Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κοριτσια . Ειμαι να σκασω! Πηρα την χοριακη. Την Παρασκευή ηταν 98,41 και σημερα Τριτη 330,50. Δεν ειναι ακριβως διπλασιασμος αλλα ο γιατρος ειπε δεν πειραζει , 70% και πανω θελουμε και να επαναλαβω την Παρασκευη. Ωστοσο θα το ηθελα παραπανω για να ηρεμησω λιγο, τωρα ειμαι σε φαση ετοιμη να βαλω τα κλαματα :( 

Καλά μου φαίνεται! Αφού στο λέει και ο γιατρός μην ανησυχείς! Μπορείς να δεις και στο ίντερνετ τις τιμές που μπορεί να πάρει η β χοριακη ανά εβδομάδα κύησης.

Πωπω μόλις έμαθα τα αποτελέσματα της δικιάς μου χοριακης! Από 20 που ήταν το Σάββατο σήμερα λέει 174! Εκτοξεύτηκε! Ελπίζω να μην έχω δίδυμα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλά μου φαίνεται! Αφού στο λέει και ο γιατρός μην ανησυχείς! Μπορείς να δεις και στο ίντερνετ τις τιμές που μπορεί να πάρει η β χοριακη ανά εβδομάδα κύησης.

Πωπω μόλις έμαθα τα αποτελέσματα της δικιάς μου χοριακης! Από 20 που ήταν το Σάββατο σήμερα λέει 174! Εκτοξεύτηκε! Ελπίζω να μην έχω δίδυμα 🤣

Ααααα τέλεια κοπέλα μου , μπράβο ! Τι είπε ο γιατρός , υπάρχει περίπτωση για δίδυμα??? ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλά μου φαίνεται! Αφού στο λέει και ο γιατρός μην ανησυχείς! Μπορείς να δεις και στο ίντερνετ τις τιμές που μπορεί να πάρει η β χοριακη ανά εβδομάδα κύησης.

Πωπω μόλις έμαθα τα αποτελέσματα της δικιάς μου χοριακης! Από 20 που ήταν το Σάββατο σήμερα λέει 174! Εκτοξεύτηκε! Ελπίζω να μην έχω δίδυμα 🤣

Συγχαρητήρια! Τέτοια αύξηση θα μπορούσε να υποδηλώνει δίδυμα αλλά κι η κολλητή μου κι εγώ είχαμε πολύ μεγάλες αυξήσεις και τελικά είχαμε από ένα κοριτσάκι (εγώ από περίπου 150 σε 1200 σε 4 μέρες και η κολλητή μου από 1000 που έκανε πρώτη χοριακη είχε σε 1 εβδομάδα κάτι τύπου 25000 (που μετά τα 1000 ανεβαίνει πιο αργά). Με το καλό να το δείτε και να το ακούσετε! 

@Elli13 μην αγχώνεσαι, την αύξηση που θέλετε την έχετε. Εμένα ο γιατρός δε μου έλεγε καν να πηγαινω για χοριακες και τις έκανα μόνη μου. Μετά το τεστ μου είχε πει να μην ξανά ασχοληθώ και απλα να δούμε στον υπέρηχο τι γίνεται γιατί είναι πολύ ψυχοφθορο αυτό με τις αυξήσεις και τελικά δε λέει και πολλά. Έχουμε δει περιπτώσεις και να μη διπλασιάζεται και να πηγαίνει μια χαρά, και να διπλασιάζεται και να μην πηγαίνει. Εγώ με τη μεγάλη αύξηση είχα τρελαθεί γιατί υπάρχουν κάποιες παθήσεις που τις είχα κάνει 1 εβδομάδα πριν στο μεταπτυχιακό μου που έχουν πολύ μεγάλη αύξηση και αγχώθηκα η τρελή ότι έχω τέτοια πράγματα. Τον πήρα να του το πω και μου λέει "βλέπεις γιατί σου είπα να μην πας; ". Αυτό που έχω καταλάβει πια είναι ότι τα πράγματα μπορούν να πάνε άσχημα σε οποιαδήποτε φάση (είτε στην εγκυμοσύνη είτε σε όλες τις φάσεις της ζωής). Οπότε χαιρόμαστε όσο πανε καλά και αν πάνε τελικά άσχημα βλέπουμε πώς θα τα αντιμετωπίσουμε τότε. Οπότε τώρα χαρά και αισιοδοξία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μου γενναω αυριοοοοο, ❤️ Θα σας στειλω νεα, φιλακιααααααααααα❤️

Με το καλό να έρθει το μωράκι σας! 💕 

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι..χαχα..βέβαια την πρώτη φορά πήγα στο γιατρό επειδή ήθελα δεύτερο κ ήθελα να δούμε τι γίνεται γιατί είχαν περάσει 9 μήνες κ τιποτα δεν είχα περίοδο..ιδανικά ήθελα να μείνω έγκυος ακόμη νωρίτερα, αλλά δεν ήθελα να κόψω και το θηλασμό οπότε περίμενα…και το πρώτο έτσι μας ήρθε μια φορά που είχε έρθει ο άντρας μου να με δει στην Αγγλία και έγινε "τυχαία"…οπότε κάναμε 3 παιδάκια και καλά "τυχαία" 😆 αλλά όπως λες το προτιμώ έτσι χωρίς κόπο κ άγχος γιατί αν λέγαμε ότι οκ τώρα θα κάνουμε παιδί κ αρχίζουμε να προσπαθούμε κλπ μπορεί να αγχωνόμουν κ να το σκεφτόμουν συνέχεια μετά κατάλαβες…και το άγχος παίζει βασικό ρόλο λένε🤪 ισχύει βέβαια ότι είναι μεγαλύτερο ζόρι έτσι που είναι και κοντά, αλλά προσπαθώ να κάνω υπομονή και να σκέφτομαι ότι σε 3-4 χρόνια θα έχουν κάπως μεγαλώσει και θα ‘ναι πιο εύκολα μετά😅

Όσον αφορά τον κύκλο, έχω ακούσει από πολλές κοπέλες που είχαν ακανόνιστο κύκλο, ότι φτιάχνει μετά τη γέννα!! Οπότε εύχομαι να είναι έτσι και σε σένα!! ☺️

Πάντως κι εγώ αυτής της άποψης είμαι και συμφωνώ να μην περιμένεις πολύ αφού θέλεις ήδη δεύτερο, γιατί λένε ότι όταν έχεις γεννήσει μένεις πολύ εύκολα έγκυος, οπότε δε θα παιδευτείς κι εσύ θα σου’ρθει έτσι εύκολα και χωρίς κόπο που λες χαχα😄

Για το φύλο ναι έχεις δίκιο συνήθως τα αγοράκια φαίνονται πιο εύκολα στην αυχενική..κι εμείς το μικρό μου τον είδαμε από την αυχενική έκανε μπαμ, ενώ στη μικρούλα το μάθαμε κι εμείς 2 εβδομάδες μετά την αυχενική..

Τώρα έλεγα ότι είναι αγόρι, οπότε λέω αν είναι θα φανεί αύριο λογικά😆

Χαχα μακάρι να μπορούσα να κρατηθώ να μη μάθω το φύλο, γιατί έτσι το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά ήδη φαντάσου σκέφτομαι άντε πότε θα μάθουμε το φύλο😆 πάνω απόλα να’ναι καλά βέβαια γιατί έχω κι αυτό το άγχος, επειδή δεν έχουμε ασχοληθεί καθόλου με αυτή την εγκυμοσύνη..🙏 

Αύριο θα σας πω τα νέα!🙏❤️

Καλά αποτελέσματα αύριο στην αυχενική! Να είναι όλα τέλεια! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Κορίτσι μου εγώ όταν είχα κάνει το χειρουργείο μου επέτρεψε ελεύθερες επαφές μετά το 6μηνο κι αυτό χαρίστηκε λόγω ηλικίας ιδανικά μου είχε πει 1 χρόνο

Εγω είμαι 33 τώρα ελπίζω να μου πει ότι ειναι οκ μετά το 6μηνο.. θα δείξει ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλά μου φαίνεται! Αφού στο λέει και ο γιατρός μην ανησυχείς! Μπορείς να δεις και στο ίντερνετ τις τιμές που μπορεί να πάρει η β χοριακη ανά εβδομάδα κύησης.

Πωπω μόλις έμαθα τα αποτελέσματα της δικιάς μου χοριακης! Από 20 που ήταν το Σάββατο σήμερα λέει 174! Εκτοξεύτηκε! Ελπίζω να μην έχω δίδυμα 🤣

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Εγώ με 2 μερες καθυστέρηση είχα 740 κ εγώ έπαθα σοκ! Δεν έκανα άλλη η γιατρος μου είπε δε χρειάζεται! Αλλά δε πίστευα ότι ήταν δίδυμα…εχει να κάνει κ με άλλους παράγοντες η τιμή της χοριακη! Οπως κ να εχει συγχαρητήρια!! Σου είπε ποτέ να πας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια! 

Ο γιατρός μου είπε ότι είναι καλή αύξηση και να κάνω και την Παρασκευή χοριακη να δούμε ότι ανεβαίνει και ότι όταν φτάσει 1500 περίπου μπορούμε να κάνουμε τον πρώτο υπέρηχο. Ίσως την επόμενη εβδομάδα. Θα δούμε 😊

@Elli13 θετική σκέψη! Σίγουρα θα είναι πολύ ανεβασμένη την Παρασκευή η χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλά μου φαίνεται! Αφού στο λέει και ο γιατρός μην ανησυχείς! Μπορείς να δεις και στο ίντερνετ τις τιμές που μπορεί να πάρει η β χοριακη ανά εβδομάδα κύησης.

Πωπω μόλις έμαθα τα αποτελέσματα της δικιάς μου χοριακης! Από 20 που ήταν το Σάββατο σήμερα λέει 174! Εκτοξεύτηκε! Ελπίζω να μην έχω δίδυμα 🤣

Τι ωραία συγχαρητήρια να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη 😀 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μου γενναω αυριοοοοο, ❤️ Θα σας στειλω νεα, φιλακιααααααααααα❤️

Με το καλοοοοοοοοο❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️❣️💓💓💓💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Νομιζω την εχω περασει την καθυστερηση κατα 3-4 μερες . Το πηρα λιγο βαρια στην αρχη αλλα τωρα ολα καλα ! Πρεπει να ειμαι αισιοδοξη για το σπορακι ❤️

Εγω να πω την αλήθεια 2 χοριακες είχα κάνει και δεν μου έκανα ξανά άλλη, αλλά να σου πω την αλήθεια δεν ηθελα να κάνω άλλη γιατί με προκαλούσε άγχος κακος σε βάζει σε αυτήν την διαδικασία όταν περάσουν λίγο οι μερες ας σε βάλει ραντεβού να πας να σε δει από κοντά καλύτερα.. όλα καλά θα είναι 😊 να είσαι ήρεμη έχεις δρόμο μπροστά σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μου γενναω αυριοοοοο, ❤️ Θα σας στειλω νεα, φιλακιααααααααααα❤️

Κοριτσάκι μου γέννησες;; Όλα καλά;; Περιμένουμε νέα σου🥰💕💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elk @Sandyb @MyNa @Raf123 Κορίτσια έκανα την αυχενική!! Δε μου είπαν κάτι, όλα οκ φάνηκαν, θα με πάρουν μεθαυριο να μου πουν τα αποτελέσματα γιατί περιμένουμε και τις εξετάσεις αίματος!

Φύλο δε φάνηκε, κοιτούσαμε κι εμείς δεν είδαμε κάτι ανάμεσα, μάλλον προς κοριτσάκι μου λένε, αλλά ακόμη δε φαίνεται, μην το δέσουμε δηλαδή..ήταν και όλο στο πλάι μωρέ και δε μπορούσαμε να δούμε ανάμεσα στα πόδια🤣 γερό να’ναι κι ό,τι είναι!!🙏💞🌸
 

28 Μαίου ΠΗΤ, όπως μου είπαν και στην Αγγλία! 🌸 Μπαίνουμε στον 4ο την Κυριακή, και σε 3 εβδομάδες έχω ραντεβού στο γιατρό μου τώρα, αρχές Δεκέμβρη..!

@Elk με ρώτησες αν φαίνεται κοιλίτσα, ναι ήδη φαίνεται κοιλίτσα!!! 😱 Σοκ για μένα που έχω μικρές κοιλιές, και φαίνονται μετά τον 5ο-6ο..ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε στον 9ο δεν καταλάβαιναν καμιά φορά ότι είμαι έγκυος😄 αλλά όσο προχωράνε οι εγκυμοσύνες τελικά ισχύει ότι φαινεται νωρίτερα η κοιλιά😂 βέβαια η αδερφή μου λέει ότι δε σημαίνει ότι θα κανεις μεγάλη κοιλιά, απλά ότι φαινεται νωρίτερα γιατί το σώμα θυμάται…για να δούμε..θα σας πω τους επόμενους μήνες πάλι😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

@Elk @Sandyb @MyNa @Raf123 Κορίτσια έκανα την αυχενική!! Δε μου είπαν κάτι, όλα οκ φάνηκαν, θα με πάρουν μεθαυριο να μου πουν τα αποτελέσματα γιατί περιμένουμε και τις εξετάσεις αίματος!

Φύλο δε φάνηκε, κοιτούσαμε κι εμείς δεν είδαμε κάτι ανάμεσα, μάλλον προς κοριτσάκι μου λένε, αλλά ακόμη δε φαίνεται, μην το δέσουμε δηλαδή..ήταν και όλο στο πλάι μωρέ και δε μπορούσαμε να δούμε ανάμεσα στα πόδια🤣 γερό να’ναι κι ό,τι είναι!!🙏💞🌸
 

28 Μαίου ΠΗΤ, όπως μου είπαν και στην Αγγλία! 🌸 Μπαίνουμε στον 4ο την Κυριακή, και σε 3 εβδομάδες έχω ραντεβού στο γιατρό μου τώρα, αρχές Δεκέμβρη..!

Κάποια με είχε ρωτήσει αν φαίνεται κοιλιά κορίτσια αλλά είχα ξεχάσει να απαντήσω, ναι ήδη φαίνεται κοιλίτσα!!! 😱 Σοκ για μένα που έχω μικρές κοιλιές, και φαίνονται μετά τον 5ο-6ο..ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε στον 9ο δεν καταλάβαιναν καμιά φορά ότι είμαι έγκυος😄 αλλά όσο προχωράνε οι εγκυμοσύνες τελικά ισχύει ότι φαινεται νωρίτερα η κοιλιά😂 βέβαια η αδερφή μου λέει ότι δε σημαίνει ότι θα κανεις μεγάλη κοιλιά, απλά ότι φαινεται νωρίτερα γιατί το σώμα θυμάται…για να δούμε..θα σας πω τους επόμενους μήνες πάλι😂😂

Θα περιμένουμε να μας πεις!! Όλα καλά ομως ακούγονται!! Κ εγώ κοιλιτσα μια μπαλίτσα που θα μιυ λείψει!!! Όλοι λένε ότι δεν φαίνεται για 8 μηνών αλλά για 5-6 μηνών χαχα το παιρνω πλέον σαν κομπλιμέντο! Κ με κάποια ρούχα μου δεν φαίνομαι καν εγκυος!! 
 

θα περιμένουμε τα νέα σας 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλά μου φαίνεται! Αφού στο λέει και ο γιατρός μην ανησυχείς! Μπορείς να δεις και στο ίντερνετ τις τιμές που μπορεί να πάρει η β χοριακη ανά εβδομάδα κύησης.

Πωπω μόλις έμαθα τα αποτελέσματα της δικιάς μου χοριακης! Από 20 που ήταν το Σάββατο σήμερα λέει 174! Εκτοξεύτηκε! Ελπίζω να μην έχω δίδυμα 🤣

Χαχαχ κορίτσι μου κράτα ότι είχες καλή αύξηση! Εγώ δε θα σκεφτόμουν δίδυμα να σου πω την αλήθεια απλά θα ανακουφιζόμουν ότι αυξάνεται όπως πρέπει!

Η αδερφη μου όταν έμαθε ότι ήταν έγκυος και έκανε χοριακή είχε 500 και μετα από 48 ώρες που επανέλαβε είχε 2000…τετραπλασιάστηκε δηλαδή! Την άγχωσαν τότε για μύλη κύηση ή δίδυμα φοβόταν να πάει στο γιατρό μην έχει πρόβλημα..τελικά ένα αγοράκι παίδαρος! Οπότε κι εμένα μετά που ανέβαινε πολύ στη δεύτερη εγκυμοσύνη, απλά ανακουφιζόμουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Θα περιμένουμε να μας πεις!! Όλα καλά ομως ακούγονται!! Κ εγώ κοιλιτσα μια μπαλίτσα που θα μιυ λείψει!!! Όλοι λένε ότι δεν φαίνεται για 8 μηνών αλλά για 5-6 μηνών χαχα το παιρνω πλέον σαν κομπλιμέντο! Κ με κάποια ρούχα μου δεν φαίνομαι καν εγκυος!! 
 

θα περιμένουμε τα νέα σας 🥰🥰🥰

Σ ευχαριστώ Ραφ μου❤️❤️

Χαχα, έχω καταλάβει ότι έχει να κάνει με την κάθε γυναίκα, άλλες κάνουν μικρές κοιλιές άλλες μεγάλες!

Τώρα σκεφτόμουν ότι την άλλη εβδομάδα μπαίνεις στο μήνα σου ε;; Πέρασε ο καιρός🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Σ ευχαριστώ Ραφ μου❤️❤️

Χαχα, έχω καταλάβει ότι έχει να κάνει με την κάθε γυναίκα, άλλες κάνουν μικρές κοιλιές άλλες μεγάλες!

Τώρα σκεφτόμουν ότι την άλλη εβδομάδα μπαίνεις στο μήνα σου ε;; Πέρασε ο καιρός🥰🥰🥰

Ποτέ μπαίνουμε στο μήνα μας 35 ή 36 εβδοαμδες; 36 ακριβώς θα είμαι 26/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

@Elk @Sandyb @MyNa @Raf123 Κορίτσια έκανα την αυχενική!! Δε μου είπαν κάτι, όλα οκ φάνηκαν, θα με πάρουν μεθαυριο να μου πουν τα αποτελέσματα γιατί περιμένουμε και τις εξετάσεις αίματος!

Φύλο δε φάνηκε, κοιτούσαμε κι εμείς δεν είδαμε κάτι ανάμεσα, μάλλον προς κοριτσάκι μου λένε, αλλά ακόμη δε φαίνεται, μην το δέσουμε δηλαδή..ήταν και όλο στο πλάι μωρέ και δε μπορούσαμε να δούμε ανάμεσα στα πόδια🤣 γερό να’ναι κι ό,τι είναι!!🙏💞🌸
 

28 Μαίου ΠΗΤ, όπως μου είπαν και στην Αγγλία! 🌸 Μπαίνουμε στον 4ο την Κυριακή, και σε 3 εβδομάδες έχω ραντεβού στο γιατρό μου τώρα, αρχές Δεκέμβρη..!

@Elk με ρώτησες αν φαίνεται κοιλίτσα, ναι ήδη φαίνεται κοιλίτσα!!! 😱 Σοκ για μένα που έχω μικρές κοιλιές, και φαίνονται μετά τον 5ο-6ο..ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε στον 9ο δεν καταλάβαιναν καμιά φορά ότι είμαι έγκυος😄 αλλά όσο προχωράνε οι εγκυμοσύνες τελικά ισχύει ότι φαινεται νωρίτερα η κοιλιά😂 βέβαια η αδερφή μου λέει ότι δε σημαίνει ότι θα κανεις μεγάλη κοιλιά, απλά ότι φαινεται νωρίτερα γιατί το σώμα θυμάται…για να δούμε..θα σας πω τους επόμενους μήνες πάλι😂😂

Άντε ωραία όλα καλά υπομονή λίγο να βγει και το αίμα 😀

γερο να είναι μωρέ λογικά σε 2 βδομαδες αν πας γιατρό θα σου πει αν είναι κορίτσι

για αυτό ρώτησα για την κοιλιτσα σαν τριτη εγκυμοσύνη αν βλέπεις διαφορά με τις προηγούμενες γιατί και εγω άκουσα δείχνει νωρίτερα η κοιλιτσα σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη και εγω μικρή κοιλιά είχα μπει στο μήνα μου και δεν μου φαινόταν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Elk @Sandyb @MyNa @Raf123 Κορίτσια έκανα την αυχενική!! Δε μου είπαν κάτι, όλα οκ φάνηκαν, θα με πάρουν μεθαυριο να μου πουν τα αποτελέσματα γιατί περιμένουμε και τις εξετάσεις αίματος!

Φύλο δε φάνηκε, κοιτούσαμε κι εμείς δεν είδαμε κάτι ανάμεσα, μάλλον προς κοριτσάκι μου λένε, αλλά ακόμη δε φαίνεται, μην το δέσουμε δηλαδή..ήταν και όλο στο πλάι μωρέ και δε μπορούσαμε να δούμε ανάμεσα στα πόδια🤣 γερό να’ναι κι ό,τι είναι!!🙏💞🌸
 

28 Μαίου ΠΗΤ, όπως μου είπαν και στην Αγγλία! 🌸 Μπαίνουμε στον 4ο την Κυριακή, και σε 3 εβδομάδες έχω ραντεβού στο γιατρό μου τώρα, αρχές Δεκέμβρη..!

@Elk με ρώτησες αν φαίνεται κοιλίτσα, ναι ήδη φαίνεται κοιλίτσα!!! 😱 Σοκ για μένα που έχω μικρές κοιλιές, και φαίνονται μετά τον 5ο-6ο..ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε στον 9ο δεν καταλάβαιναν καμιά φορά ότι είμαι έγκυος😄 αλλά όσο προχωράνε οι εγκυμοσύνες τελικά ισχύει ότι φαινεται νωρίτερα η κοιλιά😂 βέβαια η αδερφή μου λέει ότι δε σημαίνει ότι θα κανεις μεγάλη κοιλιά, απλά ότι φαινεται νωρίτερα γιατί το σώμα θυμάται…για να δούμε..θα σας πω τους επόμενους μήνες πάλι😂😂

Μπράβο κορίτσι μου με το καλο❣️❣️💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

@Elk @Sandyb @MyNa @Raf123 Κορίτσια έκανα την αυχενική!! Δε μου είπαν κάτι, όλα οκ φάνηκαν, θα με πάρουν μεθαυριο να μου πουν τα αποτελέσματα γιατί περιμένουμε και τις εξετάσεις αίματος!

Φύλο δε φάνηκε, κοιτούσαμε κι εμείς δεν είδαμε κάτι ανάμεσα, μάλλον προς κοριτσάκι μου λένε, αλλά ακόμη δε φαίνεται, μην το δέσουμε δηλαδή..ήταν και όλο στο πλάι μωρέ και δε μπορούσαμε να δούμε ανάμεσα στα πόδια🤣 γερό να’ναι κι ό,τι είναι!!🙏💞🌸
 

28 Μαίου ΠΗΤ, όπως μου είπαν και στην Αγγλία! 🌸 Μπαίνουμε στον 4ο την Κυριακή, και σε 3 εβδομάδες έχω ραντεβού στο γιατρό μου τώρα, αρχές Δεκέμβρη..!

@Elk με ρώτησες αν φαίνεται κοιλίτσα, ναι ήδη φαίνεται κοιλίτσα!!! 😱 Σοκ για μένα που έχω μικρές κοιλιές, και φαίνονται μετά τον 5ο-6ο..ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε στον 9ο δεν καταλάβαιναν καμιά φορά ότι είμαι έγκυος😄 αλλά όσο προχωράνε οι εγκυμοσύνες τελικά ισχύει ότι φαινεται νωρίτερα η κοιλιά😂 βέβαια η αδερφή μου λέει ότι δε σημαίνει ότι θα κανεις μεγάλη κοιλιά, απλά ότι φαινεται νωρίτερα γιατί το σώμα θυμάται…για να δούμε..θα σας πω τους επόμενους μήνες πάλι😂😂

Μπράβο ρε κορίτσι μου!! Όλα πάνε υπέροχα λοιπόν!! Γερό και καλότυχο να είναι το μωράκι και δεν έχει σημασία το φύλο!! Θα το μαθετε άλλωστε σε επόμενο υπέρηχο!! Που θα πάει, θα φανεί!! Με το καλό..  να μας λες τα νέα σου.. φιλιά!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Ποτέ μπαίνουμε στο μήνα μας 35 ή 36 εβδοαμδες; 36 ακριβώς θα είμαι 26/11

Γενικά εγώ το πάω με εβδομάδες σε όλη την εγκυμοσύνη, αλλά όταν είσαι στο μήνα σου το πάω με μήνα, δηλαδή 24/12 έχεις ΠΗΤ, 24/11 θα έλεγα ότι μπαίνεις στο μήνα σου..γιατί με τις εβδομάδες εκεί είναι μπέρδεμα άλλοι λένε όταν μπαίνεις 36η άλλοι λένε όταν κλείνεις 36 εβδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι μου!! Όλα πάνε υπέροχα λοιπόν!! Γερό και καλότυχο να είναι το μωράκι και δεν έχει σημασία το φύλο!! Θα το μαθετε άλλωστε σε επόμενο υπέρηχο!! Που θα πάει, θα φανεί!! Με το καλό..  να μας λες τα νέα σου.. φιλιά!!😍

Ευχαριστούμε!!🌸 Πραγματικά, δεν έχει καμία σημασία το φύλο..μακάρι και να μη φαινόταν δηλαδή σε όλη την εγκυμοσύνη για να μην το μάθαινα😅 Μακάρι να είναι όλα καλά!!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Μπράβο κορίτσι μου με το καλο❣️❣️💓💓💓

Ευχαριστώ Μαρίνα μου❤️❤️ Τι κάνεις εσύ, πήγες στον καινούργιο γιατρό που έλεγες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία όλα καλά υπομονή λίγο να βγει και το αίμα 😀

γερο να είναι μωρέ λογικά σε 2 βδομαδες αν πας γιατρό θα σου πει αν είναι κορίτσι

για αυτό ρώτησα για την κοιλιτσα σαν τριτη εγκυμοσύνη αν βλέπεις διαφορά με τις προηγούμενες γιατί και εγω άκουσα δείχνει νωρίτερα η κοιλιτσα σε σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη και εγω μικρή κοιλιά είχα μπει στο μήνα μου και δεν μου φαινόταν 

Σε 3 εβδομάδες έχω ραντεβού τώρα, 7 Δεκέμβρη!

Ναι ναι βλέπω διαφορά, σου λέω ήδη φαίνεται(σε μένα βέβαια που το ξέρω, όχι στους άλλους κατάλαβες), που κανονικά 3 μηνών δε φαινεται τιποτα ξέρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Γενικά εγώ το πάω με εβδομάδες σε όλη την εγκυμοσύνη, αλλά όταν είσαι στο μήνα σου το πάω με μήνα, δηλαδή 24/12 έχεις ΠΗΤ, 24/11 θα έλεγα ότι μπαίνεις στο μήνα σου..γιατί με τις εβδομάδες εκεί είναι μπέρδεμα άλλοι λένε όταν μπαίνεις 36η άλλοι λένε όταν κλείνεις 36 εβδ

Και εγώ έτσι το πάω τώρα! Δλδ όταν με ρωτανε λεω 24-11 μπαίνω στο μήνα μου! Δε μπορώ να κάτσω να αναλύω κ πολλά πολλά 😂😂😂

τι συμπτωαμτα εχεις μόνο εμετο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...