Μετάβαση σε περιεχόμενο

Είμαι η όχι?


Recommended Posts

Καλή σας μέρα κορίτσια!! Με 12 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ και βγαίνει θετικο! Δλδ δεν προλαβαίνω να το κάνω κ αμέσως 2 γραμμές! Πάω κατευθείαν για χοριακη η οποία ήταν 221. Θα επαναλάβω αύριο. Το θέμα μου είναι ότι πριν μια εβδομάδα ακριβώς πήγα στον γυναικολογο για τεστ παπ και δεν είδε τίποτα.μαλλον ήταν νωρίς ακόμα κ δεν φαινόταν. 

Του είπα ότι είχα καθυστέρηση είχα ξανά κάνει τεστ αλλά ήταν αρνητικο. Έχω λίγο άγχος γιατί κατά την εξέταση του γιατρού πριν μια εβδομάδα βρήκε μια συμφηση και την έσπασε.μου είπε ότι αυτό είναι κάτι σαν ιστοί που οκ περνάει το σπέρμα γιατί είναι υγρό αλλά καλό είναι να μην υπάρχουν. Κατά τ άλλα όλα καλά ήταν πεντακάθαρος ο υπέρηχος.τη συμφηση τη βρήκε πιο βαθειά κάνοντας μια άλλη εξέταση.  Κ μου είπε όταν σου έρθει περιοδος κ τελειώσει θα έρθεις για υστεροσκοπηση να δούμε αν έχει κ άλλες συμφησεις μέσα η μήτρα. Και το άγχος μου είναι εφόσον είμαι σε μια αρχηηηηη αν έχω όντως κ άλλες μέσα μου θα χαθεί η εγκυμοσύνη.  Μήπως αποβάλει γι αυτό. Τώρα το 221 σαν τιμή είναι καλή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Καλή σας μέρα κορίτσια!! Με 12 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ και βγαίνει θετικο! Δλδ δεν προλαβαίνω να το κάνω κ αμέσως 2 γραμμές! Πάω κατευθείαν για χοριακη η οποία ήταν 221. Θα επαναλάβω αύριο. Το θέμα μου είναι ότι πριν μια εβδομάδα ακριβώς πήγα στον γυναικολογο για τεστ παπ και δεν είδε τίποτα.μαλλον ήταν νωρίς ακόμα κ δεν φαινόταν. 

Του είπα ότι είχα καθυστέρηση είχα ξανά κάνει τεστ αλλά ήταν αρνητικο. Έχω λίγο άγχος γιατί κατά την εξέταση του γιατρού πριν μια εβδομάδα βρήκε μια συμφηση και την έσπασε.μου είπε ότι αυτό είναι κάτι σαν ιστοί που οκ περνάει το σπέρμα γιατί είναι υγρό αλλά καλό είναι να μην υπάρχουν. Κατά τ άλλα όλα καλά ήταν πεντακάθαρος ο υπέρηχος.τη συμφηση τη βρήκε πιο βαθειά κάνοντας μια άλλη εξέταση.  Κ μου είπε όταν σου έρθει περιοδος κ τελειώσει θα έρθεις για υστεροσκοπηση να δούμε αν έχει κ άλλες συμφησεις μέσα η μήτρα. Και το άγχος μου είναι εφόσον είμαι σε μια αρχηηηηη αν έχω όντως κ άλλες μέσα μου θα χαθεί η εγκυμοσύνη.  Μήπως αποβάλει γι αυτό. Τώρα το 221 σαν τιμή είναι καλή?

Γειά σου!Με 12 μέρες καθυστέρηση και τέτοια τιμή μάλλον έκανες πολύ πιο αργά ωορρηξία απ'οτι πιστεύεις. Μήπως θυμάσαι πότε ήταν η τελευταία επαφή που είχες? Επίσης μίλησες με τον γιατρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Γειά σου!Με 12 μέρες καθυστέρηση και τέτοια τιμή μάλλον έκανες πολύ πιο αργά ωορρηξία απ'οτι πιστεύεις. Μήπως θυμάσαι πότε ήταν η τελευταία επαφή που είχες? Επίσης μίλησες με τον γιατρό σου?

Μου είπε ότι είναι πολύ αρχή...δε θυμάμαι όχι! Έχουμε συχνες😅 είναι ναυτικός λείπει οπότε τώρα έχει άδεια κ ήταν εδώ 1 μήνα άρα δε θυμάμαι ακριβώς μέρες...περίμενα τέλος Μαΐου περίοδο κ δεν ήρθε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marw90 είπε:

Μου είπε ότι είναι πολύ αρχή...δε θυμάμαι όχι! Έχουμε συχνες😅 είναι ναυτικός λείπει οπότε τώρα έχει άδεια κ ήταν εδώ 1 μήνα άρα δε θυμάμαι ακριβώς μέρες...περίμενα τέλος Μαΐου περίοδο κ δεν ήρθε.

Γενικα εσεις σταθερό κύκλο ; Περίπου τι κύκλο έχεις ; Εγω επειδή δεν εχω σταθερό κύκλο ωορρηξία έκανα 23 ημέρα του κύκλου μου και έμεινα εγκυος το ξέρω γιατί κάνω και τεστ ωορρηξιας για να την βρω… και όταν πήγα για αυχενική βγήκε μια βδομαδα πίσω το μωρο αλλά λογικό αφού η σύλληψη δεν έγινε 14 ημέρα του κύκλου που συνθως γίνεται η ωορρηξία αλλά την 23 ημέρα όποτε το μωρο βγαίνει πιο πίσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Γενικα εσεις σταθερό κύκλο ; Περίπου τι κύκλο έχεις ; Εγω επειδή δεν εχω σταθερό κύκλο ωορρηξία έκανα 23 ημέρα του κύκλου μου και έμεινα εγκυος το ξέρω γιατί κάνω και τεστ ωορρηξιας για να την βρω… και όταν πήγα για αυχενική βγήκε μια βδομαδα πίσω το μωρο αλλά λογικό αφού η σύλληψη δεν έγινε 14 ημέρα του κύκλου που συνθως γίνεται η ωορρηξία αλλά την 23 ημέρα όποτε το μωρο βγαίνει πιο πίσω 

Συνήθως έχω ναι! 30 μέρες! Αλλά η ωορρηξια μπορεί να αλλάξει κι να μην είναι αυτή 100% που γράφουν οι εφαρμογές πχ. Αλλά έχω καλό κύκλο.29,30 μέρες στάνταρ! Σπάνια έχει σκαμπανευασματα! Κ τώρα που είχα καθυστέρηση το ψιλιαστηκα έκανα τεστ αρνητικό και καθυστερημένα έδειξε θετικο χτες Κ χοριακη χτες 221.

20240612_144442.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Συνήθως έχω ναι! 30 μέρες! Αλλά η ωορρηξια μπορεί να αλλάξει κι να μην είναι αυτή 100% που γράφουν οι εφαρμογές πχ. Αλλά έχω καλό κύκλο.29,30 μέρες στάνταρ! Σπάνια έχει σκαμπανευασματα! Κ τώρα που είχα καθυστέρηση το ψιλιαστηκα έκανα τεστ αρνητικό και καθυστερημένα έδειξε θετικο χτες Κ χοριακη χτες 221.

20240612_144442.jpg

Ότι είσαι εγκυος είναι το μόνο σίγουρο πάντως αφού έχεις ανεβασμένη χοριακη τώρα εύχομαι καλούς διπλασιασμούς και να έχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ξανά έκανα σήμερα το πρωί. 806 η τιμή!

Screenshot_20240613_105105_Microsoft 365 (Office).jpg

Screenshot_20240613_105105_Microsoft 365 (Office).jpg

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Είσαι έγκυος!! 

Κι η χοριακη σου έχει πολύ καλή αύξηση!

Η προηγούμενη χοριακη έγινε χθες -προχθες σωστά; Γενικά θέλουν ανά δύο μέρες η χοριακη να διπλασιάζεται και σένα έχει τετραπλασιαστεί οπότε είσαι τέλεια!!

Απ' ότι φαίνεται έκανες πιο αργά από το συνηθισμένο ωορρηξία γι αυτό και όταν έκανες το πρώτο τεστ ήταν αρνητικό! 

Και εννοείται ότι δεν θα φαινόταν κάτι όταν πηγές γυναικολόγο. Θέλει χοριακη 1500-2000 για να φανεί ο σάκος!

Για τις συμφυσεις θα σου έλεγα να μην ανησυχείς γιατί συνήθως δημιουργούν δυσκολία στην εμφύτευση.

Εσένα τώρα έχει γίνει η εμφύτευση!

Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σού εύχομαι!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια!! Είσαι έγκυος!! 

Κι η χοριακη σου έχει πολύ καλή αύξηση!

Η προηγούμενη χοριακη έγινε χθες -προχθες σωστά; Γενικά θέλουν ανά δύο μέρες η χοριακη να διπλασιάζεται και σένα έχει τετραπλασιαστεί οπότε είσαι τέλεια!!

Απ' ότι φαίνεται έκανες πιο αργά από το συνηθισμένο ωορρηξία γι αυτό και όταν έκανες το πρώτο τεστ ήταν αρνητικό! 

Και εννοείται ότι δεν θα φαινόταν κάτι όταν πηγές γυναικολόγο. Θέλει χοριακη 1500-2000 για να φανεί ο σάκος!

Για τις συμφυσεις θα σου έλεγα να μην ανησυχείς γιατί συνήθως δημιουργούν δυσκολία στην εμφύτευση.

Εσένα τώρα έχει γίνει η εμφύτευση!

Μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη σού εύχομαι!!!

 

Ευχαριστώ πολύ!! Κρατάω μικρό καλάθι γενικά γιατί κ τον Δεκέμβριο είχα ένα θετικό τεστ και χοριακη 84 αλλά μετά από λίγες μέρες αδιαθέτησα κ ήταν χημικη σύλληψη. Όλα καλά.τωρα εύχομαι να είναι όλα πιο καλά! Α δεν ξέρω νόμιζα ότι κάνουν αποβολές οι συμφισεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marw90 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Κρατάω μικρό καλάθι γενικά γιατί κ τον Δεκέμβριο είχα ένα θετικό τεστ και χοριακη 84 αλλά μετά από λίγες μέρες αδιαθέτησα κ ήταν χημικη σύλληψη. Όλα καλά.τωρα εύχομαι να είναι όλα πιο καλά! Α δεν ξέρω νόμιζα ότι κάνουν αποβολές οι συμφισεις

Τώρα με τέτοια χοριακη δεν είναι βιοχημική σίγουρα!

Μίλα και με τον γιατρό σου! Λογικά ή θα σου ζητήσει μια χοριακη ακόμα και μετά θα κλείσει ραντεβού για υπέρηχο ή θα κλείσει κατευθείαν ραντεβού για υπέρηχο!

Ρώτα τον και για τις συμφυσεις! Εγώ για δυσκολία στην εμφύτευση ξέρω αλλά σίγουρα ο γιατρός θα ξέρει αν επηρεάζει και την πιθανότητα αποβολής.

Εύχομαι όλα να κυλήσουν καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Christi.D. είπε:

Τώρα με τέτοια χοριακη δεν είναι βιοχημική σίγουρα!

Μίλα και με τον γιατρό σου! Λογικά ή θα σου ζητήσει μια χοριακη ακόμα και μετά θα κλείσει ραντεβού για υπέρηχο ή θα κλείσει κατευθείαν ραντεβού για υπέρηχο!

Ρώτα τον και για τις συμφυσεις! Εγώ για δυσκολία στην εμφύτευση ξέρω αλλά σίγουρα ο γιατρός θα ξέρει αν επηρεάζει και την πιθανότητα αποβολής.

Εύχομαι όλα να κυλήσουν καλά!

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Μακάρι να μην έχω καμία άλλη...είχα μια κ την έσπασε...κι εύχομαι κ να έχω να μη γίνει τίποτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η marw90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ξανά έκανα σήμερα το πρωί. 806 η τιμή!

Screenshot_20240613_105105_Microsoft 365 (Office).jpg

Screenshot_20240613_105105_Microsoft 365 (Office).jpg

Συγχαρητήρια η χοριακη σου πολύ καλή… σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να την χαρεις 🤰🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Συγχαρητήρια η χοριακη σου πολύ καλή… σου εύχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσύνη και να την χαρεις 🤰🥳

Ευχαριστώ πολύ!!! Μακάρι!!!🩷🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Απαντήσεις

    • Εγώ έχω ακόμα  μέρες είναι η αλήθεια!; Στη 1 Νοεμβρίου για τη β επιπέδου!  Για τα ουδέτεροφύλλα γενικά οι τιμές μου είναι πάντα φυσιολογικές. Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι μάλλον απ' τον κοβιντ κ να τις επαναλάβω πριν πάω! Αχχχχχ πως κ πως περιμένω να δω ξανά τον μικρό μου!!!;
    • Σωστηηηη!! Τώρα άρχισα να τους γράφω όλους σιγά σιγά πιο πριν δεν μπορούσα επηρεαζομουν αρκετά.. ποιος ξέρει στο δεύτερο μπορεί από την αρχή να είμαι κουλ.. πω πω ρε κορίτσι τώρα τι μου θύμησες.. μιλούσαμε και τότε που προσπαθούσαμε πριν κάνα 3+ χρόνια.. πόσο με είχατε βοηθήσει όλες τότε μετά την αποβολή μου.. τι είχες περάσει κ συ.. πόσο είναι το δεύτερο σου παιδάκι τώρα?
    • Σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου όλες σας (δεν έχω άλλες αντιδράσεις). Και για τις ευχές για το μικρό μου κοριτσάκι, και για την εγκυμοσύνη. Είστε όλες μέσα στις προσευχές μου, δεν ξεχνάω ποτέ καμία γιατί ξέρω πόσο πονάει να θέλεις ένα μωράκι και να γίνεται άπιαστο όνειρο. @marinamanoulitsa για το θέμα φιλία, μπορώ να γράψω σεντόνια ολόκληρα. Καμένη από πάνω μέχρι κάτω. Τόσο που πλέον έχω λίγες φίλες και καλές αλλά δυστυχώς όχι κολλητές. Όχι ότι δεν θέλω, αλλά έχω πληγωθεί τόσο πολύ, και από διαφορετικές φίλες στο πέρασμα των χρόνων, που έβαλα και εγώ πάνω από όλα την οικογένεια μου. Πριν έρθει το παιδάκι μου, ήταν ο καλός μου εκεί για όλα. Και φίλος, και σύντροφος και εραστής.. Εγώ θα πω μόνο ότι για να μιλήσει κάποιος άνθρωπος ετσι, με τέτοια λόγια, δεν υπήρξε ποτέ πραγματική φίλη, άρα καλύτερα να μην είναι στη ζωή σου. Ξέρω βέβαια πόσο στενάχωρο είναι αυτό, ειδικά όταν έχεις επενδύσει σε αυτή τη φιλία. Και εγώ από όταν γέννησα, έγινε ένα αυτόματο ξεκαθάρισμα. Λίγοι και καλοί!! Για τα tantrums που λέτε, εμένα με αγχωνουν αρκετά.. Η δικιά μου είναι και λίγο νευρική, οπότε δεν ξέρω όταν έρθει αυτή η ώρα αν θα έχω την ψυχική δύναμη να το χειριστώ όπως πρέπει... Έχω και αυτό το κακό, δεν αντέχω να την ακούω να κλαίει, με πιάνει απίστευτο στρες, νιώθω σαν να χτυπάνε συναγερμοί στο κεφάλι μου. Ήταν πολύ πιο έντονο όσο ήταν βρεφακι, αλλά ως ένα βαθμό ακόμα το νιώθω.. Για καλή μου τύχη, η νονά της είναι ψυχολόγος, οπότε όλο και κάποια βοήθεια θα έχουμε.. Και μια φωτογραφία από την βόλτα μας σήμερα στον ήλιο 😊😊 Και να θυμάστε.. μετά τη βροχή, βγαίνει το ουράνιο τόξο 🌈🌈
    • @Katiana1987μου έχεις μια όμορφη σχέση με την κορούλα σου και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είστε παντα έτσι. Έχω τον αδερφό μου μονογονεικη οικογένεια και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι το όλο ζήτημα αλλά έχεις καλή διάθεση και αυτό είναι θετικό. Αυτό που προσπάθησα εγώ τουλάχιστον να εξηγήσω ήταν ότι το νεογέννητο έχει μια απαιτητική περίοδο που αλλάζουν πολλά, ζυγιζεται η σχέση του ζευγαριού στις δυσκολίες, αναπροσαρμοζεται το άτομο και η δυαδική σχέση του ζευγαριού. Θα σου φέρω δύο παραδείγματα πχ συνάντησα κοπέλα που ζήτησε από τον σύντροφό της που ήταν σε ελεύθερη σχέση να είναι ενεργός για το παιδί τους, να το πηγαίνει βόλτες κλπ και αυτός αρνήθηκε και χώρισαν απλά, εκείνη το πήρε απόφαση και μεγαλώνει το κοριτσάκι της ήρεμα και απλά, ενώ φροντίζει τον εαυτό της και την ψυχολογία της διότι πρέπει να είναι καλά για το παιδάκι της. Από την άλλη πλευρά είχα συνάδερφο που σε εποχή τηλεεργασιας απέκτησε το τρίτο και το τέταρτο μωρό, η πεθερά του ήταν συνεχώς στο σπίτι τους διότι ο συναδερφος δεν έλεγε στη γυναίκα του ότι έχει τηλεεργασια λόγω covid προκειμένου να πηγαίνει στο πατρικό του να δουλεύει και να ξεκουράζεται λίγο. Στη δεύτερη περίπτωση η οικογένεια υπέστη κρίση, η κοπέλα δεν χάλασε το γάμο της αλλά το ζευγάρι βασανίστηκε να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Ο συναδερφος ακόμα και τώρα όταν του είπα μπράβο για τα τέσσερα παιδιά με στραβοκοιταξε. Προφανώς ο ίδιος δεν ήθελε να είναι πολύτεκνος. Η έλευση ενός μωρού καταβάλλει τη μάνα αλλά δοκιμάζει και το ζευγάρι κάνοντας την ψυχοσύνθεση της νέας μαμάς ακόμα χειρότερα. Αυτό είναι δύσκολο στάδιο θέλει υπομονή και επιμονή. Η χαρά με την οποία αντιμετωπίζεις το μωρό σου εμένα προσωπικά μου έδωσε δύναμη και δε θα ήθελα να μην γράφεις στην ομάδα. 
    • Πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου! Πανέμορφη μέρα για σένα με ένα κοριτσάκι που μόλις έγινε 1 και ένα σποράκι που μόλις έγινε 199!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...