Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε πραγματοποιείται η σύλληψη;


MELIA

Recommended Posts

TORA TELEUTAIA EXO POLLES KAOURES KAI PONOUS STIN KOILIA SAN AFTOUS TIS PERIODOU. PRIN DEKA MERES EIHAME ENA ATIHIMA ME TON ARRAVONIASTIKO MOU KAI MOU EHEI KARFOTHEI I IDEA OTI MPOREI NA EIMAI EGGUOS. AUTA VRE KORITSIA EINAI SIMPTOMATA??EHO KAI EXANTLISEI ALLA ISOS FTAIEI I THERMOKRASIA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 267
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

TORA TELEUTAIA EXO POLLES KAOURES KAI PONOUS STIN KOILIA SAN AFTOUS TIS PERIODOU. PRIN DEKA MERES EIHAME ENA ATIHIMA ME TON ARRAVONIASTIKO MOU KAI MOU EHEI KARFOTHEI I IDEA OTI MPOREI NA EIMAI EGGUOS. AUTA VRE KORITSIA EINAI SIMPTOMATA??EHO KAI EXANTLISEI ALLA ISOS FTAIEI I THERMOKRASIA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίγο νωρίς μού φαίνεται Λενάκι μου για συμπεράσματα... Εξάλλου οι καούρες είναι ένα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης, αλλά είναι πολύ νωρίς για να τα νιώσεις ακόμα... Περίμενε λίγο, και όταν κλείσεις τον κύκλο σου, κάνε ένα τεστ... Εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που προτιμάς περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίγο νωρίς μού φαίνεται Λενάκι μου για συμπεράσματα... Εξάλλου οι καούρες είναι ένα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης, αλλά είναι πολύ νωρίς για να τα νιώσεις ακόμα... Περίμενε λίγο, και όταν κλείσεις τον κύκλο σου, κάνε ένα τεστ... Εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που προτιμάς περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίγο νωρίς μού φαίνεται Λενάκι μου για συμπεράσματα... Εξάλλου οι καούρες είναι ένα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης, αλλά είναι πολύ νωρίς για να τα νιώσεις ακόμα... Περίμενε λίγο, και όταν κλείσεις τον κύκλο σου, κάνε ένα τεστ... Εύχομαι να έχεις το αποτέλεσμα που προτιμάς περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Kalispera koritsi. Prospathoume me ton sintrofo mou edo kai 6 mines sxedon na feroume ston kosmo ena paidaki... Stin arxi erxomastan se epafi sixna, thelame den thelame me apotelesma na mas kiriefsei to agxos. Edo kai 3 mines omos exoume xalarosei arketa, den to sizitame den to skeftomaste opos prin. To provlima mou omos einai oti den exo stathero kiklo kai den mporo na ipologiso pote einai oi gonimes mou meres kai apla prospathoume opot na nai... Mporei kapoia na me voithisei? Ti mporo na kano gia na auxiso tis pithanotites silipseis apo ti stigmi pou o kiklos mou den einai statheros???? 6 mines einai megalo diastima prospatheion? Sas euxaristo ek ton proteron :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsi. Prospathoume me ton sintrofo mou edo kai 6 mines sxedon na feroume ston kosmo ena paidaki... Stin arxi erxomastan se epafi sixna, thelame den thelame me apotelesma na mas kiriefsei to agxos. Edo kai 3 mines omos exoume xalarosei arketa, den to sizitame den to skeftomaste opos prin. To provlima mou omos einai oti den exo stathero kiklo kai den mporo na ipologiso pote einai oi gonimes mou meres kai apla prospathoume opot na nai... Mporei kapoia na me voithisei? Ti mporo na kano gia na auxiso tis pithanotites silipseis apo ti stigmi pou o kiklos mou den einai statheros???? 6 mines einai megalo diastima prospatheion? Sas euxaristo ek ton proteron :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalispera koritsi. Prospathoume me ton sintrofo mou edo kai 6 mines sxedon na feroume ston kosmo ena paidaki... Stin arxi erxomastan se epafi sixna, thelame den thelame me apotelesma na mas kiriefsei to agxos. Edo kai 3 mines omos exoume xalarosei arketa, den to sizitame den to skeftomaste opos prin. To provlima mou omos einai oti den exo stathero kiklo kai den mporo na ipologiso pote einai oi gonimes mou meres kai apla prospathoume opot na nai... Mporei kapoia na me voithisei? Ti mporo na kano gia na auxiso tis pithanotites silipseis apo ti stigmi pou o kiklos mou den einai statheros???? 6 mines einai megalo diastima prospatheion? Sas euxaristo ek ton proteron :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΕΡΕΙΣ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ 5ΤΕΜ 50 ΕΥΡΩ Η ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ SAVE ON TESTS.COM ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΑΜΙΝΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΕΣΤΑΚΙ.ΑΥΤΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΕΡΕΙΣ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ 5ΤΕΜ 50 ΕΥΡΩ Η ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ SAVE ON TESTS.COM ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΑΜΙΝΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΕΣΤΑΚΙ.ΑΥΤΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΠΕΡΕΙΣ ΤΕΣΤ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ 5ΤΕΜ 50 ΕΥΡΩ Η ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΕΛΙΔΑ SAVE ON TESTS.COM ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΑΜΙΝΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΤΕΣΤΑΚΙ.ΑΥΤΗ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΤΕΡΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καριοφυλια καλησπερα,θα παρεις ενα τεστ οωρηξιας λενε οτι ειναι πολυ αποτελεσματικο.6 μηνες προσπαθειας ειναι πολυ λιγο για να ανυσυχεις απο ενα χρονο και πανω αρχιζουμε να το ψαχνουμε.σου ευχομαι καλη επιτυχια με το αποτελεσμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καριοφυλια καλησπερα,θα παρεις ενα τεστ οωρηξιας λενε οτι ειναι πολυ αποτελεσματικο.6 μηνες προσπαθειας ειναι πολυ λιγο για να ανυσυχεις απο ενα χρονο και πανω αρχιζουμε να το ψαχνουμε.σου ευχομαι καλη επιτυχια με το αποτελεσμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καριοφυλια καλησπερα,θα παρεις ενα τεστ οωρηξιας λενε οτι ειναι πολυ αποτελεσματικο.6 μηνες προσπαθειας ειναι πολυ λιγο για να ανυσυχεις απο ενα χρονο και πανω αρχιζουμε να το ψαχνουμε.σου ευχομαι καλη επιτυχια με το αποτελεσμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κορίτσια.Δεν έχω ούτε και εγώ σταθερή περίοδο,έχω πολυκυστικεσ ωοθήκες καιο κύκλοσ μου είναι 38-40 μέρες και μόλισ σήμερα έμαθα οτι μπορεί να μην έχω ωορρεξία κάθε μήνα .Αγχωθηκα πολύ γιατι προσπαθώ για 2ο παιδάκι 4 μήνες τώρα. Υπάρχουν χάπια που βοηθούν την ωορεξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Δεν έχω ούτε και εγώ σταθερή περίοδο,έχω πολυκυστικεσ ωοθήκες καιο κύκλοσ μου είναι 38-40 μέρες και μόλισ σήμερα έμαθα οτι μπορεί να μην έχω ωορρεξία κάθε μήνα .Αγχωθηκα πολύ γιατι προσπαθώ για 2ο παιδάκι 4 μήνες τώρα. Υπάρχουν χάπια που βοηθούν την ωορεξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.Δεν έχω ούτε και εγώ σταθερή περίοδο,έχω πολυκυστικεσ ωοθήκες καιο κύκλοσ μου είναι 38-40 μέρες και μόλισ σήμερα έμαθα οτι μπορεί να μην έχω ωορρεξία κάθε μήνα .Αγχωθηκα πολύ γιατι προσπαθώ για 2ο παιδάκι 4 μήνες τώρα. Υπάρχουν χάπια που βοηθούν την ωορεξία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

  • Απαντήσεις

    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
    • Κορίτσι μου και εγώ στην κόρη μου είχα μια πολύ δύσκολη εγκυμοσύνη. Εμετούς κάθε μέρα, ναυτιες, ζαλάδες,  Σε αυτήν (είμαι 9+3 και τελευταίο υπέρηχο έκανα την Πέμπτη) σχεδόν ξεχνάω ότι είμαι έγκυος. Θηλάζω και εγώ οπότε δεν έχω ούτε πόνο στο στήθος. Λίγες ανακατωσουρες που και που ειδικά αν πεινάω, και έντονη κόπωση. Αυτά... Σε σχέση με την προηγούμενη εγκυμοσύνη δηλαδή είναι μια όαση!! Αλλά από την άλλη λέω ευτυχώς γιατί μπορώ να φροντίσω την μπέμπα αφενός και αφετέρου δεν θα άντεχα να περασω πάλι τόσο δύσκολα!!  Και εγώ στην αρχή ανησυχούσα που δεν είχα συμπτώματα, πλέον το απολαμβάνω όσο δεν πάει 😋😋
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...