μια επιπλέον εξέταση που γίνεται με αιμοληψία κ ανιχνεύει με μεγαλύτερη ακρίβεια τις τρισωμιες. Απλά κοστίζει πολλά περίπου 450-500€. Δεν έχω εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου αλλά ο γιατρός οφείλει να το πει ότι υπάρχει κι αυτή η εξέταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η aggela86 είπε:

Και εγώ είμαι στην 15η εβδομάδα και εγώ φολλικο παίρνω και την d3.Εχω ραντεβού την άλλη εβδομάδα και ελπίζω πάνω από όλα να είναι όλα καλά και να σιγουρέψουμε και το φύλλο 🙂Εύχομαι σε όλες τα μωράκια να είναι μια χαρά και να πηγαίνουν όλα καλά.Εχω ακόμα  αναγουλες και δεν μπορώ να φάω εύκολα,ελπίζω σιγά σιγά να ηρεμήσω λίγο..

Αχ στο εύχομαι, να αισθανθεις σύντομα καλύτερα, σε νιώθω και γω μια απο τα ίδια, ακόμα κάνω εμετούς 16+3!!και μεις την άλλη εβδομαδα έχουμε επίσκεψη και μάλλον θα σιγουρέψουμε το φύλο, θα έχει περασει ένας μήνας που δεν το έχουμε δει!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Ευχαριστώ πολύ ❤️

Είναι μια επιπλέον εξέταση που γίνεται με αιμοληψία κ ανιχνεύει με μεγαλύτερη ακρίβεια τις τρισωμιες. Απλά κοστίζει πολλά περίπου 450-500€. Δεν έχω εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου αλλά ο γιατρός οφείλει να το πει ότι υπάρχει κι αυτή η εξέταση. 

Ααα κατάλαβα!!! Πάντως 1/8480 είναι μια πολύ καλή τιμη θεωρώ! Σίγουρα όμως την τελική απόφαση εσύ θα την παρεις.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Μια χαρά η μπουμπού μου ❤️

για την ώρα μπουμπού 😂😂

Ξεκινάμε κι εμείς σίδηρο από αύριο.

Ήθελα να σας ρωτήσω για την εξέταση ΝΊΠΤ αν την λέω σωστά. Με ρώτησε αν με ενδιαφέρει να την κάνω. Η αυχενική μας έδειξε μια στις 8480 να γεννηθεί με σύνδρομο Νταουν κ μου είπε πως οφείλει να μας πει κ για την επιπλέον εξέταση… εγω το σκέφτομαι αν θα την κάνουμε ή όχι. Εσεις τι κάνατε;

Υπεροχα!!  Προσωπικα δεν κρινω οτι χρειαζεται αλλα εσεις οτι θελετε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Μια χαρά η μπουμπού μου ❤️

για την ώρα μπουμπού 😂😂

Ξεκινάμε κι εμείς σίδηρο από αύριο.

Ήθελα να σας ρωτήσω για την εξέταση ΝΊΠΤ αν την λέω σωστά. Με ρώτησε αν με ενδιαφέρει να την κάνω. Η αυχενική μας έδειξε μια στις 8480 να γεννηθεί με σύνδρομο Νταουν κ μου είπε πως οφείλει να μας πει κ για την επιπλέον εξέταση… εγω το σκέφτομαι αν θα την κάνουμε ή όχι. Εσεις τι κάνατε;

Κοριτσι μου η απόφαση είναι δική σου. Προσωπικά είναι από τα καλύτερα ποσοστά που έχω ακουσει πάντως και απορώ γιατί σου είπαν για την εξέταση. Εμάς μας είπαν 500-1000 την προτείνουν . Πάνω από 1000 δεν την λένε καν. Επίσης προσωπικά το δικό μου ποσοστό λόγω κακής PAPp-A ήταν υψηλό   αλλά δεν μπήκα στην διαδικασία γιατί δεν θα άλλαζα κάτι στην κύηση και γιατί η αυχενική διαφάνεια ήταν πάρα πολύ καλή. Για μένα δεν χρειάζεται να ανησυχείς! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια 🤭!Δύσκολη μέρα σήμερα, με έχει πιάσει η καρδιά μου με όλα αυτά που έγιναν στα Τέμπη. Βγήκε το νιπτ μου, δόξα το Θεό όλα καλά!! Βέβαια και αυτό πιθανότητες δίνει πχ μου έδωσε τ21( κα  13,18) 1/10000. Ξεκίνησα με αυχενική 1/37 σε τρισωμια21 (λόγω ηλικίας), και η τροποποιημένη μετά το αίμα έγινε 736. Οπότε η νιπτ έδωσε μια ανάσα μεγάλη και έκανε τον φόβο στην άκρη για την ώρα. Εγώ κορίτσια επειδή μιλούσατε για ψώνια (για το μωρό μετά τον 7ο μήνα θα αρχίσω) και λόγω του ότι όλη μέρα είμαι σπίτι αναγκαστικά και τρώωωωωω έχω πάρει ήδη 5 κιλά οπότε και κοιλιά πέταξα και πωπο 😂 και απ' όλα! Έτσι από νωρίς αγόρασα και κολάν εγκυμοσύνης και παντελόνι άσχετα αν τελικά δεν πάω πουθενά (μόνο τα κολάν φοράω στο σπίτι). Οι μπλούζες μου κάνουν ακόμη πετάγεται φυσικά η κοιλιά. Δεν το έχω πει πουθενά παρά μόνο αναγκαστικά στη δουλειά μου το ξέρουν όλοι λόγω αναρρωτικής. Θα ήθελα να το πω μετά τη β επιπέδου αλλά άρχισε να φαίνεται, τι να κρύψω?! Ο άντρας μου λέει σιγά σιγά να το πούμε σε φιλους, δεν ξέρω φοβάμαι. Εσείς το έχετε ανακοινώσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mummy2beπολύ καλή η αυχενική σου, εμένα μου είπε ότι 1/300-1/1000 προτείνει νιπτ για αυτό και έκανα. Εκτός αν στο ζητάει λόγω ηλικίας πχ. Σου αιτιολόγησε αν υπάρχει λόγος να γίνει? Γιατί είναι και πανάκριβη εξέταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Tonia40 είπε:

@Mummy2beπολύ καλή η αυχενική σου, εμένα μου είπε ότι 1/300-1/1000 προτείνει νιπτ για αυτό και έκανα. Εκτός αν στο ζητάει λόγω ηλικίας πχ. Σου αιτιολόγησε αν υπάρχει λόγος να γίνει? Γιατί είναι και πανάκριβη εξέταση.

Καλημέρα και καλό μήνα να έχουμε 🌻🌻🌻🌅🌄!! Εγώ κορίτσια δεν την ήξερα αυτή την εξέταση ούτε μου την ανέφεραν, η αυχενική μου είχε βγει 1/20000!!Προσωπικα αυτό τον μήνα το ανακοίνωναμε όπου τύχαινε, υπάρχουν πολύ γνωστοί μας ακομη που δεν το γνωρίζουν, αλλά αυτά μαθαίνοντας κιόλας λόγω κλειστής κοινωνίας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσάρες!!

 

@Marika31 @Amp92 @Balak455 Δεν μου ειπε πως χρειαζεται. Μου τόνισε πως όφειλε να ενημερώσει. Το ποσοστό μου βγήκε λογω ηλικίας και γενικά της φυλής μας κτλ κτλ. Για τις αλλες 2 τρισωμιες δινει ποσοστό μικρότερο του 1 σε 20.000. Σκεφτομαι πως δεν θα την κανω. Διαβασα και στο ιντερνετ πως προτεινεται σε πολυ μικρότερα ποσοστό απο το δικό μας, οπότε θα κάνω το σταυρο μου και θα προχωρήσω ως εχει.

Κι επισης θα το πω! Παραγγειλα ενα βρακι κόκκινο κοτλέ με ράντες και βολάν!!! Ναι ειναι νωρις το ξερω, μπορει να αλλαξει το φυλο μας, αλλά κοριτσια ηταν αδυνατο, πηγε το χερι μονο του! 20Ευρω έδωσα, αν αλλαξει και βγει αγορακι, θα το κρατησω για το επομενο μωρό μας κι αν παλι δεν κανω κοριτσι θα το χαρισω σε ενα κοριτσι! Απλά τα πράγματα!! Χαχαχα!

Περα απο την πλάκα ομως, χθες η γιατρός μας στον υπερηχο μας εδειξε πως ξεχωρίζει το φυλο. Το ξυπνησαμε το μικρουλι μου γιατι κοιμόταν, ειχε τα χερακια του στο προσωπάκι της και ο μπαμπας μας δεν ειχε δει τις τουμπες της προηγουμενης εβδομαδας και το κουνησαμε λιγακι και το μωρακι μου ξυπνησε. Οπως τεντωθηκε λοιπον το 7 εκατοστών πλάσμα μας, είχε ενα σαν κοκκαλάκι στο "πιπι". Το κοκκαλο αυτο ηταν παραλληλο με την σπονδυλικη στηλη της. Αν ηταν αγορακι, η γραμμη αυτη θα ειχε κλίση προς τα πάνω. Ετσι ξεχωριζουν λεει για την ωρα, επισης θα ηταν πολυ λογικο (μπηκαμε 14η εβδομαδα σημερα) να φαινοταν και πουλάκι αν ηταν αγορι. 

Εξακολουθώ παντα να πιστευω πως δεν μας νοιαζει το φύλο του μωρού. Ειναι η τελευαια μου έννοια. Θέλω μονο να κάνω τις λίστες μου, με τα ψώνια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tonia40 είπε:

@Mummy2beπολύ καλή η αυχενική σου, εμένα μου είπε ότι 1/300-1/1000 προτείνει νιπτ για αυτό και έκανα. Εκτός αν στο ζητάει λόγω ηλικίας πχ. Σου αιτιολόγησε αν υπάρχει λόγος να γίνει? Γιατί είναι και πανάκριβη εξέταση.

Καλημερα! καλό μήνα!

Κορίτσι μου εγω ειμαι 33, γινομαι 33 σε 19 μερες για την ακριβεια. Μου ειπε πως δεν ειναι υποχρεωτικό, μου ειπε πως οφειλει ως γιατρος να με ενημερώσει εφοσον υπαρχει αυτη η εξεταση και αρχιζει και διαδιδεται πολυ. 

Για τρισωμια 21 εχω 1 στις 8280 και για τρισωμια 13 & 18 λιγοτερο απο 1 σε 20.000 για καθεμια. 

Πόσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται? Συγγνωμη που ρωταω, αλλά πραγματικα με απασχολει ποσο επηρρεαζει η ηλικια αυτη την εξεταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...