Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λες να είμαι έγκυος;!


Vargio

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Μόλις ανακάλυψα το σάιτ και έχω ενθουσιαστεί..μανούλες ενωθείτε!!

Λοιπόν ας μπω στο ψητό με τον άντρα μου λέγαμε από καιρό να κάνουμε ακόμα ένα μπεμπέ τώρα που μεγάλωσε και η κόρη μ πάει στα 2 τέλος του μήνα..και η πράξη έγινε μια μέρα μετά την ωορηξια μ..περιμένω περίοδο στις 24 του μήνα..σήμερα είχα κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά και ελάχιστο πόνο στο στήθος δεν ξέρω εάν έγινε κάποια σύλληψη ή κατεβαίνουν οι Ρώσοι 😋 (ας μου πει κάποιος αν είχε περάσει τέτοια συμπτώματα κατά την σύλληψη γτ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν κατάλαβα τίποτα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Vargio είπε:

Καλησπέρα!! Μόλις ανακάλυψα το σάιτ και έχω ενθουσιαστεί..μανούλες ενωθείτε!!

Λοιπόν ας μπω στο ψητό με τον άντρα μου λέγαμε από καιρό να κάνουμε ακόμα ένα μπεμπέ τώρα που μεγάλωσε και η κόρη μ πάει στα 2 τέλος του μήνα..και η πράξη έγινε μια μέρα μετά την ωορηξια μ..περιμένω περίοδο στις 24 του μήνα..σήμερα είχα κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά και ελάχιστο πόνο στο στήθος δεν ξέρω εάν έγινε κάποια σύλληψη ή κατεβαίνουν οι Ρώσοι 😋 (ας μου πει κάποιος αν είχε περάσει τέτοια συμπτώματα κατά την σύλληψη γτ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν κατάλαβα τίποτα)

Γεια σου Vargio! Νομίζω πως είναι λίγο νωρίς για να ξέρουμε.. αν άρχισες τώρα προσπάθειες μπορεί να είναι αντίδραση του οργανισμού στο σπέρμα! Εύχομαι ολόψυχα όμως να σημαίνουν κάτι άλλο.. και εμείς είμαστε σε προσπάθειες και μάλιστα αναμένω την επόμενη περίοδο κοντά με τη δική σου, στις 25 του μήνα! Μακάρι τα Χριστούγεννα να μας κρύβουν το καλύτερο δώρο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Vargio είπε:

Καλησπέρα!! Μόλις ανακάλυψα το σάιτ και έχω ενθουσιαστεί..μανούλες ενωθείτε!!

Λοιπόν ας μπω στο ψητό με τον άντρα μου λέγαμε από καιρό να κάνουμε ακόμα ένα μπεμπέ τώρα που μεγάλωσε και η κόρη μ πάει στα 2 τέλος του μήνα..και η πράξη έγινε μια μέρα μετά την ωορηξια μ..περιμένω περίοδο στις 24 του μήνα..σήμερα είχα κάποιες ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά και ελάχιστο πόνο στο στήθος δεν ξέρω εάν έγινε κάποια σύλληψη ή κατεβαίνουν οι Ρώσοι 😋 (ας μου πει κάποιος αν είχε περάσει τέτοια συμπτώματα κατά την σύλληψη γτ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν κατάλαβα τίποτα)

Γεια σου κορίτσι μου!

Και εγω περιμενω περίοδο στις 20/12 και εχω ακριβώς τα ίδια συμπτώματα! Λιγο πόνο στο στήθος και κατι τσιμπηματακια που και πού.

Τι να πω μακάρι να μην μας έρθει η ακατανομαστη για τους επόμενους μήνες 🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ 20/12 περιμενω!Μονο που το μοναδικό σύμπτωμα που έχω είναι πόνοι ωορρηξιας!Η ωορρηξία μου όμως ήταν εγγυημένα την προηγούμενη εβδομάδα(Δευτέρα ) ,αφού έγινε υπέρηχος και εξέταση αίματος.Το ότι δεν έχω καθόλου πρησμένο στήθος με κάνει και χανω τις ελπίδες μου βεβαια!ευχομαι με θετικά τεστ όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια. Ας ευχηθουμε όλες που περιμένουμε τέλος του μήνα περίοδο ( 28/12 περιμένω εγω)  και προσπαθούμε για μωράκι, να μην την δουμε!!!☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!🙂 Εγώ έχω 5 μέρες καθυστέρηση. Έκανα τεστ το απόγευμα της δεύτερης μέρας καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό. Συγκεκριμένα το clear blue early το οποίο μετά από αρκετή ώρα έδειξε τη δεύτερη γραμμή που είναι η γραμμή εξάχνωσης απ' ότι διάβασα. Την επόμενη μέρα έκανα πάλι ένα τεστ το πρωί, ένα ψηφιακό της clear blue, πάλι αρνητικό. Όμως η περίοδος δεν έρχεται και έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά η οποία είναι και πολύ πρησμένη. Να πω επίσης ότι είχαμε επαφή μία φορά με το σύζυγό μου και είχα αίμα το οποίο όμως δε συνεχίστηκε σε περίοδο. Φφφφ... Τι λέτε?? Σας έχει συμβεί? Λέτε υπάρχει περίπτωση για μπεμπάκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Καλησπέρα!🙂 Εγώ έχω 5 μέρες καθυστέρηση. Έκανα τεστ το απόγευμα της δεύτερης μέρας καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό. Συγκεκριμένα το clear blue early το οποίο μετά από αρκετή ώρα έδειξε τη δεύτερη γραμμή που είναι η γραμμή εξάχνωσης απ' ότι διάβασα. Την επόμενη μέρα έκανα πάλι ένα τεστ το πρωί, ένα ψηφιακό της clear blue, πάλι αρνητικό. Όμως η περίοδος δεν έρχεται και έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά η οποία είναι και πολύ πρησμένη. Να πω επίσης ότι είχαμε επαφή μία φορά με το σύζυγό μου και είχα αίμα το οποίο όμως δε συνεχίστηκε σε περίοδο. Φφφφ... Τι λέτε?? Σας έχει συμβεί? Λέτε υπάρχει περίπτωση για μπεμπάκι?

Έπαθα ακριβώς το ίδιο τον προηγούμενο μήνα, πρώτη φορά στη ζωή μου είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα αυτά τα ροζ που λες μια μέρα μια μετά τπτ. Έκανα πόσα τεστ όλα αρνητικά. Τελικά μου ήρθε. Ενδιάμεσα σε αυτόν τον μήνα ήμουν άρρωστη και πήρα αντιβίωση ίσως αυτό επηρέασε. Μήπως πέρασες κι εσύ κάτι αντίστοιχο;;;Για να σου δώσω κουράγιο πάντως ο επόμενος μήνας ήταν ο τυχερός μας! Είδα το θετικό τεστακι. Ωορρηξία έκανα κανονικά 12 μέρες μετά την αρχή της περιόδου (έκανα τεστ ωορρηξίας), παρόλη την ανωμαλία. Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο κι εσένα κορίτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλέπω είμαστε κοντά στις ημερομηνίες αρκετές κοπέλες.. κ εγώ γύρω στις 23 περιμένω αλλά έχω από χθες έντονους πόνους περιόδου κ έχω απογοητευτεί... Εμένα με πιάνουν πόνοι λίγες μέρες πριν από την περίοδο.. το βλέπω να μου έρχεται πάλι☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Καλησπέρα!🙂 Εγώ έχω 5 μέρες καθυστέρηση. Έκανα τεστ το απόγευμα της δεύτερης μέρας καθυστέρησης και βγήκε αρνητικό. Συγκεκριμένα το clear blue early το οποίο μετά από αρκετή ώρα έδειξε τη δεύτερη γραμμή που είναι η γραμμή εξάχνωσης απ' ότι διάβασα. Την επόμενη μέρα έκανα πάλι ένα τεστ το πρωί, ένα ψηφιακό της clear blue, πάλι αρνητικό. Όμως η περίοδος δεν έρχεται και έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά η οποία είναι και πολύ πρησμένη. Να πω επίσης ότι είχαμε επαφή μία φορά με το σύζυγό μου και είχα αίμα το οποίο όμως δε συνεχίστηκε σε περίοδο. Φφφφ... Τι λέτε?? Σας έχει συμβεί? Λέτε υπάρχει περίπτωση για μπεμπάκι?

Μήπως ξεκινήσατε πρόσφατα ελεύθερες επαφές;; εννοώ προσπάθειες για μωρό. Αν δεν έρθει κάνε μια χοριακη. Εύχομαι να είσαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια οποίες δεν την δουμε την ακατανόμαστη και εχουμε ευχάριστα θα ήταν ωραιο να το πουμε εδώ να δώσουμε και να μας δώσουν θάρρος ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!και εγω περιμένω περίοδο στις 24 με 25 Δεκεμβρη με θετικό τεστ ωορηξιας στις 9 Δεκεμβριου(Παρασκευή που είχα και γενεθλια) μακαρι να μην έρθει!!Συμπτωματα δεν εχω κατι ιδιαίτερο ελάχιστα με πονάει το στηθος!! μακάρι για όλες μας να γίνει το θαύμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2022 at 11:02 ΠΜ, ο/η Eir_ma είπε:

Έπαθα ακριβώς το ίδιο τον προηγούμενο μήνα, πρώτη φορά στη ζωή μου είχα καθυστέρηση μια εβδομάδα αυτά τα ροζ που λες μια μέρα μια μετά τπτ. Έκανα πόσα τεστ όλα αρνητικά. Τελικά μου ήρθε. Ενδιάμεσα σε αυτόν τον μήνα ήμουν άρρωστη και πήρα αντιβίωση ίσως αυτό επηρέασε. Μήπως πέρασες κι εσύ κάτι αντίστοιχο;;;Για να σου δώσω κουράγιο πάντως ο επόμενος μήνας ήταν ο τυχερός μας! Είδα το θετικό τεστακι. Ωορρηξία έκανα κανονικά 12 μέρες μετά την αρχή της περιόδου (έκανα τεστ ωορρηξίας), παρόλη την ανωμαλία. Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο κι εσένα κορίτσι μου!!

Καταρχήν συγχαρητήρια και με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!! Εγώ ακόμη τίποτα από περίοδο και συνεχίζονται οι πόνοι και το πρήξιμο..Δεν πέρασα κάτι τον προηγούμενο μήνα, ίσως είχα λίγο παραπάνω άγχος στη δουλειά.. Αυτό που με ανησύχησε ήταν ότι πάλι κατά την επαφή είχα αίμα και μετά τίποτα..Φφφ θα πάρω τηλ. τον γιατρό μου αύριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/12/2022 at 1:12 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Μήπως ξεκινήσατε πρόσφατα ελεύθερες επαφές;; εννοώ προσπάθειες για μωρό. Αν δεν έρθει κάνε μια χοριακη. Εύχομαι να είσαι! 

Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιό σου! Τους τελευταίους μήνες είχαμε ελεύθερες επαφές αλλά όχι στις γόνιμες μέρες νομίζω..Τον προηγούμενο μήνα όμως είχαμε και αυτές τις μέρες😉 Όπως είπα και στην Εir_ma, επειδή δε φεύγουν τα συμπτώματα θα πάρω τον γιατρό μου αύριο τηλ. γιατί έχω αρχίσει και ανησυχώ και φυσικά θα κάνω και χοριακή εκτός κι αν μου πει να πάω να με δει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η singing in the rain είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιό σου! Τους τελευταίους μήνες είχαμε ελεύθερες επαφές αλλά όχι στις γόνιμες μέρες νομίζω..Τον προηγούμενο μήνα όμως είχαμε και αυτές τις μέρες😉 Όπως είπα και στην Εir_ma, επειδή δε φεύγουν τα συμπτώματα θα πάρω τον γιατρό μου αύριο τηλ. γιατί έχω αρχίσει και ανησυχώ και φυσικά θα κάνω και χοριακή εκτός κι αν μου πει να πάω να με δει!

Απλά ρώτησα γιατί σε κάποιες γυναίκες οι ελέυθερες επαφές και συγκεκριμένα κάποια ουσία που έχει το σπέρμα επιρεαζουν κ διαταράζουν τον κύκλο. Αλλά αφού ήδη έχετε εδώ και πολλούς μήνες δεν είναι από αυτό η καθυστέρηση. Συμβαίνει κάποιες φορές. Εκτός αν είσαι έγκυος ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2022 at 4:40 ΜΜ, ο/η singing in the rain είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το σχόλιό σου! Τους τελευταίους μήνες είχαμε ελεύθερες επαφές αλλά όχι στις γόνιμες μέρες νομίζω..Τον προηγούμενο μήνα όμως είχαμε και αυτές τις μέρες😉 Όπως είπα και στην Εir_ma, επειδή δε φεύγουν τα συμπτώματα θα πάρω τον γιατρό μου αύριο τηλ. γιατί έχω αρχίσει και ανησυχώ και φυσικά θα κάνω και χοριακή εκτός κι αν μου πει να πάω να με δει!

Η άλλη περίπτωση είναι να έχει δημιουργηθεί κάποια κυστουλα απο προηγούμενη ωορρηξία.. το λέω γιατί μου θυμίζει λίγο τα δικά μου συμπτώματα που είχα πριν δύο κύκλους. Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν κύστη ωχρού σωματίου και ότι θα απορροφηθεί. Βέβαια τώρα που αναμένω το τρίτο κύκλο περιόδου πάλι είχα ενα στιγμιαίο πονακι κατά την επαφή και λίγο αίμα μετά.. Καλύτερα μιλά με το γιατρό σου για σιγουριά! Αναμένουμε νέα σου! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blue rain είπε:

Η άλλη περίπτωση είναι να έχει δημιουργηθεί κάποια κυστουλα απο προηγούμενη ωορρηξία.. το λέω γιατί μου θυμίζει λίγο τα δικά μου συμπτώματα που είχα πριν δύο κύκλους. Ο γιατρός μου είπε ότι ήταν κύστη ωχρού σωματίου και ότι θα απορροφηθεί. Βέβαια τώρα που αναμένω το τρίτο κύκλο περιόδου πάλι είχα ενα στιγμιαίο πονακι κατά την επαφή και λίγο αίμα μετά.. Καλύτερα μιλά με το γιατρό σου για σιγουριά! Αναμένουμε νέα σου! 🤗

Έκλεισα  ραντεβού την Τετάρτη με τον γιατρό μου! Αχ, για να δούμε! Θα σας ενημερώσω!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:


Τι εγινεε κοριτσιαα @marinaP    @Ania90 @singing in the rain ηρθε η περιοδος ή εγινε το θαυματακιιι ? 

Καλημέρα κορίτσια.

Ήρθες ναι στις 19/12 αντί στις 20/12. Ωστόσο από χθές το βράδυ σταμάτησε πολυυ απότομα. Στην τρίτη μέρα. Πάντα παει μέχρι 6 μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!! Εγώ περιμένω 1/1 και ελπίζω να μην έρθει! Θέλω να ρωτήσω κάτι σχετικά με την θερμοκρασία. Πόσο έμπιστη θεωρείται; Πχ εμένα η συνηθισμένη θερμοκρασία μου είναι 36.1 κ στην ωορρηξία και λιγότερο και κάθε φορά μετά την ωορρηξία ή προς τις μέρες περιόδου που μετράω και βλέπω 36,5 απογοητεύομαι που δεν έχω δέκατα και το αποκλείω στο μυαλό μου πως υπάρχει πιθανότητα εγκυμοσύνης. Όπως επίσης και με την αιμορραγία εμφύτευσης, είναι κάτι που συμβαίνει σε όλες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Ήρθες ναι στις 19/12 αντί στις 20/12. Ωστόσο από χθές το βράδυ σταμάτησε πολυυ απότομα. Στην τρίτη μέρα. Πάντα παει μέχρι 6 μέρες 

Την πρώτη μέρα οχι δεν ηταν κανονική ήταν ελάχιστο

Την δεύτερη μέρα ειχα φοβερούς πόνους και κανονική ροή. Από χθες το βράδυ τίποτα. Θα πάρω όμως τον γιατρό μου γιατί παίρνω φεμαρα (ορμόνες) για καλή ωορρηξία, στην περίοδο για 5 μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

Ήρθες ναι στις 19/12 αντί στις 20/12. Ωστόσο από χθές το βράδυ σταμάτησε πολυυ απότομα. Στην τρίτη μέρα. Πάντα παει μέχρι 6 μέρες 

@marinaPκάνε ένα τεστακι... Αν δεν ήταν κανονική η ροή της. Μπορεί να είναι εμφύτευση! Και εύχομαι να είναι θετικό!❤️🙏

Εμένα άρχισαν από χθες τα προεόρτια καφετιά της περιοδου και πονακια. Περιμένω 24-25 τη περίοδο μου. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δύο μέρες όχι σερί (αντιπροχθες και χθες) είχα κάτι περίεργες αναγουλες τις μεσημεριανές ώρες στη δουλειά. Μάλιστα τη πρώτη φορά έγινε δύο φορές μέσα στη μέρα και τη μια καθώς οδηγούσα με αποτέλεσμα να διακόψω την οδήγηση.. λέτε ρε κορίτσια να είναι? Ή να ναι τυχαίο γεγονός?  Πφφφφ.. στην αναμονή! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η blue rain είπε:

@marinaPκάνε ένα τεστακι... Αν δεν ήταν κανονική η ροή της. Μπορεί να είναι εμφύτευση! Και εύχομαι να είναι θετικό!❤️🙏

Εμένα άρχισαν από χθες τα προεόρτια καφετιά της περιοδου και πονακια. Περιμένω 24-25 τη περίοδο μου. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι δύο μέρες όχι σερί (αντιπροχθες και χθες) είχα κάτι περίεργες αναγουλες τις μεσημεριανές ώρες στη δουλειά. Μάλιστα τη πρώτη φορά έγινε δύο φορές μέσα στη μέρα και τη μια καθώς οδηγούσα με αποτέλεσμα να διακόψω την οδήγηση.. λέτε ρε κορίτσια να είναι? Ή να ναι τυχαίο γεγονός?  Πφφφφ.. στην αναμονή! 

 

Αχ αυτά τα συμπτώματα είναι που μας μπερδεύουν και εγώ έχω αναγουλες πριν τη περίοδο και πονοκέφαλο. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης ειναι πολύ παρόμοια. Περίμενε μέχρι τις 25. Σου το εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marinaP είπε:

Αχ αυτά τα συμπτώματα είναι που μας μπερδεύουν και εγώ έχω αναγουλες πριν τη περίοδο και πονοκέφαλο. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Τα συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης ειναι πολύ παρόμοια. Περίμενε μέχρι τις 25. Σου το εύχομαι μέσα απο τη καρδιά μου🫶

Εμένα μουδιάζουν οι μηροί μου πριν τη περίοδο αλλά αναγουλες δεν είχα ποτέ.  Δεν ξέρω.. θα σκάσω μέχρι να έρθει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blue rain είπε:

Εμένα μουδιάζουν οι μηροί μου πριν τη περίοδο αλλά αναγουλες δεν είχα ποτέ.  Δεν ξέρω.. θα σκάσω μέχρι να έρθει!

Σε καταλαβαίνω, εγώ πριν έρθει μπορεί να κανω και δύο και τρία τεστ 🤣

Δεν έμειναν πολλες μέρες κανε λίγη υπομονή.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Δεν ειναι τοσο αξιοπιστη  η θερμοκρασια κοριτσι μου . Εγω που ειμαι εγκυος και δεν εκανα τεστ για να μην απογοητευτω αλλα κοιταζα την θερμοκρασια μου δεν ειχα ποτε δεκατα. το μεγαλυτερο που ειχα δει ηταν 36.6 χαχαχ .Μην απογοητευεσαι προσπαθησε να μην αγχωνεσαι και ευχομαστε να μην δεις τιποτα την πρωτοχρονια απο αιμα ❤️ αιμορραγια δεν εινια ισως καποια καφε η λιγα υγρα αλλα και παλι ουτε αυτο ειναι σε ολες . 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εύχομαι κ σε σένα μια υπέροχη εγκυμοσύνη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
    • Ναι δοκιμασε το να μας πεις την γνωμη σου εγω κύριος αυτό επαιρνα να σου πω την αλήθεια  αλλα κορίτσια όταν αρχίσαμε τις τροφες και λερωνόταν εεεε δεν καθαρίζουν με τίποτα τα ρούχα τους τι να πω έχω τρελαθεί.. αυτήν η μπανάνα και ντομάτα δεν βγαίνουν με ΤΙΠΟΤΑ 
    • Πήρα κι εγω πριν λιγο το  baby planet πριν λιγο που πηγα σούπερ να το δοκιμασω κι αυτο! Απο όσα μύρισα εκεί  μου αρεσε αυτο πιο πολύ! Θα δείξει!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...