Μετάβαση σε περιεχόμενο

✨Μωράκια Αυγούστου 2023 ✨


Recommended Posts

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Με το καλό περιμένουμε και τα δικά σου νέα!!!!! Σίγουρα θα είναι κιλό σήμερα η μπεμπουλα. Μπορεί και παραπάνω ;)

Αχ δεν θέλω να περιαυτολογησω αλλά νομίζω σε εμένα. Αχαχαχα. ❤️

Ευτυχώς σε ένα μήνα πήρα μόνο μισό κιλό . Δεν ξέρω πως τα κατάφερα. Χαχα. Πάλι καλά δεν άκουσα κατσαδα

Θα σας πω αυριο γτ μετα το ραντεβου θα βγουμε με τη νονα ❤️ 

Κοιτα, τα αγορια μοιαζουν στις μαμάδες λένε, οπότε εγώ το πιστεύω. :D :D

Μαζεψα τις φωτογραφίες μας ως νεογέννητα εγω πάντως για να ξέρω όταν ερθει η ωρα να συγκρινω :P

Εγω σταμάτησα να ζυγίζομαι, δεν ξερω αν θα τα ακουσω ή όχι :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Θα σας πω αυριο γτ μετα το ραντεβου θα βγουμε με τη νονα ❤️ 

Κοιτα, τα αγορια μοιαζουν στις μαμάδες λένε, οπότε εγώ το πιστεύω. :D :D

Μαζεψα τις φωτογραφίες μας ως νεογέννητα εγω πάντως για να ξέρω όταν ερθει η ωρα να συγκρινω :P

Εγω σταμάτησα να ζυγίζομαι, δεν ξερω αν θα τα ακουσω ή όχι :D :D

Ούτε εγώ ζυγίζομαι. Ο γιατρός με ζύγισε με το ζόρι.  Αχαχαχαχα. 

Α. Πολύ καλό αυτό που λες. Πρέπει να κάνω μια καλή ανασκαφή στα άλμπουμ. Αχ ωραίες εποχές. Εφτιαχνες και άλμπουμ και είχες να χαζεύεις αναμνήσεις. Από την ηλικία του γυμνασίου και μετά τα μόνα άλμπουμ που έχω είναι απο τον γάμο και από το ταξίδι του μέλιτος :P στο μεσοδιάστημα τίποτα :(

κορίτσια έχετε δει /ακούσει για τους υπνοσακους? Σκεφτόμουν να πάρω. Αντί για φασκιωμα δηλαδή έλεγα να πάρω έναν υπνοσακο για να το έχει λίγο μαζεμένο και να νιώθει ασφάλεια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Ούτε εγώ ζυγίζομαι. Ο γιατρός με ζύγισε με το ζόρι.  Αχαχαχαχα. 

Α. Πολύ καλό αυτό που λες. Πρέπει να κάνω μια καλή ανασκαφή στα άλμπουμ. Αχ ωραίες εποχές. Εφτιαχνες και άλμπουμ και είχες να χαζεύεις αναμνήσεις. Από την ηλικία του γυμνασίου και μετά τα μόνα άλμπουμ που έχω είναι απο τον γάμο και από το ταξίδι του μέλιτος :P στο μεσοδιάστημα τίποτα :(

κορίτσια έχετε δει /ακούσει για τους υπνοσακους? Σκεφτόμουν να πάρω. Αντί για φασκιωμα δηλαδή έλεγα να πάρω έναν υπνοσακο για να το έχει λίγο μαζεμένο και να νιώθει ασφάλεια. 

 

Ακριβώς για αυτό εχω σκεφτει να τυπώνω τις φωτογραφίες της μπέμπας. Ολες σε ενα σκληρο δίσκο ειναι....

Υπνόσακο εγω θα της παρω χειμερινό. Για τωρα που θα γεννηθεί της εχω παρει πανίτσες να την τυλίγω απο ελαφρύ υφασμα και μολις κρυώσει ο καιρός που δεν θελω να της βαλω κουβέρτα γρήγορα μην κουκουλωθεί και δεν αναπνέει, θα της παρω απευθείας χειμερινό.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Και γω ύπνοσάκο θα πάρω χειμερινό μια και καλή γιατί τώρα το καλοκαίρι ίσως να αναπτύσσεται μεγάλη θερμοκρασία!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Και γω ύπνοσάκο θα πάρω χειμερινό μια και καλή γιατί τώρα το καλοκαίρι ίσως να αναπτύσσεται μεγάλη θερμοκρασία!!! 

Υπάρχουν και καλοκαιρινοί υπνοσακοι αλλά τώρα που το σκέφτομαι, δεδομένου ότι εγώ τουλάχιστον θα γεννήσω τέλος καλοκαιριού πράγματι, δεν χρειάζεται καλοκαιρινός. Κατευθείαν χειμωνιάτικος. 

@Mummy2be αυτά που πήρες πως λέγονται? Με τις πανες αγκαλιας τα τυλίγουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Υπάρχουν και καλοκαιρινοί υπνοσακοι αλλά τώρα που το σκέφτομαι, δεδομένου ότι εγώ τουλάχιστον θα γεννήσω τέλος καλοκαιριού πράγματι, δεν χρειάζεται καλοκαιρινός. Κατευθείαν χειμωνιάτικος. 

@Mummy2be αυτά που πήρες πως λέγονται? Με τις πανες αγκαλιας τα τυλίγουμε?

Ισχυει οτι υπαρχουν αλλα δεν θα τα χρησιμοποιήσουμε πολύ. Θα παει χαμενο το καλοκαιρινο και του χρονου το καλοκαιρι δεν ξερω αν θα εχει νοημα να μπει σε σακο. Αν δω οτι χρειαζεται και θελει απο τον χειμερινό, θα της παρω εναν καλοκαιρινο, αλλα μεγαλύτερο νουμερο.

Έχω αγοράσει απο το spitishop της Nima Home καποιες πάνες αγκαλιάς απο μουσελινα που ειναι δροσερό υφασμα. Αυτές ειναι πακέτο των 3 και πιστευω ειναι οκ για τις πρωτες μερες που θεωρητικά θα εχουμε ζέστη ακομα. 

https://www.spitishop.gr/μουσελίνες-πάνες-αγκαλιάς-σετ-3τμχ-nima-baby-bunny-love-171782.html?gclid=CjwKCAjwyqWkBhBMEiwAp2yUFrHFXfQZlafxfElX0culE15qRO0hvrQMtS9Tb0Yn-KCsZcJcsUbYRhoCYtsQAvD_BwE

Εχω αγοράσει απο ενα μαγαζί που δεν θυμάμαι κάποιες πάνες, 4 νομιζω ήταν στο πακετο, φανελένιες , που ειναι ομως πιο ζεστές και δεν κάνουν για τον Αυγουστο - Σεπτέμβριο γιατι θα σκάνε απο τη ζέστη. Ομως με τις πρωτες δροσιές θα τα βολέψουμε μια χαρά.  

Επισης απο spitishop της πήρα μερικά σεντόνια λίκνου που κάνουν και για πάνες. Δηλαδή οι διαστάσεις παίζουν, δεν ειναι ολα τα σεντονια λικνου το ιδιο. Τις αγόρασα σαν πανίτσες δλδ, ειναι πολυ φτηνές, νομιζω τις πήρα 5.. Δεν θυμαμαι. Συνολικά πανίτσες - σεντονάκια για το ριλαξ ή για το καρότσι αν κρατήσει καλος ο καιρός της εχω 7-8, ολα τα πηρα απο το spitishop γτ μου αρεσει σαν μαγαζι και ψωνιζω απο εκει συχνά. 

Βεβαια ειχα πει λικνο να μην της παρω αλλα με επεισε η κολλητη μου να μας δανεισει το δικο τους γιατι επιμενει οτι ειναι πολυ πιο βολικό για διπλα στο κρεβατι. Ειχα σκοπό να βάλω την κουνια κανονικά, αλλά δεν σκάω, θα βαλω τα σεντόνια της κουνιας στο λικνο, δεν της αγοράζω άλλα. 

Το ασχημο ειναι οτι μπηκα τωρα spitishop και ζηλεψα κατι πετσετες αλλα οχιιιιιιι δεν θα αγορασω, θα μου φερουν δώρα και επισης εχω δικές μας λευκές αχρησιμοποιητες που δεν προκειται να βαλω ποτέ για δικιά μας χρήση, προτιμώ τις εμπιμέ γτ σιγά μην πλένω τις λευκές πετσέτες μετα απο 2-3 χρήσεις :P  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Υπάρχουν και καλοκαιρινοί υπνοσακοι αλλά τώρα που το σκέφτομαι, δεδομένου ότι εγώ τουλάχιστον θα γεννήσω τέλος καλοκαιριού πράγματι, δεν χρειάζεται καλοκαιρινός. Κατευθείαν χειμωνιάτικος. 

@Mummy2be αυτά που πήρες πως λέγονται? Με τις πανες αγκαλιας τα τυλίγουμε?

Ναι  τους καλοκαιρινούς μήνες εννοώ πάλι αναπτύσσεται θερμοκρασία μεγάλη επειδή ειναι σκεπασμένα συνέχεια!! Καλύτερα χειμωνιατικος πιστεύω!! Αυτές οι πανιτσες από μουσελινα είναι τέλειες, έχω πάρει από jukki και orchestra μπορείς να τα βάζεις πάνω σου για αγκαλιά, να τα σκεπάζεις για καλοκαίρι ακόμα και σαν σεντονακι στο καρότσι η στο αυγό για να μην ιδρώνουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την διευκρίνιση. 

@Mummy2be τέλειο αυτό το σετ για κοριτσάκι. Πολύ χαριτωμένο. Θα μπω να μαζέψω και εγώ. Ζήλεψα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η pepe90 είπε:

Καλησπέρα! Εγώ είχα 10 μέρες πριν τη β επιπέδου 2 εκ. τράχηλο όποτε μου είπε ξάπλα και να σηκώνομαι μόνο για τα απαραίτητα. μετά από τη προγεστερονη στη β επιπέδου το μετρήσαμε 3 εκ. αλλά συνέχισα να μην κουράζομαι και να μη σηκώνομαι συχνά..πάλι δυο εβδομάδες μετά τον μετρήσαμε γύρω στο 2,5-2,8. Όποτε τώρα την Παρασκευή θα δούμε ποσό είναι πάλι. Η αλήθεια όμως είναι ότι εγώ έχω και συσπάσεις και επηρεάζεται ο τράχηλος..ειδικά αυτές τις μέρες τις νιώθω πιο έντονα ενώ κάπως είχα ηρεμήσει..θα φανεί βέβαια τώρα ξανά τη Παρασκευή. 

Δεν θυμάμαι σε ποια εβδομάδα είσαι ούτε ακριβώς τα φυσιολογικά όρια ανά εβδομάδα, ξέρω ότι μειώνεται το μήκος όσο προχωράει η εγκυμοσύνη, αλλά φαίνεται πολύ θετικό οτι είναι σταθερο το μήκος του τραχήλου σου τόσο καιρό ε?

 

Καλή επιτυχία την Παρασκευή, καλή δύναμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για την διευκρίνιση. 

@Mummy2be τέλειο αυτό το σετ για κοριτσάκι. Πολύ χαριτωμένο. Θα μπω να μαζέψω και εγώ. Ζήλεψα. 

 

Ναι ειναι πολυ χαριτωμενο, ειναι αληθεια ❤️ 

Τις υπόλοιπες τις πήρα σε πιο ουδέτερα σχεδια. Μονο ενα σετακι των 2 της πηρα σε κοριτσίστικο σχεδιο με κατι λουλουδια που δεν το βλεπω τωρα να σου πω την αληθεια. Τα αλλα τα πηρα σε ουδέτερα ώστε αν το επομενο ειναι αγόρι να μην πάνε όλες χαμένες :P 

Αλλά ξεμυαλίζεσαι ρε γαμωτό, εγω τωρα που τις ειδα ξανά, στο τσακ ημουν για ακομα μια αγορά! Αλλά είπαμε, εγκράτεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα! Ελπιζω να φανει το μηνυμα γιατι εχω γραψει ακομη μια φορα κ δεν ξερω αν τα καταφερα. Αρχικα με το καλο τα μωρακια μας! Ηθελ να σας ρωτησω αντηλιακο προσωπου και σωματος ποιο χρησιμοποιειτε κατα την εγκυμοσυνη; Ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Aria1985 είπε:

Δεν θυμάμαι σε ποια εβδομάδα είσαι ούτε ακριβώς τα φυσιολογικά όρια ανά εβδομάδα, ξέρω ότι μειώνεται το μήκος όσο προχωράει η εγκυμοσύνη, αλλά φαίνεται πολύ θετικό οτι είναι σταθερο το μήκος του τραχήλου σου τόσο καιρό ε?

 

Καλή επιτυχία την Παρασκευή, καλή δύναμη!

Τώρα είμαι 28+4. Ναι μέχρι τώρα το μήκος ήταν από 2,5-3 μετά τη ξεκούραση και τη προγεστερονη. Απλά επειδή επηρεάζουν οι συσπάσεις τις οποίες εχω και πιο έντονα τις τελευταίες μέρες με αγχώνει λίγο μέχρι να δούμε το μήκος του τραχήλου πάλι τη Παρασκευή. Εάν παραμένει σταθερός και μετά τις συσπάσεις μου, τότε νομίζω θα μου φύγει ένα μεγάλο βάρος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ch13 είπε:

Καλησπερα! Ελπιζω να φανει το μηνυμα γιατι εχω γραψει ακομη μια φορα κ δεν ξερω αν τα καταφερα. Αρχικα με το καλο τα μωρακια μας! Ηθελ να σας ρωτησω αντηλιακο προσωπου και σωματος ποιο χρησιμοποιειτε κατα την εγκυμοσυνη; Ευχαριστω πολυ

Σώματος στην εγκυμοσύνη δεν έχει χρειαστεί να χρησιμοποιήσω προς το παρόν γιατί γενικά αποφεύγω τον ήλιο . Ζεσταίνομαι πολύ :P

Στο πρόσωπο χρησιμοποιώ χρόνια και πρό -εγκυμοσυνης αλλά και τώρα της frezyderm το αντιηλιακο με χρώμα . Οπότε το βάζω και σαν μεικ απ'. 

ωστόσο παρήγγειλα και της avene το  "Avene reflexe solaire spf 50+ face and body " . Είναι κατάλληλο και για βρέφη + παιδιά. Οπότε αν χρειαστεί και για το σώμα θα βάλω αυτό. Είναι χωρίς χρώμα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Ναι ειναι πολυ χαριτωμενο, ειναι αληθεια ❤️ 

Τις υπόλοιπες τις πήρα σε πιο ουδέτερα σχεδια. Μονο ενα σετακι των 2 της πηρα σε κοριτσίστικο σχεδιο με κατι λουλουδια που δεν το βλεπω τωρα να σου πω την αληθεια. Τα αλλα τα πηρα σε ουδέτερα ώστε αν το επομενο ειναι αγόρι να μην πάνε όλες χαμένες :P 

Αλλά ξεμυαλίζεσαι ρε γαμωτό, εγω τωρα που τις ειδα ξανά, στο τσακ ημουν για ακομα μια αγορά! Αλλά είπαμε, εγκράτεια! 

Όχι όχι συγκρατήσου. Έχεις αγοράσει τα πάντα. Είπαμε, η μπέμπα έχει μεγαλύτερη γκαρνταρόμπα και από εμάς. Αχαχαχαχα. 

Άσε να σου φέρουν και κάνα δώρο! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Watermelon είπε:

Όχι όχι συγκρατήσου. Έχεις αγοράσει τα πάντα. Είπαμε, η μπέμπα έχει μεγαλύτερη γκαρνταρόμπα και από εμάς. Αχαχαχαχα. 

Άσε να σου φέρουν και κάνα δώρο! ;)

αααα ολα κι ολα! όχι δεν εχει ακομα μεγαλυτερη γκαρνταρομπα απο εμενα! Χαχαχαχα!! 

Ετοιμαζει παράσταση μαλλον σημερα, με εχει ταραξει στα τεντώματα και τα κλοτσίδια! Χθες ηταν πολυ ηρεμη, αλλα σημερα εχει ξεσαλώσει. Πρεπει να ετοιμάζει σόου :P Μαλλον εχει καταλαβει οτι θα παμε γιατρό και λεει ας ετοιμασω κατι να τους κανω να γελανε 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

αααα ολα κι ολα! όχι δεν εχει ακομα μεγαλυτερη γκαρνταρομπα απο εμενα! Χαχαχαχα!! 

Ετοιμαζει παράσταση μαλλον σημερα, με εχει ταραξει στα τεντώματα και τα κλοτσίδια! Χθες ηταν πολυ ηρεμη, αλλα σημερα εχει ξεσαλώσει. Πρεπει να ετοιμάζει σόου :P Μαλλον εχει καταλαβει οτι θα παμε γιατρό και λεει ας ετοιμασω κατι να τους κανω να γελανε 🤣

Χαχαχα. Α. Κατάλαβα :P τον καημένο τον μπαμπά σκέφτομαι που θα έχει δύο γυναίκες σε λίγο καιρό με μεγάλη γκαρνταρόμπα και θα ακούει εις διπλούν " μα δεν έχω τι να φορέσω" αχαχαχ

Μάλλον κάνει πρόβα τζενεραλε για σήμερα.  :P

Θέλει να ευχαριστήσει τους γονείς γι'αυτό :) τι ώρα έχεις ραντεβού? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ch13 είπε:

Καλησπερα! Ελπιζω να φανει το μηνυμα γιατι εχω γραψει ακομη μια φορα κ δεν ξερω αν τα καταφερα. Αρχικα με το καλο τα μωρακια μας! Ηθελ να σας ρωτησω αντηλιακο προσωπου και σωματος ποιο χρησιμοποιειτε κατα την εγκυμοσυνη; Ευχαριστω πολυ

Καλησπέρα 🙂!! Εγώ χρησιμοποιώ της Frezyderm Active sun screen για προσωπο και σώμα με δείκτη προστασίας 50! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Watermelon είπε:

Χαχαχα. Α. Κατάλαβα :P τον καημένο τον μπαμπά σκέφτομαι που θα έχει δύο γυναίκες σε λίγο καιρό με μεγάλη γκαρνταρόμπα και θα ακούει εις διπλούν " μα δεν έχω τι να φορέσω" αχαχαχ

Μάλλον κάνει πρόβα τζενεραλε για σήμερα.  :P

Θέλει να ευχαριστήσει τους γονείς γι'αυτό :) τι ώρα έχεις ραντεβού? 

 

Μπααα εχει παθει ανοσία μαζί μου, τώρα έχει μάθει και αγνοει! Χαχαχα!

Στις 19:00 !!! Κι εγω αυτο πιστευω, σου λεει δεν σε αφηνω να κοιμηθεις, τουλάχιστον ας σε κανω να χαρείς κι εσυ λίγο μωρή μάνα! χαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Marika31 είπε:

Καλησπέρα 🙂!! Εγώ χρησιμοποιώ της Frezyderm Active sun screen για προσωπο και σώμα με δείκτη προστασίας 50! 

Κι εγω το ιδιο εχω για το σωμα ομως,μου την προτεινε η γιατρός μου.

Στο προσωπο, επειδη εχω λιπαρο δερμα χρησιμοποιώ μια που αγοράζω απο την αισθητικό μου και μου ειπε πως ειναι οκ για την εγκυμοσύνη - είναι κι εκεινη ε΄γκυος εν τω μεταξυ - και λέγεται Pharmaceris Corrective Fluid Foundation με SPF50 και ειναι πολύ καλή για πολύ λευκά κορίτσια γτ εμένα το δέρμα μου ειναι κάτασπρο σαν πανί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας!

κορίτσια μου εμείς όλα καλά! 1307 η μπεμπαρα!! 
όλα τέλεια δόξα το θεό!

Θα παμε για ντοπλερ στις 13/7. Τράχηλος 5,8 με κολπικο υπέρηχο. Τόσο καλός λέει να βγάλω τρίδυμα! 😂


Κοριτσια μου εσεις έχετε κάνει εμβόλιο; Μου έγραψε ένα εμβόλιο νομίζω κοκκιτη είπε να το πάρω να το κάνουμε σε ένα μήνα που θα με ξαναδεί. Δεν θυμάμαι κάποιο άλλο κορίτσι να τπ έχει αναφέρει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλησπέρα σας!

κορίτσια μου εμείς όλα καλά! 1307 η μπεμπαρα!! 
όλα τέλεια δόξα το θεό!

Θα παμε για ντοπλερ στις 13/7. Τράχηλος 5,8 με κολπικο υπέρηχο. Τόσο καλός λέει να βγάλω τρίδυμα! 😂


Κοριτσια μου εσεις έχετε κάνει εμβόλιο; Μου έγραψε ένα εμβόλιο νομίζω κοκκιτη είπε να το πάρω να το κάνουμε σε ένα μήνα που θα με ξαναδεί. Δεν θυμάμαι κάποιο άλλο κορίτσι να τπ έχει αναφέρει!

Μπράβο βρε Mummy!!!!!! Τι 5,8 καλέ??? 😲😲😲 που τον βρήκες??Super!!!!!!!! Μας έβαλες όλες κατω😄 ο εμβολιασμός για τον κοκκυτη ξέρω ότι είναι άπολυτα ασφαλης αλλά γιατί σου είπε να το κάνεις??? Έτσι ξαφνικά??Μάλλον θα είναι απαραιτητο 🤔 Όχι εμένα ο δικός μου δεν μου έχει αναφέρει πότε τίποτα για εμβόλιο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Mummy2be είπε:

Καλησπέρα σας!

κορίτσια μου εμείς όλα καλά! 1307 η μπεμπαρα!! 
όλα τέλεια δόξα το θεό!

Θα παμε για ντοπλερ στις 13/7. Τράχηλος 5,8 με κολπικο υπέρηχο. Τόσο καλός λέει να βγάλω τρίδυμα! 😂


Κοριτσια μου εσεις έχετε κάνει εμβόλιο; Μου έγραψε ένα εμβόλιο νομίζω κοκκιτη είπε να το πάρω να το κάνουμε σε ένα μήνα που θα με ξαναδεί. Δεν θυμάμαι κάποιο άλλο κορίτσι να τπ έχει αναφέρει!

Καλέ τί μήκος τραχήλου είναι αυτό? Πω πω πρώτη φορά ακούω τόσο πολύ. 

Μπράβο η μπεμπουλα μεγάλωσε πολύ! Σούπερ!!! 

Για τον κοκκυτη ξέρω ότι το κάνουμε για να έχει το έμβρυο αντισώματα όταν γεννηθεί τους πρώτους μήνες. Και εγώ θα το κάνω μετά το ντομπλερ. 

Με τα κιλά πώς πάς? Σου είπε τίποτα? Σας έκανε τίποτα νάζια τελικά η μπέμπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mummy2be είπε:

Ισχυει οτι υπαρχουν αλλα δεν θα τα χρησιμοποιήσουμε πολύ. Θα παει χαμενο το καλοκαιρινο και του χρονου το καλοκαιρι δεν ξερω αν θα εχει νοημα να μπει σε σακο. Αν δω οτι χρειαζεται και θελει απο τον χειμερινό, θα της παρω εναν καλοκαιρινο, αλλα μεγαλύτερο νουμερο.

Έχω αγοράσει απο το spitishop της Nima Home καποιες πάνες αγκαλιάς απο μουσελινα που ειναι δροσερό υφασμα. Αυτές ειναι πακέτο των 3 και πιστευω ειναι οκ για τις πρωτες μερες που θεωρητικά θα εχουμε ζέστη ακομα. 

https://www.spitishop.gr/μουσελίνες-πάνες-αγκαλιάς-σετ-3τμχ-nima-baby-bunny-love-171782.html?gclid=CjwKCAjwyqWkBhBMEiwAp2yUFrHFXfQZlafxfElX0culE15qRO0hvrQMtS9Tb0Yn-KCsZcJcsUbYRhoCYtsQAvD_BwE

Εχω αγοράσει απο ενα μαγαζί που δεν θυμάμαι κάποιες πάνες, 4 νομιζω ήταν στο πακετο, φανελένιες , που ειναι ομως πιο ζεστές και δεν κάνουν για τον Αυγουστο - Σεπτέμβριο γιατι θα σκάνε απο τη ζέστη. Ομως με τις πρωτες δροσιές θα τα βολέψουμε μια χαρά.  

Επισης απο spitishop της πήρα μερικά σεντόνια λίκνου που κάνουν και για πάνες. Δηλαδή οι διαστάσεις παίζουν, δεν ειναι ολα τα σεντονια λικνου το ιδιο. Τις αγόρασα σαν πανίτσες δλδ, ειναι πολυ φτηνές, νομιζω τις πήρα 5.. Δεν θυμαμαι. Συνολικά πανίτσες - σεντονάκια για το ριλαξ ή για το καρότσι αν κρατήσει καλος ο καιρός της εχω 7-8, ολα τα πηρα απο το spitishop γτ μου αρεσει σαν μαγαζι και ψωνιζω απο εκει συχνά. 

Βεβαια ειχα πει λικνο να μην της παρω αλλα με επεισε η κολλητη μου να μας δανεισει το δικο τους γιατι επιμενει οτι ειναι πολυ πιο βολικό για διπλα στο κρεβατι. Ειχα σκοπό να βάλω την κουνια κανονικά, αλλά δεν σκάω, θα βαλω τα σεντόνια της κουνιας στο λικνο, δεν της αγοράζω άλλα. 

Το ασχημο ειναι οτι μπηκα τωρα spitishop και ζηλεψα κατι πετσετες αλλα οχιιιιιιι δεν θα αγορασω, θα μου φερουν δώρα και επισης εχω δικές μας λευκές αχρησιμοποιητες που δεν προκειται να βαλω ποτέ για δικιά μας χρήση, προτιμώ τις εμπιμέ γτ σιγά μην πλένω τις λευκές πετσέτες μετα απο 2-3 χρήσεις :P  

Κι εγώ έχω πάρει κάτι αντίστοιχο από εκεί ... Πακέτο των 3 για αγοράκι 😂😂πολύ καλές και εκπληκτική τιμή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Aria1985 είπε:

Δεν θυμάμαι σε ποια εβδομάδα είσαι ούτε ακριβώς τα φυσιολογικά όρια ανά εβδομάδα, ξέρω ότι μειώνεται το μήκος όσο προχωράει η εγκυμοσύνη, αλλά φαίνεται πολύ θετικό οτι είναι σταθερο το μήκος του τραχήλου σου τόσο καιρό ε?

 

Καλή επιτυχία την Παρασκευή, καλή δύναμη!

Ναι είναι φυσιολογική η μείωση όσο προχωράμε προς το τέλος :) μου το είπε την περασμένη Τετάρτη ο γυναικολόγος σε περίπτωση που αρχίσω να έχω μείωση γιατί εχω θέμα με τον τράχηλο από τη β επιπέδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mummy2be είπε:

Καλησπέρα σας!

κορίτσια μου εμείς όλα καλά! 1307 η μπεμπαρα!! 
όλα τέλεια δόξα το θεό!

Θα παμε για ντοπλερ στις 13/7. Τράχηλος 5,8 με κολπικο υπέρηχο. Τόσο καλός λέει να βγάλω τρίδυμα! 😂


Κοριτσια μου εσεις έχετε κάνει εμβόλιο; Μου έγραψε ένα εμβόλιο νομίζω κοκκιτη είπε να το πάρω να το κάνουμε σε ένα μήνα που θα με ξαναδεί. Δεν θυμάμαι κάποιο άλλο κορίτσι να τπ έχει αναφέρει!

Εμένα μου το έγραψε κ το έκανα την περασμένη Πέμπτη. Ήμουν 3 μέρες με λίγη υπνηλία και πιάσιμο στο χέρι. Όλα καλά :) μου είπε ότι από το 2018 προτείνεται από τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...