Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τι ισχυει τελικά;


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα. 

Ηθελα να ρωτήσω αν και εσας ειχε τυχει συχνα στο 1ο τριμηνο να "στομαχιαζετε!" Με μικρη ποδοτητα φαγητου. Σε αυτη την περιπτωση τι καταναλωνατε για να ηρεμησετε ? Αναψυκτικα? Σοδα? Ανθρακουχο νερο? Τι μπορουμε?

Επειδη ειχα διαβασει οτι δεν κανουν τα αναψυκτικά, τις φορές που κυριολεκτικα δεν αντεχω πινω λιγοτερο απο το 1/4 του ποτηριου κοκα κολα zero. Ισα να μπορεσω να χωνεψω.

 

Τι πιστευετε εσεις ή τι ξερετε οτι βοηθαει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. 

Ηθελα να ρωτήσω αν και εσας ειχε τυχει συχνα στο 1ο τριμηνο να "στομαχιαζετε!" Με μικρη ποδοτητα φαγητου. Σε αυτη την περιπτωση τι καταναλωνατε για να ηρεμησετε ? Αναψυκτικα? Σοδα? Ανθρακουχο νερο? Τι μπορουμε?

Επειδη ειχα διαβασει οτι δεν κανουν τα αναψυκτικά, τις φορές που κυριολεκτικα δεν αντεχω πινω λιγοτερο απο το 1/4 του ποτηριου κοκα κολα zero. Ισα να μπορεσω να χωνεψω.

 

Τι πιστευετε εσεις ή τι ξερετε οτι βοηθαει?

Καλησπέρα εγω προσωπικά επειδή είχα πολλούς εμετούς και είχα ένα στομάχι χάλια έπινα λίγο Coca Cola Zero και με βοηθούσε αρκετά  απλά προσπαθούσα να μην πίνω κάθε μέρα 

εμενα ο γιατρός μου μου είχε πει να μην τρώω φυστικια συκώτι γαρίδες μύδια καλαμάρια και πράσινα από από έξω μόνο σπίτι που θα τα πλένω, για αναψυκτικά δεν μου είχε πει τίποτα

εσενα σου είπε να μην πίνεις ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα εγω προσωπικά επειδή είχα πολλούς εμετούς και είχα ένα στομάχι χάλια έπινα λίγο Coca Cola Zero και με βοηθούσε αρκετά  απλά προσπαθούσα να μην πίνω κάθε μέρα 

εμενα ο γιατρός μου μου είχε πει να μην τρώω φυστικια συκώτι γαρίδες μύδια καλαμάρια και πράσινα από από έξω μόνο σπίτι που θα τα πλένω, για αναψυκτικά δεν μου είχε πει τίποτα

εσενα σου είπε να μην πίνεις ; 

Οχι οχι δεν μου ειπε να μην πινω. Αλλα οπου και  να διαβασω λεει οτι δεν κανει. Βεβαια δεν κανει σε καθημερινη βαση. Και φανταζομαι λιγοτερο απο το 1/4 του ποτηριου ε δεν το μετραμε κ ποσοτητα για 3 φορες τη βδομαδα που θα χρειαστει. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Οχι οχι δεν μου ειπε να μην πινω. Αλλα οπου και  να διαβασω λεει οτι δεν κανει. Βεβαια δεν κανει σε καθημερινη βαση. Και φανταζομαι λιγοτερο απο το 1/4 του ποτηριου ε δεν το μετραμε κ ποσοτητα για 3 φορες τη βδομαδα που θα χρειαστει. 

 

Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα αλλά αν το έχεις απορία ρώτησε τον στο επόμενο ραντεβού σας

αν κάτσει και διαβάζεις με το τι πρέπει και τι όχι στην εγκυμοσύνη θα διαβάσεις τόσες διαφορετικές απόψεις μου θα ζαλιστείς όποτε καλύτερα άκου τον γιατρό σου 

εγω έπινα και κόκα κολα έπινα και καφέ και κρασάκι αν ηθελα καμία φορά 

Αφου δεν σου είπε κάτι ο γιατρός να πίνεις μέχρι και που χρειάζεται ώστε να σε ανακουφίσει μια στο τόσο δεν βλάπτει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα αλλά αν το έχεις απορία ρώτησε τον στο επόμενο ραντεβού σας

αν κάτσει και διαβάζεις με το τι πρέπει και τι όχι στην εγκυμοσύνη θα διαβάσεις τόσες διαφορετικές απόψεις μου θα ζαλιστείς όποτε καλύτερα άκου τον γιατρό σου 

εγω έπινα και κόκα κολα έπινα και καφέ και κρασάκι αν ηθελα καμία φορά 

Αφου δεν σου είπε κάτι ο γιατρός να πίνεις μέχρι και που χρειάζεται ώστε να σε ανακουφίσει μια στο τόσο δεν βλάπτει 

Ναι!!  ευχαριστώ πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. 

Ηθελα να ρωτήσω αν και εσας ειχε τυχει συχνα στο 1ο τριμηνο να "στομαχιαζετε!" Με μικρη ποδοτητα φαγητου. Σε αυτη την περιπτωση τι καταναλωνατε για να ηρεμησετε ? Αναψυκτικα? Σοδα? Ανθρακουχο νερο? Τι μπορουμε?

Επειδη ειχα διαβασει οτι δεν κανουν τα αναψυκτικά, τις φορές που κυριολεκτικα δεν αντεχω πινω λιγοτερο απο το 1/4 του ποτηριου κοκα κολα zero. Ισα να μπορεσω να χωνεψω.

 

Τι πιστευετε εσεις ή τι ξερετε οτι βοηθαει?

Δοκίμασε ελαφρύς αναψυκτικά που έχουν σαν βάση το τζίντζερ και θα με θυμηθείς να ξέρεις ποσό πολύ θα σε βοηθήσει και είναι και λίγο πιο ευεργετικό από τις κόκα κόλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Alex11 είπε:

Δοκίμασε ελαφρύς αναψυκτικά που έχουν σαν βάση το τζίντζερ και θα με θυμηθείς να ξέρεις ποσό πολύ θα σε βοηθήσει και είναι και λίγο πιο ευεργετικό από τις κόκα κόλες 

Α πολυ ωραια  ιδεα αυτη!! Θα το ψαξω!! Σε ευχαριστω πολυ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Balak455 είπε:

Α πολυ ωραια  ιδεα αυτη!! Θα το ψαξω!! Σε ευχαριστω πολυ!!!!

Να ξέρεις εμένα με βοήθησε πολύ δεν στο  προτείνω έτσι ! Μέσα σε 30’ μαξ ήμουν μια χαρά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Α πολυ ωραια  ιδεα αυτη!! Θα το ψαξω!! Σε ευχαριστω πολυ!!!!

Εγω τζίντζερ που έπινα σε τσάι όμως για τους εμετούς δεν με βοήθησε καθόλου 

ισως έτσι όμως πως στο προτείνει η κοπέλα σε μορφή αναψυκτικού να βοηθάει 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγω τζίντζερ που έπινα σε τσάι όμως για τους εμετούς δεν με βοήθησε καθόλου 

ισως έτσι όμως πως στο προτείνει η κοπέλα σε μορφή αναψυκτικού να βοηθάει 😊

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Alex11 είπε:

Να ξέρεις εμένα με βοήθησε πολύ δεν στο  προτείνω έτσι ! Μέσα σε 30’ μαξ ήμουν μια χαρά !

Ναι. Γιατι εμενα προς το παρον το προβλημα μου ειναι η δυσπεψία. Άρα θα το δοκιμασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2023 at 4:26 ΜΜ, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια καλησπερα. 

Ηθελα να ρωτήσω αν και εσας ειχε τυχει συχνα στο 1ο τριμηνο να "στομαχιαζετε!" Με μικρη ποδοτητα φαγητου. Σε αυτη την περιπτωση τι καταναλωνατε για να ηρεμησετε ? Αναψυκτικα? Σοδα? Ανθρακουχο νερο? Τι μπορουμε?

Επειδη ειχα διαβασει οτι δεν κανουν τα αναψυκτικά, τις φορές που κυριολεκτικα δεν αντεχω πινω λιγοτερο απο το 1/4 του ποτηριου κοκα κολα zero. Ισα να μπορεσω να χωνεψω.

 

Τι πιστευετε εσεις ή τι ξερετε οτι βοηθαει?

Καλησπέρα. 

Εγώ τώρα που μπήκα στο τρίτο τρίμηνο έχω μεγάλο θέμα με το φαγητό. 

Πιάνει χώρο και από το στομάχι μου μάλλον με όλα τα συμπτώματα που αναφέρεις. 

Εγώ αυτό που κάνω είναι να τρώω λιγότερο και συχνότερα. Αναψυκτικό προσωπικά δεν διανοούμαι να πιω όχι μόνο τώρα αλλά και γενικά. Το αν κάνει η όχι μπορείς να το καταλάβεις βλέποντας τι προκαλούν τα αναψυκτικά στους ενήλικες. 

Ειναι πάντως ένας λιγότερο επικίνδυνος τρόπος να καθαρίσεις την τουαλέτα από το ακουαφορτε.  Δεν είναι μύθος αυτό, δοκιμάστε το αν χρειαστεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α επίσης δεν βοηθάει καθόλου το να ξαπλώσεις πριν χωνέψεις, για τους εμμετόυς εννοώ, πράγμα δύσκολο αν πρέπει να τρως πραγματικά λίγο πρέπει να τρως αρκετές φορές. 

Το να Ξαπλωνεις από την αριστερή πλευρά διευκολύνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...