Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Και εγώ έτσι το πάω τώρα! Δλδ όταν με ρωτανε λεω 24-11 μπαίνω στο μήνα μου! Δε μπορώ να κάτσω να αναλύω κ πολλά πολλά 😂😂😂

τι συμπτωαμτα εχεις μόνο εμετο;;

Καλημέρα και εγω έτσι το μέτρησα τον τελευταίο μήνα 25/7 είχα μπει στο μήνα μου 27/8 γέννησα…

αρα εσυ 24/11 μπαίνεις στο μήνα σου.. 😀 τίποτα μια βδομαδα έμεινε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα και εγω έτσι το μέτρησα τον τελευταίο μήνα 25/7 είχα μπει στο μήνα μου 27/8 γέννησα…

αρα εσυ 24/11 μπαίνεις στο μήνα σου.. 😀 τίποτα μια βδομαδα έμεινε! 

Ποτέ λεγαμε για προλακτινες ποτέ λεγαμε ότι δε θα γίνω ποτέ μαμα ποτέ έφτασα στο μήνα μου!! 
 

πηρες όλο τον 9ο εσυ;; Μπράβο…μακάρι να τον πάρω κ εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Hopemumtobe πρέπει να κάνεις άλλο ψευδώνυμο!!!!! Έγινες μανούλα ❤️ Όποτε μπορέσεις κορίτσι μου να μας γράψεις νέα!!!!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ποτέ λεγαμε για προλακτινες ποτέ λεγαμε ότι δε θα γίνω ποτέ μαμα ποτέ έφτασα στο μήνα μου!! 
 

πηρες όλο τον 9ο εσυ;; Μπράβο…μακάρι να τον πάρω κ εγώ 

Ναι όλο τον πήρα + 2 μερες δεν ήθελε να βγει η Μπέμπα..

αν και πιστεύω ότι είχα καθυστερημένη σύλληψη θεωρώ ότι ήθελε να γεννήσω 41 εβδομάδες έτσι γέννησε και η μαμα μου αλλα ο γιατρός μου δεν με άφησε να περιμένω μέχρι τότε  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι όλο τον πήρα + 2 μερες δεν ήθελε να βγει η Μπέμπα..

αν και πιστεύω ότι είχα καθυστερημένη σύλληψη θεωρώ ότι ήθελε να γεννήσω 41 εβδομάδες έτσι γέννησε και η μαμα μου αλλα ο γιατρός μου δεν με άφησε να περιμένω μέχρι τότε  

Εμένα μου είπε μπορούμε να περιμένουμε αν όλα είναι οκ εννοείται μέχρι 7/01 η τελευταία ημέρα που μου δίνει χαχα! Ελπίζω να μη το τραβήξουμε τόσο! Νομίζω ότι εγώ επδ είχα μικρότερο κύκλο εκείνη την φορά αντί 28 μερες ήταν 25 θα γεννήσω κοντά στην ΠΗΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμένα μου είπε μπορούμε να περιμένουμε αν όλα είναι οκ εννοείται μέχρι 7/01 η τελευταία ημέρα που μου δίνει χαχα! Ελπίζω να μη το τραβήξουμε τόσο! Νομίζω ότι εγώ επδ είχα μικρότερο κύκλο εκείνη την φορά αντί 28 μερες ήταν 25 θα γεννήσω κοντά στην ΠΗΤ

Εντάξει η αλήθεια είναι ότι και εγω είχα κουραστεί δεν μπορούσα να περιμένω άλλο αλλά αν με έδινε το οκ θα περίμενα άλλες 5 μερες ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εντάξει η αλήθεια είναι ότι και εγω είχα κουραστεί δεν μπορούσα να περιμένω άλλο αλλά αν με έδινε το οκ θα περίμενα άλλες 5 μερες ακόμα 

Εσυ ήσουν κ στο καλοκαίρι λογικό με τη ζέστη!!! Κ όσο κοντεύουν οι μερες νομίζω θέλεις όλο κ πιο πολύ να γνωρίσεις το μωρό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εσυ ήσουν κ στο καλοκαίρι λογικό με τη ζέστη!!! Κ όσο κοντεύουν οι μερες νομίζω θέλεις όλο κ πιο πολύ να γνωρίσεις το μωρό σου 

Ναι με την ζεστη ήταν λίγο δύσκολο είναι η αλήθεια 

Όσο πλησιάζει ο καιρός γίνεσαι ανυπόμονη θες να δεις το μωρο σου να το πιάσεις στα χέρια σου τόσο καιρό περιμένεις λογικό είναι.. 

Εσυ ποτε εχεις ραντεβού με την γιατρό σου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι με την ζεστη ήταν λίγο δύσκολο είναι η αλήθεια 

Όσο πλησιάζει ο καιρός γίνεσαι ανυπόμονη θες να δεις το μωρο σου να το πιάσεις στα χέρια σου τόσο καιρό περιμένεις λογικό είναι.. 

Εσυ ποτε εχεις ραντεβού με την γιατρό σου ; 

Έχω την Τρίτη την άλλη εβδομάδα κ ανυπομονώ κ μετά θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Έχω την Τρίτη την άλλη εβδομάδα κ ανυπομονώ κ μετά θα πηγαίνω κάθε εβδομάδα…

Άντε ωραία να μας πεις και τα νέα.. θέση έχει πάρει με το κεφάλι κάτω το μωρο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία να μας πεις και τα νέα.. θέση έχει πάρει με το κεφάλι κάτω το μωρο ;

Ναι πήρε έχει πολύ καιρό που είναι με το κέφαλο κάτω… άσε νιώθω κ τα ποδαράκια του πάνω πάνω με γαργαλάει κάποτε είναι ενοχλητικό 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Ναι πήρε έχει πολύ καιρό που είναι με το κέφαλο κάτω… άσε νιώθω κ τα ποδαράκια του πάνω πάνω με γαργαλάει κάποτε είναι ενοχλητικό 😂😂

Και εμένα είχε γυρίσει από νωρίς αλλά δεν κατέβηκε χαμηλά , ήταν μακρύς ο τράχηλος..  

Χαχαχα εμένα με ενοχλούσε με πατούσε στο διάφραγμα.. 

άντε πλησιάζει ο καιρός 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Και εμένα είχε γυρίσει από νωρίς αλλά δεν κατέβηκε χαμηλά , ήταν μακρύς ο τράχηλος..  

Χαχαχα εμένα με ενοχλούσε με πατούσε στο διάφραγμα.. 

άντε πλησιάζει ο καιρός 🥰 

Κάνω πολύ γυμναστική ελπίζω να πιάσει!! Κ να κοντύνει ο τράχηλος! Στην β επιπέδου ήταν 3.5 από τότε δε το ξανά είδαμε, όταν ρώτησα γύρω στον 7ο μήνα προς το τελος μου είπε νωρις είναι ακόμη μην αγχώνεσαι θα τον μετρήσουμε όποτε πρέπει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κάνω πολύ γυμναστική ελπίζω να πιάσει!! Κ να κοντύνει ο τράχηλος! Στην β επιπέδου ήταν 3.5 από τότε δε το ξανά είδαμε, όταν ρώτησα γύρω στον 7ο μήνα προς το τελος μου είπε νωρις είναι ακόμη μην αγχώνεσαι θα τον μετρήσουμε όποτε πρέπει…

Μπράβο καλά κανείς βοηθάει η γυμναστική πολύ εγω έκανα λίγο προς το τέλος μόνο αλλά γενικά δεν γυμναζόμουν και από πριν οποτε δεν μπορεσα να κάνω και πολλα.. να κανείς και ασκήσεις με μπαλα..

όταν μπεις στο μήνα σου τότε θα αρχίσει να το μετράει και εμένα τότε άρχισε να το μετράει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/11/2022 at 9:33 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Με το θηλασμό πως είσαι κορίτσι μου;; Στην αρχή πονούσες στις θηλές; Είχανε αιμα;;

εγώ μία εβδομάδα πριν γεννήσω έβαζα την κρέμα για τις θηλές και να τις προετοιμάσω. Την έβαζα και στο μαιευτήριο. Δεν πόνεσα ποτέ μου μέχρι σήμερα ούτε είχα ποτέ θέμα.  

Το θέμα είναι να τη βάζει καλά το μωρό στο στόμα και όχι μπροστά μπροστά αλλιώς θα σε τραυματίσει. Αν δεις ότι δεν την έχει πιάσει καλά δηλαδή πρέπει να τη βγάλεις και να τη βγάλεις πάλι σωστά εμένα αυτά μου είχαν πει και στα σεμινάρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Μπράβο καλά κανείς βοηθάει η γυμναστική πολύ εγω έκανα λίγο προς το τέλος μόνο αλλά γενικά δεν γυμναζόμουν και από πριν οποτε δεν μπορεσα να κάνω και πολλα.. να κανείς και ασκήσεις με μπαλα..

όταν μπεις στο μήνα σου τότε θα αρχίσει να το μετράει και εμένα τότε άρχισε να το μετράει.. 

πως το μετρανε κολπικά;; 
 

ναι είπα του άντρα μου ήδη να μου φέρει μια μπάλα από το φυσιοθεραπευτηριο να κάνω κ στο σπίτι κανένα 20 λεπτό με τη μπάλα γιατί περπάτημα βαριέμαι 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

εγώ μία εβδομάδα πριν γεννήσω έβαζα την κρέμα για τις θηλές και να τις προετοιμάσω. Την έβαζα και στο μαιευτήριο. Δεν πόνεσα ποτέ μου μέχρι σήμερα ούτε είχα ποτέ θέμα.  

Το θέμα είναι να τη βάζει καλά το μωρό στο στόμα και όχι μπροστά μπροστά αλλιώς θα σε τραυματίσει. Αν δεις ότι δεν την έχει πιάσει καλά δηλαδή πρέπει να τη βγάλεις και να τη βγάλεις πάλι σωστά εμένα αυτά μου είχαν πει και στα σεμινάρια

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Βάζω κρεμα ελπίζω να μη τραυματιστούν…οι θηλές μου είναι πολύ μέσα νομίζω δεν θα βγουν ποτέ έξω…έβαλες καθόλου ψευδό θηλή αρχικά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2022 at 8:24 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Και εγώ έτσι το πάω τώρα! Δλδ όταν με ρωτανε λεω 24-11 μπαίνω στο μήνα μου! Δε μπορώ να κάτσω να αναλύω κ πολλά πολλά 😂😂😂

τι συμπτωαμτα εχεις μόνο εμετο;;

Χαχαχα καλα κανεις!!

Ναιι εμετούς φουλ, αναγούλες όλη μέρα και ναυτία, και επίσης ζαλίζομαι αρκετά, ειδικά κάποιες φορές με πιάνει μια τόσο έντονη ζαλάδα που δε μπορώ να διαβάσω και να δω μπροστά μου, νιώθω μια πίεση στο κεντρο του μετώπου και τα ματια μου απο τη ζαλάδα βλέπουν διπλά και δε μπορώ να εστιάσω για ώρα..είναι πολύ περίεργο..με έχει πιάσει 3-4 φορές από την αρχη της εγκυμοσύνης..και κρατάει καμια ώρα κάθε φορά..ζαλάδες είχα πάντα γενικά αλλά αυτό είναι πολύ ενοχλητικό..

Εσύ από συμπτώματα είσαι οκ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι όλο τον πήρα + 2 μερες δεν ήθελε να βγει η Μπέμπα..

αν και πιστεύω ότι είχα καθυστερημένη σύλληψη θεωρώ ότι ήθελε να γεννήσω 41 εβδομάδες έτσι γέννησε και η μαμα μου αλλα ο γιατρός μου δεν με άφησε να περιμένω μέχρι τότε  

Το ίδιο πίστευα κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Γιατί στην αρχή βάσει περιόδου είχα ΠΗΤ 8/9 (συμπτωματικά η ημερομηνία που πέθανε η γιαγιάκα μου και γιορτή της γέννησης της Παναγίας)…αλλά επειδή έχω μικρό κύκλο το μωρό βγήκε μεγαλύτερο, δηλαδή μου πήγε η ΠΗΤ 2/9..αλλά γέννησα 3/9 κι αυτό με πρόκληση και παιδεύτηκα.ήθελε μέρες δηλαδή πιστεύω ακόμη, οπότε θα γεννούσα κοντά στην πρώτη ΠΗΤ αν με αφηναν, κάπου 41 εβδ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Βάζω κρεμα ελπίζω να μη τραυματιστούν…οι θηλές μου είναι πολύ μέσα νομίζω δεν θα βγουν ποτέ έξω…έβαλες καθόλου ψευδό θηλή αρχικά; 

Ραφ μου είχα το ίδιο θέμα, οι θηλές μου ήταν εισέχουσες, τελείως προς τα μέσα, οπότε όταν πήγα την πρώτη φορά να θηλάσω, ενώ το μωρό έπιανε τέλεια έκανα πληγές κ έβγαλε αίμα..μου είπαν επειδή ήταν εισέχουσες οι θηλές και βγηκαν πρώτη φορα με το μωρό, ήταν πιο ευαίσθητες ξερεις γιατί τοσα χρόνια ήταν μέσα..η λανολίνη δε με βοήθησε καθόλου, είδα αίμα το δεύτερο βράδυ στο μαιευτήριο και έτσουζαν φουλ, φρικαρα μόνο στη σκέψη ότι θα θέλει σε λίγες ώρες να ξαναθηλάσει το μωρό, πήρα τον άντρα μου και τον έστειλα σε ενα διανυκτερεύον 3 η ώρα τη νύχτα να μου φέρει ψευδοθηλές..τις φόρεσα αλλά ο πόνος ήταν σχεδόν ίδιος, απλά έλεγα έστω δεν ακουμπάει το μωρό..αλλά υπέφερα..ήρθε μία συμβουλος και μου πρότεινε μία κρέμα,την πήρα και σε 1,5 μέρα ήμουν τέλεια και έβγαλα και τις ψευδοθηλές..με το που γύρισα από το μαιευτήριο δεν ξαναέβαλα ψευδοθηλή..απλά αυτή τη κρέμα πρέπει να τη ξεβγάζεις πριν θηλάσει το μωρό, οπότε έβαζα μία απο το ένα στήθος και μία απο το άλλο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Βάζω κρεμα ελπίζω να μη τραυματιστούν…οι θηλές μου είναι πολύ μέσα νομίζω δεν θα βγουν ποτέ έξω…έβαλες καθόλου ψευδό θηλή αρχικά; 

Αα είχα πάρει και ένα μηχάνημα όσο ήμουν έγκυος και καλά που βγαζει έξω τις θηλές.. της avent νομίζω ήταν..όντως τις έβγαζε, αλλά μετά ξαναέμπαιναν μέσα..😆 με το μωρό βγήκαν για τα καλά και δεν έχουν ξαναμπεί μέσα εδώ και 2 χρόνια..ελπίζω να μείνουν έτσι🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

πως το μετρανε κολπικά;; 
 

ναι είπα του άντρα μου ήδη να μου φέρει μια μπάλα από το φυσιοθεραπευτηριο να κάνω κ στο σπίτι κανένα 20 λεπτό με τη μπάλα γιατί περπάτημα βαριέμαι 😂😂😂 

Ναι εμένα τουλάχιστον κολπικά μου το μετρούσε τον τράχηλο δεν ξέρω αν υπάρχει και κάποιος άλλος τρόπος 

καλά εκανες και εγω δεν μπορούσα να περπατάω βαριόμουν ειχα βαρύνει κιολας αλλά είχε και ζεστη τότε όποτε την προτιμούσα την μπαλα μου είχε δείξει και καποιες ασκήσεις η μαία μου και προσπαθούσα να κάνω μια ωρα την μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Το ίδιο πίστευα κι εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσύνη!

Γιατί στην αρχή βάσει περιόδου είχα ΠΗΤ 8/9 (συμπτωματικά η ημερομηνία που πέθανε η γιαγιάκα μου και γιορτή της γέννησης της Παναγίας)…αλλά επειδή έχω μικρό κύκλο το μωρό βγήκε μεγαλύτερο, δηλαδή μου πήγε η ΠΗΤ 2/9..αλλά γέννησα 3/9 κι αυτό με πρόκληση και παιδεύτηκα.ήθελε μέρες δηλαδή πιστεύω ακόμη, οπότε θα γεννούσα κοντά στην πρώτη ΠΗΤ αν με αφηναν, κάπου 41 εβδ 

Εμένα πάλι το μωρο μου το βγάζαν μικρό.. Αφού μπόρεσες και γέννησες φυσιολογικά μπράβο σου .. και εγω με πρόκληση πήγα αλλά  δεν μπορεσα δεν με έπιασε το χάπι που μου έβαλαν για πόνους  

το δεύτερο παιδάκι σου όμως δεν εκανες πρόκληση σωστά ; Σου σπάσαν τα νερά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσάκια μου γλυκά κάπου εδώ τριγύρω είμαι και εγώ.! Πόσο χαίρομαι που διαβάζω νέες εγκυμοσύνες και μωράκια.. Τι καλα!!! Τα δικά μου νέα είμαι στην ανάμονη ακόμα. Είχαμε άλλη μια επαφή αυτό το μήνα στις γόνιμες ημέρες (βάση τεστ ωορρηξίας) αν έρθει η ακατανομαστη ξανά θα πάρω την λίστα μου και θα πάω για εξετάσεις την 2η μέρα του κύκλου μου είπε η γιατρός. Συνεχίζω να παίρνω τα dostinex λόγω της προλακτίνης και βλέπουμε. Δεν ξέρω κοριτσια επειδή είχα 2 εγκυμοσύνες με πανευκολη σύλληψη. (Βέβαια ήμουν και 19 χρόνων) τώρα στα 32 έχω φρικαρει που σχεδόν 6 μήνες δεν μπορούμε να συλλάβουμε το μωράκι μας :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα καλα κανεις!!

Ναιι εμετούς φουλ, αναγούλες όλη μέρα και ναυτία, και επίσης ζαλίζομαι αρκετά, ειδικά κάποιες φορές με πιάνει μια τόσο έντονη ζαλάδα που δε μπορώ να διαβάσω και να δω μπροστά μου, νιώθω μια πίεση στο κεντρο του μετώπου και τα ματια μου απο τη ζαλάδα βλέπουν διπλά και δε μπορώ να εστιάσω για ώρα..είναι πολύ περίεργο..με έχει πιάσει 3-4 φορές από την αρχη της εγκυμοσύνης..και κρατάει καμια ώρα κάθε φορά..ζαλάδες είχα πάντα γενικά αλλά αυτό είναι πολύ ενοχλητικό..

Εσύ από συμπτώματα είσαι οκ;

Είμαι καλά εγώ εκτός από καποιες μερες έχω δυσπεψία, καποιες αλλες δε μπορώ να φάω πολύ αυτά κυρίως κ καούρα!! Νυστάζω σχετικά νωρις, ξυπνάω μέσα στην νύχτα κ δε μπορώ να κοιμηθώ (σύμπτωμα 1ου τριμήνου που ξανά ήρθε) αυτά κυρίως… 

χθες έμαθα μια συνάδελφος είναι εγκυος το έμαθε κ αυτή τυχαία 9εβ το έμαθε χαχαχα αλλά δεν είχε συμπτώματα σαν εσένα, απλά της έλεγαν οι γιατροί είσαι εγκυος; φούσκωσες (εν το μεταξύ εγώ δεν κατάλαβα τίποτα αν δε μου το έλεγε κ που μου το είπε πάλι ίδια την είδα) αλλά επειδή παντρεύτηκε πρόσφατα για αυτό τη ρωτούσαν; Λεω θα τρελλαθει ο μάνατζερ μου χαχαχα έχουμε τον ίδιο!!! Τουλάχιστο αυτή γεννάει Ιούνη μου είπε κ Οκτώβρη περίπου  θα επιστρέψει δουλεια άρα καλά του έκατσε του προϊσταμένου γιατί τον Αύγουστο καθόμαστε έτσι κ αλλιως 😂😂😂 σε εμένα την πάτησε 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...