Μετάβαση σε περιεχόμενο

Νοέμβριος... μήνας για σπορά! Να φυτευτούν τα σποράκια, να γίνουν όμορφα μωράκια!!!


Froufro

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Σ’ευχαριστώ πολύ❤️❤️

Χαχα αν έκανες εμετούς κ είχες ζαλάδες που δε μπορούσες να σταθείς όρθια, πίστεψε με θα σου πήγαινε το μυαλό🤪 έχω πολύ έντονα συμπτώματα δυστυχώς, τα ίδια κάθε φορά και από πολύ νωρίς…δεν περνάω καλά στις εγκυμοσύνες μου😕

Κοίτα, ναι όσο δεν έχεις περίοδο δε μπορείς να μείνεις έγκυος..όταν όμως είναι να σου έρθει η περίοδος, κάνεις πρώτα ωορρηξία, οπότε εκεί μπορεί να μείνεις έγκυος! Γιατί η ωορρηξία προηγείται της περιόδου! Και όταν δεν έχεις περίοδο, δε ξέρεις πότε είναι να σου έρθει…σε άλλη γυναίκα έρχεται μετά από 2 μήνες, σε άλλη μετά από 2 χρόνια..είναι ανάλογα τον οργανισμό! Οπότε αν δε θέλεις άλλο πρέπει να προσέχεις! Επίσης αν δε θηλάζεις αποκλειστικά, τόσο πιο πολλές πιθανότητες έχεις να σου έρθει νωρίτερα! Αλλά και να θηλάζεις αποκλειστικά, είναι θέμα οργανισμού..!

Επίσης να ξέρεις μόλις έχεις γεννήσει μένεις πολύ εύκολα έγκυος!! Τώρα για την καισαρική που λες, δε ξέρω τι παίζει γιατί έχω ακούσει από κοπέλες ότι κάποιοι γιατροί λένε να περιμένεις ένα διάστημα…λογικά σου έχει πει ο γιατρός σου μετά από πόσο καιρό μπορείς να μείνεις, γιατί κ η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική!

Ναι και εγω έτσι ήμουν στην εγκυμοσύνη πολλούς εμετούς 😊

Αρα το είχες καταλάβει ότι είσαι έγκυος απλά δεν ειχες παει στον γιατρό ;

Με τον γιατρό μου θα το ξανά συζητήσω για το δεύτερο παιδάκι μόλις μου ερθει η περιοδος και πάω να με δει από την καισαρική, (γιατί έκανα και ολική νάρκωση μήπως παίζει και αυτό ρόλο).. αν μου δώσει το οκ θα αρχίσω προσπάθειες.. αλλά μέχρι τότε θα προσέχω.. ευτυχώς μου το είπες 😅

κάνω  αποκλειστικό θηλασμό για αυτό με είπε και ο γιατρός μου στο περίπου στο εξάμηνο να περιμένω 

Να μας στείλεις και τα νέα σου από την αυχενική ίσως δείτε και το φύλο του μωρού 🥰 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ραφ μου, πρώτη γέννα ήταν της κοπέλας ή είχε κι άλλα παιδάκια; Γιατί να ξέρεις για πρώτη γέννα είναι σπάνιο να γεννήσεις τόσο γρήγορα!! Οι πιθανότητες δηλαδή να σε πιάσουν οι πόνοι και να γεννήσεις σε 1 ώρα δεν είναι πολλές! Δεν υπάρχει πιθανότητα να γεννήσεις στο αυτοκίνητο🤪 Οπότε μην αγχώνεσαι χαλαράα😋

Ναι πρώτη γεννα…νομίζω είναι η «εξαίρεση» του κανόνα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι και εγω έτσι ήμουν στην εγκυμοσύνη πολλούς εμετούς 😊

Αρα το είχες καταλάβει ότι είσαι έγκυος απλά δεν ειχες παει στον γιατρό ;

Με τον γιατρό μου θα το ξανά συζητήσω για το δεύτερο παιδάκι μόλις μου ερθει η περιοδος και πάω να με δει από την καισαρική, (γιατί έκανα και ολική νάρκωση μήπως παίζει και αυτό ρόλο).. αν μου δώσει το οκ θα αρχίσω προσπάθειες.. αλλά μέχρι τότε θα προσέχω.. ευτυχώς μου το είπες 😅

κάνω  αποκλειστικό θηλασμό για αυτό με είπε και ο γιατρός μου στο περίπου στο εξάμηνο να περιμένω 

Να μας στείλεις και τα νέα σου από την αυχενική ίσως δείτε και το φύλο του μωρού 🥰 

 

Με το θηλασμό πως είσαι κορίτσι μου;; Στην αρχή πονούσες στις θηλές; Είχανε αιμα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχα…άσε😆

Πήραμε σήμερα τη μαία μου, για να μας κλείσει για αυχενική, και μας είπε να πάρουμε το απόγευμα που θα’ναι στο ιατρείο, και ότι λογικά θα βρούμε..εγώ απορώ που το πήρε και χαλαρά, που την πήραμε "καλησπέρα είμαι 12 εβδομάδων έγκυος, πρέπει να κάνω αυχενική μέχρι την Παρασκευή"🤣

Αχ κορίτσι μου, τυχαία έπεσα στο θέμα και είδα την ανάρτηση σου!! Συγχαρητηρια ρε αγάπη!! Πότε ήταν που μιλούσαμε για τις γέννες μας στις μανουλες Απριλίου και είσαι ήδη 12 εβδ στο επόμενο!!! Μπράβο!! ❤️ Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να έρθει και το τρίτο να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!! Με τη μπέμπα όλα καλά? Ξεπετάχτηκαν λίγο πια τα μωράκια μας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Με το θηλασμό πως είσαι κορίτσι μου;; Στην αρχή πονούσες στις θηλές; Είχανε αιμα;;

Με τον θηλασμό πάει πολύ καλά, έχω και πολύ γαλα παίρνει βαρος η μικρή, όποτε δεν έδωσα καθόλου φόρμουλα, δεν χρειάστηκε 

στην αρχή τις πρώτες 20-25 μερες με πονούσε πολύ όταν την έπιανε για 4-5 δευτερόλεπτα είχα πόνο και μετά μου περνούσε και ήταν οκ αλλά κάθε φορά όμως που την έπιανε τα πρώτα ρουφήγματα πονούσαν.. τωρα δεν με πονάει καθόλου.. 

αιμα όχι δεν είδα να έχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Δεν πρόλαβα τελικά να πάω σήμερα αλλά έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης το πρωί και ήταν πιο έντονη η γραμμή 😊 Ια πάω αύριο για την χοριακη που θα είναι και επίσημα η πρώτη μέρα καθυστέρησης. 

Πιο πολύ ανυπομονώ να πάω στο γιατρό να δούμε αν πάνε όλα καλά. Λέω να τον πάρω τηλ αύριο μετά τα αποτελέσματα της χοριακης. 

Εσένα σε είδε; Ή πρέπει να περιμένεις λίγο;

Άντε κορίτσι μου τότε συγχαρητήρια,με το καλό !!!

Εγώ έχω αύριο χοριακη και μετά θα δω πότε θα μου πει να πάω. Τόσο νωρίς δεν νομίζω ότι έχει κανένα νόημα . Αύριο γίνομαι ακριβώς 5 εβδομάδων .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι και εγω έτσι ήμουν στην εγκυμοσύνη πολλούς εμετούς 😊

Αρα το είχες καταλάβει ότι είσαι έγκυος απλά δεν ειχες παει στον γιατρό ;

Με τον γιατρό μου θα το ξανά συζητήσω για το δεύτερο παιδάκι μόλις μου ερθει η περιοδος και πάω να με δει από την καισαρική, (γιατί έκανα και ολική νάρκωση μήπως παίζει και αυτό ρόλο).. αν μου δώσει το οκ θα αρχίσω προσπάθειες.. αλλά μέχρι τότε θα προσέχω.. ευτυχώς μου το είπες 😅

κάνω  αποκλειστικό θηλασμό για αυτό με είπε και ο γιατρός μου στο περίπου στο εξάμηνο να περιμένω 

Να μας στείλεις και τα νέα σου από την αυχενική ίσως δείτε και το φύλο του μωρού 🥰 

 

Τότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην το καταλάβαινες, εγώ τουλάχιστον μόνο στην εγκυμοσύνη κάνω εμετούς, πριν μείνω έγκυος είχα πολλά χρόνια να κάνω, και έχω και μεγάλο θέμα σε σημείο που χάνω πολλά κιλά και παθαίνω αφυδάτωση οπότε μου χτυπάει καμπανάκι για μένα εμετοί=εγκυμοσύνη😕

Σήμερα μάλιστα μετά τον 82191030ο εμετό σκεφτόμουν μήπως τελικά είμαι μαζόχα που ξαναμένω έγκυος😆😢

Ναι αν θέλεις να σου έρθει περίοδος να προσέχεις, γιατί αλλιώς το πιο πιθανό είναι να μη δεις κι εσύ σαν εμένα😆 

Κοίτα ναι συνήθως λένε αν θηλάζεις αποκλειστικά δεν έχεις περίοδο, μέχρι να μπουν οι στέρεες τουλάχιστον που εκεί μειώνονται συνήθως οι θηλασμοί..αλλά εγώ ξέρω κοπέλες με αποκλειστικό θηλασμό που τους ήρθε στις 40 μέρες περίοδος..κ μία έμεινε κι έγκυος τον πρώτο μήνα, ενώ θήλαζε..και ξέρω κι άλλη κοπέλα που αποθήλασε στους 15 μήνες για να της έρθει περίοδος..δηλαδή όλα είναι φυσιολογικά και έχουν να κάνουν με τον οργανισμό, οπότε κανείς δε ξέρει..εγώ στον πρώτο θήλαζα αποκλειστικά και έμεινα στους 9 μήνες, κι αυτό γιατί πήγα στο γιατρό μου να με δει, μου είπε ότι δε θα μου έρθει ακόμα περίοδος και μου είπε κάτι να κάνω για να μου έρθει, το έκανα και όντως έμεινα εκείνο το μήνα..και συνέχισε να θηλάζει αποκλειστικά(εννοώ χωρίς να πιει ποτέ άλλο γάλα) μέχρι 20-21 μηνών..στη μπέμπα που θήλαζα αλλά έδινα και ξένο από την αρχή, πάλι για 5 μήνες δε μου είχε έρθει, ενώ δε θήλαζα αποκλειστικά, κι εκεί έμεινα έγκυος τελείως τυχαία, γιατί είχα πάει τέλη Αυγούστου στο γιατρό μου είπε ότι δε θα μου έρθει ακόμα κ μετά από λίγες μέρες έμεινα έγκυος…οπότε κατάλαβα ότι δε μπορείς να ξέρεις πώς λειτουργεί ο κάθε οργανισμός🤪 και θα προσέχω από δω και πέρα😂

Ναι αν είναι αγοράκι λογικά θα το δούμε..αν και δε σου λένε σιγουρα στην αυχενική αλλά θα έχουμε μια ιδέα..επειδή δε μας νοιαζει καθόλου(έχουμε και αγόρι και κορίτσι), έλεγα μήπως δεν μαθαίναμε το φύλο, αλλά είμαι πολύ ανυπόμονη οπότε μου φαίνεται δύσκολο😆 θα σας ενημερώσω🌸🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ κορίτσι μου, τυχαία έπεσα στο θέμα και είδα την ανάρτηση σου!! Συγχαρητηρια ρε αγάπη!! Πότε ήταν που μιλούσαμε για τις γέννες μας στις μανουλες Απριλίου και είσαι ήδη 12 εβδ στο επόμενο!!! Μπράβο!! ❤️ Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και με το καλό να έρθει και το τρίτο να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!! Με τη μπέμπα όλα καλά? Ξεπετάχτηκαν λίγο πια τα μωράκια μας!! 

Ευχαριστώω❤️❤️ 
Ναι μωρέ, 8 μηνών είναι τώρα η μπεμπούλα, αρχίζει και ξεπετάγεται πια!!
Εσύ τι κάνεις; Τι κάνει ο μικρούλης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ευχαριστώω❤️❤️ 
Ναι μωρέ, 8 μηνών είναι τώρα η μπεμπούλα, αρχίζει και ξεπετάγεται πια!!
Εσύ τι κάνεις; Τι κάνει ο μικρούλης;

Καλά είμαστε και μεις!! Ο μικρούλης μεγαλώνει και μας ξετρελαίνει!! Βγάζει δοντακια τώρα και έχουμε γίνει αυτοκόλλητοι, θηλάζει σαν νεογέννητο και ξενυχτάμε αλλά χαλάλι του δεν πειράζει!! Χαχα!! Θα περιμένουμε νέα από την αυχενική σου!! Με το καλό!! Φιλιά!!  😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι και εγω έτσι ήμουν στην εγκυμοσύνη πολλούς εμετούς 😊

Αρα το είχες καταλάβει ότι είσαι έγκυος απλά δεν ειχες παει στον γιατρό ;

Με τον γιατρό μου θα το ξανά συζητήσω για το δεύτερο παιδάκι μόλις μου ερθει η περιοδος και πάω να με δει από την καισαρική, (γιατί έκανα και ολική νάρκωση μήπως παίζει και αυτό ρόλο).. αν μου δώσει το οκ θα αρχίσω προσπάθειες.. αλλά μέχρι τότε θα προσέχω.. ευτυχώς μου το είπες 😅

κάνω  αποκλειστικό θηλασμό για αυτό με είπε και ο γιατρός μου στο περίπου στο εξάμηνο να περιμένω 

Να μας στείλεις και τα νέα σου από την αυχενική ίσως δείτε και το φύλο του μωρού 🥰 

 

Εμένα στον πρώτο μου γιο που θήλαζα αποκλειστικά μου ήρθε στους 13 μήνες και στον δεύτερο μου γιο στους 19 μήνες θηλασμού!!οπότε αυτό που σου είπε δεν ισχύει για όλες 😘😉😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια . Ειμαι να σκασω! Πηρα την χοριακη. Την Παρασκευή ηταν 98,41 και σημερα Τριτη 330,50. Δεν ειναι ακριβως διπλασιασμος αλλα ο γιατρος ειπε δεν πειραζει , 70% και πανω θελουμε και να επαναλαβω την Παρασκευη. Ωστοσο θα το ηθελα παραπανω για να ηρεμησω λιγο, τωρα ειμαι σε φαση ετοιμη να βαλω τα κλαματα :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Εμένα στον πρώτο μου γιο που θήλαζα αποκλειστικά μου ήρθε στους 13 μήνες και στον δεύτερο μου γιο στους 19 μήνες θηλασμού!!οπότε αυτό που σου είπε δεν ισχύει για όλες 😘😉😀

Ααα άργησε αρκετά εσενα να έρθει.. εχει να κάνει με την καθε κοπέλα και τον οργανισμό.. 

δεν θα θηλάσω τόσο σκέφτομαι μέχρι 8 μήνες να την θηλάσω την μικρή αν πάνε όλα καλά και να βάλω μπροστά για το δεύτερο μετα 😊 γιατί φοβάμαι μην αργήσω πάλι να μείνω εγκυος όπως με το πρώτο που έκανα 1,5 χρόνο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Τότε δεν υπάρχει περίπτωση να μην το καταλάβαινες, εγώ τουλάχιστον μόνο στην εγκυμοσύνη κάνω εμετούς, πριν μείνω έγκυος είχα πολλά χρόνια να κάνω, και έχω και μεγάλο θέμα σε σημείο που χάνω πολλά κιλά και παθαίνω αφυδάτωση οπότε μου χτυπάει καμπανάκι για μένα εμετοί=εγκυμοσύνη😕

Σήμερα μάλιστα μετά τον 82191030ο εμετό σκεφτόμουν μήπως τελικά είμαι μαζόχα που ξαναμένω έγκυος😆😢

Ναι αν θέλεις να σου έρθει περίοδος να προσέχεις, γιατί αλλιώς το πιο πιθανό είναι να μη δεις κι εσύ σαν εμένα😆 

Κοίτα ναι συνήθως λένε αν θηλάζεις αποκλειστικά δεν έχεις περίοδο, μέχρι να μπουν οι στέρεες τουλάχιστον που εκεί μειώνονται συνήθως οι θηλασμοί..αλλά εγώ ξέρω κοπέλες με αποκλειστικό θηλασμό που τους ήρθε στις 40 μέρες περίοδος..κ μία έμεινε κι έγκυος τον πρώτο μήνα, ενώ θήλαζε..και ξέρω κι άλλη κοπέλα που αποθήλασε στους 15 μήνες για να της έρθει περίοδος..δηλαδή όλα είναι φυσιολογικά και έχουν να κάνουν με τον οργανισμό, οπότε κανείς δε ξέρει..εγώ στον πρώτο θήλαζα αποκλειστικά και έμεινα στους 9 μήνες, κι αυτό γιατί πήγα στο γιατρό μου να με δει, μου είπε ότι δε θα μου έρθει ακόμα περίοδος και μου είπε κάτι να κάνω για να μου έρθει, το έκανα και όντως έμεινα εκείνο το μήνα..και συνέχισε να θηλάζει αποκλειστικά(εννοώ χωρίς να πιει ποτέ άλλο γάλα) μέχρι 20-21 μηνών..στη μπέμπα που θήλαζα αλλά έδινα και ξένο από την αρχή, πάλι για 5 μήνες δε μου είχε έρθει, ενώ δε θήλαζα αποκλειστικά, κι εκεί έμεινα έγκυος τελείως τυχαία, γιατί είχα πάει τέλη Αυγούστου στο γιατρό μου είπε ότι δε θα μου έρθει ακόμα κ μετά από λίγες μέρες έμεινα έγκυος…οπότε κατάλαβα ότι δε μπορείς να ξέρεις πώς λειτουργεί ο κάθε οργανισμός🤪 και θα προσέχω από δω και πέρα😂

Ναι αν είναι αγοράκι λογικά θα το δούμε..αν και δε σου λένε σιγουρα στην αυχενική αλλά θα έχουμε μια ιδέα..επειδή δε μας νοιαζει καθόλου(έχουμε και αγόρι και κορίτσι), έλεγα μήπως δεν μαθαίναμε το φύλο, αλλά είμαι πολύ ανυπόμονη οπότε μου φαίνεται δύσκολο😆 θα σας ενημερώσω🌸🥰

Χαχαχα δηλαδή έλεγε ο γιατρός δεν έρχεται ακόμα περιοδος είχες ελεύθερες επαφες εσυ με τον σύζυγο ξέγνοιαστη και τσουπ ερχόταν το επόμενο σποράκι 😊 τι ωραία εύκολα και χωρίς κόπο μια χαρά θα κουραστείς λίγο παρά πάνω αλλά είναι ωραιο που θα είναι κοντά στην ηλικία τα παιδάκια σου

Έχει να κάνει με τον κάθε οργανισμό αυτό ποτε δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα.. αναρωτιέμαι εγω που δεν είχα σταθερό κύκλο θα στρώσει τώρα καθόλου μετά από την γεννά βοηθάει ; 

εμενα στην αυχενική δεν μου είχαν πει το φύλο γιατί δεν ήταν σίγουρος αλλά σε άλλες κοπέλες λένε,  συνήθως τα αγοράκι είναι λίγο πιο ξεκάθαρα εγω το φύλο το έμαθα 2 βδομαδες μετά την αυχενική

εσυ αφού έχεις και απο τα δυο μην το μάθεις άστο για έκπληξη στο τέλος όταν γεννηθεί  😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα δηλαδή έλεγε ο γιατρός δεν έρχεται ακόμα περιοδος είχες ελεύθερες επαφες εσυ με τον σύζυγο ξέγνοιαστη και στουπ ερχόταν το επόμενο σποράκι 😊 τι ωραία εύκολα και χωρίς κόπο μια χαρά θα κουραστείς λίγο παρά πάνω αλλά είναι ωραιο που θα είναι κοντά στην ηλικία τα παιδάκια σου

Έχει να κάνει με τον κάθε οργανισμό αυτό ποτε δεν μπορείς να ξέρεις σίγουρα.. αναρωτιέμαι εγω που δεν είχα σταθερό κύκλο θα στρώσει τώρα καθόλου μετά από την γεννά βοηθάει ; 

εμενα στην αυχενική δεν μου είχαν πει το φύλο γιατί δεν ήταν σίγουρος αλλά σε άλλες κοπέλες λένε,  συνήθως τα αγοράκι είναι λίγο πιο ξεκάθαρα εγω το φύλο το έμαθα 2 βδομαδες μετά την αυχενική

εσυ αφού έχεις και απο τα δυο μην το μάθεις άστο για έκπληξη στο τέλος όταν γεννηθεί  😂 

Ναι..χαχα..βέβαια την πρώτη φορά πήγα στο γιατρό επειδή ήθελα δεύτερο κ ήθελα να δούμε τι γίνεται γιατί είχαν περάσει 9 μήνες κ τιποτα δεν είχα περίοδο..ιδανικά ήθελα να μείνω έγκυος ακόμη νωρίτερα, αλλά δεν ήθελα να κόψω και το θηλασμό οπότε περίμενα…και το πρώτο έτσι μας ήρθε μια φορά που είχε έρθει ο άντρας μου να με δει στην Αγγλία και έγινε "τυχαία"…οπότε κάναμε 3 παιδάκια και καλά "τυχαία" 😆 αλλά όπως λες το προτιμώ έτσι χωρίς κόπο κ άγχος γιατί αν λέγαμε ότι οκ τώρα θα κάνουμε παιδί κ αρχίζουμε να προσπαθούμε κλπ μπορεί να αγχωνόμουν κ να το σκεφτόμουν συνέχεια μετά κατάλαβες…και το άγχος παίζει βασικό ρόλο λένε🤪 ισχύει βέβαια ότι είναι μεγαλύτερο ζόρι έτσι που είναι και κοντά, αλλά προσπαθώ να κάνω υπομονή και να σκέφτομαι ότι σε 3-4 χρόνια θα έχουν κάπως μεγαλώσει και θα ‘ναι πιο εύκολα μετά😅

Όσον αφορά τον κύκλο, έχω ακούσει από πολλές κοπέλες που είχαν ακανόνιστο κύκλο, ότι φτιάχνει μετά τη γέννα!! Οπότε εύχομαι να είναι έτσι και σε σένα!! ☺️

Πάντως κι εγώ αυτής της άποψης είμαι και συμφωνώ να μην περιμένεις πολύ αφού θέλεις ήδη δεύτερο, γιατί λένε ότι όταν έχεις γεννήσει μένεις πολύ εύκολα έγκυος, οπότε δε θα παιδευτείς κι εσύ θα σου’ρθει έτσι εύκολα και χωρίς κόπο που λες χαχα😄

Για το φύλο ναι έχεις δίκιο συνήθως τα αγοράκια φαίνονται πιο εύκολα στην αυχενική..κι εμείς το μικρό μου τον είδαμε από την αυχενική έκανε μπαμ, ενώ στη μικρούλα το μάθαμε κι εμείς 2 εβδομάδες μετά την αυχενική..

Τώρα έλεγα ότι είναι αγόρι, οπότε λέω αν είναι θα φανεί αύριο λογικά😆

Χαχα μακάρι να μπορούσα να κρατηθώ να μη μάθω το φύλο, γιατί έτσι το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά ήδη φαντάσου σκέφτομαι άντε πότε θα μάθουμε το φύλο😆 πάνω απόλα να’ναι καλά βέβαια γιατί έχω κι αυτό το άγχος, επειδή δεν έχουμε ασχοληθεί καθόλου με αυτή την εγκυμοσύνη..🙏 

Αύριο θα σας πω τα νέα!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλά είμαστε και μεις!! Ο μικρούλης μεγαλώνει και μας ξετρελαίνει!! Βγάζει δοντακια τώρα και έχουμε γίνει αυτοκόλλητοι, θηλάζει σαν νεογέννητο και ξενυχτάμε αλλά χαλάλι του δεν πειράζει!! Χαχα!! Θα περιμένουμε νέα από την αυχενική σου!! Με το καλό!! Φιλιά!!  😃

Αχου μωρέ❤️❤️ Εμάς έχει τα δύο δοντάκια κάτω προς το παρόν, κοιμάται κι εμάς αργά και δε ξέρω πώς να το αλλάξουμε αυτό, από νεογέννητη ήταν έτσι!

Θα σας πω αύριο τα νέα ναι☺️ Ευχαριστώ!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μου γενναω αυριοοοοο, ❤️ Θα σας στειλω νεα, φιλακιααααααααααα❤️

Με το καλό! Με έναν πόνο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μου γενναω αυριοοοοο, ❤️ Θα σας στειλω νεα, φιλακιααααααααααα❤️

Πωπω έφτασε η ημέρα!!!! Κορίτσι μου στειλε μας μολις μπορέσεις 😍😍💕💕💕💓💓💓 με ένα πονο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κοριτσια . Ειμαι να σκασω! Πηρα την χοριακη. Την Παρασκευή ηταν 98,41 και σημερα Τριτη 330,50. Δεν ειναι ακριβως διπλασιασμος αλλα ο γιατρος ειπε δεν πειραζει , 70% και πανω θελουμε και να επαναλαβω την Παρασκευη. Ωστοσο θα το ηθελα παραπανω για να ηρεμησω λιγο, τωρα ειμαι σε φαση ετοιμη να βαλω τα κλαματα :( 

Καλή δεν είναι τόσο;; Εμπιστευτου το γιατρο και το σποράκι σου!! Όλα καλά θα είναι!! Την Παρασκευή θα μας πεις τα νέα σας! Σήμερα είναι η καθυστέρηση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Καλή δεν είναι τόσο;; Εμπιστευτου το γιατρο και το σποράκι σου!! Όλα καλά θα είναι!! Την Παρασκευή θα μας πεις τα νέα σας! Σήμερα είναι η καθυστέρηση; 

Νομιζω την εχω περασει την καθυστερηση κατα 3-4 μερες . Το πηρα λιγο βαρια στην αρχη αλλα τωρα ολα καλα ! Πρεπει να ειμαι αισιοδοξη για το σπορακι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μου γενναω αυριοοοοο, ❤️ Θα σας στειλω νεα, φιλακιααααααααααα❤️

Με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου ❤️ Όλα να πανε τελεια, με έναν πόνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μου γενναω αυριοοοοο, ❤️ Θα σας στειλω νεα, φιλακιααααααααααα❤️

Με έναν πόνο! Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ναι..χαχα..βέβαια την πρώτη φορά πήγα στο γιατρό επειδή ήθελα δεύτερο κ ήθελα να δούμε τι γίνεται γιατί είχαν περάσει 9 μήνες κ τιποτα δεν είχα περίοδο..ιδανικά ήθελα να μείνω έγκυος ακόμη νωρίτερα, αλλά δεν ήθελα να κόψω και το θηλασμό οπότε περίμενα…και το πρώτο έτσι μας ήρθε μια φορά που είχε έρθει ο άντρας μου να με δει στην Αγγλία και έγινε "τυχαία"…οπότε κάναμε 3 παιδάκια και καλά "τυχαία" 😆 αλλά όπως λες το προτιμώ έτσι χωρίς κόπο κ άγχος γιατί αν λέγαμε ότι οκ τώρα θα κάνουμε παιδί κ αρχίζουμε να προσπαθούμε κλπ μπορεί να αγχωνόμουν κ να το σκεφτόμουν συνέχεια μετά κατάλαβες…και το άγχος παίζει βασικό ρόλο λένε🤪 ισχύει βέβαια ότι είναι μεγαλύτερο ζόρι έτσι που είναι και κοντά, αλλά προσπαθώ να κάνω υπομονή και να σκέφτομαι ότι σε 3-4 χρόνια θα έχουν κάπως μεγαλώσει και θα ‘ναι πιο εύκολα μετά😅

Όσον αφορά τον κύκλο, έχω ακούσει από πολλές κοπέλες που είχαν ακανόνιστο κύκλο, ότι φτιάχνει μετά τη γέννα!! Οπότε εύχομαι να είναι έτσι και σε σένα!! ☺️

Πάντως κι εγώ αυτής της άποψης είμαι και συμφωνώ να μην περιμένεις πολύ αφού θέλεις ήδη δεύτερο, γιατί λένε ότι όταν έχεις γεννήσει μένεις πολύ εύκολα έγκυος, οπότε δε θα παιδευτείς κι εσύ θα σου’ρθει έτσι εύκολα και χωρίς κόπο που λες χαχα😄

Για το φύλο ναι έχεις δίκιο συνήθως τα αγοράκια φαίνονται πιο εύκολα στην αυχενική..κι εμείς το μικρό μου τον είδαμε από την αυχενική έκανε μπαμ, ενώ στη μικρούλα το μάθαμε κι εμείς 2 εβδομάδες μετά την αυχενική..

Τώρα έλεγα ότι είναι αγόρι, οπότε λέω αν είναι θα φανεί αύριο λογικά😆

Χαχα μακάρι να μπορούσα να κρατηθώ να μη μάθω το φύλο, γιατί έτσι το σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά ήδη φαντάσου σκέφτομαι άντε πότε θα μάθουμε το φύλο😆 πάνω απόλα να’ναι καλά βέβαια γιατί έχω κι αυτό το άγχος, επειδή δεν έχουμε ασχοληθεί καθόλου με αυτή την εγκυμοσύνη..🙏 

Αύριο θα σας πω τα νέα!🙏❤️

Και εγω κορίτσι έχω 😊  και στην αυχενική δεν μου είπε κάτι όπως και εσενα.. αρα αν δεν σου πει κάτι μάλλον θα είναι κορίτσι 😂 

Ναι και εγω έτσι θέλω να είναι κοντά στην ηλικία και αν τα καταφέρω, να είμαστε καλα, 3 παιδάκια θέλω.. εμπρός στον δρόμο που χάραξες Princess28😂 💕

μια χαρά θα είναι το μωρακι σου μπαμ μπαμ πέρασε το δύσκολο τρίμηνο κοιλιτσα έχεις κάνει καθόλου ;  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

 Κοριτσια μου γενναω αυριοοοοο, ❤️ Θα σας στειλω νεα, φιλακιααααααααααα❤️

Με το καλο κορίτσι μου να κρατήσεις το παιδάκι σου αγκαλιά! Με έναν πονο! Όταν μπορέσεις να μας στείλεις τα νέα σας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι και εγω έτσι ήμουν στην εγκυμοσύνη πολλούς εμετούς 😊

Αρα το είχες καταλάβει ότι είσαι έγκυος απλά δεν ειχες παει στον γιατρό ;

Με τον γιατρό μου θα το ξανά συζητήσω για το δεύτερο παιδάκι μόλις μου ερθει η περιοδος και πάω να με δει από την καισαρική, (γιατί έκανα και ολική νάρκωση μήπως παίζει και αυτό ρόλο).. αν μου δώσει το οκ θα αρχίσω προσπάθειες.. αλλά μέχρι τότε θα προσέχω.. ευτυχώς μου το είπες 😅

κάνω  αποκλειστικό θηλασμό για αυτό με είπε και ο γιατρός μου στο περίπου στο εξάμηνο να περιμένω 

Να μας στείλεις και τα νέα σου από την αυχενική ίσως δείτε και το φύλο του μωρού 🥰 

 

Κορίτσι μου εγώ όταν είχα κάνει το χειρουργείο μου επέτρεψε ελεύθερες επαφές μετά το 6μηνο κι αυτό χαρίστηκε λόγω ηλικίας ιδανικά μου είχε πει 1 χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...