Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γράμμα θα στείλω στον Άγιο Βασίλη χαρά να φέρει σε όλα τα χείλη. Αυτόν το Δεκέμβρη κάθε λαμπάκι να γίνει το φως για ένα μωράκι. 🎄🎅🥂🎉👶


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σας γράφω στα γρήγορα από το κινητό μιας και στο γραφείο επικρατεί πόλεμος. Την γυναικολόγο δεν την έχω βρει ακόμα από την τρίτη το μεσημέρι που της έχω στείλει τα αποτελέσματα. Γιατί το τηλ το σηκώνει η βοηθός της και εγώ θέλω να μιλήσω με την ίδια αλλά τρέχει λόγω της δουλειάς. Σήμερα όμως θα την ξανά καλέσω και θα επιμείνω να μιλήσω μαζί της επί τόπου. Εντάξει δεν είναι κάτι επείγον όπως εγκυμοσύνη κλπ αλλά δεν παύει και εγώ να έχω το άγχος μου και να σκέφτομαι τα δικά μου. 

Καλημέρα μμμ αυτό δεν είναι και πολύ καλό μου δεν μπορείς να βρεις την γιατρο στο τηλέφωνο 2 μερες τώρα 

και εμένα το σήκωνε η βοηθός του ομως της ελεγα τι θέλω και με έπαιρνε ο γιατρός μου πίσω μόλις τελείωνε από το ραντεβού του.. αν δεν ήταν κάτι πολύ σημαντικό μπορεί να έλεγε την βοηθώ του να με πάρει και να με καθοδήγηση τι να κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 525
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου σας γράφω στα γρήγορα από το κινητό μιας και στο γραφείο επικρατεί πόλεμος. Την γυναικολόγο δεν την έχω βρει ακόμα από την τρίτη το μεσημέρι που της έχω στείλει τα αποτελέσματα. Γιατί το τηλ το σηκώνει η βοηθός της και εγώ θέλω να μιλήσω με την ίδια αλλά τρέχει λόγω της δουλειάς. Σήμερα όμως θα την ξανά καλέσω και θα επιμείνω να μιλήσω μαζί της επί τόπου. Εντάξει δεν είναι κάτι επείγον όπως εγκυμοσύνη κλπ αλλά δεν παύει και εγώ να έχω το άγχος μου και να σκέφτομαι τα δικά μου. 

Καλημέρα. Της έχεις στείλει τα αποτελέσματα? Η βοηθός δεν σου είπε αν τα είδε? Μήπως σε πάρει αυτή αργότερα.. πάντως εγώ θα σου πρότεινα να πας σε ενδοκρινολόγο για τις ορμονολογικες και όχι σε γυναικολόγο.. όσο για την DHEAS ορμόνη εγώ την είχα τέρμα ανεβασμένη και μου είπε ότι δεν μας ενοχλεί. Για κατεβασμένη όμως δεν ξέρω να σου απαντήσω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα μμμ αυτό δεν είναι και πολύ καλό μου δεν μπορείς να βρεις την γιατρο στο τηλέφωνο 2 μερες τώρα 

και εμένα το σήκωνε η βοηθός του ομως της ελεγα τι θέλω και με έπαιρνε ο γιατρός μου πίσω μόλις τελείωνε από το ραντεβού του.. αν δεν ήταν κάτι πολύ σημαντικό μπορεί να έλεγε την βοηθώ του να με πάρει και να με καθοδήγηση τι να κάνω 

Το ξέρω @Elkμου και είναι ένας λόγος που σκέφτομαι να την αλλάξω. Είχα άλλον γιατρο στις εγκυμοσύνες μου αλλα δυστυχώς "έφυγε" νεότατος. Ήταν βοηθός του τότε και εδώ και μια 10ετια σχεδόν με παρακολουθεί αυτή. Έχει όλο το ιστορικό μου κλπ και την εμπιστεύομαι γιατί ήταν δίπλα στον γιατρό μου, ο οποίος δεν επέλεγε τυχαία αυτούς που είχε δίπλα του. Θα της το πω φυσικά ότι δυο μέρες δεν γίνετε να μην σε βρίσκω στα τηλ. Γιατί οκ είδα τις τιμές ανεβασμένες και χαμηλές σε κάποιες εξετάσεις που είναι άγνωστες για μένα. Θα ήθελα έστω να με καθησυχάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Καλημέρα. Της έχεις στείλει τα αποτελέσματα? Η βοηθός δεν σου είπε αν τα είδε? Μήπως σε πάρει αυτή αργότερα.. πάντως εγώ θα σου πρότεινα να πας σε ενδοκρινολόγο για τις ορμονολογικες και όχι σε γυναικολόγο.. όσο για την DHEAS ορμόνη εγώ την είχα τέρμα ανεβασμένη και μου είπε ότι δεν μας ενοχλεί. Για κατεβασμένη όμως δεν ξέρω να σου απαντήσω 

Ναι της τα προώθησα κατευθείαν με εμαιλ από την τρίτη το μεσημέρι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Pepe le pew είπε:

Το ξέρω @Elkμου και είναι ένας λόγος που σκέφτομαι να την αλλάξω. Είχα άλλον γιατρο στις εγκυμοσύνες μου αλλα δυστυχώς "έφυγε" νεότατος. Ήταν βοηθός του τότε και εδώ και μια 10ετια σχεδόν με παρακολουθεί αυτή. Έχει όλο το ιστορικό μου κλπ και την εμπιστεύομαι γιατί ήταν δίπλα στον γιατρό μου, ο οποίος δεν επέλεγε τυχαία αυτούς που είχε δίπλα του. Θα της το πω φυσικά ότι δυο μέρες δεν γίνετε να μην σε βρίσκω στα τηλ. Γιατί οκ είδα τις τιμές ανεβασμένες και χαμηλές σε κάποιες εξετάσεις που είναι άγνωστες για μένα. Θα ήθελα έστω να με καθησυχάσει 

Ναι να της το πεις μπορεί να μην φταίει η γιατρός αλλά η βοηθός που μπορεί να μην την έχει ενημερώσει 

αν την εμπιστεύεσαι και είσαι ευχαριστημένη μην την αλλάζεις απλα προσπάθησε να λύσεις το πρόβλημα επικοινωνίας 

εγω είχα τέτοιο πρόβλημα με ενδοκρινολόγο η βοηθός της ήταν πολύ κακή δεν ενημέρωνε σωστά την γιατρό δεν μπορούσα να μιλήσω με την γιατρό την ίδια.. και όπως καταλαβαίνεις δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη από αυτό γιατί ήμουν εγκυος και δεν υπήρχε σωστη καθοδήγηση 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk έκλεισα με την ενδοκρινολόγο μου στις 9/1/2023 δεν έχει πιο σύντομο ραντεβού και εκείνη πάντα πάω από εκεί με ξεσκονιζει ζάχαρο πίεση υπέρηχο κλπ. Και μετά μου συνταγογραφει αιματολογικές. Για αυτό ζητησα από την γυν να μου γράψει κι άλλες εξετάσεις για πιο γρήγορα. Αλλά απάντηση ακόμα δεν έχω 🤣🥲😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

@Elk έκλεισα με την ενδοκρινολόγο μου στις 9/1/2023 δεν έχει πιο σύντομο ραντεβού και εκείνη πάντα πάω από εκεί με ξεσκονιζει ζάχαρο πίεση υπέρηχο κλπ. Και μετά μου συνταγογραφει αιματολογικές. Για αυτό ζητησα από την γυν να μου γράψει κι άλλες εξετάσεις για πιο γρήγορα. Αλλά απάντηση ακόμα δεν έχω 🤣🥲😭

Ααα ωραία γιατί και εγω αυτά με ενδοκρινολόγο τα ειδα… γιατί οι γυναικολόγοι δεν είναι πολύ εξειδικευμένοι .. μακάρι σήμερα να καταφέρεις να την βρεις 

και εμένα έτσι ήταν τα ραντεβού με ενδοκρινολόγο μου έβαζε 3 βδομαδες μετά  σχεδόν μήνα… και περίμενα πάνω από ώρα όταν πήγαινα στο ραντεβού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/12/2022 at 11:50 ΠΜ, ο/η Elk είπε:

@Tinasardin8689 @Nandia- @babyblue94 κορίτσια εσεις τι κάνετε ; Πως είστε ; 

καλημέρα.. πήγα χτες στο γιατρό εγω .. το μωρο δεν έβαλε πολλά γραμμάρια.. σε 2 βδ έβαλε μόνο 300 αλλά δεν ανησύχησε την γιατρό..  μου είπε να τρώω πιο πολύ εγω.. η αλήθεια είναι το βράδυ δεν τρώω γιατί είχα καούρες.. όλη μέρα ένα γεύμα τρώω και φρούτα.. πρωινό καμία δύο φρυγανιές με μέλι..  μεταθέσαμε την καισαρική για 7/1 τελικά για να δώσουμε ακόμα λίγες μέρες στο μωρο να βάλει ακόμα λίγο βαρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

καλημέρα.. πήγα χτες στο γιατρό εγω .. το μωρο δεν έβαλε πολλά γραμμάρια.. σε 2 βδ έβαλε μόνο 300 αλλά δεν ανησύχησε την γιατρό..  μου είπε να τρώω πιο πολύ εγω.. η αλήθεια είναι το βράδυ δεν τρώω γιατί είχα καούρες.. όλη μέρα ένα γεύμα τρώω και φρούτα.. πρωινό καμία δύο φρυγανιές με μέλι..  μεταθέσαμε την καισαρική για 7/1 τελικά για να δώσουμε ακόμα λίγες μέρες στο μωρο να βάλει ακόμα λίγο βαρος

Εντάξει 150 γρ την βδομαδα δηλαδή πήρε νομίζω απο 150-200 γραμμάρια την βδομαδα δεν βάζουν ; Εκανες Doppler;
Προσπάθησε να τρως ειδικά τώρα που μπαίνεις την τελική ευθεία.. μπήκες στο μήνα σου δηλαδή ; Πωπω πέρασε ο καιρός 😊 τίποτα δεν έμεινε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

καλημέρα.. πήγα χτες στο γιατρό εγω .. το μωρο δεν έβαλε πολλά γραμμάρια.. σε 2 βδ έβαλε μόνο 300 αλλά δεν ανησύχησε την γιατρό..  μου είπε να τρώω πιο πολύ εγω.. η αλήθεια είναι το βράδυ δεν τρώω γιατί είχα καούρες.. όλη μέρα ένα γεύμα τρώω και φρούτα.. πρωινό καμία δύο φρυγανιές με μέλι..  μεταθέσαμε την καισαρική για 7/1 τελικά για να δώσουμε ακόμα λίγες μέρες στο μωρο να βάλει ακόμα λίγο βαρος

Νομίζω ότι η ανάπτυξη τους όσο προχωρά η κύηση δεν είναι τόσο μεγάλη όσο τους πρώτους μήνες. Πόσο βάρος το βγάζει συνολικά το μωρό; Αχ τι καλά λίγες μέρες έμειναν. Με το καλό.!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η vou.95 είπε:

Δεν εχεις το κινητο της να καλεσεις εκει και οχι στο ιατρειο που το σηκωνει η γραμματεας , να μιλησεις απευθειας με την ιδια 

Μα και το κινητό η βοηθός το σηκώνει. Κορίτσια ντροπή μου αλλά είδα κλήση της χτες στις 23:40 με πήρε η γυναίκα (μάλλον τότε τελείωσε το ιατρείο της,γιατί είπα στην βοηθό ότι ώρα τελειώσει να με πάρει)  αλλά το κινητό μου ποτέ δεν έδειξε ότι είχα κλήση της,παρά μόνο το είδα πριν που μπήκα στις κλήσεις μου για να την ξανά καλέσω. Βέβαια τώρα που την πήρα μου έστειλε μήνυμα ότι δε μπορεί να μου μιλήσει και θα με καλέσει αργότερα 🥲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Pepe le pew είπε:

Μα και το κινητό η βοηθός το σηκώνει. Κορίτσια ντροπή μου αλλά είδα κλήση της χτες στις 23:40 με πήρε η γυναίκα (μάλλον τότε τελείωσε το ιατρείο της,γιατί είπα στην βοηθό ότι ώρα τελειώσει να με πάρει)  αλλά το κινητό μου ποτέ δεν έδειξε ότι είχα κλήση της,παρά μόνο το είδα πριν που μπήκα στις κλήσεις μου για να την ξανά καλέσω. Βέβαια τώρα που την πήρα μου έστειλε μήνυμα ότι δε μπορεί να μου μιλήσει και θα με καλέσει αργότερα 🥲

ΩΩΩΩ κρίμα, το έχω πάθει και εγώ. Μπορεί επειδή ήταν αργά να μην το άφησε να χτυπήσει πολύ, και μετά η ειδοποίηση κάπου χάθηκε ... Πραγματικά οι εξετάσεις αυτές είναι πολύ ιδιαίτερες και δεν τις έχω ξαναδεί ούτε και εγώ και αναρωτιέμαι τι δείχνουν!  Εύχομαι να φτιάξουν όλα σύντομα και να την βρείτε την άκρη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εντάξει 150 γρ την βδομαδα δηλαδή πήρε νομίζω απο 150-200 γραμμάρια την βδομαδα δεν βάζουν ; Εκανες Doppler;
Προσπάθησε να τρως ειδικά τώρα που μπαίνεις την τελική ευθεία.. μπήκες στο μήνα σου δηλαδή ; Πωπω πέρασε ο καιρός 😊 τίποτα δεν έμεινε.. 

την περασμένη φορά έβαλε σχεδόν τα διπλασια.. όχι δεν μου είπε για doppler... ναι σαν χτες μου φαίνεται.. τπτ δεν εμεινε

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Pepe le pew είπε:

Νομίζω ότι η ανάπτυξη τους όσο προχωρά η κύηση δεν είναι τόσο μεγάλη όσο τους πρώτους μήνες. Πόσο βάρος το βγάζει συνολικά το μωρό; Αχ τι καλά λίγες μέρες έμειναν. Με το καλό.!! 

χτες ήταν 2400.. το θέλουμε σιγουρα πάνω από 2500 για να είμαστε ασφαλείς.. η γιατρός μου είπε ότι το υπολογίζεις γύρω στα 2800 με 3200 να φτάσει αλλά να αρχίσω να τρώω λίγο παραπάνω.. θα προσπαθήσω γιατί δεν έχω πολλή όρεξη αλλά αφού είναι για το καλό του μωρού θα βρω όρεξη και ας γίνω και τοφαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

την περασμένη φορά έβαλε σχεδόν τα διπλασια.. όχι δεν μου είπε για doppler... ναι σαν χτες μου φαίνεται.. τπτ δεν εμεινε

 

χτες ήταν 2400.. το θέλουμε σιγουρα πάνω από 2500 για να είμαστε ασφαλείς.. η γιατρός μου είπε ότι το υπολογίζεις γύρω στα 2800 με 3200 να φτάσει αλλά να αρχίσω να τρώω λίγο παραπάνω.. θα προσπαθήσω γιατί δεν έχω πολλή όρεξη αλλά αφού είναι για το καλό του μωρού θα βρω όρεξη και ας γίνω και τοφαλα

Ααα εμένα περίπου τοσο έβαζε 150 με 200 έτσι θυμάμαι εκτος αν τα αγορια παιρνουν πιο πολύ βαρος

Καλά εγω τον τελευταίο καιρό πεινούσα  πολύ μην σκέφτεσαι τα κιλά θα εχεις χρόνο μετά να μην τρως πολύ και να τα χασεις 😊  ξεκινά τωρα το φαγητό για να βοηθήσεις το μωρο σου..  

μπορει να μην χρειαστεί να κανείς Doppler αν είναι θα σου πει ο γιατρός 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημεραειδαμε ότι η καρδούλα του μωρού μου σταματησε να χτυπάει .. τη Δευτέρα ήταν όλα καλά και σήμερα απλά δεν χτυπούσε .. και μαζί με αυτό σταμάτησε και η δική μου καρδιά . Αύριο το πρωί έχω αποξεση και εγώ εύχομαι να μην ξυπνήσω καν .. σπαραζει η καρδιά μου , ο πόνος με τρυπάει τόσο βαθιά στη ψυχή .. δεν έχω άλλο κουράγιο , δεν έχω δύναμη να προσπαθήσω άλλο , πρώτα η βιοχημική , καπάκι η παλλινδρομη.. Δεν θέλω να μου πάρουν το μωρό μου , δεν έχει νόημα να ζήσω χωρίς αυτό , χωρίς τα όνειρα που έκανα ,χωρίς τη χαρά που με έκανε να νιώθω η μικρή του ύπαρξη . Ο θεός το πήρε κοντά του , και απορώ γιατί αφήνει εμένα εδώ γεμάτη πληγές και με τόσο πόνο που δεν με κρατανε πια τα πόδια μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σημεραειδαμε ότι η καρδούλα του μωρού μου σταματησε να χτυπάει .. τη Δευτέρα ήταν όλα καλά και σήμερα απλά δεν χτυπούσε .. και μαζί με αυτό σταμάτησε και η δική μου καρδιά . Αύριο το πρωί έχω αποξεση και εγώ εύχομαι να μην ξυπνήσω καν .. σπαραζει η καρδιά μου , ο πόνος με τρυπάει τόσο βαθιά στη ψυχή .. δεν έχω άλλο κουράγιο , δεν έχω δύναμη να προσπαθήσω άλλο , πρώτα η βιοχημική , καπάκι η παλλινδρομη.. Δεν θέλω να μου πάρουν το μωρό μου , δεν έχει νόημα να ζήσω χωρίς αυτό , χωρίς τα όνειρα που έκανα ,χωρίς τη χαρά που με έκανε να νιώθω η μικρή του ύπαρξη . Ο θεός το πήρε κοντά του , και απορώ γιατί αφήνει εμένα εδώ γεμάτη πληγές και με τόσο πόνο που δεν με κρατανε πια τα πόδια μου .

Λυπάμαι πολύ 😢

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια και στα παλιά και στα καινούρια!! απέχω πολύ καιρό από το φόρουμ γιατί πραγματικά δεν ήθελα να ασχολούμαι άλλο με το θέμα μωρό. σας διαβάζω συχνά όμως για να μαθαίνω τα νέα σας.

@Raf123 να σας ζήσει το αντράκι σας,γερό και καλότυχο να ειναι στην ζωή του.

@Nandia- με το καλό κορίτσι μου,πέρασε ο καιρός και σε λίγο θα το κρατάς αγκαλιάζει το μωράκι σου.

σε όλα τα κορίτσια εύχομαι καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες και σε όσες προσπαθούν να τα καταφέρουν σύντομα. 

Σας  φιλώ όλες

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Σημεραειδαμε ότι η καρδούλα του μωρού μου σταματησε να χτυπάει .. τη Δευτέρα ήταν όλα καλά και σήμερα απλά δεν χτυπούσε .. και μαζί με αυτό σταμάτησε και η δική μου καρδιά . Αύριο το πρωί έχω αποξεση και εγώ εύχομαι να μην ξυπνήσω καν .. σπαραζει η καρδιά μου , ο πόνος με τρυπάει τόσο βαθιά στη ψυχή .. δεν έχω άλλο κουράγιο , δεν έχω δύναμη να προσπαθήσω άλλο , πρώτα η βιοχημική , καπάκι η παλλινδρομη.. Δεν θέλω να μου πάρουν το μωρό μου , δεν έχει νόημα να ζήσω χωρίς αυτό , χωρίς τα όνειρα που έκανα ,χωρίς τη χαρά που με έκανε να νιώθω η μικρή του ύπαρξη . Ο θεός το πήρε κοντά του , και απορώ γιατί αφήνει εμένα εδώ γεμάτη πληγές και με τόσο πόνο που δεν με κρατανε πια τα πόδια μου .

Πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια. Λυπάμαι πολύ. Γιατί έκανες τόσο κοντά υπέρηχο; σου συνέβη κάτι και καταλάβατε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά; κουράγιο Έλλη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyNa είπε:

Πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια. Λυπάμαι πολύ. Γιατί έκανες τόσο κοντά υπέρηχο; σου συνέβη κάτι και καταλάβατε ότι κάτι δεν πήγαινε καλά; κουράγιο Έλλη μου. 

Όχι ,δεν είχα κανένα απολύτως σημάδι . Είχαμε ραντεβού σήμερα γιατί ο συγκεκριμένος γιατρός κάνει ενημέρωση μιας ώρας σχετικά με οδηγίες και τα βασικά σημεία της εγκυμοσύνης. Εγώ το έκλεισα για σήμερα .

Δεν βγαίνει από το μυαλό μου η εικόνα του μωρου μου που είχε κεφαλάκι και σωματακι ευδιάκριτο και έψαχνε μάταια ο γιατρός καρδιακή λειτουργία. Έχω μουδιάζει . Κλαίω ασταμάτητα , δεν ξέρω πως θα συνεχίσει η ζωή μου από δω και πέρα με εμένα να είμαι άδεια . Πονάει τόσο πολύ όλο αυτό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Όχι ,δεν είχα κανένα απολύτως σημάδι . Είχαμε ραντεβού σήμερα γιατί ο συγκεκριμένος γιατρός κάνει ενημέρωση μιας ώρας σχετικά με οδηγίες και τα βασικά σημεία της εγκυμοσύνης. Εγώ το έκλεισα για σήμερα .

Δεν βγαίνει από το μυαλό μου η εικόνα του μωρου μου που είχε κεφαλάκι και σωματακι ευδιάκριτο και έψαχνε μάταια ο γιατρός καρδιακή λειτουργία. Έχω μουδιάζει . Κλαίω ασταμάτητα , δεν ξέρω πως θα συνεχίσει η ζωή μου από δω και πέρα με εμένα να είμαι άδεια . Πονάει τόσο πολύ όλο αυτό ..

Πραγματικά λυπάμαι πολύ 😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Όχι ,δεν είχα κανένα απολύτως σημάδι . Είχαμε ραντεβού σήμερα γιατί ο συγκεκριμένος γιατρός κάνει ενημέρωση μιας ώρας σχετικά με οδηγίες και τα βασικά σημεία της εγκυμοσύνης. Εγώ το έκλεισα για σήμερα .

Δεν βγαίνει από το μυαλό μου η εικόνα του μωρου μου που είχε κεφαλάκι και σωματακι ευδιάκριτο και έψαχνε μάταια ο γιατρός καρδιακή λειτουργία. Έχω μουδιάζει . Κλαίω ασταμάτητα , δεν ξέρω πως θα συνεχίσει η ζωή μου από δω και πέρα με εμένα να είμαι άδεια . Πονάει τόσο πολύ όλο αυτό ..

Ποσων εβδομάδων είσαι αν επιτρέπεται; 

Υπήρξε κάποια πρόβλημα ;τι σου είπε ο γιατρός ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Όχι ,δεν είχα κανένα απολύτως σημάδι . Είχαμε ραντεβού σήμερα γιατί ο συγκεκριμένος γιατρός κάνει ενημέρωση μιας ώρας σχετικά με οδηγίες και τα βασικά σημεία της εγκυμοσύνης. Εγώ το έκλεισα για σήμερα .

Δεν βγαίνει από το μυαλό μου η εικόνα του μωρου μου που είχε κεφαλάκι και σωματακι ευδιάκριτο και έψαχνε μάταια ο γιατρός καρδιακή λειτουργία. Έχω μουδιάζει . Κλαίω ασταμάτητα , δεν ξέρω πως θα συνεχίσει η ζωή μου από δω και πέρα με εμένα να είμαι άδεια . Πονάει τόσο πολύ όλο αυτό ..

Το ξέρω ότι δεν έχει πολύ νοημα αυτό που θα σου πω.. αλλά αν θυμάμαι καλά η σύλληψη σου γινόταν εύκολα δεν είχες θέμα με αυτό..

Ίσως όμως θα πρέπει να το ψάξεις λίγο με εξετάσεις.. 😕 

καλη δύναμη αύριο θα είναι μια δύσκολη μέρα για εσας αλλά εύχομαι γρήγορα να μπορέσεις να ηρεμήσεις και να δείτε πως θα προχωρήσετε…

και πάλι λυπάμαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Όχι ,δεν είχα κανένα απολύτως σημάδι . Είχαμε ραντεβού σήμερα γιατί ο συγκεκριμένος γιατρός κάνει ενημέρωση μιας ώρας σχετικά με οδηγίες και τα βασικά σημεία της εγκυμοσύνης. Εγώ το έκλεισα για σήμερα .

Δεν βγαίνει από το μυαλό μου η εικόνα του μωρου μου που είχε κεφαλάκι και σωματακι ευδιάκριτο και έψαχνε μάταια ο γιατρός καρδιακή λειτουργία. Έχω μουδιάζει . Κλαίω ασταμάτητα , δεν ξέρω πως θα συνεχίσει η ζωή μου από δω και πέρα με εμένα να είμαι άδεια . Πονάει τόσο πολύ όλο αυτό ..

Πόσο λυπάμαι Elli 13... Το έχω ζήσει και εγώ και σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είναι πολύ οδυνηρό αυτό που βιώνεις. Να ξέρεις ότι δεν είσαι μόνη! Όσο καιρος και να περάσει θα είναι κομμάτι μας η απώλεια του! Εύχομαι να πάνε όλα κατ ευχήν αύριο! Η σκέψη μας μαζί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/12/2022 at 1:23 ΜΜ, ο/η kaounmar είπε:

Εγώ είμαι στη 17η εβδομάδα αισίως, ήταν μα κα΄νουμε εμβρυομεταφορά αλλά τελικά ήρθε φυσική σύλληψη! Έχουμε ένα θεματάκι στην κινητικότητα για αυτό μπηκαμε στο κομμάτι της εξωσωματικής και για να μην περνάει ο καιρός! Μακάρι όλα να συνεχίσουν έτσι! Σου εύχομαι σύντομα χαρές!!!

Μπραβο με το καλο!!Και ο συζυγος εχει θεμα στη κινητικοτητα και θα  παιρνει 3 μήνες βιταμινες που είπε ο ουρολογος!!Ειναι ο δεύτερος μηνας!!μακάρι να γίνει το θαύμα και για μας!!🙏🙏🙏περιμένω περίοδο 24 με 25 Δεκεμβρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...